St. Nicolaas- Geschenken! P. Bezuyen Lezen lastig? bergmans levert de goede leesbrillen zoekt u een mogelijkheid tot BIJVERDIENSTE zoekt u die werkzaamheden welke in overeenstemming zijn met uw huidige positie zoekt u werkzaamheden waarin representatie en algemene ontwikkeling een zeer belangrijke rol spelen zoekt u werkzaamheden die hoofdzakelijk in de VRIJE AVONDUREN verricht kunnen worden zoekt u werkzaamheden waarbij U de gelegenheid hebt bezitsvorming te propageren zoekt u eventueel de gelegenheid om op deze wijze van hoofdberoep te veranderen 1 Zo ja, dan zoekt een groot financieel concern U! MIDDENSTANDSAVOND uitslag prijzen philips show. AANBESTEDING Rouw in Perzië STAD EN PROVINCIE SUCCESJES Verloren: Zaterdag 10 november tussen Scharendijke en Burghsluis: een pakje wit wasgoed. S.v.p. terug te bezorgen bij Johs. Siesse te Scharendijke of T. Barendse, Burghsluis. 16 popkanaries, 2 mankana ries. Nieuwe Boogerdstraat 34, Zierikzee. Miniatuur kippenhokje met rennetje, verplaatsbaar, met 3 krielkipjes, 1 jaar oud; te vens grote spoelbak van greenhardhout met idem schijven. Balie 16, Zierikzee. Goed onderh. 1. lederen he renjas, maat 50, motorwan ten, lederen muts en tevens een kinderledikantje. Te be- vr. W. P. Noordam, Burgem. v. d. Havestr. 51, Oosterland, tel. 01114-561. Twee snelle bx'ommers, mooi in chroom en lak, motorisch goed; merk „Puch" (met twee versnellingen); merk „Zün- dapp" (twee versnellingen, zeer snel). Tel. (011l5)-490. Te koop gevraagd: Kanaries, aanbiedingen Vo- gelhandel Lieve vr.str. 42, Bergen op Zoom, tel. 3089 of bij Tak, Donkereweg 11 te Noordgouwe. Slachtgeiten, konijnen, kip pen, duiven enz. M. de Reus, tel. 319, Nieuwerkerk. Diversen: H.H. jagers! Uit voorraad le verbaar: rubberlaarzen, groen en bruin, alle maten. Garage C. v. d. Bout, Mol 11, Zierik zee, tel. 2464. Niets doet thans meer deugd, dan een bezoek aan „Vogel- vreugd!" 's Gravensteen, Zie rikzee: vrij.: 14.00-23.00 uur; za.: 10.00-23.00 uur. - Entree f 0,25. Regenkleding voor scholie ren in grijs, dubbele stof. Ook in kleine maten. Garage C. v. d. Bout, Mol 11, Zierik zee, telefoon 2464. „Histor Superwhite" is en blijft wit! Niet vergelende hoogglanslak. Verf en Kleur, telef. 2100, Zierikzee. H.H. jagers en sportvissers! In voorraad: rubberlaarzen in groen en bruin, licht in gewicht. Garage C. v. d. Bout, Mol 11, Zierikzee, tele foon 2464. Grote sortering gas-aanste- kers: f 2,95, 7,50, 10.—, 11,—, 12,—, 12,75, 13,75, 16,50, 17,50, 19,75. 22,—, 26,—, 30,75 enz. Sigm. D. C. Viei'gever, Zierik zee en Haamstede. Droge huid? Neemt „Dex*ma- zur", vochtinbx-engende crè me! Kapsalons Murk, t.o. de Beurs, Zierikzee. Er zijn hier héél veel schar relaars, maar slechts één be ëdigd makelaar! J. L. Edel- schaap, beëdigd makelaar en taxateur van onroerende goe deren, telef. (01114) 578, Oos terland. Grote sortering cigax'ettenko- kers, de modernste, ook in leer. Sigm. D. C. Viex-gever, Zierikzee en Haamstede. Zaterdag a.s. haalt de mu ziekvereniging „N. en U." te Zonnemaire weer oud papier op (huis-aan-huis). "Alle geef sters (gevers) hartelijk dank. In de betere Lederen kleding JASSEN. JEKKERS. VESTEN. HANDSCHOENEN, WANTEN enz. enz. vindt U de grootste keuze en de laagste prijzen bij de speciaalzaak Zierikzee Telefoon 2164 Verpleegster worden. Onze cursus vangt aan begin jan. 1963. Inlichtingen: direktrice Diaconessenhuis, Parklaan 95 A, Eindhoven. Overal waar verf en behang een rol spelen, kan Mol voor de juiste combinatie en ma teriaal zorgen! Nieuwe Boo gerdstraat, Zierikzee. Voor aparte, artistieke ca- deaux in kunstnijverheid, als keramiek, teakhout, wand versiering, vindt u ruime keus bij Mol, Nieuwe Boo gerdstraat, Zierikzee. Ons uiterst moderne lesma teriaal bestaat uit de wagens: „Bedford" vrachtwagen, „Re nault Dauphine" en „Opel Rekord". Autorijschool Lem- som, Kerkwerve, tel. (01110) 2259 (b.g.g. 2917). Erkend en gedipl. door de F.N.O.P. Colporteurs(trices) voor de huis-aan-huis verkoop van artikelen vervaardigd door blinden, invaliden en min der validen. Brieven: Van de Merschlaan 43, Zeist. Kampeertenten modellen '62 wegens gebrek aan maga zijnruimten „nu" met twintig procent korting. Uitsluitend merktenten. Sporthuiö ,,An- toine" Roosendaal, telefoon (01650) 4318, 3516, 5842. Modeling! De moderne onder steuning voor het moderne kapsel. Kapsalon „Pandora", telefoon 2183, Zierikzee. De ideale kontaktlijm voor praktisch alle materialen is Snelfix. Insmeren, laten dro gen, aankloppen en de vlak ken hechten direct. Doe 't zelf met Ceta-Bever Snelfix. Verkx'ijgb. in tubes en bussen. Kiemremmingsmiddel voor aardappelen uit voorraad le verbaar. W. v. Sluijs, Haam stede. - Depots: W. C. Hart, Haamstede; Abr. de Rijke, Renesse. I?en grote collectie byoux in Wéens en Italiaans kunst handwerk vindt u bij Mol, Nieuwe Bopgerdstraat, Zie rikzee. Klassieke en moderne byou- teriën. Voor elk wat wils! Geschenkenhuis R. den Boer, Dam li, telef. 2174, Zierikzee. Reparaties kunstgebitten. Zitdag C. Limburg, elke don derdag van 9.00 tot 2.00 uur. Korte Sint Janstraat 2; Zie rikzee. Voor voetverzorging naar: mevr. Beekenkamp, Schuit haven 3, tel. 2680, Ziex'ikzee. Zaterdagavond aanstaande in café Van der Have te Ellemeet Uitvoering met bal na met medewerking van DE JANTJES Wasmachinefabx-iek heeft gloednieuwe wascombinaties met lichte emaille-beschadi- ging. Van f 598,- voor f 398,- of f 5,- p. w. Schrift, gar. Gx-atis één week op proef. Vraagt folder. WERA, Kor- tenbos 50, Den Haag, telef. (070) 33.28.29. Kunststofplaten lijmen of metaal, hout, spaanplaat op en over elkaar? Neem dan Snelfix, de snelle lijm die zonder klemmen direct hecht. De lijm voor alle Doe 't zei vers. Ceta-Bever Snelfix: in tubes en bussen verkrijgbaar. Voor auto's zonder chauffeur en rijlessen (gratis theorie) is het juiste adres: Autorij school „Sukses", tel. (01112) 439, Dreischor. Sneldienst 'Koophandel'. Van Rotterdam: Centraal Bode huis, 10 uur Leuvehaven, Zekveld 12 uur; Dordrecht: Van Putte, 12.30 uur. Aan komst Zierikzee 4 uur Snel lijmen, „muurvast" lij men, kunt u nu in een wip met Snelfix,. de ideale kon taktlijm. Niet klemmen, al leen flink aandrukken. Doe 't zelf met Ceta-Bever Snel fix. In tubes en bussen ver krijgbaar. Chr. Contact Bureau (C.C.B.) voor Nederland, Lindelaan 32, Krommenie (N. H.). Huwe- lijksbemidd. en briefw. Voor inl. postz. bijsluiten. Beschermt uw meubelen tegen houtworm! Gebruikt „Pyx'odé". Deurloo, woning inrichting, Zierikzee. „Vapo", onze natuurpex'ma- nent, geeft voldoening; zit steeds patent! - Kapsalon Murk, telefoon 2767. Geld beschikbaar voor elk doel vanaf f 1600, Aflossing: f 7,70 per week. Geen wachttijd. Vlugge af wikkeling en geheimhouding. Sluit 2 postzegels v. 12 ct in en vraag folder aan: Ideaalcrediet Franquinetstraai 28 Maastricht Culturele vereniging Noortlgouwè- Schudclebeurs Gezellige avond met het ballonechtpaar de heer en mevr. BOESMAN, op woensdag 21 november, 8 uui\ in de zaal van de heer d. Weijde. St. Nicolaasattractie Bij aankoop van f 25,-- a^n textiel, een paar „SETTER SET" NYLONS ter waarde van f 2,95 cadeau Geldig van 1 7 Nov. tot 5 Dec. C. v. d. HAVE.D00GE Groenendaal 1 5, Oosterland Héérlijk gevuld en boterstaven dikke speculaas en wit gesuikerde speculaasjes zo van uw bakker in Bakkerij ,'t Hoekje' Mol 1 J. VERWIJS Meelstraat 43 - Zierikzee Indien U 25 jaar of ouder bent, richt U dan uw eigenhandig geschreven sollicitatie met vermel ding van beknopte gegevens onder no. 1706 aan het bureau van dit blad. KONINKLIJKE NEDERLANDSE MIDDENSTANDSBOND afdeling Zierikzee Uitnodiging aan alle middenstanders op Schouwen-Duiveland tot het bijwonen van een zeer belangrijke op DINSDAG 20 NOVEMBER, 's avonds 8 uur, in de grote zaal van hotel „Concordia" te Zierikzee. Sprekers: Mr. D. KLUIVER, met als onderwex'p: „Midden standsfront en koelkastenaffaire"; de heer H. F. J. SENGERS: „Hoe stelt de midden stander zich te weer tegen de geldelijke gevolgen van ongeval en ziekte?" De historische kleurenfilm: „Het zilveren hu welijksfeest van Koningin Juliana en Prins Bernhard" In de pauze aanbieding van gratis consumptie Een belangx'ijke avond van nuttige voorlichting over aktuele onderwerpen, met tevens goede ontspanning U is met uw huisgenoten en introduces van harte welkom Namens het bestuur: M. C. DOELEMAN, voorzitter A. M. DE RIJKE G. TIMMERMAN 1e prijs PHILISHAVE 2e prijs STRIJKIJZER van f 39,50 Me/. Lucas, Scheepslimmerdijk van f 34,50 Mevr. Vermeule, Scheepslimmerdijk 21 3e prijs KOFFIEMOLEN van f 23,75 Mevr. Snijders, Karnemelksvaart 7 4e prijs PLATEN BON 5e prijs 6e prijs Prijzen kunnen worden afgehaald bij: van f 12, Mevr. de Graag, Appelmarkt 13 van f 8, Mevr. J. Hack, Zeedistelweg 4, Renesse van f 6, Mevr. Sleenkist, Verrenieuwslraal 5 Sch ouwen-Du iveland's Speciaalzaak voor Radio - T.V. - Electr. apparaten WELTEVREDEN Appelmarkt 8, Zierikzee Namerxs Gedeputeerde Staten van Zeeland zal op woensdag 5 december 1962, te 11.30 uur, te Middelburg, Rouaanse- kaai 43, in vijf bestekken worden aanbesteed: het onderhouden enz. van de provinciale wegen, gedurende het jaar 1963, op: Schouwen-Duiveland, bestek no. 1; Tholen, bestek no. 2; Zuid-Beveland, bestek no. 3; Noord-Beveland, bestek no. 4; en Walcheren, bestek no. 5. De bestekken liggen van tenminste tien dagen voor de dag der aanbesteding ter lezing ter Provinciale Griffie van Zeeland, Abdij 6, en bij de Hoofdingenieur-Dix-ecteur en voor wat zijn dien'stkring betreft bij de Hoofdingenieur voor bijzondere diensten, de Hoofdingenieur A en de Hoofd ingenieur van de Provinciale Waterstaat, onderscheidenlijk te Middelburg, Rouaansekaai 43, Goes, Kloetingseweg 46 en Zierikzee, Havenpark 27, en bij de betrokken Water bouwkundige en Waterstaatkundig (hoofd)ambtenax-en le kl. van die dienst te Zierikzee, Tholen, Goes en Middelbux-g. Zij zijn van gelijk tijdstip, zolang de voorraad strekt, ter Px'ovinciale Griffie verkrijgbaar voor f 3,per stuk, of docr stoi-ting cf ovex-schrijving van genoemd bedrag - met vermelding van het (de) gewenste nummer(s) van het bestek - cp postrekening no. 296 000 van de Provincie Zeeland (diensten en fondsen) te Middelbux-g. De Nota's van inlichtingen liggen van maandag 3 december 1962 af ter inzage bij de hoofdingenieui's en in afschiift bij de Waterbouwkundige en de Waterstaatkundig: (hoofd)- ambtenax-en voornoemd, ieder voor zoveel hem betx-eft. De Dijkgx'aaf van het Watex'schap Schouwen-Duiveland MAAKT BEKEND: A: le. dat de dag der candidaatstelling voor de vexkiezing van een hoofdigneland, vertegenwoox'digende de on gebouwde eigendommen in district V is bepaald op 27 november 1962; 2e. dat op genoemde dag van 9.00-17.00 uur opgaven van candidaten kunnen worden ingeleverd ter grif fie van het waterschap ('s Landskamex', Zierikzee, Havenpax-k 40); 3e. dat formuliex-en „opgaven candidaten" dagelijks ter griffie voor de stembevoegde ingelanden kosteloos verkrijgbaar zijn; B: le. dat op 27 november 1962 om 17.00 uur in een open bare zitting van het Dagelijks Bestuur de inge leverde opgaven van candidaten zullen worden onderzocht; *2e. dat de onderzochte opgaven alsdan ter griffie voor een ieder ter inzage wox-den. gelegd; C: le. dat op 30 november 1962, om 14.00 uur, in een voor de stembevoegde ingelanden toegankelijke zitting van het Dagelijks Bestuur zal beslist worden over de geldigheid 'der opgaven en over het handhaven van de daarop voorkomende candidaten; 2e. dat in deze vergadex-ing van de ingediende opgaven de geldige namen zullen worden verzameld op een candidatenlijst voor het ongebouwd, welke lijst als dan gedux-ende een week ter griffie zal worden nedergelegd ter inzage van de stembevoegde inge landen. Zierikzee, 15 november 1962. De Dijkgx-aaf voornoemd, A. M. GELUK TONEEL EN FILM Danny Kaye in „De dolle generaal" Het a.s. weekeinde draait in de Zierikzeese Concertzaal een amusan te film met Danny Kaye en Dana Wynter „De dolle generaal". In deze geschiedenis geeft de beroemde ko miek een kostelijke imitatie van een bekende generaal en het ziet er naar uit dat de dader, soldaat Ernie, voor de krijgsraad moet komen. De mili taire autoriteiten komen echter met een heel ander plan voor de dag: zij willen dat Ernie de plaats van de generaal inneemt, zodat de echte niet door de nazi's uit de weg zal worden geniimd. In zijn komische persiflage ziet soldaat Ernie kans vriend en vijand tot wanhoop te brengen en in deze dubbel-rol weet Danny Kaye dan ook weer bijzonder veel plezier te brengen. De tweede film in het Concert zaalprogramma van deze week is een „western", getiteld „Revolver vechters", met o.a. Ray Milland en Hedy Lamarr. Dit verhaal handelt over een groep oudstrijders welke na afloop van de Amerikaanse burger oorlog naar het westen trekt om daar hun geluk in de kopermijnen te beproeven. Conflictstof is er genoeg, want de groep wordt voortdui-end dwars gezeten door een syndicaat, dat hun 9meltvergunningen weigert in de hoop op die manier zelf in het bezit van het land te komen. Deense kustvaarder HOEK VAN HOLLAND, 15-11. Het slechte weer heeft opnieuw een schip op de Nederlandse kust ge worpen. Ditmaal is een Deens schip, de 199 brt. metende kustvaarder „Windhund", die Marstal als thuis haven heeft, het slachtoffer gewor den. Het schip kon niet meer tegen de golven op, doordat een schuiven de deklading hout het onbestuurbaar maakte. Even ten noorden van de noorderpier bij Hoek van Holland liep de „Windhund" hoog op het strand, dichtbij de plaats waar een paar maanden geleden het Duitse vrachtschip „Levante" vastliep. De gezagvoerder van de „Windhund" meldde de stranding in een kort ge sprek met radio Scheveningen. Daar na was er geen radiocontact meer. Te Haamstede draait deze week in 'bioscoop hotel Bom „Een meisje in duizend gevax-en", waarin Eddie Constantine weer volop de kans ge boden wordt op het oorlogspad te gaan. Eddie -draagt ditmaal het xio- dige bij tot de ontmaskering van een bende juwelendieven. We zouden, zeggen - Eddie kennende - commen taar overbodig. Landhervoriner vermoord TEHERAN, 15-11. De sjah heeft voor Perzië nationale rouw afgekon digd wegens de dood van Malek Abedi, de ingenieur die verantwoor delijk was voor de landhex'vorming in de provincie Fars. Toen Abedi dinsdag jl. in de streek van Sjiraz, de 'hoofdplaats van genoemde pro vincie, een rit per jeep maakte, werd hij door een twintigtal gewapende personen overvallen en doodgesla gen. In officiële kringen in Teheran stelt men grootgrondbezitters, die zich door de landhervorming bena deeld achten, Voor de moord ver antwoordelijk. C.B.C. heeft nagenoeg 24.000 leden DEN HAAG, 15-11. Dé Christelij- ke Bedrijfsgroepen Centrale in Ne derland (C.B.C.) had eind 1961 na genoeg een ledental van 24.000 be reikt. Dit woi'dt in het jaax*verslag van de C.B.C. over de jaren 1959, 1960 en 1961 als een hoogtepunt weergegeven. Sedert het begin van de verslagperiode onderging de C.B. C. qua ledental een gevoelige ader lating toen de Bedrijfsgroep Weg vervoer tot het werkterrein van de Protestants Christelijke Bond van Vervoerspersoneel ging behoren. GIETHOORN.- Op de Beulakerweg te Giethoorn is donderdagavond om streeks zes uur de 45-jarige aanne mer K. Smit uit Giethoorn overre den door een'achteropkomende auto en om het leven gekomen. ZIERIKZEE Kunstmaand Orkest naar Zierikzee Traditiegetrouw mogen we langza merhand wel zeggen, komt het Kunstmaand Orkest ook ditmaal weer naar Ziex'ikzee onder auspiciën van de Z.V.U. Als concertavond is gekozen vrijdag 23 november. Diri gent is Anton Kersjes en als cello solist treedt op René van Ast. Het volgende programma zal ten gehore worden gebracht: Variationen über ein Thema von Joseph Haydn op. 56a (Sankt Antoni Choral) J. Brahms (1833-1897); Con cert voor cello en orkest nr. 1 a kl. terts: Allegro non troppo, allegretto con moto, un peu moins vite (solist: René van Ast) C. Saint-Saëns (1835- 1921). Pauze. Symfonie e kl. terts op. 95 „Uit de Nieuwe Wereld", A. Dvo rak (1841-1904). BURGH De cogstcollecte in de Neder landse Hervormde Kerk alhier heeft voor de kex'k opgebracht f 700,en voor de diaconie f 178,75. Gemeente-avond Op 22 november a.s. vindt alhier een gemeenteavond plaats van de Nederlandse Hex'vormde Kex'k waar op de zogenaamde zes-jaax'lijkse stemming zal worden gehouden voor de verkiezing van ambtsdragex-s. Voor het ambt van diaken, waarvoor eveneens gestemd zal worden, wor den aan de gemeente de volgende kandidaten voorgesteld: mevrouw Wiex'da-Hofstede, mevrouw Slager- Hendrikse en de heren J. de Koning en H. Bouwman. BRUINISSE Arbeider met hand klem geraakt De heer L. Almekindex-s, tot voor kort schaapherder te Herkingen, werd ex'nstig aan zijn hand gewond toen hij bij de werkzaamheden voor het afsluiten van de Grevelingen be klemd raakte tussen de klemmen van een hijs waarmee betonblokken werden gelost. Enige betonblokken di'eigden uit de hijs te vallen; de heer Almekinders wilde deze tegen houden, maar zijn hand wex'd toen gegrepen door een poot van de grij per die de stenen oppakt en verder transporteert. Het slachtoffer werd naar het Paulina van Weel zieken huis te Dirksland vex'voerd. Filmavond Verbond voor Veilig Verkeer Voor de filmavond van het Ver bond voor Veilig Verkeer te Brui- nisse bestond grote belangstelling. De avond werd geopend door de voorzitter, de heer L. Padmos, waar na de heer S. J. P. Jumelet een pro- pagandaspeech hield voor de vex'eni- ging. Het ontstaan, de uitbx-eiding van het summiere begin, het doel en de bereikte resultaten werden door hem uitvoerig 'belicht. Hij hoopte dat het doel, deze winter weer met een cursus te starten, zal slagen. In „Bent u een van de vijf?", wer den de bezoekex's geconfronteerd met vijf veel voorkomende verkeersfou- ten. Na dit instructieve gedeelte volgde een reportage van de dichting van het Veerse Gat. De hoofdfilm „R.P. 10" was een smokkelgeschie- denis; het bezoek van de prinsessen aan Sux-iname vormde het kleurig slot van deze geslaagde filmavond. ANNA JACOBAPOLDER Winkelweek in december Ook dit jaar zal in de Sint Nico- laasweek de plaatselijke afdeling van de K.N.M.B. een winkelweek ox-ganiseren. Zoals elk jaar gebrui kelijk is zijn er ook nu weer fraaie prijzen beschikbaar gesteld. E.H.B.O.-cursus Het aantal cursisten dat de eerste week de E.H.B.O.-cux'sus bezocht be- di-oeg 45. Het laat zich aanzien dat dit aantal constant zal blijven. DE GOUDEN TOMAHAWK 71. Maar nog voor Aram zich kan beraden! op welke wijze hij de twee gevangenen™ hulp kan bieden, klinkt opeens van ter zijde de luide alarmkreet Van een dexl indianen. Eén moment denkt Aram, datl hij ontdekt is, maar dan ziet hij de kolo-l nistenCabot en zijn mannen, blijkbaail evenals Aram tot de conclusie gekomen.! dat alleen snel handelen nu nog baton kan •.tonnen het indianendorp binnen. Er da vert een musketschot. De wachter voor een Ier tenten waggelt en slaat schx-eeuwend voorover. Dan komen de vrouwen de tent uitstor- ■men.Julia! Hierheen! Bukken, dan ■schieten wij over jullie heen!' buldert de (stem van Cabot. door de nacht. Het gegil der vrouwen wordt overstemd door een salvo van schoten. Mahaskah en zijn Sioux vallen aan. Van alle kanten duiken Sioux- indianen tussen de tenten op. En Jean Cabot wox'dt als eerste het slachtoffer van de overval, die hij met de moed der wan hoop heeft geleid. Getroffen in de borst stort hij achtei'over en valt in de armen van zijn trouwe kolonisten

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 7