Spaar Ve Stad 'Pa/Ujó Fa. Koevoets Aankondiging Heerlijk warm Verton' S schoenen mijn vrouw... Hogerheijde Pool-proef antivries „DE MAGNEET" Naadloos tapijt van plint tot plint Hypotheken centrifuges wollen maillots damesmaillots 'DE W0LBAAL' Electrische Deken i een pientere jongeman moderne keukenklok Horloger Walhout ZAALSPORTKLEDING TRAININGSPAKKEN Havenpark 5 Zierikzee De Dijkgraaf van het Water schap Schouwen-Duiveland maakt bekend dat op dinsdag 20 november 1962, urn 13.30 uur, zal gehou den worden een openbare algemene vergadering van het Waterschapsbestuur, in 's-Landskamer te Zierikzee Zierikzee, 8 november 1962 De Dijkgraaf voornoemd, A. M. GELUK Voor deskundige Schoonheidsbehandeling Gezichtsmassage Epileren Ontharen Manicure Hand- en armmassage Diverse maskers Make-up - enz. Gratis huidadvies Voordelige prijzen Ook aan huis te ontbieden Beleefd aanbevelend mej. T. DE OUDE gedipl. schoonheidsspecialiste manicure Telef. 289 Nieuwstraat 23 BROUWERSHAVEN Binnenkort ook zitdag te Zierikzee zijn onze PANTOFFELS Ruime sortering bij Meelstraat 3 - telefoon 2488 Zierikzee Trainingspak jes in diverse kleuren en maten ,Het Kleuterhuis' Lange Nobelstraat Zierikzee Wegens ziekte der tegenwoordige gevraagd per 1 maart of mei: eerste knecht op gemechaniseerd akkerbouwbedrijf, vijftig ha Woning aanwezig en kort bij bushalte N. J. DALEBOUT Vliegtuigweg 19, Emmèloord, N.O.P., telefoon (05270)-2024 SUCCESJES Te koop: Een goede zeis met boom, zo goed als nieuw. P. Geluk, Scheepstimmerdijk 54, Zie rikzee. I.g.s.z. breimachine „Passap". Te bevragen Watermolen 7, Zierikzee. Te koop gevraagd: Een i.g.s.z. kruiwagen op luchtband. Te bevragen bij agent Stoutjesdijk, Nieuwer- kerk. Diversen: Kampeertenten modellen '62 wegens gebrek aan maga zijnruimten „nu" met twintig procent korting. Uitsluitend merktenten. Sporthuis „An- toine" Roosendaal, telefoon (01650) 4318, 3516, 5842. heeft niet het figuur van een fotomodel. Ze is ook al niet zó jong meer. Toch ben ik er trots op dat zij haar figuur zo goed weet te behouden. Haar geheim is het Camp-corset dat anatomisch-weten- schappelijk verantwoord is en dat het figuur modisch en de gezondheid medisch ten goede komt. Levensmiddelen- bedrijf „Naast de Beurs" telef. 2848 - Zierikzee Mooie magere gekookt-gerookte ham 200 gram voor 100 cent Kalfsleverworst met stukjes lever 200 gram voor 75 cent Gekookt mager spek 200 gram voor 65 cent Tongenworst - Leverkaas - Berliner - Boerenmetworst - Gekookte Gelderse alles 200 gram voor 100 cent Gelderse rookworst „Olba" 250 gr. - 88 cent per stuk Belegen volvette mei-graskaas van f 1,75 voor f 1,50 per kg Jonge graskaas Va kg f 1,35 Grote bollen boerenkaas heerlijk vet en zacht f 5,25 per stuk Gewicht meer dan 2 kg Visstraat 14,Zierikzee Tel. 2300 DE MAKE-UP E33 zierikzee esüs Renesse ZITDAG dinsdag 13 novem ber aanstaande van 9.00-4.30 uur in hotel Prummel iSmatlegcmge'ó VOETVERZORGING Dam 21 Tel. 2471 Overal waar verf en behang een rol speelt kan Mol voor de juiste combinatie en ma teriaal zorgen! Nieuwe Boo- gerdstraat, Zierikzee. H.H. jagers en, sportvissers! In voorraad: rubberlaarzen in groen en bruin, licht in gewicht. Garage C. v. d. Bout, Mol 11, Zierikzee, tele foon 2464. op basis van Aethyleen Glycol Voorkomt het risico van een bevroren radiateur Prijs per vijf-liter bus f 11,50 Uit voorraad leverbaar Mflï SCHUDDEBEURS ItIVJIJ Telefoon 2191-3044 NIEUWERKERK Telefoon 367 op Uw brandstofkostent Néén, geen tien gulden. Maar gegarandeerd tientallen gul dens per jaar. Hoe dit mogelijk is! Door het voorbeeld te yoI- gen van tienduizenden ver- scandige huisvrouwen. Bestel nog vandaag de H0ENS0N Nederlands meest verkocht# OLIEHAARD met do Rocket Wonder Kolen die U nooic hoefc te vernieuwen! die enorm veel warmte geven1 ^die gezellig roodgloeien! 0 die heerlijke vloer- en stra- lingswarmte geven! 0 en die U zo'n 20 tot 25% goedkoper laten stoken dan zelfs met de beste kolenhaard DE KORTE Zn. Oudestraat 14, Bruinisse Uitknippen en bewaren Geld beschikbaar vanaf f 1600,voor iedereen en elk doel. Afl. f 7,50 per week. Uitbetaling in contan ten. Vlugge afwerk., event, binnen één week. Gunstige, zeer moderne voorwaarden. Geen terugbet. van crediet bij overlijden. Sluit 2 postz. 12 in en vraagt folder aan Cre- dietverleningsbedrijf „Lim- burgia", Henri Hermanslaan 558, Geleen. Voor 'n mooie WINTERJAP0N (ook grote maten) slaagt U in Komt U vrijblijvend even kijken of U belt of schrijft ons en wij komen U aan huis bezoeken A. S. FLIKWEERT Nieuwerkerk - telefoon 265 Bruinisse - telefoon 470 ELECTRISCHÈ VERWARMINGSDEKENS voor een gezonde nachtrust Het speciaal adres: WELTEVREDEN APPELMARKT ZIERIKZEE Verkoop woonbarakken, schoolbarak, personenauto, enz. De Inspekteur der domeinen te Goes, Ravelijn de Groene Jager 5, tel. (01100) 6104, zal op dinsdag 20 november 1962, v.m. 10 uur, .o.m. bij inschrijvjng verkopen: 5 houten woonbarakken (enkelw., uitneemb.) te Zie rikzee, schoolbarak te Goes, een Chrysler personen auto, 128 oude vloerbalken, oude buitenboordmotor enz. Kavellijsten met voorwaarden verkrijgbaar bij voornoemde Inspekteur en op de gemeente-secretarie te Zierikzee. Koopt U bij: iggnaigjn Woninginrichting Zierikzee BLUE JEANS Originele Amerikaanse spijkerbroeken firma KOEVOETS Havenpark 5 Zierikzee tot 70 #/o RENTE Ook tophypotheken Ook op rentespaar- brieven nog voordeliger Vertegenwoordiger J. C. SCHIETTEKATTE Korte Groendal 18 telefoon (01110) 2261 Zierikzee Alle verzekeringen NU OF NOOIT Binnenkort verwacht: een beperkt aantal met spoeldeksel; geheel geëmailleerde romp; ca paciteit 3 kg; schakelaar en voetrem aan romp. 1 jaar schriftel. garantie Prijs f 114,50 Bestel direkt Beperkt leverbaar Fa. J. D. de Korte Zn. Telef. 227 Bruinisse Ook dit seizoen geven we weer onze bemid deling bij het behandelen van aardappelen in kuilen enz. met kiemremmingsmid- delen, door Gebr. DE HERDER Serooskerke (W.) Tevens zijn we beschikbaar om uw aardappelkuilen ma chinaal te dekken. Aanbevelend, M. MEEUWSEN telef. 312 en 490 - Bruinisse „MIRLANA" nu extra versterkt met Mirlon garens en extra knie- en hakversterking. Bij krimp gratis vervan ging. Alle maten (ook dames- maten). Diverse kleuren. Mirlon mouche in beige, zwart en blauw, met en zonder naad, vanaf f 5,50 per paar „MIRLANA" daar doet U langer mee! UW MIRLANA SPECIALIST: Melkmarkt 3 - Zierikzee Diversen: Voor voetverzorging naar: mevr. Beekenkamp, Schuit haven 3, tel. 2680, Zierikzee. Verpleegster worden. Onze cursus vangt aan begin jan. 1963. Inlichtingen: direktrice Diaconessenhuis, Parklaan 95 A, Eindhoven. Koopt i deze verdrijven klamheid der lakens zorgen dat U sneller inslaapt fantastisch voor mensen met reuma s kortom voor iedereen Fantastisch WELTEVREDEN Tel. 2805 - Zierikzee Heeft een grote kollektie voorradig 1 persoons- en 2 persoons dekens Prijzen van f 46.50 tot f 174,-- DANCO-THERM N.V. THERMECON Mij. tot Expl. van systemen op isolatiegebied Havenpark 28 Telefoon 2741 Zierikzee vraagt voor spoedige indiensttreding: wiens taak in hoofdzaak zal bestaan uit: de voorbereiding van de werkzaamheden der ver tegenwoordigers en het verzamelen en interpreteren van cijfers, voornamelijk betrekking hebbend op de verkoop. Een interne opleiding zal hem in staat stellen, deze en andere facetten van de verkoop spoedig te be heersen. Onze gedachten gaan uit naar iemand in de leeftijd 2028 jaar; met minimale opleiding M.U.L.O.; die kan machineschrijven; die over commerciële feeling beschikt; die na inwerking in staat is om telefonisch contact met verkopers eh klanten te onder houden; die woonachtig is op Schouwen en Duive- land of bereid zich daar te vestigen. Het salaris zal mede afhankelijk zijn van opleiding en ervaring. Schriftelijke sollicitaties (met de hand en niet met ballpoint geschreven) graag binnen een week aan de Directie van de N.V. THERMECON, Haven park 28 te Zierikzee. Een mooi en praktisch geschenk is wel een acht dagen gaand of met batterij-uur werk. Nooit opwinden. Altijd de juiste tijd. Eens per jaar een staafbatterijtje Kijk eens bij Een kollectie TRUIEN om van te watertanden j NOORSE TRUIEN ITALIAANSE 5 SUÉDE VESTEN I Poststraat Zierikzee In het ziekenhuis te Lei den nam de Heere van ons weg, ons innig geliefd kleindochtertje en nichtje DINGENA STOEL in de jeugdige leeftijd van 2 jaar. Uit aller naam: D. STOEL Brouwershaven. 9 nov. '62 Zuiddijkstraat 35 Met diepe verslagenheid geven wij kennis van het plotseling overlijden van onze trouwe en zeer ge waardeerde medewerker de heer NL C. WALRAVEN in de leeftijd van 29 jaar; in leven .administrateur van onze vereniging. Wij zijn hem .zeer veel dank verschuldigd voor zijn toegewijde arbeid, die hij gedurende zes jaar voor onze vereniging heeft verricht. Namens het bestuur van de Provinciale Zeeuwse Vereniging „Het Groene Kruis": H. P. EVERWIJN, voorzitter. A. DE LANGE, sekretaris. Goes, 7 november 1962. SUCCESJES Te koop: Twee melkgeiten. W. Hoog land, Weeldeweg 58, Burgh, telefoon 428. Kleine woning, met open plaats, vrij, Minnebroeder straat, Zierikzee. Brieven on der no. 1703 aan het bureau van dit blad. Diversen: Reparaties kunstgebitten. Zitdag C. Limburg, elke don derdag van 9.00 tot 2.00 uur. Korte Sint Janstraat 2, Zie rikzee. Als U het zelf doet, lijm dan met de snelle kontaktlijm Snelfix. Insmeren, laten dro gen, aankloppen en de vlak ken hechten direct. Ceta-Be- ver Snelfix: verkrijgbaar in tubes en bussen. Fineren, randfineren, afwer ken en plasticband of trap- neuzen is nu in een ogenblik klaar met Snelfix. Insmeren, laten drogen, aankloppen en 't zit! Ceta-Bever Snelfix: verkrijgbaar in tubes en bus sen. Modeling! De moderne on dersteuning voor het moder ne kapsel. Kapsalon „Pando ra", telefoon 2183, Zierikzee. „Vapo", onze natuurperma- nent, geeft voldoening; zit steeds patent! - Kapsalon Murk, telefoon 2767. Sneldienst 'Koophandel'. Van Rotterdam: Centraal Bode huis, 10 uur Leuvehaven, Zekveld 12 uur; Dordrecht: Van Putte, 12.30 uur. Aan komst Zierikzee 4 uur Ons uiterst moderne lesma teriaal bestaat uit de wagens: „Bedford" vrachtwagen, „Re nault Dauphine" en „Opel Rekord". Autorijschool Lem- som, Kerkwerve, tel. (01110) 2259 (b.g.g. 2917). Erkend en gedipl. door de F.N.O.P. Chr. Contact Bureau (C.C.B.) voor Nederland, Lindelaan 32, Krommenie (N. H.). Huwe- lijksbemidd. en briefw. Voor inl postz. bijsluiten. Voor: kwasten, witborstels en rolborstels naar: „Verf en Kleur", Meelstraat 40, tele foon 2100, Zierikzee. Tegen beloning terugbezor ging van mijn fiets. J. L. v. d. Houten, Meelstraat 50 te Zierikzee. Leert veilig en vlug het A.B. C. van het autorijden. Auto rijschool, verhuur- en taxi bedrijf G. de Oude, Nieuw straat 23, telefoon 289, Brou wershaven. Wij geven les met V.W. 1962. Regenkleding voor scholie ren in grijs, dubbele stof. Ook in kleine maten. Garage C. v. d. Bout, Mol 11, Zierik zee, telefoon 2464. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Tentoonstelling „Vogelvreugd" De vereniging „Vogelvreugd" or ganiseert weer eer. tentoonstelling van vogels, die evenals op andere jaren, in het 's-Gravensteen wordt gehouden. De tentoonstelling wordt donderdag geopend en is tot en met zaterdag 17 november voor het pu bliek te bezichtigen. Opleidingscursus voor scheidsrechters Wegens een nijpend tekort aan scheidsrechters op Schouwen-Duive land, wordt binnenkort in Zierikzee, bij voldoende deelname, een oplei dingscursus voor scheidsrechters ge houden. Het is te hopen dat de ac tieve scheidsrechterscommissie van de K.N.V.B. afdeling Zeeland met deze actie succes zal hebben, want de situatie is thans zo dat voor ju niorenwedstrijden op Schouwen- Duiveland geen scheidsrechters be schikbaar zijn. Afdeling Verbond voor Veilig Verkeer De afdeling van het Verbond voor Veilig Verkeer bericht, dat het voor nemen bestaat tot het organiseren van een verkeerscursus. De cursus vangt aan op maandag 12 november. De cursus bestaat uit zes lessen en zal worden gegeven in de voorma lige openbare u.l.o.-school aan het Kerkplein. Als docent treedt op de heer J. W. Renshof. Voorlichtingsmiddag Zuivejbureau Op woensdag 14 november a.s. houdt het Nederlands Zuivelbureau te Rijswijk in het Ned. Herv. Ver enigingsgebouw alhier een voorlich tingsmiddag voor de afd. Sch.-D. van de Chr. Plattelandsvrouwen Bond en de afdeling Noordgouwe van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen. Belangstellende niet-leden zijn op deze middag eveneens wel kom. Deze middag zullen o.a. dia's worden vertoond over de behande ling van melk, boter en kaas en de artikelen die daarvan gemaakt kun nen worden. Verder staan mooie kleurenfilms op het programma en een prijsvraag met surprises. HAAMSTEDE Nieuwe directrice Prot. Chr. Huishoudschool Met ingang van 1 januari 1963 is benoemd tot directrice van de Prot. Chr. Landbouw Huishoudschool te Haamstede mej. E. v. d. Stadt te Haamstede. Mej. v. d. Stadt neemt dan de plaats in van mevr. Verwest- Nieuhoff, die vorige week in het hu welijk trad en zich mettertijd in Amsterdam gaat vestigen, nadat zij de Haamsteedse school gedurende een achttal jaren heeft geleid. Een zeer groot aantal kinderen heeft zij in die jaren opgeleid tot meisjes die op huishoudelijk gebied met een grondig fundament het verdere leven tegemoet kunnen gaan. Mej. v. d. Stadt, oorspronkelijk uit Rotterdam, kreeg bekendheid in de Westhoek door dé aankoop van het pension „De Torenhoeve". Ze stu deerde in Amsterdam en gaf les aan het vormingscentrum „Werkende Jeugd" in Zaandam. Aan een huis houdschool te Neuchètel gaf zij on geveer 13 jaar lang kooklessen, waarna ze in „De Torenhoeve" ge ruime tijd de gasten vanuit de keu ken het beste voorzette. RENESSE Militair terug uit Nieuw Guinea Na in april van dit jaar naar Nw. Guinea te zijn vertrokken, keerde onze dorpsgenoot Sam Everaers met de „Seven Seas" weer in ons land terug. De buurtvereniging „De Lan ge Reke" liet zijn thuiskomst niet ongemerkt voorbijgaan daar en bloc de nationale driekleur werd uitge stoken. Het fanfarekorps „Luctor et Emergo" zorgde 's avonds, ten aan- schouwe van vele belangstellenden, voor de muzikale omlijsting van deze heugelijke thuiskomst. De voor zitter van het fanfarekorps, de heer J. M. de Nooijer wenste Sam Ever aers geluk met zijn behouden thuis komst, waarna hij verder zijn ge lukwensen overbracht aan de fami lieleden. SCHARENDIJKE Zelfbedieningswinkel levensmiddelen In aanwezigheid van een groot aantal genodigden heeft burgemees ter S. Francke donderdagmiddag de nieuwe zelfbedieningswinkel van de heer N. van der Linde alhier offi cieel geopend. Burgemeester Francke memoreerde de veranderde koopge woonten. Het getuigde van durf om deze zaak, welke in het dorp toch nog allerminst uit de toon viel, om te' vormen. Spreker wenste de heer en mevrouw van der Linde veel succes met de getransformeerde winkel. Namens de grossierderij „De Kroon" sprak de heer Smallegange waarderende woorden aan het adres van de ondernemer, waarop de heer van der Linde dank bracht voor de gesproken goede wensen. Onder de genodigden bevonden zich o.a. de wethouders en de secre taris van de gemeente, alsmede de heer C. Padmos, wnd. burgemeester van de voormalige gemeente Eiker zee. De vroegere levensmiddelen winkel is belangrijk vergroot door bijtrekking van de achterkamer. De verbouwing werd op fraaie wijze uitgevoerd door de plaatselijke am bachtslieden W. J. Verjaal (metse laar), R. T. Louwerse (timmerman), firma C. J. van Dongen en S. Flohil (smeden), gebr. Dalebout (clektr.) en A. M. van der Maas (schilder). De winkel is zeer overzichtelijk ingericht voor zelfbediening. NIEUWERKERK Vergadering hervormde en gereformeerde vrouwen In „Rehoboth" alhier kwamen de Herv. vrouwengroep, met als gast de Ger. vrouwenvereniging, geza menlijk bijeen. De presidente, mevr. Westerhof, sprak een hartelijk wel komstwoord tot de aanwezigen en in^het bijzonder tot mej. de Groot, als spreekster op deze bijeenkomst. Na het zingen van Ps. 105 1 en 3 ging zij voor in gebed. Hierna volg de een korte bijbeloverdenking. Na de pauze werd een film vertoond over Vliseline. Op duidelijke wijze werd door deze film het doel en de bewerking met dit produkt vertoond en verder door mej. de Groot toe gelicht. Met een hartelijk dankwoord aan mej. de Groot voor haar duide lijke uiteenzetting en voor de op komst en het aandachtig gehoor van de aanwezigen, werd deze avond na het zingen van Gez. 282 1 door de presidente gesloten. BRUINISSE Door een pompboot en een ber gingsvaartuig van De Wit's Ber gingsbedrijf uit Rotterdam is dins dag de bak met 250 ton stortsteen die bij de Grevelingendam zonk weer boven water gebracht. De heer S. M. van Driel te Brui nisse, die sedert enige jaren werk zaam is bij het Hoogoven bedrijf te Bruinisse, ontving dezer dagen een mooie premie voor een: door hem ontwikkeld idee, toevertrouwd aan de bedrijfsideeënbus. Teruggekeerd uit Nieuw Guinea Dienstplichtig soldaat Joh. Hoo- gerheijde is dinsdag na een verblijf van 6% maand op Nieuw Guinea weer te Bruinisse teruggekeerd. Sol daat Hoogerheijde was ingedeeld bij de luchtafweer-artillerie welke op Nieuw Guinea een rustige tijd had. Soldaat Hoogerheijde arriveerde in ons land met de „Seven Seas" met 1050 andere militairen. Als souvenir bracht Hoogerheijde enige fraaie oesterschelpen mee, zo groot als soepborden. Ook andere uitheemse schelpen houden in de ouderlijke woning de herinnering aan Nieuw Guinea levend. Auto's botsten Woensdagmorgen had door het niet verlenen van voorrang op de hoek Ds. Waardenburgstraat - Oudestraat een botsing plaats tussen de perso nenauto van de heer M. v. d. Velde jr. en de bestelauto van de heer W. Ravia uit Zierikzee. Beide auto's werden beschadigd. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. Voorlichtingsavond In liet verenigingsgebouw vindt maandagavond een voorlichtings filmavond plaats voor dames, uit gaande van con plaatselijke zaak.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 7