RUNDVLEES DE KEURSLAGERS 178 Restaurant voor vrouwen Montage van brug over Grevelingensluis was tam karweitje Een ton voor Bron als zijn theorie juist is Eet nu Brug uitkomst voor verbinding met „Oostkop" BRUINISSE, 20-10. De montage van de brug over de Gevelingensluis is voor de mannen van Braats ma chinefabriek uit Rotterdam, een tam karweitje geweest. Nadat de brug dinsdagavond voor de wal van Bruinisse was verschenen arriveer de woensdagmorgen de drijvende bok „Simson" van de firma Van den Tak uit Rotterdam en toen was het eigenlijk niet anders dan een beetje handigheid en wat passen en meten om de 15 meter brede en 110 ton we gende brugplaat op zijn plaats te krijgen. Toen men het zover had volgde het opzetten van de steilen en het op zijn plaats brengen van de zg. balans. Deze laatste heeft een ge wicht van 65 ton. Het kwam alles voor elkaar, zoals een jongen met een mecanodoos speelt. Donderdag werd beton gestort om de brug vast te zetten en een tegenwicht te vor men bij het opendraaien van de klap van de brug. Indien nodig wtjfcden deze week nog de machines afgesteld, die voor het bedienen van de brug in de kel ders van het sluiscomplex zijn op gesteld. Tijdsbesparing Voor alle9 wat werkt aan de zg. Oostkop, de haven in de Krammerplaat en de zijde van die plaat, waar het laatste sluit gat zich bevindt, betekent het gereedkomen van de brug een enorme tijdsbesparing. Want zag men tot dusver van de wal van Bruinisse af, tientallen auto's de nieuwe weg over de Gre- velingendam berijden, er kwam toch voor deze auto's een onherroepelijk halt, omdat ze de sluis niet over konden. Veel werkvolk en veel groot materieel moest per schip naar de plaat worden gebracht. Daaraan komt nu een eind. Men zal straks bij de directiekeet op de Bruinisser wal in zijn auto kunnen stappen en naar het werk toe rijden, dat bijna een uur gaans verderop ligt. Voor een auto bete kent dit stuk straks nog slechts en kele minuten. Zo vormt de brug over de Grevelingensluis weer een nieuw element in het totaalbeeld van de Grevelingendam, waar aan de ein der eveneens de hoge stalen torens reeds oprijzen, waaraan de kabel baan wordt opgehangen, die in 1963 het noordelijk Grevelingengat zal afsluiten. De bedieningshuisjes en de huizen van het bedieningspersoneel voor de sluis en de brug zijn kleinere objec ten in het grote geheel dat plm. 3V2 miljoen gulden kost, waaraan hard wordt gewerkt om ze spoedig klaar te krijgen. Rode rozen STOCKHOLM, 20-10. Als va riatie op het thema van de huisheer „die er nooit wat aan doet" had een vrouw in de Zweedse stad Helsingborg een klacht ingediend tegen de eigenaar van haar huurwoning omdat deze, zonder tevoren overleg met haar te plegen, haar kamers had laten behan gen met „rode rozen op witte ondergrond". De vrouw bleek deze papieren bloemenhulde niet op prijs te stellen. Zij werd nerveus van dat behang en zag op 't laatst overal rode rozen, aldus klaagde zij bij de rechter, die haar vordering echter van de hand wees. De vrouw kreeg achteraf wel ge lijk van professor Jacobowsky van de nationale gezondheids raad, volgens wie een bepaald behangselpatroon wel degelijk bij daarvoor gevoelige mensen psychische storingen kan ver oorzaken. „Aardstralenkastjes onzin" J denkt dat een netto bedrag van f 250.000 ver- SCHIPHOL, 19-10. „U denkt dat dit alles een grap is", begon de heer C. Doyer na zyn aankomst op Schip hol uit Brussel. „Integendeel, ik vat deze zaak volkomen serieus op. Het is mjjn bedoeling nu eindelijk eens een einde te maken aan al dat flau we bygeloof en talloze oplichtingen. Het is allemaal begonnen op 1 sep tember in Waddinxveen. Daar wilde een zekere heer Bron voor f 50.000 een sportveld droog maken met be hulp van aardstralenkastjes". Na deze woorden te hebben ge sproken haalde de heer Doyer een cheque van f 100.000 uit zijn zak. „Die ga ik naar de heer Bron bren gen als de door hem beweerde theo rie juist is, dat een aardstraal in één nacht tijds een accu leeg kan laten lopen, kan hij bij de Amsterdamse Bank deze cheque gaan innen. Int hij de cheque zonder dat de accu die ik heb meegenomen leeg is, dan doe ik hem een proces aan wegens oplichting. Laat de heer Bron maar vast een flinke aardstraal gaan uit zoeken, dan zet ik aan het eind van die straal mijn apparaat wel neer. Ik blijf er wel de gehele nacht bij zitten", ging de heer Doyer verder. Naar een journalist (de heer van Dijk van de Leeuwarder Courant) in de perskamer op Schiphol mede deelde, zou de heer Bron per jaar Vrijdagmiddag zijn in Hóllandia wederom twee Dakota's met Indone siërs uit Biak aangekomen. Het zijn ambtenaren voor het V.N.-bestuur die met een Electra-lijnvliegtuig van de „Garoeda" uit Djakarta naar Biak werden gebracht. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Reitsum: G. J. Hintz- bergen te Zwijndrecht. Aangenomen naar Oostwold (Wes terkwartier): S. den Blaauwen, vica ris te Axel. Bedankt voor Lisse (vac. G. Pet- tinga) (toez.): J. P. van Roon te Er- melo; voor Brugge (Prot. Evang. Kerk): J. E. L. Brummelkamp te Kethel; voor Papendrecht (vac. H. C. Bultman): J. van Wier te Putten; voor Oldebroek (vac. Joh. Verweli- us): J. J. Poot te De Bilt. Gereformeerde Kerken Examens. - De classis Goes heeft praeparatoir geëxamineerd en be roepbaar verklaard de heer J. Baay- ens te Goes, kandidaat aan de V.U. Hij zal een eventueel beroep ter stond in overweging nemen. Adres: Lange Vorststraat 106. Beroepen te Rilland-Bath en te Vianen: F. B. Fennema. kandidaat te Marrum; te Alkmaar (vac. A. Reen): D. Pasman te Hardenberg; te South Gippsland (Victoria, Australië) (Ref. Churches): W. van Wijk te Hoog vliet; te Wijckel (Fr.) en te Zout kamp: F. B. Fennema, kandidaat te Marrum (Fr.). Bedankt voor Pernis (vac. J. H. van Halsema): M. Grashoff te Bleis wij k. Christelijk Gereformeerde Kerken Tweetal te Broek onder Akker- woude: F. Bakker te Driebergen en P. van Zonneveld te Bennekom. Bedankt voor Schiedam en voor Zutphen: M. W. Nieuwenhuijze te Amsterdam-west. Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor Borssele: A. F. Hon- koop to Goes. een netto bedrag van f 250.000 ver dienen door de verkoop van aard stralenkastjes, die in prijs variëren van f 650 tot f 5800. „Sinds decem ber verleden jaar heeft hij naar zijn eigen beweringen in Friesland 60 kastjes verkocht", sprak de heer van Dijk. Kerstgroeten voor militairen over zee DEN HAAG, 19-10. De Dienst Wel- zijnszorg Leger zal, in samenwer king met de Dienst Ontwikkeling, Sport en Ontspanning der Konink lijke Marine, evenals vorige jaren weer een kerstgroetenactie houden voor familieleden van die militairen der zee- en landmacht, die tijdens de kerstdagen in Suriname of de Nederlandse Antillen verblijven. De stemmen van meer dan vijf honderd families zullen op de band worden vastgelegd, waarna van elke groet een grammofoonplaatje wordt gesneden dat naar de militairen over zee wordt verzonden. De bedoeling is om deze grammo foonplaten op de kerstdagen aan be trokkenen uit te reiken. De begroting 1963 van de gemeente Bruinisse De begroting 1963 van de gemeen te Bruinisse geeft voor wie daarin grasduint weer talrijke bijzonderhe den, die het vermelden waard zijn. Zo wordt geraamd dat de straat verlichting f 5400 aan stroomver bruik zal vergen en f 200 aan onder houdskosten. De bijdrage aan het Zweede Rode Kruis ziekenhuis zal vermoedelijk f 3 per inwoner zijn, met de kosten die verbonden zijn aan personeel van het oude zieken huis Noordgouwe vergt een en ander een uitgave van f 8850. De school- artsendienst kost f 0,46 per inwoner of f 1086 en de schooltandverzorging f 400. De vleeskeuringsdienst vergt f 720,88 en de keuringsdienst van waren f 613. Gerekend wordt dat de kosten aan de Centrale Dienst voor Bouw en Woningtoezicht verbonden f 7554 zullen vergen, waar dan aan inkomsten een bedrag van f 2600 aan bouwleges tegenover staat. Een bedrag van f 6100 is uitge trokken om te worden uitgekeerd aan hen die in 1963 overgaan tot woningverbetering of wonhAgsplit- sing, of die hun privaat veranderen in een watercloset. Onderhoud van straten en pleinen is verhoogd tot f 6000. De kosten van pompen en riolen (zuiveringsinstal latie) worder. begroot op f 4500. Te genover een ontvangst van f 9300 aan reinigingsrechten staat een uit gaaf van f 12.165. De kosten van het. gemeentelijk sportterrein worden voor onderhoud van het sportveld geraamd op f 1700. De muziekvereniging „Nu met Hope" krijgt f 850, ide jeugdverenigingen (jeugdzorg) f 200. De vaste schulden van de gemeen te worden per 1 januari 1963 ge raamd op f 3.673.000, dit vergt aan rente f 152.500 en aan aflossing ruim f 61.000 per jaar. Aan verpleeggeld moet de Dienst voor Sociale Zorg uitkeren ruim f 60.000, waarvan maar ruim f 12.000 terugkomt; het nadelig slot dat door de gemeente moet worden opgevan gen bedraagt dan ook bijna f54.000 (Dienst voor Sociale Zorg). Het nadelig saldo van het badhuis wordt geraamd op f 3900. De normen van het studentengedrag DELFT, 20-10. Bij de inauguratie van bijna 200 kandidaat-leden van de R.K. studentenvereniging Sanctus Virgilius te Delft heeft de president de heer J. M. Wiechen o.a. gezegd, dat er een groot verschil is tussen het studentenleven van voor en na de oorlog. De student van voor de oorlog had een superioriteitsgevoel, dat hem van de burgers scheidde. Thans is de afstand tussen student en burger geringer en worden te recht voor de studenten en de bur gers ten aanzien van hun gedrag in het openbaar dezelfde normen aan gelegd. Spreker zer voorts, dat het flauw en zinloos is handelingen te verrichten die geestelijk en licha melijk gevaren inhouden. Een ver eniging die zichzelf respecteert zei hij, zou zulke handelingen nimmer kunnen tolereren. Vooral in de groentijd za^de student dienen te beseffen naar welke normen hij zich dient te gedragen. MUILKORF VERPLICHT Amsterdamse straten waren „hondsverlaten" AMSTERDAM, 19-10. Op de Am- sterdamse straten waren vrijdag avond geen honden meer te zien. Kennelijk war enalle hondenbezit ters reeds getraind op het uitgaans verbod voor hun viervoeters, die zich niet meer zonder muilkorf op straat mogen vertonen. De 40 jaar geleden door het minis terie van landbouw voorgeschreven muilkorf wel te verstaan. Hoe deze metalen muikorf er precies uitziet, is wel bekend gemaakt, maar het grote probleem is dat deze dingen nergens zijn te krijgen. De politie heeft honderden hondenbezitters moeten teleurstellen. Zij weet het ook niet. Overigens zijn de Amsterdamse autoriteiten vol bewondering voor de wijze waarop de ruim 30.000 Amster damse hondenbezitters op de gean nonceerde maatregelen hebben ge reageerd. De medewerking noemt men fantastisch. Nog een onderzoek in studentenincident ROTTERDAM, 20-10. De procu- reur-generaal in Den Haag heeft de Rotterdamse politie opdracht gege ven een onderzoek in te stellen naar de gebeurtenissen, die geleid heb ben tot de verwondingen die de aankomend student Pim v. d. Vecht heeft opgelopen tijdens een invecht- ceremonie op de sociëteit Hermes in Rotterdam. De student liep hierbij een hersen schudding en een schouderfractuur op en is nadien in een ziekenhuis opgenomen. De Rotterdamse politie heeft deze opdracht ontvangen en is met het onderzoekbegonnen. Haarlem raakt hofjes kwijt HAARLEM, 20-10. Ten behoeve van de stichting van een nieuw marktplein te Haarlem in dé omge ving van de Raaks en de Doelen zul len twee hofjes moeten verdwijnen. Regenten van het Zuiderhofje schrijven in een brief aan de ge meenteraad, dat zij ernstig teleurge steld zijn over het feit, dat het reeds meer dan 300 jaar oude, in hoofd zaak in 1891 vernieuwde hofje, zal moeten verdwijnen. Zij wijzen op de aantrekkelijke ligging van het hofje in het centrum, waardoor de daarin ondergebrachte bejaarden, voor zover zij valide zijn, nog actief aan het stadsleven kunnen deelne men. Met toewijzing van een nieu we vervangende behuizing in de nieuwe stadswijken zouden de be jaarden niet zijn gebaat. Herindeling Walcheren Opheffing van dertien gemeenten DEN HAAG, 19-10. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp inge diend tot de opheffing van dertien gemeenten op Walcheren en tot de vorming van vier nieuwe gemeenten op dit eiland. Op het ogenblik zijn er in totaal negentien gemeenten op Walcheren. Het doel van deze ge meentelijke herindeling op het Zeeuwse eiland is enerzijds de ver sterking van de gemeentelijke be- gelijkheden te scheppen voor de stuurskracht en anderzijds de mo- verdere ontwikkeling van Vlissin- gen, dat in ernstige ruimtelijke moei lijkheden verkeert. Dit blijkt uit de memorie van toe lichting op het wetsontwerp, dat is ondertekend door de minister van binnenlandse zaken, mr. E. H. Toxo- peus. Honorering medewerkers ziekenfondsen AMSTERDAM, 19-10. De Zieken- fondsraad deelt mede dat hij zijn goedkeuring heeft verleend aan overeenkomsten tussen de organisa ties van specialisten, tandartsen en heügymnast-masseurs enerzijds en de ziekenfondsorganisaties ander zijds. Deze overeenkomsten, die de honorering van genoemde medewer kers voor hulp aan ziekenfondsver zekerden betreffen, treden 1 janu ari 1963 in werking, uiteraard on der voorbehoud, dat de minister van sociale zaken en volksgezondheid zich met de beslissing van de Raad kan verenigen. JOHANNESBURG. Mevrouw He len Joseph, secretaresse van de te gen rassenscheiding gekante federa tie van Zuidafrikaanse vrouwen, die vorjge week zaterdag door de minis ter van justitie vijf jaar huisarrest kreeg opgelegd, werd luide toege juicht door een menigte jonge Afri kanen en Europeanen, toen zij zich op straat begaf. ADVERTENTIE Uit hollands malse weiden Rundvlees is gezond! Vol ei-witten en proteïnen Vol mineralen en vi taminen. Neem er nu een stukje EXTRA van Deze week voordelig Rundvlees bij Stooflappen 500 gram 208 Om vlug klaar te zijn: Riblappen 500 gram 248 3 Biefburgers 98 Magere lappen 500 gr. 268 18 WOENSDAG: 300 gram Hachévlees 128 met gratis zakje kruiden 500 gram gehakt 300 gram Lever 118 met gratis rakje krulden 100 gram Ontbijtspek 45 Voor pittige Boterhammen: grote blikken Nasi goreng 100 gram Pekelvlees 49 NU: 134 100 gram Corned beaf 49 a 98 200 gram Leverworst 49 Gelderse rookworst Het is goed winkelen bij de Keurslagers! „OUDERS MOETEN SCHOOLKEUZE DOEN" Voorzitter „Ver. Volksonderwijs" nam afscheid AMSTERDAM, 20-10. De „Vereni ging Volksonderwijs" heeft zaterdag !n de middagzitting van de algeme ne vergadering der vereniging in Bellevue te Amsterdam afscheid ge nomen van haar algemeen voorzitter mr. A. de Roos. In zijn afscheidswoord zeide de heer de Roos dat wanneer hij zich op 1 november zal moeten terug trekken uit het strijdgewoel van het maatschappelijke en politieke leven, tevens een einde zal zijn gekomen aan zijn openbaar optreden voor volksonderwijs. In de loop van de veertien jaar, dat hij algemeen voor zitter der vereniging was, is er, al dus mr. de Roos, veel strijd gevoerd om de positie van de openbare school in ons land te verdedigen, om de rechten van ouders, die voor hun kinderen openbaar onderwijs ver langen, veilig te stellen en om de wettelijke positie van het openbaar onderwijs te versterken. Positie openbaar onderwijs Strijd is er ook geleverd wanneer in nieuwe wetten de positie van het openbaar onderwijs niet krachtig genoeg naar voren kwam. Als voor beelden daarvan noemde mr. de De Oude kerk te Delft DELFT, 19-10. De historische en door haar scheve toren vermaarde Oude Kerk te Delft, die vorig jaar in gebruik werd genomen na een gron dige restauratie, die ongeveer 3l/z miljoen gulden heeft gekost, is op nieuw in herstel. De zoldering van het noorder transept, waarvan men meende dat zij niet onder handen behoefde te worden genomen blijkt nu toch zo slecht te zijn, dat voor zieningen moeten worden getroffen. Spanten, balken en planken zijn door de houtkever aangevreten. De kosten van het werk, dat inmiddels is begonnen, zullen enige tiendui zenden guldens bedragen. Roos de behandeling van de nieuwe kleuter-onderwijswet, de kweek- schoolwet, de financieringswetten van het v.h.m.o., de wet op het we tenschappelijk onderwijs en nog on langs de behandeling van de mam moetwet. Ook nu nog wordt er vol gens hem om de kinderen strijd ge leverd. Voor zover deze terug te voeren is op een gezonde botsing der me ningen, behoeft er geen bezwaar te gen te bestaan omdat een principi ële schoolkeuze bevorderlijk is voor de zuiverheid der verhoudingen. Maar wanneer de strijd om de kin deren gevoerd wordt om andere be langen dan keuren wij deze ten sterkste af. Het zijn de ouders die uiteindelijk de schoolkeuze moeten doen, aldus mr. de Roos. Stewardess uit vliegtuig gezogen HARTFORD, 20-10. Een stewar- dess van de Amerikaanse „Allegha ny Airlines" is vrijdag verongelukt, doordat zij op een vlucht van Was hington naar Providence op 15 km. ten westen van Hartford in Connec ticut uit de achterdeur van het vlieg tuig viel. Hoe deze deur openkwam, is niet bekend. De stewardess was de 29-jarige Frangaise Frangoise Demorière. Kort voordat het toestel in Hart ford zou landen had de piloot ge meld, dat er moeilijkheden waren met een cabinedeur. Kort daarna berichtte hij dat de stewardess uit het toestel was gezogen. ROTTERDAM. Op het terrein van de B.P.M. aan de Vondelweg in Rot terdam is de 17-jarige bijrijder Ge- rardus Spruit door een vrachtauto met heipalen overreden. De jonge man was op slag dood. Antilliaanse werkers naar Nederland WILLEMSTAD, 20-10. Met de Prins der Nederlanden van de K.N. S.M. zijn zaterdag tien Antillianen naar Nederland vertrokken om te gaan werken in diverse bedrijven. Hoewel de plaatselijke selectie op de Antillen een groter aantal gegadig den had opgeleverd, verminderde dit door de selectie welke in de be trokken bedrijven in Nederland werd toegepast en waarbij met tal rijke specifieke eisen rekening ge houden werd. Het gaat hierbij om zes jongens uit Curagao en vier van Aruba. Hun leeftijden variëren van 23 tot 30 jaar. Veel Egyptische troepen in Jemen ADEN, 20-10. Radio-Sana'a heeft vrijdagavond laat de komst van „nieuwe Egyptische troepen" bekend gemaakt. Eerder was gemeld, dat president Nasser de premier van het nieuwe bewind in Jemen, bri gade-generaal Sallal, had laten we ten dat hij opdracht had gegeven tot het zenden van een grote strijd macht. De premier bond de bevol king op het hart, geen geloof te hechten aan eventuele geruchten, dat de Egyptenaars waren gekomen om de Jemenieter. te overheersen. Radio-Amman maakt melding van een bericht van de monarchis tische radio in Jemen, waarin wordt gezegd dat imam Mohammed van Jemen, zijn oom, prins Hassan, aan het hoofd heeft gesteld van een nieuwe, tijdelijke, regering. De Sowjet-Unie heeft vrijdag voor de algemene vergadering der Verenigde Naties een ontwerp-re- solutie ingediend, waarin voorge steld wordt nationalistisch China uit alle lichamen van de volkeren organisatie te stoten en de aldus opengevallen plaatsen toe te wijzen aan communistisch China. B. J. TEN WESEPE FEUILLETON „De weg zonder weerstand. Weer standen kunnen evenwel overwon nen worden. Maar ik bedoel dit: zou het toeval zijn, dat wij vanmiddag met elkaar gebabbeld hebben over ons leven? We zijn misschien beiden een beetje cynisch geworden door de onaangenaamheden in ons leven. U ten opzichte van mannen, ik ten op zichte van vrouwen. Wij hebben sa men eens een keer behoorlijk ruzie gehad. U hebt me de waarheid ge zegd, toen ik minder tactvol optrad. U hebt een proces daarover aanhan gig gemaakt en weken stonden we als tegenpartijen tegenover elkaar. Nu zitten we samen in een auto en hebben een gezellige middag. Waar om moeten, de mensen toch eerst herrie met elkaar maken, voor ze elkaar beter leren kennen?" Frida haalde haar schouders op. „Tja, wat moet ik daarvan zeggen?" „Och, het doet er niet toe. We heb ben de strijdbijl begraven en heb ben géén hekel meer aan elkaar. Dat is al heel wat. Tussen haakjes ik heb nooit een hekel aan u gehad, hoor! Misschien alleen die eerste uren, toen ik nijdig was". Ze keek hem lachend aan. „Een politie-inspecteur moet zich onder alle omstandigheden kunnen beheer sen, weet u dat?" Hij knikte. „Natuurlijk weet ik dat. Maar aan de andere kant blijft een mens een mens. Als bij ons arres tanten wel eens te keer gaan en er alles uitgooien, wat niet mooi meer is, steek ik een sigaret op en laat ze rustig uitrazen. Dat is de over tollige stoom, die eerst afgeblazen moet worden. Dat is de veiligheids klep van een bepaald soort mensen. Je kunt het ze niet kwalijk nemen en dat doe ik ook niet. Later zijn ze kneedbaar en kunnen we alles met ze doen". Ze keek op haar horloge. „Zeg, het is al over vieren. We moeten toch zo langzamerhand naar de stad terug". Hij lachte. „Waarom? U hebt toch een vrije dag? En ik ook. Kunnen we samen niet wat aan de boemel gaan?" „Meneerinspecteurs boemelen niet". Frida kneep haar lippen stijf samen. „Een etentje in Utrecht of zo? En dan een bios?" Ze keek hem met grote ogen aan. „Ik val van de ene verbazing in de andere. Kent u mijn belofte dan niet?" „Zeer zeker. Maar vandaag is de regel uitzondering, niet? Spring eens één keer uit de band, juffrouw de Beer. De boog kan niet altijd gespan nen zijn. Morgen heb ik weer mid dag- en avonddienst en mqet u waar schijnlijk ook weer hard werken. Zullen we de rest van de dag sa men nog wat genieten van het le ven?" Frida zuchtte. „Meneer de inspec teur, u bent onweerstaanbaar. Wat mij mankeert vandaag.... ik weet het niet. Goed, op voorwaarde, dat we om uiterlijk tien uur weer in de stad terug zijn. Ik zal toch wel een smoes moeten bedenken, voor de meisjes. Ik ben nog nooit een hele dag op sjouw geweest". „Dan wordt het hoog tijd. Vooruit, vandaag zetten we de zorgen opzij. We gaan fijn naar Utrecht!" Hoofdstuk 20. Waarin Frida handelt in strijd met haar belofte. Tien voor negen was de film af gelopen en in een cafetaria vlakbij aten ze nog vlug een croquetje en dronken een kop koffie. Toen stap ten ze in en reden huiswaarts. In de auto zat Frida di'cht tegen hem aan. „Weet je, Wim, ik ken me zelf niet meer. Ik heb altijd gedacht: Mannen, ik word er niet meer koud of warm van. Ik was vast besloten me nooit meer met één van hen ooit in te laten. Maar vandaag leek het net, of mijn wil verlamd was. Mijn 'verstand zeiNee. Mijn hart zei: Ja. Ik dacht, dat ik het gepantserd had. voor altijd Hij knikte. „Tja, wat kan het gek lopen in een mensenleven, hè? Toen je vanmorgen de rechtszaal uitliep naar buiten, zag ik je door het raam gaan. Ik liep je achterna .omdat ik graag mijn excuus wilde aanbieden. Maar in de stad durfde ik dat niet. Je was in je restaurant zo nijdig op meik dachtze blaft me op straat vast weer af. Je stapte op de tram en reed weg, voor ik er ook in kon stappen. Met de volgende tram ging ik je achterna. Op goed geluk af liep ik de weg naar het kanaal en daar zag ik je zitten op een bank. Weet jc nog? Jij zat op het ene eind en ik op het andere. Dichterbij durf de ik niet komen". Ze drukte even zijn arm. „Nu wel, hè?" Hij zuchtte. „Frida, ik wil je op tijd afleveren in de stad. Het is nog drie kwartier rijden, anders „Wat andersverliefde school jongen (Wordt vervolgd). i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 7