v Volksstemming in 1969 overbodig geacht Bijna 25.000 3.450,- 4.150,- 5.700,- 7.600,- 9.850,- 11.850,- Losgeslagen kraan beschadigt de zeedijk Dank zij gemeentebestuur Nieuw-Guineu-militairen uit Bruinisse huilden gezellige avond Het dagelü'k* bestuur van Brui- nisse, aangevuld met de leden van de gemeenteraad, hebben vrijdag avond met de militairen die een ge deelte van hun diensttijd in Nieuw- Guinea hebben doorgebracht, een officiële samenkomst gearrangeerd, die uitgroeide tot een bijzonder ge zellig samenzijn. De militairen wa ren vergezeld van hun ouders en (voor zover niet ziek) van bun ver loofden. Burgemeester C. H. van de Linde heette de aanwezigen welkom en zei- de dat het gemeentebestuur het als een behoefte had gevoeld,om samen met de drie militairen uit de ge meente nog eens een avond bijeen te zijn. Hij memoreerde de spanning in de gezinnen van dienstplichtigen en beroepsmilitairen toen de regering had besloten, militairen naar dit overzeese gebiedsdeel te zenden ter handhaving van rust en orde. Dat dit slechts ten dele was gelukt lag niet aan de jongens die hun plicht ver vulden, maar aan een wending in de Ingezonden mededeling hartverwarmend GEZELLIGE MENSEN STOKEN wereldpolitiek, die anders was gelo pen dan de regering had veronder steld. Hierover wilde hij niet na kaarten. Wel had hij gehoopt een onderscheiding te kunnen uitreiken, die door het ministerie van defensie aan de Nieuw Guinea-gangers zal worden verleend, maar dit zal offi cieel eerst half januari 1963 zijn be slag krijgen. Niettemin vertrouwde hij dat men de geste van het gemeentebestuur op prijs zou stellen. Van de Bruinissenaars was Jan de Ruiter het langst namelijk ander half jaar in Nieuw-Guinea geweest. Hans Hoogerheijde zeven maanden en Dirk Capelle zes maanden. Jan de Ruiter was bij de zeemacht, Hans Hoogerheijde bij de landmacht ge weest terwijl Dirk Capelle als be roepsmilitair op een onderzeeboot was gestationeerd. Zij allen vertel den na het officiële welkom van de burgemeester van hun zeereis heen en terug en van hun verblijf in de tropen en het contact met de bevol king, waarbij uiteraard De Ruiter de meerdere was in het ophalen van herinneringen. Hcllandia, Sorong en Biak en andere plaatsen werden om schreven en beschreven en op een kaart van Nieuw-Guinea werd .de aanwezigen het verschil in ligging duidelijk gemaakt. Foto's en films Opgenomen foto's werden bezich tigd; de flora en fauna van het ei land werden bovendien nog ver toond op een door de heer L. Capelle (vader van de militair) gedraaid filmpje, zodat allen een goede indruk kregen van het leven en werken op dit eiland. Koffie, gebak en andere verfrissin gen lieten zich uitstekend smaken en ter onderbreking van de ongedwon gen gesprekken werden door de heer L. Capelle nog filmpjes gedraaid van Bruinisser Oranje- en mosselfeesten. Dit laatste deed, bij gemis aan de rijsttafel en andere speciale oosterse gerechten, de gedachten toch weer bij de mosselen terugkeren en op initiatief van de heer D. de Koning raadslid voor „Algemeen Belang" en voorzitter van de mosselvissersver- eniging, kwam toen dit zeebanket ook nog op tafel. De heer De Koning verloochende zijn ware aard niet en zag kans om tussen alle bedrijven door, toch nog een goed woord voor de mosselen in het algemeen en voor de Bruse mosselvissersbelangen in 't bijzonder te spreken. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Op het te Amsterdam door de Centrale Leerlingencommissie afge nomen examen, ter verkrijging van het diploma jonggezel (typografisch handzetterij diploma), slaagde de heer J. Kleppe, werkzaam bij de N.V. Drukkerij v.h. Lakenman Ochtman. Storm rukte deel van dak weg De westerstorm heeft in het afge lopen weekeinde een. groot deel af gerukt van het dak van de werk plaats voor minder-valide vrouwen aan de Manhuisstraat alhier. Heden (maandag)-morgen is een aanvang gemaakt met de herstelwerkzaam heden. Een groot aantal dakpannen moet worden vernieuwd. Zierikzeese Film-Liga Voor een redelijk gevulde Con certzaal werd vrijdagavond de twee de film in het seizoen in vertoning gebracht door de Zierikzeese Film Liga. Het betrof de film „Wilde Aardbeien" van de Zweedse regis seur Ingmar Bergmann. Voor de aanvang van de voorstel- DANKZIJ LEGAAT ZIERIKZEE. 15-12. Dank zü een kortgeleden vrijgekomen legaat is het Zweedse Rode Kruis-ziekenhuis in het bezit gekomen van een ver nieuwd Röntgenapparaat, dat bij het onderzoek van patiënten reeds be langrijke diensten heeft gedaan. Het legaat betrof een bedrag van f 20.000, dat door de in 1958 over leden mevr. J. C. Steenmeijer-Hocke werd bestemd voor het ziekenhuis te Noordgouwe. Het bestuursorgaan van dit voormalige ziekenhuis vond het logisch dat het bedrag - met toe stemming van de familie van erf laatster - werd overgedragen aan het Zweedse Rode Kruis-ziekenhuis. Vermeerderd met de rente van het bedrag over de inmiddels verstreken periode en met een som uit eigen middelen, was het legaat verder toe reikend voor een vernieuwing van het apparaat. De geneesheer-directeur, dr. H. J. Ezendam, vertelde ons, dat het oude apparaat nog wel bruikbaar was, maar dat vernieuwing, met name van het statief, toch bijzonder pret tig was. Ook t.a.v. de Röntgenappa ratuur staat de technische ontwik keling niet stil en niet louter foto grafen voelen alles voor een scherp plaatje. Ook medici hebben daar meestal hard behoefte aan. Betere foto's Anders gezegd, het nieuwe appa raat levert betere foto's af en dat is voor het onderzoek zeer belangrijk. De vernieuwing van het toestel maakt het ook mogelijk foto's te ma ken van liggende patiënten en dat BILTHOVEN. Onder zeer grote belangstelling is zaterdagmiddag op de begraafplaats „Den en Rust" in Bilthoven het stoffelijk overschot van mr. A. J. Schouwenaar, in leven lid van de Tweede Kamer en de ge meenteraad van De Bilt voor de P.v.d.A., ter aarde besteld. Schipbreukelingen gered DEN HAAG, 16-12. Het Griekse schip „Hydroussa" heeft zondagmor gen vroeg geseind, dat het 27 man van de ruim 7.000 ton metende „Aristoteles" - eveneens een Grieks schip - op rond 60 mijl ten zuidwes ten van Lissabon aan boord heeft genomen. De „Aristoteles" drijft nog steeds rond en zou een gevaar voor de scheepvaart vormen. ling werd de nieuwe voorzitter van de Film Liga bij het publiek geïntro duceerd door de secretaris van de Liga mr. W. P. Martens. De nieuwe voorzitter is de heer A. J. van Pesch, verbonden aan het motel „Zeeuwse Stromen" te Renesse. Dank zij de medewerking van de N.V. De Concertzaal kon in het voor programma weer het weekjournaal worden gedraaid, gevolgd door de Liga-film over Linnaeus, de grote Zweedse plantkundige. Een voortref felijke rolprent met fraaie natuur opnamen. De hoofdfilm heeft als thema de innerlijke omkeer van een oud en beroemd man, die op de dag van zijn ere-promotie met de in zijn dromen ontdekte eigen levensrealisme wordt geconfronteerd. Een schokkende con frontatie, die hem van een achteloos mens maakt tot een op eigen fouten attent gemaakte. Met deze rolprent heeft de beroemde regisseur zijn faam bevestigd en de Liga-leden wa ren over de keus van deze film dan ook uitstekend tevreden. Het blijkt dat de Liga levensvatbaarheid heeft en de opzet houdt beloften in voor de toekomst. De volgende film ..La Ronde" wordt vertoond op vrijdag 11 januari 1963. De Papoea-delegatie Rode Krus-ziekenhuis vernieuwt röntgen-apparaat ROTTERDAM, 15-12. Naar al le waarschijnlijkheid zal in de loop van dinsdagmiddag a.s. het 25.000ste schip de Rotter damse haven binnenlopen, een grote gebeurtenis die in de af gelopen weken vele emoties in de Maasstad heeft wakker geroepen. Zaterdagmorgen om half negen ontbraken nog 233 schepen aan de veelbesproken 25.000. heeft belangrijke voordelen. Ver nieuwing impliceerde in dit geval samenvattend dus een modernere elektrische „unit", een dito diagnos tiektafel, schermen e.d. en deze ,luxe' werd dus mogelijk dank zij een mild legaat, de besteding waarvan be slist geen overdaad was, gezien het feit dat het oude Röndgenapparaat nog stamde uit het voormalig zieken huis te Noordgouwe. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND UTRECHT. De 74-jarige heer A. Th. Storm is bij een verkeersonge luk in Utrecht om het leven geko men. Hij fietste de Croesestraat op en gaf geen voorrang aan een per sonenauto. DEN HAAG. De 74-jarige mejuf frouw S. Tj. Joure uit Den Haag is in het ziekenhuis aan de Zuidwal overleden tengevolge van een val van de trap in het gebouw van het Leger des Heils. ZEIST. De 60-jarige chauffeur N. G. van Geilswijk, werkzaam bij Heinekens Bierbouwerijen te Am sterdam, is in Zeist om het leven ge komen, toen hij bij het aankoppelen van een met flessen en vaten gelar den wagen aan een vrachtauto met het hoofd tussen beide wagens be kneld raakte. DEN HAAG. In de Ursulakliniek te Wassenaar is de 58-jarige schilder Marinus Catharinus Gaillaard in Den Haag, aan verwondingen die hij bij een val had opgelopen, overleden ZOETERMEER. Op rijksweg 12 (Den Haag-Utrecht) is ter hoogte van Zoetermeer een verkeersongeluk ge beurd, waarbij de 42-jarige me vrouw van der Ven-Vlot uit Bunnik om het leven is gekomen. APPINGEDAM. Door nog niet op gehelderde oorzaak is de 64-jarige ongehuwde wielrijdster A. D. geval len. Ze kwam met het hoofd onder de achterwielen van een haar inha lende vrachtauto terecht en was op slag dood; DEN HAAG. De studentencom missie van de nationale organisatie Arjos, Anti-Revolutionaire Jongeren Studieclub) houdt, ook in 1963 een studentenconferentie. LEIDEN. Aan de spanning rond de tienjarige Leidse jongen Jacobus Nieuwpoort is een einde gekomen. Het ventje blijkt verdronken te zijn. AMSTERDAM, 15-12. De Papoea delegatie bestaande uit de voorzit ter van de Parna, Wajoj, vice-voor- zitter Bonaj en de neef van Nicolaas Jouwe, Lucas Jouwe en de heer Bauw, die zaterdag de Neder landse regering namens het Papoea volk een petitie heeft overhandigd, waarin wordt gevraagd de over dracht van Nieuw Guinea aan Indo nesië te vervroegen tot 1 januari 1963, heeft op een persconferentie in Amsterdam verklaard een volks stemming in 1969 onder de Papoea's overbodig te achten. De voorzitter van de Parna zei, dat de autonomie van de Papoea's onder Indonesië zeer groot zal zijn omdat Nieuw Guinea dan bestuurd zal worden door uitsluitend Papoea's De Parna heeft dan ook het verkrij gen van de onafhankelijkheid uit het partijprogramma geschrapt, om dat overdracht aan Indonesië reeds onafhankelijkheid betekent. Als een overdacht per 1 januari 1963 niet te realiseren zal blijken, blijft de de legatie ijveren voor een zo spoedig mogelijke aansluiting bij Indonesië, omdat- Nieuw Guinea zich onder het Untea-bewind niet kan ontwikkelen. De economische situatie wordt voortdurend slechter in Nieuw Gui nea doordat Indonesië nog niet aan het opbouwende werk kan beginnen en ook doordat alle Nederlandse be- De besloten synode van de Evan gelisch Christelijke Kerk op Nieuw- Guinea heeft vrijdag besloten, dat Nederlanders, die in Nieuw-Guinea blijven of terugkeren van verlof welkom zijn. Zij worden echter niet meer gewenst geacht in bestuurlijke functies, wel voor theologische oplei ding en als adviseur voor economi sche en sociale aangelegenheden. drijven de onderwijzers en de amb tenaren zijn vertrokken. De pers conferentie werd op verzoek van de Papoea-delegatie, die binnen enkele dagen naar New York zal trekken, belegd door de Nederlandse staat kundige studentenfederatie. Ingezonden mededeling Fiat.500 D sunroof Fiat 600 D Fiat 1100 Export Fiat 1300 Fiat 1800 Fiat 2300 Geheel compleet, incf. verwarming, defrostérs, ruitensproeiers e.d. [31 Importrice: J. Leonard Lang's Automobielbedrijven N.V.;Amsterdam Vergadering „Groene Kruis' Haamstede HAAMSTEDE, 15-12. Op de vrij dagavond gehouden vergadering van het Groene Kruis kon de voorzitter, de heer G. B. Heutink, slechts een gering aantal leden begroeten. De voorzitter sprak enige woorden ter nagedachtenis van wijlen koningin Wilhelmina, die een groot aandeel heeft gehad in de opbloei van het Kruiswerk. Verder stond de voorzit ter stil bij het overlijden van de nog slechts kort geleden benoemde ad ministrateur van de Prov. Zeeuwse Ver. van het Groene Kruis, de 29- jarige heer J. Walraven. Speciale welkomstwoorden richtte de voorzitter tot het ere-lid, jhr. R. J. H. Q. Röell en de medisch advi- seur dr. G. A. M. Stengen Dank bracht de voorzitter aan de leden, die, ondanks de contributie-verho ging hun vereniging trouw bleven. Tevens was de voorzitter dankbaar voor de opbrengst van de Emma- bloem-collecte, die f 402,50 opbracht. N.a.v. de door de secretaris, de heer Th. Roest gebrachte notulen, deelde de voorzitter mede, dat het contributieverschil met de vereni ging uit Renesse is opgeheven, zodat beiden nu f 8,50 per jaar betalen. Tevens wordt er naar gestreefd om de eilandelijke contributie uniform te maken. Ter vergemakkelijking van de re gelmatige inentingen, zoals tegen pokken, polio, enz., is een ent-ge meenschap ingesteld als onderdeel van de provinciale gemeenschap, met alg standplaats Haamstede. In een ijskastje op het gemeentehuis worden de vaccins bewaard, waar over mevr. Meerhof-Fonteine de scepter zwaait. De onlangs overle den mej. Landegent liet de afd. een legaat na. Aan de wijkverpleegster Zr. M. Th. de Meijer is eervol ontslag ver leend wegens haar benoeming in Meppel met ingang van 35 jan. 1963. In haar plaats heeft het bestuur be noemd Zr W. C. Steutel uit Goes, die pas op 15 juni in dienst kan tre den, zodat zolang een overbrugging nodig is. Vijftigjarig bestaan De voorzitter brengt verder de uit gegane „bekende" brief ter sprake, Dc storm in Schouwen BROUWERSHAVEN, 16-12. Tij dens het stormweer is de in de werk- haven Den Osse liggende drijvende kraan van de firma van Oordt op drift geslagen, doordat de pal van de ankerwinch was doorgeslagen. Het gevaarte dreef tegen de zeedijk bij de zg. „kleine zandhoek", waar door de glooiing ter plaatse werd be schadigd over een lengte van 35 m. en een breedte van 4 m. Door het transportbedrijf J. de Vlieger werd spoedig een aanvang gemaakt met het storten van steen om verdere calamiteiten te voorkomen. over het op handen zijnde 50-jarige jubileum. Hierop zijn reeds reacties binnen gekomen. Het bestuurslid de heer J- C. de Feiter doet toezegging van een zeker bedrag namens de Ver. van Oud-leerlingen „Pomona" en zegt tevens iemand uit die ver. toe, die een plaats zal innemen in het toekomstig actie-comité. Dit co mité, aldus de voorzitter, zal het mogelijk maken, dat iedere inwoner uit Burgh en Haamstede op een lijst een zeker bedrag kan intekenen Feest vieren in verband met dit ju bileum is wegens de financiële toe stand niet mogelijk. Het is de heer M. den Boer die deze lijstaetie aanbeveelt en zelf plaats neemt in het actie-comité, waarna dit uit gebreid wordt met de heren M. Me- ganck, Jac. Duson en J. A. v. d. Weel. De inwoners kunnen dus bin nenkort iemand met een lijst ver wachten waarop het Groene Kruis gaarne dat bedrag ingevuld zou zien dat anders op een bazar zou zijn op gemaakt, opdat het Wijkgebouw, dat aan de plaatselijke bevolking toebe hoort, zeer spoedig schuldenvrij zal zijn. De penningmeester, de heer J. A. van Waveren, geeft dan een toelich ting op de begroting 1963, die in in komsten en uitgaven een bedrag a f 16230,- te zien geeft met een batig saldo van f 60,-. De contributie wordt nu f 1200,- hoger en komt op 5600,-. De subsidies zullen rond f 8000,-.gaan bedragen. Ook de reke ning 1961 komt in bespreking. Deze toont een nadelig saldo groot f 595,82 Over de rekening 1962 was de pen ningmeester zeer optimistisch ge stemd. Op de begroting 1963 kon reeds een bedrag van f 1000,- gereserveerd worden voor aflossing schuld. Indien echter het geschenkbedrag eens meeviel, zou dit bedrag reeds ge bruikt kunnen worden om een hoog nodige vernieuwing uit te voeren van de inventaris. De vergadering ging met de rekening en begroting accoord, terwijl de penningmeester de welgemeende dank ontving voor zijn goed beheer. De heer J. Duson krijgt dan nog de uitleg van de pen ningmeester over de geldelijke op brengsten van enige vroeger reeds gehouden bazars. De aftredende bestuursleden mevr. C. Overbeke-Fondse en de heer P. M. van Dalsen worden beiden her kozen. In de kascommissie worden be noemd de heren H. J. A. Blom, M. de Jonge en W. G. Jonker. Op een vraag van de heer Duson deelde de voorzitter nog mede, dat in intieme kring door het bestuur de scheiden de zuster dank gebracht zal worden voor hel vele menslievende werk in de Westhoek verricht. Kerstviering Vrijz. Zondagsschool In de Gasthuiskerk hebben zon dag de kinderen van de Vrijzinnig Hervormde zondagsschool op stijl volle wijze het Kerstfeest gevierd. Na de gemeentezang werd een ope ningswoord gesproken door de zon dagsschoolleider de heer W. J. Smit te Zierikzee. waarna de jeugd zelf vokaal aan bod kwam met het „Uit hoge hemel daalt Hij neer". Een spannend kerstverhaal werd verteld door mevr. N. Brouwer-Steur, met aansluitend weer zang door de kin deren. In de pauze werd de jeugd getracteerd. Na samenzang van ge meente en kinderen, vertelde de heer Smit een kerstsprookje van Ander sen, waarbij een toelichting met lichtbeelden werd gegeven. Geschen ken werden hierna uitgedeeld, waar op ds. J. B. Assendorp een kort slot woord sprak, gevolgd door gezamen lijk zingen van het „Stille nacht". Een collecte werd gehouden, bestemd voor de Vrijzinnige vakantie-kolonie „Naar Buiten" en de Vrijz. Herv. zondagsschool te Zierikzee. Kerstviering N.C.V.B. De plaatselijke afdeling van de Ned. Chr. Vrouwenbond hoopt haar Kerstviering dit jaar te houden op woensdag 19 december in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. Toneelavond L.J.G. De afdeling Schouwen-Duiveland van de Plattelands Jongeren Ge meenschap hield zaterdag de uitge stelde toneelavond in het „Huis van Nassau". Opgevoerd werd de komi sche fantasie: „Amor en de vliegende schotel" van Theo S. Marius. De avond werd geopend door de voor zitter de heer A. B. Koster. Onder regie van de heer D. Dokman werd het stuk vlot op de planken gebracht. Medewerkenden waren de dames: A. P. Murk, D. v. d. Schelde, W. v. d. Have, C .Deïst en de heren F. van Ast, W. de VrJeze, G. Moelker, J. van Nieuwenhuize en R. Koopman. Na afloop volgde een gezellig samen zijn, met medewerking van „De Wilco's". SEROOSKERKE Benoeming Het hoofd van de o.l. school te Se- rooskerke (Sch.), mevr. E. Sipkes de Vries, is met ingang van 1 maart 1963, in gelijke functie benoemd aan de o.l. school te Drimmelen. Kerstfeestviering Het bestuur van de bejaardenso ciëteit en het bestuur van de vrou wenvereniging te Serooskerke (Sch.) hebben besloten om op woensdag 19 december a.s. gezamenlijk Kerstfeest te vieren in de zaal van het Dorps huis. De aanvang is gesteld op half drie. De plaatselijke predikant ds. Zon neveld zal hieraan medewerking ver lenen. BURGH-HAAMSTEDE Stuk vliegtuigwrak aangespoeld De lichtwachter P. Hart vond een dezer dagen op het strand bij de vuurtoren een stuk romp van een vliegtuig. Het was een ongeveer cir kelvormig rompsegment, met een doorsnede van 1.20 meter. Zo te zien was het de overgang van de neus naar de cockpit. Na aangifte bij de politie is het door leden van de Bri gade Hansweert der Kon. Mare chaussee weggehaald. Reeds eerder is hier eens een wrakstuk gevonden en toen bestond reeds de menging dat het een gedeelte was van de Hunter die vorig jaar tijdens een nachtoefening in de buurt van Veere in botsing kwam met een Delta Dag ger van de U.S. Air Force en daarbij neerstortte. Tot nu toe werd geen spoor van de jager gevonden, behou dens een helmgedeelte van de piloot in de buurt van Zonnemaire. V.V.V.-voorzitter legt functie neer De voorzitter van V.V.V. Burgh- Haamstede, de heer N. H. Lysen, heeft geheel onverwacht zijn functie neergelegd, hiertoe genoopt door drukke werkzaamheden. De plaats van de heer Lysen zal worden inge nomen door de heer C. B. Blom, eigenaar van het kampeerbedrijf „Rozenhof", die zeer optimistisch is gesteld over de gang van zaken met V.V.V. Dit bleek ons uit een gesprek je met de heer Blom, waarbij de nieuwe voorzitter de wens uitsprak dat iedereen in de Westhoek lid van V.V.V. zal mogen worden. HAAMSTEDE Slippartij met auto Op de Hogeweg van Burgh naar Westenschouwen is zaterdag ter hoogte van de boerderij van de heer Jac. Blom de auto geslipt van de heer A. v. D. uit Westenschouwen. De wagen ramde hierbij een licjit- mast die geheel afknapte. De auto kwam tegen een boom tot stilstand. De nog slechts drie weken oude wa gen werd aan de voorzijde bescha digd. Ongeluk bij bronboring Bij de boringen in het duingebied rondom het Pompstation, had de daarbij tewerkgestelde J. K. uit Haamstede het ongeluk dat hij met zijn hand in een lier beklemd ge raakte. Met verwondingen aan zijn hand werd hij naar het Zweedse Rode Kruis-ziekenhuis in Zierikzee vervoerd. Vingers afgekneld Een dezer dagen had de op de vlasfabriek werkende B. v. d. L. het ongeluk om met een zijner handen tussen een zakopheffer te geraken. Hierbij werden hem 2 vingers afge kneld, terwijl een andere werd ge broken. Ook hij werd naar het zie kenhuis in Zierikzee vervoerd. BROUWERSHAVEN Toneelavond o.l.-school Aanstaande woensdagavond houdt de openbare lagere school te Brou wershaven haar jaarlijkse toneel avond in hotel „Jacob Cats" te Brou wershaven. Opgevoerd wordt het toneelstuk voor kinderen in drie be drijven naar hot sprookje van Hans Andersen „De Nacchtegaal" door Wil de Wingerd. Deze avond is voor een ieder vrij toegankelijk. Aan de uitgang zal een collecte worden ge houden voor de plaatselijke actie „Open het dorp". Vergadering gemeenteraad op 20 december De raad der gemeente Brouwers haven komt op donderdag 20 decem ber a.s., des namiddags twee uur in openbare vergadering bijeen in het Plaatscnhuis te Dreischor. De agenda vermeldt o.a. vaststel ling wijziging statuten Stichting Dorpshuis Dreischor; vaststelling van verkeersmaatregelenvaststelling wijiging verordening straatbelasting en idem rioolbelasting; toetreding tot de gemeenschappelijke regeling Reinigingsdienst Schouwen-Duive land; benoeming van mej. P. M. de Jonge tot hoofdleidster aan de open bare kleuterschool te Zonnemaire; vaststelling van een verordening tot toekenning van een uitkering ineens aan het gemeentepersoneel over 1962; aangaan van een nieuwe over eenkomst met de Frauderisico-On derlinge voor Gemeenten te Den Haag tot een bedrag van f 20.000; goedkeuring 2e wijziging der begro ting 1961 van de gemeentelijke in stelling voor Sociale Zorg in de ge meente Brouwershaven; vaststelling 13e wijziging der begroting 1961; vaststelling 16e wijziging der begro ting 1962 (aanleg riolering Noord gouwe en Zonnemaire); vaststelling 17e wijziging (aanschaffing leermid delen voor de openbare lagere school te Dreischor); vaststelling I8e wijzi ging (aankoop vuilnisemmers); vast stelling 19e wijziging der begroting (aanvullende subsidie aan de Ned. Herv. kerk te Dreischor i.v.m. res tauratie van haar gebouw); vaststel ling 20e wijziging (diverse kapitaals uitgaven t.b.v. de dubbele lagere school te Zonnemaire). DREISCHOR „Open het dorp" Tot dusverre is nog geen melding gemaakt van hetgeen Dreischor voor de actie „Open het Dorp" heeft ge presteerd. Dit is echter meer dan de moeite waard. De bliksem-collecte voor de actie bracht f 702,50 op. Op het postkantoor werd in lucifers doosjes nog eens extra f 250 gestort, zodat Dreischor een uitstekende beurt blijkt te hebben gemaakt. SIRJANSLAND De bejaardensociëfeit De bejaardensociëteit alhier werd - gelijk gemeld - door de Sint niet vergeten, hoewel de bisschop lijfe lijk niet meer aanwezig kon zijn. De presidente van het bejaardencomité sprak, een welkomstwoord tot de aanwezigen, waarbij zij de goede op komst in het algemeen prees. Spij tig was alleen dat ditmaal enkelin gen, wegens ziekte, verstek moesten laten gaan. Het programma op deze Sintviering bestond uit verschillen de attracties. Na de afwerking hiervan kwam het belangrijke moment; elkderaan- aanwezigen mocht een pakje in ont vangst nemen. Elk pakje was voor zien van een toepasselijk gedicht, vervaardigd door mevrouw de Ron- de-Bolijn. Bij het voorlezen daarvan kwamen de lachspieren danig in be weging. In een slotwoord dankte de presi dente de heer de Graay voor het be schikbaar stellen van zijn pakhuis. Het ziet er thans wel naar uit, dat de eerstkomende bijeenkomst weer in het verenigingsgebouw zal kun nen worden gehouden. Namens de bejaarden sprak mevr. E. Fluijt- Olree een dankwoord tot het bestuur voor de ontwikkelde activiteiten. Namens de bejaarden bood zij het bestuur een kleine attentie aan. BRUINISSE De afdeling Bruinisse van de Ned. Chr. Vrouwenbond viert don derdagavond 20 december haar Kerstavond. Ieder lid mag daarbij weer een ander als gast meebren gen. SINT PHILIPS LAN D Ouderavond o.l.-school Vorige week hield de o.l.-school alhier de jaarlijkse ouderavond. De voorzitter heette namens oudercom missie en onderwijzend personeel alle aanwezige ouders van harte welkom en in het bijzonder het vol tallige college van burgemeester en wethouders benevens de heer Bij kerk, ambtenaar van het G.A.B. te Zierikzee. Van 7 tot 8 uur bestond gelegenheid om het werk van de leerlingen te bezichtigen. Bij verkie zing van een lid van de oudercom missie werd de heer A. Rijstenbil (aftredend) met grote meerderheid van stemmen wederom gekozen. Vervolgens' gaf de heer Bijkerk een aanschouwelijke uiteenzetting van de mogelijkheden die er voor de .leerlingen bestaan na het door lopen van de lagere school. In de pauze werd een verloting gehouden ten bate van de schoolkas. Na de pauze gaf het hoofd der school een kort verslag over het zonder werd gewezen op het feit dat schooljaar 1962, waarbij in het bij - in Sint Philipsland thans een afde ling van het volksonderwijs bestaat met 85 leden. Vervolgens werd een film ver toond van het vissersleven met na me de visserij per trawler. Bij de rondvraag werd wederom gewezen op de noodzaak van een gymnastieklokaal. De voorzitter ant woordde hierop dat een gymnastiek lokaal op zichzelf moeilijk is te ver wezenlijken, doch wanneer dit in een verenigingsgebouw wordt onder gebracht bestaat ontegenzeggelijk een grote kans van slagen. Voorts werd wederom besloten om in 1963, bij voldoende deelname en belang stelling een ouderreis te houden. BRUSSEL. Een geestelijk gestoor de vrouw heeft vrijdag haar vier jonge kinderen in een kanaal ge duwd nabij de Belgische plaats Den derleeuw. De vier kinderen verdron ken. De vrouw zelf, die kortgeleden uit een rusthuis was ontslagen, was haar kinderen nagesprongen, doch kon worden gered. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 2