Paniek om Castro Restaurant voor vrouwen Wat biedt de BEELDBUIS Elkander aanvaarden De oppositie in Frankrijk ONZE PUZZEL-RUBRIEK f tl< met klem NIERK ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VRUDAG 12 OKTOBER I%2 N«. 19259 BUK DOOR HET WERELDVENSTER OVERDENKING Cuba in een zaak die de Amerika nen veel zwaarder op de maag ligt dan men in Europa doorgaans beseft. Een goed idee hoe zwaar, kan men opdoen uit de reportages van de uitermate serieuze Joseph Alsopdie uit de mond van huisvrouwen en winkeliers de gruwelijkste uitingen van krijgslast optekende. Door het Amerikaanse democrati sche systeem met zijn vele verkie zingen plant de druk van deze pu blieke opinie zich ook snel voort naar de congresman, die men gekozen heeft, dus naar het parlement. Het is dan ook tegen een formidabele pressie in dat president Kennedy weigert eenvoudig weg dit wespen nest aan de gevel uit te branden. Terecht, ongetwijfeld, maar tot on genoegen van de gewone man, zoals ook de ingezondenstukkenrubrïeken getuigen. Het wordt daarom als niet veel minder dan verraad beoordeeld, dat Groot-Brittannië eigenlijk namens de andere N.A.V.O.-landen weigert de scheepvaart op Cuba te verbieden, zoals de V.S. graag zouden willen. Lord Home heeft het Engelse stand punt zeer klaar gesteld: we hebben normale diplomatieke relaties met het door ons erkende bewind van Castro en dus geeft niets ons het recht tot een dergelijke boycot. Een argument dat bij voorbaat onnodig maakt dat men zich ook nog ver diept in het onwenselijke van die boycot. Geen martelaar maken Dat onwenselijke schuilt in het feit, dat men door deze boycot, en nog sterker: door een helemaal niet te rechtvaardigen blokkade, Castro Ingezonden mededeling voor mensen die van wonen weten Kies voor uw keuken een prak tische soort vloerbedekking linoleum krommenie, zoals bij voorbeeld marmoleum (van 6,75 per vierkante meter af). En voor uw zitkamer? Komt u maar kijken! vloerbedekking "■«krommenie Komt u maar kiezen! Woninginrichting HAGE Appelmarkt 22 tel. 2681 Zierikzee De Joden in de Sowjet-Unie NEW YORK. 11-10. De ambassade raad van de Sowjet-Unie te Was hington Georgi Kornienko heeft in een brief aan de organisatie van de Joodse slachtoffers van het nazi-re gime verklaard dat er in de Sowjet- Unie geen discriminatie van Joden of enige andere minderheidsgroepe ring bestaat. In de brief staat dat een van de belangrijkste gevolgen van de Russische revolutie de gelijk schakeling van de vele groeperingen op economisch, sociaal, godsdienstig en ander terrein was. Kornienko deelt mede, dat 3,2 procent van de studenten in de Sowjet-Unie tot de Joodse bevolkingsgroep behoort, hoe wel de 2.268.000 Joden slechts 1,1 procent van de bevolking vormen. Volgens hem maken de Joden 15,7 procent van alle Russische doktoren uit, 8,5 procent van de schrijvers en journalisten, 10,4 procent van de ju risten en 7 procent van de kunste naars. De fans van dr. L. van Egeraal moeten zaterdag hun toestel al om 3 uur 's middags inschakelen voor de reistips, 't Is wel wat vroeg in het vakantieseizoen, maar de winter sporters willen ook wat. Voor de kinderen begint de vreugde om 4.20 uur met Wells Fargo, een histori sche en beschaafde western! Om half S de vrije nieuwsgaring. In het avondprogramma Dorus in een mu zikale comedie en Theo Eerdmans in zijn nieuwste quizz. Zondagavond zet de K.R.O. een stadhuis op stelten's avonds biedt B. VI. een uur „Slingeren op jazz voor de liefhebbers. Voor de vijfdaagse werkweek tip pen wij: woensdag 21.45 waarom zo laat?) het Concertgebouworkest, don derdag 8.20 cabaretkroniek van Wim lbo en 9.20 kijkspel „Hij zit aan de smeltkroes" van Kaj Munk en vrij dag 9 uur de show van Rudi Carell. tot een martelaar maakt en van een prachtig excuus voorziet om al zijn eigen fa,len de Yankees in de schoe nen te schuiven. Het zou ook een aardige verrijking zijn voor zijn pro paganda- arsenaal dat vooral bedoeld is voor de bevolking van Latijns- Amerika die toch al niet erg op de V.S. gesteld is. Zelfs de ene maatregel die de V.S. nu nog overwegen, is rechtens niet zonder kwade reuk. Het ergert Was hington dat schepen, die Oosteuro- pese ladingen lossen in Cuba, leeg doorvaren naar de V.S. en daar de retourvracht laden die voor de Rus sen dus de prijs van het transport helpt drukken. Door te weigeren die schepen in Amerikaanse havens te laden, zouden ze gedoemd zijn leeg terug te varen, waardoor Chroesjt- sjef het wat duurder zou komen te staan zijn vriend Castro te helpen. Wat men in Amerika in het geheel niet ziet is, dat Cuba voor de U.S.S.R. een dergelijk probleem vormt als bij voorbeeld Zuid-Vietnam voor de V. S. Daar is een regime dat zich pro- westers verklaard heeft en dat het westen niet voor de wolven kan gooien, alleen al om zijn prestige niet te schaden. En dus steekt Amerika miljoenen in zuid-Vietnam. Precies zo heeft Castro zich bij Chroesjtsjef op schoot geworpen. Het Sowjet- prestige eist evenzeer dat het deze onverwachte volgeling tegen zijn be lagers helpt. De Russen kunnen ge woon niet anders. Geen paniek Wij kunnen Cuba ook vergelijken met Joego-Slavië, dat zich plotse ling uit de kring van communistische kinderen rond moeder Stalin losruk te. De Sowjets hebben toen even zeer met misprijzen moeten aan schouwen hoe bij hen op de stoep een onvriendelijk land zich behaag- een onvriendelijk gezind land zich behaaglijk de dollarhulp liet welge vallen. Plus leveranties van welis- waa rniet moderne maar toch deug delijke wapens. Moskou is er niet door in paniek geraakt. Washington nu evenmin. Maar de Amerikaanse publieke opinie als ge schetst des te meer. Die heeft ook met wrevel kennis genomen van wat anti-Castro bijval voor de V.S. door de Organisatie van Amerikaanse Staten, waarbij juist de voornaamste O.A.S.-leden Mexico, Brazilië en Ar gentinië pijnlijk zwegen. Des te feller klinkt nu in vele toonaarden en uit allerlei hoeken de onverbloemde eis dan maar alleen er op af te gaan als alle bondgeno ten laf weigeren mee te doen. Het is een zware politieke druk op Kennedy, die president Dorticos door zijn onbehouwen optreden in de Verenigde Naties nog heeft ver zwaard. Men mag rustig vertrouwen dat hij er weerstand aan kan bieden, maar dat neemt niet weg, dat deze woede der publieke opinie in feite gevaarlijker is dan heel Castro's Cuba zelf. De Amerikaanse commissie voor atoomenergie heeft aangekondigd, dat volgende week in het gebied van het eiland Johnston, in de Stille oceaan, een kernproef op grote hoog te zal worden genomen. Donderdag j.l. heeft Zijne Heilig heid Paus Joannes XXIII het tweede Vaticaanse concilie geopend. Naar deze kerkvergadering is zowel door rooms-katholieken als niet-rooms- katholieken met belangstelling uit gezien. Velen verwachten van dit concilie een bijdrage tot de eenheid der christelijke kerken, welker ver deeldheid door velen als zeer smar telijk wordt gevoeld. Deze verdeeld heid, hoe belangrijk ook, mag ons de ogen niet doen sluiten voor het feit, dat deze verdeeldheid tenslotte een verdeeldheid is van Christenen uit de heidenwereld, om met de taal van de bijbel te spreken. Er is nog een andere verdeeldheid, die dieper reikt dan de eerste: Er is een verdeeld heid tussen heiden-Christenen en Joden-christenen. Zij leefden in oud ste gemeenten naast elkander. In de dagen van Paulus willen de Christenen uit de Joden vasthouden aan allerlei gebruiken, die zij vroe ger als joden reeds kenden: de sab bat, de verschillende geboden be treffende het al of niet gebruiken van spijzen, enz. De Christenen uit de heidenwereld menen dat zij daar aan niet gebonden zijn. Zij zijn vrij van deze dingen volgens het onder wijs van de apostel Paulus. Zij ko men er toe op deze Joodse mede broeders neer te zien. Paulus heeft gevoeld, dat hier een kloof dreigt te ontstaan tussen beiden. Hij roept hen nu op elkander te aanvaarden, omdat Jezus Christus zowel de Joden als de heiden-Christenen heeft aanvaard. Hij aanvaardde de Joden op grond van de goddelijke beloften aan Abra ham geschonken. God wil daaraan trouw blijven. Hij heeft de heidenen aanvaard om te bereiken dat deze God gaan prijzen om Diens genadige ontferming. Op grond van deze wel daden van Godswege kan Paulus Joden en heiden-Christenen oproe pen elkander te verdragen. Het heeft er veel van weg, dat deze woorden tevergeefs zijn ge schreven. De kloof tussen Joden en heidenen in de christelijke kerk is groter en dieper geworden en heeft geleid tot een volledige vervreem ding van elkaar: de kerk is een heiden-christelijke aangelegenheid geworden. Deze vervreemding heeft er onder meer toe geleid, dat de kerk gedaan heeft, wat zij kon, om de Joden te vervolgen. Wij denken hieraan met smart en schaamte, vooral wanneer wij letten op de tweede wereldoorlog. „Aanvaardt elkander", zegt de apostel. Laten wij als Christenen dit bedenken, juist nu de helft der christenheid in kerkvergadering bij een is op dit concilie. Laten wij ho pen dat de woorden van de apostel ook daarin worden gehoord en ver staan. Wanneer «dat geschiedt, kan dit leiden tot een verdwijnen van de eeuwenoude vijandschap tussen Joden en Christenen en naar wij ho pen tot een wederzijds verstaan. Dit kan de weg vrijmaken voor Israël om Jezus Christus te gaan belijden en erkennen als zijn Messias. Thans is deze weg nog geblokkeerd door deze vijandschap en door de ver deeldheid der Christenen. Mogen wij allen door het aanvaarden van el kaar hieraan medewerken. Geve God, dat door de werking van de Heilige Geest op het concilie ook vandaaruit een bijdrage wordt ge geven. Drs. ALB. VAN DEN BAN Scharendijke. Het evangelieboek in de Sint Pieter VATICAANSTAD, 11-10. Het evangelieboek dat tijdens de gehele duur van het Vaticaanse concilie op het hoogaltaar zal staan, be staat uit 255 perkamenten vellen. Het is afkomstig van de ge meenteraad van Urbino, een plaats in de Italiaanse provincie Marche, die het op 23 juni 1667, tezamen met andere manuscripten uit de hertogelijke bibliotheek, aan de Vaticaanse bibliotheek heeft geschonken. Het boek is vervaardigd door Matteo de Cont'ugi. Het is versierd met het wapen van Alexander VII, een paus uit de tweede helft van de zeventiënde eeuw. Guglielmo Girardi en Franco de Russi, uit de school van Ferrara, hebben de miniaturen van de vier evan gelisten in dit boek vervaardigd. Het ligt op een vergulde stan daard op het altaar. Van andere zijde is vernomen dat de burgemeester van Rome, Glauco Delia Porta, aan de paus een gouden pen heeft geschonken om de documenten van het concilie te tekenen SLINKENDE BEDRIJFSINKOMSTEN Veel ongerustheid onder de boerenstand in Utrecht o UTRECHT, 10-10. Onder de boe renbevolking heerst grote ongerust heid over de toekomst, Er is sprake van een financiële noodtoestand en menig boer ziet zich genoodzaakt -zijn boerderij te verkopen. Dit heeft de heer A. J. Hilhorst, voorzitter van de kring Utrecht van de aartsdiocesane boeren- tuinders- bond en tevens bestuurslid van het Landbouwschap, een groot aantal boeren in Utreéht voorgehouden. Deze boeren waren in groten ge tale naar een voorlichtingsbijeen komst in Harmeien gekomen omdat hun bedrijfsinkomsten steeds dalen en zij zich ernstige zorgen maken over de toekomst. De heer Hilhorst becijferde dat de gezinsinkomsten van de boer in bepaalde gebieden Ingezonden mededeling POTTER'S MCNTHOLPEL1ETS Tepen hoest en Keelpijn Uitwerking frappant - nauwelijks de vierduizend gulden per jaar halen. Hij zei, dat de boe ren thans moeten voorkomen nog langer gebruikt te worden. De slech te situatie wijten aan de natuur is nonsens, aldus de heer Hilhorst, het natuurrisico moet de boer kunnen dragen onder alle omstandigheden. Maar dat de rundveeprijzen vergele ken met vorig jaar een gulden per kilogram terug zijn gelopen komt uitsluitend en alleen omdat men tot aan de laatste week van september toe duizenden tonnen Argentijns vlees heeft ingevoerd en tevens koeien importeerde uit Denemarken en Ierland. Deze import heeft ook invloed ge had op de varkensprijs, zo zei de heer Hilhorst, die voorts ook de, vol gens hem, treurige situatie waarin de pluimveehouderij verkeert in zijn beschouwingen betrok. Hij pleitte tenslotte voor een ho gere melkgarantieprijs waarover thans wordt onderhandeld en die, volgens hem, nog steeds te laag js. Van de zijde van het Produktschap voor Vee en Vlees vernam het ANP, dat sinds augustus bijna geen invoer van slachtvee meer plaats vindt. De invricsregeling die onlangs van kracht is geworden, moet nog door werken, maar door de2e maatregel kan het vleesoverschot tijdelijk uit de markt worden genomen, aldus het Produktschap. PARIJS, 10-10. Guy Mollet, socia listisch oud-premier, heeft president de Gaulle woensdag op een gemeen schappelijke persconferentie van de oppositiepartijen die de regering- Pompidou vrijdag ten val brachten, beschuldigd van chantage door met aftreden te dreigen indien het Fran se volk bij de stemming van 28 ok tober „neen" antwoordt op zijn plan tot verandering van de grondwet. Aftreden zou „een nieuwe grond wetsschending" betekenen, aldus Mollet. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. Kort na haar echt genoot, de letterkundige Maurits Dekker, is overleden mevr. H. C. Dekker-van Assen. De stoffelijke overschotten van het echtpaar zullen vandaag (vrijdag) op Westerveld ge cremeerd worden. AMSTERDAM. 27 oktober zal op de Dam te Amsterdam de stichtings dag van de Verenigde Naties feeste lijk worden herdacht. VAASSEN. De 23-jarige mejuf frouw G. H. Heutink is, toen zij de rijksweg Apeldoorn-Zwolle met haar fiets wilde oversteken, door een auto gegrepen en op slag gedood. De auto werd bestuurd door de heer B. J. K. uit Zwolle. DEN HAAG. Op 5 december a.s. zal onder de titel „Liberale gedach ten" bij de uitgeverij Nijgh en van Ditmar een bundel opstellen ver schijnen, die werden geschreven ter gelegenheid van de 75ste verjaardag van prof. mr. P. J. Oud. UTRECHT. De Nederlandse Gront- mij, gevestigd in De Bilt, heeft de eerste fase van een ontwikkelings- projekt in Tunesië voltooid. Een pro- jekt dat voorziet in de cultuurtech nische verbetering van een gebied van rond 70.000 ha. in de nabijheid van Tunis., GEFFEN. Op rijksweg 55 in de ge meente Geffen is in dichte mist de 27-jarige A. H. Schoof uit Made met zijn motor gevallen en ernstig ge wond. De heer Schoof, die voor her halingsoefeningen in Mill is gelegerd moest plotseling uitwijken voor een paard van de landbouwer J. L. uit Geffen, dat uit een weiland was ont snapt. DORDRECHT. In Dordrecht is een 12-jarige jongen, Christiaan van dei- Laan, sinds vorige week spoorloos, nadat hij thuis moeilijkheden had gehad. DEN HAAG. De chef van de gene rale staf van het Nederlandse leger, luitenant-generaal A. V. van den Wall Bake, is naar het vliegveld Aulnat - bij Clermont-Ferrand - ge vlogen. Hij brengt een bezoek aan La Courtine. AMSTERDAM. De rector-magnifi- cus van de universiteit van Amster dam, prof. dr. J. Kok, heeft de senaat van het Amsterdamse studentenkorps ontvangen en deze medegedeeld dat hij in overleg met de procureur-ge neraal te Amsterdam en met de ver eniging van reünisten van het A.S.C. een commissie heeft ingesteld die op korte termijn rapport zal uitbrengen omtrent de gebeurtenissen die zich tijdens de afgelopen groentijd van het A.S.C. hebben voorgedaan. We ontvingen deze week weer een flink aantal inzendingen, waarin hier en daar nogal eens een foutje was geslopen. De boeken werden weer verloot onder de goede inzen ders. De eerste prijs viel ten deel aan de heer II. J. Roelvink, Zanddorp 91, Middelburg De tweede prijs gaat naar: de heer D. v. d. Have, St. Joostdijk 62, Oosterland De oplossing was: Horizontaal: 1. pret; 3. loper; 5. naam; 7. ore; 9. ode; 11. in; 13. lood; 15. ster; 16. as; 17. laks; 19. lomp; 21. kader; 23. komma; 27. ree; 28. sater; 32. ga; 33. sta; 35. sla; 36. no.; 37. lak; 38. boa; 39. s.g.; 41. gal; 43. man; 45. ed; 47. trees; 49. ram; 51. pover; 53. koran; 54. pint; 57. oslo; 60. la; 61. eend; 63. krop; 65. fa; 67. era; 68. ora; 69. piet; 70. tarwe; 71. taag. Verticaal: 1. pui; 2. tolk; 3. leo; 4. rot; 5. nero; 6. mis; 8. ros; 10. del; 12. nl; 14. daar; 15. slee; 16. a.p.; 18. arm; 20. mat; 22. den; 23. kg; 24. o.a.; 25. m.s.; 26. atlas; 28. slaap; 29. aa; 30. en; 31. r.o.; 34. aal; 35. som; 39. st; 40. gr.; 41. ge; 42. dar; 44. no.; 45. ee; 46. dr; 48. eli; 49. rood; 50. mank; 52. vel; 54. pa; 55. neet; 56. ter; 57. oor; 58. spat; 59. of; 60. lap; 62. nat; 64. roe; 66. alg. DE NIEUWE PUZZEL De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal. 1. soort stof; 5. tiert; 9. zangkoor; 10. smetstof; 12. jongensnaam; 14. tandeloos zoogdier; 15. voorkoming; 16. kindergroet; .18. deel van een bijenkorf; 20. bijwoord; 21. zoogdier; 23. bergruimte; 24. bij woord; 26. van ijzeren banden voor zien; 30. plaats op Sicilië; 33. voor zetsel; 34. plaats in oost-Europa; 36. telwoord; 37. proef; 38. insekt; 39. vogel; 40. lied; 41. half; 43 grijs (Fr.); 45. bijwoord; 47. haar afsnijden; 49. niet door twee deelbaar; 51. uitroep; 52. water in Duitsland; 55. rangtel woord; 58. slot; 60. laatstleden; 61. uitdrukkelijk; 62. voertuig; 63. bevel; 65. dulden; 66. vaas; 68. deel van een schip; 69. jongensnaam. Verticaal. 1. voorzetsel; 2. vorm van wippen; 3. evennachtslijn; /'4. gevierde zangeres; 5. Germaans letterteken; 6. wat de sterren be treft; 7. voertuig; 8. voorzetsel; 9. meisjesnaam; 11. denkvermogen; 13. soort gedicht; 14. eiland in West-In- dië; 17. gebrek; 19. Europese hoofd stad; 22. door elkaar halen; 23. zang- noot; 25. laatstleden; 27. het verede len van bomen; 28. plaats in Neder land; 29. luizeneieren; 30. Europese hoofdstad; 31. verdieping; 32. kleur stof; 35. lor; 40. gevleugeld dier; 41. godin; 42. deel van de dag; 44. hate lijke opmerking; 46. radio-omroep (afk.); 48. vlaktemaat; 50. onberede neerde gedachte; 53. schoenmakers werktuig; 54. paar; 56. gast; 57. wondje; 58. koker; 59. bijwoord; 64. zoals de akten getuigen; 67. zang- noot. DEN HAAG. H.K.H. Prinses Bea trix heeft een bezoek gebracht aan het instituut voor sociale studiën (in het voormalige paleis Noordein de) in Den Haag, dat deze week zijn tienjarig bestaan viert. STEENWIJK. In het Diakonssen- huis in Meppel is aan de gevolgen van 'een verkeersongeluk overleden de 37-jarige heer W. van der Veer, in leven hoofdagent van politie af deling verkeer in Steenwijk. ZEIST. In het academisch zieken huis te Utrecht is overleden, de 67- jarige F. F. G. Groot veld uit Bosch en Duin. De heer Grootveld werd zaterdag 15 september in het zieken huis opgenomen, nadat hij bij het oversteken van de Amersfoortseweg te Huis ter Heide was aangereden door een personenauto. Indische troepen, zo meldt het persbureau „Nieuw-China" hebben woensdagmorgen de Chinese grens wachten bij Tsjihtoeng in Zuid-Tibet aangevallen. Elf Chinese grenswach ten zouden gesneuveld of gewond zijn. Ingezonden mededeling J.. n «AV\C^ B. J. TEN WESEPE FEUILLETON Ten slotte wisten de advokaten niets meer te berde te brengen en de kantonrechter bepaalde zijn schriftelijke uitspraak over een maand. De arme man moest er dus nog wel een poosje goed over pie keren, hoe hij uit deze chaos van pro en contra moest zien te komen. Eind oktober kwam de uitspraak, waarvoor ontzettend veel belangstel ling was, in de eerste plaats door de beide belanghebbenden, in casu de advokaten, Frida en de inspecteur, voorts de pers en ook vele stadge noten, die nieuwsgierig geworden waren door de stukjes in de kranten. De voorlezing van het vonnis duurde bijna een half uur. Maar, uit al die veelheid van geleerde woor den begreep Frida als insider al dra, dat ze het verloren had. Dat de po litie in de eerste plaats in bijzon dere omstandigheden gerechtigd was een openbare lokaliteit te laten ont ruimen, te ontruimen of te doen ontruimen, en dat de politie daar bij het recht had die lokaliteit te be treden, zelfs al was die lokaliteit uitsluitend toegankelijk voor vrou wen. Per slot van rekening kwam de politie zich er alleen van overtuigen, of er aan zijn bevel gehoor werd ge geven op een redelijk snelle manier. Er was dus geen sprake van huis vredebreuk, terwijl ook de eis tot schadevergoeding voor het derven van één uur publiek in de nieuwe zaak niet ontvankelijk werd ver klaard. Eiseressen werden veroor deeld in de kosten van het geding, welke kosten in totaal bedroegen tweehonderd en dertig gulden. Bons. De hamer kwam neer en de mensen verlieten de zaal. De kanton rechter haalde een zakdoek te voor schijn en wiste zich het zweet van het gelaat. Gelukkig waren er niet veel van zulke zaken, want anders Frida gaf de advokaat een hand. „Pech gehad, hé?" „Het spijt me, juffrouw de Beer. U ziet, als juridisch oud-studente, dat je bepaalde wetsartikelen op verschillende manieren kunt uitleg gen. Ik voelde eigenlijk van het be gin af aan, dat we ons in het nadeel bevonden tegenover de andere par tij. Maar ja.... je vecht tenslotte, omdat je weet, dat je theoretisch een aantal kansen hebt, nietwaar?" Frida knikte. „Nu ja, het was in derdaad te proberen. Maar soms vraag ik me wel eens af, of er voor ons, vrouwen, wel recht bestaat. Of dit niet een monopolie is voor man nen". „Het is misschien een schrale troost", besloot de advokaat, „maar de morele winst is in ieder geval voor u. De kranten hebben vorige week nog geschreven, dat het vrij ontactisch was van inspecteur Jan- sma, om een restaurant te betreden, dat uitsluitend voor vrouwen be stemd is, en nog wel op de openings avond. Goed, wettig was het alle maal in orde, dat hebben we zoëven kunnen horen. Maar er is ook nog zoiets als een moreel recht en dat is op die avond met voeten getreden. Onder het motto van: volgens de wet mag het, dus is het in orde. Min of meer misbruik maken van be paalde bevoegdheden. Maar wat wilt u? Dat gebeurt immers dagelijks in het leven? Als je een hond wilt slaan, is er immers altijd een stok te vinden Frida liep naar buiten en haalde diep adem. Hier was weer frisse lucht. Oktober bracht nog enkele mooie dagen. Ze had haar vrije dag en ze zou er dan maar van profite ren. De advokaat ging toch nog even naar de zaak om de uitslag te mel den en af te rekenen met Ans. Nu ja, dit grapje kostte een slordige vierhonderd gulden, maar ze ver dienden immers goed? De uitslag had net zo goed andersom kunnen zijn. •Ze stapte op de tram en liet zich naar de rand van de stad brengen. Daar, in de vrije natuur, met de hui zenblokken achter zich, voelde ze zich altijd prettig. Hier was rust; hier reden weinig auto's en was al het lawaai van de grote stad ver weg. Hier kon je rustig wandelen en knikten de bewoners van de boer derijen je vriendelijk toe, als ze je zagen. Hier graasden de koeien nog tot vlak aan de weg en keken je met lodderogen aan, als je langs ging. Ze liep tot aan het kanaal, waar een paar banken stonden en ging op een ervan zitten. Haar mantelpak was warm genoeg, dus van kouvat- Ion zou ze geen last hebben. Boven dien, de zon scheen met alle kracht, die haar nog gelaten was in dit na jaar en er was geen zuchtje wind. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 3