BROSSER De Franse stembus en de partijen wat is Film „De herberg van liet zesde geluk" Uuid-handen-lippen Prinses Beatrix' bezoek aan Thailand De buitenlandse arbeidskrachten ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE 16 i%2 N«. 19279 De Fransen, die zondag voor de eerste ronde van de verkiezingen naar de stembus trekken, zullen een volksvertegenwoordiging in het Pa lais Bourbon brengen, die ten minste een jaar lang niet door president de Gaulle naar huis kan worden ge stuurd. Zo luidt nu eenmaal de grondwet. Het is voor de president dus van het grootste belang, dat hij in het gezelschap zoveel mogelijk aanhangers verzamelt. Officieel staat de president boven de partijen en de waardigheid van zijn ambt - waaraan de Gaulle bij zonder grote waarde hecht - staat hem ook niet toe zich in feite uit te spreken voor een partij, in dit geval zijn eigen U.N.R. Daar heeft hij zich ook aan gehou den in de befaamde rede, waarin hij alle politieke partijen als verwerpe lijke politieke instituten afwees. Alle op één na. Voor de U.N.R. werd slechts in zoverre een uitzondering gemaakt, dat deze niet genoemd werd. En min of meer van de schuld aan de misère van vroeger werd vrij gepleit omdat ze daaraan niet kon bijdragen: ze bestond toen niet. Oorlog tegen het partijenstelsel De opinie-peilingen - die bij het referendum bepaald geen slechte fi guur sloegen - voorspellen een ge ducht verlies voor de gaullistische partij, die nu 177 mandaten heeft. Dat is geen meerderheid - er zijn 465 kieskringen - maar dit gezel schap kan samen met de president vriendschappelijk gezinden uit an dere partijen een bruikbare meerder heid opleveren. Het zou misschien ook nu nog te doen zijn als de U.N. R. 120 zetels kon behouden, maar zelfs dat verwacht men niet. Daarom heeft de Gaulle de poli tici van andere partijen opgeroepen zich als individuen achter hem te scharen. Met andere woorden: de partij verbinding en te verbreken. Nog anders gesteld: de partijen door verraad van binnen uit in diskrediet te brengen bij de kiezers door zich onder een andere vlag te laten kie zen dan men in het parlement denkt te voeren, en bovendien de partijen zelf machteloos te maken. Dit is een oorlog tegen het partij- wezen, die in zoverre enige sympa thie waard lijkt, omdat die partijen inderdaad met een verre van fraaie staat van dienst uit de historie tre den .Het bedenkelijke is, dat juist op het bestaan van partijen als mo gelijkheid tot uitdrukking van over tuigingen een democratie gebaseerd is. Het zou juister zijn de partijen - en dat kunnen er desnoods wel wat minder zijn - weer levenskrach tige instituten te maken, van hun fouten te zuiveren dan te pogen ze kapot te maken Dan toch dictatuur? Het heeft er 'ook niet de schijn van dat de Fransen in deze het voorbeeld van hun president zullen volgen. Zelfs de stichting van een Vereniging voor de Vijfde Repu bliek - een soort voortzetting van de R. P. F., waarin de Gaulle indertijd de vrijheidslievende Fransen om zich schaarde - schijnt niet veel te helpen. De fconfclusie: er komt tcaarschijn- lijk een parlement waarmee de Gaulle niet kan werken, omdat er te veel tegenstanders in zitten. Niet zo zeer tegen al zijn plannen, maar ze ker tegen zijn autoritaire manier van een staat besturen. Oplossing: weer enige tijd bij volmacht regeren krachtens artikel zestien van de grondwet, al is dat niet gemaakt voor dergelijke omstandigheden maar om de staat uit gevaar te redden. En men kan moeilijk zeggen, dat de staat in gevaar is omdat het volk anders denkt dan de Gaulle goed vindt. Het resultaat is dan het tijde lijk of definitief verdwijnen van het laatste schijn van democratie in de Gaulles republiek. Voorf 2.60en 25 Arks waarde bonnen krijgt U 2 fraaie kop en schotels met een pakje Arks theebiscuit. Uit de kluizen van de nationale bank van België in Brussel zijn ef fecten tot een waarde van 700.000 Belgische frank gestolen. C.F.A.-afileling Zierikzee De C.F.A.-afdeling te Zierikzee komt a.s. zaterdag met de overal gunstig ontvangen film „De herberg van het zesde geluk", een rolprent naar het boek „Een kleine vrouw" van Alan Burgess. Deze kleuren-cinemascope-film geeft het authentieke verhaal van Gladys Aylward, een Engels dienstmeisje (gespeeld door Ingrid Bergman), die het als haar roeping gevoelt om in China het Evangelie te gaan brengen. „De herberg van het zesde geluk" brengt de C.F.A. bij gelegenheid van het eerste lustrum: vyf jaar geleden startte men in het Hervormd vereni gingsgebouw met maandelijkse filmvoorstellingen tijdens het winterseizoen. De korte inhoud van de film is als volgt: „Gladys Aylward voelt het als haar roeping nnaar China te gaan om het Evangelie te brengen. Van de zending 'krijgt ze geen medewerking, daar ze geen bevoegdheden heeft en daarom besluit ze met hard werken het geld voor de reis bij elkaar te sparen en er dan op eigen gelegen heid heen te gaan. Eindelijk vertrekt ze met een introductiebrief voor mrs. Lawson, een oudere zendelinge, die in het afgelegen Yangcheng in noord China woont. Zij heeft daar een oude herberg gehuurd, die zij samen met Gladys met hard werken in or de brengt om er de doortrekkende ezeldrijvers te ontvangen. Zij vertelt daar bij de maaltijden verhalen uit de bijbel, die de ezeldrijvers als de reizende nieuwsbladen van noord- China weer verder zullen vertellen. Zo maakt Gladys kennis met Lin Nan, een Euraziaat, die naar Yang cheng is gekomen om de mandarijn op de hoogte te brengen van nieuwe wetten die hij in zijn gebied moet invoeren. De belangrijkste is het verbod om de voeten van de meisjes te binden. In de hoop de lastige miss Ayl ward kwijt te raken biedt de man darijn haar de post aan van voetin- spectrice. Vergezeld van haar kok Yang en enkele soldaten moet zij de meest afgelegen dorpen bezoeken om te zorgen dat de nieuwe wet na gekomen wordt. Gesterkt door haar geloof weet Gladys haar benoeming tot een succes te maken, waarna de mandarijn haar helpt met een cre- diet voor de herberg. Na zeer geluk kige jaren voor de dappere vrouw breekt de oorlog met Japan uit en ook Yangcheng wordt door de Ja panse bommenwerpers niet gespaard. De brandbommen veroorzaken in het grotendeels uit hout opgetrokken Yangcheng een ware catastrofe. Voor Gladys breekt een moeilijke tijd aan, want ook de herberg is zwaar be schadigd. Haar vriend de mandarijn en kapitein Lin Nan helpen haar echter zoveel mogelijk en het is vooral Lin Nan, een Chinees van ge mengd bloed, die een diepe genegen heid voor de nooit bij de pakken neerzittende Gladys opvat. Miss Aylward heeft zich vooral het lot aangetrokken van een groep kinde ren die dakloos rondzwerven en ze besluit met deze kinderen het bin nenland in te trekken naar Sian, waar voor hen verder kan worden gezorgd. Onderweg ontmoet ze Lin Nan die haar waarschuwt dat zij langs de gewone verkeersweg in handen van de Japanners zullen val len. Hij stippelt voor haar een route uit door de bergen, die veel langer zal duren, maar die meer veiligheid biedt. Na een tocht vol verschrik kingen en ontberingen bereikt Gla dys met haar honderd kinderen ein delijk Sian, waar hen een enthou siast welkom bereid wordt". OVERDENKING „Wat hebt Gij met mij te ma ken, Jezus?" (Mare. 5 7. Veel mensen kunnen zich niets fijners voorstellen, dan „vrijheid". Vrijheid schijnt een ideaal te zijn. Nozems rijden ruimschoots boven de maximum snelheid en op allerlei manieren bewijzen zij hun vrijheid. Vroeger mocht er een heleboel niet, wat nu allemaal wel mag. We zijn lekker opgeschoten. De vrije wereld schijnt ons zelfs een atoomoorlog waard te zijn. Catechisaties en het komen naar de kerk, het is alles „vrij". Ieder vindt, dat hij moet doen. waar hij toevallig behoefte aan heeft. Misschien betekent vrijheid wel, dat wij mensen overgeleverd zijn aan onze „behoeften". Ieder komt voor zich, ieder doet, wat hemzelf het beste uitkomt. Niemand laat zich meer iets zeggen. We zijn niet meer te houden. En nu komt daar die gek uit het Marcusevangelie onze overdenking instrompelen. Hij was door niemand te" „temmen". Ze hadden het wel eens geprobeerd, maar deze man was er steeds in geslaagd los te bre ken naar de vrijheid. Hij heeft de duizend stemmen van de vrijheid 'in zijn hart. Ze suizen hem in zijn oren. Handel maar volgens je behoeften, trek je van niemand iets aan. Raas maar door in je eigen gedachten- gang, laat je door niemand storen. Luister naar niets, dan naar jezelf. Pas tegenover Jezus Christus blijkt de aard van de waanzin. Jezus ont maskert de demonen. Jezus stelt het waanzinnige van zijn vrijheid aan de kaak. Tegenover Jezus kunnen al de grote monden in ons alleen nog maar stamelen: laat ons vrijEn Jezus laat ze vrij; de ontsnapte de monen gaan nu een troep varkens „'bevrijden". De hele troep verdrinkt in de demonenvrijheid. Enfin, we zijn ze kwijt, dat is de hoofdzaak en die gek? Hij is een gewone man geworden. Neen, hij mocht niet bij Jezus blijven, hij moest gaan ver kondigen. Gewoon leven, niet meer op zijn behoeftes, maar als iemand, die door Jezus Christus bevrijd is van zijn vrijheid. Een dwaas, van wie Jezus een mens maakte Acht verkenners hij padvinderij in Westhoek Scheepvaartberichten Caltex Utrecht (t.), 15-11 van Port Said naar Antwerpen. Tegelberg, 15-11 te Mauritius verw. Willem Ruys, 14-11 van Melbourne naar Sydney. Zeeland, 14-11 te Djeddah. MARKTBERICHTEN Aardappelmarkt EMMELOORD, 15-11. De officiële noteringen luiden heden als volgt: (in guldens per 100 kg levering telers- prijs af boerderij): consumptieaard appelen binnenland: Bintje 35 mm klei opwaarts f 10,50f 12,00. Con sumptieaardappelen export: Bintje 35 mm klei opwaarts in twee maten f 12,25. Voeraardappelen f 4,00-f 4,50. Ingezonden mededeling ruw of schraal PUROL DEN HAAG. Van een woordvoer der van het ministerie van Defensie heeft het A.N.P. in antwoord op een 'vraag vernomen dat het verzoek om ontslag dat de heer Van der Putten heeft ingediend, is ingewilligd. „Er kan worden aangenomen", aldu9 de woordvoerder, „dat het ontslag met het predikaat eervol is gegeven". Voor 45 jaar.... ZIERIKZEE. Onder de ouders der leerlingen cirouleert een adres, waarin vervat de oproep tot behoud van leraren aan de R.H.B.S., zulks in verband met het feit dat de laat ste twee jaar een tiental leraren de school verliet. NOORDGOUWE. Voor de verzen ding per tram zijn hlhier aangebo den 2.940.195 kg. beetwortelen. BRUINISSE. In verband met de voedselschaarste is alhier een in richting gevestigd tot persing van olie uit vis. HAAMSTEDE. Op de vergadering van de afdeling Haamstede en Burgh van het Groene Kruis werd de be groting van het volgende boekjaar vastgesteld met aan inkomsten en uitgaven f 322,09. OUWERKERK. Ditmaal in de per soon van de heer A. C. Visser, is in de tijd van drie jaar de derde bur gemeester van deze gemeente ge ïnstalleerd. ZIERIKZEE. De Caubrug, die het tramstation rechtstreeks met de Driekoningenlaan gaat verbinden, nadert zijn voltooiing. DUIVENDIJKE. Aan de Langen- dijk is het stoffelijk overschot aan gespoeld van een naar schatting twintigjarige Engelse zeeman. SCHARENDIJKE. Een alhier langs de kust aangedreven mijn, heeft de bevolking enkele dagen in grote on rust gehouden. De mijn is thans per sleepboot weggevoerd. ZONNEMAIRE. De Chr. Zangver eniging Hallelujagaf de gewone jaarlijkse uitvoering in de christ. school. BROUWERSHAVEN. In Den Haag heeft de burgemeester ten departe- mente een bespreking gehouden om te komen tot oplossing van het ge schil inzake de prijsbepaling van Schouwse turf. ZIERIKZEE. De Zlerikzeese Oud heidkamer ontving ten geschenke een fraai bewerkt oude vrouwen hoofddeksel, een zg. kipje. - §;jm -■ - \'-?£ ziib8£s S» Zaterdagmiddag vond voor de blokhut aan de voet van de duinen bij Burgh de plechtige installatie plaats van acht jongelui tot padvinder. Het gaat bij zonder goed met de padvinderij in de Westhoek, want de groep telt thans 28 leden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Vrijdag in Bangkok BANGKOK. 14-11. - Het volledige programma van het bezoek, dat prin ses Beatrix tijdens haar reis door Azië aan Thailand zal brengen, is nu officieel bekend gemaakt. De Neder landse kroonprinses wordt heden - vrijdag - in Bangkok verwacht. Het bezoek, dat zes dagen zal duren, draagt een niet-officieel karakter. Be prinses zal de gaste zijn van ko ning Boemibol en koningin Siriket. Heden, vrijdagmiddag, wordt prin ses Beatrix ontvangen door de ko ning en de koningin van Thailand en hedenavond zal zij eregaste zijn op een besloten receptie in het ko ninklijk paleis. Zaterdagmorgen zul len op de binnenplaats van het pa leis vijftig Nederlandse kinderen de prinses een aubade 'brengen. 's-Mid- dags volgt een bezoek aan de haven van Bangkok waarop de prinses ka piteins van Nederlandse schepen zal ontmoeten. Op de avond van die dag wordt in de Nederlandse ambassade een ontvangst gehouden voor de Ne derlandse kolonie, waarna de prinses een opvoering zal «bijwonen van klas sieke Thailandse dansen op een bij eenkomst die haar wordt aangebo den door premier Sarit Thanarat. Bezoek aan oorlogsgraven t Voor zondag staat een bezoek aan de oorlogsgraven bij Kantsjanaboeri ongeveer 160 kilometer ten noord westen van Bangkok, op het pro gramma. Daar liggen vele Neder landse slachtoffers begraven. Ook zal de prinses die dag de oudste pagode van Thailand, die van Nakorn Pa- thom, bezichtigen. Maandag wordt een boottocht naar 'Nonrabokeri ge maakt, waarbij de prinses op de te rugreis een bezoek zal brengen aan het nationale museum. 's-Avonds zal zij aanwezig zijn op een «banket met bal na dat haar door het koninklijk paar in de voormalige hoofdstad Ay- oedya wordt aangéb'oden. Dinsdagmorgen zal prinses Bea trix in het Pasteur-instituut grote giftige slangen kunnen zien die ge bruikt worden voor het vervaardi gen van anti-gifstoffen. Ook zal een bezoek worden gebracht aan een KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Haaf ten (toez.): J. Vroegindewey, kand. te Bleiswijk; te Cu'baard (toez.): E. C. Baart te Nw.- Stadskanaal; te Maarssen (toez.): W. Vroegindewey te Barneveld. Geref. Kerken Aangenomen naar Rotterdam (voor het werk van de Jeugdhaven): B. ter Haar, kand. aldaar. Geen vei'dere beroepen meer. - Kand. J. Baayens te Goes bericht ons, dat hij geen verdere beroepen meer in overweging nemen kan. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Beroepen te Buitenpost: W. Wie- renga te Noordbergum; te Niezijl- Kommerzijl: Joh. Strating te Alk maar-Broek op Langendijk. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Broek onder Akker- woude; F. Bakker te Driebergen. Evang. Luth. Kerk Ds. J. Nierop te Leeuwarden zal worden benoemd tot vlootpredikant. Geref. Gemeenten Tweetal te Barneveld: «H. v. Gilst te Lisse en W. C. Lamain te Grand- Rapids (U.S.A.). STAD EN PROVINCIE ELLEMEET St. Nicolaas bezoekt de school De oudercommissie van de o.l.- school zal ook dit jaar een feeste lijke St. Nicolaasavond organiseren voor de schoolkinderen. Door mid del van een lijstcollekte hopen de leden van de oudercommissie aan de nodige financiën te komen. Het zal hen zeker niet aan medewerking ontbreken. Jeugd verkocht kinderzegels Veertien leerlingen van de o.l.- school alhier, verkochten voor hun misdeelde leeftijdgenoten aan kin derpostzegels en kaarten voor f 206. Een prestatie, waarop ze trots kun nen zijn! school voor blinden en aan een zij- defabriek. 's-Avonds volgt een diner op de Nederlandse ambassade, waar op de koning en koningin van Thai land gasten zullen zijn. Woensdag 21 november komt dan een einde aan het bezoek aan Thai land. Prinses Beatrix en haar gevolg zullen dan naar Manilla, de hoofd stad van de Philippijnen, vertrekken Ingezonden mededeling POTTER .Si ..LIN IA MENTHOLPEllETS Tepen hoest en Keelpijn Uitwerking frappant KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND HOGEZAND. - Op de secundaire weg van de Rijksweg 42, lopende van Groningen naar Nieuweschans, heeft een dodelijk verkeersongeval plaats gehad. In oostelijke richting wandelde daar de heer D. J., verge zeld door zijn echtgenote en hun 13- jarige zoon Martinus Dirk. De fami lie J. werd door een hen achterop rijdende auto, bestuurd door de heer P. J. J. uit Sappemeer geschept. De heer J. kwam zelf met de schrik vrij doch zijn vrouw, de 60-jarige mevr. J.-K., werd zodanig gewond, dat zij ter plaatse overleed. DEN HAAG. Terwijl de bewoners in de stad aten, hebben inbrekers zich toegang verschaft tot een villa aan de Van Hogenboucklaan in Den Haag. Via een «balkon bereikten zij de eerste etage; deze en de tweede etage werden doorzocht. Uit de slaap kamer werden juwelen ter waarde van tienduizend gulden ontvreemd. AMSTERDAM. - Naar vernomen wordt is uit een onderzoek van het rijksinstituut voor de volksgezond heid te Bilthoven gebleken dat de 60-jarige Amsterdammer J. R., wiens overlijden dinsdag j.l. werd gemeld, inderdaad aan hondsdolheid is ge storven. AMSTERDAM. De 63-jarige J. H. uit Amsterdam is op zijn bromfiets rijdend in de Marnixstraat ter hoog te van het Amsterdams tehuis voor arbeiders door onbekende oorzaak tegen een daar geparkeerd staande truck met oplegger gebotst. Bij aan komst in het Wilhelmina Gasthuis bleek de man te zijn overleden. DEN HAAG. Na de vrouwenorga nisaties, in Nederland hebben thans ook de juweliersorganisaties aange boden hun steentje tot het bouwen van het dorp voor minder validen bij te dragen. SCHIPHOL. De hulpbisschop van de kardinaal-aartsbisschop van Ut recht, mgr. Th. Hendriksen, is van Schiphol naar Rome vertrokken. Hij gaat in Rome deelnemen aan het concilie. Mgr. Hendriksen is de tien de Nederlandse bisschop uit ons land op het concilie. ALMELO. Te Almelo is in zijn wo ning de 69-jarige G. B. A. door gas- verstikking om het leven gekomen. MAASTRICHT. Uit een afgesloten auto van een kledingfirma uit Olden- zaal is in de nacht van woensdag op donderdag op het Vrijthof in Maas tricht een hele monstercollectie re genkleding voor dames en kinderen, vijf en twintig stuks, ter waarde van rond duizend gulden, gestolen. Algemene Ouderdomswet in vooruitzicht Geen belangrijke verhoging van uitkering DEN HAAG, 15-11. - Een voorstel tot een aanmerkelijke verhoging van de algemene ouderdoms-uitkering kan de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid in de loop van dit zittingsjaar niet in het uitzicht stellen, zo deelt de minister mee in zijn memorie van antwoord inzake de begroting van zijn departement voer 1963. Indien als gevolg van wettelijke maatregelen de loontrekkenden ver plicht worden tot het betalen van een nieuwe of veriioogde premie zijn deze algemeen optredende lasten verzwaringen tot nu toe als regel gecompenseerd. Daarop is niet dan in overleg met het bedrijfsleven uit zondering gemaakt. Dit punt zal me de een onderwerp van bespreking uitmaken in het loongesprek met de Stichting van de Arbeid. DE ALGEMENE KINDERBIJSLAGWET Aanpassing aan loonstijging sinds 30 september 1960 DEN HAAG, 15-11. De regering stelt zich voor te bevorderen dat per 1 januari 1963 de kinderbijslagbe dragen, zoals die thans zijn opgeno men in de algemene kinderbijslag wet en in de kinderbijslagwet voor loontrekkenden worden aangepast aan de loonstijging, welke sedert 30 september 1960 is opgetreden. De indiening van een desbetreffen de' wetsontwerp kan zeer binnen kort worden tegemoet gezien, zo deelt de minister van sociale zaken en volksgezondheid, dr. G. M. J. Veldkamp in zijn memorie van ant woord nopens de begroting van zijn departement voor 1963 aan de Twee de Kamer mee. Over het systeem dat gevolgd zal worden zegt de minister dat de DEN HAAG, 15-11. - De mihister van Sociale Zaken en Volksgezond heid deelt de Tweede Kamer in zijn memorie van antwoord inzake de begroting van zijn departement voor 1963 mee dat er overleg is geweest over de mogelijkheid arbeidskrach ten uit Suriname en de Nederlandse Antillen naar ons land te doen over komen. In het aantal gevallen waar in het bedrijfsleven hiervoor de be langstelling toonde is men tot be vredigende resultaten gekomen. En voorts is er een spontane trek uit deze rijksdelen naar Nederland. Gedurende de periode van 1 okto- ber 1961 tot 1 oktober 1962 werden rond 3.000 Italiaanse arbeidskrach ten aangevraagd; er werden in die periode 2.300 arbeiders aangewor ven. Voor de Spaanse arbeidskrach ten zijn deze cijfers respektievelijk 4.000 en 3.100. Volgens de laatste Duitse opgave van 31 maart j.l. over het pendel verkeer naar Duitsland werkten er 16.704 mannen en 2.780 vrouwen uit Nederland in Duitsland. De pendel in omgekeerde richting bedroeg 633 mannen en 645 vrouwen. HAAMSTEDE De opbrengst van de oogstcol- lekte in de Ned. Herv. kerk alhier was met nagiften voor de kerkvoog dij f 2.441,41 en voor de diaconie f 988,46. In totaal dus f 3.409,87. werkgevers evenals thans hun be middeling kunnen blijven verlenen bij het verkrijgen van kinderbijslag- lijsten voor hun werknemers. Aan genomen kan worden dat de uitvoe ring van de nieuwe kinderbijslagre geling op even eenvoudige wijze zal gebeuren als thans. SPORT VOETBAL Burgh-Kruisland Over de voor a.s. zondag vastge stelde wedstrijd Burgh-Kruisland valt heel moeilijk een voorspelling te doen. Op de ranglijst staat Kruis land vlak onder Burgh met een punt minder. Sinds de komst van Kruis land in de 4e klasse heeft Burgh al tijd nog van deze oranje-zwarten verloren, uit met 6-3 en thuis met 2-0. Wat dat betreft valt er wat goed te maken. Zierikzee II-Renesse I Zondag a.s. zullen vele voetballief hebbers de gang naar het sportpark vinden. Zierikzee II in opmars ont vangt Renesse nfet de in voorgaande wedstrijden zo produktieve voorhoe de. Naarmate de competitie gevor derd is, heeft het elftal van Zierikzee II gestalte gekregen en de rood zwarten zullen de duinbewoners on bevangen tegemoet treden. Het wordt beslist een wedstrijd met in houd, die het aanschouwen volkomen waard zal zijn. LANDBOUW EN VEETEELT Subsidie fokkerijwezen pluimveehouderij Het bestuur van het Landbouw schap heeft op voorstel van het da gelijks bestuur besloten de subsidie aan de Stichting Fokkerijwezen bij de Pluimveehouderij voor het jaar 1962 met 50 pet, te verhogen. Deze subsidie wordt dus gebracht van f 5.000 op f 7.500. Deze verhoging is nodig in verband met een tekort over het jaar 1962. In de Argentijnse mijnstad Zapa- la zijn zes mensen om het leven ge komen, doordat tengevolge van kort sluiting in een winkel vaatjes bus kruit ontploften. De eigenaar van de winkel stierf aan een hartaanval.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 5