Omdat Royco smaakt Uw soep zo goed Verton's schoenen P. BEZUIJEN Gek op mijn soep, die rakkers! Ronda corsetten SUCCESJES Elegant". Mohair Jack VR/ESVERS - een wonder van smaak!/ d e u r I o o dames- en kindermutsen „De Magneet" DE GOUDEN TOMAHAWK Z1ER1RZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 8 november 1962 No. 19271 jit stof vervaardigd Éénmaal RONDA gedragen Nóóit meer klagen BUIGZAME, géén stekende, RONOE BALEINEN I Aanbevolen door Uw dokter VOOR ELK FIGUUR Van t 17,95 tot 127,95 Alleenverkoop voor S. en D. HET KLEUTERHUIS Zierikzee L Nobelstraat 10 Zo juist ontvangen: Een pracht collectie MOTOR- en BROMFIETS HANDSCHOENEN EN WANTEN Een betere kwaliteit en altijd voordeliger bij Luxe auto's, a.r. verzekerd Telefoon (01114) 518. Diversen: Nog enkele dames en heren kunnen geplaatst worden bij de cursus „Spreken in het openbaar", in het Vereni gingsgebouw, Deestr., Brui- nisse. „FRIS" opbouwserviezen Ju bilant. Klassieke vormgeving en ovenvast. Alleenverkoop: Geschenkenhuis, R. den Boer, Dam 11, telef. 2174, Zierikzee. Onze bekende boerenvar- kensworst nu nog slecht9 f 2,50 per kilo, per 500 gram f 1,38. Slagerij Ornée, Snel lijmen, „muurvast" lij men, kunt u nu in een wip met Snelfix, de ideale kon- taktlijm. Niet klemmen, al leen flink aandrukken. Doe 't zelf met Ceta-Bever Snel fix. In tubes en bussen ver krijgbaar. ri Geef ik soep vooraf, 2ie ik glunde rende kindergezichten. Want ze zijn gek op mijn soep. En een eetlust dat ze er ,yan krijgen! Alles gaat schoon op. Hoe mijn soep zo lekker komt? Soep doet U goed. Soep is lekker. ROYCO is héél lekker. Royco is vriesvers.Wleer smaak, meer geur, meer „goeds"! Vriesvers. Royco's eigen compositie (primeurgroenten mals vlees zeldzame kruiden) komt beter uit dan ooit tevoren. Vriesvers. Alleen Royco is dat. Vriesvers. Voor U, die weet dat lekkere soep extra eetlust geeft. En warmte. En gezelligheid. Royco vriesvers, wees èrgul mee! WAT IS, WAT DOET vriesvers1? Vriesvers... sprong voorwaarts onder lage temperatuur wordt water aan voedsel onttrokken, waardoor smaak, geur en kleur heerlijk vol en fris blijven. Zelfs vitaminen worden behouden. Alleen Royco past vriesvers toe voor soep... Roycö houdt de natuur voor U vast! vervangt Nylon en katoenen Jacks wind- en waterdicht brandvrij Havenplein 11 - Zierikzee Meelstraat 3 Zierikzee Telefoon 2488 Wij ontvingen een pracht collectie tegen zeer voordelige prijzen Nieuwerkerk - telef. 265 Bruinisse - telef. 470 ZIERIKZEE Algemene ledenvergadering Nutsdepartement Vijf seizoenen leverden verlies op ZIERIKZEE, 7-11. Onder voorzit terschap van dr. J. C. Röhner vond dinsdagavond in de bovenzaal van café-restaurant „Mondragon" de al gemene ledenvergadering plaats van het Departement Zierikzee van de Maatschappij tot Nut van 't Alge meen. Het verheugde de voorzitter in zün openingswoord dat althans nog enkele leden door hun aanwe zigheid belangstelling toonden, al moest geconstateerd worden dat ook deze algemene vergadering bepaald slecht was bezocht. Naar aanleiding van de notulen, uitgebracht door de secretaris de heer H. G. C. Heringa, deelde de voorzitter mee dat van de totstand koming van een eigen-krachten-to- Nederland aan de spits bij hulpverlening aan Perzië Hulp van kerken „verbazingwekkend" UTRECHT, 7-11. Van de bijdragen die de Wereldraad van Kerken in Genève uit verschillende landen ont vangen heeft voor de hulp aan de slachtoffers van de aardbeving in Perzië, was die van Nederland (tot nu toe f 1.200.000,verreweg het grootst. Dit is in Utrecht meegedeeld door de heer M. C. King, een van de se cretarissen van de afdeling hulpver lening van de Wereldraad van Ker ken, die onlangs een bezoek heeft gebracht aan het rampgebied. Hij was in Utrecht de gast van de stich ting oecumenische hulp aan kerken en vluchtelingen. De heer King noemde de financiële hulp van de Nederlandse kerken verbazingwek kend. Volgens voorlopige schattingen die eind oktober werden gemaakt, zal Duitsland 100.000, Zweden 50.000, Groot-Brittannië 42.000, De Verenig de Staten 30.000. Noorwegen 7.000, Nieuw-Zeeland 5.600, Canada 4.600 en Denemarken 2.000 dollar bijdra gen. Het projekt, waarvoor de We reldraad van Kerken dit geld heeft bestemd, is Esmatabad, een van de 180 dorpen die door de aardbeving werden getroffen. Van alle huizen in Esmatabad werd 95 procent vernield en slechts 297 gezinnen overleefden de ramp. Solide huizen Voor hen zullen nu met spoed nieuwe solide huizen van beton en baksteen worden gebouwd. In de winter kan de temperatuur in het rampgebied des nachts namelijk lot twintig graden onder nul zakken. Met de bouw is al begonnen. De ge zinnen die vóór de koude en natte periode nog geen nieuw huis kunnen betrekken zullen tijdélijk worden on dergebracht in speciale „winterten ten" waarvoor Engeland heeft ge zorgd. De prijs van een huis in Es matabad is ruim duizend dollar. Men wil er verder nog twee scholen, een gemeenschappelijk dorpshuis, een landbouwcentrum neerzetten en een nieuwe bron. Voor herbouw van het dorp is in totaal 450.000 dollar no dig- Een bedrag dat inmiddels al is overschreden. De raad van de nog geen 4.000 leden tellende protes tantse kerken in Perzië zal m.et geld uit een mohammedaans fonds een nieuwe moskee voor de dorpelingen bouwen. De Armeniërs In Iran wonen ongeveer 120.000 Armeniërs, die voor een deel leefden in dorpen die ook door de aardbe ving zijn verwoest. De Armeense Orthodoxe Kerk zal proberen, de Armeniërs in één nieuw dorp samen te brengen. De Wereldraad van Ker ken is van plan, ook dit projekt (o steunen. De heer King zei, dat veel maar nog niet alle door de aardbe ving getroffen dorpen Zijn geadop teerd door verschillende organisa ties, landen en instellingen. De hulp die de« kerken bieden, wordt hulp op langere termijn. In het dorpshuis van Estamabad zullen bijvoorbeeld maatschappelijke wer kers worden opgeleid, de vrouwen krijgen naailes en hygiënische voor lichting, terwijl de mannen op Iand- bouwtechnisch gebied zullen worden geadviseerd. Daarom zal ook nadat de eerste urgente nood is gelenigd, behoefte aan financiële steun blij ven bestaan, aldus, de heer. King. neelgroep nog niet veel is gebleken. Er zal nader geïnformeerd worden naar de vorderingen die hierbij mo gelijk!?) zijn gemaakt. Medegedeeld werd dat door het Departement een aanvraag bij de gemeente Zierikzee is ingediend om in het genot te wor den gesteld van een subsidie. De ge meente heeft hierop intussen mede gedeeld dat dit nader zal worden be zien bij de behandeling van de nieu we begroting. De voorzitter had wel de indruk dat het verzoek in wel willende overweging zal worden ge nomen. Jaarlijks verlies Uit het gedetailleerde verslag van de penningmeester, de heer C. Koop man Czn., bleek dat het afgelopen jaar afgesloten moest worden met een nadelig eindsaldo van f 88,40. Uit het resultatenoverzicht over de afgelopen vijf jaar bleek dat deze vijf seizoenen'eën verlies. hadden op geleverd van f 1.204,22, dat wil zeg gen een gemiddeld jaarlijks verlies van ruim f 240,Een belangrijke post bij de uitgaven vormde het af gelopen seizoen de zaalhuur voor projekties en toneel, namelijk een bedrag van f 960,25, waarvoor be groot was een bedrag van f 550, Uiteraard vormt ook de afdracht qoutum hoofdbestuur een belangrij ke uitgave, de kosten voor sprekers e.d. zijn eveneens gestegen. Uit de toelichting op de convocatie voor de gehouden vergadering blijkt dat de hogere bijdrage van de leden niet dient te worden beschouwd als contributieverhoging, maar als een poging deze tot norniale proporties te brengen. Tot nu toe di-oeg het De partement de kosten van het leden orgaan en incasso. De incassokosten zijn billijkheidshalve voor binnen- en buitenleden gelijk gesteld. Uiter aard is het van belang dat van de bijdragen a f 0,40, respektievelijk f 0,80, per lid geen afdracht ver schuldigd is aan het hoofdbestuur. De voorzitter dankte de penning meester voor z'n uitgebreide uiteen zetting en meende al met al wel te mogen hopen dat het Departement er ondanks de financiële zorgen wel zal komen. Nadat de kascommissie bij monde van de heer T. Broere had geadviseerd de rekening goed te keu ren werd de penningmeester dechar ge verleend onder dankzegging voor zijn 'beheer. Werken in 't duister Uit het verslag van de secretaris, de heer Heringa, kon worden opge maakt dat het Departement terug ziet op een goed seizoen, ondanks het mislukken van de filmavond die desondanks aanleiding zou geven tot de succesvolle oprichting en start van de Zierikzeese Filmliga, in sa menwerking met Z.V.U. en Kunst kring. Gezien de financiële moge lijkheden is het overigens niet zo gemakkelijk een boeiend lezingen programma voor te bereiden. In dit verband betuigde de heer Hei-inga zijn spijt over het feit dat het be stuur „in 't duister moet werken" 'bij het uitblijven van kritiek van de zijde der leden. De voorzitter meen de dat het gelet op het vergaderin- genbezo?k toch wel erg moeilijk is de mening van de leden te weten te komen. Toch zou het bestuur het prettig vinden als ook eens van deze zijde suggesties zouden worden ge daan. De heer Heringa opperde het idee de stemming onder de leden te peilen 'bijvoorbeeld door het uit schrijven van een prijsvraag, maar dit bleek toch wel te stuiten op de praktische bezwaren. De heer M. Doeleman HJzn. suggereerde de mo gelijkheid van het houden van twee of drie werkelijk goede avonden per seizoen, in plaats van vijf „middel matige" avonden. Algemeen was de vergadering het eens over het feit dat een seizoen met een klein aantal top-avonden de voorkeur geniet. Wil men de belangstelling op peil hou den dan zullen we met klinkende namen moeten komen, zo meent het bestuur. In dit verband gaan de ge dachten voor het volgende seizoen reeds in de richting van avonden te verzorgen door 'bijvoorbeeld God fried Bomans en A. Viruly. Een voorlichtingsavond op kampeerge- bied zal zeker ook succes hebben. Wegens periodiek aftreden van de heer T. Broere werd de heer C. O. J. Hendrikse benoemd tot lid van de kas-commissie. De rondvraag lever de niets op, zodat de voorzitter on der dankzegging voor de vlotte be spreking deze vergadering reeds vi-oegtijdig kon sluiten. NEW DELHI. De Praja-socialisten die tegen premier Nehroe in oppo sitie zijn, hebben na een partijcon gres van twee d'agen de eis gesteld, dat de diplomatieke betrekkingen met Peking worden verbroken. Er werd een resolutie aanvaard, waarin ook werd gezegd, dat er geen com promis over kan bestaan dat elke vierkante centimeter grond die Chi na heeft bezet, moet worden terug gekregen. 66. Inmiddels wachten Aram, Jean Cabot en hot kleine groepje kolonisten nog steeds in spanning aan de rand van het bos. De uren verstrijken zonder dat O'Connor en Creep komen opdagen. „Ik ben bang, dat daar iets misgegaan is", zegt Aram. „Mahaskah is een sluwe, oude .vos.misschien heeft hij de smoes jes van die twee niet geloofd. Een half uur later zien ze op korte af stand vijf Sioux-indianen op het kamp toe lopen. „Onze gevangenen", fluistert Cabot. „Onze mannen hebben hen op paarden tot hier gebracht en hen toen vrijgelaten, juist zoals ik bevolen had...." „We zullen nu spoedig weten of Mahaskah woord houdt en de vrouwen op hun beurt de vrijheid schenkt", zegt Aram, maar zijn stem klinkt weinig hoopvol. Maar nog somberder gestemd zijn Silas Creep en O'Connor in het indianendorp. Sterke krijgers sleuren het tweetal naar een paar rechtopstaande ruwbesneden pa len in het midden van het dorp en binden hen vast met dunne sterke repen leer

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 9