De testamentaire dispositie van Vrouwe Suzanna Maria Lonqtie Agendapunt: Nieuw gemeentehuis en herstel oude raadhuis Castro bedingt ontruiming Guantanamo Egyptische regeringsinltoper bezocht bollenbedrijf Sirjansland Ousterluud in «le achttiende eeuw Vergadering gemeenteraad Brouwershaven Toevalligerwijze kwamen wij in het bezit van een uittreksel of „ex tract", zoals men dit in die dagen noemde, uit de besloten testamen taire dispositie van Vrouwe Suzanna Maria Lonque, weduwe C'au van Domburg, Ambachtsvrouwe van Oos- terland etc., en gedateerd 30 septem ber 1745, behelzende in hoofdzaak de toezegging tot de bouw van een ar menhuis te Oosterland, genaamd: „Het Gasthuis" met nog verschil lende andere giften aan de kerk voogdijen te Oosterland en Sir Jans- land, benevens nog verdere toezeg gingen. Het testament werd op 30 september 1745 opgesteld door no taris Johannis Evertsen te Middel burg en door de executeur-testamen tair mr. Jacob van Cltters, een neef van de erflaatster, overgegeven aan notaris Jacobus van IJselsteijn te Zierikzee. Deze laatste opende het testament na het overlijden van de Adelyke Vrouwe op 2 mei 1752 te Oosterland. Het bedoelde uittreksel luidt: En of het den Almagtige God mog- te behaagen mijn leevensdraad af te snyden eer ik mijn voornoemen tot het maaken van een Gasthuijs te Oosterland hadde uijtgevuerd, soo is mijn begeeren dat zulks na mijn overlijden sal worden gedaan. Wil lende ik, onder geschreeve, dat bin nen de dorpe van Oosterland sal worden gebouwd: Een Huijs, ver deelt in zes vertrekken, welke be woond sullen worde door Luijden, onder Directie van de armbesorgers aldaar, die sijlieden sullen oordeelen meedeiijden waardig tc sijn. Laten de de directie van de opbouw aan mijne na te stellen Executeur geheel over, ordonneerende dat hetselve sterk ende massijff gemaakt werde. Stellende ende legateerende daar voor een Summa van: Eén Duijsend Ponden Vlaamsch. Recommandeerende d' armbesor gers sorge te draagen dat het huijs behoorlijk werde gerepareert ende ter gedagteni9se van mijn genegent- heijt langen jaaren worde geconser veerd Verder dat een Legaat aan den arme van Oosterland zal worden ge- geeven van 500 Ponden Vlaamsch in Zeeuwsche Obligatiën 'a twee en een half persent. Willende dat van den Intrest van dien alleen sal wor den geëmployeerd tot ondersteunin- ge van sieke off beswaarden Huijs- gesinnen welke nooit tot arme Laste sijn geweest, en oock tot reparatie van het hiervooren gemelde Gast- huijs te Oosterland. Verder een Legaat van 1000 Ca- rolus guldens om thien arme men sen haar huijsje op Oosterland te repareeren en te verbeeteren, ter dispositie van de Heer Predicant in de tyd van de na te noemen Heer Executeur. Nog wil ende begeer ik dat door mijn Executeur sal worden versogt aan de Ed. Mog. H.H. Staaten van Zeeland om den Toorn op Ooster land met een spits te maaken na be- hooren, en dat voor hetselve uijt mijnen boedel sal worden gegeeven ende betaalt 500 Ponden Vlaamsch. en ingeval sulks onverhoopt niet konde werden geëffectueert, alsdan verklaare deese 500 Ponden te maa ken en te legateeren aan het hier vooren geordonneerde Gasthuijs op Oosterland. Aan 'd armbesorgers te 's Heer Jansland zal worden gelegateert een bedrag groot 300 Ponden Vlaamsch' a twee en een half precent Zeeuw sche Obligatiën. Verder aan de Ker ken op Oosterland en 's Heer Jans land yder een groote en twee kleijne schotels, beneevens twee beekers tot gebruijk bij het uijtdeelen van des Heeren Heilig Avondmael, deselve besneeden met de waapens Cau en Domburg. „Den toorn op Oosterland" Tot zover het uittreksel uit het adellijke testament van Vrouwe Su zanna. De onderstelling in het begin geuit, cn waarschijnlijk haar inge geven door een broze gezondheid, dat haar levensdraad wel eens kon zjjn afgesneden voordat het Gasthuis was gebouwd, werd bewaarheid. Want toen de bouwgrond aan de Sint Joostdijk was aangekocht over leed de schenkster op 2 mei 1752 te Oosterland, nadat zij, zoals op Het gebeeldhouwde grafmonument in de Herv. Kerk te Oosterland staat ver meld, 53 jaar heeft geleefd. Betreffende het voornemen om op de zadeldaktoren te Oosterland een spits te doen maken troffen we in de oude papieren nog het volgende aan; Het request aan de Ed. Mog. H.H. Gecomm. Raaden omtrent den toorn op Oosterland is gepretenteert en omdat sulks is gedeclineert (afgewe zen) 'zijn de voormelde penningen gegeeven aan den armen van Oos terland, om (conform de dispositie) gebruijkt te worden tot onderhou- dinge van het Gasthuijs. Verder troffen we nog aan in de vergeelde papieren een gespeciali seerde rekening van de bouwkosten van het Gasthuis te Oosterland, zo mede enige andere kosten hetgeen we, met een blik in de geschiedenis van het Gasthuis, in een volgend ar tikel hopen te beschrijven. Tenslotte zij nog vermeld dat een Vlaamsch Pond de waarde vertegenwoordigde van zes gulden of zoals deze eertijds werden genoemd „Carolusguldens". Oosterland. L, A. C. De zorg voor ge repatrieerden DEN HAAG, 31-10. De minister van maatschappelijk werk, mej. dr. M. A. M. Klompé, heeft in de open bare vergadering van de commissie voor maatschappelijk werk uit de Tweede Kamer meegedeeld dat er na overleg met de minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid, vijf procent van de woningwetwo ningen, daar waar dit het beste in de provincies kan, gereserveerd zul len worden voor gerepatrieerden. Zij heeft dan de beschikking over 1800 woningen per jaar. Daardoor zal zij het probleem van de gerepa trieerden ten volle het hoofd kun nen bieden. Thans verblijven 8800 personen, dat zijn 2300 gezinnen, waarvan 1200 uit Nieuw Guinea, in contractpen sions. De rest zijn spijtoptanten. Minister Klompé wilde in woonwagen DEN HAAG, 31-10. De minister van maatschappelijk werk, mej. dr. M. A. M. Klompé, heeft het voorne men gehad enige tijd in een woon wagen door ons land te trekken, ten einde zelf o.a. ervaring op te doen en kennis te vergaren over de hou ding van de bevolking. Dit heeft de minister woensdagmiddag onthuld in de openbare vergadering der vas te commissie voor maatschappelijk werk uit de Tweede Kamer toen daar lang en uitvoerig werd gespro ken over de woonwagenkampen ed. Minister Klompé had dit voorne men willen uitvoeren wanneer zij zelf nog zou zijn toegekomen aan de verdediging van de nieuwe woon- wagenwet die zij in het komende voorjaar bij de Tweede Kamer hoopt in te dienen. Drie mannen van schip verwijden! DE CUBAANSE CRISIS KEY WEST (Florida), 1-11. - Dr. Fidel Castro, de Cubaanse premier, houdt vast aan zyn eis, dat de Ame rikanen hun basis Guantanamo op Cuba ontruimen, als onderdeel van de regeling van het geschil. Dit heeft de Cubaanse radio-omroep donder dag bekend gemaakt. Volgens de ra dio had Castro deze verklaring af gelegd na zijn conferentie met Oe Thant, de secretaris-generaal der Verenigde Naties, die inmiddels naar New York is teruggekeerd. De Cu baanse premier sprak op een bijeen komst van gemobiliseerde studenten in Havanna. In de radio-uitzending werd met geen woord gerept van de Russische raketbases op het eiland. MELBOURNE, 31-10. De Austra lische politie heeft op verzoek van de kapitein drie mannen van de „Zuiderkruis" die onderweg is van Sydney naar Melbourne, van boord gehaald. De kapitein had per radio om politiehulp verzocht -om een ru zie te beslechten. De Australische politie wilde de namen van de drie mannen niet bekend maken. De ar restanten zijn naar Frankston, 30 km. ten zuidoosten van Melbourne, overgebracht. Zij worden beschuL digd van dronkenschap en wanor delijkheden. Volgens de politie zul len zij donderdag terechtstaan. LOSSER. Bij een botsing tussen een personenauto en een autobus van de T.A.D. op de Enschedése- straat te Losser is de marktkoop man J. ter Berg uit Enschedé om het leven gekomen. BROUWERSHAVEN, 1-11. De raad der gemeente Brouwershaven zal op dinsdag 6 november aanstaande des avonds zeven uur in het Plaatsen- huis te Dreischor bijeenkomen in openbare vergadering. Als hoofd schotel der agenda staat het laatste punt wel als het belangrijkste ge kwalificeerd, namelijk „het bouwen van 'n nieuw gemeentebuis te Noord- gouwe en restauratie van het stad huis te Brouwershaven".. In een uitvoerige toelichting aan de raad memoreren b. en w. dat 17 maart 1961 besloten werd het voor malig stadhuis van Brouwershaven definitief aan te wijzen als huis der gemeente en over te gaan tot restau ratie en verbouw daarvan. In de vergadering van 1 juni 1962 werd het voorstel tot aankoop van het pand Noorddijkstraat 1 verworpen. (Hierin zou het administratief appa raat worden ondergebracht). De meerderheid van het b. en w.-college stelt voor het besluit om het stadhuis van Brouwershaven aan te wijzen als huis der gemeente in te trekken en te doen besluiten tot het bouwen van een nieuw ge meentehuis te Noordgouwe, zulks op de volgende overwegingen: Brou wershaven is excentrisch gelegen in tegenstelling tot 'Noordgouwe, dat voor alle kernen gemakkelijk bereik baar is; stadhuis Brouwershaven is na uitbreiding niet geschikt als ge meentehuis; Noordgouwe zal met ontwikkeling Deltaplan in de toe komst wellicht de belangrijkste en grootste kern worden. De financiële zijde is momenteel nog niet te over zien en verwacht wordt, dat nieuw bouw plus restauratie stadhuis Brou wershaven niet veel duurder zal zijn dan restauratie plus verbouwing. De minderheid van het colle ge ontraadt dit voorstel, daar het prachtige stadhuis van Brouwersha ven, dat tot een der mooiste in Zee land gerekend mag worden, een ry- ke historie bezittend, zeer zeker tot huis der gemeente dient te worden ingericht. De restauratie is een fase in het geheel, daar restauratie zonder een passende bestemming niet overeen komstig de bedoelingen is van de rijksoverheid, die hieraan de hoog gewaardeerde aanbieding wil verle nen van negentig pet. tegemoetko ming in de kosten. Volgens de min derheid in het college zal de restau ratie plus nieuwbouw het dubbele kosten van hetgeen alléén de stad huisrestauratie van de gemeentekas zal vergen. Dit wordt geschat op f 200.000,terwijl het andere plan een bedrag van f 400.000,zal belo pen, waardoor andere nuttige en dringende zaken in de gemeente niet gefinancierd zullen kunnen worden. Hierbij wordt gedacht aan kapitaals- werken o.a. riolering te Zonnemaire, Noordgouwe en Brouwershaven plus rioolwaterzuiveringsinstallatiesver nieuwing havenbeschoeiing zuid-zij de haven Brouwershaven en de scho lenbouw. Verder is de mening van de minderheid dat het aan gerede twijfel onderhevig is dat Noordgou we in de toekomst de kern is met de beste kansen voor verdere ontwik keling. Wellicht zal dit in zekere mate recreatief zijn, maar zeer zeker niet economisch. Na het Deltaplan Na de totstandkoming van het Deltaplan ligt Brouwershaven het gunstigst t.o.v. het watersportgebied in het Grevelingenbekken. Zonder nog rekening te houden met de vis serij in dit gebied zal dit de vestiging van verzorgende industriën en be drijven zeker tot gevolg hebben. De eerste tekenen hiervan zijn reeds aanwezig door de vestiging, van een bedrijf voor de bouw en reparatie van jachten en pleziervaartuigen op het Havenplateau. Bovendien is Brouwershaven thans de grootste kern in deze nieuwe gemeente. De minderheid vraagt het raadsbesluit, genomen door de vorige raad, om de zetel van de gemeente in het stad huis van Brouwershaven onder te brengen! te eerbiedigen. Het,zou de continuïteit van het bestuur in ge vaar brengen indien, zonder dat zich daarbij nieuwe of gewijzigde' om standigheden voordoen, daaraan geen gevolg wordt gegeven. Verder krijgt de raad te behande len de wijziging verordening begra fenisrechten; afschaffing belasting inentingsgelden; onderhoud gemeen tewegen; opheffing „Stichting Sport terrein Dreischor"; vaststelling ver ordening toekenning huurcompensa- tie 1962, Tevens komt er een voorstel ter tafel betreffende naamgeving stra ten in diverse kernen, daar verschil lende straten gelijkluidend zijn. Zo stellen b. en w. voor de Ring Noord gouwe de naam te geven „Dokter Wortmanstraat"; Ring Zonnemaire: Professor Zeemanstraat; Heeren weg Brouwershaven: Jacob Catsstraat; straat, lopende van Zuiddijkstraat tot Zuidwal via Bostonplein te Brou wershaven: Jan Verhoeffstraat; ge deelte van huidige Bosonplein: M. P. M. v. d. Kloosterstraat. Aan het Waterschap Schouwen-Duiveland zal gevraagd worden de volgende namen in te voeren: Boogerdweg Zonnemai re; Boogaardweg; Stoofweg Zonne maire: Polderweg en Zuiddijk Schud- debeurs: Burgemeester Gelukweg. KWELLING VOOR HONDEN Dierenbescherming vraagt opheffing muilkorfgebod Dr. A. M. Haggag: „Bloemen zijn m'n hobby'' ZIERIKZEE, 1-11. Voor zover wy weten is het nog niet eerder voorge komen dat er voor de nog jonge, maar dynamische bloembollencul tuur in het hartje van Duiveland op internationaal niveau belangstelling werd getoond. Woensdag kon het echter gebeuren dat in het stille Sir jansland, overigens vrywel door de nijvere bevolking niet opgemerkt, een uitheemse figuur verscheen in een fraaie luxe personenwagen. Het was de regeringsinkoper voor bloem bollen, zaden en planten van het verre Egypte die al was hy al vele malen in deze streek geweest zonder zichtbare moeite de weg wist te vinden naar het bloembollenbe- drijf van de heer A. Neele te Sir jansland. Niet alleen voor de heer Neele be tekende dit bezoek een gebeurtenis met misschien nog nimmer mogelijk geachte zakelijke perspectieven, maar in feite voor heel bloembollen telend Schouwen-Duiveland. In de persoon van dr. A. H. Haggag - persoon van dr. A. M. Haggag - Egypte de weg gevonden naar de perfecte kwaliteit van de Hollandse bloembollen zoals die over de gehele wereld beroemd zijn geworden. Vo rig jaar probeerde men in 'het va derland van dr. Haggag een miljoen Hollandse gladiolenbollen tot bloem te kweken. Het resultaat was der mate dat Egypte nu rustig een tien miljoen stuks bollen kan gebruiken. En dit verklaarde ten dele het be zoek van de uitheemse dr. Haggag aan Sirjansland. Egypte maakt ernst met de bloembollenteelt, maar wil de beste kwaliteit die er te krijgen is. Uiteraard heeft het land van Nasser bepaalde bedoelingen met deze bloemenkwekerij en volgens dr. Haggag is het zo dat zijn land spe ciaal de Europese bloemenmarkt wil veroveren in de winterperiode, als in deze landen verse snijbloemen voor velen een onbereikbare luxe betekenen. Op het bedrijf van de heer Neele toonde dr. Haggag veel belangstel ling voor het proces dat de bollen daar ondergaan alvorens het produkt exportklaar is. Opvallend hierbij was dat de tere bollen uitsluitend nog in gaasbakken worden behan deld, hetgeen beschadiging voorkomt. Na de bezichtiging van het bedrijf - waarop in deze weken zo'n dertig tal vrouwen cn meisjes volop werk vinclen - deelde dr. Haggag ons mèe vol lof tc zijn over hetgeen hij had gezien. Dr. Haggag zei ook dat Hol land hem zeer sympathiek was. „Uw land is vlak en agrarisch als bij ons" aldus de hoge Egyptische functiona ris, die 42 jaar ervaring heeft op het gebied van de bloembollenteelt maar niet naliet z'n enthousiasme en be wondering voor het Nederlandse produkt onder woorden te 'brengen. En, het vertrouwen dat de Holland se kwekers kennelijk in het buiten land genieten in aanmerking geno men, is het misschien niet te veel ge waagd te voorspellen dat ook de be drijven van Schouwen-Duiveland hier in de toekomst 'hun graantje van zullen meepikken. Aan dr. Haggag, zo leek dat gisteren op Sirjansland, zai het zeker niet liggen Voltooiing van de bouw op 1 januari 1963 Gymnastiekzaal te Zierikzee bereikt hoogste punt ZIERIKZEE. 31-10. - Staande op een echt niet helemaal moddervry plekje, heeft burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester woensdagmorgen de vlag gehesen op de nieuwe, in aanbouw zijnde gymnastiekzaal behorend bij het u.l.o.-complex ten teken, dat het hoogste punt by de bouw is bereikt. De aannemer de heer L. Tieleman (Nieuwerkerk) ver telde, dat de bouw zelfs iets vóór is cp het schema, zodat de voltooiing van het gebouw op 1 januari 1963 wel zeker is. De burgemeester verrichtte de plechtigheid, in aanwezigheid van wethouder Koevoets, de gemeente secretaris, de architect ir. 't Hooft, de aannemer en uiteraard het perso neel, dat bij deze bouw is betrokken. De nieuwe gymnastiekzaal belooft een efficiënt geheel te worden, waar in de u.l.o.-leerlingen echt wel uit de weg zullen kunnen. Men krijgt uiter aard als principale ruimte de grote gymnastiekzaal, met aan de zijkant een bergingsruimte voor de toestel len. Bovendien worden twee kleed lokalen ingebouwd. Verder maken van het gebouw deel uit een waslo kaal, een kamer voor de gymnastiek leraar, alsmede een set toiletten, dat officieel de „sanitaire afdeling" heet. Het interieur wordt opgeleverd in schoon metselwerk. Het plafond krijgt een accoustische afdekking, de ramen worden van staalglas, terwijl centrale verwarming wordt aange legd, op hete-luchtbasis. Prima zaal Een met al derhalve een prima gymnastiekzaal, prettige mogelijkhe den biedend voor het vak lichamelij ke oefening, dat bij gebrek aan ruimte en outillage onderontwik keld dieigde tc worden. Bij gelegenheid van het „hoogste punt" kregen de bij de bouw betrok ken werknemers, een giftje van de gemeente, waaraan de aannemer nog iets toevoegde. Zonnige gezichten derhalve op deze voor Zierikzee be langrijke dag. De Belgische taalgrens BRUSSEL, 31-10. - De Belgische Kamer heeft woensdagavond het wetsontwerp inzake de afbakening van de taalgrens goedgekeurd met 130 tegen 56 stemmen bij 12 onthou dingen. Tevoren had de Kamer vier amen dementen, beogende de zogenoemde Voerstreek bij de (Frans-talige) pro vincie Luik te laten en niet naar de Vlaamse provincie Limburg te ver plaatsen, met 122 tegen 72 stemmen bij drie onthoudingen verworpen. Amendementen waarin gevraagd werd om de bevolking van de ge meente die van de ene naar de an dere provincie worden overgeheveld te raadplegen, werden verworpen met 168 tegen 27 stemmen bij één onthouding. Vete met mes beslecht ROTTERDAM, 30-10. Een oude vete tussen twee Rotterdamse stel lingwerkers is in een café aan de West Kruiskade met een mes be slecht. De 36-jarige stellingbouwer P. W. uit Rotterdam kon zich niet langer beheersen en stak zijn één jaar jongere collega met een slagers mes tussen de schouderbladen. De dader werd door de politie een uur later in zijn woning aangehouden en op het 'hoofdbureau in bewaring ge steld. Het slachtoffer zou volgens een mededeling van het Dijkzigfczie- kenhuis niet in direct icvcnsgevnar verkeren. AMSTERDAM, 31-10. De afdeling Amsterdam van de Nederlandse Ver eniging tot Bescherming van Dieren heeft de minister van landbouw tele grafisch dringend om intrekking van het muilkorfgebod gevraagd. „Aangezien vele eigenaren van honden worden gebeten als zij de hond de muilkorf aandoen. Vele honden worden door de muilkorf voor altijd vals. Een grootaantal honden wordt in paniek afgemaakt, vaak op misdadige wijze. Het be stuur verzoekt wijziging van de wet telijke voorschriften, welke dateren uit de vorige eeuw, daar het gebod honden kort aangelijnd te houden voldoende waarborg tegen versprei ding van besmetting geeft". Ook wordt met klem opheffing gevraagd van het vervoersverbod voor tegen rabiës ingeënte honden. Volgens overheidsbepalingen mogen deze zelfs vrijelijk alle landsgrenzen passeren, aldus de Ver. Dierenbe scherming, die de minister voorts medewerking vraagt om op korte Politie grijpt tweetal Duitse misdadigers op Terschelling TERSCHELLING, 31-10. Door op- lettcndheid van een pensionhoudster is de politie op Terschelling er in geslaagd een tweetal Duitse misda digers te grijpen. De 24-jarige H. B. en K. P. L„ bei den uit Gladbeck bij Essen, waren met een gloednieuwe Opel op Ter schelling gearriveerd en wilden een paar weken op 'het eiland als bad gast verblijven. Hun gedrag wekte echter de achterdocht van de familie V., van wie zij een zomerverblijf hadden gehuurd. De familie V. waar schuwde de politie. De Duitsei's die in hun vaderland verscheidene ver grijpen op hun geweten blijken te hebben, hadden inmiddels lont ge roken en waren spoorloos verdwe nen. In de nacht werden zij ontdekt op de sloep „Noord Friesland", waar mede zij trachtten naar het vaste land te ontkomen. Met behulp van het douane-vaartuig „Stormvogel" werden zij weer aan land gebracht. Zij zullen zich nu in Nederland moe ten verantwoorden voor het ver vreemden van de sloep, daarna zul len zij aan de Duitse politie worden uitgeleverd. Dc auto bleek gestolen te zijn van dr. Nchrbauer Uit Glad beck. termijn alle Amsterdamse honden te immuniseren. Zij acht dit de meest radicale methode om rabiësgevaar spoedig te bezweren. Dit laatste verzoek heeft de ver eniging ook gericht tot de daartoe in aanmerking komende instanties, met de toevoeging: de voorgestelde maatregel bevordert tevens het zo snel mogelijk inenten van alle Am sterdamse honden, waardoor het be smettingsgevaar in de kortst moge lijke tijd tot 'het uiterste minimum wordt gereduceerd. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Contactdag Geref. Vrouwenverenigingen De gereformeerde vrouwenvereni gingen van Zierikzee en Tholen hielden dinsdag een geslaagde con tactdag in het jeugdgebouw aan de Sint Domusstraat. De leiding was in handen van de presidente van de Zierikzeese vereniging, mevr. Tie- mersma, die de bijeenkomst opende op de gebruikelijke wijze. Zij medi teerde n.a.v. 1 Joh. 1 .15-22 en Psalm 100. Mevr. Tiemersma wees op de spannende tijden, die wij thans be leven, tijden waarin met name de ohristenvrouwen een taak hebben. Zij dienen zich te onderscheiden door het bewaren van het geloofs vertrouwen en kalmte, daarmede 'n voorbeeld gevend aan anderen, die overstuur dreigen te geraken. Een aantal dames van de Zierik zeese vereniging voerde een decla- matorium uit, getiteld „Bijbelstudie" waarbij een tweetal dames, t.w. me vrouw Lakké en mevr. Verweijs de teksten - in vraag- en antwoord vorm - zegden. Na gezamenlijk zin gen van het Bondslied, kregen de andere verenigingen gelegenheid hun bijdragen te leveren. Bijzondere aardigo voordraclitschetsjes werden ten gehore gebracht. In de avond uren refereerde de heer O. Smilde over het onderwerp „Gedachten rondom het doopsformulicr", waarop een diskussie volgde. Talrijke psal men en gezangen werden bij de uit voering van het programma tussen tijds gezongen. Twee kinderen naar Bio-Vakantieoord Heden (dondcrdag)-morgen zijn twee kinderen uit deze gemeente vertrokken naar het Bio-vakanlie- oord „Russenduin" te Bergen aan Zee. De uitzending werd verzorgd door dc gemeentelijke Dienst voor Maatschappelijke Zorg. De reis wordt gemaakt via Goes, waar bei den zich aansluiten bij andere kin deren, om - onder geleide - de reis naar Bergen aan Zee te maken. In het vakantie-oord bestaan interes sante ontspanningsmogelijkheden, w.o.. een overdekt zwembad. Gelijk bekend wordt tweemaal per jaar in alle Nederlandse bioscopen het pu bliek - via een filmpje - opgewekt de Stichting „Bio-Vakantie-oord" te steunen. Bij de hevige stormen die de vo rige week het zuiden van Thailand hebben geteisterd, is een heel dorp met zijn bevolking van 500 zielen in zee verdwenen, zo is in Bangkok vernomen. In een speciale uitzending van radio Vaticana naar de Ver. Staten heeft kardinaal-staatssecretaris Ci- cognani medegedeeld dat de paus zijn toestemming heeft gégeven de beroemde Piëta van Michelangelo te plaatsen in het Vaticaanse paviljoen op de wereldtentoonstelling van New York in 1964. DEN HAAG. De 34-jarige mevr. W. C. M. Dekker-Kleijn is in haar woning in Den Haag gevallen en zo ernstig gewond, dat zij tijdens het vervoer naar het ziekenhuis is over leden. Het ongeluk gebeurde, toen mevr. Dekker, die een grote pot met planten droeg, in de hall over een koffer struikelde. Volgens radio-Amman hebben ko ningsgezinde troepen na hevige strijd het fort Sirwa op de revolutionaire strijdkrachten veroverd. Hierbij zou den vierhonderd Egyptische militai ren en Jemenitische opstandelingen zijn gesneuveld. De hele avond heeft U op de krant zitten wachten en juist nu U in uw bed ligt hoort U dat de buren de krant in de bus stopponl U KUNT DIT VOORKOMEN door zelf een. abonnement op ons blad le nemen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 3