5r*rt*» SUNIL EEN MINISTER GEVRAAGD Kantongerecht behandelde verkeerszaken ZWARE MIST OVER NEDERLAND Ruwepuroi KfcDAKTfcLR GEVRAAGD DUIVELAND Ingezonden mededeling Caat het blad „De S.D.K.B.es" verdwijnen? ZIERIKZEE, 5-12. Gedurende een lang reeks van jaren vormt „De S.D.K.B.-er" - officiéél orgaan van de Schouwen-Duivelandse Korfbal- bond - een vertrouwde schakel tus sen de vele honderden korfballers op ons eiland, het bondsbestuur der S.D.K.B., scheidsrechters, officials en de grote korfbalorganisatie, de K.N.K.B. te Rotterdam en iedereen die maar iets met de korfbalsport te maken heeft, zich hiermee ver bonden voelt. Gedurende bijna vier jaar heeft de voorzitter van de S.D.K.B., de heer J. Th. Brouwer te Zierikzee, met een voortvarende ijver zijn krachten aan de S.D.K.B.'er gegeven In het laatst verschenen nummer van het eilandelijke korfbalblad heeft de heer Brouwer echter on miskenbaar duidelijk gemaakt, dat dit het laatste nummer is dat onder zijn redactie verschenen is. Op 21 maart 1959 legde de heer G. J. Vorstheuvel Labrand het sec retariaat van de Schouwen-Duive landse Korfbalbond neer, waarmee gelijktijdig de redactie van de S.D. K.B.'er vacant kwam. Men stond toen niet bepaald te dringen om in de functie van redacteur benoemd te worden, zodat de bondsvoorzitter, de heer J. Th. Brouwer, maar be sloot om het baantje van redacteur „voorlopig" op zich te nemen. Dit laatste evenwel in afwachting van een opvolger. Nu is het voor de heer Brouwer helemaal niet zo vreemd dat hij er iets „voorlopigs" bijneemt, wanneer de S.D.K.B. op een of an der terrein in moeilijkheden ver keert en er tijdelijke vakatures moeten worden vervuld. Het ig ze ker gèen zeldzaamheid, dat wanneer een eilandelijke korfbalvereniging met iets zit. men maar rechtstreeks een beroep op de heer Brouwer te Zierikzee doet en dan komt er in praktisch alle gevallen wel een goe de oplossing uit de bus. Wie immers kent de dagelijkse gang van zaken in de S.D.K.B. namelijk beter dan de bondsvoorzitter? Naast zijn re dacteurschap van de S.D.K.B.'er en voorzitter van de korfbalbond, schijnt de heer Brouwer momenteel bovendien nog (waarnemend) pen ningmeester te zijn, wat natuurlijk ook weer de nodige beslommeringen voor hem meebrengt. Gevaar voor opheffing In de kop van de S.D.K.B.'er prijkt nu weer bijna vier jaar het beden kelijke zinnetje „voorlopig copy in zenden aan de heer J. Th. Brouwer te Zierikzee" en de korfbalnestor heeft nu gemeend, dat dat zinnetje „voorlopig" nu maar eens voorgoed moet verdwijnen uit die kop van de S.D.K.B.'er. Niet dat hij hiermee be doelt, dat hij nu definitief als re dacteur van de S.D.K.B.'er zijn in trede heeft gedaan, maar dat er een opvolger moet komen; zo mogelijk zelfs een persoon buiten het bestuur of meerdere personen. Het is dus zaak, dat op de kortst mogelijke ter mijn een opvolger voor de heer Brouwer gevonden wordt, want an ders komt de verschijning van de S.D.K.B.'er sterk in het gedrang en is zelfs de opheffing van het korf balorgaan van en voor Schouwen- Duiveland niet ondenkbaar. De ver dwijning van de S.D.K.B.'er is in feite een onmogelijkheid, want de S.D.K.B. zonder haar orgaan de S.D. K.B.'er is haast ondenkbaar. Daar zullen de meeste korfballers op het eiland het wel in grote trekken mee eens zijn, terwijl ook de arbiters de ze mening stellig wel zullen delen. Het klinkt enigszins weemoedig wanneer Schouwen-Duiveland een vertrouwde vriend als de S.D.K.B.'er zou moeten missen. Wel hebben sommigen wel eens nonchalant of onverschillig tegenover dit orgaan gestaan en het i9 niet eens zo lang geleden, dat een vertegenwoordiger op een vergadering van de korfbal bond eens gevraagd heeft of het niet beter zou zijn om de S.D.K.B.'er maar op te heffen. Dit laatste van wege de hoge kosten welke de uit gave met zich meebrengt. We her inneren ons echter nog als de dag van gisteren, dat scheidsrechter H. Schot uit Zierikzee toen vurig heeft gepleit om de S.D.K.B.'er te hand haven, hetgeen ook is gebeurd en nadien is het korfbalblad vrij regel matig verschenen en door vele korf ballers met genoegen gelezen. In het betreffende afscheidsartikel brengt de héér J. Th. Brouwer dank aan dè lezers van het blad voor de in de afgelopen jaren getoonde medewer king, maar ons inziens heeft de nu scheidende redacteur altijd veel te weinig medewerking ondervonden om de S.D.K.B.'er op gang te hou den. Misschien dat dit laatste punt één van de beweegredenen is ge weest van de heer Brouwer dat hij er nu definitief mee ophoudt en zijn taak aan een ander over wil dragen. Wij hopen zeer, dat de S.D.K.B.'er onder nieuwe leiding zal blijven verschijnen, doch dit laatste is nog lang niet zeker. Evenals in 1959 - toen de heer G. J. Vorstheuvel La- brand er het korfbalbijltje bij neer legde - zal ook de heer Brouwer moeilijk een opvolger vinden. Wan neer zo'n opvolger zich niet spoedig aandient, behoort de S.D.K.B.'er tot het verleden. Ingezonden mededeling Reumatiek Griep Migraine Menstruatiepijn Verkouden Hoofdpijn Spit TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT Harttransplantatie bij kind? MOSKOU, 4-12. De 46-jarige Russische chirurg Wladimir Demichov heeft verklaard dat hij in de loop van volgend jaar de transplantatie van een hart bij een mens zal proberen. Op 22 november heeft hij een aap een tweede hart gegeven en het dier maakt het goed. Eer der heeft hij met honden ge- experimenteerd. Een Deens echtpaar heeft dr. Demichov verzocht het zieke hart van hun driejarig dochtertje te vervangen. Dit verzoek is nog niet in Moskou ontvangen en de chirurg kan nog niet zeg gen, of hij het zal inwilligen. ZIERIKZEE, 5-12. Het berijden van een motorfiets zonder in het be zit te zijn van een geldig rijbewijs, is de Nieuwerkerkse monteur J. S. komen te staan op een boete van dertig gulden of zes dagen hechtenis Uitspraak doende in deze zaak tij dens de woensdagmorgen gehouden strafzitting van het Kantongerecht te Zierikzee, zei de Kantonrechter, mr. E. W. van Vloten, het rijden zonder rijbewijs zeer ernstig te ne men. Als officier van justitie trad in deze zitting op mr. F. Th. Dijck- meester, die in een kort requisitoir opmerkte, dat dergelijke overtredin gen beslist ontoelaatbaar zijn. De eis was f 25,- of 5 dagen. De landbouwer H. H. uit Bruinisse hoorde zich veroordeeld tot een boe te van f 55 subsidiair 11 dagen, we gens het rijden in donker met een onverlichte landbouwwagen, hetgeen door de kantonrechter als een zeer gevaarlijke handelwijze werd aange merkt. De eis luidde in deze zaak f 75 of 15 dagen. Conform het requi sitoir van de officier werd de Zie- rikzeese chauffeur M. v. d. S. ver oordeeld tot f 30 subs. 6 dagen we- gens het niet voldoende rechts hou den en uitwijken voor een tegenlig ger op de afrit van de Schouwse dijk naar de Blankersweg, nabij Brou wershaven. De vrachtwagen van v. d. S. kwam hierdoor in botsing met een tegemoetkomende bestelwagen. „Conform de eis" betekende in de volgende zaak, tegen E.S. uit Schud- debeurs, een boete van f 20 subs. 4 dagen. S. was ten laste gelegd-met zijn auto enige vrachtwagens te heb ben ingehaald nabij de kruising Rijksweg 18-Dorpsweg te Bruinisse. De kantonrechter wees er in deze zaak op dat iedereen op Schouwen- Duiveland nu wel weet dat dit een zeer gevaarlijk punt is, zodat de wet telijke regeling streng moet worden toegepast. Wegens het „snijden" van een tweetal jeugdige bromfietsers op de Laan van St. Hilaire werd J. de G. uit Zierikzee conform de eis veroor deeld tot f 25 subs. 5 dagen. Deze zaak was op de vorige zitting van het kantongerecht aangehouden voor nader onderzoek, in verband met de positieve ontkenning van de G. zich aan het ten laste gelegde te hebben schuldig gemaakt. De G. handhaafde zijn verklaring en gaf nog eens zijn visie op het gebeurde, namelijk dat de bewuste bromfietsberijder tijdens het passeren van de auto naar links was uitgeweken, waardoor de aan rijding zou zijn ontstaan. Uit de ver klaringen van twee getuigen bleek echter eerder het tegendeel. De of ficier concludeerde dan ook dat de „brommers" niet hinderlijk waren opgetreden en mr. van Vloten achtte bewezen dat de G. wel degelijk ge vaarlijk had gehandeld. Burgerlijke stand en loop der bevolking over de maand november 1962 Geboren: 8. Alice Cornelia, d. van H. Stam en C. v. d. Vate (Ouwer- kerk); 10. Johanna, d. van W. Kooij- man en W. Verwoert (Nieuwerkerk); 16. Cornelis Leendert, z. van C. l'. Otte en M. Roodhorst (Oosterland); 18. Johanna Cornelia, d. van J. dé Visser en J. H. M. Koopman (Nieu werkerk); 29. Willem, z. van J Goudzwaard en E. A. v. d. Velde (Oosterland); 30. Marina, d. van C Bouwman en M. Bakker (Ooster land). Geboren te Zierikzee: 19. Maria Pieternella, d. van W. Dalebout en J. M. Zandijk (Nieuwerkerk); 21. Adolf Abraham, z. van H. Roks en J. E. Capelle (Oosterland); 26. Wil lem Pieter Theodoor, z. van W. A. Kuijper en M. N. Vijverberg (Ouwer- kerk). Geboren te Arnemuiden: 19. Jan netje, d. van A. L. Ista en J. Both (Oosterland). Overleden: 19. Jac. Joh. van Dijk, e. v. A. C. Fluijt (Nieuwerkerk); 24! Iz. Risseeuw, e. v. J. H. Fluijt (Nieu werkerk). Overleden te Zierikzee: 17. Jac. Stuik, wed. v. T. L. van Espen (Oos terland). Gehuwd: 16. A. L. Capelle, 23 jaar (Bruinisse) en T. Roks, 17 jaar (Oos terland). Ingekomen: 1. H. van Geesbergen, van Amsterdam naar Nieuwerkerk; 27. A. A. Doornenbal, van Rotter dam naar Ouwerkerk. Vertrokken: 5. A. Verhage en gez. van Oosterland naar Goes; 6. J. M. Visser, van Nieuwerkerk naar Zie rikzee; 6. J. A. Bergmans, van Ouwerkerk naar Dongen; 14. A. Ta len. van Nieuwerkerk naar Bergen op Zoom; 14. M. van 't Hof, van Nieuwerkerk naar Zierikzee; 21. L. J. Heijboer, van Nieuwerkerk naar Winterswijk; 23. T. Roks, van Oos terland naar Bruinisse; 23. M. G. N. de Pree, van Ouwerkerk naar Den Haag; 23. J. Goudzwaard, van Oos terland naar Vlaardingen. i# SI# S tl* nnirx ■liffloHififr |m 11 |c I I I ril t*ï M *1 H B» Pi k iiiigri HaHruH iiris I KssiSiE sSs®* S? ML Maft s* S& H H S& Mt sfe .;s \i.i FINANCIËN EN ECONOMIE De V.S.-economie in 1963 NEW YORK, 5-12. Vooraanstaan de Aemrikaanse economisten ver wachten, dat 1963 slechts een matig goed jaar zal worden, tenzy er in het eerste kwartaal een belasting verlaging wordt ingevoerd, aldus blijkt uit het jaarlijkse opinie-on derzoek onder economisten, dat door de F. W. Dodge Corp. is ingesteld. De 209 ondervraagde economisten, die het bedrijfsleven, de regering en de universiteiten vertegenwoordi gen, verwachten het volgend jaar noch een recessie noch een werke lijke opleving van de economie. De eerste helft van 1963 wordt gezien als een periode zonder veranderin gen en de tweede helft als een pe riode van matig herstel. De meerderheid van de economis ten verklaarde, dat hun voorspellin gen aanzienlijk gunstiger zouden worden als de inkomstenbelasting begin 1963 zou worden verlaagd. Vraag 0111 winkelsluiting op a.s. zaterdag DEN HAAG, 5-12. De Christelijke Middenstandsbond, de Koninklijke Nederlandse Middenstandsbond en de Nederlandse Rooms Katholieke Middenstandsbond, samenwerkend in de commissie van overleg van de Middenstands Vakcentrale, hebben hun leden verzocht, uit eerbied voor het Koninklijk Huis en ten teken van rouw over het verscheiden van H.K.H. Prinses Wilhelmina op zater dag 8 december, indien de plaatse lijke omstandigheden dit toelaten, de zaken te sluiten tijdens de uitvaart plechtigheden. BODEGRAVEN. De gladheid van de weg heeft op de rijksweg 12 on der Bodegraven, op rijweg naar Den Haag, een personenauto aan het slippen gebracht, waardoor een ket tingbotsing is ontstaan, die aan twee personen het leven heeft gekost. Verder werden twee personen zwaar gewond. Er waren tientallen auto's bij de botsing betrokken. DODELIJKE ONGELUKKEN ROTTERDAM. In de Scheepma- kershaverr in Rotterdam is de 52-ja- rige schipper J. Sap van het binnen vaartuig Alex bij het aan boord gaan van zijn schip, in het water geraakt en verdronken. AMSTERDAM. De 73-jarige C. Kalkhov enuit Amsterdam is van de schrik overleden toen hij na een glij partij de achterwielen van een stadsbus op zich zag afkomen. UTRECHT. Op een niet beveiligde overweg in de gemeente Limmen is een bestelauto tegen een trein ge botst. De bestuurder, de heer M. Metselaar uit Limmen, werd op slag gedood. De bestelauto en de trein werden ernstig beschadigd. Enorme vraag naar zilveren miniatuursleuteltjes „Het dorp' DEN HAAG, 5-12. Dc vraag naar zilveren miniatuursleuteltjes ten bate van de Stichting „Het Dorp" is dermate groot, dat de fabriek - de N.V. Koninklijke Begeer te Voor schoten - op het ogenblik lang niet in de behoefte kan voorzien. Niet temin wordt met man en macht ge- Doden op Rijksweg Utrecht—Den Haag Chaos bij Delft DEN HAAG, 5-12. De mist en gladheid, die het verkeer in Neder land vrijwel heeft lam gelegd, heb ben drie doden geëist. Twee slacht offers vielen op de rijksweg Utrecht -Den Haag, waar een uit Zeist af komstige auto door de gladheid slip te en door de middenberm schoot. Twee inzittenden van deze auto, de 38-jarige D. S. uit Zeist en de 41- jarige T. H. W. R. uit Utrecht kwa men hierbij om het leven. Op de niet beveiligde overweg in de gemeente Limmen is een bestel auto door de trein gegrepen, waarbij de bestuurder, de heer Metselaar uit Limmen, op slag werd gedood. Overal in het land kwam het gister morgen tot slippartijen, dikwijls ge volgd door kettingbotsingen. DELFT, 5-12. Zo hebben de ket tingbotsingen, die in de loop van de ochtend in de dikke mist zijn ontstaan, op het beruchte gedeelte van rijksweg 13 (Den Haag-Rotter dam) ten oosten van Delft, een vol ledige chao9 te weeg gebracht. Po litie en wegenwacht kunnen onmo gelijk een overzicht van de situatie krijgen. Volgens hen ligt er zeker om de honderd meter een bescha digde auto in de wegberm en zijn er tien a vijftien takelwagens bezig de wrakken weg te slepen. Hoeveel ge wonden er zijn is evenmin bekend. Wel weet men dat er geen zwaar gewonden zijn. Het is echter zeer moeilijk de gewonden te veroveren ook al omdat er geen taxi's rijden. Den Haag stuurt ziekenauto's en Rotterdam politiehulp. Omdat rode waarschuwingslichten niet te zien zijn, gebruikt men brandende toort sen om gevaarlijke plaatsen te mar keren. Toen de balans van de massale glij- en botspartij op rijksweg 13 kon worden opgemaakt, bleken er in totaal 60 auto's te zijn gestrand. Er waren twee lichtgewonden; één van hen had een beenbreuk, de an der had kneuzingen aan de borst. werkt om de bestellingen binnen korte tijd af te leveren. Via de leden der vrouwenorgani saties, aangesloten bij de federatie van vrouwelijke vrijwillige hulpver lening, zijn reeds honderdduizenden zilveren speldjes en broches met het embleem van „Het Dorp" besteld en de juweliers, die de verkoop van de zilveren bedeltjes met hetzelfde embleem verzorgen, hebben reeds meer dan 50.000 exemplaren voor zich doen reserveren. De speldjes en broches worden verkocht voor f 1,50 Ze kunnen besteld worden bij alle organisaties aangesloten bij de fe deratie. Voor degenen die in hun om geving niemand uit deze kringen kent, is het mogelijk een contact adres te vragen bij het secretariaat van de Stichting Nederlandse Fe deratie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening, Pieter Bothstraat 27, Den Haag, tel. 070-85.54.00. Intussen is het nog steeds moge lijk geld voor „Het Dorp" te stor ten od Girorekening 200 ten name van de actie „Open het Dorp" of ten name van dezelfde actie op de Am sterdamse gemeentegiro, op rekening X 80. Ingezonden mededeling ■«HUIDen HANDEN I ....Mlllllllllllllllllllll SPORT DUIVENSPORT Succes op bondstentoonstelling Zondag 2 december jl. werd door de p.v. „Gevleugelde Vrienden" deel genomen aan de Bondstentoonstel ling te Etten. Deze tentoonstelling was enkel voor verenigingen, zodat geen individuele prijzen konden ver diend worden. Op de gehouden club tentoonstelling werden de deelne mende duiven geselecteerd door de heer Slagboom. De volgende eigena ren werden verzocht hun duiven be schikbaar te stellen: J. Verwest 6, W. v. d. Ende 2, J. A. ten Haaf 2, F. Maijs 2, gebrs. Krijger 2, J. Bolier 1, Feleus-Westenbrugge 1. De collectie was uitstekend samen gesteld, daar „Gevleugelde Vrien den" de 8ste prijs wisten te verdie nen en tevens de mooiste duif van de tentoonstelling konden laten zien, eigenaar W. v. d. Ende, die een fraaie beker en een waardevol sierstuk in ontvangst mocht nemen. Aan de ten toonstelling werd door alle vereni gingen van Brabant en Zeeland deel genomen. Het totaal aantal ingezon den duiven bedroeg 1500 stuks. DEN HAAG. Vele leden van de vaste commissie voor de betrekkin gen met Suriname en de Nederland se Antillen pit de Tweede Kamer hebben de regering gevraagd of zij bereid is een herziening van het Sta tuut van het Koninkrijk te bevor deren, waardoor Suriname en de Antillen souverein worden voor het terrein van het buitenlandse beleid, voor zover niet de vragen van oorlog en vrede rakende. Feuilleton HAZERSWOUDE. Een bodewagen van de firma F. G. van der Aker boom uit Waddinxveen is in dichte mist door de automatische halve overwegbomen van de overweg Ge- meneweg-Hazerswoude gereden en door de trein Utrecht-Leiden gegre pen. De bestuurder van de auto, de 28-jarige H. S. de Vries uit Wad dinxveen, werd gedood. Een geluksschilderij Een kunstzinnige fabrieksar beider, die in 1947 een schil derij kocht voor ongeveer honderd gulden, heeft dit thans voor ruim vierduizend gulden aan een kunsthandel in Birmingham verkocht. Hij had het stuk weggebracht om het te laten schoonmaken. Ex perts kwamen toen tot de ont dekking dat zich onder een laag vuil en v.ernis een zeege zicht, geschilderd door de be kende Franse schilder Claude Lorrain, bevond. 10 „Geen sprake van. Je moet na tuurlijk een jacquet en een streep jesbroek. En een zwarte gleufhoed. En nieuwe zwarte schoenen. En een behoorlijke tas, zo'n moderne, met ritssluiting. Eens even kijken.... hoe laat moet je morgen met de trein weg?" „Maar ma, daar heb ik geen idee van. Een uur of négen, vermoed ik". „Bel het station op", besliste ma, „en vraag, hoe laat je uit Arnhem moet vertrekken om tijdig, dus uiterlijk half elf in Den Haag te zijn. Intussen zal ik eens overleggen, hoe we dat met die kleren doen". Jan-Piet toog opnieuw naar de te lefoon en wist een paar minuten la ter, dat zijn trein om 8.49 ging en dat hij dan om 10.22 in Den Haag was .Overstappen in Utrecht. „Juist. Om acht uur dus de deur uit. Ben je vroeg genoeg. Maar dan zijn er nog geen winkels open. Doch daar is wel een mouw aan te pas sen. Geef me het telefoonboek maar eens". „Laat dat maar aan mij over. De kabinetsformateur moet een uitste kende, een feilloze indruk van je krijgen. Ook uiterlijk". Een uur later stond er een meneer met drie jacquetten in de salon van huize Jansen. Gevolgd door een schoenleverancier, die enkele paren zwarte schoenen bij zich had, als mede een moderne tas. Er kwamen enkele zwarte hoeden op zicht en toen de klok acht uur ^feslagen had, was Jan-Piet Jansen, bankemployé, gemetamorfoseerd tot minister-in door B. J. TEN WESEPE spé, gekleed in een onberispelijk jaquet, een zwarte regenjas, dito hoed en schoenen en moderne hand schoenen, de tas droeg hij losjes on der de arm. Mevrouw Jansen knikte tevreden. „Zo, dat is voor elkaar. Als je maar kontant betaalt, dan kun je ook na sluitingstijd je spullen wel krijgen". „Maar ma, dat heeft u een kapi taal gekost". „Wees blij, dat ik altijd nog een spaarpotje heb voor noodgevallen. En als je minister bent geworden, dan betaal je het me maar eens te rug. Mijn zoon'ministerwie had dat ooit durven dromen 4. Om acht uur verliet Jan-Piet Jan sen het ouderlijk huis, keurig ge kleed en een tikje zenuwachtig la chend tegen zijn moeder, die hem van achter het grote raam van de salon hartelijk nawuifde. Onder zijn arm de nieuwe diplomatentas, waar in een pakje met zes boterhammen. In de stationshal verschafte hij zichzelf de luxe van een ochtend blad, nadat hij een retourtje tweede naar Den Haag had genomen. Het kwam niet in zijn hoofd op om eer ste te reizen, dat was geldverspilling en daaraan had de familie Jansen zich nooit schuldig gemaakt, ook al om de eenvoudige reden, dat daar voor in de regel de nodige contan ten ontbraken. Het kapiteinspensi oentje en de wedren der loons- en prijsverhogingen waren niet samen gegaan en het salaris van Jan-Piet Jansen was net toereikend om sa men met het pensioen enigszins de stand op te houden, die de officiers weduwe meende te moeten handha ven. Vandaar het wat ouderwetse herenhuis, de telefoon en de hit-van- 9-tot-12. Alsmede het abonnement op de concerten van de A.O.V. Want je moet jezelf zo nu en dan in het openbaar laten zien. Ook dat behoort tot het ophouden van de stand. In de trein verdiepte Jan-Piet zich als gewoonlijk in de beursberichten, doch daarna keek hij naar buiten, naar het verglijdende landschap. Veel had hij niet gereisd in zijn le ven en voor zover hij zich kon her inneren, waren ze vroeger éénmaal met vakantie geweest in Schevenin- gen. Bij die gelegenheid had hij ook wat van Den Haag gezien, maar veel wist hij er niet meer van. Den Haag heette hem welkom met een stralend voorjaarszonnetje. Maar verder was er niemand, die zich wat van de deftig uitgedoste Jan- Piet aantrok. Dat had hij trouwens ook niet verwacht. En omdat het nog te vroeg was om naar het mi nisterie te gaan, bestelde hij in de stationswachtkamer een kop koffie en besloot met een taxi naar het ministerie te rijden. Was automatisch het probleem van „waar is dat mi nisterie" opgelost. Dat wist natuur lijk iedere taxichauffeur. De man, die het portier voor hem opende, toen Jan-Piet als bestem ming opgaf „ministerie van alge mene zaken" bekeek de in het zwart geklede jongeman met de ietwat ouderwetse bril op zijn neus taxe rend aan. Dat was een kwestie van een paar seconden. Mogelijke kan didaat voor een ministersportefeuil le, was zijn conclusie. En natuurlijk uitgenodigd voor een bespreking. Of misschien een aspirant-staatssecre taris. Hij kende zijn pappenheimers. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 6