Indrukwekkend défilé langs koninklijke grafkelder Radiotoespraak H.M. de Koningin Knaap doodt zuster Agent schoot op man „Kleine topconferentie" LAATSTE NIEUWS Deze week nieuwe Westduitse regering DELFT, 8-12. Velen uit Delft en omgeving hebben zaterdagmiddag gebruik gemaakt van de mogelijk heid tot het defileren langs de ko ninklijke grafkelder in de Nieuwe kerk, waartoe vanaf 16.00 uur gele genheid was. Keeds ver vóór die t\jd stelde een grcot aantal belangstel lenden zich op het marktplein op, waarbü leden van het korps ge meentepolitie van Delft zorgdroegen voor een vlotte afwerking. Intussen was de dienst voor ge meentereiniging in Delft begonnen met het weghalen van 'de talloze af- zethekken, die langs de route had- 'den dienst gedaan en met het schoon vegen van het marktplein, dat - in verband met de weersomstandighe den - van een laagje zand voorzien was. Tot het bezichtigen van de kerk en van de grafkelder bestaat tot zater dag a.s. nog de gelegenheid. Het défilé werd geopend door het gemeentebestuur en het college van kerkvoogden der Nederlandse Her vormde Gemeente te Delft. Namens het gemeentebestuur en de Delftse burgerij legde de burgemeester, de heer De Loor, een krans van witte chrysanten en donkerrode rozen en linten in de Delftse kleuren: wit en zwart. Een uit witte bloemen ver vaardigde krans van de kerkvoogdij werd gelegd door de president-kerk voogd ir. H. Knol en de heer Van Engen. Beide kransen kregen een plaats voor de ingang van de graf kelder ter weerszijden van de man nen van de koninklijke marechausee, die de wacht hadden betrokken. Het défilé Na deze kranslegging begon het défilé van de duizenden belangstel lenden. Zij kwamen uit de hoofdin gang op de markt de kerk binnen en liepen door het schip naar het koor. Velen wierpen een blik in de graf kelder, waar een klein gedeelte van de hal zichtbaar was. De rest was aan het ocg onttrokken door grijze goz-dijnen. Naast en rondom de toegang naar de grafkelder ligt een waar tapijt van bloemen, dat zich uitstrekt tot het praalgraf van de Vader des Va derlands, waartegen de krans van het voormalig Verzet is geplaatst. Toen de avond was gevallen, stroomden de mensen nog steeds naar de markt. Op bepaalde tijden •moest het défilé onderbroken wor den voor het aflossen van de wacht bij de koninklijke grafkelder. De be langstellenden in de kerk waren dan getuige van een korte militairè plechtigheid. De commando's werden op zachte toon gegeven. Als dan de nieuwe wacht haar post had be trokken, ging het défilé voort. Ontwikkelingsdag Zeeuwse fruitteelt te Goes DEN HAAG, 10-1?. De kring Zee land van de Nederlandse Fruittelers Organisatie heeft besloten haar ont- wikkclingsdag voor de Zeeuwse fruitteelt te houden op vrijdag 11 januari a.s. Ter gelegenheid van deze dag wordt er in de gebouwen van de veilingsvereniging „Zuid-Bevcland" te Goes een werktuigenshow geor ganiseerd. De middagvergadering wordt ge houden in „De Prins van Oranje". Na de openingsrede van de voorzit ter, spreekt ir. P. Delver, onderzoe ker bij het Proefstation voor de fruit teelt in de vollegrond te Wilhelmina- dorp, over de bodembehandeling op de fruitteelt. Na hem behandelt de heer P. Huissen, hoofdassistent A van de Rijkstuinbomvvoorlichtings- dienst te Goes, de boomvormen op het moderne fruitbedrijf, de heer A. v. d. Vrie van het Rijkstuinbouwcon- Uienprijs liep wat terug DEN HAAG, 10-12. - Na de vaste stemming die er geruime tijd heeft geheerst op de Nederlandse uien- markt zijn deze week de prijzen wat teruggelopen. Zo noteert op het ogen blik de middelkwaliteit tussen 25 en 26 cent per kg. Dat is ongeveer 5 cent per kg minder dan ruim een week geleden. Normaal is het dat bij invallen van de vorst de prijs aan trekt maar dit jaar is dat niet het geval geweest. Het feit dat de prijs reeds op zulk een hoog peil lag en de afzet wat minder vlot verliep, is hieraan niet vreemd. De uitvoer van uien blijft nog steeds vrii groot. In de laatste week van november bedroeg de totale Ne derlandse uienexport 4.623 ton. Hier van ging 1.755 ton naar West-Duits- land; 847 ton naar Engeland en 727 ton naar Frankrijk. België nam in deze periode 249 ton uien af en de Afrikaanse landen 355 ton. Verder gingen er Nederlandse uien naar Zweden, Zwitserland, West-Indië en Finland en diverse andere landen. sulentschap te Goes zal het transport op het fruitbedrijf bespreken. Aan het eind van de middag zal de Zeeuwse Rijkstuinbouwconsulent, ir. J. J. van Hennik, een nabeschouwing geven. EEN HOOFDPRIJS BONN, 10-12. Als ik de hoofd prijs win, krijg je een auto van me'.'. Dit zei zes jaar gele den een fabrieksarbeider in Bad Kreuznach (west-Duits- land) tot een collega, die in de oorlog invalide is geworden. Vorige week was het zover. Met twee vrienden won de ar beider de hoofdprijs van 500 duizend mark. De volgende dag al kocht hij voor zijn in valide makker een automo biel. Deze is begonnen rijlessen te nemen om zo spoedig moge lijk van het onverwachte ge schenk te kunnen genieten. DEN HAAG, 8-12. Het partikulier sekretariaat van de koningin heeft meegedeeld dat hare majesteit de koningin voornemens is met Kerst mis voor de radio over haar moeder te spreken. De politie van Boston heeft de 14- jarige Thomas Cadigan aangehou den wegens moord op zijn 17-jarige zus Margaret. Aanvankelijk werd vermoed dat deze moord het werk was van een maniak, die reeds zeven tot nu toe onopgeloste moorden ge pleegd heeft. De jonge Cardigan be kende dat hij zijn zusje had neer geslagen en gewurgd tijdens een twist over het aan te zetten radio programma. SPORT BILJARTEN F. de Groot kampioen 3e KENESSE, 8-12. - De heer F. de Groot uit Scharendfjke is vrijdag avond in hotel „Het Wapen van Zee land" te Renesse op overtuigende wijze districtskampioen van de der de klas libre van het district Schou- wen-Duiveland van de K.N.B.B. ge worden. De wedstrijden werden bij gewoond door een grGOt aantal bil jartliefhebbers. De eerste partij werd gespeeld tussen Vasseur en Verhoek. Vasseur behaalde hierbij z'n vierde over winning in successie. Schot boekte tegen Kesteloo zijn tweede zege in dit tournooi. De Groot behield zijn kansen op de overwinning door Ha- gesteijn te verslaan. In de slotpartij stond de 15-j. Cees de Hooge voor de zware taak de kampioen van het vorige seizoen, Lems - uitgeschakeld door de overwinning van de Groot - te overwinnen. De jeugdige de Hoo ge kreeg ten prooi aan zenuwen te gen de regelmatig en soepel spelen de Lems echter geen voet aan de grond. Oud-kampioen Lems maakte de partij in precies 20 beurten, moy enne 5, uit, waardoor het kampioen schap ten deel viel aan de Groot. De voorzitter van het district, de heer A. Brand, zei aan het slot dat het hem tot vreugde stemde dat een aantal junioren het aantal spelers op het eiland thans komt aanvullen. Bij de jongeren, o.a. de 15-jarige A. Vij verberg en de evenoude de Hooge, zijn talentvolle spelers, waarvan nog veel kan worden verwacht. De heer Brand overhandigde hierna de nieu we kampioen de bondsmedaille en de districtswisselbeker. Kampioen de De eindstand is: F. de Groot, pers .lid K.N.B.B., Scharendijke M. Lems, O.K.K., Nieuwerkerk C. L. de Hooge, V.O.G..' Zierikzee J. Vasseur, B.V. Renesse J. Hagesteijn, K.V.L., Noordgouwe C. Schot, Concordia, Zierikzee M. Verhoek, B.V.O., Oosterland W. Kesteloo, O.K.K., Nieuwerkerk AMSTERDAM. 8-12. De~ 24-jarige G. J. L., die in een woning aan de Laagte Ka dijk in Amsterdam zijn vrouw, schoonmoeder en kind met een broodmes bedreigde, is door een kogel uit het pistool van een ter-as sistentie geroepen politie-agent in de onderbuik getroffen. Ernstig gewond werd L. naar het Weesperplein-zie- kenhuis vervoerd en daar ter ver pleging opgenomen. Deze L„ die onder invloed van sterke drank verkeerde, dreigde niet alleen zijn familie mdar ook twee te hulp geroepen hoofdagenten met het mes, roepende „Ik rijg jullie aan het mes". Ondanks herhaalde sommatie van de agenten om het mes neer te leggen bleef L. dreigend in hun rich ting lopen, waarop een hunner zijn pistool trok en trachtte op de benen van L .te schieten. Het schot ging echter niet af. De andere agent trok rierop zijn pistool. Toen L. dit 7*° liep hij met opgeheven mes op deze agent toe en raakte hem op het li chaam. De agent loste toen het schot dat L. in de buik trof. COLOMBO, 8-12. Vandaag (maan dag) wordt in Colombo een „kleine topconferentie" van zes landen over het Chinees-Indische grensgeschil geopend. De deelnemers zijn: Ceylon, Birma, Indonesië, Cambodja, Ghana en de Verenigde Arabische Repu bliek. Het doel van de besprekingen is de spanningen tussen beide landen te verminderen en de grond te effe nen voor onderhandelingen die de kwestie op vreedzame wijze zouden kunnen regelen. Wrede moord in Liverpool LIVERPOOL, 10-12. In Liverpool is zondagavond een 12-jarig meisje, dat tijdens afwezigheid van de ouders op haar jongere broertje en zusjes paste, op wrede wijze om het leven gebracht. Iemand had het kind de handen vastgebonden en het toen gewui-gd. De buren, die gestommel en gegil hoerden, hadden er geen aandacht aan besteed omdat ze dachten dat de kinderen onenigheid hadden. Pas toen de ouders 's avonds laat thuis kwamen, werd de moord ontdekt. Men weet niet wie de dader is. Sneeuwstorm in de V.S. CLEVELAND, 8-12. Minstens der tig mensen zijn in het midden-wes ten van de Verenigde Staten om het leven gekomen als gevolg van een hevige sneeuwstorm, die hier en daar een sneeuwlaag van wel zes en een halve meter achter liet. In vele de len van noord-Ohio en west-Pennsyl vania moesten in totaal zo'n 2.000 automobilisten hun wagens in de steek laten. De verbindingen zijn vrijwel overal verbroken. Herdenking te Paramaribo PARAMARIBO, 8-12. Terwijl de kerkklokken beierden en een zachte regen uit een grijze hemel viel, werd op het Oranjeplein te Paramaribo de plechtigheid gehouden in verband met de bijzetting van het stoffelijk overschot van prinses Wilhelmina. klas Schouweii-Duivelaiul Groot zei trots te zijn op zo'n tegen stander en liet de keus van z'n 1ste prijs over aan benjamin de Hooge. De extra-prijs gaf de nieyiwe kampi oen aan z'n voorganger Lems, die door de voorzitter werd gefeliciteerd met z'n promotie naar de 2e klas al slaagde hij er ditmaal niet in de kampioenstitel te behalen. Woorden van dank richtte de heer Brand tot de b.v. „Renesse" voor de perfecte organisatie van dit tournooi en tot de arbiters en schrijvers die nu eenmaal onontbeerlijk zijn het geheel te doen slagen. De voorzitter bracht verder dank aan de spelers voor de prettige en sportieve wijze waarop zij elkaar partij hadden ge geven. De extra-prijs voor het hoogste partijgem., 6.25, ging naar M. Lems, evenals de prijs voor de meeste poe dels in één partij (16). De prijs voor de hoogste serie viel ten deel aan de Hooge en C. Schot (33), terwijl Vas seur een boterletter ten deel viel daar hij het dichtst de promotie- grens (3.30) wist te benaderen. Kes teloo viel als hekkesluiter nog een extra prijs ten deel. Kesteloo sprak hierna namens de spelers woorden van dank tot de or ganiserende vereniging en de gast heer, de heer Prummel. Namens de spelers bood hij mevr. Prummel en haar dochter Tinie bloemen aan. De Groot, Lems en de Hooge promove ren naar de 2e klasse. Op 9 en 10 maart a.s. zal de Groot het district vertegenwoordigen bij de geweste lijke kampioenschappen te Kaats heuvel. Aandenkenn aan Cuba WASHINGTON, 8-12. President Kennedy heeft zijn veertien topadvi seurs, die hem tijdens de Cubaanse crisis bijgestaan hebben, een per soonlijk aandenken geschonken ter herinnering aan de 13 dagen van spanning toen de crisis op haar hoogtepunt was. Het is een zilveren kalender, waarop de data van de 16e tot de 28ste bijzonder gemarkeerd zijn. Het gaat om de periode, liggend tussen de dag, waarop Kennedy voor het eerst foto's zag van de Russische raketten op Cuba en de dag, waarop de Russ enbesloten hun „offensieve" wapens van het eiland weg te halen. Twee «loden hij ongeluk LAREN (N.H.), 10-12, In het „Sint Jans ziekenhuis" in Laren is zater- dagmiddag de achttienjarige J. M. van Kasteel uit Amsterdam overle den.. Hij werd woensdag ernstig ge wond, toen tijdens mist een melk tankauto met aanhangwagen op de rijksweg 1 in de gemeente Eemnes in botsing kwam met de bestelauto, waarin van Kasteel naast de be stuurder zat. De bestuurder van de bestelauto, de heer A. F. Kohlmeijer uit Oostzaan, werd daarbij op slag gedood. De befaamde operazangeres Kir- sten Flagstad is vrijdagavond in de leeftijd van 67 jaar te Oslo overle den na een langdurige ziekte. Vlak voor St. Nicolaas de terugreis aanvaardde naar zijn bisschoppelijk pa leis in Madrid had hij nog gelegenheid een bezoek te brengen aan de kleu terscholen op Schouwen-Duiveland. In de Nutskleuterschool te Zierikzee was er een mooie gelegenheid dit plaatje te maken. Voor de kleuters, die hun aanvankelijke schroom al snel vergaten, werd het een daverend feest, waarover ze zelfs nu nog niet zijn uitgepraat.. Intussen vernemen wij dat St. Nicolaas na een uitstekende reis, zij het ivel erg vermoeid, weer behou den in Spanje is teruggekeerd. (Foto: Zierikzcesche Nieuwsbode). TREK IN VOGELWERELD Hout- en watersnippen in Schouwse Westhoek De rebellie in Rroenei SINGAPORE, 9-12. Een rebellie is op de terugtocht in het ryke olie sultanaat Broenei, een deel van het Britse protectoraatsgebied in Borneo. Gezagsgetrouwe troepen, versterkt door grote aantallen Goerka's die per vliegtuig worden aangevoerd, hebben het oliecentrum Seria her overd en 500 gevangenen gemaakt. In de omgeving van de stad wordt >nog gevochten. De hoofdstad, Broenei, is vast in handen van de regeringstroepen. Over de toestand in de stad Koe- ala Belait, ten zuiden van Seria, be staat nog geen zekerheid. Volgens sommige berichten is de stad in han den van de opstandelingen, volgens andere hebben de strijdkrachten van de sultan, sir Omar Saifoeddin, de stad heroverd. Binnenkort zal ook de Britse marine versterkingen aan land zetten, evenals zwaar materieel en voertuigen. De leider van de opstand, Azhari, heeft verklaard dat zijn manschap pen zich eventueel in het oerwoud zullen terugtrekken om een guerilla te voeren. Azhari is op weg naar New York om zijn zaak voor de Ver enigde Naties uiteen te zetten. WESTERSCHOUWEN, 8-12. - Een van de vogels die zich „drukken", is de houtsnip. Dit betekent niet dat deze vogel lui is, integendeel, doch als de vogel zich door een of andere vyand benaderd voelt, drukt ze het lijf tegen de grond, waardoor ze bij na onzichtbaar wordt, ook omdat haar scliutskleur aan dode bladeren doet denken. Indien het weer in noord-Europa kouder wordt, komt de houtsnip naar zuidelijker streken en is dan ook in de Schouwse Westhoek te zien. We schrijven dit artikeltje omdat er mo menteel zo veel houtsnippen ook in de uiterste kop van Schouwen in de bossen en boomgaarden vertoeven. Niet alleen in Schouwen, maar ook in Noord-Brabant komen ze in grote getale voor. Voor de jagers betekent dit een buitenkansje en op een grote markt in Noord-Brabant worden er soms wel duizend tegelijk aange voerd, waardoor de prijs, als gevolg van de grote aanvoer, met een gul den per stuk is gedaald. De dikke en plompe vogel is op verschillende wildschotels een extra fijn artikel, en wordt goed betaald. Broeden doen de vogels in onze omgevingen niet, doch op de breedtegraad van noord- Groot-Brittannië en Ierland. Wan neer de vogels zich dan laten zien kan altijd op koude gerekend wor den. Een wat kleinere vogel van de zelfde familie is de watersnip, die wat kleiner is en momenteel ook in grote getale in de duinen en natte landerijen van ons eiland af en toe te zien zijn. Ook deze vogels bete kenen een delicatesse en worden meestal met ingewanden en al ge- Aalgladde fietsendief ROTTERDAM, 8-12. - Een brom- fietsendief uit Rotterdam, die een heel lijstje diefstallen op zijn naam heeft staan, is een paar rechercheurs uit de Maasstad te glad afgeweest. Hij werd op 27 november gearres teerd en over een hele serie diefstal len aan de tand gevoeld. Hij bekende een van de gestolen bromfietsen in de rivier de Gouwe te hebben ge gooid. Met twee rechercheurs ging hij er naar toe om de juiste plaats aan te wijzen. Wat niemand ver wacht had deed deze 21-jarige H. B. Met een forse duik sprong hij in het ijskoude water en voor de recher cheurs van hun verbazing waren be komen, bereikte hij de overkant. Kletsnat maar vrij snel zette hij een spurt in en verdween. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 10-12. Aangevoerd 2397 stuks vee, t.w. 1773 vette koeien en ossen en 624 varkens. Prijzen per kg: vette koeien en ossen f 2,60-2,90, f 2,30-2,60, f 2,10- 2,30, vai'kens (levend gew.) f 1,95- 1,93-1,90. Vette koeien en ossen: aanvoer groter; handel kalm; afloop slepend, prijzen gedrukt, enige prima exem plaren boven notering. Varkens: aan voer ruimer; handel vlot; prijzen ho ger, prima vleesvarkens boven note ring, slachtzeugen f 1,46-1,50 per kg. Regeringscrisis te Bonn praktisch opgelost 7-13 700 189 23 4.54 3.70 7-12 686 184 32 6.25 3.73 7-11 646 153 33 5.88 4.22 7- 8 575 186 18 4.34 3.09 7- 6 609 229 15 3.22 2.66 7- 4 537 189 33 3.70 2.84 7- 2 483 197 18 3.57 2.45 7- 0 513 181 20 3.76 2.83 BONN, 8-12. Bondskanselier Ade nauer zal - naar verwacht wordt - vrijdag a.s. zijn nieuwe coalitierege ring van christen-democraten en li beralen aan de Bondsdag voorstellen. Na urenlange besprekingen wer den hij en de leider van de F.D.P., Mende, het eens over de politieke grondbeginselen van de nieuwe re gering. Tot een oplossing van de re geringscrisis, die al haar vijfde week is ingegaan, droeg Adenauer vrijdag in hoge mate bij door de verzekering te geven, dat hij in de herfst van het volgend jaar zal aftreden. Een grote coalitie met de sociaal democraten, die sinds 1949 in de op positie zijn, was reeds door tegen stellingen tussen de fracties van de S.P.D. en de C.D.U./C.S.U. van de baan, waar de vrije democraten na tuurlijk van konden profiteren. Op merkelijk was, dal de F.D.P.-afge- vaardigden vrijdag geen bezwaar maakten tegen de afwezigheid van de voormalige minister van defensie Strauss als leider van de C.S.U. op een diner, dat na afloop van het overleg door bondskanselier Ade nauer werd aangeboden. Nog maar een week geleden wezen zij een uit nodiging van Adenauer tot bijwoning van een diner om deze reden van de hand. De onderhandelingscommissie van de christen-democraten en de libera len zijn vrijdag ook overeengekomen, dat zij maandag (vandaag) over de eigenlijke reorganisatie van de re gering zullen beraadslagen. Men ver wacht geen ingrijpende reorganisa tie. consumeerd. Wanneer de vogel door een vijand, in dit geval de jager, wordt opgejaagd ledigt ze haar darmkanaal volkomen, zodat ze „schoon" is. Moderne mensen maken de vogel wel schoon en houden niet van de meer ouderwetse opvatting om de vogel met ingewanden en al te consumeren. Ze'zijn moeilijk neer te schieten, omdat ze woest en sui zend een soort zig-zagvlucht volhou den. Deze vogel broedt wel in ons land en wel in moerassen en duin pannen. Reide vogels zijn trekvogels en ko men vooral in het winterseizoen in ons land voor. Al spoedig keren ze bij minder koude naar noordelijker streken terug, doch indien dan weel een koude golf zich voordoet, trek ken ze weer zuidwaarts. KERKNIEUWS Sluiting eerste fase Concilie VATICAANSTAD, 8-12. Paus Lq- hannes heeft in zijn toespraak ter sluiting van de eerste fase van het tweede Vaticaanse concilie, zater dagochtend in de Sint Pieter, gezegd dat er een goed begin is gemaakt en zijn vertrouwen uitgesproken in een voor de mensheid vruchtbare afloop van het concilie, dat naar hij hoopte met Kerstmis volgend jaar zou kun nen worden besloten. Hij zei dat het .concilie in de interimperiode tot 8 september aanstaande voort zou gaan met bestudering van de verschillen de onderwerpen door de commissies. Als het concilie ten slotte klaar zou zijn gekomen zouden de genomen besluiten prompt en met instemming moeten worden toegepast op alle ge bieden van het leven der kerk, met inbegrip van de maatschappelijke kwesties. „De zon schijnt in mijn ziel DEN HAAG (A.N.P.). Hel lied „De zon schijnt in mijn ziel", dat in de Nieuwe Kerk tijdens de bijzetting van prinses Wilhelmina ge zongen werd, is door de Noor E. Edmund Hewitt gedicht en door diens landgenoot Sweney getoonzet. Het werd door koningin Jidi- ana in haar studietijd in het Nederlands vertaald. In „Eenzaam maar niet alleen" heeft wijlen prinses Wilhelmina dit lied opgenomen met een beschrijving van het. geestelijk heront- waken van Noorse gevangenen, die door tekst en toon getroffen werden. De tekst van de coupletten luidt: De zon schijnt in mijn ziel vandaag, het donker is gezwicht, en aard' en hemel langt m\i toe, want Jezus is mijn licht. Er is zonneschijn, zomerzonneschijn, al de uren van de dag zijn blij, zie ik Jezus' aangezicht, is er hemelgloed in mij. Er is lofzang in. mijn ziel vandaag, en jubel voor de Heer, en zó vol is daarvan nu mijn hart, ik kan 't niet uiten meer. Er is zonneschijn, zomerzonneschijn, al de uren van de dag zijn blij, zie' ik Jezus' aangezicht, is er hemelgloed in mij. Schou wen-Duivelanders bij begrafenisplechtigheid te Delft ZIERIKZEE, 8-12. Ook van Schou wen-Duiveland hebben enkele per sonen een speciale uitnodiging ont vangen cm tegenwoordig te zijn bjj de plechtige uitvaartdienst van prin ses Wilhelmina. Ds. M. v. d. Klis, chr. ger. predi kant te Zierikzee werd uitgenodigd, in verband met het feit dat hij in de rampdagen van 1953 kontakt heeft gehad met prinses Wilhelmina in het opvangcentrum van evakué's. Kapi tein Van der Doe van de Provinciale Stoombootdiensten behoorde even eens tot de genodigden. Hij was ka pitein van de boot, waarmede de prinses in de ramptijd de overtocht maakte. Tot de verdere genodigden behoorden de heer P. Warrens van de Visserijpolitie. Destijds maakte prinses Wilhelmina een vaartocht met hel schip van de Visserijpolitie, waarop de heer Warrens diende. Ook kreeg een uitnodiging de heer J. Velthoven, bestuurder van de be stelauto waarmede prinses Wilhel mina de dinsdag na de ramp zich van het Luitje naar het Havenplein begaf. De jeugdorganisaties waren vertegenwoordigd door de heer W. den Boer, voorzitter van de C.J.B.T. B. Tenslotte noemen wij de heer Van Mourik te Zierikzee en de heer H. Flikweert te Nieuwerkerk. m Ter gelegenheid van de V.N.-dag voor de rechten van de mens heeft de V.N.-bestuurder in Nieuw-Gui- nea, dr. Djalal Abdoh, maandag verscheidene scholen bezocht. Do 30-jarige Nederlander M. F. R„ die in Gabcs terechtstaat wegens moord, is ter dood veroordeeld. Schijndood bij dieren Tijdens de jaarvergadering van de Amerikaanse Vereniging van Chi rurgen die in Atlantic City werd ge houden werd melding gemaakt van schijndood bij dieren - volledige stil stand van ademhaling en bloedsom loop - die een uur duurde. Honden werden verdoofd en in een gekoelde drukkamer, waarin een temperatuur van min 30 graden Cel sius heerste, gebracht: hart en her senen doorstonden de proef zonder schade. Dit experiment kan van groot be lang zijn voor de behandeling van mensen, die door koolmonoxyde of door een te grote dosis barbituraten (slaapmiddelen) zijn vergiftigd of bij wie het hart tot stilstand is gekomen. De opname van zuurstof door het li chaam wordt verminderd, terwijl daarentegen de oplossing van zuur stof in de lichaamsvochten twintig- voudig wordt vergroot. De proef is nog niet op mensen genomen. SPORT Belangrijke bil jart toernooien Voor de biljartliefhebbers op Schouwen-Duiveland zijn er een tweetal belangrijke tournooien in 't verschiet daar het district Schou wen-Duiveland dit seizoen de eer te beurt is gevallen twee nationale ti- telwedstrijden te organiseren. Van 7 tot 10 maart zullen te Zierikzee de finalewedstrijden worden gespeeld om het kampioenschap van Neder land tweede klas kader 38-2. Te Nieuwerkerk zal van 22 tot 24 maart de strijd plaats vinden om de natio nale titel derde klasse libre. MAASSLUIS. In Maassluis is het driejarig jongetje J. W. in een wak in het ijs bij de Weverskade ver dronken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 2