Nog een rondje voor mij gemuilkorfde hpndcn Restaurant voor vrouwen Noodweer teistert Italië ONZE PUZZELRUBRIEK DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG De loonstijging in 1963 Nu draait mijn motor 'uitgekiend' lekker! Tot ziens... bij de BP pomp! HAGE Sclioinven-Duivelandse Sportspiegel Knutselaars lijmen met VELPON van Ceta-Bever neB^?evt°ie,i39 ROME, 15-11. Ais gevolg van he vige regenval, die zich in de nacht van woensdag op donderdag boven Rome en omgeving heeft voorgedaan, zijn enkele delen van de Italiaanse hoofdstad onder water komen te staan. Talrijke mensen moesten voor het snel stijgende water een toe vlucht op de daken zoeken. De brandweer, waarop vanuit alle delen der stad duizenden malen een beroep werd gedaan, ondervond grote moei lijkheden bij de hulpverlening. De materiële schade is groot. De westkust en het zuidoostelijk gebied van Sicilië zijn door hevige stormen getroffen. Ook hier werd grote schade aangericht. In Dzjidda, Saoedi-Arabië, zijn zes Sabre-straaljagers, van het type F-100, van de Amerikaanse lucht macht aangekomen, - volgens een woordvoerder van de Amerikaanse luchtmachtmissie in Saoedi-Arabië voor een „routine-hezoek" van en kele dagen. Bezint, eer gij inet alkohol begint Drankzucht: opnieuw een maatschappelijk prohleein Ingezonden mededeling Onder de verslavingsvergiften is de nicotine op 't ogenblik de kwaaie pier. Op alle mogelijke manieren wordt er overigens zeer terecht aktie gevoerd tegen het tabaksge bruik. Ook komt een ieder in het geweer wanneer er in onze grote ha vensteden weer eens een handeltje jn het zo gevaarlijke marihuana ont dekt wordt: eveneens zeer terecht. Veel minder vaak hoort men er van, dat er iemand verslaafd is geraakt aan morfine of aan coceïne. Over het misbruik van de alkohol echter wordt in alle talen gezwegen. Goed, een enkele maal heeft een autobestuurder ongelukken op de weg veroorzaakt nadat hij teveel ge dronken had, maar we zijn niet ge wend om hier al direkt van alkoho- lisme te spreken. Als het om alkoholisme gaat, denkt men veeleer aan de voorbije jaren, waarin door duizenden op een zaterdagavond het gehele weekloon De herfst in volle hevigheid uit gebroken, biedt blijkbaar gelegen heid te over, om de hersenen te me ten met de in de wekelijkse puzzel verpakte probleempjes. Vandaar een flinke stapel inzendingen van week tot week, waaruit dan maar weer de prijswinnaars zijn gezift. De eerste prijs valt ten deel aan: mevrouw L. v. d. Linde-Hanse, Kom buisstraat 4, Dronten (Flevoland). De tweede prijs gaat naar: mevrouw B. van Dongen, Lageweg 30, Westcrschouwen. De oplossing van de puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 2. lach; 5. even; 9. prei; 10. ftarde; 12. oran; 13. non; 14. neo; 15. last; 17. ar; 19. o.t.; 20, tulp; 23. derde; 24. kordaat; 28. ergeren; 32. sr; 34. dr; 35. eer; 37. er; 38. l.d.; 39. dl; 40. eg; 41. or; 42. ja; 43.ee; 44. un; 45. spa; 47. da; 49. n.t.; 51. tra want; 54. granada; 57. orgie; 58. ibis; 61. r.o.; 62. o.l.; 63. stad; 65. alm; 67. gil; 68. klit; 69. elite; 72. eire; 73. eens; 74. arme. Vertikaal: 1. aria; 2. lint; 3. cana da; 4. ha; 5. ed; 6. venter; 7. noot; 8. kaal; 11. r.k.; 15. laks; 16. sir; 18. re- te; 19. oder; 21. uur; 22. pond ^25. or der; 26. d.d.; 27. arena; 29. gerda; 30. er; 31. eland; 36. elp; 43. etui; 44. uw; 45. stro; 46. agio; 48. an; 50. tand; 52. aai; 53. normen; 55. reiger; 56. art; 59. balk; 60. sate; 63. slee; 64. aard; 66. pi; 70. l.s.; 71. ta. DE NIEUWE PUZZEL De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. heester; 6. bloem; 11. laten schieten; 13. als eer der; 15. eiland in de Egeïse Zee; 18. voegwoord (Fr.); 20. afsluiting; 21. maanstand; 22. radio-omroep (afk.); 23. ontvangdraad; 25. vis; 27. bouw werk; 29. maanstand; 31. groente; 33. rivier in Italië; 34. pi. in Gelder land; 35. volk; 37. land door water omringd; 40. stofmaat; 41. Europe aan; 42. water in Friesland; 43. spil; 44. cylinder; 46. voorzetsel; 47. on deraardse gang; 50. inhoudsmaat; 52. zwarte substantie; 54. rang in het le ger; 55. indien; 57. voorzetsel; 58. lange 'brede shawl; 61. verdieping; 63. boom; 65. lidwoord (Fr.); 66. voorzetsel; 67. ivoor; 68. familielid; 69. metalen plaatje om geluid mee te maken; 71. vogelprodukt; 73. Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 uur dhr. Malipaard. Gasthuiskerk: 9.30 uur ds. Assendorp, 7 uur dhr. Malipaard. Kerkwerve: 10 uur ds. Zonneveld. Serooskerke; 2.30 uur ds. Zonneveld. Burgh: 10 uur ds. Van den Ban. Haamstede: 10 uur (bed. H.D.) en 7 uur ds. Boer. Renesse: 9.30 uur ds. Van Liere. Noordwelle: 11 uur ds. Van Liere. Eikerzee (Scharendjjke): 10 uur ds. Don. Brouwershaven: 10 uur ds. Oort. Zonnemaire: 10 uur vic. Kelling. Noordgouwe: 10 uur ds. Duvekot (H.A.). Dreischor: 11 uur ds. Assendorp. Ouwerkerk: 7 uur ds. Groenewegen. Nieuwerkerk: 10 en 6.30 uur ds. Westeëhof (bed. H.A. en dankzegging). Oosterland: 10 en 5 uur ds. Groenewegen. Sirjansland: 10 en 6.30 uur (bed. H.A.) ds. Van Vliet. Bruinisse: 10 en 5 uur dhr. A. de Jonge te Goes, v.»h. pred. te Zaan dam. Lutherse kerk Zierikzee: 10 uur mej. da. M. E. Monsees, Amersfoort. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds. Tiemer- sma. Haamstede: 10 en 3 uur ds. Boerma. Scharend(jke: 10 en 2.30 uur (in het Geref. Jeugdgebouw) kand. Pieterse, Voorschoten. Brouwersha ven: 10 en 2.30 uur ds. Wentsel. Zon nemaire: 10 en 2.30 uur ds. Huijser. Nieuwerkerk: 10 en 5 uur dr. Bec ker. Oosterland: 10 uur leesdienst, 2.30 uur dr. Becker. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Den Heeten. klaar; 75. klein plantje; 76. soort ge steente. V e r t i k a a 12. ik (Lat.); 3. kost bare stof; 4. holte in de muur; 5. pers. vnw.; 6. juiste gewicht; 7. meis jesnaam; 8. ongeveer; 9. elke; 10. treuzelen, aarzelen; 12. deel v.h. kip penhok; 14. soort edelgesteente; 16. afstandsmaat; 17. kruidenverkoper; 19. jongensnaam; 23. zonder gezel schap; 24. windrichting; 26. verlaag de toon; 28. aanzienlijken; 30. vloer bedekking; 32. tandeloos zoogdier; 33. schrede; 36. pers. vnw. (Fr.); 38. onduidelijk praten; 39. drukken; 42. takje; 45. deel v.d. bijbel; 46. stijloe fening; 48. gewapende ruiter; 49. en andere; 51. kleppers; 53. stel; 56. heilige; 59. laatst leden; 60. vertrek; 62. meisjesnaam; 64. bloeiwijze; 66. voorzetsel; 69. deel v.d. motor; 70. steen; 72. dierengeluid; 73. pers. vnw.; 74. en andere. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Keizer. Chr. Geref. Kerken Zierikzee; 10 en 6 uur ds. Van dei- Klis. Kerkwerve: 10 uur leesdienst, 6 uur ds. J. Van Dijken, Biezelinge. Haamstede: 10 en 3 uur ds. Van Dij ken. Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. Van der Klis. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur lees dienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 2.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur ver lossingssamenkomst. Rooms-katholieke Kerk: Zierikzee: Eucharistievieringen op zondag te 7.30 en 10 uur. In de week Eucharistievieringen te 7.15 en 8 uur. Haamstede: Eucharistieviering op zóndag te 9 uur. verdronken werd met alle medische en sociale gevolgen van dien. Nu deze misstand praktisch geheel uit onze samenleving is verdwenen, pleegt menigeen zich in slaap te wiegen met de gedachte, dat de al kohol in de huidige maatschappij geen probleem meer is. En al die anderen Natuurlijk weet een ieder wel, dat er consultatiebureaus voor alkoho lisme z\jn, dat er verenigingen be staan als „Alcoholic Anonymus", maar dat zou dan slechts zijn voor enkelingen. Daar moet men zich echter niet in vergissen: in een land als de Ver enigde Staten zouden vijf miljoen mannen en bijna één miljoen vrou wen lijden aan alkoholisme. In landen als Zweden en Dene marken is het even erg, zo niet er ger. Voor ons land wordt er slechts een cijfer van 40.000 alkoholisten opgegeven. Miljoenen alkoholisten Maar hoeveel niet-geregistreerde alkoholici zijn er eigenlijk? Dat is een kwestie, die bij de deskundigen thans in het middelpunt van de be langstelling is komen te staan. Het is heel moeilijk zich daarom trent een goede indruk te vormen omdat de aan alkohol verslaafde meestal verschillende argumenten heeft om te bewijzen, dat hij of zij geen alkoholist is. Er raken in de landen met een ze ker welvaartspeil steeds meer men sen ongemerkt aan de drank, onge merkt voor anderen, vaak ook zon der dat zij daar zelf erg in hebben! Het hellend vlak In een brochure over dit onder werp, uitgegeven door een bekende Zwitserse firma, wordt gewaagd van uitspraken als: „Ik drink nooit als ik alleen ben", „Ik drink nooit jene ver" en „Ik drink nooit 's morgens". In een Amerikaanse publikatie wordt er op gewezen, dat er huis vrouwen zijn, die het tijdstip van gaan-koken een beetje uitstellen, zo genaamd om het borreluurtje voor de anderen nog wat te verlengen, maar in werkelijkheid om zelf nog wat meer te kunnen drinken. In deze verhandeling, die zich spe ciaal met het sluimerende alkoho lisme onder de dames bezighoudt, worden nog meer van dergelijke merkwaardige staaltjes beschreven. De eerste symptomen Wat te denken van vrouwen, die zelf de dranken willen verzorgen, opdat zij het dichtst bij de bron zijn? Wat te denken van vrouwen, die partijtjes organiseren met als enig oogmerk, dat er dan weer eens iets te drinken valt? Er wordt ook melding gemaakt van vrouwen, die iets moeten drin ken vóór zij naar een fuifje gaan en die dat ook moeten doen als zij van dat feestje teruggekeerd zijn Zo keert het alkoholisme langs allerlei sluipwegen weer terug in onz 'esamenleving. Voor ieder van ons kan het o-zd-onschuldige-bor- reltje het begin betekenen van een geheel verkeerde weg. Dr. H. W. Scalongne. DEN HAAG, 15-11. Over de be grenzing van de loonstijging in 1963, waarover zoals bekend de regering en de Stichting van de Arbeid het vrijdagavond jl. eens zijn geworden, schrijft het Verbond van Protestants Christelijke Werkgevers in Neder land in zijn orgaan „De Werkgever" o.a., dat alles in het werk zal moe ten worden gesteld om de loonstij ging binnen de gestelde grens van 2,7 procent te houden. Daarbij zal rekening moeten worden gehouden met de noodzakelijkheid van het op trekken van enkele achtergebleven bedrijfstakken. Daar ook deze loon kostenstijging uit het gemiddelde van 2,7 procent gefinancierd moet worden zijn de mogelijkheden voor de „normale" onderhandelingen be perkter dan met dit cijfer 2,7 pro cent wordt aangegeven, aldus het Verbond van Prot. Chr. Werkgevers in Nederland. 't Is wat je noemt „gemengd" rijden op een bestelwagen. Dan weer stadsritten, dan weer de grote weg. Dat eist heel wat van je motor. Maar ik heb nu de juiste benzine gevonden: BP Super Mix 75. Knap uitge kiend van BP, die vijf soorten benzine. Probeer zelf ook eens welke soort het beste bij uw motor past. M'n woord er op, dat u dan veel plezieriger en economischer rijdt! -\ RECHTSZAKEN Anderhalf jaar voor verwaarlozing baby DEN HAAG, 15-11. De rechtbank in Den Haag heeft donderdagmorgen de 31-jarige steigerwerker A. H. en zijn 29-jarige echtgenote B. J. van der B. uit Den Haag ieder veroor deeld tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest wegens de verwaarlozing van hun zes maanden oude baby, tengevolge waarvan het kind over leed. De officier van justitie had te gen de man twee jaar en tegen de vrouw een jaar en zes maanden ge vangenisstraf met aftrek van voor arrest geëist. Het meisje werd 3 december ge boren. Het was 'het vijfde kind in zes jaar. Op 13 juni stierf de baby, blijkens het doktersrapport door de verwaarlozing en ondervoeding. De baby was aanvankelijk gezond ge weest, aldus de moeder. Weekeinde ARTSENDIENSTEN ZIERIKZEE: dokter C. M. van Hoorn, telefoon (01110)-2080. MIDDENSCHOUWEN: dokter J. L. Braber, Dreischor, tele foon (01112)-280. OOSTERLAND-BRUINISSE: dokter J. W. de Putter, Oosterland, telefoon (01114)-280. DIERENARTSEN dokter C. J. H. Scheuerman, Zierik zee, telefoon (01110)-2180. Ingezonden mededeling mm Voormensen die van wonen weten Veelzijdig en vol levenslust Is de nieuwe collectie vloerbe dekking linoleum krommenie. Met een keuze uit 10 soorten, sommige voor gezellige zit kamers. andere voor frisse keukens. (Vanaf f 5,75 per m2). vloerbedekking «now^krommenie Woninginrichting Appelmarkt 22 - Zierikzee Telefoon 2681 Burgh ontvangt Kruisland Belangrijke strijd voor bovenste plaats tussen AZVV en Dinteloord Brouwershaven probeert eerste winstpuntjes op Dreischor te bemachtigen Kraan viel op schip ROTTERDAM, 15-11. - Door een felle rukwind is donderdagmorgen op de werf van Wilton-Fijenoord in Schiedam een 40-tons kraan gaan glijden en gebotst tegen een stil staande 12-tons kraan, die tengevol ge daarvan in elkaa» zakte. Een arm viel op het achterschip van de India se vrachtvaarder „Jalavihar", die er voor reparaties bij de werf ligt. Bij het ongeluk werd niemand gewond. De schade aan het schip is gering. VOETBAL K.N.V.B. ZONDAG VOETBAL. Burgh heeft, in de 4e klas G, voor eigen publiek een goe de kans tegen Kruisland weer eens een overwinning te boeken. Toch zullen de jongens uit de Westhoek er goed aan doen hun tegenstanders niet te onderschatten, daar het an ders wel eens op een nederlaag zou kunnen uitdraaien. Zierikzee gaat in Nispen op bezoek bij NSV, waarbij het voor de rood-zwarten niet zal meevallenten minste op de helft van de inzet beslag te leggen. De Schutterkunnen zich ten koste van het bezoekende Gastel weer wat op werken, terwijl NVS thuis het heft in handen moet kunnen houden te gen hekkesluiter Oude Molen. Vos meer staat te Wouw tegen Cluzona voor een zware taak, terwijl Sprun- del in eigen omgeving zeker niet kansloos is tegen Halsteren: ZATERDAGVOETBAL. Voor goed zou MEVO morgenmiddag op het sportpark Bannink winst moeten ha len uit de ontmoeting tegen Spui. De oranje-witten zijn de laatste we ken echter geheel van slag, zodat wij met gemengde gevoelens deze wedstrijd tegemoet zien. Hopelijk gelukt het de Zierikzeeënaars zich over hun inzinking heen te werken en beslag te leggen op de kostbare puntjes. In Axel speelt AZVV de be langrijke wedstrijd, voor de bezet ting van de bovenste plaats, tegen het nog ongeslagen Dinteloord. We ten de bezoekers ook deze wedstrijd in winst om te zetten dan is hun positie vrijwel onaantastbaar gewor den. Arnemuiden moet thuis kunnen winnen van Zwaluwse Boys, terwijl Middelburg wellicht beslag kan leg gen op de helft van de inzet tegen SVV '54. Nieuwdorp heeft weinig kans op succes bij het bezoek aan VVN. Terneuzense Boys zal hard moeten aanpakken om op Chrislan- dia winst te bemachtigen. AFDELING ZEELAND. ZONDAG VOETBAL. In de le klas gaat Brou wershaven voor eigen publiek tegen Dreischor proberen zijn eerste winst puntje te bemachtigen. Renesse heeft de beste papieren in handen bij het bezoek aan de Zierikzeese reserves. Hansweertse Boys zal zich op eigen grond ook wel niet door Noorman nen laten verrassen. Bij de ontmoe tingen Robur-Kruiningen en Dom burg-Patrijzen hebben de bezoekers iets betere kansen. In de 2e klas C krijgt SVOWK in de duinstreek bij Renesse II een lastige klip te om zeilen. Dreischor II heeft thuis de beste troeven in handen tegen Brou wershaven II. ZATERDAGVOETBAL. In de le klas speelt Bruse Boys morgenmid dag tegen SVD uit Driewegen, die vorige week het kunststukje uithaal de om Meeuwen de eerste nederlaag toe te brengen. Voor de groen-witten zal het dan ook weer niet meevallen beslag op de voor haar kostbare puntjes te leggen. Meeuwen kan zich thuis tegen AZVV II herstellen. Wolf aartsdijk kan baas in eigen huis blijven tegen Kats, terwijl ook VCK thuis de beste kansen op de winst heeft tegen Kapelle. Hoek moet in staat zijn de uitwedstrijd tegen Yer- seke II tot een goed einde te bren gen. In de 2e klas C gaat koploper WIK te Haamstede op bezoek bij Zeemeeuwen waarbij de bezoekers de beste kansen hebben. Brouwers haven III gaat in eigen omgeving de strijd aaribinden met Duiveland, dat zeker zijn uiterste best zal doen om de puntjes mee naar Oosterland te nemen. In de 3e klas D kan Zwa luwen '61 de leiding in handen ne men als het te Scharendjjke van WIK II weet te winnen waarop de kans wel groot is. JUNIOREN. In groep A VII kan Burgh A I haar leiderspositie nog verstevigen door thuis van MEVO A I te winnen. In groep B XI zal het Bruse Boys B I wel niet gelukken te Zierikzee revanche te nemen op Zierikzee B I voor de in eigen huis geleden nederlaag. Zierikzee B II en Zonnemaire B I zullen elkaar wel niet veel ontlopen, terwijl Dreischor B I tegen Duiveland B I hard zal moeten aanpakken om de nederlaag te ontlopen. In groep B XII heeft Renesse B I een goed winstkans bij Burgh B I, terwijl WIK B I te Kerk werve zeker niet kansloos is tegen Zwaluwen '61 B I. Ingezonden mededeling Gebeten door B. J. TEN WESEPE FEUILLETON AMSTERDAM, 15-11. Bij de Am sterdamse G.G.D. hebben zich de laatste dagen acht mensen gemeld, die geheten zijn door aangelijnde en gemuilkorfde honden. Zij hebben echter verzuimd de naam te vragen van de eigenaar en/of beheerder van de hond. De G.G.D. verzoekt het pu bliek dringend in voorkomende ge vallen het adres, waar de bijtende hond thuis hoort, te noteren. Dit voorkomt veel speurwerk en tijd verlies. Bovendien blijkt uit deze ge vallen dat de betrokken honden geen goede muilkorven dragen, want an ders zou bijten onmogelijk zijn. Alle bezitters van honden wordt daarom aangeraden zich te overtuigen van de deugdelijkheid van de muilkorf van hun hond. Uitkering uit liet Zui velfonds DEN HAAG, 15-11. Het bestuur van het Produktsctiap voor Zuivel heeft in zijn besloten vergadering van woensdag besloten uit het Zui- velfonds voor 1962-1963 een voor schotuitkering aan de veehouders te doen ten bedrage van f 2,50 per 100 kilo melk. Dit betekent een continu ering van de voox-schotregeling zoals deze ook ten aanzien van het Zui- velfonds voor 1961-1962 heeft ge golden. Toen Wim klaar was, 'boog hij even en de anderen «klapten luid. „Bravo, lieverd", zei Josien, „dat heb je netjes opgezegd. En vooral dat laatste was klare waarheid. We 'krijgen jullie op de lange duur wel klein, reken maar". Joop trok aan haar arm. „Hé, zeg, vergiste jij je niet?" „Waarom?" „Je zei lieverd tegen Wim". „O, dacht jij soms, dat jij het mo nopolie kreeg? Niks hoor. Ik vind ze allemaal lief: Wim, Jan enPeter ook. En jou natuurlijk. Maar dat weet je al, dus dat hoef ik niet meer te zeggen. Als we straks getrouwd zijn, vormen we eigenlijk één, grote familie. Jongens, door een leukë sa menloop van omstandigheden zijn we bij elkaar gekomen. En we heb ben het plan om op dezelfde dag te trouwen. Oké. Maar daarna? We blijven daarna toch ook vrienden hé?" „Allicht". Daarover was iedereen het eens. „En toch is dat restaurant voor vrouwen van jullie wel ergens goed voor geweest, dames", zei Peter. „Zo?" Greet keek hem nieuwsgie rig aan. Hij knikte. „Ik mag dat nu wel zeggen. Nog vóór jullie begonnen hier, heb ik Greet gevraagd ,of ze met me wilde trouwen. Maar Greet weigerde. Weet je wat ze toen zei? Ze zei: Ik heb een hekel aan de mannen, maar jij bent een uitzon dering. Ik mag je wel, maar trou wen doe ik niet meer. Eén keer is voor mij genoeg geweest. Wel, kort daarna ging ze weg en begon dit restaurant. Ik dacht: laat maar be tijen. Ik moet me sterk vergissen, als ze over een poosje niet eens even komt overwippen naar haar oude baas. Het heeft wel een hele tijd ge duurd, maar van de winter kwam ze toch. Geheel onverwacht op een dinsdagmorgen. En toen wist ik het al: dat vrouwtje krijg ik wel Greet gaf hem een duw. „Wat een verbeelding Peter nam haar in zijn armen: „En als je nu niet heel gauw zegt: lieve Peter, ik houd erg veel van je, dan neem ik je voor de rest van ons feest op m'n schoot en kom je er niet meer af". Ze keek hem lachend aan. Toen knipoogde ze en zei: „Lieve Peter, ik houd erg veel van jemeteen ontglipte ze zijn armen, sprong van haar stoel en stak een tong legen hem uit, terwijl ze er aan toevoeg de: „over twee maanden!" Hij'stak dreigend een vinger om hoog. „Wacht maar. rakker, ik krijg je nog wel". Wim Postma keek op zijn horloge en stond op. „Mensen, het is bijna half vijf. Hoe denken jullie erover?" „Een paar uurtjes slapen lijken me wel", zei Peter. „Om negen uur moet ik weer open zijn". Ans sprong op. „Nog één glaasje, jongens, en dan brengen we een toast uit - de laatste - op ons res taurant voor vrouwen". En dat deden ze. Het afscheid daarna duurde nog wel even, maar toen de torenklok vijf slagen liet horen, stond tenslotte Jan Groten dorst ook op straat en stapte met Peter in een taxi. Frida sloot de deur, toen de wa gen uit het gezicht verdwenen was. Ze draaide zich om en leunde met haar rug tegen de deur. Ze keek de andere meisjes aan en zei: „Weet je, wat ik nu de leukste mop vind van dit alles?" „Nou?" „Dat we morgen weer uitsluitend vrouwen bedienen in ons vrouwen- kroegie". „Het was in het begin wel leuk", zei Ans nadenkend, „maar ik ben het toch met die vrijer van Frida eens: het was afgrijselijk saai zon der man. Wat ben ik blij, dat ik m'n Jan heb EINDE.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 6