...Remia helpt St. Nicolaas Incident door Papoea-vlaggetje HOLLANDIA, 7-11. Een zestigtal Indonesiërsdat op het vliegveld van Hollandia, Sentani, aankwam, hebben daar enige uren moeten wachten op vervoer naar Hol landia omdat zij weigerden de rit te maken in de voor hen gereed staande autobus waarop een Papoea- vlaggetje wapperde. De Papoea chauffeur van de bus weigerde na een verzoek van de Indonesiërs het vlaggetje van zijn bus te verwijde ren, waarna hoge V.N.-autoriteiten er aan te pas moesten komen om de Indonesiërs tenslotte met een andere bus naar de stad te brengen. Protestvergailering K.N.L.C. DEN HAAG, 6-11. Het Koninklijk Nederlands Landbouwcomité houdt volgende week vrijdag, 16 november, in twee gebouwen in Den Haag: het Gebouw voor Kunsten en Weten schappen en de Dierentuin, protest vergaderingen tegen het landbouw beleid der regering. Sprekers zullen zijn ir. C. S. Knott- nerus, voorzitter van het K.N.L.C., de heer H. J. Muntinga, voorzitter van de Akkerbouwcommissie van het K.N.L.C., de heer J. L. Nysingh, voorzitter van de Veehouderij com missie van het K.N.L.C., de heer G. M. Lambers, die speciaal de toestand der gemengde bedrijven zal bespre ken. Voor behoud van j bamboe-orgel f BONN, 7-11. Voor het behoud f van het bamboe-orgel in een t kerk in Las Pinas op de Phi- f. lippijnen, het enige in zijn ,fi soort ter wereld, zat volgend ,fi jaar een bedrag van 135.000 ifj mark uit hel culturele fonds ijl van de Westduitse regering ter ,f| beschikking worden gesteld, |f| aldus heeft het Westduitse ,f parlementslid Alex Muller in (f Bonn meegedeeld. Hij had het yf orgel deze zomer op een we ft reldreis gezien en door een yf brief aan Bondskanselier rc Adenauer de stoot gegeven if tot de actie tot behoud van het [f in staat van verval verkeren- rc de instrument. Voorwaarde voor de hulpverlening is de ff toestemming van de Philip- •fJ pijnse autoriteiten en van de i1 Belgische paters die in Las i' Pinas de zielszorg uitoefenen. i' Het orgel is tussen 1818 en i1 1822 door de toenmalige pas- i' toor van Las Pinas, Diego Ce- t' ra, geheel uit bamboe gebouwd i» In de loop der jaren liep het y schade op door inwerking der 11 weersomstandigheden en aard- 'i1, bevingen. Wereldtentoonstelling 1970 in Amsterdam? AMSTERDAM, 7-11. Het lid van de Amsterdamse gemeenteraad de heer Geurt Brinkgreve (K.V.P.) heeft aan de raad een schrijven gericht met het oogmerk b. en w. uit te no digen een onderzoek te doen instel len naar de wenselijkheid en moge lijkheid voor 1970 in Amsterdam een wereldtentoonstelling te organiseren. In zijn schrijven, dat binnenkort in het gemeenteblad zal worden ge publiceerd, vraagt de heer Brink greve b. en w. - als zij de wenselijk heid erkennen - zo snel mogelijk in overleg te treden met rijk, provin cie en bedrijfsleven opdat een voor bereidend apparaat kan worden, ge sticht. Dit apparaat zal na overleg met en de verkregen toestemming van de internationale tentoonstel lingscommissie vooreerst een finan cieringsplan moeten ontwerpen. INGEZONDEN STUKKEN Mijnheer de redakteur. Naar aanleiding van het ingezon den stuk in uw blad van vrijdag 2 nov. jl., door de heer N. P. Timmer man, betrekking hebbende op uw artikel inzake de omzet c.q. vermin dering van de sporttoto, deelt onder getekende u het volgende mede. Ik ben het wat de omzet van de toto betreft volkomen met hem eens, maar wilde er toch wel op wijzen dat het toch wel een beetje kinder achtig is om over deze kleine zins verdraaiing te vallen. M.i. is dit een vergissing geweest van uw zijde. De heer Timmerman verwacht ze ker dat de tegenstanders van de sporttoto in hun handen zullen wrij ven bij de gedachte dat de omzet daalt. Wat dit laatste punt betreft komt hij echter van de koude kermis thuis want dit zullen ze echt niet doen, die weten wel beter. Naar mijn bescheiden mening zijn er wel belangrijkere zaken om in gezonden stukken over te schrijven. Hoogachtend, J. M. VAN DUKE. Dinteloordseweg 10, Steenbergen. De baan van het ruimtevoertuig Mars-1 zal in de loop van de vlucht worden gecorrigeerd teneinde te be reiken, dat Mars op een afstand van 1000 tot 11.000 km. wordt gepas seerd. Dit heeft het Sowjet-persfou- reau Tass bekend gemaakt. Jongens! Vraag aan moeder te mogen sparen voor deze prachtige tf "j DAF autootjes\ Dex is uitsluitend verkrijgbaar bij de melkhandelaar we geschenkenfolder van Remia. En kijk; een schat aan ligt er gereed voor praktische huisvrouwen die waar devolle pasteurmerken sparen. Let eens op die schitterende, metalen DAF- autootjes voor de jongens, en die prachtige Franse pop voor de meisjes. Zij zullen hun ogen niet geloven! En denk eraan: Remia mar garine is de béste in Nederland. Kies dus nu gezondheid voor u en uw gezin: Kies Remia! Originele Franse pop - onbreekbaar - slaapogen - ingeplant haar dat je echt wassen en kammen kunt (naar keuze goud blond of platina) - snoezig aangekleed - groot 39 cm. Uw dochtertje is er dolblij mee! Uw jongens (en ook vader) zijn verrukt van deze serie schitterende DAF autootjes. Totale lengte truck met aanhanger 26 cm. Daffodil, lengte 9 cm. Solide metalen uitvoering, prachtig gemoffeld, rubber banden. Gun ze dat plezier! Grote doos Bambino bouwstenen, waar ze uren zoet mee zijn. Maarliefst 410 stuks plus ca. 20 deco ratiestenen, compleet met kleurig voorbeeldenboek En voor u: tafelmesjes, badhanddoeken en theedoeken, couverts. Het pasteurmerk op alle soorten Remia margarine is uw garantie voor de beste kwaliteit: 100% gepasteuriseerd, zuiver en gezond, rijk' aan vitamine, prima smeer baar en u kunt er héérlijk mee bakken! 9lffa RM-4-135 Dex Remia MARGARINEFABRIEKEN N.V.-DEN DOLDER

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 7