Man doodt vrouw en dochter Ongevallen met kernbommen? Politieke spanning in Washington De verhouding; Bonn-Moskou Beslissing saneringsplan wordt verdaagd ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE M»wui»* 2-' N» DE NOOD IN DE PLUIMVEEHOUDERIJ Chr. organisatie van pluimveehouders telegrafeert minister-president Flitsen uit het buitenland GEMEENTERAAD ZIERIKZEE AMSTERDAM «9-10. Het bestuur vaii de nationale christelijke orga nisatie van boerenpluimveehouders heeft in een aan de minister-presi dent verzonden telegram zün nood geklaagd ever de „catastrofe welke zieh voltrekt over de gezinnen van de beoefenaren van de pluimveehou der^ Door slechte bedrijfsuitkomsten, veroorzaakt door te lage eierprijzen, een foutieve eierafzet en te hoge voederprijzen zijn deze gezinnen volgens de organisatie zwaar gedu peerd. Zij vraagt om directe hulp in de vorm van een bijdrage van f 5 per kip op basis van de landbouw telling 1961. Als indirecte maatrege len worden aanbevolen een betere afzetregejing, een eerlijke uitbeta ling en een kortere weg naar de con sument. In een toelichting wordt medegedeeld, dat de pluimveehou ders grote schulden hebben bij de mengvoeders-grootindustrie, de voe dercoöperaties en de molenaars. De grootindustrie gaat procederen om invorderingen te bewerkstelligen en de mengvoeder coöperaties overwe gen inschakeling van de deurwaar der. De schuldenlast is volgens de organisatie slechts voor 10 a 20 pro cent te liquideren door de verkoop van kippen. Flinke chauffeur De 24-jarige Russische taxi chauffeur Joeri Savosjtsjenko heeft bij decreet van de Op perste Sowjet een medaille voor betoonde dapperheid ge kregen, zo meldde het Russi sche regeringsblad „Izvestia". Toen enkele rovers er met zijn taxi vandoor gingen was Joeri op het dak van de wagen ge sprongen en had zich daaraan vastgeklemd. Toen hij onder de rit met zijn hand het con tactsleuteltje had proberen te grijpen hadden de bandieten het raampje dichtgedraaid waardoor zijn vingers verbrij zeld werden. Daarna probeer den zij hem bij zijn benen van het dak te trekken. Na negen „afschuwelijke" kilometers botste de taxi tegen een vracfitauto, waarna Joeri er ondanks zijn ernstige verwon dingen nog in geslaagd was een van de boeven beet te houden tot de politie was ge arriveerd. De reis van prins Bernhartl DEN HAAG. 21-10. Z.K.H. Prins Bernhard is - naar uit Madrid door A.F.P. wordt gemeld - zondagoch tend van de Amerikaanse luchtbasis Rota opgestegen, vanwaar hij naar Madrid vloog. Aangezien zijn chauf feur zodanig ziek was geworden, dat hij naar een ziekenhuis aldaar moest worden vervoerd, verliet de chauf feur het toestel. De prins vloog daar na naar Parijs. DRAMA TE KOLLUM KOLLUM, 20-10. In Zwagerveen bij Kollum heeft zaterdagmorgen omstreeks half tien de 52-jarige be tonwerker B. de B., die in een huisje van de woningstichting aan de Kerklaan woont, zijn 48-jarige echt genote, Harmke en zijn 15-jarige dochter Sijtske in een vlaag van verstandsverbijstering van het leven beroofd. Het 9-jarig zoontje Lammert bleef gespaard, doordat hii op het moment van de moord niet thuis was. Toen de jongen later de woning binnen kwam en naar zijn zusje vroeg, sloot de vader hem op in het toilet. De knaap ontvluchtte door het raampje. De dader is kort daarop naar de vliering van het huisje gegaan, waar hij getracht heeft de hand aan zich zelf te slaan. Hij werd enkele uren later niet ernstig gewond aangetrof fen en gearresteerd. Hij verkeerde in overspannen toestand. Wat het motief tot de dubbele moord is ge weest kon nog niet worden vastge steld, aangezien de dader zaterdag avond nog niet kon worden gehoord. WASHINGTON, 21-10. - Volgens een Amerikaanse kerngeleerde, dr. Ralph Lapp, zijn kernwapens betrok ken geweest bü een twaalftal onge vallen, die zich zowel in de Verenig de Staten als in Europa, met voor- namelijk vliegtuigen hebben voorge daan. Dr. Lapp, die niet aan het officiële Amerikaanse atoomprogramma ver bonden is, schrijft in een pas ver schenen boek, „Kill and Overkill", dat vorig jaar een Amerikaanse B-52 bommenwerper gedwongen was een kernbom van 24-megaton boven de staat Noord-Carolina uit te werpen. De bom kwam in een weiland te recht en explodeerde niet. Toen des kundigen een onderzoek instelden kwam men, aldus dr. Lapp, tot de ontdekking, dat vijf van de zes „slo ten", die explosie van een lading moeten tegenhouden, door de val waren „geopend". Slechts één enke le schakelaar stond een kernexplo sie, die volgens dr. Lapp grote ver woesting zou hebben aangericht, nog in de weg. WASHINGTON, 21-10. Volgens de „Washington Post" heerst er een grote aktiviteit op hoog niveau in Washington. Zoals bekend is Kenne dy plotseling naar Washington te ruggekeerd. Hü was op reis in ver band met de campagne voor de ko mende Congresverkiezingen. Officieel wordt meegedeeld, dat hij verkouden was. De „Washington Post" zegt echter dat hij terugge keerd is omdat er „een grote beslis sing op internationaal terrein voor de deur staat". Het blad maakt melding van grootscheepse bewegingen van Ame rikaanse mariniers in het zuiden. Deze verplaatsingen zouden verband houden met de Cubaanse kwestie. In Washington, zouden vergaande veiligheidsmaatregelen zijn genomen, zodat men niet te weten is gekomen wat er precies aan de hand is. Het Amerikaanse ministerie van defensie heeft intussen laten weten dat de troepenbewegingen in het zuiden geen verband houden met Cuba. Het zou hier maar gaan om een oefening. Bulkcarrier „Schouwen" tewater gelaten ROTTERDAM, 20-10. Het scheep- vaartverkeer op de Hollandse IJssel was zaterdagmorgen gestremd om het 5.000 ton wegende casco van de bulkcarrier „Schouwen" de gelegen heid te geven van de helling op de werf „Van der Giessen/De Noord" in het water te glijden. Het was het eerste schip dat gebouwd is sinds de werven van Van der Giessen en „De Noord" een fusie aangingen en het is het zwaarste schip (18.000 ton dw.) dat ooit in de Hollandse IJssel te water is gelaten. Het paste dan ook maar net, wat de tewaterlating extra spannend maakte. KEULEN, 21-10. - Bondskanselier Adenauer heeft zondag voor de te levisie verklaard, dat hij betere be trekkingen met de Sowjet-Unie wil, maar dat de betrekking tussen zijn land en Rusland alleen verbeterd kunnen worden als de Sowjet-Unie haar invloed gebruikt opdat het Oostduitse volk meer vrijheid en be tere levensomstandigheden krijgt. Burgemeester Willy Brandt van West-Berlijn heeft zondag op een bijeenkomst van Westduitse sociaal democraten verklaard, dat tijdens het jongste overleg tussen leidende Amerikaanse en Russische politici wel gebleken was dat de Sowjet- Unie de waarschuwing van het Wes ten inzake Berlijn 'begrepen heeft. Kinderen te Leiden zoek LEIDEN, 20-10. Enkele dagen zoe ken kikvorsmannen in de Poel We tering te Leiden en in omliggende sloten naar de sinds woensdag ver miste 2-jarige Freddy van Gelderen. De politie heeft gedregd en heeft en kele sloten leeggepompt, maar on danks deze pogingen is men er nog niet ingeslaagd het jongetje te vin den. Een grote geldelijke beloning wordt thans uitgeloofd voor degene die doeltreffende inlichtingen kan verschaffen, welke leiden tot de op sporing van het kind. IETS HOGERE SUIKERPRIJS DEN HAAG, 20-10. Ingaande he den maandag 22 oktober, gaat voor de suiker van de oogst 1962 de door de minister van Landbouw en Vis serij eerder vastgestelde af-fabrieks- prijs van f 62,20 per 100 kilogram (exclusief accijns en omzetbelasting) in werking, nu de gegarandeerde hoeveelheid van de oogst 1961 is ge ruimd. Dit resulteert in de reeds aangekondigde verhoging van de consumentenprijs voor suiker met 1 cent per kilo. Kerstkaarten voor gevangenen AMSTERDAM, 20-10. De interna tionale beweging „Amnestie" heeft, evenals verleden jaar, kerstkaarten laten drukken - in zes talen - om te sturen aan mensen die uitsluitend uit hoofde van hungodsdienstige of politieke overtuiging gevangen zijn. Het zenden van deze kerstkaarten heeft ten doel: ten eerste, om door deze groet uit de vrije wereld de ge vangenen te laten merken dat zij niet worden vergeten en dat er voor hen wordt gewerkt; ten tweede, om de autoriteiten in de landen waar deze mensen gevangen worden ge houden, te tonen dat de wereld dit weet en afkeurt. Ten derde komt de opbrengst van de kaarten ten goede aan de achtergebleven gezinnen. Scheepvaart berichten Alchiba, 20-10 te Suez. Ampcnan, 20-10 tc Bucna Ventura. Korenla (t.), 19-10 te Killingholme. Zeeland, 19-10 van Hamilton naar Montreal. Het Amerikaanse ruimteschip Ranger V, waarmee men opnamen van de maan had willen maken, doch die, doordat de zonnebatterijen niet functioneerden geen gegevens meer verschaft, is zondag de achter zijde van de maan gepasseerd en in een baan om de zon terechtgekomen. De Russische ambassadeur in Brazilië de heer Ilya Chernychev is volgens een radiobericht in zee ver dronken voor het strand van Barra Da Tijuca. Ralph Bunche, assistent-secreta ris van de Ver. Naties voor bijzon dere politieke zaken, is zondag naar Leopoldstad gevlogen. Hij zal daar in opdracht van secretaris-generaal Oe Thant de politieke toestand van Kongo onderzoeken. Bij een botsing tussen twee auto's op rond 20 km. ten zuiden van Nor wich in het Engelse graafschap Cheshire zijn zondag zes mensen om het leven gekomen en drie zwaar gewond. „Het binnendringen van Chinese strijdkrachten in het gebied ten zui den van de MacMahon-lijn betekent een schending van het Indisch grondgebied", zo heeft de leider van de communistische partij in India, mr. Dange, vrijdag verklaard. Volgens kringen van de Ver. Na ties hebben Harvard-vliegtuigen van de Katangaanse luchtmacht na het afkondigen van het „bestand" tussen Katanga en de centrale regering bombardementen uitgevoerd in noord-Katanga. Vele concilievaders verwachten, dat de debatten ovér de constitutie van de liturgie, welke maandag be ginnen, tenminste twee of drie we ker. zullen duren. Men ontveinst zich niet, dat de besprekingen moei lijk zullen zijn, aldus meldt het Kath. Ned. Persbureau. In gewoonlijk welingelichte krin gen in Israël is gezegd, dat in Je men een brigade Egyptische troepen met volledige bewapening aan de zijde van de republikeinen strijdt en feitelijk sterker is dan de republi keinse strijdmacht. ATLANTA. Een Amerikaans fede raal hof van beroep heeft vrijdag de staat Mississippi, de gouverneur van die staat en de andere staatsfunc- tionarissen verbóden, pogingen in het werk te stellen om James Mere dith te laten arresteren. Meredith is de negerstudent wiens inschrijving aan de universiteit van Mississippi in het begin van de maand met on lusten gepaard is gegaan. RABAT. De Marokkaanse minis ter van Islamitische zaken, Allal El Fassi, heeft vrijdag bevestigd dat er op 9 oktober, bij een gevecht tussen Algerijnen en Marokkaanse stam men bij de oasis Tindoef op rond 650 kilometer ten zuiden van Rabat, 130 mensen om het leven zijn ge komen. NEW YORK. In de speciale poli tieke commissie van de algemene vergadering der Verenigde Naties heeft het lid van de Nederlandse af vaardiging de heer L. A. M. Licht veld gezegd, dat Nederland wel de apartheidspolitiek van Zuid-Afrika verfoeit maar geen voorstander is van uitstoting van Zuid-Afrika uit de Verenigde Naties. NEW YORK. Een van de grootste banken in de Verenigde Staten heeft bevestigd, dat zij veel hogere rente zal vergoeden op buitenlandse depo sito's nu de maximum-limiet werd opgeheven. OTTAWA. De Canadese premier, John Diefenbaker, heeft in het Ca nadese Lagerhuis medegedeeld, dat president Kennedy voorgesteld heeft in februari of maart a.s. een minis ter-bijeenkomst te doen houden van de landen der algemene overeen komst voor tarieven en handel (GATT). WASHINGTON. De Amerikanen hebben een ondergrondse kernproef genomen op het proefterrein in Ne vada. De kracht van de ontploffing was minder dan die van 20.000 ton t.n.t. HOT SPRINGS. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Dean Rusk, heeft verklaard dat de V.S. hopen, „dat Moskou noch Pe king de afschuwelijke fout zal ma ken, de vastbeslotenheid van pre sident Kennedy om de vitale belan gen van de vrije Wereld te verdedi gen, te onderschatten". BAGDAD. De Iraakse autori.oiten hebben strenge hygiënische maatre gelen afgekondigd naar aanleiding van de choleragevallen in westelijk Nieuw-Guinea. Alle reizigers uit dit gebied die niet beschikken over een geldig vaccinatiebewijs, worden vijf dagen in observatie gehouden. PRETORIA. Het bureau van de Zuidafrikaanse minister voor land-' bouweconomie, D. C. Uys, in Pre toria is ernstig beschadigd door een ontploffing. Er deden zich geen per soonlijke ongevallen voor. Voor zo ver bekend bevond zich niemand in het gebouw. OOST-BERLIJN. In Oosteüropese diplomatieke kringen in oost-Berlijn is gezegd, dat een afzonderlijk vre desverdrag met oost-Duitsland, zoals een dag eerder bepleit door de Pool se premier Cyrankiewitsj, niet zal worden ondertekend vóór het Oost duitse communistische partijcongres in januari. ZIERIKZEE, 20-10. Op dinsdag 30 oktober a.s. zal een vergadering ge houden worden van de Zierikzeese gemeenteraad. De agenda telt een zestiental punten. Aan de orde komt een herziening van het uitbreidingsplan in onder delen (industrieterrein). Een ander voorstel heeft betrekking op de ver daging van de beslissing met betrek king tot het ontwerp-saneringsplan, daar omtrent ingediende bezwaar schriften nog advies van ir. P. J. 't Hooft ingewonnen moet worden. Verschillende gemeentelijke voor schriften dienen rechtskracht te worden verleend voor het aan Zie- rikzee overgegane gebied. Wjjlen mevr. J. J. Caland-Mors- man te Enschedé heeft ten behoeve van het gemeente-museum gelega teerd een zilveren theepot, een thee busje en melkkan met het wapen van Zierikzee. Deze voorwerpen werden plm. 130 jaar geleden door het gemeentebe stuur geschonken aan één der voor vaderen van de heer Caland. Voor gesteld wordt de gelegateerde voor werpen onder grote erkentelijkheid te aanvaarden. De pacht van het industrieterrein Voorgesteld wordt verder met de pachters van het industrieterrein een nieuwe pachtovereenkomst aan te gaan per 1 januari 1963, waarin opgenomen de bedingingen, dat ver lenging van de pacht niet zal plaats vinden, indien de verpachter aan de pachter kennis heeft gegeven dat de verlenging met de bestemming van het verpachte onverenigbaar is. Bo vendien de bepaling, dat de over eenkomst door de verpachter te al len tijde kan worden beëindigd, in dien er voor zover de beëindiging naar zijn oordeel noodzakelijk maakt De pachtprijs kon dan bepaald wor den op f 175 per h.a. Verzocht wordt door b. en w. een aanvraag voor subsidie door het opleidingsinstituut „Markendaal" af te wijzen. De voor lopige vaststelling vindt plaats van de uitgaven openbaar lager onder wijs 1961. Idem de vergoeding voor het bijzonder onderwijs over 1961 en van het bedrag van de voor ver goeding in aanmerking komende uitgaven. Voorgesteld wordt mevr. H. C. Bosink-Swart te benoemen tot vaste onderwijzeres aan de Beatrix- school. Tenslotte wordt voorgesteld eervol ontslag te verlenen aan de heer G. M. C. van den Akker als hoofdonderwijzer van de o.l.-school, wegens benoeming elders. SPORT LEEUWARDEN. Met zestien stem men voor en vijf tegen heeft de Ka mer van Koophandel en Fabrieken in Friesland een voorstel van de commissie voor het verkeer aange nomen. G.S. van Friesland zal wor den geadviseerd dc staatssecretaris van verkeer cn waterstaat tc be richten, dat er geen bezwaar bestaat tegen opheffing van de N.S.-voer- dienst Staveren-Enkhulzen. Burgh—Cluzona 2—3 Door "beter veldspel en een beter plaatsen heeft Cluzona een verdien de overwinning behaald. Het talrij ke publiek heeft weer van een wed strijd kunnen „genieten", waarin niet gevoetbald werd, doch veel ge schreeuwd en later zelfs gestompt en geslagen. Zelfs na afloop kon een Burgh-speler zich nog niet beheer sen en begon zijn tegenstanders te schoppen, waarbij een Cluzona-spe- ler een winkelhaak in zijn sport- broekje opliep. De oorzaak van deze wanordelijkheden? Gebrek aan zelf beheersing en het niet kunnen ver dragen van een nederlaag. Zelfs scheidsrechter Fincken die herhaal delijk optrad voor overtredingen en daarbij handjes liet geven, liep kort voor tijd het spel uit de hand. Wat op het Burghse sportveld deze zon dag werd vertoond, iheeft niets meer met sport te maken. Het Burgh-be- stuur zal drastische maatregels moe ten nemen om herhalingen te voor- komen. Reeds na twee minuten loste Nico v. d. Graaf een 'betrekkelijk tam schot, dat keeper Matthijsse door zijn handen liet glippen, 1-0. Na dit doelpunt was het mooie reeds van de strijd af en lukte het -bij Burgh niet meeivVóoral de rechtervleugel waar in .Vessel faalde, wa9 zwak, doch O0K over links zat geen vaart. Na tien minuten maakte Luijcks met een onverwachts schot gelijk, 1-1. Gevaarlijk werd het voor het Cluzo- na-doel toen de uitgelopen keeper de bal tegen een Burgh-speler opschoot en waarbij de terugstuitende bal te gen de lat vloog. Na een 'half uur zette Wessels goed voor en Toon Rijnberg kopte de bal in, 2-1. Keeper Matthijsse had deze bal zeker kun nen voorkomen. Kort voor de rust liep keeper Kloet te ver uit en Hei- nen plaatste de bal achter hem, 2-2. Na de rust kregen de groen-witten een goede kans, doch de mislukte terugspeelbal werd niet onderschept. Een loeier van Luijcks ging naast. Een schot van M. Bakker vond de paal op zijn weg naar het doel. In de na-rust-periode was het plaatsen en stoppen bij de 'blauw-witten veel be ter. Burgh zocht het in verre trap pen naar voren, doch de uitstekende stopper wist hier raad mee. Tien minuten voor het einde kwamen er moeilijkheden en ontaardde de wed strijd in een misselijke bedoening. Scheidsrechter Fincken kreef kramp en moest gemasseerd worden. Een dot van een 'kans schoot Wessel naast. Uit een vrije trap kwam de bal voor het Burgh-doel waarbij keeper Kloet de middenvoor vast hield, doch toen hij de bal achterna kroop, eveneens vastgehouden werd, waarna de bal door Tirions in het net werd gedrukt, 2-3. Dit konden enkele Burgh-spelers niet verkrop pen en er vielen enige klappen waar na na de hervatting Joop Deurloo van Burgh van het veld werd ge zonden en Buijsen van Cluzona een officiële waarschuwing kreeg. Dit gebeurde in de laatste minuut. Met wederzijdse scheldwoorden en trappen verlieten 21 sport-,broeders' het veld. Rcncsse-Noormanncn 3-2 Ondanks het grote veldoverwicht date de duinbewoners in deze wed strijd aan de dag legden, is het uit eindelijk nog een benauwde over winning voor hen geworden. Met de wind in de rug trokken de rood-wit- ten direct na het beginsignaal ten aanval. Tot net buiten het straf schopgebied liep het bij Renesse vrij aardig, maar eenmaal voor dool gekomen was het totaal mis. Reeds in de eerste helft kreeg Renesse een aantal goede kansen, waarmee de overwinning veilig gesteld zou kun nen zijn. In plaats daarvan keek men bij de thee tegen een 1-0 achterstand aan door een in de 15e min. in bui tenspel positie gescoord doelpunt van r.binnen L. Huibrechts. De de fensie van Renesse maakte bij dit doelpunt de fout geen enkele poging meer in het werk te stellen om deze speler het scoren te beletten. Na de hervatting was r.buiten Goossens met midvoor Matthijsse van plaats verwisseld. Renesse bleef, hoewel het nu tegen de wind in speelde, sterker. Na 7 min. wist Goossens door de verdediging van Noorman nen te breken en de gelijkmaker te scoren (1-1). Renesse bleef aandrin gen en na enige vergeefse pogingen loste Boerma in de 17e minuut een hard schot dat onhoudbaar langs de staander in het net verdween (2-1). Bij eer. der uitvallen van Noorman nen raakte Jonker in de 25e min. het leder maar half waardoor de midvoor een schot kon lossen voor de voeten van l.buiten J. Gabriëlse, die hard inschoot (2-2). Luide aan gemoedigd door het publiek trok Renesse weer ten aanval en toen er nog 8 min. waren te spelen, gelukte het Th. Matthijsse met een fraai schot het leder in de bovenhoek van het doel te laten verdwijnen (3-2). Zierikzee II-Robur I 2-0 Middenvoor Verloo, in de roemrij ke jaren van Zierikzee II een tiental jaren geleden, eens matchwinner te gen Baronie II, was deze middag de grote animator van de rood-zwarte aanval en scoorde na dertig minuten uit een bekeken pass van Th. Kra mer in moeilijke positie een magi straal doelpunt, daarmede de rust stand op 1-0 bepalend, en was de gehele wedstrijd door zijn nooit af latend enthousiasme en snelheid een belangrijk speerpunt en eiste daar door steeds de aandacht van de Ro- bur-verdediging, en zijn inspiratie maakte de voorhoede tot een verras send aanvalsquintet, waarin Krijnse Locker. Kramer, Verkaart en Van der Hulle eveneens ten volle hun aandeel 'hadden. De Zierikzee-defen- sie Wiltenburg-Hagesteijn-Verton, met grote steun van de middenspe lers Van den Hoek en De Looff, bracht door een enorme wilskracht de vele Robur-aanvallen tot staan, met daarachter doelman Kouijzer als een rots in de branding, die even voor de rust ook een strafschop wist te stoppen. Verder kwam Zierikzee het laatste kwartier vpor de rust de sterke Robur-druk eveneens goed door, zodat met 1-0 thee gedronken werd. Na de rust een half uur lang een sterk aanvallend Robur, met daar tussen door gevaarlijke Zierikzee- uitvallen. De rood-zwarte verdedi ging, door aanvoerder Hagesteijn be kwaam geleid, doorstond de druk en toen na 31 minuten linksbuiten Krijnse Locker wist door te breken en uit zijn lage voorzet de technisch bekwame rechtsbinnen P. Verkaart voor een 2-0 stand zorgde, was het ergste gevaar geweken, al zou De Looff nog éénmaal op de doellijn redding moeten brengen. Zierikzee wist in het laatste kwartier zich nog meer kansen te scheppen, doch in de stand kwam echter geen verande ring meer. Indien de Zierikzee-reserves ook in de toekomst het nodige enthousi asme kunnen opbrengen, zal zeker een eervolle plaats op de ranglijst bereikt worden en zullen steeds meer toeschouwers - de belangstelling be weegt zich nu al in stijgende lijn - de thuiswedstrijden gaan bijwonen. Zierikzee B IrDreischor B I 7-0 De gasten gingen direct in de aan val en tot tweemaal ontsnapte het Zierikzeedoel aan doorboring. Al lengs.ging de thuisclub het spel be heersen en door v. Sprundel, Visser en v. Ginneke (tweemaal) kwam de rust met 4-0. Na de rust voegden v. Ginneke (tweemaal) en Linders daar nog drie doelpunten bij. De eind stand was 7-0. SVOWK I-Brouwershavcn II 6-1 Ook in deze wedstrijd heeft OWK geen fout begaan en bleef zodoende ongeslagen aan de kop van hun af deling. Eerst in de 22ste minuut wist v. d. Werf de score te openen en kort daarop kreeg v. d. Sande een mooie bal toegespeeld van Pankow en maakte er 2-0 van. Door een te traag weggespeelde bal van Bakker verkleinde v. d. Bos de achterstand (2-1). Even voor rust werd het nog 3-1 voor de blauw-witten. Na de thee kreeg v. d. Sande een vrije schop te nemen, welke v. d. Werf goed be nutte (4-1). De midvoor bracht de stand verder nog op 6-1, doch het spel was toen heel veel verslapt. Een goed spelende Pankow in de mid denlinie was \VeI een Van de door drukkers voor deze overwinning, want zijn spel was aardig van tech niek en veel kan deze jeugdige voet baller voor OWK dan ook nog pres teren. Zierikzee BII-SKNWK BI 2-1 Door velen misschien niet ver wacht, doch stellig verdiend was de overwinning die de Zierikzee BII- ploeg zaterdag j.l. behaalde. Voor de rust slaagden de gasten er in één maal doelman Stoutjesdijk te pas seren. Na de rust kon E. Schilp al spoedig het eerste doelpunt van zijn ploeg in deze competitie scoren (1-1). Even voor het einde bracht een goede combinatie middenvoor A. Willemse vrij voor doel en via de paal werd het 2-1, een voorsprong die niet meer uit handen gegeven werd. Duiveland I-Brcuwershuven UI 7-1 Het zag er bij de aanvang van deze wedstrijd maar somber uit voor de Oosterlanders daar zij maar met 9 man startten tegen het gevreesde Brouw, dat met invallers uitkwam voor o.a. De Boer en Slager. Vanaf de aanvang hield Duiveland goed stand en wist zelfs te scoren. De treffer moest echter wegens een overtreding worden afgekeurd. Na een kwartier werd Dorst wegens na trappen het veld uitgestuurd. Schoof bracht het aantal Oosterlanders weer op negen, nadat onderhandeld was tussen scheidsrechter v. d. Linde en de Brouw-ploeg over het al dan niet terugkeren van Dorst. Spoedig hierna wost de Brouw- r.buiten te scoren. De Oosterlanders probeerden het met snelle aanvallen maar spil Wurth wist alle gaten uitstekend te stoppen. Vlak voor rust maakte J. de Bruine de gelijk maker. Na de rust versterkte Geert- se de Duivcland-ploeg. Na tien min. schoot J. van Dijke raak. Wurth kwam hierop naar voren maar werd geen kans gegeven. J. de Bruine en J. v. Dijke profiteerden van fouten in de achterhoede van de gasten. Keeper Hage stopte eer. schot van Rhoon. Door Geertse en J. de Bruine kwamen de Oosterlanders op 6-1. J. de Bruine bepaalde de eindstand op 7-1. DAMMEN Damvereniging „Zierikzee" Damuitslagen 19 oktober P. Coppoolse-F. Rossen 2-0; A. Knuist-J. Huiger.s 0-2; W. Stoutjes dijk sr.-J. P. Willemse 2-0; J. M. Kostense-W. Stoutjesdijk jr. 2-0; J. P. Geleijnse-F. Harthoorn afgebr.; K. B. Hogerland-F. Roggeband afge br.; J. Huigens-F. Rossen 2-0; H. Kouijzer-P. Coppoolsc l-i. ONGELUKKEN OP DE WEG TILBURG. In het St. Elisabeth- ziekenhuis te Tilburg is zaterdag avond overleden de 65-jarige heer P. L. Verhorevoort uit Tilburg. De man was woensdag, toen hij met de fiets van de Goirleseweg de kruising met de Ringbaanzuid overstak, in botsing gekomen met een bestel auto, waaraan hij geen voorrang verleende. HALFWEG. Zaterdagmorgen is de 40-jarige G. P. Hagedoorn uit Haar lem op de rijksweg Halfweg-Haar- lem, ter hoogte van de Zwetbrug met zijn auto tegen een lichtmast opgereden. Hij was op slag dood. MAASBRACHT. De 30-jarige con ciërge J. H. de Wit uit Amsterdam is om twee uur in de nacht van vrijdag op zaterdag om het leven gekomen te Maasbracht, op het kruispunt Achterstraat-Groenstraat. De man reed op de voorrangsweg met een scooter en werd in volle vaart gegrepen door een personen auto komende uit de richting Echt. Hij was op slag dood. DEN HELDER. Een op liol gesla gen rijpaard heeft op de Jan Ver- failleweg in Den Helder de 42-jarige bromfietser J. G. omver gelopen. De man is daarbij zo ernstig aan het hoofd gewond,"dat voor zijn leven wordt gevreesd. APELDOORN. Op de Arnhemse- weg te Apeldoorn, ter hoogte van de Stoppelenbergweg, is zaterdagavond de 73-jarige H. van der Schaaf met zijn bromfiets plotseling de rijbaan overgestoken op weg naar huis. Hij werd gegrepen door een V.W.-busje, bestuurd door J. B. van H. uit Eind hoven. Lucratief voetballen AMSTERDAM, 20-10. Zater dagmiddag hebben zes jeug dige voetballertjes uit Texel, Uithuizermeeden (Gr.) en Mid delburg als vertegenwoordi gers van de gehele voetballen de Nederlandse jeugd op het voetbalterrein van A.F.C. in Buxtenv.eldert te Amsterdam aan mr. J. Klaasesz, commis saris van de koningin in de provincie Zuid-Holland en voorzitter van het Prinses Beatrix-poliofonds, een cheque van f 25.800 aangeboden. Dit bedrag is de opbrengst van het voetbaljeugdtoemooi, dat dit jaar ten bate van genoemd fonds iverd gehouden. Noors schip vermist Nog 43 passagiers cn bemanningsleden worden vermist ROERVIK, 22-10. - Meer dan een dozijn schepen en vissersvaartuigen zoeken naar het Noorse schip „Sanct Svithun" (2.172 ton), dat bij de Vik- na-eilanden, voor de kust van mid- den-Noorwegen, vermist wordt. Zestien passagiers en veertien be manningsleden hebben in twee red dingsboten de kust bereikt. Zestig mensen ziin nog zoek. De politie meldde later dat nog zeventien over levenden zijn gered, en dat 12 do den zijn geborgen. Van een derde reddingsboot is nog geen spoor ont dekt. KERKNIEUWS Gereformeerde Gemeenten OOSTERLAND. - Morgen, dinsdag 23 oktober, des avonds om 7.30 uur (half acht): ds. G. A. Zijderveld, Ca- pelle aan de IJssel. DEN HAAG. Op de rijksweg Utrecht-Den Haag zijn zondagavond Ier hoogte van Zoetermeer 10 auto's op elkaar geschoven. Niemand liep bij deze kettingbotsing letsel op, maar de blikschade was aanzienlijk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 5