Ouderdoms- Weduwenpensioen Bouw van Geref. kerk opnieuw ter sprake in raad Westerschouwen marktberichten sport Algemene vergadering Zeeuwsche Polder- en Waterschapsbond sport Op halve kracht spelende Belgische ploeg sterk genoeg voor onmachtig Oranje Op veler verzoek laten wij hier een opgave volgen van de sedert de in werkingtreding der wetten verstrekte uitkeringen per jaar. A.O.W. ongehuwden Van 1 januari 1957 t.m. 30 juni 1957 f 858. Van 1 juli t.m. 31 juli 1957 f 876.— Van 1 augustus 1957 t.m. 31 oktober 1958 f 936.— Van 1 november 1958 t.m. 31 maart 1960 f 972. Van 1 april I960 t.m. 30 november 1961 f 1134. Van 1 december 1961 t.m. 30 juni 1962 f 1182. Van 1 juli 1962 t.m. 31 augustus 1962 f 1362. Van 1 september 1962 af f 1440. A.O.W. gehuwden Van 1 januari 1957 t.m. 30 juni 1957 f 1428. Van 1 juli t.m. 31 juli 1957 f 1452. Van 1 augustus 1957 t.m. 31 oktober 1958 f 1524. Van 1 november 1958 t.m. 31 maart 1960 f 1584. Van 1 april 1960 t.m. 30 november 1961 f 1794. Van 1 december 1961 t.m. 30 juni 1962 f 1872. Van 1 juli 1962 t.m. 31 augustus 1962 f 2154. Van 1 september 1962 af f 2238. Totale vooruitgang voor ongehuwden f 582. voor gehuwden f 810. Ook de weduwenpensioenen, alsmede de tijdelijke vveduwenuitkeringen zijn sedert de inwerkingtreding der A.W.W. verzekering niet onbelangrijk gestegen. Ziehier de opgave sedert de inwerkingtreding op 1 oktober 1959: De weduwe zonder kinderen ontving als tijdelijke weduwenuitkering: Van 1 oktober 1959 t.m. 31 maart 1960 f 1326. Van l april 1960 t.m. 30 november 1961 f 1512. Van 1 december 1961 t.m. 31 augustus 1962 f 1578. Van 1 september 19G2 af verhoogd met f 78.dus thans f 1656. De weduwe met kinderen: Van 1 oktober 1959 t.m. 31 maart 1960 f 1968. Van 1 april 1960 t.m. 30 november 1961 f 2196. Van 1 december 1961 t.m. 31 augustus 1962 f 2292. Van 1 september 1962 af verhoogd met f 84.f 2376. •Totale vooruitgang voor weduwe zonder kinderen f 330. voor weduwe met kinderen f 418. Sommige bladen hebben er reeds melding van gemaakt, dat zowel de A.O.W. als de A.W.W. uitkeringen met 4 pet. omhoog zullen gaan. Ietwat voorbarig is dit wel, hoewel als vaststaand mag worden aangenomen, dat er inderdaad nog een kleine verhoging „in het vat zit". De grootte van het be drag, alsmede de maand waarin dit zal worden uitbetaald, staan nog niet vast. J. HOLTSLAG. Rapport van b. en w. over toegepaste handelwijze Aanwijzing gemeentelijke vertegenwoordigers C.H.U.-ministers en staatssecretarissen aanvaarden geen Kanierkandidatuur HAAMSTEDE, 13-10. In de op vrijdagmorgen gehouden raadsver gadering waren de heren Peene en Steur met kennisgeving afwezig. Bij de ingekomen stukken was een bericht van G.S. waarin zij mede deelde, dat de wethoudersbezoldiging in de oude vorm gehandhaafd moet blijven. Er was reeds vroeger door b. en w. bij G.S. i.v.m. de grootte en uitgestrektheid der gemeente ge vraagd de bezoldiging te mogen ver hogen. De heer van Waveren vroeg of het nu beslist bijna anderhalfjaar moest duren voor er antwoord op deze brief was gekregen. De aan vraag was nl. al in april 1961 gedaan. De voorzitter zei dat dit niet al te scherp gezien moet worden, omdat er ook omgekeerd wel eens wat ruimte kan zitten bij de beantwoor ding. In sneltreinvaart werden voor de verschillende commissies de gemeen telijke vertegenwoordigers benoemd. Deze grote lijst luidde als volgt: Stichting Renesse: Jhr. Röell en de heren J. Westhoeve en J. W. de Jonge. Vleeskeuringsdienst: P. L. Vis, J. van Waveren, plv. A. D. Dalebout. Reinigingsdienst „Schouwen-Dui- veland": Jhr. Röell en L. v. d. Kloos ter. Centrale Dienst Noord-Zeeland: L. v. d. Klooster, J. van Waveren. N.V. Waterleidingmij. „Schouwen - Duiveland": Jhr. Röell, P. L. Vis, res. L. v. d. Klooster. N.V. Brugverbinding „Haringvliet" als commissaris Jhr. Röell en verte genwoordiger P. L. Vis met als plv. M. J. Steur. Centrale Werkplaats Zierikzee: L. v. d. Klooster, A. D. Dalebout, plv. A. J. Goossens. Beatrixschool Zierikzee: L. v. d. Klooster, J. van Waverén, plv. M. J. Steur. Stichting Zeeuwse Muziekschool: M. J. Steur. Stichting Zweeds Rode Kruis Zie kenhuis: Jhr. Röell. Woonruimtecommissie: voorz. Z. Roseboom, plv. S. Peene, plv. P. Sla ger. - Leden kamer Haamstede: C. J. v. d. Maas, plv. W. J. v. d. Werff; J .C. den Boer, plv. P. Slager; B. Bossers, plv. Jac. Duson; J. C. de Feiter, plv. mevr. D. S. Lysen-Bee- rens. - Leden kamer Renesse: M. J. Steur, plv. D. Kwaak; H. J. Simons, plv. M. Geluk; J. de Wit, plv. C. v. d. Male; J. P. Berrevoets, plv. J. J. Hanse. Commissie nazien gemeentereke ningen: J. van Waveren, J. West hoeve, M. J. Steur, J. C. Hendrikse. Verder zullen op de vergaderingen van deze commissie de andere raads leden een uitnodiging krijgen. Gem. Dienst voor sociale bijstand: Burgh: L. v. d. Klooster. - Haam stede: L. Hanse, P. Slager. - Renes se: R. Bienefelt, mevr. H. Priemis- Meijer. - Noordwelle: J. C. Hendrik- se. - Serooskerke: W. D. Berrevoets. Sportraad Westerschouwen: voor zitter Jhr. Röell. Uit de raad: A. J. Goossens. Vertegenwoordigers Alg. Bestuur rusthuis „Duinoord": Jhr. Röell, M. J. Steur, J. J. Padmos en L. v. d. Klooster. Plv. leden P. L. Vis en S. Peene. Commissie voor georganiseerd overleg: M. J. Steur, plv. N. A. Krijnse Locker; J. van Waveren, plv. A. D. Dalebout; S. Peene, plv. A. J. Goossens. De bouw van een nieuwe eeref. kerk Wederom zijn in de raadsvergade ring veel woorden gewisseld over de nog al ophef makende zaak over de bouw van de nieuwe gereformeerde kerk. In de vorige vergadering noem de de heer Hendrikse dit zo belang rijk (nadat het inmiddels afgetreden raadslid de heer C. A. van Oord met klem op medewerking van de raads leden had gevraagd) dat hij een toe lichting aan b. e"n w. vroeg op de gang van zaken. Bij de verder voorkomende za ken, bood de voorzitter de raads leden een op schrift gesteld re sumé over de handelwijze van b. en w. in deze kwestie aan. De voorzitter noemde het slechts een „droge opsomming" van de manier waarop door b. en w. ge handeld is. Een en ander kan nu thuis door de raadsleden bestudeerd worden. In dit rapport is alleen de verhouding gemeentebestuur-kerkbestuur met betrekking tot de bouwvergunning behandeld. De kwestie met de R.T. M. is hier buiten gelaten. De heer v. Waveren dankte de voorzitter voor dit rapport, doch zei- de hierop, dat dit een antwoord is van b. en w. op de woorden van de heer Van Oord. De heer Van Oord sprak op de vorige vergadering niet namens de kerkeraad en de bouw commissie. „U voldoet hier dus niet aan de juiste gang van zaken", zeide de heer v. Waveren tot de burge meester. De raad kan uit dit rapport niet opmaken hoe of wat. Namens de kerkeraad sprak de heer v. Waveren de wens uit om zo spoedig mogelijk op het voorstel van wethouder v. d. Klooster uit de vo rige raadsvergadering in te gaan, want „zo komen we er niet". Wet houder v. d. Klooster stelde toen een bespreking van de drie partijen aan één tafel voor. De voorzitter zeide nogmaals dat in dit stuk alleen de houding van b. en w. is geuit. Een nieuw geluid noemde de voorzitter een bezoek dat hij in het bijzijn van de heer v. Wa veren en dr. v. Zuijlen aan het veel besproken perceel heeft gebracht. Er zijn toen concessies gedaan en alles leek mooi. Nu de tekening is bijge werkt blijkt de kerk veel te veel naar achteren geplaatst, waardoor de kerk een extra uitgave van f 12.000, moet neerleggen voor de verdere toe gangsweg. Nog steeds meende de heer v. Wa veren dat de voorzitter zich tegen de heer v. Oord verdedigde, doch aldus de heer v. Waveren: „Nooit hebben de 'kerkeraad en bouwcom missie aan de heer v. Oord opdracht gegeven hierover in de raad te spre ken". Over de toekomstige samen spraak was de voorzitter pessimis tisch gestemd. Wethouder v. d. Klooster achtte de tijd gekomen om achter deze sle pende zaak een punt te zetten, en dat opening van zaken dringend ge wenst -is. Tot slot vroeg de heer v. Waveren of b. en w. de nodige medewerking willen verlenen om het betreffende perceel op de gewone manier in het uitbreidingsplan op te nemen. Het kapitaal voor de bouw kan dan nog wat groeien. Dit zal betekenen dat de bouw voorlopig nog niet doorgaat. 'Grondprijzen Renesse B. en w. maakten verder de grond- uitgifteprijzen voor het plan Krom me Reke te Renesse bekend. Op dit terrein kunnen villa's, bejaarden-te huizen, woonhuizen en bijzondere bewoningen gebouwd ^worden. De prijs bedraagt f 13,20 per vierkante meter, terwijl dan de mogelijkheid bestaat, indien alle grond verkocht wordt, dat de gemeente na alle kos ten van aankoop en bouwrijp ma ken, er uit komt. Voor het plan aan de J. J. Boeijesweg te Haamstede wordt de grondprijs minimaal f 12,50 wat wethouder v. d. Klooster in ver gelijking met de bouwgrond aan het Sluispad (f 11,niet duur noemde. Met deze prijzen kon de raad zich verenigen. Wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd in februari 1963 had de raad geen bezwaar tegen het verlenen van eerovl ontslag per 1 maart 1963 aan mej. S. E. Cijfer als hoofdkleuterleidster van de kleu terschool te Renesse. Reeds twee sollicitanten hebben zich voor deze betrekking gemeld. Met de stem van de heer Westhoe ven tégen besloot de raad verder een op voorstel van b. en w. te verlenen subsidie ad drie cent per inwoner te verlenen voor de in het kadef van de Z.V.U. te houden toneelopvoering getiteld: „De kleine nar", in de Con certzaal te Zierikzee. Het totaal be drag komt neer op plm. f 120, De reeds uit de oorlogsjaren stam mende brandweersirene, is deze zo- DEN HAAG, 12-10. De ministers mr. A. C. W. Beerman en drs. J. W. de Pous en de staatssecretarissen M. R. II. Calmeyer en mr. Y. Scholten hebben desgevraagd medegedeeld, dat zü om redenen, die door het hoofdbestuur van de C.H.U. volko men worden gerespekteerd, geen plaats op de kandidatenlijst voor de Kamer-verkiezingen in 1963 ambië ren. Aldus wordt in een verklaring van het Unie-bestuur medegedeeld. In de Christelijk-Historische Unie is de kandidaatstelling in verband met de Kamer-verkiezingen voor '63 reeds in volle gang. Vroeger kon elke kiesvereniging ten hoogste tien personen opgeven, die zij voor het Kamer-lidmaatschap in aanmerking wenste te brengen. Zittende Kamer-le'den konden daar bij worden opgegeven. In verband met de nieuwe statuten van de Unie is hierin verandering gebracht. De zittende Kamer-leden, die willen te rugkeren, zijn automatisch op de groslijst geplaatst, terwijl elke kies vereniging vóór 16 november aan staande nog ten hoogste drie perso nen geen leden van de Tweede Kamer kan opgeven. De groslijst wordt op 22 december aanstaande in het hoofdbestuur be sproken en gaat daarna, voorzien van een door of vanwege het hoofd bestuur opgemaakt advies, naar de Ingezonden mededeling KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Bennekom (vac. C. Vos) en te Hoogeveen (vac. dr. A. van den End): J. Jongerden te Bru- chem en Kerkwijk. Aangenomen naar Bergambacht: W. Vroegindewey te Bleiswijk. Bedankt voor Nijehaske-Hasker- dijken: J: Juckema te Holwierde (Gron.). Aangenomen de benoeming tot bij stand in het pastoraat te Angeren (Geld.): J. Eygendaal te Zuidzande (Z.V1.). Geref. Kerken Beroepen te Steenwijk (tweede pred. pl.): H. Alting te Olthuizei*- meeden; te Leimuidcn: K. Bisschap te Warns (Fr.). Bedankt voor Assen (vierde pred. pl.): G. Veeneman te Amersfoort. Beroepbaarstelling. De heer F. B. Fennema, kand. te Marrum, is met ingang van 17 oktober aanstaande beroepbaar. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Aangenomen naar IJsselmuiden- Grafhorst: W. Vis te Buitenpost, die bedankte voor Barrhead en Neerlan- dia (Alta. Canada), (Can. Ref. Chur ches). Chr. Geref. Kerken Beroepen te Vlaardingen; M. Vliet- stra te IJmuiden. Geref. Gemeenten Tweetal te Rhenen: P. Blok te Dirksland en L. Vogelaar, kand. te Zoctermeer. Beroepen te Leiden: A. Hofman te Zeist; te Nieuw-Beijerland en te Rhe nen: L. Vogelaar, kand. te Zoeter- mcer. Bedankt voor Barneveld: P. Blok te Dirksland. Tweetal te Elspeet: C. Wisse te H.I. Ambacht en L. Vogelaar, kand. te Zocfcrmcer; te Middclharnis: W. C. J. Bosschaart te Slikkerveer en G. A. Zijderveld te Capello a.d. IJs- sel. kiesverenigingen. Deze zenden dan haar afgevaardigden naar in februa ri 1963 te houden groepsvergaderin gen, waar de definitieve lijst zal worden vastgesteld. Ook noodtoestand in de Drentse landbouw Onthullende steekproeven ASSEN, 12-10. De zorgelijke fi nanciële toestand op vele gemengde boerenbedrijven, die het gevolg is van de voor de boeren lage prijzen voor rundvee, varkens, eieren en van de sterk gestegen bedrijfskosten, is thans ook voor de drie Drentse standsorganisaties, de aartsdiocesa ne boeren- en tuindersbond, de chr. boeren- en tuindersbond en het Drents landbouwgenootschap, aan leiding geworden tot het beleggen van een bijeenkomst, waarop men uitvoerig op de Drentse situatie is ingegaan. Men deed mededeling van de re sultaten van steekproeven, genomen door het boekhoudbureau van het Drents landbouwgenootschap. Bij de ze steekproeven is geconcludeerd dat het gemiddelde tekort van het ge mengde Drentse bedrijf circa f 137, per hectare, ofwel f 2.400,per be- drijf bedraagt. Het gemiddelde te kort bij de weidëbedrijven bedraagt f 142,per hectare ofwel f 1.800, per bedrijf. Het arbeidsinkomen van de betrokken boeren heeft in de pe riode waarop het onderzoek van het boekhoudbureau betrekking had het boekjaar 1961-1962 voor wat het gemengde bedrijf aangaat bedra gen f 4.266,en voor het weidebe- drijf f 4.872,Ter vergelijking die- ne, dat het loon van een vakarbei der-B in het landbouwbedrijf, inclu sief de voor rekening van de werk gever komende sociale lasten, over hetzelfde boekjaar f 6.330,bedroeg De jaarstukken 1961 en 1962 gin gen onder de hamer door. De heren P. Boudeling, P. J. Dekker en Jhr. mr. G. C. D. Rutgers van Rozen burg werden als bestuursleden her kozen. In een causerie vertelde de hoofdingenieur-directeur van dc Provinciale Waterstaat in Zeeland, ir. J. G. Snip enkele bijzonderheden over de Oosterschelde-brug, het tra cé van h^t rijdek waarvan 7.60 meter gaat worden. Van de zijde der Pro vinciale Waterstaat had men wel liever een breder rijdek gezien, maar de hogere kosten hiervan maakten zulks onmogelijk. Zeer stringent wordt vastgehouden aan de opleve ringsdatum van 31 december 1965. Uitvoerig zette ir. Snip het systeem uiteen, dat bij de pijlcrbouw zal toe gepast worden. Deze zullen zijn op gebouwd uit eon drietal segmenten, waarvan 'het onderste op de zeebo dem komt te rusten. Voor het maken van de pijlers is een hulpbrug nodig van 200 meter lengte. De doorvaarthoogte van de brug wordt 17 meter. Niettemin komt in de brug een dubbele basculebrug met een doorvaart van ongeveer 40 meter. Aan de haven te Kats worden de beton elementen vervaardigd, die no dig zijn voor de pijlerbouw. Geologie cn Waterstaat De tolheffing voor de brug zal ge schieden bij de veerhaven „De Val" en aan de basculebrug. Als tweede spreker trad op prof. van Rummelen, hoofdgeoloog te Haarlem, die sprak over „Geologi sche toepassingen op waterstaatsge bied". Uit de causerie van prof. van Rummelen bleek, dat de geologie van enorme betekenis is bij de uit voering van belangrijke waterstaat kundige werken. De opstelling van een nieuwe geologische kaart is één van de doelstellingen van prof. van Rummelen en diens staf, waarbij het er vooral om gaat. zich een beeld te vormen van de jongste geologische fase van de geschiedenis, een peri ode van 10.000 jaar omvattend. Da teringen kunnen geschieden door toepassing vari radio-actief kobalt. Vooral de homocene laag, rustend op de pleistocene geledingen zijn voor de uitvoering van waterstaatswerken van belang, waarbij met name de bepaling van de drukvastheid der ondergrond van betekenis is. Zowel de causerie van ir. Snip als die van prof. van Rummelen werden met dia's toegelicht. Schouwse tocht Na een uitstekende maaltijd in het „Huis van Nassau", waar het woord werd gevoerd door Jhr. mr. de Casembroot, vertrok men met auto's voor een oriënterende tocht over het eiland, waarbij o.m. enkele nieuwe gemalen en de verbeterde zeewering bij Den Osse in ogenschouw werden genomen. Omstreeks vier uur vond een ontvangst plaats door het Wa terschap Schouwen-Duiveland, in 's Landskamer, waar dijkgraaf A. M. Geluk nis gastheer fungeerde. mer gereviseerd, doch het is geble ken dat de geluidssterkte zo ver te ruggelopen is, dat voor alarmering het apparaat onvoldoende is gewor den. De raad ging akkoord met een kredietverlening groot f 1.200,voor de aankoop van een nieuwe sirene. De voorzitter overwoog verder om. ter voorkoming van onrustverwek king in de nacht, de brandweerlie den op andere mechanische wijze te alarmeren, dus zonder de huiltoon van de sirene. Met de aanschaffing van de sirene ging de raad akkoord. Veemarkt ROTTERDAM. 15-10. - Aanvoer: 1.736 stuks vee, te weten 1.336 vette koeien en ossen en 400 varkens. Prijzen per-kg. vette koeien en os sen: f 2,80-f 3,—; f 2,40-f 2,70; f 2,20- f 2,40. Prijzen per kg. varkens; f 1,72- f 1,69-f 1,65. Vette koeien en ossen: aanvoer iets minder; handel kalm; prijzen als vo rige week maandag. Varkens: aan voer korter; handel tamelijk; prijzen gemiddeld iets stijver; prima vlees- varkens boven notering; zware var kens f 1,58-f 1,60 per kg.; slachtzeu- gen f 1,35-f 1,40 per kg. Eieren V.E.C.E. In de periode van 8 oktober tot en met 13 oktober werd door de Coöp. In-.en Verkoop Centrale voor Eieren (V.E.C.E.) de volgende prijs uitbe taald: f 1,48 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren werd 1 cent per stuk minder uitbetaald. VOETBAL K.N.V.B. Zaterdagcompetitie 4e klas B: Zwaluwse Boys-VVN 1-2; Chrislandia-SVV '54 1-1. Afd. Zeeland le klas: Hoek-SVD 3-1. 3e klas D: Bruse Boys Il-Zwalu- wen '61 5-4; SKNWK-WIK II 14-1. Junioren Groep A IV: SVD A I-Zierikzee A I 1-10. SCHAKEN Schaakvereniging Zierikzee in le klas Zeeuwse Bond De schaakvereniging Zierikzee zal dit seizoen uitkomen in de le klas van de Zeeuwse Schaakbond met de verenigingen Vlissingen I en II, Mid- delbui'g I en II, Goes, Terneuzen en „De zwarte dame" ujt Kruiningen. Scheepvaartberichten Alchiba (t.), 12-10 van Karachi 'naar Djibouti. Esso Amsterdam (t.), 13-10 te Rot- tex*dam. Kelletia (t.), 12-10 van Buenos Aires naar Curagao. Tegelberg, 13-10 van Nagoya naar Kobe. Zafra (t.), pass. 13-10 Burlings naar Mena Al Ahmadi. SCHARENDIJKE De Culturele Vereniging Het winterprogramma van de Cul turele Vereniging voor Scharendijke en omstreken, gaat vrijdag 19 okto ber aanstaande van start in het Ger. Jeugdgebouw. Vertoond zal worden de fraaie kleurenfilm van de Kon. Rötterdamsche Lloyd: „Met de „Wil lem Ruys" in negen* weken rond de aarde". Deze film is al op vele plaat sen in ons land vertoont en trok overal grote belangstelling. Vele zijn de fraaie 'beelden in deze prachtige dokumentaire, die de schoonheid der wereld toont. Gerekend wordt dan ook op een goede belangstelling. NIEUWERKERK, 13-10. - Tijdens landbouwwerkzaamheden op 'n veld van de heer J. v. d. Z. heeft zich een ernstig ongeluk voorgedaan, dat het leven heeft gekost aan de 61-jarige heer C. J. den Haan. Bij het ongeluk waren twee land bouwtrekkers'en een 'bandenwagen betrokken. De wagen was gekoppeld achter één van dé trekkers, die op een gegeven moment moest uitwij ken voor een andere eveneens bij de veldwerkzaamheden gebruikte trekker. Eerstgenoemde ti-ekker, met daaraan gekoppeld een bandenwa- STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE „Inter Nos" startte met jeugdwerk Naar wij vernemen is de r.k. ont spanningsvereniging „Inter Nos" jj. zondag gestart met het organiseren van ontspanningsmiddagen voor de jeugd in de parochie van acht tot twaalf jaar. Voor de eerste bijeen komst bestond grote belangstelling. Als nieuwe regeling geven de „Inter Nos"-leden zelf de leiding. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor scheikundig ingenieur, onze stadgenoot de heer C. A. van Sluis. NIEUWERKERK De huis-aan-huis-collecte voor de reclassering heeft in Nieuwerkerk en Capelle f 44,opgebracht. WESTERSCHOUWEN Militair terug uit Nieuw-Guinca Vrijdagmorgen te tien uur landde op Schiphol een D.C.-7 C. met uit sluitend terugkerende soldaten uit Nieuw-Guinea aan boord. Onder hen die in achtendertig uren van Biak naar Schiphol vlogen, bevond zich de soldaat M. H. Bliek uit Wester schouwen, wonende aan de Hogeweg te Westenschouwen. Soldaat Bliek vertrok vorig jaar op 5 december naar Nieuw-Guinea als dienstplich tig militair van de zevende afdeling lichte Luwa vuurmondbatterij. In een kort onderhoud met de bruinverbrande soldaat, die nu weer in burger op zijn brommer rondtoert in de Westhoek, vertelde hij, dat hij zijn gehele diensttijd rond het vlieg veld Mokmer (het officiële vliegveld van Biak) heeft gelegen, ter bewa king van het vliegveld. Contact met de vijand heeft hij niet gehad, wel zag hij een 300-tal gevangenen naar een nabij gelegen eilandje vervoe ren. Het was er zeer heet; tempera turen van tegen de 40° waren geen zeldzaamheid. Doordat het land vlak bij de evenaar ligt, werd het elke avond rond zeven uur donker, ter wijl het des morgens omstreeks de zelfde tijd weer licht werd. In de nacht was het koud. Zes maanden lang sliep men in tenten, totdat de legex-leiding opdracht gaf om huisjes te 'bouwen met zelf te zoeken mate riaal. Rinus Bliek voelde zich aan getrokken tot de Papoea's en had graag ginds gebleven. Veel steun kregen de militairen van de inheem se bevolking, doch over de Hollan ders was hij minder goed te spreken. Ook het eten was niet best, en be stond veel uit rijst en blikvoedsel. De post deed de soldaten zeer goed. Het toegezonden bandje door de s.v. „Burgh" met veie bekende stemmen uit de Westhoek was zeer welkom. Nu gaat Rinus weer terug naar zijn werkgever, de heer Jac. Steur. SEROOSKERKE Collekten De kollekte voor de reclassering heeft ter plaatse opgebracht f 21,62, terwijl de Zeeuwse kollekte het be- drag van f 38,30 heeft opgebracht. Nieuw kantoor bij B.P. station Deze week is, in opdracht van de B.P. een aanvang gemaakt met de bouw van een nieuw kantoor bij het B.P. tankstation aan de Provinciale weg te Serooskerke. Het thans be staande gebouwtje, hetwelk niet aan de behoeften voldoet, zal mettertijd worden afgebroken. Het nieuw te bouwen kantoor zal omstreeks de cember in gebpuik worden genomen. gen kwam, als gevolg van de uit- wijkmanoeuvi-e, in de berm van de sloot terecht en door de in de ver- bindingsstang tussen trekker en wa gen optredende torsie ontstond een breuk. De heer Den Haan bevond zich op de bandenwagen, verloor het evenwicht, viel in de sloot, waarna de wagen kantelde en op zijn rug terecht kwam. Dokter v. d. Zande verleende de eerste hulp. Het slacht offer werd met zeer ernstige rug kwetsuren in het Zweedse Rode Kx-uis-ziekenhui9 opgenomen, waar hij zondag is overleden. Waterschapsbesturen te Zierikzee VOETBAL ZIERIKZEE, 13-10. Zaterdag was Zierikzee toogstad voor dc provinciale waterschapsbesturen ,want de Zeeuwsche Polder- en Waterschapsbond hield dc algemene vergadering in de Concertzaal, die geheel met „waterkeerders" was gevuld. De bijeenkomst werd opgeluisterd door de aanwezigheid van het lid der Tweede Kamer mej. Schilthuis (P.v.d.A.), dc commissaris der koningin in dc provincie Zeeland jhr. mr. A. F. C. de Casembroot cn de burgemeester van Zierikzee, mr. F. Th. Dijckmeester. De vergadering stond onder leiding van de voorzitter, de heer P. J. J. Dekker te Wemeldinge, die een belangwekkende openingsrede hield, waarin hij o.m. zijn verontrusting uitsprak over het uitblijven van een kostenver deling voor de Deltawerken. Tanune „derby der lage landen" (Van een spec. A.N.P.-verslaggever) ANTWERPEN, 14-10. De wat ar rogant spelende Belgische ploeg heeft zondag op de gave grasmat van liet Deurnc-stadion aan het halve toe rental voldoende gehad om dc on machtige Oranje-mannen voor dc derde achtereenvolgende maal een nederlaag toe te brengen. Twee-nul was het resultaat van deze tamme eens toch zo opwindende „der by der lage landen" en het waren cijfers, die dc verhouding der krach ten juist weer gaf. De nul spreekt voor zich. Doe'lman Nicolay heeft geen enkele maal iets spektaculairs behoeven te doen. Zo weinig stootkracht demonstreerde de gelegen'hcidsformatie, die als aanval het veld was ingestuurd, dat de uit slag precies hetzelfde zou zijn uitge vallen wanneer de B.elgcn de burge- meester van Antwerpen onder de lat hadden laten plaats nemen. Aan de andere zijde van het veld lag deze situatie anders. Daar heeft Peter van der Merwe van de eerste minuten af zijn talenten ten toon moeten spreiden hoe tcleux-stellend het spel van de veel sterker geachte gastheren ook was. En wat heeft het Nederlandse le gioen op de tribunes van dc Ant- werp-veste zijn best gedaan. Met ve le duizenden waren de Nederlandse voetbal-fang trouw gebleven aan hun traditionele uitje naar de sinjoren stad. Het leek wel of zij onderling hadden afgesproken hun jongens na dc scherpe kritiek vah de Ihatste weken een flinke morele steun te geven. Met veel zelfvertrouwen, ja overmoedig bijna, klonk het Wilhcl- mus-gezang door de rustige najaars lucht, met gezwaai van spandoeken en luide aanmóedigingskreten werd de ploeg tot de aanval opgezweept. Of het „dank zü" of „ondanks" dit sterke meeleven was, is niet te zeg gen. maar een feit was het, dat het Nederlands elftal tien maal zo hard heeft gewerkt als enkele weken ge leden in Kopenhagen. Maar dat was naast enkele redelijke persoonlijke prestaties dan ook liet enige positie ve punt in het Nederlandse spel. NIEUWERKERK Man verliest leven na ongeluk met landbouwtrekker

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 10