Groot profiteert mee van de aanbiedingen van YéGé 59 76 95 95 BESCHUIT 24 24 mt32 38 38 40 Chefarine 4 I: SPEELGOED KOEKJES 49 VéGé artikelen met 20Z KORTING CHOCREME 62 CAKEMEEL SHAMPOO Anti-Honger Actie Belangrijke vooruitgang bij bestrijding van pijn en griep! STAD EN PROVINCIE „Aardslralenspecialisl" uitgedaagd rv' Een zak Een rol VéGé- KOEKJE 10% VéGé-SPECULAAS 100 met 20 geldzegels CLAARPUDDING KOFFIEMELK 31% 200 gratis geldzegels f COntdllte gulden f DE GOUDEN TOMAHAWK (Ingezonden) Ue voedsel- eu landbouworganisa tie van de Verenigde Naties, F.A.O., is in 1960 een grootscheepse aktie begonnen om honger en ondervoe ding uit de wereld te bannen: de „Freedom trom Hunger Campaign". In deze Anti-llonger-Aktie levert ook ons land zijn bijdrage. N.O.V.I.B. de Nederlandse Organisatie voor In ternationale Bijstand, geelt onder auspiciën van het Nederlands Natio naal F.A.O.-comité en in samenwer king met het U.N.E.S.C.O. Centrum Nederland en het Nederlands comité U.N.I.C.E.F. aan deze aktie gestalte. Als lid van de F.A.O. geeft de Ne derlandse regering zijn volle steun. Hare majesteit de Koningin betuigde aan de direkteur-generaal van de F.A.O., dr. Binaj Banjan Sen, haar warme symphatie met deze wereld campagne in het volgende telegram: „Gaarne wil ik mijn persoonlijke symphatie betuigen met deze we- reldcampagoe tegen de honger. Deze campagne zal van alle mensen van goede wil een grote inspanning vra gen. Alleen door gezamenlijk optre den zal het mogelijk zijn een stap te zetten op de weg, die leidt naar een wereld zonder gebrek". De aangesloten leden-landen en 72 internationale partikuliere organisa ties van allerlei schakering geven hun steun aan deze wereldcampagne tegen de honger. In I960 bracht ons volk bijna één miljoen gulden voor dit doel bijeen. In 1961 zamelden ruim 650 N.O.V.I.B. comité's f 2,2 miljoen in, terwijl de Nederlandse jeugd in de hartver- overende 10 x 10-aktie het kapitale bedrag van f 2Vt miljoen wist bijeen te brengen voor de Anti-Honger-Ak- tie. In de week van 22 tot 28 oktober aanstaande, waarin de dag van de Verenigde Naties valt, zal de N.O. V.I.B. opnieuw, door middel van een nationale inzameling, een krachtig beroep op on9 volk doen om een royale bijdrage voor dit uiterst be langrijke doel te geven. Ook op Schouwen-Duiveland wordt deze col lecte gehouden. Overal in het land zullen nu bijna 900 comité's collecten organiseren en via pers, radio en televisie zal aan dacht voor deze inzameling worden gevraagd. De financiële resultaten van 1960 werden voor een belangrijk deel ge bruikt voor de financiering van een F.A.O.-projekt in het Midden-Oosten ter verbetering van de kwaliteit en kwantiteit van de graanproduktie. Tevens werden dat jaar, evenals dit het geval is voor 1961 en 1962 be langrijke bijdragen aan het U.N.E.S. C.O Centrum Nederland en het Ne derlands Comité U.N.I.C.E.F. overge dragen om voedingsprojekten uit te voeren. De opbrengst van de inzameling van 1961 en ook van 1962, alsmede van de 10 x 10-aktie is bestemd voor de uitvoering van een projekt in west-Afrika ter verbetering van de kwaliteit van het dagelijks voedsel. Een zgn. „moestuinprojekt!',. dat vi tamine- en eiwitrijke gewassen wil introduceren en distribueren, te be ginnen in Sierra Leone en Dahomey, en de huisvrouw wil leren deze hoog waardige en noodzakelijke produk- ten te bereiden. Dit projekt, dat met Nederlandse gelden wordt gefinan cierd, zal ook door Nederlandse des kundigen worden uitgevoerd, onder supervisie van de F.A.O. In oktober j.l. is men met de uitvoering begon nen. De N.O.V.I.B. doet een dringend beroep op allen om een werkelijk koninklijke bijdrage voor dit doel te geven, op de intekenlijst of in de collectebus dan wel door storting op: giro 100 200 - Anti-Honger-Aktie - Den Haag. Ingezonden mededeling V/er middelen in één iablet doen wonderen zonder de maag van streek ie maken I De kennis van pijnbestrijding is in de loop der jaren groter geworden. Er is vastge steld waar en hoe pijn ontstaat en men heeft geleerd pijn te meten. Men heeft kans gezien de werking van één der oudste pijnbestrijders door toevoeging van nieuw ontdekte middelen belangrijk te verster ken en veiliger te maken, zodat ook zij die een gevoelige maag hebben zonder be zwaar Chefarine „4" kunnen gebruiken. r BEROEMDE GENEESMIDDELEN -TT IN ÉÉN TABLET Glazen buisje 20 tabletten f 0.80 Handige stripverpakking 40 tabletten f 1.60 Voordelige flacon 100 tabletten f 3.50 ZIERIKZEE Jeugdtoneelvoorstellingen Z.V.U. Morgen, woensdag 17 oktober, wordt onder auspiciën van de Z.V.U. voor de lagere scholen eeh toneelop voering gegeven in de Concertzaal. Door het Ned. Jeugd Toneel wordt op de planken gebracht het spel „De kleine nar". Er zijn twee voorstellin gen, aanvangende om tien en twee uur. De Kinderpostzegclaktie aan de christelijke nationale school bracht f 2.000,— op. C.H.U.-afdeling hield jaarvergadering Vrijdagavond hield de afdeling van de Chr. Historische Unie haar jaarvergadering in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw onder voorzit terschap van de heer L. Th. Fenne- ma. De voorzitter opende, nadat gezon gen was Ps. 77 7, de niet druk be zochte vergadering met gebed en las enkele verzen uit Psalm 39. Vervol gens sprak hij een welkomstwoord en wijdde hij enkele woorden van ASSEN, 15-10. De transport- werktuigen fabriek Doyer en Hauser N.V. te Assen gaat de „aardstralenspecialist" Bron per deurwaardersexploit som nieren een aardstraal aan te wijzen. Blijkt de heer Bron geen aardstraal te kunnen aanwijzen, dan wil men hem dagvaarden, omdat hij met het verkopen van zijn aardstralen- kastjes „door een listige kunst greep of een samenweefsel van verdichtsels heeft bewogen tot afgifte van geld of goed". Zo als bekend heeft Doyer en Hauser N.V. de heer Bron eer der uitgedaagd om tegen een beloning van f 50.000 een nat te plaats droog te maken met behulp van een aardstralen- kastje, later werd de heer Bron door dezelfde N.V. uit gedaagd tegen een beloning van f 100.000 een gemummifi ceerde kat tot stof te laten vervallen. Doyer en Hauser N.V. meent met een bepaalde apparatuur te kunnen aanto nen, dat de zogenaamde Bron correctors van de heer Bron waardeloos zijn. De heer Doy er zal vrijdag 19 oktober om 14.55 uur op Schiphol aanko men met deze uit België af komstige apparatuur. nagedachtenis aan mevr. C. A. van Duin-Hodde, die hij schetste als een trouw en medelevend lid van de af deling. De aanwezigen namen in aan sluiting hierop enige ogenblikken stilte in acht. Mede in verband met het voorge lezen Schriftgedeelte besprak de voorzitter hierna de politieke toe stand en herinnerde hij aan ver schillende gebeurtenissen als de overdracht van Nieuw Guinea, de toestand in Frankrijk, de ramp in Perzië e.a., alsmede aan de gehou den staten- en raadsverkiezingen. Tot de ingekomen stukken behoor de een dankbetuiging namens H.M. de Koningin voor de gezonden ge lukwens ter gelegenheid van het zil veren huwelijksfeest van het konink lijk echtpaar. Het jaarverslag van de secretaris, de heer J. P. Overbeeke, over 1961 vermeldde een toename van het aan tal leden (dat op 1 januari jl. 74 be droeg), en memoreerde de oprich ting van een jongerengroep. Uit het jaarverslag van de penningmeester, de heer K. van Ruiswijk, bleek dat 1961 een batig saldo had opgeleverd Conform het advies van de kascom- missie, bij monde van de heer J. L. van Duivendijk, werd het financieel verslag goedgekeurd en de penning meester gedéchargeerd. Ook het jaar verslag van de secretaris werd goed gekeurd. De voorzitter deed n.a.v. beide jaarverslagen een dringend be roep op de leden te trachten het le dental uit te breiden en hun con tributie te verhogen. Voor de in 1963 te houden Tweede Kamerverkiezingen werden als kan didaten opgegeven de heren H. IJssel te Zierikzee, mr. H. Rijpstra te Ter- neuzen en J. de Waal te Hoofdplaat. Aan het einde der vergadering wekte de voorzitter de leden op de op 17 november a.s. te houden ver gadering van de Kamerkring te Goes bij te wonen, waarna hij de aanwezi gen dankte voor de opkomst er. de besprekingen en met dankzegging eindigde. HAAMSTEDE Ledenvergadering afd. Haamstede e.o. Ned. Chr. Vrouwenbond Er bestond goede belangstelling voor de vorige week gehouden ver gadering van de afd. Haamstede van de N.C.V.B. Spreker was ds. Marcel V. J. de Craene, gereformeerd pre dikant te Baarland. Na het huishoudelijk gedeelte be gon ds. de Craene over zijn ervarin gen te spreken uit de tijd dat hij onderpastoor in Gent was. Spreker zette de verschillen uiteen die er tussen de R.K. en de reformatorische theologie bestaan en vertelde hoe hij uiteindelijk er toe kwam in 1956 uit de R.K. kerk te treden. De met een gezellig Vlaams accent gehouden lezing gaf aanleiding tot een uitge breide en levendige discussie en eigenlijk was de tijd te kort. De presidente, mevr. v. Waveren- v. Egmond, dankte ds. de Craene ook heel hartelijk voor de manier waarop hij dit onderwerp had be handeld. De vergadering werd beslo ten met het zingen van Een vaste burcht is onze God, en dankgebed van de spreker. De volgende ledenvergadering zal D.V. gehouden worden op 20 novem ber a.s., waarop spreken zal de heer Langeveld uit Hilversum over het rassenvraagstuk in Zuid-Amerika. Brommer botste Ter hoogte van de boerderij van Gebr. Boot aan de Kloosterweg te Haamstede, kwam een bromfiets, be stuurd door de heer L. K. uit Haam stede in botsing met een hem tege moet komend rijwiel, bestuurd door de heer P. S., eveneens uit Haam stede. De heer K. brak daarbij zijn gebit, terwijl zijn brommer werd be schadigd. De rijkspolitie stelt een onderzoek in naar de toedracht van deze zaak. BURGH Brommer contra hond Zondagavond reed de heer A. v. d. Z. uit Burgh op zijn bromfiets met als duo-passagiere mej. M. W., ter hoogte van pension „Even Buiten" aan de Zandstraat te Burgh, tegen een hond. Beiden kwamen hierdoor ten val, waardoor mej. W. een knie- wonde opliep. De brommer werd be schadigd. De politie onderzoekt de toedracht. Zangvereniging „Nu met Hope" gaat weer zingen Vorige week is op een vergade ring van de zangvereniging „Nu met Hope" te Burgh, besloten om a.s. met 10 geldzegels bij aankoop van eik pak VéGé-koffie bij 2 pak VéGé cacao PAK ct. 0p Je boterham, lekker en voedzaam. Pak Bak zelf uw cake! Pak ct. Zonder koken een heerlijk desseri. 2 PAK ct. Ook voor bereiding van diverse gerechten 112 LITERFLES ct. Olie of crème. Plastic flacon. ct. CASPO DROOGLIJN «AA mei pak WASKNIJPERS jUll (36 stuks) Komt altijd van pas samen. met geldzegels met geldzegels geldzegels met, geldzegels met geldzegels met geldzegels donderdag weer met de zangrepeti ties te beginnen. Het zag er even uit, dat een en ander mis zou lopen, doch toch is alles weer in het reine gekomen en voortaan wordt iedere donderdagavond in een lokaal dei- oude» o.l.-school te Burgh o.l.v. de heer M. Hogenstein weer gezongen. Tevens zal getracht worden om ook deze winter weer de traditionele uit voering te geven, doch allereerst zul len er een aantal leden bij moeten komen, want een aantal van 22 is te weinig. Daarom- doet het bestuur een beroep op de jongelui om zich als lid te melden. Elke zangpartij is welkom. WESTHOEK De Echo I zichtbaar De Echo I, een Amerikaanse bal lon, die reeds een jaar rond de aarde cirkelt, is gedurende enige dagen weer zichtbaar in ons land. Zondag en maandagavond was ze twee maal zichtbaar, maandagavond om 18.41 uur en om 20.45 uur. Ze doet dus ongeveer twee uur over een omwen teling rond de aarde. Volgens de ex perts zou deze ballon al lang in de dampkring verbrand moeten zijn, doch nog steeds draait ze haar rond jes. Dinsdagavond (vanavond) komt ze om 19.50 en 20.45 uur en woens dagavond om 20.55 uur. Bij helder weer zou ze dan ook om plm. 18.50 te zien moeten zijn. De ballon van ongeveer 30 meter doorsnede komt als een heldere ster uit het westen en komt tamelijk hoog over om dgn in oostelijke richting weer te ver dwijnen. DUIVELAND Collekte anti-honger-actie In de week van 22-27 oktober zal in de gemeente Duiveland een huis- aan-huis-collecte worden gehouden in het kader van de Anti-Honger Aktie, georganiseerd door N.O.V.I.B. (Nederlandse Organisatie voor In ternationale Bijstand). Het comité bestaat uit: mevrouw Becker, Nieu- werkerk, ds. M. G. Westerhof, Nieu- werkerk, mevrouw Van de Zande- Bary, Nieuwerkerk, M. Boogert, Oosterland, ds. H. J. Groenewegen, Oosterland, mevrouw De Putter, Oosterland, mevrouw De Bleijker, Ouwerkerk en L. Klink, "Sirjansland. OOSTERLAND Dia-avond Christ. Vrouwenvereniging „Martha" Op woensdagavond 17 oktober hoopt voor de Chr. vrouwenvereni ging „Martha" alhier in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw op te tre den ds. L. Boer, Ned. herv. predikant te Haamstede, met een dia-serie over het kerkelijk leven in de Schouwse Westhoek. Deze avond, die zeer bij zonder belooft te worden, zal ook worden bijgewoond door de Herv. vrouwenvereniging te Sirjansland. Filmavond Culturele Vereniging De Culturele Vereniging alhier houdt morgenavond (woensdag 17 oktober) de eerste avond van het nieuwe winterseizoen. In de Confe- rentiekamer zal worden gedraaid de fraaie Noorse natuurfilm „En eeuwig zingen de bossen", het werk naar de beroemde gelijknamige roman van de juist dezer dagen op 68-jarige leeftijd overleden Noorse schrijver Trygve Emanuël Gulbranssen. Dit werk is het eerste van de bekende trilogie „Het geslacht Björndal". De andere delen zijn „Winden waaien om de rotsen" en „De weg tot elkan der". Het belooft een mooie avond te worden. BRUINISSE Vergadering N.C.V.B.-afdeling Donderdag 18 oktober vergadert de afd. Bruinisse van de Ned. Chr. Vrouwenbond. Spreker voor deze avond is de heer Scheeuing, van het Ned. Bijbel Genootschap met als on derwerp: „Bijbelboek-Wereldboek". Hulp voor Oeganda Babysit-centrale „Delta Jeugd" De gereformeerde jeugdbeweging in ons land organiseert onder de ti tel: „Heb het hart eens", een aktie ten bate van het zendingswerk in Oeganda (centraal-Afrika). De jeugd club „Delta Jeugd" werkt hieraan mede door het oi-ganiseren van een babysit-centrale. Voor f 0,50 per uur komen de leden der club thuis wach ten bij ouders, die een avondje uit willen. De centrale „werkt" tot 12 uur en na elf uur geïdt verhoogd ta rief. DREISCHOR De in Dreischor gehouden „Zeeuw se collecte" heeft opgebracht f 92,90. „FUNKTIONELE KUNST" Artistieke versiering op schutting van Kon. Zeelandia ZIERIKZEE, 16-10. Reeds geduren de enkele weken besteden leerlingen van het prof. Zeeman-lyceum de te kenles, om een schutting naast de fabriek van de Koninklijke Zeelan dia N.V. aan de Fonteine, te voor zien van artistieke versieringen. Men heeft hier dus te doen met een specimen van ,funktionele kunst' want het ,oog wil ook wat' aan de Fonteine en zo maar een schutting is tenslotte maar een kaal geval. In overleg met de bedrijfsdirektie is de jeugd, onder leiding van de le- i-aar A. S. M. Braat, daarom aan het werk getogen. Als motieven worden de 'bekende Zierikzeese gebouwen toegepast, als Monstertoren en poor tencomplex, waarbij het grappige is dat men de kleurkeuze heeft afge stemd op de traditionele kleuren die de Koninklijke Zeelandia N.V. aan wendt voor fabrieksembleem, naam voering e.d. De versieringen zijn nog niet gereed, maar schieten al flink op. Donderdag aanstaande wordt er weer een verfje aan gewaagd. Scheepvaartberichten Attis, 13-10 te Amsterdam. Esso Amsterdam (t.), 14-10 van Rot terdam naar Aruba. 53. Aan de bosrand staat een indiaan. Hij heft zijn boog en neemt een pijl, die een ander hem aanreikt.. Aan de pijlpunt lek ken kleine helgele vlammetjes. Snel mikt de schutter, dan suist de vlammende pijl als een verschietende ster door het nach telijk duister naar het dorp.JeanCabot is de eerste die de gevolgen van deze daad ontdekt. Als hij met. het musket onder de arm bij de rand van hel dorp komt, slaan de vlammen al hoog op uit het strodak van de paardestallen. „Brand! Brand!" galmt zijn alarmkreet door de stilte. Als bij toverslag is het hele dorp in rep en roer. Mannen, vrouwen en kinderen rennen naar buiten en kijken ontzet naar de vuurgloed, die snel over slaat op de andere dakenEr ontstaat een begin van paniek onder dc kolonisten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 3