Het laatste referendum? voor vrouwen Restaurant De heer J. W. van den Doel nam afscheid van Zieirkzeese raad Noodtoestand in India van invloed op komend bezoek van prinses Beatrix BLIK DOOR HET WERELDVENSTER Markante figuur uit de politiek ZIERIKZEE, 30-10. De gemeenteraad van Zierikzee heeft op de dinsdagavond gehouden vergadering afscheid genomen van het lid de heer J. W. van den Doel. die om persoonlijke redenen, zeer tot zijn spijt, heeft moeten besluiten het raadslid maatschap neer te leggen. De heer Van den Doel is op deze voor hem laatste raadsvergadering cp hartelijke wijze gehuldigd door de voorzitter, mr. F. Th. Dijckmeester, door wethouder H. Koe- voets, sprekend namens de P.C.-fraktie en door woordvoerders van andere frakties. De huldiging van de heer Van den Doel vond zijn hoogtepunt in de mededeling van de voorzitter, dat het college van b. en w. heeft besloten de scheidende leider van de P.C.-fraktie te benoemen tot ere-burger van de stad Zierikzee. Op grond van d' besluit reikte burgemeester mr. Dijck meester de heer Van den Deel de zilveren ere-medaille van de stad uit en speldde hem de bjj deze onderscheiding behorende versierselen op de borst. De uitslag vah het Franse refe rendum is noch voor De Gaulle noch voor de politieke partijen reden tot groot gejuich. Maar voor het land is wellicht het best mogelijke uit de bus gekomen. In de eerste plaats kan de presi dent aanblijven en ondanks de be zwaren die men tegen zijn autoritair optreden af en toe mag hebben, is het moeilijk te zien wie beter dan hij op dit ogenblik de Franse natie kan leiden. Belangrijker is, dat de uitslag leert dat de Fransen wel de gelijk. beseffen clat hun democratie ter ziele gaat als er geen controle is op de macht. Juist lijkt ook de bewering van Paul Reynaud, dat dit wel het laatste referendum zal zijn geweest. Uit de cijfers - onverbloemd 46Yz pet. wenst De Gaulles aanblijven - kan men ook constateren dat de Fransen het beu zijn ja of nee te zeggen op vra gen die wat anders bedoelen dan ze zeggen. Tegen de methode De vraag luidde immers of de Fransen voortaan hun president door een volksstemming wilden kie zen in plaats van het door de grond wet voorgeschreven kiescollege. Die inhoud was aan de vraag ontnomen doordat De Gaulle - rondweg chan terend - daarvoor in de plaats had gesteld: wilt u dat ik aanblijf? Dat laatste willen de Fransen ken nelijk graag, maar velen bleken minder gesteld op de methode van de president zo het parlement in de hoek te drukken en zijn eigen macht - plus die van zijn opvolger en Joost weet wat voor figuur dat wel kan zijn - ten koste van die van het par lement, met andere woorden die van de kiezers, uit te breiden. Ondanks dat juist door de Cubaan se kwestie bleek wat de waarde van een president met veel macht kan zijn, was dus het aantal ja-stemmers niet zo groot als De Gaulle en de zijnen wel gehoopt mogen hebben. en tegen de partijen Maar omgekeerd was het aantal nee-stemmers ook niet zo groot dat de tot nee adviserende partijen er uit op mogen maken dat de liefde van het volk voor hen zo groot is. Zeker blijkt er geen heimwee uit naar de tijden van de Vierde Repu bliek, een tijd waarop De Gaulle in zijn referendumboodschappen zo af gaf. En niet ten onrechte, naar men eerlijk moet toegeven, ook de par tijen. Ongetwijfeld zullen deze na dit re ferendum in het nieuwe parlement niet alleen naar het zich laat aan zien sterker, maar ook minder volg zaam terugkeren. Hun wacht daar bij de taak de slechte naam die de partijen zich door hun onderlinge ruzies en onmacht tot het voeren SPORT VOETBAL J uniorencompetitie Duiveland B I-Zierikzee B I 1-2 Na een spannende wedstrijd wis ten de Zierikzee-junioren een kleine overwinning te behalen op de jonge ploeg der Oosterlanders, die in deze wedstrijd, luide aangemoedigd door het publiek dapper tegenstand bood. Het eerste kwartier heeft de grotere Zierikzee-ploeg een veldoverwicht maar spil Steenpoorte en back L. de Bruine weten het gevaar telkens te keren. Als de geel-zwarten zich iets aan de druk onttrekken, neemt Zie rikzee na een aanval over rechts door haar rechtsbuiten de leiding (0-1). Hij krijgt even later nog een kans maar nu staat keeper Bolle op de juiste plaats. Het spel speelt zich verder op de Zierikzee helft af maar Duiveland weet niet te scoren. Na de rust zet Duiveland z'n offensief voort en als Kees Zwager tegen de keeper schiet, lepelt Adri Bolle de bal in het doel (1-1). Zierikzee zet nu alles op de aanval en in de 12e minuut is het 1-2 door hun midden voor. Duiveland doet nog verschil lende pogingen wijzigingen in de stand te brengen maar dit heeft geen succes, zodat scheidsrechter H. A. v. d. Werf met deze uiterst kleine Zierikzee-overwinning het einde blaast. BADMINTON B.C. Zierikzee verloor van B.C. Bergen cp Zoom met 5-2 Op zaterdag 27 oktober werd een vriendschappelijke wedstrijd ge speeld in de gymnastiekzaal van het Prof. Zeemanlyceum tussen de bad mintonclubs uit Zierikzee en Bergen op Zoom. Er viel van bijzonder mooi badminton te genieten, waarbij Ber gen op Zoom duidelijk sterker was. Toch wist Zierikzee nog enkele par tijen te winnen. De gedetailleerde uitslagen luiden: le Herendubbel: dhr. G. v. d. Tho- len-dhr. v. Daim - dhr. J. v. Vossen- dhr. R. Flesch: 2-15, 14-17 (0-1). 2e Herendubbel: dhr. F. de Vos-dhr. G. Asselbergs - dhr. B. Wijsman- dhr. J. Gommers: 15-8, 15-12 (1-0). 3e Herendubbel: dhr. J. Wieringa- dhr. J. Gommers - dhr. C. Quartel- dhr. v. Daim: 3-15, 6-15 (0-1). Ie Gemengd dubbel: mevr. A. Wie- ringa-mevr. v. Daim - dhr. J. v. Vossen-dhr. v. Daim: 15-10, 4-15, 5-15 (0-1). 2e Gemengd dubbel: mej. A. Korsten -mej. J. Vcrhage - dhr. G. v. d. Tholen-dhr. R. Flesch: 2-15, 1-15 (0-1). 3e Gemengd dubbel: mevr. A. Wie- ringa-mej. J. Verhage - dhr. B. Wijsman-dhr. G. Asselbergs: 11-15, 15-9, 15-13 (1-0). 4c Gemengd dubbel: mej. A. Korsten -mevr. v. Daim - dhr. F. de Vos- dhr. .T. Gommers: 16-18. 7-15 (0-1). Totaal uitslag 2-5. van een doordachte politiek in de Vierde Republiek hebben verwor ven, uit te wissen en Frankrijk - wat het zo lang ontbeerd heeft - een be stuur te geven waarin de wetgeven de en de uitvoerende macht elkaar stimulerend en in harmonie streven naar het heil van het land. Ingezonden mededeling U belt en wij komen 01110-2890 b.g.g. -2946 ELEGANT Kleding Groentijd wordt herzien Het lichamelijk ontgroenen vervalt AMSTERDAM, 31-10. Het Amster dams studentencorps heeft in een algemene ledenvergadering met al gemene stemmen besloten de groen tijd op verschillende punten ingrij pend te wijzigen. Dit gebeurde naar aanleiding van de incidenten, die zich tijdens de laatste ontgroening in de sociëteit van het corps aan dc Sarphatistraat in Amsterdam heb ben voorgedaan. (Het Dachautje spe len). Na afloop van de vergadering maakte de voorzitter van de com missie tot herziening van de groen tijd, de zesdejaars student P. C. van den Hoek, oud-rector van het corps, bekend, dat nu in de corpswet (in het reglement op het novitiaat) is opgenomen dat er naar zal worden gestreefd de geestelijke ontgroening te verwerkelijken en de lichamelijke ontgroening achterwege te laten. Ge heel nieuw i9 de instelling van een novitiaatcommissie door de I.S.S.A., die de dagelijkse leiding van de ont groening zal hebben in plaats van de N.I.A. (sociëteits)commissie, die niets meer met de ontgroening te maken zal hebben. Schout bij nacht Reeser terug uit Nieuw-Guinea Troepen terug op 15 november SCHIPHOL, 30-10. - Schout bjj nacht L. E. H. Reeser, commandant strijdkrachten Nederlands Nieuw- Guinea en commandant der zee macht aldaar, is samen met brigade generaal \V. D. H. Eekhout, com mandant brigade Nederlands Nieuw- Guinea, uit Biak in Nederland te ruggekeerd. Hij verklaarde bij zijn aankomst op Schiphol te verwachten dat de afvoer der Nederlandse strijdkrach ten, die geheel volgens schema en voorspoedig verloopt, op 15 novem ber zijn voltooiing zal bereiken. Daar na zullen slechts nog enkele dozijnen Nederlandse officieren en onderoffi cieren tijdelijk op Nieuw-Guinea achterblijven. Zij zijn door Neder land uitgeleend aan de troepen der Verenigde Naties. Olympische winterspelen (1964) in Eurovisie INNSBRÜCK, 31-10. Dezer dagen zullen de contracten tussen de Euro visie en het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen 1964 in Innsbrück worden getekend, nadat beide partijen financieel tot een ak koord zijn gekomen. De Eurovisie zal een bedrag van 7,4 miljoen schilling (ruim één mil joen gulden) aan het organisatieco mité, dat aanvankelijk tien miljoen schilling had gevraagd, betalen. De uitzendingen van de Eurovisie wor den overgenomen door Intervisie de Oosteuropese landen terwijl de Amerikanen in Londen de uitzendin gen op de filmband vastleggen om vandaar uit de banden per straal vliegtuig naar Amerika te zenden. De Amerikaanse kijkers krijgen dus geen direkte uitzendingen, waarvan wel even sprake is geweest, doordat de Telstar waarschijnlijk die tijd nog niet voldoende mogelijkheden biedt. (Van 'n speciale A.N.P.-verslaggever) KARATSJI. 31-10. - De noodtoe stand die verleden week werd afge kondigd naar aanleiding van de ver slechtering van dc situatie aan de Chinees-Indische grens zal zijn in vloed doen gelden op het bezoek dat prinses Beatrix Van 2 tot 16 novem ber aan India zal brengen, zo is van bevoegde Nederlandse zijde in Ka- ratsji vernomen. Dit zal voornamelijk het geval zijn met betrekking tot de tochten die de Nederlandse kroonprinses in India zou maken. Waarschijnlijk zal zij zich niet zo vaak buiten dc Indische hoofdstad begeven als aanvankelijk in do bedoeling lag. Overigens is het programma van haar onofficiële be- Zes gewonden bij botsing RIJSWIJK, 30-10. Bij een botsing tussen een vrachtwagen en een per sonenauto op het kruispunt Gene raal Spoorlaan-Hui$ te Landelaan te Rijswijk (Z.H.) zijn dinsdag zes per sonen gewond, van wie vier vrij ernstig. De vrachtwagen verleende geen voorrang. Bij de botsing werd de (gehuurde) personenauto, be stuurd door de 26-jarige heer H. J. van Z. uit Voorburg, vernield. Vier van de gewonden zijn in een zieken huis in Den Haag opgenomen. Duitse eenheden terug uit buitenland O BONN, 31-10. De Westduitse mi nister voor defensie, Franz Josef Strauss, heeft de onmiddellijke te rugkeer naar Duitsland bevolen van de eenheden die op het ogenblik manoeucres houden in het buiten land. Het gaat om het 314de pantserba taljon, dat in Wales oefent en drie bataljons, die bij Mourmelon in Frankrijk verder opgeleid worden. Maandag 'heeft de Westduitse rege ring Strauss speciale bevoegdheden gegeven in verband met de interna tionale spanning. Vóór 50 jaar.... DREISCHOR. Men schat het to taal aantal via de haven alhier te verschepen kilogrammen suikenbie- ten op llVz miljoen. OOSTERLAND. Op de jongste vergadering van kerkvoogden en notabelen is besloten het tracte- ment van de predikant met 100 te verhogen. ZIERIKZEE. Het stuk „De koop man van Antwerpen" werd op de planken van de Concertzaal gebracht door de rederijkersvereniging „Ad- vendo". BROUWERSHAVEN. De dames van de vereniging „Kindervreugd" ver schaften de ingezetenen een genot volle avond met de opvoering van de operette „De sneeuwkoningin". ZIERIKZEE. In verband met het vertrek van de huidige, is tot direc teur van de zoutziederij „De Zierik- zeesche Leijekeet" benoemd de heer W. C. de C. SEROOSKERKE. De ingebruikne ming van de nieuwe school vond al hier op officiële wijze plaats. Eerst samengekomen in de oude school, zong de jeugd het lied „De laatste les in de oude school". Daarna toog men gezamenlijk naar het nieuwe gebouw. NOORDGOUWE. Op de jongste raadsvergadering werd, besloten een in het zuidelijk deel van de kom der gemeente jarenlang bestaan hebben de modderpoel op te ruimen en een bestrating ter plaatse aan te bren gen. DREISCHOR. Voor de „Vereeni- ging tot Nut en Genoegen" behan delde de heer P. te IJzendijke het met de Nobelprijs bekroonde boek: „Hilligenlei" van de Deense schrij ver G. Frenssen. ZIERIKZEE. De Rederijkersver eniging „Concordia" trad in de Con certzaal op met het blijspel „Het duistere punt". ZIERIKZEE. Na een ruzie sprong een vrouw van agitatie in het water van de haven alhier. Haar man volgde haar en wist haar van een wisse verdrinkingsdood te redden. Flitsen uit het buitenland Het communistische bewind in Hongarije heeft zich bereid ver klaard, in het komend jaar een ex tra-subsidie te verstrekken aan de kerken, zo heeft het Hongaars pers bureau MTI maandag bekend ge maakt. ERFENIS VOOR GEMEENTE ALKMAAR, 31-10. De M-jari- ge ongehuwde tuinder C. Kossen te Sint Pancras, die de vorige week overleed, heeft blijkens een mededeling van de burgemeester, de heer G. K. Kroonenburg, in de jongste gehouden raadsvergadering zijn gehele vermogen aan de gemeente nagelaten. Na aftrek van successierechten wordt deze nalatenschap op ruim een ton geschat. De tuinder heeft bepaald dat de gemeente de gelden met laten toekomen aan behoeftigen en in Vtood verkerende inaezetenen, onge acht religie of gezindte. zoek aan India nog niet officieel be kend gemaakt. Met het oog op het feit, dat de Indische regering bin nenkort zal overgaan tot het publi ceren van lijsten met namen van slachtoffers van de strijd aan dc grens met communistisch China zal het programma zo sober mogelijk worden gehouden. Hoewel het be zoek een informeel karakter draagt wordt verwacht, dat prinses Beatrix wel een lunch met premier Nehroe en de Indische president zal hebben. Bij bepaalde gelegenheden zal de prinses eregasle zijn van Indische gouverneurs, maar ook zal zij in ver scheidene hotels logeren waarmee dc nadruk nog eens wordt gelegd op hoi informele karakter vnn haar be zoek, aldu9 welingelichte kringen. De voorzitter verwees naar het schr van de heer Van den Doel, waarin mededeelde te bedanken als geme raadslid. „Dit schrijven heeft ons smartelijk getroffen", aldus de bur gemeester, die begreep dat de be slissing voor betrokkene geen ge makkelijke is geweest. De raad had nog gerekend op „in ieder geval vier jaar", maar helaas is onverhoeds het bedanken voor het lidmaatschap ge komen. „Dit grijpt ons allen aan", zo ver volgde de voorzitter, want het raads lidmaatschap van de heer Van den Doel heeft aller respekt afgedwon gen, begiftigd als hij was met enkele typische eigenschappen, waarvan hij een goed gebruik heeft gemaakt. Spreker noemde diens helder ver stand „met assecoires", als een goed geheugen en een snel begrip voor hetgeen er in de maatschappij leeft en hoe het beleefd wordt. Bovendien bezat de heer Van den Doel de gave zich gemakkelijk „in verschillende toonaarden" uit te drukken, naar ge lang de omstandigheden. Tenslotte noemde de voorzitter de politieke flair, als typische eigenschap, waar toe de heer Van den Doel in staat was te zien waar de knelpunten la gen en welke mogelijkheden in een zaak staken en welke x-esultaten kon den worden bereikt. Invloed op besluitvorming „In korte en scherpe analyses sloeg U vaak de spijker op de kop en zo doende had U invloed op de besluit vorming", aldu9 de voorzitter, die stelde dat de invloed van de heer Van den Doel niet alleen in de P.C.- fraktie, maar in de gehele raad groot was, gedurende de veelbewogen ach terliggende zestien jaren van het raadslidmaatschap. Ook diende de heer Van den Doel de gemeente in de verschillende raadscommissies, waarvan spreker als voorbeeld noemde de Gascom- missie, waarin betrokkene een be langrijke rol speelde. Na de. erepenning der stad aan het scheidende raadslid te hebben uitgereikt, sprak mr. Dijckmeester er zijn voldoening over uit, dat het vertrek althans geen afscheid van de Zierikzeese gemeenschap inhoudt. Hij verbond daaraan de wens dat het de heer Van den Doel gegeven Het hoofd van het priesterbeeldje van donkergroen basalt uit om streeks 600 voor Christus, dat een tijdlang „onthoofd" in het Vaticaan se Egyptische museum heeft gestaan is door de Egyptoloog dr. Herman de Meulenaere in 'het Brooklyn-mu seum aangetroffen. In ruil voor dit completerende hoofd heeft het Va ticaanse museum een terra-cotta Etruskische kop naar 'het Brooklyn- museum gezonden. B. J. TEN WESEPE „Dank u, juffrouw Adema, voor het compliment. Goed: ik waag het er op: Wilt u met me meegaan naar Rotterdam? Ik zet u dan ergens in de stad neer, waar u wilt. We spre ken een punt af en ik kom u nader hand weer ophalen". Ze dacht een poosje na en keek in zijn gezicht, waarin een gretige blik lag. Eigenlijk nog net een jon gen, dacht ze. „En daarna?" „Dat moogt u zelf beslissen. Ik vind alles goed, als ik maar van uw 'gezelschap mag genieten". Ze knikte. „Goed, dat zullen we dan wel zien. Ik denk, dat ik geen liniaal meer nodig zal hebben of wel?" Hij kleurde. „Nee, juffrouw Ade ma", antwoordde hij met vaste stem. „Geen liniaal. Zelfs geen koperen vaas". En toen was het de beurt aan Ans om te kleuren. In een grote, brede Chevrolet re den ze naar de Maasstad. Hij ver ontschuldigde: „Ik kan er nog niet zo snel mee uit de voeten, juffrouw Adema, want hij is pas nieuw. Moet nog een beetje ingereden worden". Ze keek naar de snelheidsmeter, die bijna negentig wees. „Het gaat mij anders snel genoeg. Ik ben niet zo'n wilde". „Kunt u autorijden?" Ze schoot in een lach. „Ik? Ik heb misschien tien keer in mijn hele le ven in een luxe wagen gezeten. Nee, dat is voor ons soort mensen niet weggelegd". Hij draaide zijn hoofd even naar haar toe. „Wat niet is, kan nog ko men, juffrouw Adema. Uw zaak draait toch goed?" „Bevredigend. Misschien waren on ze verwachtingen te 'hoog, ik weet jven deze zal mogen zijn tot in lengte van ja ren zijn dagelijkse werkzaamheden te kunnen verrichten, „want" zo besloot spreker „wij kunnen U hier in Zierikzee bijzonder moeilijk missen". Andere sprekers Wethouder Koevoels vertolkte de gevoelens van het A.R.-deel der P.C.- fraktie. Spreker roemde de ruime politieke ervaring van zijn scheiden de fraktiegenoot, alsmede diens gro te overredingskracht en het ad rem zijn, gaven die hem stempelden tot een invloedrijke politieke figuur. De wethouder herinnerde aan de dosis humor, waarmede de heer Van den Doel de debatten pleegde te kruiden en herinnerend aan het spreekwoord „Hoge bomen vangen veel wind", onderlijnde hij, dat de heer Van den Doel de wind. in de vorm van kri tiek nooit heeft geschuwd. Hij be toogde dat de ledige plaats in de fraktie lange tijd zal worden ge voeld. De heer L. Th. Fennema, sprekend namens het C.H.-deel van de P.C.- fraktie, zeide gehoopt te hebben tij dens de aanwezigheid van de heer Van den Doel een scholing te kun nen ondergaan. Diens vertrek wordt nu als een groot gemis gevoeld. Spreker zeide dat de verhouding er altijd een is geweest van weder zijds begrijpen en hij hoopte dat de scheidende fraktiegenoot de kracht zal ontvangen zijn dagelijks werk nog voort te zetten. De heer Simmers woordvoerder van de K.V.P.-fraktie wilde gaar ne volledig de woorden van de voor zitter onderlijnen. Spreker wees er op dat het scheidende raadslid altijd voor alle mensen op de bres heeft •gestaan. Persoonlijk had spreker veel van de heer Van den Doel kunnen leren en met genoegen dacht hij te rug aan de dertienjarige periode van goede samenwerking. „Faire strijd" Bijzonder lovende woorden sprak ook de heer M. C. Doeleman (V.V.D.), De waarnemend directeur-gene raal van de Unesco, René Maheu, heeft in Parijs verklaard, dat het aantal volwassen analfabeten in de wereld jaarlijks met 20 tot 25 mil joen toeneemt. Volgens de laatst be kende gegevens waren er in 1957 700 miljoen analfabeten. Volgens des kundigen is er 1,88 miljard dollar nodig voor een tien-jarenplan om 300 van de 500 miljoen analfabeten in Azië, Afrika en Latijns-Amerika te leren lezen en schrijven. 62 het niet, maar het draait aardig. We houden er aan over. En dat is al heel wat, de krankzinnig hoge belastin gen in aanmerking nemende". „Maak er een n.v. van". „Dat kunnen we te zijner tijd wel eens bezien". In Rotterdam voerde hij haar naar het centrum van de stad en op een gegeven ogenblik zei Ans: „Laat ik hier dan maar uitstappen. Over twee uur kunt u me hier weer aantreffen, op deze hoek". 's Avonds zaten ze in een gezellig restaurant. Hij verontschuldigde zich: „Als u wat pittigers wilt drin kenzegt u het maar. U houdt me ten goede, dat ik het houdt bij cola? Ik moet nog rijden, nietwaar? Bovendien, ik drink praktisch nooit meer. Hoogstens eens met een ver jaardag of zo. En dan nog alleen, als ik thuis ben". Ze keek naar hem op. „Ook in dit opzicht bent u wel wat veranderd". Hij knikte. „Ja. Nadat u wegge gaan bent, heb ik tot mezelf gezegd: Jan Grotendorst je bent hard op weg om naar de bliksem te gaan. Je be gint een drankwagen te worden en je bezoekt allerlei linke tenten. Af gelopen. Ik zet er een streep onder. En dat heb ik gedaan. Zal ik u eens een geheim vertellen?" Hij haalde zijn portefeuille te voorschijn en nam er een foto'tje uit. „Als ik een rotbui had, keek ik naar dit kiekje en dan kreeg ik weer nieuwe moed. Kent u dit kiekje nog?" Ans nam de foto aan en zag. dat zo het zelf was. Greet had de foto eens gemaakt, toen ze op oen mid dag met z'n tweeën uit waren. Dat was kort nadat ze samen waren gaan wonen. Zo stond er lachend op in een vlotte, lichte jurk, die haar die het vertrek uit de raad van de heer Van den Doel typeerde als „het verlies van een ras-Zierikzeeënaar". „U voerde altijd een faire strijd, waardig om aan te horen", zo ver volgde de heer Doeleman, die de ar gumenten van de heer Van den Doel al9 regel gefundeerd noemde. Hij wenste hem nog vele jaren van ge zondheid en een blijvende politieke belangstelling. Mr. Keuning, woordvoerder van de P.v.d.A.-fraktie, herinnerde er aan hoe goede samenwerking mogelijk was. „Vaak was er tevoren overleg, maar dit kan gezond worden ge noemd", zo vervolgde spreker, die er van overtuigd was dat hiermede de gemeentelijke belangen werden ge diend. Mr. Keuning prees dc politie ke souplesse van de heer Van den Doel en diens bereidheid ook het standpunt van anderen te willen zien. Dit is voor de gemeente van groot gewicht geweest, zo stelde hij. „Persoonlijk zal ik U missen om dc degens te kruisen", aldus mr. Keu ning, die hoopte dat nu een mar kante figuur uit de raad verdwijnt de scheidende heer Van den Doel in het leven buiten de raad toch vol ledige voldoening zal mogen vinden. „Niets verdienen, alles krijgen" „Mijn belijdenis leert dat we niets verdienen en alles krijgen", zo zei de heer Van den Doel in zijn dank woord. Hij was er dan ook van over tuigd de onderscheiding „gekregen" te hebben. Hij toonde zich uiterst dankbaar voor deze onderscheiding en de gevoelvolle tot hem gerichte woorden. „Als het alles waar is, is het presentiegeld veel te laag ge weest", zo grapte hij. Spreker dankte het college voor de prettige samenwerking en herinner de aan de grote politieke tegenstel lingen, die vroeger ook de Zierikzee se raad beheersten. Thans echter is er een goede verstandhouding tus sen de frakties en waardering voor eikaars standpunt. Hij hoopte dat deze goede samenwerking in de toe komst bestendigd zal mogen blijven. In zijn dankwoord betrok hij ook de gemeentesecretaris en het secretarie- personeel, alsmede direktie en per soneel van het gasbedrijf. Op 2 november zullen de eerste Algerijnse postzegels in omloop wor den gebracht, zo heeft de P.T.T. van deze nieuwe republiek bekend ge maakt. In Leningrad is een Noordpool- expeditie teruggekeerd, die 375 da gen op een drijvende ijsschots heeft doorgebracht en daarmee een af stand van 2000 kilometer heeft af gelegd, aldus meldt Tass. FEUILLETON figuur goed deed uitkomen. Ze zwaaide met een hand. Ja, dat was op een warme zomerdag geweest. „Hoe komt u aan die foto?" „Die hebt u waarschijnlijk eens verloren. Op een avond moest ik nog op kantoor zijn e*' toen vond ik die onder uw stoel. Ik heb hem toen bij me gestoken en later, toen u weg was, heb ik er talloze malen naar gekeken". Automatisch gaf ze hem weer te rug. „Mag ik hem houden?" vroeg hij. Ze knikte. „Als ik u er een plezier mee kan doen". Later gingen ze dansen. Maar Ans wilde het niet te laat maken. „Tien uur wil ik weer thuis zijn, hoor". Tegen half tien verlieten ze Rot terdam. Tijdens de ril zei hij opeens: „Juffrouw Adema. dit is dc heer lijkste dag van mijn leven geweest tot nu toe. Mag ik u nog eens ont moeten?" Ze zuchtte. „Meneerwij de andere meisjes en ikwc zijn wat overeengekomen, toen we onze zaak begonnen". „Alleen toegankelijk voor vrou wen". Hij knikte. „Ik weet het". „Nee, dat bedoel ik niet. Wij.... we besloten vrijgezel te blijven. Geen omgang meer met mannen". Hij knikte opnieuw. „En .nu bent u toch met een man uit geweest". „Ja. Dat wordt een scheve ver houding tegenover, de anderen". „Mag ik u vragen, juffrouw Ade ma, hebt u spijt van deze middag en avond?" Ze schudde haar hoofd. „Nee. ik heb het heel prettig gevonden. Dal is juist het beroerde van dit alles". (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 6