DRUM ROKEN Dat is dus het geur-geheim van Drum! MANNEN STEEDS MÉÉR Ontroerende woorden in het Frans Ds. Forget sprak gebed DELFT, 8-12. Voor allen die zater dag in de Nieuwe Kerk te Delft aan wezig waren en niet minder voor de veje tienduizenden t-v.-kijkers en ra dioluisteraars, zal met name het in warm Frans uitgesproken gebed, tij dens de uitvaartdienst van prinses Wilhelmina, onvergetelijk blijven. De Waalse predikant ds. Forget zeide in zijn gebed o.m. dat wij ons op dit ogenblik tot de bron des le vens in deze uren van dood wenden. Onze geesten zijn droef gestemd, maar de zielen zijn verankerd in het evangelie, geschraagd door Gods ze gen. Droefheid vereent ons, zeide ds. Forget. Wij zoeken troost bij dezelf de woorden, die haar, die thans deze aarde verlaten heeft, altijd tot troost strekten: „Heer, ik ben niet alleen, want gij zijt met mij". Tot de koningin, haar familie en het Nederlandse volk zeide de do minee, dat koningin Wilhelmina een veeleisende, doch rechtvaardige en oprechte moeder was. Haar volk was te allen tijde, in het bijzonder in tij den van spanning, gelijk het lichaam rond het hart. Dit volk is zelfs in deze spanne tijds van droefheid ge lukkig, omdat het koningin Wilhel mina volgde en gehoorzaamde. De overleden vorstin heeft haar diepste wens, de eenheid der volke ren, nu zo verdeeld door geloofs-, economische en politieke kwesties, niet vervuld gezien. Ds. Forget sprak een bede uit voor de eenheid der volkeren, vragende om het wegval len der grenzen, die hen, die tot een volk behoren, scheiden; tot een volk slechts, het volk voor wie Jezus Christus stierf; het volk dat hij zo zeer lief had. Sprekende over de jeugd in deze wereld, de jeugd, die op zovele plaat sen wordt vervolgd, gemarteld en gedood, zeide ds. Forget, dat konin gin Wilhelmina veelvuldig en vurig voor hun lot bad. Brein te huur MANCHESTER, 8-12. Vrijdag is in Manchester een elektronisch brein in bedrijf gesteld, dat vele mogelijk heden heeft. Het kan bpvoorbeeld het weer voorspellen of1 een raket besturen. Het toestel wordt het snelst werkende brein ter xuereld genoemd; het kan een miljoen han delingen per seconde verrichten. Van 2 januari af is het brein te huur voor ongeveer vijfenzeventighonderd gulden per uur. Twistend door de vloer ROME, 9-12. In een dansgelegen heid in de Italiaanse stad Gualdo Cattaneo dansten in de nacht van zaterdag op zondag ruim 300 mensen verwoed de „twist", zo verwoed dat op een gegeven moment de dans vloer het onder luid gekraak begaf en de danslustigen een verdieping lager terechtkwamen. Toen de klu wen was ontward bleek, dat er een vijftigtal mensen gewond waren, van wie enkelen ernstig. De toestand van de Paus NEW YORK, 10-12. Kardinaal Jo seph Ritter,-aartsbisschop van Saint Louis (Missouri), heeft zondag bij zijn terugkeer uit Rome verklaard, dat de paus wellicht zieker is dan men denkt. Volgens de Amerikaanse prelaat, die het concilie heeft bijgewoond, scheen 's pausen stem op de slotver gadering van de eerste zitting van het concilie zwakker te worden. Maar de paus „verzamelde zijn krachten om zijn rede voort te zet ten". Rumoer bij „de muur" BERLIJN, 9-12. Van de zijde van de Westberlijnse politie is meege deeld, dat zondagavond ruim 200 Westberlijnse politiemannen in aller ijl naar de grens met het oostelijke stadsdeel werden gedirigeerd nadat daar ongeveer vijftig schoten waren gehoord. Een politiewoordvoerder zei, dat twee vluchtelingen in west- Berlijn waren aangekomen en dat zij door de Oostduitse grenswachten onder vuur waren genomen. SPORT DUIVENSPORT Tentoonstelling P.V. „Zierick", Zierikzee De p.v. „Zierick" te Zierikzee hield op 7 en 8 december de jaarlijkse ten toonstelling in de Graanbeurs. Er waren 200 duiven ingezonden, ver deeld over 8 klassen. De uitslagen zijn: Oude doffers: C. Seijbel 1, 6; W. N. Pankow 2; J. Dalebout 4, 8; H. Slagboom 3, 5, 10; J. v. d. Welle 7; A. M. Berrevoets 9. Jarige doffers: C. Seijbel 1; W. K. Schot 2; A. Timmerman 3; F. D. Hil- lebrand 4, 6; P. Flikweert 5; H. C. Noordhoek 7. Jonge doffers: H. Slagboom 1, 4; L. v. d. Hoek 2, 3, 5; P. Flikweert 6; C. Seijbel 7, 8; W. Dalebout z.ev. Late doffers: J. H. de Man 1. Oude duiven: A. J. Stoutjesdijk 1; L. v. d. Hoek 2; W. N. Pankow 3; C. Seijbel 4; F. D. Hillebrand 5; H. C. Noordhoek 6; J. Kaaijsteker 7; F. Regoort 8; P. Flikweert 9; H. Slag boom 10. Jarige duiven: A. Timmerman 1, 4; C. Seijbel 2; Gebr. Stoutjesdijk 3; H. Slagboom 5. Jonge duiven: F. Regoort 1, 3, 7; J. H. de Man 2 en z.ev.; W. K. Schot 4; A. Timmerman 5; L. v. d. Hoek 6; H. Slagboom 8; W. N. Pankow 9; W. Dalebout 10. Late duiven: J. H. do Man 1; F. Regoort 2; C, Seijbel 3, JA, DRUM GEURT U TEGEMOET, zo uit het pakje. Daar zijn dan ook 17 verschillende tabakken aan te pas gekomen! Elk gezocht in zijn soort en elk met z'n eigen karakter, van goudgeel tot rijpbruin. Geen wonder dat Drum vanaf het eerste trekje zo verrassend smaakt: zacht en toch pittig! Draai 'n Drum en geniet ervan: halfzwaar - héél lekker! uit in Nieuwe kerk Na aan prins Hendrik, koningin Emma en alle glorierijke voorvade ren, die reeds in de aarde onder de Nieuwe Kerk rusten, herinnerd te hebben, sprak ds. Forget: Heer, neem haar tot u, die naar haar devies: ,,J' maintiendrai - ik zal handhaven - in rechtvaardigheid en vroomheid, leefde. Nadien sprak ds. Forget het „Onze Vader" uit. De kampioen van de tentoonstel ling was een jarige doffer van de heer C. Seijbel, die ook de drie hoogst geklasseerde duiven had en de wisselbeker in ontvangst mocht nemen uit handen van de voorzitter, de heer H. Slagboom. Daarna wer den de prijzen uitgereikt die ge schonken waren door de midden stand van Zierikzee. Zaterdag 15 de cember a.s. zal de trekking van de loterij plaats vinden in de bovenzaal van het „Huis van Nassau". De kampioenschappen 1962 van de P.V. „Zierick" te Zierikzee Vitesse hok: 1. X Dalebout; 2. P. Flikweert; 3. J. Kaaisteker. Midfond hok: 1. T. M. Dalebout; 2. J. Dalebout; 3. P. Flikweert. Fond hok: 1. A. Timmerman; 2. T. M. Dalebout; 3. C. Seijbel. Hok jong: 1. C. Seijbel; 2. Jac. Verwijs; 3. F. Regoort. Vitesse duif: 1. J. Dalebout; 2. C. Seijbel; 3. J. Kaaisteker. Midfond duif: 1. J. Kaaijsteker; 2. J. Dalebout; 3. C. Seijbel. Fond duif: 1. Jac. Verwijs; 2. T. M. Dalebout; 3. C. Seijbel. Duif jong: 1. C. Seijbel; 2. C. Seij bel; 3. Jac. Verwijs. Generaal 1962: 1. C. Seijbel; 2. T. M. Dalebout; 3. Jac. Verwijs. De landarbeiderslonen DEN HAAG, 8-12. Werkgevers- en werknemersorganisaties in de land bouw zijn het eens gewoxden over een verhoging van de landax-beidei'S- lonen met tien cent per uur, met te rugwerkende kracht tot 1 november. Zij hebben de tussentijdse wijziging van de C.A.O. 1962-1963, die hiervoor nodig is, aan het college van rijks bemiddelaars voorgelegd en zullen deze maand door het college van rijksbemiddelaai-9 worden gehooi-d. Wordt deze loonsverhoging goed gekeurd, dan betekent dit het inha len van de helft van de achterstand, die de landarbeiders volgens bere keningen van het Landbouwschap hebben op vex-gelijkbare werkne- mersgi-oepen. In de bestuursverga- dex-ing van het Landbouwschap van 17 oktober heeft de voorzitter, de heer A. W. Biewenga, voor deze ver hoging op korte termijn gepleit. Over de nieuwe C.A.O., die op 1 mei 1963 moet ingaan, zijn werkgevers en werknemei's nog aan het onderhan delen. Gesmokkelde foto's uit kerkgebouw DELFT, 8-12. Vindingrijkheid van een aantal Nederlandse fotografen is er de oorzaak van geweest dat foto's van het binnenkomen van de ko ninklijke familie in de Nieuwe Kerk in Delft nog in tal van Nederlandse dagbladen en ook in het buitenland konden worden gepubliceerd. Het probleem namelijk was om een aantal vol-geschoten rolfilmpjes met in totaal ongeveer 120 beelden uit het, tijdens de dienst gesloten, kerkgebouw te „smokkelen". Dit vraagstuk werd door deze fo tografen, verenigd in „Pool 25", op gelost door deze rolletjes via een door een verbroken x-aampje gesto ken kokertje naar buiten te laten glijden. De president-kerkvoogd van de 'Nieuwe Kerk had hiertoe toe stemming verleend. Aan de buitenzijde van het kerk gebouw werden de filmpjes in ont vangst genomen. In Delft werden de films ontwikkeld en vandaar, via 'een telefoto-appai-atuur, gezonden naar bijvoorbeeld Amsterdam, Groningen, naar Brabant en zelfs naar Londen. Het tijdverloop tussen de opnamen in het kex-kgebouw en de aankomst van de foto's bij de dagbladen be droeg ongeveer een uur. „Oceaan" verloor sleep in vliegende storm ROTTERDAM, 8-12. De zeesleper „Oceaan" van Leen Smit Co. heeft zaterdagavond tijdens een vliegende storm op de Atlantische Oceaan zyn sleep verspeeld, het 6.000 ton me tende zogenaamde merenschip „Wil liam W. Hancock". De „Oceaan" was met het bijna zestig jaar oude Canadese schip op weg van Quebecq naar Genua, waax-- heen de „William W. Hancock" ver kocht is voor de sloop. Over de Atlantische Oceaan woedt al enkele dagen een vliegende storm met windkrachten die vaak opliepen tot 11. De „William W. Hancock" was daar niet tegen bestand. Het schip kreeg een lek en om acht uur zaterdagavond moest de „Oceaan" op 350 mijl ten zuidwesten van de Azo- ren de tros afkappen. Het sloopschip verdween in de golven. Persoonlijke ongelukken hebben zich daax-bii niet voorgedaan want op het fatale moment waren er geen runners meer aan boord. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de afgelo pen zomer groepen Cubaanse ballin gen in de V.S. die tegen Castro zijn gewaarschuwd, dat zij zich aan ver volging bloot stellen op grond van dc Amerikaanse neutraliteitswet als zij vanaf Amerikaans gebied akties tegen Cuba ondernemen. kende karavaan, op de kale roodgekleurde ï'otsen, staat Mahaskah, het opperhoofd der Sioux, met enkele van zijn krijgei's. „De geesten onzer voorvadei*en zijn ons goed gunstig geweest", prevelt hij met een te vreden lachje. „De bloekge/.ichten ent- vluchten het jachtgebied der Sioux xr op de sist Ma haskah.... „Snci, geef mij pijl en boog. ik zal die zoon van het laffe Osage-volk leren dal hij niet ongestraft met de bleek- gezichten kan heulen!" STAD EN PROVINCIE BURGH Verwaterde ijspret Ondanks het feit dat de baan nog niet geopend werd, konden toch nog wat jongelui van de ijspret profite ren. Voor een volledige opening van de ijsbaan was de dikte van het ijs net één cm. te klein, zodat de toe loop mapr zeer gering was. Zater dagmiddag ging het helemaal mis en de invallende dooi zox-gde al spoedig voor veel water, waardoor te om streeks 4 uur de baan een veidaten beeld te zien gaf. Inmiddels was het bestuur geheel klaar gekomen met het plaatsen der tenten en de ver lichting. Zoals zo dikwijls.... juist als het gaat dooien. BURGH-HAAMSTEDE Vergaderprogramma De coöperatieve landbouwvexeni- ging „C. et C." gevestigd te Burgh- Haamstede houdt dinsdag 11 decem- ber des avonds in hotel Bakker een algemene ledenvergadering. De heer L. bij de Vaate, chef proefbedrijf „De Scheldemonden" te Bi-uinisse houdt een lezing over: „Rassenkeuze". De najaarsvergadering van „Het Groene Kruis" te Haamstede, wordt vrijdag 14 december des avonds in het Wijkgebouw te Haamstede ge houden. Op de agenda staan o.a. een bestuursverkiezing en het behande len der begroting. SCHAREND1JKE „Open het dorp" Ten behoeve van de aktie „Open het dorp" verkocht mevrouw R. A. van de Ban-Te Velde voor 'n waarde van f 150,aan speldjes. NOORDGOUWE Sint Nicolaas bezoeken Ondanks het slechte weer is St. Nicolaas dit jaar Noordgouwe niet vergeten en heeft hij weer zijn tra ditionele bezoeken gebracht aan kleuterschool, lagex-e school en be jaardensociëteit. Bij de kleintjes op de kleuterschool onderhield Sint zich met alle kinderen. Met spelletjes en liedjes werd het een feestelijk ge beuren. Aan het slot van zijn be zoek deelde de goede Sint, bijgestaan door z'n trouwe knecht Zwarte Piet geschenken uit. Op de lagex-e school werden Sint en Piet, extra bijge staan door Pedi'o, welkom geheten door het hoofd der school. In de pau ze werd chocolademelk geserveerd, verzorgd door de heer Ganzeman, en speculaas. Liesbeth Kik en Danie Rotte speelden hierna wat liedjes op de blokfluit en accox'deon. Toen was het ogenblik aangebroken voor de Sint om geschenken uit te delen, waarna de jeugd, vergezeld door vele moeders, gelukkig huiswaarts keerde Ondanks de drukte vergat Sint Nicolaas niet een bezoek te brengen aan de bejaarden. Allen kregen een veiTassing, zodat het ook voor de oudjes een gezellige middag werd. DREISCHOR Sinterklaasfeest C.J.V. Donderdagavond bezochten Sin terklaas en Piet in het Dorpshuis de plaatselijke meisjesafdeling van het C.J.V. De bisschop was royaal met cadeautjes voor de meisjes en nie mand werd vei'geten. De meisjes hadden ongetwijfeld en onvergetelij ke avond en keerden weer voldaan naar huis. De avond stond onder leiding van mevr. A. C. v. d. Velde- de Kok. Voor Kinderzorg De busjesaktie ten bate van de vereniging „Kinderzox-g" te Middel burg heeft in Dreischor in het derde kwartaal opgebracht f 22,46. De kerk- collecte in dezelfde periode bracht .f 61,76 op. Nog geen instuifavonden In verband met verbouwingswerk zaamheden aamhet Dorpshuis zullen voorlopig nog geen instuifavonden voor de jeugd kunnen worden ge houden. Naar wij vernemen zal waarschijnlijk nog deze week een vex-gadering worden belegd, wanneer de instuifavonden weer van start kunnen gaan. Naar hét zich nu laat aanzien zal dat echter niet eerder kunnen zijn dan begin volgend jaar. Hervormde gemeente-avond Zoals reeds gemeld zal de gemeen te-avond van de Ned. Herv. gemeen te alhier gehouden wox-den op woens dagavond 12 december a.s. in de pastorie. Aanvang: 8.15 uur. OOSTERLAND Culturele Vereniging Op woensdagavond 12 december aanstaande hoopt voor de Cultux-ele Vereniging élhier op te treden de bekende voordrachtkunstenaar Cor. van Beek. Hij zal een uitbeelding Mahaskah de pijl op de Osage, die met zijn opperhoofd Wanata met dc karavaan meereist en zich van geen gevaar bewust op de bok van een der wagens zitDc pijl zoeft omlaag en een seconde later stort de Osage met pon kreet van zijn zitplaats in hel zand. geven van het bekende werk van A. M. de Jong: „De Schotel". Dege nen die het werk van de heer De Jong lazen, kunnen begrijpen dat op deze avond wat bijzonders geboden wordt. Zaak in patates-frites „In olie gebakken reepjes rauwe aardappel" zo heeft Kramer's Ned. Woordenboek een definitie van de patates-frites. Deze volkslekkex-nij, nog slechts luttele jaren bekend in ons land, vindt steeds meer ingang en wordt steeds meer gevraagd. Dit is mede de reden dat de heer H. J. Stoutjesdijk vrijdagavond een zaak in patates-frites heeft geopend aan het Koninginneplein alhiex-. Het be gin is nog bescheiden doch als straks de vereiste vergunning er is zal er op grotere schaal worden gewerkt. Om de produkten te consumeren is een gezellig zitje geformeerd met 'n mooi uitzicht op het plantsoen en de Sint Joostdijk. Verder ligt het in de bedoeling om in de aanstaande zo mer ook ijsprodukten te gaan verko pen, zodat het publiek in de gele genheid wordt gesteld deze produk ten hetzij in het cafétaria of thuis 'te nuttigen. Sint was op kleuterschool Sint Nicolaas, vex-gezeld van zijn knecht, bracht een bezoek aan de chx\ kleuterschool „Radda Barnen". De klas was voor deze gelegenheid x'ijk versierd. Dit werkte niet weinig mede om de prettige spanning bij de leerlingetjes te vergx-oten. De goedheiligman werd bij zijn komst hartelijk welkom geheten door het schoolhoofd, mej.' M. K. Beije, die een dankwoord sprak dat Sint het nog had aaiïgedurfd om door zware mist de kleutex-s van Oostex-- land te willen bezoeken. Onder luid zingen binnengekomen, moest iedere kleuter bij de Sint komen, die een zak snoep uitreikte. Vex-der was er nog een tx-actatie van chocolademelk, pepernoteiT en taai-taai. Vele kleu ters kregen van Sint een pluim voor het goede gedrag, terwijl ook enke len een verxpanixxg toegediend wer den. Begeleid op de piano door mej. Beije werden veel Sintex-klaasliedjes gezongen. Er was maar één jaxrxmer: dat het bezoek van Sint zo vlug voox-bij was. Op hartelijke wijze werd van leerlingen en personeel afscheid genomen, echter niet dan nadat hij beloofde het volgende jaar weer te rug te zullen komen. Onder het zin gen van een afscheidslied werd de auto weer bestegen en vertrok de goedheiligman naar Spanje. BRUINISSE Matroos terug uit Nieuw Guinea Vorige week keerde te Bruinisse in zijn oudérTijk huis tex'ug dè ma troos eerste klasse „geluidpeiler" Dirk Capelle Lz„ na een vex'blijf van ruim een half jaar in de water-en van Nieuw Guinea. De heer Capelle is beroepsmilitair en als zodanig ge plaatst bij de ondéx-zeebootdienst aan boord van Hr. Ms. onderzeeër „Walx-us". Op 22 mei vertrok hij naar Nieuw Guinea. Hij keei'de te rug via het Panamakanaal en deed dus een reis rond de wereld. Hoe wel hij r-eeds de avond van zijn thuiskomst door het gemeentebe stuur werd verwelkomd, ligt het in de bedoeling de militaix*en uit Brui nisse, die naar Nieuw Guinea zijn •geweest, op vrijdag december met ouders en verloofden officieel op het gemeentehuis te ontvangen. De belangstelling bij thuiskomst van matroos Capelle was zeer gx-oot. Winkelweek 1962 De winkelweek 1962 is te Bruinis se weer uitstekend geslaagd, zelfs boven verwachting, want tot twee keer toe moesten bij het Poliofonds bonnen worden nabesteld. Door de dagprijzen was er ieder-e dag weer de spanning wie als winnaars uit de bus zouden komen. Ook de deelne ming aan de attrakties was behoor lijk. De slagzin heeft hier altijd de meeste belangstelling en er waren hiervoor niet minder dan 169 inzen dingen. Het raden van de gezamen lijke lengte van een in meer dan veertig etalages aanwezig lint, deed velen eveneens een kans wagen, ter wijl de derde att2'aktie „een fout ar tikel ixi de etalage", de minste deel nemers had, waarschijnlijk omdat er enkele mpeilijke gevallen waren, nu er sprake is van bi'anche ver vaging. Al met al werd er echter behooxdijk meegeleefd en kunnen de deelne mende winkeliex-s tevreden zijn. Scheepvaartberichteii Kelletia (t.), 7-12 te Gothenbux-g. Willem Ruys, 7-12 van Cristobal naar Haïti. 'Tegelbex'g, 8-12 te Santos. Premier Nchroe heeft maandag in het parlement verklaard, dat hij bereid was het Chinees-Indische ge schil aan een internationaal orgaan, bijvoorbeeld het Internationale Ge rechtshof, voor te leggen. DE GOUDEN TOMAHAWK ADVERTENTIE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 6