Griep EEN MINISTER GEVRAAGD 'ASPRO B. en w. van Duiveland wil muziekklas in eigen gemeente Bezoek aan het „Venetië van het oosten" Prijsverlaging Televisie STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE uiBSlia* 2# "»vemü« iw>2 19281 Subsidie voor afdeling Veilig Verkeer Prinses Beatrix in Thailand (Van 'n speciale A.N.P.-verslaggever) Bad- en waswater OOSTERLAND, 19-11. In de vrij dag j.l. gehouden vergadering van de gemeenteraad van Duiveland werd het krediet in rekening-courant voor 1963 vastgesteld ten bedrage van t 200.000,B. en w. stelden de raad verder voor pogingen in het werk te stellen by de Stichting Zeeuwsche Muziekschool voor de vestiging in deze gemeente van een klas voor al gemeen vormend muziekonderwijs, en voorlopig nog voor één jaar de deelneming aan de muziekschool te handhaven. Bezwaren tegen dit plan werden geopperd door de 'heer Overbeeke, de heer Bolle vond de kosten aan de hoge kant. De voorzitter, 'burgemees ter A. A. van Eeten, wees in dit ver band op de moeilijkheden met de le raren die dikwijls te weinig lesuren kunnen maken, en de aanschaffing van dure instrumenten e.d. Deze zaak zal nog nader worden bespro ken op een besloten vergadering. Verder kwam ter tafel de 'kwestie- J. J. de Braai, een weinig aantrek kelijke erfenis nog van de voorma lige gemeente Nieuwerkerk. B. en w. stelden de raad voor in principe een besluit te nemen, inhoudende dat tegen de heer J. J. de Braai, smid te Nieuwerkerk, een rechtsvor dering in eerste aanleg zal worden ingesteld. De heer Overbeeke (A.R.), die sedert zijn wethouderschap van Nieuwerkerk deze zaak intens heeft meegemaakt, gaf zijn visie weer over deze ingewikkelde affaire, waardoor het uiteindelijk besluit een rechts kundig adviseur in de arm te nemen. Ingewilligd werd verder het verzoek de subsidie voor kraamzorg met in gang van 1 januari 1963 te verhogen, en niet met terugwerkende kracht omdat de aanvraag pas op 15 okto ber j.l. binnenkwam. Een voorstel om afwijzend te beschikken op een verzoek van de Zeeuwsche Stichting voor Revalidatie om een éénmalige subsidie van f 0,05 per inwoner tot tegemoetkoming in de kosten van 't pand Dam 34 te Middelburg, tenein de dit voor kantoor in te richten is naar de mening van de heer Van Dienst onredelijk. Temeer omdat er geen andere panden te 'huur zijn en de stichting 'het huidige kantoor ver laten moet .Men wil eerst nog on derzoeken of er werkelijk geen pan den in Middelburg te huur zijn want een eigen pand komt zeer duur en met een gehuurd gebouw zou men best kunnen volstaan. Voor wat be treft de fluoridering van drinkwater was de raad algemeen van oordeel dat men 'beter eerst de ontwikkeling in het land kan volgen, en 'hier de zaak nog aanzien. Omdat er op 16 december aanstaande een vergade ring wordt belegd van aandeelhou ders der Waterleidingmaatschappij moet de gemeente een zeker stand punt innemen in deze kwestie. Op een verzoek van de N.V. Bouwfonds der Nederlandse Gemeenten om ver hoging van -het aandelenkapitaal werd besloten een krediet groot f 100,beschikbaar te stellen, zijnde het gevraagde bedrag door het fonds. Tenslotte wees de voorzitter nog op een vraag van de Vereniging voor Veilig Verkeer een 'bedrag groot f 800,beschikbaar te stellen voor het maken en samenstellen van een verkeersinstruktietafel, zijnde de kosten voor -het aan te schaffen ma teriaal. He werk zal door de leden belangeloos worden verricht. Het apparaat is gemakkelijk uit elkaar te nemen, zodat het gemakkelijk vertransporteerbaar is. De heer Bolle ontpopt zich als een warm voorstander, want. zo zei hij, voor beveiliging van 'het verkeer is niét9 te kostbaar. Vooral op de lagere scholen en bij het geven van ver- keerscursussen is een dergelijk in strument zeer nuttig. De heer Over beeke informeerde waar de tafel zal worden ondergebracht, waarop de voorzitter verschillende objekten Voor 25 jaar.... BRU1N1SSE. De chr. meisjesyer- eniging Thabitahield de halfjaar lijkse uitdeling van kleding voor be- hoeftigen. ZIERIKZEE. Met ingang van 15 december is benoemd tot directeur van de R.H.B.S. te Schiedam, dr. U. Schults, directeur van de R.H.B.S. alhier. ZIERIKZEE (adv.). Bordeaux 1933 f 1,25 per flesMuscatelsamos f 1 per fles; Jaffa sinaasappelen 5 cent per stuk; cocosnoten 12 cent per stuk. BRUIN1SSE. De gemeenteraad be sloot de werklozen met Kerstmis te bedenken met een Kerstgave. NOORDWELLE. De mohdharmo- nicavereniging „Melodia" gaf de jaarlijkse geslaagde uitvoering in zaal De Jonge. BROUWERSHAVEN. De raad der gemeente stelde een commissie in tot oprichting van een oudheidka mer in het stadhuis. ZIERIKZEJE. Uit de rubriek Voor 50 jaar": De inwijding van het nieu we orgel in de Kleine Kerk zal plaats vinden op de le Kerstdag. De predikanten P. J. Romijn en J. Hel der zullen het woord voeren. S1RJANSLAND. De C.M.V. „Dor cas" maakte 111 kledingstukkendie onder 21 gezinnen zullen worden verdeeld. OUWERKERK. Een begin is ge maakt met het rooien van oude en zieke bomen aan de Ring. NIEUWERKERK. Ten bate van het muziekgezelschap werd in de o.1.'school een bazar gehouden. HAAMSTEDE. In de jongste raads vergadering is besloten het beheer van de Plompftoren over te nemen van het Rijk, tegen een jaarlijkse vergoeding van f 2,50. opnoemde in de onderscheidene ker nen. Met algemene stemmen werd hiertoe besloten. De rondvraag Bij de rondvraag wees de heer Bakker (Arb.) op de beplanting die wordt aangebracht voor de Tuin dorpwoningen, en vroeg wat te doen cm de bewoners uit de slijk te hel pen. De voorzitter deelde mede dat de vorige dag juist besloten was te gelpaden aan te brengen. Verder hoopte deze spreker dat er laag struikgewas zal worden aangebracht om het uitzicht in de toekomst niet te belemmeren. Ook dit is de bedoe ling. De heer Van Nieuwenhuijze (V.V.D.) was niet tevreden over de gang van zaken voor wat betreft de verbouwing van het toekomstige raadhuis te Nieuwerkerk. Hij las uit een dagblad mededelingen voor, die zouden zijn gesproken door de voorzitter, belangende deze affaire. De voorzitter zei niet te weten dat hij zich zo 'had uitgelaten over de plannen en wees er op „dat de ver slaggevers soms maar wat schrij ven". De heer Van Nieuwenhuijze betreurde het feit dat er direkt maar niet 'begonnen is met de toentertijde gedane toezegging, dan waren we nu verder geweest. De voorzitter deelde mede dat er weliswaar wel wat strubbelingen zijn gekomen in deze affaire, doch dat de bouwvergunning er nog wel spoediger kan zijn dan men denkt. De heer Op 't Hof (A.R.) wees nog op gebreken aan de ver lichting van het torenuurwerk te Sirjansland dat nog niet in orde is en dat ook het slaan van de torenklok niet secuur gaat. Verder brandt er een lantaarn niet op 't kerkepad. De voorzitter zei onderzoek toe. Dezelf de spreker wees op de gevaarlijke situatie die is ontstaan "te Sirjans land nu de brandput is gegraven en deze diepe put onbeschermd langs de weg ligt. Hij voorzag, dat er kin deren in kunnen verdrinken en zag graag een beschutting hier aange bracht. Besloten werd een schuting te laten maken van harmonicagaas met een 'hekje om eventueel de brandslang hierdoor te leggen. Ingezonden mededeling Bescherm u tegen Rillerig? Onprettig? Vlug: KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. Tijdens werkzaam heden op de terreinen van een Rot terdams zandstraalbedrijf aan de Eemhaven is de 35-jarige opperman J. W. Kiek uit Rotterdam ernstig ge wond toen hij een ijzeren luik van 1,5 ton, dat in een takel hing, wiJ.de keren. Hij is in het ziekenhuis over leden. AMSTERDAM. De grafische om zet zal dit jaar vrijwel zeker de één miljard gulden passeren. Ongeveer tien jaar geleden bedroeg deze naar schatting nog niet de helft van dit bedrag, dat vermoedelijk een record betekent. Dit heeft de plaatsvervan gend voorzitter van de Federatie van werkgeversorganisaties in het boekdrukkerbedrijf de heer P. Biesta in Amsterdam medegedeeld. HEERENVEEN. De driejarige Ret- se v. d. Honing is verdronken in de sloot langs de Surinamestraat in zijn woonplaats. Al eerder zijn in deze sloot kinderen verdronken. AKKRUM. Mevrouw de weduwe D._ Lagerveen-Huisman, die wordt verpleegd in het Protestants Ver pleeghuis te Joure, is 103 jaar ge worden. AMSTERDAM. De Amsterdamse politie heeft, naar zij eerst .thans 'be kend maakt, de 32-jarige carosserie- bouwer-monteur F. F. K. uit de hoofdstad gearresteerd onder ver denking van poging tot moord c.q. doodslag op zijn vrouw en zijn bei de kleine kinderen, twee meisjes van 3 en 5 jaar. HELMOND. Te Helmond is op een kruispunt de 70-jarige heer P. van den Eijnden uit Helmond met zijn bromfiets tegen een stadsbus aan gereden. Met ernstige verwondingen werd hij naar het ziekenhuis te Hel mond overgebracht, waar hij enkele uren later is overleden. KERKRADE. Inbrekers hebben hun slag geslagen in bakkerij L. Kuypers aan de hoofdstraat te Kerk- radé. De buit - 25.000 gulden - haal den de dieven uit de brandkast van het kantoor van de bakkerij, die zij met een snijbrander wisten te ope nen. DEN HAAG. Koning Mwamboet- se IV van Boeroendi brengt van 26 tot 28 november een bezoek aan Nederland. In Den Haag konden nog geen nadere bijzonderheden over het programma van dat bezoek worden verkregen. Een vel postzegels DEN HAAG, 19-11. De heef G. J. Scheepmaker te Voorscho ten heeft het postmuseum een door hem zelf samengestelde reconstructie van een vel her denkingspostzegels van Ned.- Indië 1933 geschonken. Het is de heer Scheepmaker gelukt aan de hand van uiterst klei ne, doch kenmerkende foutjes in de zegels aan te tonen, dat een geheel vel van 200 ver schillende zegels moet hebben bestaan. Hij slaagde er zelfs in de plaats te bepalen, die de zegels op het vel hadden in genomen. Dit gereconstrueer de vel wordt van 15 november t.m. 13 december in het post museum in Den Haag, tentoon gesteld. De afgelopen dagen is weer een honderdtal Indonesiërs in Nieuw- Guinea aangekomen. Het zijn voor het overgrote deel ambtenaren, die zullen worden opgenomen in het V.N.-bestuur. DEN HAAG. Prins Bernhard heeft het voornemen op donderdag 15 ja nuari 1963 de herdenkingsbijeen komst 'bij te wonen ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de Volksuniversiteit te Amsterdam. ROTTERDAM. Op 10 mei van het volgend jaar zal - naar men hoopt - op het Rotterdamse Oostplein, Titus Leeser's mariniersmonument worden onthuld. Nieuwe voorzitter Zeeuwse kunstenaars GOES, 19-11. De heer N. W. Eisen, burgemeester van de gemeente Hein- kenszand, heeft dezer dagen de functie op zich genomen van voor zitter van de Stichting Zeeuwse Beeldende Kunstenaars. De heer Eisen is de opvolger van ir. J. Ph. L. Petri, voorheen hoofdplanoloog te Middelburg, die Zeeland heeft ver laten in verband met een benoe ming te Wageningen. De traditionele Kerstsalon van de Stichting zal dit jaqr weer plaats vinden in de Zeeuwse hoofdstad. De opening van deze expositie, waarop het gebruikelijk is dat de leden nieuwe werkstukken exposeren, zal plaats vinden op vrijdag 21 decem ber. Momenteel is nog niet bekend in welk gebouw geëxposeerd zal worden daar dit van verschillende factoren afhankelijk is. Lichter overvaren en gezonken ROTTERDAM, 19-11. Op de Oude Maas bij de ikruising met de Krab- begeul, nabij het „Duivelseiland" onder Dordrecht is de 437 ton me tende lichter „De Machinesteen 24" uit Terneuzen door de Russische tanker „Sverdlovsk" overvaren. De lichter, die met zand geladen was, is kort daarna gezonken. De vier op varenden, schipper Heyens met vrouw en vijf maanden oude baby en de knecht, K. de Jong uit Gouda, konden worden gered door de sleep boten die de Russische tanker assis teerden. Dit schip heeft zijn reis naar zee over de Oude Maas vervolgd tot Maassluis, waar het bij het ten an ker gaan een boei heeft geramd en aan de grond is gelopen. Scheepvaartberichten Attis, 17-11 te Newportnews verw. Kenia (t.), 18-11 van Rotterdam naar Thameshaven. Koratia (t.), 17-11 te Punta Cardon, 18-11 van Punta Cardon naar Bridgeport. Korenia (t.), 20-11 te Karachi verw. Bhilippia (t.), pass. 17-11 Bone naar Mena. Willem Ruys, 17-11 van Sydney naar Wellington. MARKTBERICHTEN Aardappelbeurs ROTTERDAM, 19-11. Klei-aardap- pelen 38 mm. opwaarts voor het bin nenland: Bintje f 11,25-12,75. Klei-aardappelen 35 mm. opwaarts Bintje f 10,75-12,25. Voer-aardappelen f 3-5. Export weinig vraag, binnenland rustige handel. Prijzen 'berekend per 100 ikg. en op de handelsvoorwaarden, vastgesteld voor de verkoop van consumptie aardappelen op wagon, schip of auto. Graanbeurs ROTTERDAM. 19-11. Tarwe, 17 pet. vocht - naar kwaliteit - tot f 32,10 deze week franco Rotterdam. Zorftergerst - volgens monster - tot f 28,25 af; Haver - volgens mon ster - tot f 26 af; Rogge - volgens monster - tot f 24,50 af. Peulvruchten, franco Rotterdam; Groene erwten - op monster - f 45- 54; Schokkers - op monster - f 45- 70; Bruine bonen - boerenschoen - op monster - tot f 100. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Heilo als pfed. voor buitengewone werkzaamheden; Ph. Ouwendijk, voorganger noodgem. te Ridderkerk; te Zevenhoven: P. D. de Bruijn, Opijnen. Aangenomen naar Foudgum: J. J. Winckel, Vorchten. Bedankt voor Den Dolder: J. D. Wuister, Ophemert. Ger. Kerken Beroepen to Vinnen; kand. N. Schelhaas, Amsterdam-Noord. BANGKOK, 19-11. Prinses Beatrix heeft maandag een tocht door de ka nalen van het „Venetië van het Ver re Oosten", zoals Bangkok dikwijls wordt genoemd, gemaakt in een an tieke rivierstoomboot die het eigen dom is van de staat en beschikbaar gesteld werd door koning Phoeroi- bol. De koning had maandagmorgen 'n drfngende afspraak. Bangkok wordt doorsneden door een net van „klongs" (kanalen), waar op een druk verkeer is van boten en bootjes van allerlei soort. De boots lieden zingen op de maat van de be weging van hun vaarbomen, waar mee zij hun zwaar 'beladen bootjes naar de markt varen. Een bezoek aan de markt in de vroege morgenuren moet voor bui tenlanders een fascinerende erva ring zijn. Om zeven uur beginnen de kleine motorbootjes uit te varen en de honderden bootjes op weg naar Bangkok leveren een groots schouw spel. Een voor een glijden de bootjes voorbü, volgeladen met groen ten en fruit, bananen, kokosno ten, pijnappels, apapajs, sinaas appelen, knoflook, uien, peper en komkommers. Tijdens 'haar tocht hadden de prin ses en haar gevolg volop gelegenheid om te zien hoe de mensen hier in werkelijkheid 'leven'hun woonver blijven zijn aan de kanaalkant open. Geslaagde ouderavond HAAMSTEDE, 17-11. Er bestond grote belangstelling voor de op vrij dagavond in het Ger. Jeugdgebouw te Haamstede gehouden ouderavond van de christelijke nationale school. Voor de eerste maal zaten tussen de ouders uit eigen omgeving, nu ook een aantal donker getinte vaders en moeders, afkomstig uit Nieuw-Gui- nea en hier in Haamstede onderge bracht in hotel „Ostoerio". Voor de ze mensen was het bijzonder aardig om op deze wijze met het onderwij zend personeel in contact te komen en tevens om van nabij te kunnen gadeslaan hoe de school reilt en zeilt. Zoals we van deze ouderavonden gewend zijn, was ook deze avond weer volkomen geslaagd, ondanks 't feit dat ditmaal met eigen krachten werd gewerkt en geen spreker van „over water" aanwezig was Begon nen werd met het zingen van Ps. 87: 1, 4 en 5e vers. Vervolgens las de voorzitter, de heer C. A. van Oord, uit Ps. 44 en uit Joh. 10, waarna hij voorging in gebed. Een bijzonder woord van welkom richtte hij tot de afgevaardigde van het .gemeentebestuur in de persoon van de secretaris, de heer J. W. de Jonge. In verband hiermede zei de voorzitter dat weer de grootst mo gelijke medewerking van het ge meentebestuur is verkregen bij alle zich voordoende moeilijkheden. Even eens zei de voorzitter een hartelijk welkomstwoord tot ds. Boerma, de plaatselijke ger. predikant, alsmede tot de ouders uit Nieuw-Guinea af komstig. De heer Van Oord ging ver der nogal diep in op de 'huidige plaats van de christelijke school. De heer Van Oord zeide dat de christe lijke school na veel offers en gebed tot stand is gekomen. Hij zei, dat echter ook de christelijke school ge breken 'heeft, omdat elke school met problemen worstelt. „Doch indien we het Verbond kennen, dan zien we de scheiding en komen we samen rond Gods Woord", aldus besloot de heer Van Oord zijn openingswoord. Eigen-krachten-toneel De aanwezigen konden vervolgens genieten van een half uurtje eigen krachten-werk waaraan medewerk ten een aantal meisjesleerlingen en een blokfluittrio 'bestaande uit de onderwijzers, de heren L. Boersma, J. Reierse en J. P. Kippers. De lei- Feuillcton 2 Klokke vijf op die 26ste januari sloot Jan-Piet met een zucht van voldoening zijn boeken en -borg alles secuur op in de kleine brandkast naast zijn werktafel, die uitsluitend bestemd was voor de vreemde valu ta en waarvan alleen hij en één van de direkteuren een sleutel bezat. Op ditzelfde moment gonsde Den Haag vanwege de sensatie, die het plotseling aftredende kabinet had veroorzaakt en ratelden de telexen op de redaktiebureaus, waarover de journalisten gebogen stonden en met spanning de laatste berichten lazen- Onderwijl Jan-Piet zijn overjas aan trok en naar 'buiten stapte, wisten de krantemensen, dat ze die avond overuren zouden moeten maken. En kwamen de avondbladen, die reeds afgedraaid waren vóór het sensa tionele nieuws bekend was, met ex tra edities. Doch dit alles deerde Jan-Piet niet. Hij kocht nooit kranten of tijd schriften, want thuis lazen ze zolang als hij zich kon herinneren de Nieu we Rotterdammer en die werd prompt zes uur in de bus gedaan. Geduldig bleef hij hij de trolley- bushalte wachten, tot „zijn bus" aankwam. Hij ging op zijn beurt naar binnen, toonde zijn weekkaart en stond gelaten tussen de staande passagiers. Het was immers 'spitsuur en net zo min als 's morgens was er voor hem en tientallen anderen een zitplaats. Precies half zes liep hij de Van Heemstralaan in en* opende enkele Prinses Beatrix zag hoe gezonde jongelui het water indoken, terwijl de volwassenen zich wassen in het tijdens de nacht afgekoelde water. De huisvrouwen doen de gezinswas op de trapjes langs de kanalane, ter wijl kleine bootjes met kwebbelende kinderen op weg naar school voorbij peddelen. Net als in Giethoorn vaart ook de postbode zijn ronde in zijn schuitje, waarbij hij op behendige manier de lange rijen vrachtschuitjes met wa terkannen, zand en vuilnis ontwijkt. Hier en daar houdt een koffietentje te water stil om aan een drijvende boer een hapje voor het ontbijt te verkopen. Op haar terugtocht stopte de prin ses even om de koninklijke statie sloepen te bezichtigen, een slanke vloot prachtige gebeeldhouwde en versierde boten die door de konin gen vroeger voor hun bezoeken aan het platteland werden gebruikt. Ingezonden mede'deling Vanaf heden Philips Super Tele visie (zonder België)48 cm. beeld van f 825,- nu voor f 775,— Radio Weltevreden Telefoon 2805 Zierikzee ding had het schoolhoofd de heer Boersma, die de verschillende num mers aankondigde en tevens van de gelegenheid gebruik maakte om de nog maar pas benoemde vierde leer kracht, de heer Kippers, voor te stellen. Ook de lerares, mej. A. C. Sc'holsz bleef niet achter en decla meerde twee stukjes, getiteld „Een nieuw lied" en „Totdat hij komt". De meisjeszang bestond hoofdzake lijk uit canons, met aan het slot een ernstig lied. Er was daverend ap plaus na afloop en op voorstel van de heer Van Oord werd gezamenlijk nog eens het lied: „Er was een wuuf dat spon" doorgenomen. De kinderen ontvingen een traktatie, terwijl de ouderen koffie dronken. Na de pauze 'bleek dat er voor het Kerstfeest reeds voor f 154,was ingetekend. De Uni-collecte bracht f 249,— op. De ouder-commissie verloor twee trouwe leden, namelijk mevrouw Malipaard-Daane en de heer P. Jon ker. De voorzitter dankte beiden voor het vele werk ten bate van de schoolgemeenschap gedaan. In de commissie werden als nieuwe leden benoemd mevrouw M. A. de Waard- d'Hous en de heer Th. Roest. Spreker was deze avond het schoolhoofd, de heer Boersma, die een overzicht gaf van het leven van Rembrandt. 'Een filmstrook gaf daar bij een verhelderende indruk. Tot slot sprak ds. Boerma, die nog eens speciaal de nadruk legde op het gro te belang van de christelijke school. Na "het zingeh van Ps. 89 8 ging ds. Boerma voor in dankgebed. Het verkeer in Spanje ondervindt hinder van overvloedige sneeuwval. De weg van Madrid naar de Spaans- Franse grens, over Barcelona, is op sommige plaatsen bedekt met een twintig centimeter dikke laag sneeuw Galicië en Baskenland worden daar entegen geteisterd door stortregens. LOSSER." De 59-jarige heer B. Ol- deriekerin'k uit Losser is op een overweg tussen Oldenzaal en de grens in botsing -gekomen met de trein uit Duitsland. Hij reed met zijn bromfiets op het pad, dat ter plaatse vlak naast de spoorlijn loopt en de rails bij de bewuste overweg kruist. door B. J. TEN WESEPE ogenblikken later de voordeur van het statige huis, dat nummer 176 droeg. In de grote vestibule ontdeed hij zich van jas en hoed en ging toen naar de eetsalon, waar de tafel al gedekt stond. Hij boog zich over zijn moeder, drukte even een kus op haar getaande wangen en zei: „Dag, ma". „Zo jongen, alles goed gegaan van daag?" Terwijl hij op zijn plaats aan de tafel ging zitten, knikte hij plicht matig. „Alles in orde". En daarmee was voor dat ogen blik de conversatie weer ten einde, want mevrouw Jansen, geboren Van Dollenstein, hield er nog conserva tieve begrippen op na en één van die begrippen was. dat het niet comme il faut was, als er tijdens de maaltijd gesproken werd. - Na het diner trok Jan-Piet zich terug in een hoek bij het raam met de Nieuwe Rotterdammer. Daarbij stak hij een klein sigaartje op en verdiepte zich in de beursberichten. Want al stonden de schokkendste ge beurtenissen op de voorpagina, dat deerde hem niet het minst. Voor hem bestond een krant uitsluitend uit beui's- en financiële berichten, ka pitaalsvergroting en. jaarverslagen van n.v.'s, staats- en andere lenin gen. Hij leefde alleen maar voor tussenuitgifte van nieuwe aandelen en het emitteren van obligaties, koersverliezen en nieuwe beursin troducties, toename der investerin gen er. exploïtatiewinstcn. Hém ver blijdde 'het als Londen hoger noteer- SPORT VOETBAL NSV—Zierikzee 6—2 Een volkomen verdiende doch ge flatteerde zege voor de thuisclub, behaald door beter voetbal. De gast heren kwamen reeds in de 7e min. aan de leiding toen een ver schot van hun rechtsachter Bastiaansen via spil van Beveren achter doelman Stoutjesdijk belandde (1-0). In de 23e minuut schoot linksbinnen Mens van dichtbij opnieuw raak voor de thuisclub (2-0). De roodzwarten kon den hier maar weinig tegenover stellen, zodat zij de rust ingingen met een 2-0 achterstand. Na de her vatting ging het aanvankelijk bij de gasten veel beter en het was dan ook middenvoor de Vlieger die in de 11e minuut met een schuiver de ach terstand terugbracht tot 2-1. Juist op het moment dat men in de ge lijkmaker ging geloven stuitte in de 19e minuut de bal via de borst van linksachter Koevoets in de handen van doelman Stoutjesdijk; de sch.- rechter constateerde echter hands van Koevoets en kende NSV een strafschop toe, welke door midden voor Swaanen onberispelijk werd benut (3-1). Zierikzee kwam in de 25e minuut nog terug door een goed doelpunt van rechtsbinnen Klink (3-2), maar toen was het ook afge lopen. In de 30e minuut schoot links binnen Mens uit een doelworsteling raak (4-2), waarna linksbuiten Vos in de 36e minuut de vijfde treffer va ndichlbij inschoot (5-2). Rechts binnen Uitdehaag bepaalde in de 43e minuut de eindstand op 6-2. In de loop van de tweede speelhelft moesten linksachter Koevoets en linksbuiten Willemse wegens een blessure worden vervangen. ZIERIKZEE Afd. Schouwen Plattelandsvrouwenbond Voor de afdeling Schouwen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen spreekt op vrijdag 23 november a.s. mevr. v. d. Stapele-Manoth over het onderwerp: „Israël, land van hemel en aarde". De lezing wordt toege licht met dia's. SEROOSKERKE Oogstcollekte De oogstcollekte in de Ned. Herv. kerk te Serooskerke heeft ruim f 300 opgebracht. Verkoop kinderpostzegels De kinderen van de o.l.-school al hier verkochten voor hun misdeelde leeftijdgenoten aan kaarten en post zegels voor een bedrag van f 150. Het St. Nicolaasfeest De oudercommissie van de o.l.- school alhier zal, zoals gebruikelijk, ook dit jaar weer een St. Nicolaas- feést organiseren voor de schoolkin deren. Door middel van een lijstcol- lekte hoopt men het daarvoor beno digde geld bij elkaar te krijgen. BURGH-H AAMSTEDE Vergaderings-agenda Woensdag 21 november - „Het wapen van Burgh": sociëteit „Ons Genoegen". Vrijdag 23 novembet - „Het wa pen van Burgh": feestavond o.l.- school. Vrijdag 23 november - Ger. Jeugd gebouw Haamstede: Ned. Chr. Land- arbeidersbond - familie-avond met. filmvoorstelling; 's middags kinder voorstelling. WESTERSCHOUWEN N.O.V.I.B.-collekte De opbrengst van de collekte van de NOVIB (anti-honger-actie) in de gemeente Westersohouwen bedroeg f 538,62. In de afzonderlijke kernen was dit: Burgh f 138,38; Haamstede f 155,30; Noordwelle f 55,19; Renesse f 1*38,75 en Serooskerke f 51. Dank aan hen die medewerkten of hun gave afzonderden. de en trok hij zijn wenkbrauwen omhoog, als hij moest lezen, dat Pa rijs deze dag onregelmatig was, of Dusseldorf terughoudend. Daarente gen knikte hij met voldoening, als Wenen prijshoudend was en Milaan een gemiddelde stijging noteerde van 2 punten. Alles, wat met de geld handel te maken had, genoot zijn interesse. En mevrouw Jansen vond dat vanzelfsprekend. Het was im mers zijn beroep en zoals wijlen haar echtgenoot uitsluitend leefde voor het leger en sinds zijn benoe ming tot kapitein nooit meer bur gerkleren had gedragen, zo leefde hun zoon alleen maar voor zijn functie aan de bank. Het duurde wel enige tijd, voor me vrouw Jansen gewend was aan het feit, dat. haar zoon een gewone pen- nelikker was op een bankkantoor. Want «het behoorde tot een traditie van ruim een eeuw oud, dat de Jan- sens in de wapenhandel gingen. Opa Jansen, had het tot majoor gebracht en een der voorouders staat in de gang op een groot "schilderij afge beeld in de kolonelsuniform der hu zaren. En als de laatste officier Jan sen lang genoeg had geleefd, was hij ongetwijfeld op dit ogenblik ook majoor geweest. Maar jaHet is tragisch als je de hele oorlog over leeft om dan in een vredesjaar aan longontsteking van het aardse te verdwijnen. Johannes Petrus Jansen was één uur na zijn geboorte bestemd om het vaderland te dienen als officier. Zijn vader, toen een onbekende eerste luitenant van dc intendance, beslis te dat, terwijl de verpleegster het kind in de wieg legde en mevrouw Jansen vond op dat ogenblik alles goed. „We zullen er een flinke mili tair van maken'', besloot vader Jan sen met een tevreden blik op zijn gezicht. (Wordt vervolgd). Christelijk Nationale school te Haamstede

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 5