f I \s% China wil méér winnen dan grond s J aru-A t R estaurant voor vrouwen m CS ffi m CS 9> m arif1 LEKKERLAND D Rivieren - vooral de Rijn - hebben lage waterstand I bij J Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE 25 oktober i9«2 NO. mee BLIK DOOR HET WERELDVENSTER Geen van beide partijen noemt het nog een oorlog, al valt moeilijk aan te geven waardoor het vechten aan India's noordgrens daarvan verschilt. De Chinezen hebben er de voorkeur aan gegeven regelrechte, onherroe pelijke strijd te laten voortkomen uit een geharrewar dal Nehroe on vermoeid poogde te beperken tot een conflict dat nog bijgelegd kon wor den zonder gezichtsverlies voor een der nu slaags geraakte naties. Militair ziet het er voor India niet al te best uit. De Chinezen hebben zowel op het westelijk front van La- dakh als in het oosten aan de grens met Tibet hun tijd benut door vlieg velden en wegen aan te leggen. Zij kunnen hun troepen van materieel en voedsel voorzien op een vrij ge makkelijke manier. De Indiase kant van de grens met Tibet is intussen ook met enkele we gen en een enkel vliegveld verrijkt, maar voor de aanvoer zijn de In diërs veel meer aangewezen op het kwetsbaar luchttransport. De Chine se aanval in Ladakh richt zich daar om ook met opzet tegen het enige vliegveld dat daarvoor in dit gebied ter beschikking staat van de Indiase luchtmacht. Winnen vóór de winter Aan de andere kant kan het geen toeval zijn dat de Chinezen hun aan val hebben ingezet vlak voor de win ter het strijdtoneel bevriest. Het l\jkt er op of ze voor de sneeuw strijdaktiviteit dus ook een Indi aas tegenoffensief onmogelijk maakt, zoveel mogelijk willen ver- Ingezonden mededeling O 's morgens dlU K.L.M.-directeur: Opheffing Biak-lijn gaat veel kosten SCHIPHOL, 23-10. Bij zijn terug- komst uit Nieuw Guinea heeft dé president-directeur der K.L.M.drs. E. H. van der Beugel, dinsdagochtend op Schiphol verklaard, dat opheffing van de geregelde lijndiensten op Biak de K.L.M. op een verlies aan inkomsten zal komen te staan van circa 30 miljoen gulden per jaar. Gevraagd of eventuele hervatting van de vluchten naar Djakarta dit verlies geheel of gedeeltelijk zou kunnen opvangen, antwoordde hij: „Dat is wel erg optimistisch gefor muleerd". Op het ogenblik voert dr. E. van Konijnenburg, onderdirecteur dienst buitenlandse samenwerking der K. L.M., besprekingen in Djakarta over de toekomst van de „Kroonduif", de dochtermaatschappij van de K.L.M., die op Nieuw Guinea het binnen landse luchtnet verzorgt, en over eventuele mogelijkheden voor de K. L.M. om weer op Indonesië te gaan vliegen. Welk resultaat hij inmid dels heeft bereikt zeide drs. van der Beugel nog niet te weten. Student door hond gebeten AMSTERDAM. 23-10. Aan het po- litiebureau in de Warmoesstraat in Amsterdam vervoegde zich een 19- jarige student uit Leiden, die vertel de dat hij de avond tevoren op de boulevard te Noordwijk aan Zee door een loslopende zwarte poedel in zijn linkerkuit was gebeten, waardoor er een bloedende wonde was ontstaan. De student had de naam van de ei genaar van de hond opgenomen. Om dat deze een Amsterdammer bleek te zijn, namelijk de heer R., deed de student aangifte bij de politie. Hij heeft zich onder behandeling van de geneeskundige dienst in Amsterdam gesteld. De Amsterdamse G.G. en G.D. heeft medegedeeld dat er thans 325 mensen in behandeling zijn in ver band met hondenbeten. Het aantal door de politie gevangen en in qua rantaine gezette honden bedraagt thans 35. overen, zodat ze een winter lang pro fijt kunnen trekken van de glorie vën hun overwinning. Een profijt dat voornamelijk in de diplomatieke sfeer ligt. De bufferstaten tussen Ti bet en India vooral Boethaan, Sik kim en Nepal hebben van ouds her onder sterke Indiase invloed ge staan. Een militaire overwinning, als het ware bij deze zwakke staatjes voor de deur, zal ze gevoelig maken om de partij van dè kennelijk sterkste te kiezen, hopen de Chinezen, die bereid zijn met wat intrige deze gang van zaken te bespoedigen. Meer dan door de verovering van Indiaas ge bied zouden ze hiermee een strate gisch sterke positie in de bergstre ken rond de Himalaya verwerven. Meer ook hierom dan om het belang van eigen grondgebied is het voor India urgent dat Nehroes opdracht de Chinezen terugdrijven over de grens zo snel mogelijk door het leger wordt uitgevoerd. Genoeg tijd hebben ze er waarschijnlijk niet voor omdat de winter snel een eind aan het krijgsbedrijf maakt en bovendien omdat zoals de Chinezen waar schijnlijk evenzeer in de rekening hebben betrokken het hun ont breekt aan moderne wapens. Moskou in het nauw Door dat laatste is Nehroe in de ietwat merkwaardige positie geraakt dat hij bij de Britten en Amerikanen wier aktiviteit om verdedigings pacten te sluiten hij steeds veroor deeld heeft om haast bij de leve ring van wapens (met andere woor den: om bijstand) moet vragen. Een ander curieus effect wordt te weeggebracht door het feit dat Rus land vooral in een tijd toen al een gewapend conflict met China dreigde de Indiase strijdkrachten voorzag van modern materieel, spe ciaal straaljagers, zodat men hier voor het eerst meemaakt dat Rus sische wapens tegen Russische wa pens worden gebruikt. Voor het ove rige schijnt de Sowjet-Unie zich bui ten het geschil te willen blijven hou den, althans openlijk. Wellicht dat ze achter de schermen druk op de Chinezen zal uitoefenen, maar de verhouding is niet zo hartelijk dat men daarvan al te veel resultaat mag verwachten. Dat men in Moskou met de Chi nese aanval danig in de maag zit, blijkt ook uit de zwijgzaamheid van radio-Moskou. Het moet een beetje lastig zijn de gewone Rus duidelijk te maken hoe het tot strijd kan ko men tussen 'n communistische staat die uiteraard van alle imperialisti sche roofzucht vrij is, en de vooral in Sowjet-kringen met ere als zoda nig gehuldigde kampioen van de neutraliteit, aan wiens vredelievend heid geen enkele Rus twijfelde. Ingezonden mededeling W O. A 's middags r* Cliinezen bedreigen Indiase stad NIEUW DELHI, 24-10. Welinge lichte kringen in Nieuw Delhi heb ben woensdag gezegd dat de Chine zen oprukken naar Tawang, het voornaamste bestuurscentrum bij de noordoostgrens. Volgens de laatste berichten zijn de Chinezen Tawang, een stad met 30.000 inwoners, tot op acht kilometer genaderd. Verwacht wordt dat zij zullen proberen de Sela-pas in te nemen, waardoor de bevoorrading van Tawang zoti wor den afgesneden. Deze pas ligt op een hoogte van 4.250 meter en is geschikt voor motortransport. Vermist kind was verdronken LEIDEN, 24-10. In de afgelopen nacht omstreeks half twee is door een surveillerende hoofdagent van politie in het water van de Poelwe tering nabij de Maredijkbrug te Lei den het stoffelijk overschot gevon den van de twee-jarige F. van G., die sedert vorige week woensdag was vermist. Uit het onderzoek is gebleken, dat hier geen sprake is van misdaad. Vermoedelijk is het kind tijdens een spel in het water geraakt. IIET KREEKRAKPLAN Studiecommissie voor ontwikkeling Scheldebekken 's-HERTOGENBOSCH, 24-10. Dc minister van Verkeer en Waterstaat zal een werkgroep instellen welke de mogelijkheden tot ontwikkeling van het Scheldebekken moet bestu deren. Dit heeft dc commissaris der koningin in de provincie Noord-Bra bant, dr. C. Kortmann. meegedeeld in dc vergadering van de Provinciale Staten. Aanleiding tot het instellen van de werkgroep is de sludic die door Rijkswaterstaat gemaakt is van het zogenaamde Kreckrakplan. In de werkgroep zullen vertegen woordigers van verschillende depar tementen en rijksdiensten alsmede representanten van de provincies Zeeland en Noord-Brabant zitting hebben. In de studie van de groep zullen de denkbeelden worden be trokken die in het rapport „Noord- Brabant in het nieuwe westen" zijn neergelegd, als ook de sedert kort naar voren gebrachte gedachte om in het oostelijke deel van het Schelde bekken een groot zeehaven- en in dustriegebied aan te leggen. Het college van Gedeputeerde Sta ten van Noord-Brabant heeft de mi nister als zijn standpunt te kennen gegeven, dat in het met België te sluiten tractaat betreffende de Schol- de-Rijnvcrbinding rekening dient le worden gehouden met een dergelijk projekt in het Scheldebekken. Dok de provincie Zeeland heeft een gun stig advies gegeven inzake 't Kreek- rakplan. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND HILVERSUM. Er zijn thans olfi- cieel tien ontslagen bij het bestuur van de A.V.R.O. ingediend naar aan leiding van het conflict, dat in het afgelopen weekeinde ontstond over de voorziening in de vakature van direkteur, DEN HAAG. De 60-jarige metse laar L. V. uit Den Haag is bij een verkeersongeluk in zijn woonplaats ernstig gewond en aan de gevolgen in het ziekenhuis Zuidwal overleden. HAARLEM. Op de drukke ver keersweg Alkmaar-Wieringermeer is de 36-jarige vertegenwoordiger K. van T. uit Velzen bij een verkeers ongeval omgekomen. GRONINGEN. Op de rijksstraat weg te Glimmen, een paar honderd meter voor de kruising met dé weg naar Zuidlaren onder de gemeente Haren, heeft zich een ongeval voor gedaan waarbij een 11-jarige jongen werd gedood en vijf volwassenen werden gewond. DEN HAAG. De 24-jarige matroos A. K. uit Den Haag is bewusteloos in een tank in de voorpiek van de Hollandse kustvaarder „Towa" ge vonden. Twee en een half uur lang heeft men kunstmatige ademhaling toegepast, doch de man bleek reeds overleden. AMSTERDAM. De 61-jarige fa brieksarbeider P. van V. uit Water gang (gemeente Landsmeer) is met zijn bromfiets op de Buiksloterweg in Amsterdam-noord tegen de leu ning van de brug over het Noord hollands kanaal gereden en even la ter ter plaatse overleden. UTRECHT. Op een niet-beveilig- de overw.eg tussen Doetinchem en Wheel is een bestelauto gegrepen door een trein. De chauffeur, de heer W. F, uit Doetinchem, kwam daarbij om het leven. Een pony, die in de auto werd vervoerd, werd eveneens gedood. ROTTERDAM. Tijdens werkzaam-, heden bij het goederenstation noord is de 40-jarige kolenwerker A. M. S. dodelijk verongelukt. Het ongeval gebeurde bij het optakelen van een 700 kg. wegende betonnen keerwand. Het gevaarte schoot uit de strop en sloeg tegen het lichaam yan het slachtoffer. TERWINSELEN. In het onder grondse bedrijf van de Staatsmijn Wilhelmina te Terwinselen bij Heer len is door een ongeval om het le ven gekomen de 21-jarige ongehuw de mijnwerker J. J. T. B. uit Ter winselen. De heer B. raakte met zijn borst bekneld tussen een transpor teur en een stijL DEN HAAG. De minister van Jus titie, mr. A.C. W. Beerman, heeft alle procureurs-generaal verzocht te onderzoeken of er zich aan de uni versiteiten en hogescholen in hun ressort in verband met de afgelopen groentijd qxcessen .hebben voorge-- daan die aanleiding zouden kunnen zijn tot justitieel ingrijpen. Boeken en brochures Voorlichtingsblad voor pluimveehouders Volgende week zullen de Neder landse pluimveehouders en andere geïnteresseerden het eerste nummer van het vakblad Pluimvee thuisbe zorgd krijgen. Met de verschijning van dit nieuwe blad hoopt men de weg te banen voor deskundige en meer gespecialiseerde voorlichting voor de pluimveehouder. Pluimvee gaat van 1. november aanstaande af éénmaal per veertien dagen verschij nen. Het initiatief tot het doen ver schijnen van het nieuwe blad is uit gegaan van de drie Centrale Land bouw Organisaties, die hiertoe heb ben opgericht de Stichting C.L.O.- Pluimveeblad. Ingezonden mededeling Ui CD Q K 's avonds Telef. weerberichten voor de bouwvakken DEN HAAG, 24-10. Van 1 novem ber aanstaande tot 1 april 1963 kun nen de speciale weerberichten voor de bouwvakken weer telefonisch be luisterd worden. De telefoonnummers van het te lefoonnet Utrecht (netnummer 030) zijn voor de vier rayons, waarin het land is verdeeld, ongewijzigd geble ven. Wel is verandering gebracht in de aanduiding van de windsnelheden; deze worden voortaan vófnaf acht meter per seconde precies aangege ven. Ingevolge de internationale af spraak wordt geen gebruik meer ge maakt van de beaufortschaal. Het rayonkaartje en verdere bij zonderheden over de bouwweerbe- richten zijn opgenomen in een nieuw vouwblad, dat op aanvraag gratis beschikbaar wordt gesteld door het ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, Van Alkemadelaan 85 le Den Haag. Bij het departement is ook een.nieuw inlegvel voor de V.R.D. '56 inzake de gewijzigde wind- snelheidsaanduiding kosteloos te ver krijgen. Jaarverslag 1961 P.P.D. voor Zeeland ZIERIKZEE, 24-10. Verschenen is het jaarverslag 1961 van de Provin ciale Planologische Dienst voor Zee land. In zijn inleiding op het verslag zegt de direkteur, ir. M. de Vink, dat 1961 voor Zeeland een jaar van gro te aktiviteit en van grote betekenis is geweest. De vele studies, de om vangrijke „planning" en de voortdu rende akties om tot vergroting en meerdere gedifferentieerdheid van de werkgelegenheid te komen zijn in het verslagjaar tot zichtbare resul taten gekomen. Ir. De Vink merkt voorts o.a. op dat het van groot be lang is voor de recreatie dat de werkzaamheden voor het streekplan Schouwen-Duiveland in het laatste stadium verkeren en het begin van de procedure voor de vaststelling en goedkeuring met zekerheid in het volgende verslagjaar tegemoet kan wofden gezien. (Zoals inmiddels dit jaar is geschied. Red.). Uit het verslag blijkt voorts o.a. dat de streekcommissie ad hoe voor de Westhoek van Schouwen-Duive land als volgt is samengesteld: J. van Waveren, Haamstede (voorzitter); ir. M. de Vink, mevrouw A. Borgmeij- er-Mater, Renesse; A. M. Geluk, Noordgouwe; L. Kouwen, Renesse; ds. F. A. van Liere, Renesse; N. H. Lysen, Burgh; J. D. Nieuwenhuize, Haamstede; H. van Toledo, Haam stede en P. L. Vis, Haamstede. Vijf gewapende bandieten hebben bij een overval op klaarlichte dag een Nederlandse juwelenhandelaar van juwelen ter waarde van ruim zeshonderdduizend gulden beroofd. AMSTERDAM. Aan de vrije uni versiteit te Amsterdam hebben zich voor de cursus 1962-1963 519 studen ten (vorig jaar 459) laten inschrij ven. 87 daarvan zijn meisjesstuden ten. KERKNIEUWS Gereformeerde Kerken Beroepen te Grijpskerke (Zld.), Nieuwerkerk a.d. IJssel, Opperdoes, Scharendijke en te Schoondijke: F. B. Fennema, kand. te Marrum (Fr.). Bedankt voor Nijkerk (vac. W. Griffioen): Th. P. van Belzen, Ma- riënberg. Christelijk Gereformeerde Kerken Beroepen te Broek onder Akker- woude: F. Bakker, Driebergen. J aarvergadering Ver. van Vrijzinnig Hervormden te Zierikzec Een tachtigtal leden en belang stellenden woonde deze week de al gemene ledenvergadering bij van de plaatselijke vereniging van Vrijzin nig Hervormden. De voorzitter, ds. J. B. Assendorp, zei in zijn openings- woord, dat de kerk in de wereld, waarvan de grenzen vervagen en de afstanden steeds kleiner- .worden, geen „knus onderonsje'' meer kan en mag zijn. Geen isolement dus. Hij deed een ernstig beroep op de leden om, daar gemeenschappelijke taken ter hand genomen worden (algemeen hervormd, interkerkelijk, of zelfs in nog wijder verband), er als Vi'ijzin- nig Hervormde bij te zijn om een positieve bijdrage te leveren en niet bang te zijn de eigen kring bewust te doorbreken. De jaarverslagen van de secretaris en van de penning meester werden goedgekeurd. In het bestuur werd de heer Nolet, die zich niet meer herkiesbaar stelde, ver vangen door mevrouw Mottier-Bre- mer, terwijl de heer T. Broere her kozen werd. Bij monde van de heren De Regt, De Jonge en Swaneveld werd rekening en verantwoording afgelegd van 't pastoriefonds „Klein Maja". Na de pauze werden met 'n nieuw nroiektie-apparaat op een nieuw scherm kleurendia's vertoond van de Vrijzinnig Protestantse Landdag voor Zeeland 1961 en van de Buitendag 1962. De vergadering, die een plezie rige sfeer ademde, en waarin een gulle lach nogal eens opklonk, was begonnen met de gezamenlijke zang van Gezang 165: 1 en 2, en werd be sloten met het zingen van Gezang 284: 1 en 2. Ingezonden mededeling chocoladekorrels ie z-yn -W er (IEKKERIANP-EXPRES ftxoeue* waa*4. De Ned. Spoorwegen hebben er de banden vol aan UTRECHT, 23-10. De lage water stand, vooral die van de Rijn, geeft de Nederlandse Spoorwegen handen vol werk. Het water is nog steeds dalende, de scheepvaart ondervindt grote moeilijkheden. Op bepaalde trajekten is nachtvaart zelfs verbo den. De vrachtprijzen voor het goe derenvervoer stijgen, omdat de sche pen niet volledig bevracht kunnen worden, terwijl de kosten gelijk blij ven. De Nederlandse Spoorwegen wer ken onder hoogspanning om te vol doen aan een tengevolge van deze omstandigheden verhoogd vracht aanbod. De ruim 23.000 goederen wagens waarover de Spoorwegen be schikken, zijn bijna allemaal in ge bruik. De revisiebeurten voor de goederenwagens zijn naar een later tijdstip verschoven. Het i» onmoge lijk, zo wordt van de zijde van de Spoorwegen vernomen, om in' het buitenland nog materieel bij te hu ren, omdat men ook daar met de zelfde moeilijkheden zit. In Neder land vraagt vooral het vervoer van de zeehavens naar Duitsland grote inspanning van de N.S. Extra goederentreinen Er zijn extra goederentreinen in gelast in de toch al in de herfst over bezette goederentreindienstregeling. Het betreft hier voornamelijk het vervoer van bulkgoederen. De Spoor wegen hebben zich evenwel op het standpunt gesteld, dat eerst de ver laders, die steeds een beroep op de N.S. doen, moeten worden geholpen. Ofschoon dit extra vervoer voor de Spoorwegen vooral in verband met de moeilijke financiële positie van dit bedrijf bijzonder welkom is, zijn er echter ook grote kosten aan ver bonden. Dit geldt voornamelijk voor de variable loonkosten, die stijgen door overuren en extra werk van het personeel. Brood één cent duurder DEN HAAG', 23-10. - Het brood wordt weer een cent duurder. De minister van Economische Zaken heeft met deze ^nieuwe verhoging van de bróodprns" ingestemd na be sprekingen met de Nederlandse Bak kerijstichting op maandag en dins dag j.l. Ingezonden mededeling De hoop van de schippers is in middels gericht op het zogenaamde „adventswasser", dat begin decem ber moet vallen. De gletsjers zijn namelijk aan het bevriezen, zodat alleen regen nog enig soelaas kan bieden. Het aantal kijkers eri luisteraars DEN HAAG, 23-10. Op I oktober 1962 waren er bij de dienst luister en kijkgelden 1.210.131 televisietoe stellen aangegeven tegen 1.192.925 op 1 september j.l. (tot en met 22 okto ber 1.227.443). Er waren op 1 oktober 1962 2.600.537 geregistreerde radiotoestellen tegen 2.599.779 op 1 september j.l. Het aantal aansluitin gen op de draadomroep bedroeg op 1 oktober 469.093 tegen 470.257- op 1 september j.l. I I moet U een brief posten, dan ook even kijken (want we hebben altijd I wat bijzonders I bakker fuecias wot U geknipt TOEN EN NU MIDDELBURG, 24-10. Onder het motto: „Toen en nu" zal 3 november de Stichting Nieuw Walcheren het feit herdenken dat het dan vijftien jaar gele den is dat de eerste boom- plantdag werd gehouden, waar mee een begin werd gemaakt met de herbeplanting van Wal cheren, mogelijk gemaakt door de aktie „Plant een boom op W-alcheren" van de Stichting. Als afsluiting van de dag zul len op een bijeenkomst des avonds drie films worden ver toond en zal de heer Broerse, oud-hoofd van het landschaps- architectonisch bureau van de Stichting, een lezing met dia's houden over „Toen en nu". SPORT VOETBAL Bruse Boys-VCK (Koudekerke) 0-0 Het spel van de Koudekerkenaren stelde wat teleur maar niettemin konden Bruse Boys hun goede spel niet in punten omzetten. De verde diging van VCK wa9 het beste deel van de ploeg en liet de Boys niet passeren. Vooral na de rust had de verdediging van de gasten handen vol werk. Het einde kwam met dub bel blanke stand, hetgeen voor Bru se Boys dus een kostbaar puntje be tekent. SCHAKEN Zierikzeesche Schaakvereniging Van de op dinsdagavond gehouden wedstrijden van de Zierikzeesche Schaakvereniging zijn de uitslagen als volgt: ir. J. J. Elzerman-J. J. v. d. Ende 1-0; M. J. Enzlin-M. M. de Raat 1-0; P. C. Tak-R. Huneman 1-0; O. E. Vleeshouwer-J. Bevelander 0-1; F. Nauta-C. Nolet 0-1; dr. J. J. Wes tendorp Boerma-M. J. Enzlin 1-0. B. J. TEN WESEPE FEUILLETON Ze haalde haar schouders op. „Ik ben uit de rechtszaal naar de tram gegaan en ben de stad uitgereden. Ik heb gewandeld naar het kanaal. Daarna ben ik naar een eetgelegen heid gegaan en heb daar wat ge bruikt. Vervolgens ben ik naar Utrecht gereden. Daar heb ik wat winkels bekeken, gegeten en na af loop een bioscoopje gepikt. Ten slotte ben ik weer hierheen gereisd en was klokke tien birinen. Mooie tijd voor een jongevrouw van zes en twintig jaar. Of hebben jullie daarop nog aanmerkingen?" Josien zei: „Zeg, het gaat ons toch zeker niks aan, wat Frida in haar vrije tijd wil doen? Desnoods gaat ze naar Schiphol om te vliegen. We hebben toch ons eigen privéleven dat is van te voren goed afgespro kenen in onze vrije tijd kunnen we doen en laten wat we willen". „Tot op zekere hoogte dan toch zeker", meende Ans te moeten op merken. „Klets, er waren geen voorwaar den aan verbonden", riep Josien uit. „O nee?" Ons keek haar scherp aan. „En de mannen dan? We zou den ons niet afgeven met mannen". Josien haalde haar schouders op. „Nu ja, dat komt niet eens ter'spra ke. Dat is iets vanzelfsprekends". Gelukkig bemerkte niemand, dat Frida een beetje rood werd. Hoofdstuk 21. Waarin Ans een brief hijgt. November was al half gepasseerd, toen Ans op een morgen de post uit de brievenbus haalde. Ze keek er even naar en liep er toen mee naar het buffet. Straks, als* ze klaar was met stofzuigen, zou ze de rekeningen die er bij waren, wel even nakijken en controleren. De rest zou wel re clame zijn. Daar de post doorgaans geadres seerd wa'S aan het „Restaurant voor Vrouwen", omdat hun bedrijf onder deze naam ook ingeschreven (vas in het" handelsregister van de Kamer van Koophandel, keek men ternau wernood naar de adressering. En omdat de meisjes- zelden of nooit privépost kregen, was het Ans niet opgevallen, dat een grote envelop geadresseerd was aan mejuffrouw A. Adema. De andere meisjes, die geleidelijk aan beneden kwamen, liepen met een minimum aan be langstelling even de post door, maar legden die al gauw weer neer. Het was immers Ans' werk om de boek houding bij te houden? Daar bemoei den ze zich niet mee. Om negen uur was Ans klaar en ging met de post naar de salon. Ze sorteerde de rekeningen afzonderlijk en bekeek toen een voor een de re clamedrukwerken. Uit de grote en velop haalde ze een boekje en ze las: „Jaarverslag 1960 Grotendorst' Expeditiebedrijven N.V." Ze sperde haar ogen wijder open en las het.nog eens. Toen keek ze op de envelop en zag, dat het verslag voor haar per soonlijk bestemd was. Gul, gut, wat attent van baas Jon. Hij heeft zijn vroegere sekrelaresse schijnbaar nog niet vergeten. Of de oude baas heeft het toegezonden. Ze bladerde even door het boekje, bekeek de foto van de pasgereed ge komen veem aan de haven en de foto van de drie nieuwe trailers, die bestemd waren voor de uitbreiding van het wagenpark. Zo, de zaken gingen dus goed onder leiding van baas Jan. Nu ja, een zakenman was hij wel. Halverwege in het boekje zat een brief, met een stukje plakband vast gehecht, zodat hij er niet uit kon vallen. Ans keek evennaar het handschrift en herkende dat ter stond als zijnde van de jonge baas. Ze stond op het nunt de brief door midden te scheuren, maar ze legde hem weer in het boekje en deed alles in de envelop, die ze boven op de kast legde. Toen ging ze verder met haar post. Ze had die dag haar vrije middag en toen de klok één uur geslagen had, maakte ze haar schort los en ging naar de salon, waar ze de grote envelop van de kast haalde. Op haar kamer gekomen, schopte ze haar schoenen uit en ging op haar gemak op de divan liggen. Ze haalde het boekje weer uit de envelop en ging de brief lezen. Zeer geachte juffrouw Adema. Ingesloten heeft u het jaarverslag van ons bedrijf kunnen aantreffen. U hebt enige jaren van uw beste krachten daaraan gewijd en ik mag aannemen, dat u nog wel enige in teresse zult hebben voor het wel en wee van „Grotendorst's expeditie bedrijven N.V." (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 5