Stoffelijk omhulsel prinses Willielmina naar de Residentie Qg goedö kaflt VQfl de Z99k Stf9USS LATE BRIEF UIT ANDALUSIE De crisis in Ronn LEKKERLAND India verwacht langdurig conflict Verre vliegreis STAD EN PROVINCIE Moderniseer uw meubelen met Ceta-Bever DPAnHTRI ITS? DE GOUDEN TOMAHAWK Droeve stoet trok door het land BLIK DOOR HET WERELDVENSTER KORTE BERICHTEN DEN HAAG, 4-12. Kur| na half negen dinsdagavond is de kleine rouwstoet met het stoffelijk over schot van prinses Wilhelmina bij het paleis op het Lange Voorhout in Den Haag gearriveerd. Tienduizenden bewoners van Voor burg en Den Haag stonden langs de roete om een groet te brengen aan onze „oude koningin". Tijdens het binnendragen van de kist stond prins Bernhard stram in de houding Acht boswachters tan het paleis „Het Loo" droegen de kist naar bin nen. Vier minuten na aankomst gin gen de deuren van het paleis weer dicht. Op het Lange Voorhout waren vele duizenden Hagenaars getuige van de aankomst van de rouwstoet. De stoet was door Den Haag ge reden, een stil Den Haag, waar men vrijwillig de feestverlichting ter ge legenheid van St. Nicolaas, had ge doofd. Tienduizenden stonden langs de wegen. In de stad werd de stoet begeleid door burgemeester mr. Kolfschoten en de commissaris van politie, vanaf de gemeentegrens tot aan het paleis. Daar droegen dezelfde smetteloos geüniformeerde functionarissen, die ook op Het Loo dienst deden, de kist naar binnen. Omstreeks kwart voor negen verliet prins Bernhard, die bij het indragen stram in de hou ding had gestaan, het paleis. Kort nadien werd het paleispersoneel in de gelegenheid gesteld afscheid van H.K.H. prinses Wilhelmina te ne men. Kransen Ruim een half uur later verlieten deputaties van de Raad van State, van de Hoge Raad der Nederlanden, van de Staten-Generaal, van de mi nisterraad en van het college van commissarissen der koningin het Provincie-huis aan de Korte Voor hout, om kransen bij de kist met het stoffelijk omhulsel van prinses Wil helmina te leggen. De kist was op nieuw gedekt met de nationale vlag en de statenbijbel, geopend bü Joh. vers 17. Rouwdienst op ^,Het Loo'' APELDOORN, 4-12. Voor het over brengen van het stoffelijk overschot van prinses Wilhelmina naar de re sidentie, werd in de kapel van het paleis „Het Loo" een intieme rouw dienst gehouden, die werd bijge woond door de gehele koninklijke familie en het voltallig personeel. De dienst werd geleid door de hof prediker ds. J. L. Berkel, die de lie velingspsalm van de prinses las Psalm 23: „De Heer is mijn herder". Toen de avond daalde over de bos sen rond „Het Loo" werd het stof felijk omhulsel van de prinses uit de kapel gedragen. Een jachtopziener, drie jachters, twee opperboswachters en twee boswachters vervulden deze eretaak. Voor het paleis stond de witte lijkwagen, waarmee het stof felijk overschot naar Den Haag werd vervoerd. Ontroerend was het moment, waarop koningin Juliana aan de arm van prins Bernhard en gevolgd door de prinsessen het bordes van het paleis afdaalde om de kist tot aan de lijkwagen te begeleiden. Geruime tijd bleef men staan, toen het personeel de kist in de wagen schoof. Prins Bernhard omhelsde zijn ontroerde vrouw en kinderen, voordat hij afscheid nam en in de volgauto stapte. Ce tocht naar Den Haag Frits Loois die 38 jaar lang deel uitmaakte van de hofhouding, waar van de laatste vier jaar als particu lier chauffeur van prinses Wilhel mina reed de laatste rit voor zijn meesteres. Langzaam trok de auto op langs een haag van pachters, jachtopzieners, houtvesters, bosar- beiders, houthakkers en administra tief personeel met echtgenoten en kinderen. Doodstil was het in de pa leistuin toen de witte wagen voorbij reed. In de lijkauto was ook gezeten de eerste stalmeester van koningin Juliana, luitenant-kolonel W. F. K. Bisschoff van Heemskerck. De stilte werd verbroken door een kort commando toen de erecompag- nie van de 42ste infanterie bataljon Lirburgse Jagers het geweer presen teerde, icaarna volgens de wens van de overledene het fanfarecorps van de Limburgse Jagers het volkslied van Waldeck speelde. Het was een op verzoek van de overledene ge bracht huldebetoon aan haar moe der, wijlen koningin Emma. Toen de kleine stoet de hekken van het paleis passeerde klonk daar het taptoesignaal van een soldaat klaroenblazer der Limburgse Jagers. Dit was een afscheidsgroet die over Het is 12 oktober 1962 vandaag en voor een noorderling is het hier zeer, zqer warm In eindeloze rijen trekt langs de café-terrassen de bloem der Spaan se natie aan ons voorbij. Niet bij tien- of honderdtallen, neen, bij duizenden schrijdt deze on afzienbare parade voort en het lijkt wel of men er vandaag eens extra feestelijk wil uitzien, hoewel het een gewone werkdag is. De Spaanse vrouw, die, vooral op middelbare leeftijd gekomen, meren deels in het decente, met een be paalde grandezza gedragenzwart gekleed gaat, schijnt vandaag iets fleurigers te hebben uitgekozen en vooral bij de jeugdige senoritas be reiken decolleté's en dedossé's hier en daar de grenzen van het ontoe laatbare. Overigens hanteert men - de da mes althans - met een bepaalde techniek, de fraaiste waaiersom zich koelte te verschaffen. Velen flaneren met parasol. Met dat al is ons de oorzaak van deze kennelijke feeststemming niet duidelijk. Wanneer wij navraag doen, vliegt ons het schaamrood naar de kaken, want een belangrijke datum uit on ze geschiedenisboekjes is ons ont gaan. Het was op 12 oktober 1492 dat het enthousiasme van en de bescher ming door het zo geheten katholieke koningspaar Isabella I, koningin van Castilië en koning Ferdinand van Aragon, Columbus voerde tot zijn ontdekking van Amerika. Het staat voor ons niet vast, wie van dit drietal het belangrijkst is geweest voor het Spanje van heden. Te weten dat de stoffelijke resten van het energieke vorstenpaar zijn bijgezet in de schone koningscrypte van de kathedraal te Granada, waar eveneens scepter en kroon van Isa bella en de degen van Ferdinand zijn te bewonderen, kan men bij benade ring vaststellen welke grote plaats deze vorsten, naast Columbus in de Spaanse historie innemen. Wanneer wij echter deze histori sche feiten met andere ogen bezien, lijkt het ons - zonder onvriendelijk te willen zijn - voor de Spanjaarden zeer veel belangrijker dat de Ame rikanen Spanje hebben ontdekt, want jaar in, jaar uit stromen vele Amerikaanse dollars, niet alleen in Andalusische zaken-kassa's, maar ook in die aan de noordkust, de westkust en de Costa Brava. Als vrije Nederlander valt het ons moeilijk, ons te realiseren dat deze eindeloos voort flanerende en para derende massa, geen enkele politie ke zeggingskracht heeft. Spanje zucht onder een uiterst rechts gerichte dictatuur, zeker evenzeer te verwerpen, dan een uiterst linkse, zoals bij voorbeeld in het land van Tito. Het is misschien onfatsoenlijk zich in te laten met de politieke constel latie en de interne structuur van een land, waar men als gast wordt ont vangen, maar evenwel kan e.e.a. toch aldus worden gesteld In het land heersen beschamend aandoende en onvoorstelbare toe standen van armoede, waar men zich te Madrid, waar men stevig zetelt op de macht van het groot-grond-bezit, bepaald het hoofd niet over wenst te breken. Er heerst immers een be paalde orde. Wanneer men zich de vraag wil stellen of men er met orde en met orde alleen, komt, dan zal men anno 1962 toch stellig ontkennend dienen te antwoorden. Wat te denken van het feit, dat men ergens in een spelonk-achtige kelderwoning nog een briefschrijver aantreft, die bereid is voor enkele peseta's uw diepste hartsgeheim aan het papier toe te vertrouwen. Wel is waar doet hij dit op een schrijf machine, die in een historisch mu seum geen slecht figuur zou slaan, maar alleen het constateren werpt een schril licht op het feit, dat een belangrijk percentage der bevolking analphabeet is. Is er dan geen leerplichtwet? Wij weten het niet. Wij weten alleen dat het een voor recht is, Nederlander te zijn. Malaga, nov. 1962. S. O. BONN, 5-12. Bij de besprekingen over de vorming van een coalitie regering hebben alle drie de partij en die in de Bondsdag vertegen woordigd zijn, contact met elkaar gehad. De christen-democraten onderhan delden afzonderlijk met socialisten en liberaler., terwijl ook socialisten en liberalen onderling van gedach ten hebben gewisseld. De officiële onderhandelingen tussen de twee laatstgenoemde partijen begonnen woensdag. De socialisten zullen dan tevens een coalitie-aanbod van de christen-democraten overwegen. Volgens het Westduitse persbureau DPA is van christen-democratische zijde meegedeeld, dat de liberalen niet met dr. Adenauer tot overeen stemming zij gekomen over een her nieuwing van de coalitie. EERSTE KAMER Bezoek van rouwbeklag aan de koningin DEN HAAG, 4-12. De voorzitter van de Eerste Kamer, mr. J. A. Jonkman, heeft dinsdag tijdens de zitting van de Kamer gezegd dat de koningin heeft meegedeeld de frac tievoorzitters en hem op maandag 10 december te zullen ontvangen voor een bezoek van rouwbeklag in ver band met het overlijden van prinses Wilhelmina. Verder las de heer Jonkman een telegram voor van de voorzitter van de Belgische Senaat ,de heer P. Struije, waarin deze namens de Se naat uiting geeft aan zijn deelne ming met het overlijden van de prinses. Ook las de heer Jonkman zijn ant woord voor. Echtpaar bij botsing gedood DUSSEN, 5-12. Bij een botsing op de rijksweg in Dussen (Noord-Bra bant) is dinsdagavond het echtpaar Zoutkamp uit Arnemuiden om het leven gekomen. Hun auto botste op een trekker met aanhanger en werd daarna van achteren aangereden door een truck met oplegger. De per sonenauto werd vernield. De be stuurder van de trekker is opgeno men in het ziekenhuis te Raams- donksveer. Het verkeer moest gedu rende anderhalf uur worden omge leid. Ten tijde van het ongeval was het wegdek glad, bovendien hing op de plaats' van de hotsing oen mist bank. de bossen van Het Loo echode, aan het witte paleis, dat zo lang een te huis is geweest van prinses Wilhel mina en daar thans leeg achter blijft. Langs een erehaag van militairen, die hun brandende tootfsen omhoog hieven, werd daarna eveneens vol gens de wens van de overledene via de gedenknaald naar de Grote Kerk van Apeldoorn gereden. Daarna zocht de droeve stoet de grote weg en reed via Ede naar 's-Gravenhage. Nationaal t.v.-programnia op 8 december HILVERSUM, 5-12. De Neder- landse Televisiestichting zal zater dag in een nationaal programma van ongeveer half tien tot kwart voor twee een rechtstreekse repor tage uit Den Haag en Delft geven van de plechtige uitvaart van prin ses Wilhelmina. 's Middags is er geen televisia-uit- o^dir,r. Het nationaal programma brengt V avoids vri halt' acht tot half negen een samenvatting van de bii-^tting. gevolgd don. een speciaal concert doro het Residentie-Orkest, on ijr lnr'lng van Willem van Ot- te *o at 21.*" r-r). H?t - N-de "an'ise - programma vev *ielrl: c ie to .-.rosso opus 3 no. 1 van Fieter Hellcndaal de extra suite van Alphonso D'epenbrock, symphonie no 2 (piccola sinfonia) van "On '"r'hol en Wilhelmus van Nassauwc. in opdracht van de N.T. S. speciaal voor dezegelegenheid bewerkt door Oscar van Hemel. De originele tekst wordt gesproken door Paul van Steenbergen, Elleh Vogel en Johan Schmitz. De uitzen ding uit het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen in Den Haag, wordt geregisseerd door Hans Wor- telboer. Het avondprogramma wordt besloten met het journaal en weer- overzicht (21.50 tot 22.05 uur) en een slotwoord door prof. W. Kremer. Radio-uitzending begrafenis HILVERSUM. 4-12. De bijzetting van het stoffelijk overschot van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Wil helmina zaterdag in de Nieuwe Kerk to Delft behalve door de Neder landse Televisie Stichting ook via de radio in haar geheel worden uitge zonden. De plechtigheid is te beluisteren over beide zenders in een nationaal programma. De uitzending duurt van ongeveer half tien tot omstreeks kwart voor twee. Hoe straks met honden? DEN HAAG, 5-12. Het lid van de Tweede Kamer. mej. mr. ten Broéckfe" Hoekstra (VVD) heeft de minister van landbouw en visserij, mr. V. G. M. Marijnen, gevraagd of het in de bedoeling ligt om, nadat de massale inenting van honden is beëindigd en het stadium immuniteit voorge- ente dieren zal zijn bereikt, dus na 1 april 1963, de maatregelen ten aanzien van de bewegingsvrijheid van honden in geheel Nederland op te heffen. Ingezonden mededeling Uw maag smeekt om Rennies, als overtollig maagzuur weer zo'n laaiende zuurkclom doet opslaan en U niet weet waar U te bergen van die snerpende pijn. U weet toch, ovepr de hele wereld vinden méér mensen dagelijks baat bij Rennies dan bij enig ander maagtablet. KERKNIEUWS Ger. Kerken Benoemd tot hulppr. te Krimpen a. d. IJssel: J. W. F. Erdmann, laatste lijk pred. te Heastrecht. Beroepen te Noordbergum: F. Boonstra, woonachtig te Groningen, laatstelijk vrijgemaakt predikant te Leens. Aangenomen naar Leimuiden: J. Baaijens, kand. te Goes, die bedank te voor vijf andere beroepen. Bedankt voor Aalten: W. Mole naar, Schoonoord; voor 's-Graven- hage-West (wijkgem. V): H. J. v. Duinen, Zwijndrecht; voor Amster dam: L. Ringnalda, Bussum; voor Groningen-Zuid (4e pred.pl.): P. C. de Vries, 's-Gravenhage-Loosduinen. De politieke bliksemcarrière van Franz Josef Strauss is ten einde. Voorlopig tenminste, want een come back lijkt wel waarschijnlijk bij deze Beier die intelligent en jong en hardnekkig is. Zijn neergang in een tumult over een kabinetscrisis is volkomen terecht. Hij heeft in zijn loopbaan een te opvallend talent vertoond om in schandalen verwik keld te raken dan dat hij als minis ter eigenlijk nog te handhaven was. En de Spiegel-zaak heeft hierbij de deur dicht gedaan. Niet om de zaak zelf, maar om de manier waarop hij met leugens te gen zijn collega's-ministers, tegen het parlement en in het algemeen zijn grote aandeel in een juridisch niet geheel frisse zaak heeft pogen te bemantelen. Als hij op de normale weg van aanklacht en vervolging het justitiële apparaat tegen de Spiegel in het geweer had gebracht, op de eerlijke manier dus, zou deze zaak nog bedenkelijk blijven door de merkwaardige interpretatie van wat staatsgeheim is, maar men zou het Franz Josef niet euvel hebben kun nen duiden. Belangrijker dan de zaak zelf is echter wel, dat er geen twijfel aan bestaat of enige tijd geleden *nog zou kanselier Adenauer zich van al dat rumoer geen draad aangetrokken hebben. Hij zou alle verzet in de kiem hebben gesmoord en Strauss rustig hebben gehandhaafd, dank baar met een man die - zoals nu wel zeker lijkt - in zijn geest had gehan deld. Dat hij dit deze keer niet kon, is nW allfen 'een kwestie dat de C.D.U./C.S.U.-combinatie thans de absolute meerderheid in de bondsdag heeft verloren en dus aangewezen is op een coalitie. En het is ook niet alleen dat de oude man door zijn leeftijd alleen aan gezag heeft inge boet. Verheugend teken De voornaamste reden dat Aden auer nu moet wijken en zijn eigen man Strauss heeft moeten laten val len, is wel de druk van de openbare mening, die dit van Strauss eenvou dig niet meer nam. Een dergelijke druk is er wel eerder geweest, maar door de autoritaire kanselier steeds aan de kant geveegd. Maar zo sterk als ditmaal was de pressie van de publieke opinie nooit tevoren. Het is een verheugend teken dat het na-oorlogse Duitsland - over ivelks gebrek aan democratisch ge voel menigmaal terecht is geklaagd - een dergelijke openbare mening kon opleveren. Het is goed ook een dergelijk pluspunt te memoreren en niet alleen de nadruk te leggen op de onvoldoendes die af en toe het politiek rapport van de Duitse natie ontsieren. Er komt nog een tweede punt bij. Veel van zijn autoritair optreden werd Adenauer vergeven omdat hij lang de enige forse figuur van aan zien is geweest in het Duitse poli tieke leven. Dat is niet langer zo. In de C.D.U. ziet men een man als Dufhues, de zakelijk leider van de partij, opkomen als man van gezag en vooral, in het kamp van de so cialistische oppositie, Willy Brandt, Voldoende keuze Lange tijd is officieel de S.P.D. .gedoodverfd als niet genoeg westers, georiënteerd, te onbetrouwbaar, want te zacht tegenover de commu nisten. Dat kan niet langer, Brandt heeft dergelijke vooroordelen uit de weg geruimd. Voor de meerderheid der Duitsers is Adenauer niet meer de enige die hun kan leiden. Er is nu keus en uit de constante winsten van de S.P.D. in de laatste verkiezingen ziet men dat die keus, de basis van democra tisch leven, ook ivordt uitgeoefend. Daarom is het belangrijker dat de socialisten in Beieren van dertig tot vijfendertig procent stegen dan de C.S.U. zijn onaantastbare positie nu wist om te zetten in een absolute meerderheid. Dit alles is niet genoeg om nu de bondsrepubliek af te schilderen als een toonbeeld van democratisch elan. Het gekuip om de vorming van de nieuwe regering is genoeg om ieder daartoe de lust te ontnemen. Maar de affaire-Strauss heeft toch wel getoond, dat er in de opvattin gen over gezag en over wat betame lijk is ih een democratisch staatsbe stel wel aanzienlijke verbeteringen zijn gekomen Ingezonden mededeling chocoladekorrels LEKKERLAND-EXPRES) "Jfet fwxewM wW..„/ Nehroe: „Geest van niet-verbondenheid verzwakt' NEW YORK, 5-12. Premier Nehroe heeft in een interview met het Ame rikaanse televisiestation N.B.C., dat in New York werd uitgezonden, verklaard, dat een politiek van niet-verbondenheid voor India en de meeste andere landen nog steeds een goede politiek is. De aanval van China op India heeft echter de idee van niet-verbondenheid in de geest van enkele landen verzwakt, aldus de Indiase premier. Nehroe zei niet te geloven, dat India of China elkaar een beslissen de verpletterende slag zouden kun nen toebrengen. „Doch plaatselijk kan deze slag worden gewonnen of verloren". Volgens de Indiase premier be reidt India zich op een „conflikt van verscheidene jaren" voor. Hij zei te MARKTBERICHTEN Uienveiling Steenbergen Klasse I: middel f 27,20, bonken f 25,81, drielingen f 36,51, picklers f 33,90, nep f 23,79. Klasse II: middel f 24,bonken f 24,21, stek f 10,20. Geveild plm. 53 ton. verwachten, dat het Indiase leger in staat zal zijn de Chinezen uit het noordoostelijke grensgebied en uit „aanzienlijke delen" van Ladakh te verdrijven. Voor het zover is zal In dia, als de omstandigheden gunstig zijn, echter wellicht besprekingen met China hebben. De militaire voorbereidingen zullen echter, zelfs als besprekingen mogelijk zijn ge worden, doorgaan. Zonder zich veel illusies te ma ken over de haalbaarheid van zijn aanbeveling, heeft het parlement der West-Europese Unie dinsdag in Parijs de regeringen van de zeven lid-staten opgeroepen plannen te overwegen voor een speciaal uitvoe rend orgaan van de Navo met uit sluitend recht van beslissing over het gebruik der kernwapens. AMSTERDAM. In een met plan ten, heesters en witte chrysanten rond een bronzen borstbeeld van koningin Wilhelmina uit 1927 tot een stemmige ruimte gecrëerde beneden gang van het stedelijk museum te Amsterdam ligt het condoleance-re gister ter tekening voor het publiek. UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Het Verbond van Ne derlandse Werkgevers zinspeelt er in zijn tijdschrift „De Nederlandse, Industrie" op een prijsstijging in 1963, die het resultaat zal zijn van de in dat jaar te verwachten stijging van de loonkosten. UTRECHT. De voorzitter van het Produktscftap voor Vee en Vlees, de heer Joh. de Veer, heeft de minister van landbouw en visserij gevraagd om een bedrag van tien miljoen gul den. Het Produktschap zou hiermee een actief beleid kunnen voeren ter ondersteuning van de rundvleespo sitie. DEN HAAG. De Eerste Kamer heeft zonder hoofdelijke stemming haar goedkeuring gehecht aan het ontwerp-vervoers-noodwet. DEN HAAG. De Tweede Kamer heeft na de voortzetting van de reeds vorige week aangevangen be raadslagingen, het wetsontwerp „in terim-regeling voor invaliditeits- rentetrekkers" zonder hoofdelijke stemming aangenomen. NIEUWE NIEDORP. In Nieuwe Niedorp is de veertigjarige heer G. Backer uit Utrecht bij een verkeers ongeval om het leven gekomen. DEN HAAG. Huis ten Bosch in Den Haag zal dienen tot verblijf van de buitenlandse vorstelijke personen die aanwezig zullen zijn bij de be grafenis van prinses Wilhelmina, al dus is in Den Haag vernomen. DEN HAAG. De Nederlandse Con sumentenbond betreurt het dat de fusie van de grootste verzekerings concerns van ons land, de „Natio nale" en „De Nederlanden van 1845" niet zal leiden tot premieverlaging. DEN HAAG. Op alle kanalen in de provincies Friesland, Groningen, Drente en Overijssel komt thans ijs voor. ALPHEN AAN DE RIJN. De 63- jarige gehuwde boomkweker G. Rijs wijk, wonende te Alphen aan de Rijn en werkzaam te Boskoop, is in de Raadhuisstraat in Alphen aan de Rijn om het leven gekomen. Hij reed tegen een driewielige melkbezorg- auto en kwam daarbij zo ongelukkig te vallen dat hij ter plaatse over leed. SCHIPHOL, 5-12. 89 emigranten zijn met een door de Inter Gover- nemental Committee for European Migration gecharterde K.L.M' DC-7c van Hamburg naar Sydney vertrok ken. Onder de passagiers bevonden zich vier babies. Het merendeel be stond uit Duitse emigranten, nl. 75, en de overigen warén'vah Hongaar se, Tsjechische, oolse en Russische nationaliteit. Wanneer de DC-7c zijn passagiers op 6 december te Sydney aan de grond zal hebben gezet, zal de ma chine doorvliegen naar Nandi op de Fidji eilanden, midden in de Stille oceaan, om 31 bemanningsleden van de daar gestrande Noorse tanker „Ragna Ringdal" op te halen. Van daar vliegt de DC-7c naar Biak, waar wordt overnacht. De volgende dag zet de K.L.M.-machine de reis voort naar Hongkong, waar nog een 53 zeelieden, 33 voor Stockholm en 20 voor Amsterdam aan boord zul len komen. Van Hongkong gaat de tocht via Calcutta, Karachi en Istan bul naar Stockholm en Oslo. Op 12 december zal het toestel weer op Schiphol terug zijn. Hier gaan de twintig Nederlandse zeelieden van boord. ZIERIKZEE Collekte herdenkingsdienst De alhier tijdens de vrijdagavond gehouden interkerkelijke herden kingsdienst collecte heeft opge bracht de som van f 177,55. Deze col lecte werd gehouden ten bate van het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding. Ingezonden mededeling Zo makkelijk - 18 fraaie houttinten 1 llnivl I I ËJf IJ I W 83. „Hier rust Jean Christobald Cabot, ge zagvoerder op de vloot van Hendrik de Achtste, koning van Engeland, Schotland en Wales, gestorven in het jaar des heren 1304 in de strijd tegen de indianen". Na denkend leest Aram het grafschrift, dat in ruwe letters in het grote houten kruis ge grift staat. „Kom", zegt hij clan zacht tegen Presto, die hem bij het graf gebracht heeft, „we gaan zijn zoon Sebastian opzoeken". In een van de weinige huizen, die door het vuur gespaard gebleven zijn, treffen zij Sebastian Cabot. Aram wenkt., Wanata mee naar binnen te gaan. „We moeten hier vandaan, Seb, en wel zo snel mogelijk", zegt hij, nadat hij de ander gecondoleerd heeft met. het verlies van zijn vader. „De Sioux hebben onze nederzetting voor drie kwart platgebrandde bevrijding der vrouwen heeft ons veertien doden en acht gewonden gekost en elk moment kan Ma- haskah opnieuw aanvallen Wanata hier. het opperhoofd der Osagen, biedt ons aan op zijn gebied een kolonie te stichten". Even is het stilSebastian Cabot balt de vuist in machteloze woede,Het zij zo", zegt bij dan gesmoord, „we vertrok ken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 3