K^Dampo De Gaulle krijgt grootste percentage „ja"-stemmen z. v. u. De „Blankenheym" redde vier opvarenden van sloepje STAD EN PROVINCIE ONTSPANNING DE GOUDEN TOMAHAWK Stemmenaantal niet zo "rooi als anders SPORT VOETBAL Zierikzee I—Halsteren I 5—2 PARIJS, 29-10. De volksstemming in Frankrijk heeft wat de 90 depar tementen in Europa betreft het vol gende resultaat opgeleverd: Totaal ingeschreven kiesgerech tigden: 27.941.566. Hiervan hebben er 21.303.399 of 76,24 procent aan het referendum deelgenomen. Van hen stemden er 12.806.588 „ja" (61,75 pro cent) en 7.931.468 „neeen" (38,25 pro cent). Uitgaand van het totaal aantal kiesgerechtigden bedroeg het aantal ja-stemmers 45,83 procent en het aantal neen-stemmers 38,25 procent. Ongeldige stemmen: 2,03 procent. Percentage onthoudingen: 23,76. De Parijse kranten oordelen sterk verschillend over het zondag gehou den referendum. De Gaullistische krant „La Nationa" schrijft onder de kop „65 procent ja" dat er minder kiezers zij nthuisgebleven dan bij vo rige referendums. Parijsjour schrijft „De Fransen hebben gekozen, zij hebben ja gestemd". De Figaro geeft alleen de eerst binnengekomen uit slagen, terwijl „L'Aurore meent dat „de vrees voor een crisis op het Ely- see de schaal naar het „ja" heeft doen doorslaan". Ook de Parsien-Libre (gematigd rechts) zegt dat de meerderheid „ja" heeft gestemd, meer dat er meer nee-stemmers zijn dan bij vorige referendums. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DORDRECHT, 2 broertjs van 6 en acht jaar uit Dordrecht hebben be kend zich ettelijke malen te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van artikelen uit boodschappen- en fiets tassen. De politie dacht, dat een bende zich met deze diefstallen bezig hield. UTRECHT. De Ned. Spoorwegen hebben aan alle betrokken stations, inlichtingenkantoren en reisbureaus meegedeeld, dat voor verschillende treinen die tegen Kerstmis naar het buitenland gaan, geen ligplaatsre serveringen meer in behandeling ge nomen kunnen worden. M.a.w. de wintersporttreinen zijn overvol. HEERLEN. Op de mijn „Julia" in Eijgelshoven is een ongeval gebeurd, waarbij de 40-jarige houwer J. J. Jongkind uit Eijgelshoven is over leden. DEN HAAG. Blijkens het jaarver slag van de Nederlandse bond van haringhandelaren was de export van gezouten haring in het seizoen 1961- 1962 slechts weinig kleiner dan in het vorige seizoen, namelijk omge rekend in vaten van 100 kg netto: 373.366 vaten met een opbrengst van 27Vk miljoen gulden. ALMELO. Tussen Wierden en Al melo is een personenauto in volle vaart op een tankauto gereden. Hier bij werd de 24-jarige mevrouw Loes- man-Nijman, die naast haar echtge noot in de personenauto zat, zwaar gewond. Zij overleed later op de avond in het ziekenhuis te Almelo. ROTTERDAM. De Rotterdamse rivierpolitie heeft in de Schiehaven het lijk gedregd van de 44-jarige Amerikaanse zeeman James Culber son Watts (129 Howland Avenue te River Edge J.H.I, in de Verenigde Staten), eerste stuurman van het Amerikaanse s.s. „American Flyer". Boter in poedervorin MELBOURNE. De grootste Australische fabriek in de voe dingsmiddelenbranche, Peters Ice Cream Ltd. in Melbourne, heeft - aldus een publikatie van het Australië-instituut - in samenwerking met de Com monwealth Schientific ant In dustrial Research Organisation een nieuw produkt ontwik keld: boterpoeder. Volgens de deskundigen is het poeder zeer geschikt voor verwerking in cakes en gebak. m De Sowjet-Russische onderminis ter van buitenlandse zaken, Vasily Koeznetsov, is zondagavond per vliegtuig in New York aangekomen om deel te nemen aan de bespre kingen over Cuba. De communistische L'Humanité meent dat „De Gaulle een ernstige teruggang heeft geleden" er. Libera tion schrijft dat „de volksstemming is mislukt en de Gaulle niet de ab solute meerderheid van stemmen heeft behaald". Ingezonden mededeling Driemaal koekoekr" Een volle Concertzaal heeft vrij dag bijzonder genoten van het op treden van de toneelgroep Centrum met het kostelijke toneelspel „Drie maal koekoek" van de Franse schrij ver Marcel Achard. Het toneelsei zoen op Schouwen-Duiveland werd met deze avond dank zij de Z.V.U. en de Kunstkring Zierikzee op uit stekende en amusante wijze ingezet. Vele malen is er hartelijk gela chen om dit spel dat de toeschou wers verplaatste in het Innsbrück yan 1947, waar de bevolking nog leefde tussen de ruïnes. Het Franse bezettingsgarnizoen kon er eigenlijk maar met moeite wennen en de lief de moest met distributiebonnen of levensmiddelen worden betaald. Tussen de goede Roméas, de een voudige soldaat uit een klein Frans dorp en Victoria, het bepaald niet onschuldige Oostenrijkse gelegen heidsmeisje bloeide echter toch iets teers op. Ondanks de puinhopen en bonnen groeide tussen hen de ware liefde. Dit gegeven was voor Achard de bron voor een charmant toneelspel, vol kostelijke humor, maar ook vol melancholie en tedex-heid. Simone Rooskens gaf een fraaie vertolking te zien van het lichte meisje Victoria, Leen Jongewaard was zonder meer voortreffelijk als Roméas. Voor deze kostelijke toneelavond bood de volle zaal na afloop ovaties, waarin Piet Romer (een rake M.P.- man) en Jan Grefe (Victoria's oude vader) en in de bijrollen Frans Kop pers, Ben Hulsman, Theo Kling en Marie José Nysten, terecht deelden. Al met al een avond waaraan het Schouwse publiek zeker nog lang vrolijke herinneringen zal hebben. Mosselzaad vissen op (1e Waddenzee De inspecteur van de Visserijen in het 2e, 3e en 5e district (Wadden zee) heeft besloten de Waddenzee open te stellen voor de visserij op mosselzaad op maandag en dinsdag 5 en 6 november en 19 en 20 no vember. Bedoeld mosselzaad is op de ban ken in de Waddenzee gevallen en het loopt gevaar wanneer het niet wordt opgevist, door de zeesterren vernietigd te worden, of om andere in de natuur gelegen redenen de winter niet overleven. De mossel kwekers worden nu op de gestelde dagen in de gelegenheid gesteld het zaad op te vissen en op hun perce len in de Waddenzee uit te zaaien. Het is verboden dit zaad op percelen te brengen die niet in de Waddenzee zijn gelegen. MARKTBERICHTEN Ei er prijzen V.E.C.E. In de periode van 22 oktober tot en met 29 oktober werd door de Coöp. In- en Verkoop Centrale voor Eieren (V.E.C.E.) uitbetaald f 1,70 per kilogram. Voor vuilschalige en gewassen eieren werd 1 cent per stuk minder uitbetaald. Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 29-10. Aangevoerd 1857 stuks vee, t.w. 1285 vette koeien en ossen en 572 varkens. Prijzen per kg: vette koeien en os sen f 2,60-2,85, f 2,20-2,60, f 2,00-2,20; varkens (levend gew.) f 1,75-1,73-1,68. Vette koeien en ossen: aanvoer korter; handel aanvankelijk redelijk, afloop flauw; prijzen als vorige week, enkele prima's boven notering. Var kens: aanvoer iets meer; handel vlug; prijzen even hoger, prima vleesvarkens boven notering, slacht- varkens f 1,30-1,40 per kg. AMSTERDAM. Ongeveer twaalf mensen hebben heden-maandagmor gen zij een botsing tussen een tram en een bus op de hoek van de Am- stelveenseweg en het Stadionplein in Amsterdam. De gewonden, van wie twee ernstig, waren allen passagiers van de tram en de bus. HAAMSTEDE, 27-10. Zaterdag, in de loop van de voormiddag, vertrok uit de haven van Burgsluis het ka juitsloepje „Dokter Job" met aan boord twee dames en twee heren, waaronder de eigenaar, de heer Sipman uit Eindhoven. Zij zouden op de Oosterschelde wat gaan vis sen. Toen in de loop van de avond de vissers nog niet terug waren op hun pensionadres „de Groot" te Ei kerzee, maakte de heer de Groot zich ongerust en ging per auto de havens van Zierikzee, Flaauwers en Burghsluis af. echter zonder resul taat. Daarna waarschuwde hij schip per J. Minneboo van de reddingboot „Maria Carolina Blankenheijm", ge stationeerd te Burghsluis, die om streeks 20.30 uur uitvoer. Met het zoeklicht ontdekte men in de buurt van Koudekerke, ongeveer 50 meter uit de wal het scheepje dat aan de grond was gelopen. Hulp was drin gend gewenst omdat de kans aanwe zig was dat het kleine vaartuig steeds hoger naar de wal geslagen zou worden en daarbij was omslaan of zinken niet denkbeeldig. Met veel moeite gelukte het de bemanning van de „Blankenheijm" een lijntje over te krijgen, waar na wat ver geefse pogingen de boot werd af gesleurd. Omstreeks 21.30 arriveerde de reddingboot met zijn sleep, waarin een gelukkige, doch koude bemanning in de haven van Burgh sluis. Het was op deze dag, waarbij al vroeg het stormwaarsohuwingste- ken was uitgehangen, onverantwoor delijk om met een dergelijk scheepje uit te varen, vooral omdat de zee steeds ruwer werd. Gelukkig is een en ander nog goed afgelopen. De jonge Zierikzee-ploeg (zeven spelers beneden of omstreeks de leef tijd van 20 jaar) toonde zondagmid dag beslist dat de opbouw voortgang vindt. Halsteren, een ploeg die het niet op fors spel laat aankomen, keerde met een iets te groot uitge vallen nederlaag huiswaarts. Onmiskenbaar was het veldspel van de thuisclub beter; steeds werd geprobeerd direct de v rijstaande speler te bereiken, waardoor soms Nadat middenvoor Heijboer enige vlotte combinaties tot stand kwa men. goede schoten had zien stoppen, kon rechtsbuiten G. Koster na 30 minu ten uit een voorzet van linksbuiten Koevoets Zierikzee de leiding geven (1-0), om kort daarna de paal te treffen. Uit een bekeken pass van v. Aken kwamen De Vileger en Heij boer tot een combinatie, waarbij Heijboer de rechtsachter omspeelde en onhoudbaar inschoot (2-0), zulks in de 44ste minuut. In dit laatste kwartier was Halste ren er in geslaagd het voordien een veldoverwicht bezittend Zierikzee iets terug te dringen en zelf tot enige aanvallen te komen, waarbij doel man Stoutjesdijk zijn doel wist schoon te houden. Rust: 2-0. Na de rust al direct de verras sing: na anderhalve minuut scoorde middenvoor Schillemans (2-1) en in de 5e minuut zorgde rechtsmidden v. Elsakker voor de gelijkmaker. Beide partijen konden opnieuw be ginnen een voorsprong te bewerk stelligen. Dit gelukte Zierikzee. Uit een pass van Krips zag S. de Vlieger zijn kans schoon en doelman Van Loenhout kreeg het nakijken (3-2). Aan de andere zijde kwam de links buiten vrij voor doel; zijn harde schot ving Stoutjesdijk klemvast. Verder succes kwam aan de an dere zijde. Koevoets kreeg een hoek- SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Uitslagen zondagvoetbal 4e klas G: Zierikzee-Halsteren 5-2; NVS-Burgh 2-2; NSV-Vosmeer 1-1; S.C. Gastel 3-2; Sprundel-Oude Mo len 1-0. Uitslagen zaterdagvoetbal Dinteloord-MEV O 4-0; AZVV- VVN 4-0; SVV '54-Arnemuiden 1-1; Middelburg-Spui 2-3; Nieuwdorp- Terneuzense Boys 2-5; Zwaluwse Boys-Chrislandia 1-2. Afdeling Zeeland Uitslagen zondagvoetbal le klas A: Brouwershaven-Renes- se 0-11; Dreischor-Zierikzee II 1-0; Noormannen-Domburg 3-0; Robur- atrijzen 2-5; Kruiningen-Hansweert- se Boys 0-4. 2e klas C: Burgh II-Zonnemaire 1-0; Brouwershaven II-Renesse II 2-5. Uitslagen zaterdagvoetbal le klas: Yerseke III-Bruse Boys 2-2; Meedwen-Hoek 5-2; VCK-Wolf- aartsdijk 3-1; Kapelle-SVD 4-4. 2e klas C: Brouwershaven III- WIK 0-8. Uitslagen junioren Groep B XI: Duiveland B I-Zie- rikzee B I 1-2; Bruse Boys B I- Zierikzee B II 12-0. Groep B XII: Renesse B I-Burgh B I 9-0; WIK B I-Zeemeeuwen B I 1-1. Groep A VII: Burgh A I-Zierikzee A II 6-1; SKNWK A I-MEVO A I 4-0. Dinteloord I-MEVO I 4-0 De elftalcommissie van MEVO zal zaterdag met gemengde gevoelens naar huis zijn teruggekeerd. Hoe komt men aan een combinerende en schotvaardige voorhoede, m.a.w. hoe brengt men het aanvalsquintet be grip voor plaatsen en positiekiezen bij? Want daar schort het nu juist aan. Elke tegenstander heeft dat spoedig door en trekt automatisch ten aanval. De verdediging wordt derhalve overbelast,' zodat doelpun ten niet kunnen uitblijven. Het ver- dedigingsblok van MEVO heeft ge zwoegd tot het uiterste en was Jaap bij de Vaate niet in zo'n uitnemende vorm geweest, de uitslag zou onge twijfeld 10-0 zijn geworden. Wat de ze speler gepresteerd heeft, grenst aan het onmogelijke. Herhaaldelijk klaterde applaus op (zelfs van de jeugd achter zijn doel), als hij weer schop te nemen. Na enig geharre war schoot Koster langs de te ver voor zijn doel staande doelman (4-2). Even voor tijd onderschepte een achterspeler een voorzet van Koe voets met de hand en gezien zulks geschiedde in het strafschopgebied, betekende dit strafschop. Van Be- veren passeerde doelman Van Loen hout kansloos. Eindstand: 5-2. redding bracht. En dat was vele ma len] De Dinteloordspelers kwamen hem spontaan feliciteren. Maar deze welverdiende huldiging heft het an dere gebrek niet op. Om half vier dan laat scheidsreeh- ted van Loon beginnen. Direct bele gert Dinteloord het MEVO-doel, waar paal en lat redding brengen. Enkele slordig opgezette MEVO- aanvallen vermogen geen indruk te maken. Na 22 minuten wordt bij een Dinteloordaanval de bal toegespeeld aan Charles Molet. Deze laat een schuiver van zijn voet vertrekken, met de snelheid van een spoednik en het is 1-0. Tot de rust blijft het zo, omdat de versterkte achterhoede der gasten stand houdt. Na de pauze hetzelfde beeld. Een nimmer afla tend Dinteloord bestookt het MEVO- doel op allerlei wijze. Wat bij de Vaate ook doet, door Verhagen wordt het 2-0. Even later schiet Bruinzeels irr de roos (3-0) en kort voor het einde brengt Kersten de stand op 4-0. De uitslag als zodanig is niet slecht, gezien het feit dat Dinteloord zeker een klas beter speelde. KORFBAL Najaarsvergadering S.D.K.B. Naar wij vernemen zal de Schou- wen-Duivelandse Korfbalbond haar algemene najaarsvergadering houden op vrijdag 30 november a.s. in het „Huis van Nassau" te Zierikzee. Scheepvaartbericliteii Esso Amsterdam (t.), 26-10 van Aruba naar Portland. Kelletia (t.), 27-10 te Punto Miranda. ZIERIKZEE H. J. Lankhorst sprak voor P.S.P. •Voor leden van de P.S.P. en be langstellenden sprak zaterdagmiddag tijdens een kontaktmiddag in het „Huis van Nassau" de voorzitter van de Tweede Kamer-fractie van de P. S.P., de heer H. J. Lankhorst. Een redelijk aantal belangstellenden werd welkom geheten door de heer J. Blom, propagandist van de P.S.P. in Zeeland. De heer Blom deelde mee dat door de P.S.P. op Walche ren, Zuid-Beveland en Zeeuws- Vlaanderen actiegroepen konden worden gevormd en hoopte dat dit ook op Schouwen-Duiveland het ge val zou kunnen zijn. De heer Lankhorst gaf hierna op duidelijke wijze een uiteenzetting van de pacifistisch socialistische be ginselen. In dit verband herinnerde de heer Lankhorst aan de verkla ring van de synode van de Ned. Herv. Kerk over de bewapening en stelde vast dat de militaire weg thans voor velen een onaanvaard bare en principieel verwerpelijke weg is geworden. De heer Lank horst benadrukte dat in een oorlog geen humanitaire overwegingen gel den maar dat de beide partijen wil len winnen. In kringen van de P. S.P. heerst dan ook de overtuiging - op christelijke of humanistische grondslag - dat het militaire appa raat verwerpelijk is om wat dan ook te verdedigen. Een leger kan de con flicten in de wereld nooit oplossen, liquidatie is immers geen oplossing, aldus de heer Lankhorst. Wat be treft de tegenstelling tussen oost en west - zuiver een economische en ideologische - meende spr. dat de uitdaging van het oosten slechts be antwoord kan worden door de juist heid van de westerse overtuiging te doen blijken. De heer Lankhorst noemde legeroefeningen met bajonet een onmenselijk gedoe. Deze hande lingen zijn in strijd met wat het christendom leert, aldus spr. Spre kende over de verbinding pacifisme en socialisme zei de heer Lankhorst dit als een onverbrekelijke eenheid te zien. Er is geen duurzame vrede mogelijk als de maatschappelijke vezhoudingen niet gebaseerd zijn op normen van gerechtigheid, aldus de Kamerfractie-voorzitter van de P.S.P. De heer Lankhorst achtte liet de hoogste tijd dat men bewust gaat werken voor een duurzame vrede in de wereld en dat de vraagstukken van oorlog en vrede diepgaand wor den bestudeerd. Naar de mening van spr. wordt nog altijd te weinig studie gemaakt van de internationale tegenstellingen. In verband met de recente verklaring van het hoofdbe stuur van de P.S.P.inzake Cuba. stelde de heer Lankhorst met nadruk dat deze niet betekent dat de P.S.P. het eens zou zijn met de communis tische raketten op Cuba. Wij veroordelen uiteraard de Russische invloed op Cuba, aldus spreker. Voorts ging de heer Lank horst nog nader in op het socialisme van de P.v.d.A., waarna met enige aanwezigen uitvoerig van gedachten werd gewisseld, over o.a. de situatie in 1940, de Berlijnse muur en de kwestie „oorlog bij vergissing". BROUWERSHAVEN: De P.I.T.-collekte De collekte die te Brouwershaven werd gehouden voor P.I.T., heeft het bedrag van f 73,47 opgebracht. Bietenvrachtwagen kantelde Tijdens het bietentransport te Brouwershaven Js vrijdag jl. een vrachtwagen met bieten, staande op de laadbrug en bestuurd door de heer J. de V., door een breuk in het scharnierend gedeelte der laadbak, gekanteld en naast de laadbrug te recht gekomen. De laadbak plofte in het bieten schip, waarbij gelukkig de stuurhut en woonroef niet werden geraakt. De auto kwam ondersteboven naast de brug terecht, waarbij de cabine in gedrukt werd. De bestuurder wist zich zonder verwondingen te bevrij den. Niemand bevond zich in de na bijheid van de brug toen het onge luk plaats vond. Dikwijls bevinden zich hier toeschouwers om naar het bieten lossen te kijken en spelende kinderen. NOORDGOUWE De kinderpostzegelaktie De kinderpostzegelactie heeft al hier opgebracht f 477. De meisjes en jongens van de 4e en 5e klas der o.l.- school hebben zich met de verkoop belast. DREISCHOR Noordgouwsedijk tijdelijk afgesloten In verband met herbestratings- werkzaamheden aan de Ringstraat te Noordgouwe is de Noordgouwse dijk tussen Dreischor en Noordgou we tijdelijk voor het verkeer afge sloten. Deze stremming zal nog wel enkele dagen voortduren. Het ver keer van Dreischor naar Noordgou we wordt nu via Schuddebeurs en Zonnemaire geleid. Collekte voor N.O.V.I.B. De in Dreischor gehouden huis- aan-huis collekte ten bate van N.O. V.I.B. heeft opgebracht het mooie bedrag van f 97.86. SIRJANSLAND De N.O.V.I.B.-collekte De N.O.V.I.B.-collekte alhier heeft opgebracht f 77,50. De jongedames Wïlma Neele en Ada de Jonge heb ben zich met de inzameling belast. BRUINISSE Jaarvergadering afdeling S.G.P. Vrijdagavond hield de afdeling Bruinisse van de Staatkundig Gere formeerde Partij haar jaarvergade ring, die goed was bezocht. De voor zitter de heer W. van Gilst las als openingswoord Phlippenzen 2 1-11, waarbij hij uitvoerig stil stond bij de woorden „dat ge moogt eensge zind zijn". Sprekende over de toe stand in de wereld, behandelde hij achtereenvólgens de kwestie Nieuw- Guinea, Frankrijk en Cuba. Hij trok een vergelijking met de eensgezind- heid in de eerste christengemeente, die alleen eensgezind kon zijn, zo lang zij zag op haar Heiland en Heer; zo lang de wereld daar niet aan toe komt, zal er ook geen sprake zijn echter met de Christus-belijders zelf. Voor de Tweede Kamer-verkiezin gen was, vanwege het hoofdbestuur gevraagd de kandidatenlijst samen te stellen. De afdeling besloot om de kop van de lijst te stellen als volgt: 1. ir. van Dis, 's-Gravenhage; 2. D. Kodde, Zoutelande; 3. ds. M. Mieras, Krimpen a.d. IJssel; 4. ir. Fokker, Bilthoven. De heren W. van Gilst en Joh. van Oe veren werden met bijna alge mene stemmen als bestuurslid her kozen, als afgevaardigden naar de Wellicht het meest sensationele weekeinde sinds de aanvang van de koude oorlog ligt achter ons. Het zwartste pessimisme van za terdagmorgen dat niet onder deed voor woensdag j.l. keerde zondag om in een hoopvol ver wachten, dat uiteindelijk tot blijde zekerheid werd. De Russische pre mier moet de westelijke en inzonderheid de Amerikaanse vastberadenheid hebben onder kend. Was het niet op toegeven uitgelopen, dan was een Ameri kaanse invasie op Cuba of een pre- cisie-bombardement op de Russi sche raketbases het onvermijde lijke gevolg geweest. Alles wees daar zaterdag op. De mensheid niet gewend aan Russische toegeeflijkheid, aarzelt hier en daar nog cle wijziging in het politieke machtspatroon als een realiteit te aanvaarden, maar deze aarzeling is ongegrond. De Russen, fel op wereldoverheersing, hebben niet de drieste haast en drift van de Hitlerianen en uitein delijk is premier Chroesjtsjow voor de verschrikkelijke en dichtbij gekomen mogelijkheid van een kernoorlog teruggedeinsd. Uiteraard zijn door deze ver heugende koerswijziging niet alle problemen opgelost. Er is echter wel een belangrijke bijdrage ge leverd tot sfeerverbetering, waar in het gesprek opnieuw op gang kan komen. Een uiteindelijke over eenkomst inzake afschaffing van atoomwapens behoort thans niet meer tot de absolute onmogelijk heden. Wijs geworden door ervaringen in het verleden, zal de vrije we reld evenwel sterk, eensgezind en waakzaam dienen te zijn. Het voornaamste is voorlopig dat de weg tot het gesprek is ge- effend. Er doemen vaag nog, maar toch zichtbaar, perspektieven op, die men enkele maanden tevoren niet zou hebben durven voorspel len. Het was een weekeinde met ge beurtenissen, waarvan de echo nog lang hoorbaar zal zijn. LAATSTE NIEUWS De reis van prinses Beatrix LAHORE, 29-10. Prinses Beatrix en haar gevolg zijn maandagochtend uit Lahore, waar zij twee dagen hebben doorgebracht, nagr Karatsji teruggevlogen. Het bezoek aan Ka ratsji zal nog vier dagen duren. jaarvergadering van de partij te Utrecht werden aangewezen de he ren I. de Waal en L. v. d. Ouden, naar de regionale vergadering te Zierikzee de heren Joh. v. Oeveren, W. van Gilst en P. J. Deurloo. Door de heer C. M. J. Wolfens- perger werd een referaat gehouden over Maarten Luther, van zijn ge boorte tot aan het aanslaan van de 95 stellingen aan de slotkapel van Wittenberg. De verdere geschiedenis van de grote hervormer zal op een volgende vergadering worden be handeld. De vergadering werd door de heer L. van de Velde met dankzegging gesloten. Dronken achter het stuur In de Burgemeester Hagelaan haalde de politie een chauffeur uit znij auto, omdat de man in kenne lijke staat verkeerde. De man werd meegenomen naar het bureau en de politie ontfermde zich ook over het contactsleuteltje. De dronken vreem deling moest letterlijk het politiebu reau worden binnengesleept omdat hij niet meer op zijn benen staan kon. De man bracht een nachtje in de cel door ter ontnuchtering. Saboteurs hebben vier centrales van een petroleum-maatschappij aan het Maracaibomeer opgeblazen, waar door een zesde van de olieproduktie van het land tot stilstand kwam, zo heeft een woordvoerder van de Stan dard Oil Company meegedeeld. 60. „Aram!" stamelt Creep en hij deinst achteruit of hij een geest ziet. O'Connor krabbelt kreunend overeind.een dun straaltje bloed loopt uit zijn mondhoek. „Dat heeft je een tand gekost, niet?" zegt Aram met een ijzig glimlachje. Maar het zal jullie beiden nog meer kosten! Jullie zijn dus degenen, die wapens verkocht hebben aan de indianen! Jullie dragen dus de schuld van alles! Ons dorp is verbrand, enkele vrouwen zijn door de Sioux gevan gen genomendoden en gewonden bij de blanken en de indianen.jullie kerf stok wordt tekort, als je dit alles er op moet zetten „Wij dachten, dat ze die wapens voor de jacht...." begint Creep. „Mond dicht!" snauwt O'Connor driftig. „Dat was dan een soort bekentenis", zegt Aram grim mig. „Maar we kunnen het immers nog goed maken", zegt Creep met een scheef lachje. „Luister, ik heb een plan O'Con nor en ik hebben vrije toegang tot de Siouxwij kunnen ze zeggen dat dat ze bijvoorbeeld hun kruit nat. moeten makenvan ons geloven ze alles!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 3