a I !2 t Der Spiegel en de democratie I Restaurant voor vrouwen jcc "Mo Jr ari# Causerie over: „Toekomstvoorzieningen in agrarisch bedrijf" r& co aritf1 V.N. willen sancties tegen Zuid-Afrika Moderniseer uw meubelen met Ceta-Bever BLIK DOOR HET WERELDVENSTER KORTE BERICHTEN Bondskanselier Adenauer heeft de ze zaterdag tegen zijn gewoonte in zijn rozentuin niet kunnen verzor gen: hij had een weekend werk om zijn kabinet weer te lijmen nadat dit door de Spiegelscherven een le lijke barst had gekregen. Minister van justitie Stammberger gaat met verlof, er vallen een paar ontslagen, maatregelen die kennelijk beogen de toestand een beetje draaglijk te hou den tot de zaak elegant bijgezet kan worden in de historie. Dit gebeurt onder het mom dat de tijden zo ernstig zijn dat de Bonds republiek zich geen regeringscrisis kan veroorloven. Zwaarder weegt wellicht dat de liberale F.D.P. en de grote C.D.U./C.S.U.-combinatie van Adenauer wel bij elkaar moeten blij-* ven omdat noch de één, noch de an der met de socialisten in zee wil, de enige andere mogelijke coalitie. Men kan nu proberen de vuile was zoveel mogelijk binnenshuis af te werken met de gordijnen dicht. Daarbij zal een hartig woordje kun nen vallen over de onbeschoftheid waarmee C.D.U.'ers hun gang gin gen in het kabinet en hun coalitie partners rustig overal buiten hiel den. Maar dat is niet het voornaam ste. Kwalijke luchtjes Het voornaamste is ook niet of wat in „Der Spiegel" stond nu zo landv err aderlijk is als de justitie in zijn arrestatiebevelen als verden king opsomt. Het belangrijkste is, dat hier door en onder een regering van een zich democratisch noemend land een hele reeks maatregelen is genomen waarvan een bedenkelijke lucht walmt. En op de achtergrond daarvan schemert de figuur van mi nister van oorlog Franz-Josef Strauss. Als het om landverraad gaat, is het al vreemd dat de Bondsprocu- reur-generaal niet op eigen initia tief - of op last van een regerings orgaan - in actie kwam. Nog vreem der is het als de patriot die met de klacht kwam, generaal Von der Heydte blijkt te heten, een vriendje va nminister Strauss, wie bovendien al eens bij kort geding was verbo den zich beledigend over „Der Spie gel" uit te laten, volgens „Die Welt am Sonntag". Is de herkomst van de klacht dus al dubieus, de actie die de justitie ondernam was zo mogelijk nog twij felachtiger. Een wetsartikel - inge voerd om Gestapo-manieren onmo gelijk te maken - dat huiszoekingen in de nacht verbiedt, werd overtre den, waarbij de noodzaak daartoe weinig overtuigend is bepleit. Een der redacteuren schijnt in Spanje door speurders te zijn lastig geval len hoewel dit juridisch niet moge lijk zou kunnen zijn en de enige ver- Ingezonden mededeling 's morgens m De Algemene Vergadering der Verenigde Naties heeft met 75 tegen 0 stemmen, en 21 onthoudingen by de Verenigde Staten, de Sowjet-Unie en Engeland aangedrongen tot over eenstemming te komen hun kern proeven uiterlijk 1 januari a.s. te staken. DEN HAAG. De Tweede Kamer heeft het ontwerp van wet op de be jaardenoorden zonder de hoofdelijke stemming aangenomen. Voor 40 jaar.... ZIER1KZEE. Een volle Concert zaal genoot alhier van de film van een Engelse Afrika-expeditie geti teld „Dwars door AfrikaDe ver eniging „Algemeene Ontwikkeling" verzorgde deze avond. Z1ER1KZEE. Het „Zierikzeesch Strijkorkestverraste de donateurs met een welgeslaagd soirée musicale. NIEUWERKERK. De Chr. Jonge- dochtersvereniging „Dorcas" gaf de begunstigers gelegenheid tot het be zichtigen van de door haar vervaar digde kledingstukken, die nadien aan behoeftigen werden uitgereikt. DREISCHOR. Voor de Nutsvereni- ging sprak de heer Onnes te West- zaan over het onderwerp „Lodewijk XVI en Marie Antoinette". WESTENSCHOUWEN. Het motor schip „Zeelandia I" is bij hoog wa ter op het strand gezet, in de buurt van de vuurtoren. DREISCHOR. De zangvereniging „Thalia" gaf de gewone jaarlijkse uitvoering. ZIERIKZEE. Voor het Comité van Winterlezingen sprak mej. L. C. Diehl in „Juliana" over het onder werp „Gorter's Mei". SEROOSKERKE. Als bijzonder heid wordt gemeld, dat in het afge lopen jaar geen enkele inschrijving van overlijden in de registers van de burgerlijke stand heeft plaats ge had. ZIERIKZEE. Voor het eerst met elektrische toepassing werd in de Concertzaal de „Lentefilm" vertoond Het geheel bleef vaag en onduide lijk. klaring die voor dit fenomeen te ge ven is moet luiden dat militaire ge heime diensten elkaar een dienst bewezen. Bonn zwijgt hierover. En censuur De justitie oefende ook en passant censuur uit op het volgende num mer van het blad. Eén enkele offi cier van justitie moest alle papieren controleren, een uiteraard onbegon nen taak die als konsekwentie zo veel tijd in beslag nam, dat de ver denking rees dat de bedoeling van de arrestaties ook nog was het be drijf commercieel te schaden, wat ook inderdaad gebeurd zou zijn als collega's van dag- en weekbladen de spiegelmensen geen ruimte en mate riaal gegeven hadden om te werken. Minister Strauss ontkent dat dit een door hem geïnspireerde wraak oefening is. Veel geloof vindt hij niet. „De Spiegel" heeft hem her haaldelijk aangevallen en laatstelijk zeer ernstig beschuldigd betrokken te zijn geweest bij een schandaal met een bouwfirma, een weinig frisse zaak waarin hij verwikkeld zou zijn geraakt door een vriend van hem, de te zeer kwader naam bekend staande journalist dr. Kapfinger. Beschuldigingen overigens die nooit helemaal klaar zijn weerlegd. En dan gaat de verdere figuur van Strauss meespelen. Hoe hij de poli tieman Hahlbohm uit Bonn, die hem terecht bekeurd had voor een ver keersovertreding, in zijn carrière trachtte te breken. Hoe hij de Neu- renbergse procureur-generaal opbel de om te vragen naar de politieke gezindheid van een paar officieren van justitie die in bureaus van zijn partij onderzoekingen hadden laten uitvoeren in verband met mogelijke - strafbare feiten. Recht naar willekeur? Velen herinneren zich hoe herhaal delijk door Strauss klachten by de justitie zijn ingediend tegen mensen die kritiek op hem hadden, klachten die dan blijken te berusten op uit spraken die door de beschuldigden nooit zijn gedaan en die bij justitiële behandeling uiteindelijk vanzelf sprekend met vrijspraken eindigen. Men herinnert zich, dat de hem on welgevallige generaal Müller-Hille- brand door Strauss met beledigingen getreiterd werd tot hij een kleine incorrectheid beging - hij pakte zijn hoed en ging weg toen hij een half uur voor schut had staan wachten - en derhalve ontslagen kon worden. De minister mag een krachtige fi guur zijn - tijdens zijn ministerschap heeft hij (aldus zijn mede-Beier Otto von Loewenstern in Die Zeit) ge toond ook zijn privé-affaires met fi nancieel talent te hebben kunnen behartigen - het voorbeeld van een democraat is hij niet. En het beang stigende is dat ieder in Duitsland hem in staat acht tot deze streek tegen „Der Spiegel", ongeacht of hem dit bewezen kan worden of niet. En dat Duitsers en buitenlanders zo de overtuiging kunnen krijgen dat in Adenauers regering apert de jus titie naar de hand kan worden ge zet vdn iemand die persoonlijke' wraak beoogt, dat ondermijnt het geloof in de democratische oprecht heid van die regering. „Der Spiegel" is verweten dat hij met zijn vaak genadeloze en nooit aflatende kritiek het gezag van Bonn het gezag van de democratie onder mijnt. Dat lijkt overdreven. Als het blad iets misdaan heeft, dan behoort met een behoorlijke rechterlijke maatregel daar de straf op te vol gen. Wat nu gebeurt wekt bepaald een andere indruk. En dat is gevaar lijker voor de democratie dan twin tig jaargangen van dit ene week blad. Ingezonden mededeling Ui GO m O <4, 's middags MONNIKENDAM. De kappers van Monnikendam hebben besloten een volledige vijfdaagse werkweek in te voeren. In het vervolg zullen zij hun zaken dinsdags de gehele dag geslo ten houden. LANDBOUW EN VEETEELT Bokken en geiten voor Griekenland PURMEREND, 6-11. De bokken- en geitenstapel in ons land zal dit jaar belangrijk worden gedund door een enorme exportorder naar Grie kenland. De veehandelaar J. Fluijt uit Purmerend heeft namelijk een contract gesloten met de Griekse re gering voor levering van 6.000 bok ken en geiten. De dieren moeten binnen een jaar worden afgeleverd. De eerste 600 zijn inmiddels van het spoorstation Purmerend vertrokken. Deze zijn nog voornamelijk gekocht op de Nederlandse veemarkt en bij de boeren thuis. De prijs per dier is door deze order echter al zodanig gestegen, dal het niet onmogelijk is dat de heer Fluijt een deel van de 6.000 bokken en geiten buiten ons land zal kopen. Hij heeft hierover inmiddels contact opgenomen met Denemarken. De Griekse regering wil bokken en geiten zenden naar de armste ge deelten van het land, waar de boe renbevolking te arm is om koeien te houden. UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Onder leiding van loco-burgemeester J. R. Palmer ko men gemeenteraadsleden uit Bir mingham en hun echtgenotes naar Nederland om wapenstilstandsdag in Renkum te herdenken. ILPENDAM. het houtbedrijf van de firma Sneek te Den lip is een ongeval gebeurd waarbij de 62- jarige S. Rep uit Den lip zodanig werd gewond, dat hij enige uren na opname in het stadsziekenhuis te Purmerend is overleden. ROTTERDAM. Op de werf van Verolme in Heusden zal op 20 no vember de tewaterlating plaats heb ben van een bulkcarrier van 15.000 ton dw., die in aanbouw is voor de Irish Shipping Ltd. in Dublin. Doop- ster is mevrouw F. Robbins, de echt genote van een der commissarissen van het Ierse bedrijf. AMSTERDAM. De 66-jarige olie man Fr. W. Schroers uit Amsterdam is bij een botsing met tram lijn 3 in de Marnixstraat in Amsterdam om het leven gekomen. AMSTERDAM. De 28-jarige En gelsman George H. Hawes uit Lei- cester, opvarende van het Britse oorlogsschip „Berwick", dat op het ogenblik in Amsterdam ligt, is ten gevolge van een val aan boord van het schip overleden. ALMELO. In de loop van 1961 en 1962 zou de 48-jarige varkenshande laar B. B. uit Markelo zich 40.000 gulden hebben toegeëigend met op lichting, verduistering en flessetrek- kerij ten nadele van landbouwers o.a. in de omgeving van Markelo en Deventer. Aan zijn praktijken is een eind gemaakt doordat de rijksre cherche te Almelo ingreep en B. ar resteerde. ALKMAAR. De veertienjarige Kees Binnenwijzend, leerling van de lagere technische school te Hoorn en woonachtig in de gemeente War der, is tengevolge van een verkeers ongeval om het leven gekomen. DEN HAAG. De marine voorlich tingsdienst deelt mede dat Hr. Ms. onderzeebootjager .Rotterdam', thans met Hr. Ms. vliegkampschip Karei Doorman' op oefenreis in de Mid dellandse zee, medio november in Den Helder zal terugkeren én eind november naar de Nederlandse An tillen zal vertrekken. HEESCH. Op de Nistelrodeseweg te Heesch is een verkeersongeval ge beurd waarbij de heer A. J. Diks uit Uden om het leven is gekomen. UTRECHT. De Koninklijke Ne derlandse Middenstandsbond heeft in Utrecht een algemene ledenver gadering gehouden. DEN HAAG. Uit Stockholm arri veert op 8 november een delegatie van 17 vertegenwoordigers van han del en industrie van de Canadese provincie Manitoba met het K.L.M.- lijnvliegtuig op Schiphol. GEMEENTE DUIVELAND Burgerlijke stand en loop der bevolking over oktober 1962 Geboren: 2. Anna, d. van B. H. ten Brinke en J. Heijboer (Nieuwer- kerk); 7. Pieter, z. van P. Vaane en J. v. d. Linde (Oosterland); 10. Jaco bus Marinus, z. van C. J. Verhoek en M. P. de Bruine (Oosterland); 14. Jacomina Janna, d. van A. J. Kort en J. T. A. Hanse (Nieuwerkerk); 17. Willem Marinus, z. van J. C. Bouw man en T. A. van Beek (Oosterland) 25. Johannes, z. van A. Joppe en J. Dorst (Oosterland); 25. Elisabeth Helena, d. van J. J. A. v. d. Velde en L. A. Hendrikse (Nieuwerkerk); 29. Jolanda, d. van C. Stoutjesdijk en C. Stil (Nieuwerkerk). Geboren te Zierikzee: 18. Janna, d. van IJ. T. Wandel en P. L. Roks (Nieuwerkerk); 23. Daniëlle, d. van J. Dooge en W. J. Kik (Oosterland). Overleden: 20. Jan Zeger Meer man, 69 j., echtg. van B. Kik (Oos terland). Overleden te Zierikzee: 14. Corn. Joost den Haan, 61 j., echtg. van M. C. v. d. Maas (Nieuwerkerk). Gehuwd: 8. Corn. v. d. Sluijs, 69 j., wonende te Brouwershaven en Sara Jacoba van Steijn, 64 j., te Nieuwerkerk. Ingekomen: 2. C. Leendertse, uit Wissenkerke te Oosterland; 8. C. v. d. Sluijs uit Brouwershaven te Nieu werkerk; 9. D. van Eug'en en gez. uit Vrouwenpolder te Nieuwerkerk; 30. M. C. Zwager uit Amersfoort te Oosterland. Vertrokken: 1. H. J. Pepping en gez. van Oosterland naar Wilder - vank; 1. J. Otte, van Oosterland naar St. Philipsland; 9. J. van Bode- gom en gez. van Nieuwerkerk naar Maasbracht; 3i. N. Flikweert van Nieqwerkerk naar Krimpen aan de IJssel; 31. A. M. Buijsse, van Nieu werkerk naar Culemborg. Coöp. Aan koop vereniging, afdeling Zeeuwse C.B.T.B. Ingezonden mededeling m a "ïi. s avonds .A LONDEN. In de Londense woning van sir Winston Churchill is inge broken. In de keuken werd een raam geforceerd. In dit verband is een man aangehouden. ZIERIKZEE, 6-11. Op een redelijk bezochte vergadering van de Coöpe ratieve Aankoopvereniging van de Gewestelijke Afdeling „Schouwen en Duiveland" van de Zeeuwse C.B.T.B. in de bovenzaal van bet „Huis van Nassau", is een causerie gehouden door een woordvoerder van de Voor lichtingscommissie uit het Levens- \erzekeringsbedrüf, over het onder werp: „Toekomstvoorzieningen in het agrarisch bedrijf". Bij ontstentenis van de voorzitter, de heer J. A. van der Bijl, werd de vergadering geleid door de heer W. Krabbe te Noord- gouwe, die na gebed de vergadering opende met een hartelijk welkomst woord. De spreker van de Voorlichtings commissie voornoemd vond het spij tig dat de dames deze avond verstek lieten gaan, want de door de vrou wen te spelen rol, ook op de bedrij ven, wordt steeds belangrijker. Spr. onderlijnde intussen dat de positie van de boeren in vergelijking met een vijftig jaar geleden steeds is vooruitgegaan. Zeeland vormde ook een halve eeuw geleden, op het punt van agrarische welvaart nog wel een uitzondering, maar in het algemeen was het toch maar een povere be doening. Belangrijk is de strijd voor de positie van de vaderlandse land bouw aan de top, op het hoogste ni veau dus, in het kader van de E.E.G. In dit verband herinnerde spr. aan het door ir. Mansholt bereikte op de jongste Brusselse E.E.G.-conferentie. Uit een en ander blijkt wel de drin gende noodzaak van een hecht orga niek agrarisch verband, want zonder hechte organisatie bereikt men te genwoordig niets meer. Dit is b.v. het kwalijke punt bij de Midden stand. Op middenstandsvergaderin gen verschijnt volgens de statis tieken gemiddeld slechts drie pro cent van de leden en dat is echt wel te weinig om tot zaken te kunnen komen. Menselijke verantwoordelijkheid Spr. zette hierna de idee van ver zekeren en verzekering uiteen, wij zend op de verantwoordelijkheid die een mens bezit ook in het stoffelijke. De bijbel geeft hiervan talloze voor beelden. Zo zorgde Jozef in de vette jaren voor de magere jaren, die zou den komen. De wetten in Exodus ge noemd, hebben alle met zorgen en met voorzorgen te maken. Hierna kwam spr. op het (in Nederland al oude) sparen, hetgeen nog altijd een deugd is, al had het sparen „in een oude kous" voor de gemeenschap niet veel nuttigs. Nuttig wordt het spaargeld eerst als het gebruikt wordt via de banken voor de bevor dering van de welvaart des lands. De mens echter weet niet van te voren of hij tijd genoeg zal hebben voor een bepaald doel te sparen en daarom is de levënsverzekering, waarvoor rente en risikopremie be taald moet worden, zo'n fascinerende instelling. 25 miljoen polissen Er zijn in Nederland 25 miljoen polissen voor levensverzekeringen. De levensverzekering gaat uit van de idee gezamenlijk een last te dra gen, als er één uitvalt. De financi ële gevolgen van het zg. voorover lijden worden bestreden uit de risi- kopot der levensverzekeringsmaat schappijen. In dit verband vermeld de spr. dat de gemiddelde levens duur voor mannen in ons land 71,4 jaar bedraagt; voor vrouwen is dit cijfer 75. Er zijn dan ook 50.000 meer vrouwen dan mannen in Ne derland. In de jeugdige leeftijden merkt men dit niet, maar te meer bij het opklimmen der jaren. Zo is er voor de 30-jarigen al een krappe mannemarkt t.o.v. de vrouwen. Merkwaardig intussen dat er altijd meer jongens geboren worden dan meisjes. Er zijn 250.000 geboorten per jaar in Nederland. Spr. onderlijnde de noodzaak van een goede leven sverzeker in g ook voor de agrariër. Voor het boerenbedrijf geldt dat de fiskus' eerst goed toetast, in geval van verkoop van het bedrijf, bij li- kwidatie of bij overlijden van de boer. Belangrijk blijft voor de boer spaargelden goed te beleggen via een levensverzekering al of niet met lijfrente. Tot slot wees spr. op de noodzaak dat met name de vrouw weet waar de polis ligt en wat er in staat, want de praktijk heeft de noodzaak daarvan vaak aangetoond. Na de causerie vertoonde de cine ast de heer J. van den Berge te Haamstede enkele films. w.o. Bert Haanstra's „En de zee was niet meer" en de kleurendokumentaire van het zilveren huwelijksfeest van koningin en prins. ingezonden mededeling LEKKERLAND chocoladekorrels "lEKKERLAND-EXPRES) proeven uta-wd. Als gevolg rassenscheiding NEW YORK, 7-11. De Algemene Vergadering der Verenigde Naties heeft besloten de lid-staten te ver zoeken diplomatieke en economische sancties tegen Zuid-Afrika te tref fen. Zü verzocht voorts de Veilig heidsraad de verwijdering van het land uit dit orgaan te overwegen. Het besluit werd genomen met 67 tegen 16 stemmen en 23 onthoudin gen. Vier leden waren niet aanwezig. Tot de tegenstemmers behoorden on der meer Nederland, België, Luxem burg, Groot-Brittannië, Frankrijk, Canada, Australië, Japan, Portugal, de Verenigde Staten en Zuid-Afrika zelf. Argentinië, Oostenrijk, vele Zuid- Amerikaanse landen, Italië, Finland, Denemarken en Zweden zijn enkele van de leden, die zich van stemming onthielden. Niet aanwezig waren de Centraal-Afrikaanse republiek, Ecu. qador, Gabon en Paraguay. De voorstellen om bovengenoemde maatregelen te treffen waren afkom stig van de bijzondere politieke com missie. HULDE VOOR HET BRUIDSPAAR Te Haamstede werd het huwelijk voltrokken tussen mej. M. G. J. Nieuhoff, directrice van de Prot. Chr. Landbouw Huishoudschool en de heer H. W. Ver west te Burgh. Toen het bruidspaar het gemeentehuis verliet, stonden de leerlingen op de stoep gereed, gewapend met de dagelijkse schoolattribuien als pannelappen, soeplepels e.d. Een andere groep leerlingen vormde een fraaie ereboog van dito versierde hoepels, waaronder het bruidspaar moest doorlopen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Ingezonden mededeling Zo makkelijk - 18 fraaie houttinten B. J. TEN WESEPE FEUILLETON Tegen twaalven stond Greet lang zaam op en ging naar voren om de overgordijnen te sluiten. Ze keek even over de straat, die nagenoeg verlaten lag. Een late bus reed nog langs met een enkele passagier. Maar voor de rest scheen de stad al te slapen. Automatisch trok ze aan de koorden en op dit moment werd de deur geopend en kwam Frida binnen. Greet bleef met het koord in haar handen staan en keek naar de bin- nengekomene. „Dag!" riep Frida uit. „Laat hé?" Meteen liep ze door naar achteren. Greet liep naar de deur, schoof de knippen er op en draaide de sleutel om. Toen ging ze achter Frida aan. Ans hing tegen het buffet en keek Frida onderzoekend aan. Josien zat op een stoel en kneep haar sigaret uit. Ook zij keek naar Frida. „Hallo! Hoe was het? Nog een beetje mensen gehad? Of was het weer een sof?" En toen niemand antwoordde, draaide Frida zich om en keek naar Greet, die een paar meter achter haar was blijven staan. Toen zag ze naar de beide anderen. „Is cr wat? Wat staan jullie alle maal gek te kijken?" „Och", zei Josien langzaam en schijnbaar achteloos het vaasje met bloemen op tafel verzettend, „we vroegen ons juist af, hoe het met je inspecteurtie zou zijn, en of hij lek ker kan zoenen met dat schoen- smeerborsteltje onder zijn neus Hoofdstuk 24. Waarin blijkt, dat iedereen boter op haar hoofd heeft. De reactie van Frida was werke lijk verrassend. Ze wankelde even en ging toen op een stoel zitten, die in de nabijheid stond. Ze kreeg een hoofd als vuur. Ze hebben ons ge zien, was haar eerste gedachte. En toen ze het bloed naar haar wan gen voelde stromen, dacht ze verder: Hét heeft geen zin om te ontkennen. Ze weten het. Ze knikte langzaam. „Zo, dus de dames zijn op de hoogte gesteld door een of andere goede genius. Goed, ik zal het niet ontkennen. Ik ben in het geheim verloofd met Wjm Postma, de inspecteur van politie". Greet haalde haar schouders op. „Ik geloofde het niet tot nu toe. Ik dacht, dat ik je kendé. Je valt me aan de ene kant tegen, zus. Maar aan de andere kant: je erkent ten minste ruiterlijk". Josien barstte opeens in een luid gelach uit. „Om je naar te gillen! Eerst scheldt ze hem de huid vol: stuk geraamte in uniform, stuk knoert en weet ik wat nog meer. Wekenlang heeft ze een proces met 'm op leven en dood. Hier zegt ze, dat ze zijn bloed wel kan drinken - geef mij maar cola - en dan gaat ze stièkum met 'm uit en laat ze zich in de auto aflikken, midden in de stad, zodat iedereen het kan zien. Mejuffrouw Frida de Beer, ten voe- te uit. De dame, die het eerst met het plannetje op de proppen k\vam om een restaurant voor vrouwen te beginnen. Om de mannen" te pesten. Die met het voorstel kwam om zich niet met mannen in te laten. En wij, stel idioten, wij stemmen in alles toe. We draaiden iedere man onze rug toe, omdat we aan onze krank zinnige afspraak dachten. Onderwijl zit Frida ergens ou de hei te vrijen met haar inspecteurtjeo, ik lach me een aap Frida trok langzaam haar winter mantel uit en hing die over een stoel. Ze zette haar hoed af en streek zich over de haren. Toen haalde ze uit haar tasje een sigaret en stak die op. „Tja, kinders, je hebt gelijk. Ik had het jullie moeten vertellen. Maar Josien kan nu wel lelijk tegen mij doen, omdat ik zo'n half jaar schar rel met Wim Jarisma, en ik geef toe, dat het niet helemaal fair was te genover jullie, vanwege onze over eenkomst, maar als jullie denken, dat ik de enige ben, dan hebben jul lie het toch mis, kinders". Met een ruk kwam Josien over eind, liep naar Frida toe en nam een dreigende houding aan. „O ja? Wou je soms zeggen, dat ik ook stiè kum in een auto zit te vrijen? Hé? Nou, doe je mondje maar eens open!" Frida schudde haar hoofd. „Klets, Josien, wie heeft het over jou? Stel je niet aan. Kijk de kring maar eens ï-ond, dan ontdek je nummer twee ook wel". Josien staarde haar een ogenblik verbluft aan. Toen draaide ze haar 1 hoofd om en keek naar Greet. Maar Greet stond met open mond ver baasd te kijken naar Ans, die met een rood hoofd naar de grond staar de. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 6