Vele gevaren hebben te maken met een slecht gezichtsvermogen Botsing in Athene Europese ministers van Justitie bespraken jeugdcriminaliteit I ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VRUDAG 12 OKTOBER 1962 No. 19239 LAND- EN TUINBOUW Demonstratie met bietenoogstmethoden op Tholen De kinder- Een top-idee beloond met f 1.200,- IJMU1DEN, 11-10. De 34-jari- ge heer F. J. Otten uit Uitlui den, voorman onderhoud en reparatie bi) Breedband N.V., heeft een bedrag van f 4.200 voor een voortreffelijk idee ontvangen, zo wordt van de zijde van het bedrijf meege deeld. Dit is de hoogste belo ning voor een idee, tot nu toe bü Hoogovens en aangesloten bedrijven uitgereikt. De vondst betrof een verbetering van de schoonmaakbaan van Breedband, een installatie waarin de vettige gewalste rollen staal in één lange band in een loogoplossing worden schoongemaakt, alvorens zij naar de gloeiovens gaan. De lagering van de dompelrollen werd aangetast door het loog, waardoor herhaaldelijk storin gen optraden. De heer Otten kwam op het idee de lagering buiten de bakken te plaatsen. De grote ketlinggeleidewielen, die dienen om de band staal bt; het begin door de bakken te trekken en die met de lage ring als het ware één con structie vormden op dezelfde as, werden op voorstel van de heer Otten door kleinere wie len onder in de bakken ver vangen. Door de nieuwe op stelling behoren storingen tot het verleden. De vondst was bijzonder welkom daar zij kon worden toegepast in een pe riode toen de schoonmaakbaan een knelpunt in het bedrijf vormde. De produktie van rol len was namelijk aanzienlijk verhoogd door de nieuwe koudbandwalserij. Binnenkort komt een tweede schoonmaak baan in bedrijf, waarin het idee van de heer Otten reeds is verwerkt. GOES, 11-10. Voor de oogst van suikerbieten worden verschillende werkmethoden en machines toege past. We kennen éénrijige- en meer-» rijige rooimachines; machines met verzamelbak en met een wagen transporteur. Verder worden bieten in een bak op de trekker gerooid terwijl weer anderen de bieten op de grond deponeren. De kombinatie met al deze machines worden diver se laad- en transportmiddelen toe gepast terwijl ook het lossen op ver schillende manieren gebeurt. Hoewel het thans niet helemaal duidelijk is aan welke methode of type machine de voorkeur moet wor den gegeven, is het ongetwijfeld aan trekkelijk en leerzaam om de be langrijkste systemen eens naast el kaar te laten werken. Het initiatief tot deze demonstra tie werd genomen door de werkgroep mechanisatie en rationalisatie van de Bedrijfsstudiegroep Tholen en Sint Philipsland en de Streekverbete- ringskommissie Tholen in samenwer- Ingezonden mededeling Geloofswonder in Kongo Een zendeling, diep getroffen door de onenigheid tussen stammen en hun leiders in Kongo, vertelt over een gebeurtenis die hij een wonder noemt. De gelegenheid was de Sy node van de Presbyteriaanse kerk in Kongo, die in Boelape, diep in de provincie Kasai plaats had. Leden van elkander vijandige stammen waren samen op reis naar de syno de en zaten met elkander in een bus. Er heerste een onheilspellende stilte; iedereen in de bus hield z'n mond dicht. Want ze hadden elkander niets te vertellen. Toen ze op de vergadering waren aangekomen, stonden de afgevaar digden voor moeilijke problemen. Veel kleine stammen wensten hun eigen leiders. Een grote stam ver langde een eigen synode. Politieke vraagstukken en de verhouding tus sen kerk en zending droegen het hunne by om de spanning te verho gen. Toen de vergadering verder ging, waren er gespannen ogenblik ken door hete temperamenten. Op een avond kwam de climax. „Nadat de notulen gelezen en goedgekeurd waren, stonden Kongolese predikan ten en ouderlingen op, de een na de ander, en beleden de gemeenschap pelijke zonden van hun stammen en sommigen hun persoonlijke zonden. Je kon de tegenwoordigheid van de Heilige Geest voelen. Dit was wer kelijk een bijzondere religieuze erva ring voor alles die daar waren. Wat wij maandenlang hadden getracht te bereiken, deed de Heilige Geest bin nen enkele minuten". Aan het eind van de samenkomst vierden zij het Avondmaal met Loeloea, Moekete en Moeloeba predikanten als leiders. Toen de afgevaardigden uit elkan der gingen, werd het gerucht van hun verzoening in de plaatselijke dorpen verspreid. Een zendeling schreef later: „Het was ontroerend te zien hoe de mensen van verschil lende stammen elkaar begroetten Verleden jaar bevochten ze elkan der en verbrandden de dorpen en sloegen elkander dood. Nu leven ze samen in één kerkelijke gemeen schap Sinds ik in Loebo ben ge weest, heeft een wonder plaats ge had". Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote Kerk: 9.30 uur ds. Assendorp. Gasthuiskerk: 10 uur ds. J. J. Stoutjesdijk, Breda, 7 uur dhr. Malipaard. Kerkwerve: 2.30 uur ds. Zonneveld (Viering H.A.). Seroosker- ke: 10 uur ds. Zonneveld (Viering H.A.). Burgh: 10 uur ds. Van Liere. Haamstede: 10 en 7 uur ds. Boer. Re- nesse: 11 uur ds. Don. Noordwelle: 9.30 uur ds. Don. Eikerzee (Scharen- d(jke): 10 uur ds. Van den Ban. Brou wershaven: 10 uur ds. Oort. Zonne- maire: 10 uur ds. Duvekot (gezins- dienst). Noord gouwe: 10 uur vic. Kei ling. Dreischor: 11 uur ds. Groene wegen. Ouwerkerk: 11 uur ds. As sendorp. NIeuwerkerk: 10 uur ds. Westerhof. Oosterland: 9.30 uur ds. Groenewegen, 6.30 uur ds. W. Rad- stake, Rotterdam. Sirjansland: 10 en 6.30 uur ds. Van Vliet. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Radstake. Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur drs. A. Ver schoor, Vlissingen. Haamstede: 10 en 3 uur ds. Boerma. Scharendijke: 10 en 2.30 uur ds. Tiemersma. Brou wershaven: 10 en 2.30 uur ds. Went- zel (Viering H.A.). Zonnemairc: 10 en 2.30 uur ds. Huijser. Nieuwerkerk: 10 en 5 uur dr. Becker. Oosterland: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. Den Hee- ten. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Den Heeten. Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 3 uur ds. Kei zer. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. Van der Klis. Kerkwerve: 10 en 6 uur ds. P. Dijkstra, em. pred.. Klundert Haam- king met de Rijksvoorlichtingsdienst. De demonstratie is vastgesteld op dinsdag 16 oktober 1962 op het be drijf van de heer L. Sieling te Tho len. Aanvang 14 uur. De bieten zullen volgens zeven verschillende methoden worden ge oogst. Er zal worden gerooid op mee rijdende wagens van verschillend type, in een verzamelbak op de ma chine en in een bak op de trekker. Het mechanisch laden, in kombinatie met de machines die de bieten op de grond deponeren, zal geschieden door een bietenlader en trekkervoorlader. Bij het lossen van de wagen zullen diverse systemen worden getoond, w.o. kipwagens, doeklossers en ket tingen met meenemers. Ook aan het mechanisch verwer ken van het loof zal aandacht wor den besteed middels enkele types opladers. Voorts zal een methode worden gedemonstreerd waarbij het loof wordt geklapt en alleen de koppen en de bieten worden verzameld. Het belooft een interessante de monstratie te worden waarop de be zoekers zich ruimer zullen kunnen oriënteren. De belangstellenden hou den daarom de middag van 16 okto ber vrij voor een bezoek aan deze demonstratie. SCHIPHOL, 11-10. De invloed die de massa-media, zoals televisie, ra dio, bioscoop en affiches, hebben op de jeugdcriminaliteit is een onder werp van bespreking geweest op de bijeenkomst van ministers van Justi tie uit een vijftiental Europese lan den, die deze week in Rome bijeen zijn geweest. De Nederlandse minister van Jus titie, mr. A. C. W. Beerman, die don derdag uit Rome is teruggekeerd, vertelde op Schiphol dat men bezig is aan een uitgebreid onderzoek, ten einde er een inzicht van te krijgen of de massa-media een kwade, de jeugdcriminaliteit bevorderende, in vloed op de jeugd kan uitoefenen, maar ook of en op welke wijze men de massa-media kan inschakelen bij de bestrijding der jeugdcriminaliteit. „We zijn er ons echter van bewust" dat het bij dit onderwerp moeilijk is concrete gegevens te verkrijgen", zei de minister. „Naar de aangesloten landen zijn thans vragenlijsten ver zonden". In Rome waren de ministers van Justitie bijeen van de landen, die aangesloten zijn bij de Raad van Eu ropa. Twee ministers, namelijk die van Frankrijk en Griekenland, ont braken op het appèl. Engeland was vertegenwoordigd door een parle mentair secretaris. Er werden twee ontwerp-conven- ties aangenomen, namelijk één voor een universele Europese wet op ar bitrage van privaatrechtelijke ge schillen en één die het mogelijk moet maken het toezicht van een in het buitenland voorwaardelijk veroor deelde te laten uitoefenen in zijn ei gen land. KERKNIEUWS Mozes en de tocht door de Rode Zee PHILADELPHIA, 12-10. Mozes heeft zijn volk niet op miraculeuze wijze door de Rode Zee geleid toen hij het uit Egyptische slavernij naar het beloofde land voerde, maar door een moerasachtig gebied bij het Su- ezkanaal, dat de Zee van het riet wordt genoemd. Dit wordt gezegd in een nieuwe Joodse bijbelvertaling, waarin de eerste directe vertaling in modern Engels van de oude He breeuwse tekst van de „Torah", de vijf boeken van Mozes, is opgenomen Men verwacht, dat het boek door de Joodse publikatiestichting in de Ver enigde Staten op 28 januari van het volgend jaar zal worden uitgegeven. stede: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. Dijkstra. Nieuwerkerk: 10 uur lees dienst, 3 uur ds. Van der Klis. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 2.30 uitr de heer Karens, Zoetermeer. Oosterland: 10 en 2.30 uur leesdienst, 6.30 uur de heer Karens. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 2.30 uur lees dienst Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur ver lossingssamenkomst. Rooms-katholieke Kerk: Zierikzee: Eucharistievieringen op zondag te 7.15 en 10 uur. In de week Eucharistievieringen te 7.15 en 8 uur. Haamstede: Eucharistieviering op zondag te 9 uur. Sclieepvaartberichten Ameland, 11-10 van Thameshaven, 11-10 te Pernis verw. Ampenan, 11-10 van rede Matarani naar Callao. Attis, 10-10 te Antwerpen. Koratia (t.), 10-10 van Providence naar Maracaibo. Zeeland, 11-10 van Milwaukee naar Detroit. boekenweek 1962 AMSTERDAM, 12-10. De kinderboeken week 1962 wordt ge houden van 27 okto ber tot en met 3 no vember. Alle activi teiten zullen dit jaar opgebouwd z\jn rond de figuur „Keesje Kruimel", de hoofdpersoon uit een verhaal dat de nu 10-jarige Hans Dijkhuis in 1961 schreef. Dit verhaal is tevens het boeken week-geschenk voor de jeugd. Het boekje is voorzien van illustraties door Piet Klaasse. De commissie voor de collectieve propaganda van het Nederlandse boek maakt voorts bekend dat er enige dagen voor de boekenweek op een groot aantal scholen een „Keesje Kruimel-krant" zal worden ver spreid. De kinderboekenweek wordt zoals bekend geopend in de Brakke Grond in Amsterdam, de wethouder voor het onderwijs in Amsterdam, dr. P. J. Koets, zal de prijs voor het kin derboek 1962 uitreiken. Daarna treedt de toneelgroep Studio op. „Tot nu toe kan dat niet", ver klaarde minister Beerman. „En het resultaat is dus, dat de rechters wei nig andere keus hebben dan een bui tenlander maar onvoorwaardelijk te straffen". ATHENE, 11-10. Voor het ministe rie van arbeid in Athene hebben donderdag politie en stakende met selaars schoten gewisseld. Een voor bijgangster is door een verdwaalde kogel ernstig gewond geraakt. Vol gens de politie zijn bij het gevecht 30 arbeiders en 13 politiemannen ge wond, maar niemand door kogels. Het treffen volgde op een massa bijeenkomst van duizend metselaars, die tot linksgeoriënteerde vakvereni gingen behoren. Zij hielden een sta king van een dag om hun eisen, waaronder een arbeidsdag van zeven uur, kracht bij te zetten. Voor f 2.60 en 25 Arks waarde bonnen krijgt U 'n echte verrassing. Arks Thé-Complet. Noorse schrijver Gulbranssen overleden OSLO, 11-10. De bekende Noorse schrijver Trygve Emanuel Gulbrans sen is in de nacht van woensdag op donderdag onverwachts in zijn wo ning te Hoboel bij Eidskog in oost- Noorwegen overleden. Hij was 68 jaar. Hij heeft vooral bekendheid ge kregen door de trilogie „En eeuwig zingen de bossen", „Winden waaien om de rotsen" en „De weg tot elkan der". Deze romans over het leven op het Noorse platteland in de 19de eeuw verschenen in de jaren 1933- 1935. Het eerste deel werd in dertig talen vertaald en er werden zeven miljoen exemplaren van verkocht. Ingezonden mededeling Zij geloven het wel! De meeste kinderen zijn onverschil lig als het hun fiets betreft. Een stuur zonder bel of een achterwiel zonder afscherming is geen uitzon dering. Zij staan niet stil bij het ge vaar dat zij lopen als er iets mis is aan hun fiets. Zij trappen zorgeloos door. Des te meer reden voor de ou ders om er oog op te houden. Een reparatie kost iets, maar niét repa reren gaat héél wat meer kosten. De vakman - de fietsenhandelaar - heeft er de beste kijk op. Stuur ze daarom morgen nog met hun fiets naar hem toe - al is het maar voor controle. Opvoedkundige straf ln de Franse stad Dijon zijn vier jonge scooterberijders wegens overtreding van de maximum-snelheid in het cen trum van de stad gestraft met het 500 maal overschrijven van de desbetreffende bepaling van de politieverordening. Pas daarna kregen zij hun voer tuig terug, met de waarschu wing dat zij bij herhaling 1.000 „strafregels" zullen moeten schrijven. De gemiddelde levens duur in Nederland DEN HAAG, 9-10. In het maand schrift van het C.B.S. van 5 septem ber jj, worden enkele resultaten ge publiceerd van de nieuwe sterfteta- fels voor Nederland. Volgens de ter perse zijnde sterf- tetafels 1956-1960 bedraagt de ge middelde levensduur bij de geboor te voor jongens 71,4 en voor meisjes 74,9 jaar. De gemiddelde levensduur bij de geboorte, voor jongens als voor meisjes, t.o.v. de vorige sterfte- tafels(s) is weer toegenomen en be draagt thans zelfs bijna het dubbele van die volgens de eerste voor Ne derland uitgewerkte sterftetafels van ruim een eeuw geleden. Voorts blijkt dat de gemiddelde levensduur voor vrouwen steeds hoger is geweest dan die voor mannen. De ononderbroken stijging van de gemiddelde levensduren bij de ge boorte wijst er voorts op, dat in de achterliggende jaren een ononder broken daling van de sterftekansen heeft plaatsgevonden. Deze daling is voor vrouwen van alle leeftijden tot aan het huidige tijdstip evident. Voor mannen is echter in de periode na de tweede wereldoorlog een duide lijke afzwakking van de tendens merkbaar en voor sommige leeftij den is zelfs van een geringe stijging van de sterfte sprake. Dit geldt met name voor de leef tijden van 55-65 jaar gedurende de periode 1956-1960. Nader onderzoek heeft aangetoond, dat deze stijging voor de mannen wordt veroorzaakt door een toeneming aan hart- en vaatziekten en aan (kwaadaardige) nieuwvormingen, voor welke oorza ken de toeneming groter is dan de daling van de sterfte op die leeftij den tengevolge van andere doods oorzaken. De vertraging van de verbetering der levenskansen voor mannen ten opzichte van die voor vrouwen ver klaart tevens, dat, in de laatste de cennia de gemiddelde levensduur bij de geboorte voor mannen minder is toegenomen dan voor vrouwen en het verschil in gemiddelde levens duur tussen mannen en vrouwen volgens de sterftetafels 1956-1960 wederom groter is geworden. Be droeg dit verschil volgens de sterfte tafels 1931-1940, na een langzame daling in de voorafgaande periode van bijna een eeuw, nog slechts 1,5 jaar, sindsdien is het in een veel korter tijdvak weer opgelopen tot 3,5 jaar volgens de nieuwe sterfte tafels. Van man tot man Kijk maar naar de televisie, Neus maar even in de krant, Altijd beelden, altijd foto's Van het soort: Man geeft man hand! Denk niet aan gewone mannen Die voor ons vereeuwigd zijn, Meestal grote hoge pieten, Al is hun figuur soms klein. Een miljoen van zulke handen Worden er geschud per dag, Daaruit zou je concluderen Dat de één de ander mag Niks hoor, dat kunt u vergeten, Tot een handdruk gauw bereid, Wordt die daad een gepolijste Actie van schijnheiligheid. Heel vaak wordt „de vijf" gegeven Aan een zó doortrapte man, Dat men hem van alles toewenst En zijn bloed wel drinken kan. Vrouwen zijn een beetje anders, Misschien meer onhandelbaar, Niet zo scheutig met hun handjes, Zij taxéren eerst elkaar. Doch de heren van de schepping Blijven op dit punt meer héér, Ook al mogen ze dan denken: Krijg voor mij het heen en weer Zolang er nog wordt gehuicheld, Elegant of nonchalant, Zolang zien we alle dagen, Weer opnieuw: Man Geeft Man Hand! JAAP MIJDERWIJK. MARKTBERICHTEN Aardappelmarkt EMMELOORD, 11-10. De officiële noteringen luiden als volgt (in gul dens per 100 kg. levering autovrij Noordoostpolder): Consumptie-aardappelen binnen land: Bintje 35 mm. klei opw. 10.00- 11.50. Eigenheimer 35 mm. klei opw. 12.00-15.50. Consumptie-aardappelen export: Bintje 35 mm. klei opw. in 2 maten 12.75. Voeraardappelen: 3.00-3.50. De nood in de pluimveehouderij DOETINCHEM, 11-10. Bü de ope- ning van de pluimveetentoonstelling, die dit jaar voor de zesde keer in z(jn gemeente wordt gehouden, heeft burgemeester J. M. J. Cornelisscn van Doetinchem zijn bezorgdheid uit gesproken over de toestand in het pluimvccbedrij f Er wordt nu verkocht beneden de kostprijs, maar wanneer men zo ra tioneel mogelijk te werk gaat zal er op den duur weer winst ijit het be drijf gehaald kunnen worden, meen de hij. Daartoe is echter research- werk nodig. De burgemeester vond het jammer dat het research-werk, zoals dat in 1920 door de Nijmeegse veearts dr. Van Hagedooren werd begonnen, na de oorlog niet meer is opgevat in Nederland, maar wel in Amerika, waardoor de Amerikanen in 1947 grote kansen kregen in de pluimveeteelt. Ook nu wordt er in Nederland research-werk verricht, maar het zou volgens de burgemees ter op veel grotere schaal moeten gebeuren. De verkeersonveiligheid Elke tien minuten is er een ver keersongeval, elk half uur wordt er iemand b(j een ongeval verwond. El ke tien uur is er een dode te betreu ren! Iedere dag is er tengevolge van verkeersongevallen een schade van ongeveer f 275.000,En dat alles al leen in Nederland. Afschuwelijke ge tallen! Natuurlijk: vele oorzaken be staan er voor verkeersrampen. Maar letterlijk „in het oog" springen de gevaren, die voortvloeien uit een ge brekkig gezichtsvermogen van de weggebruiker. Dat hebben onderzoe kingen in ons eigen land en in het buitenland vastgesteld. Dat is ook begrijpelijk. Mensen en dingen op de weg, maar ook ver keersborden en andere aanwijzingen worden door een scherp oog eerder en beter waargenomen. Een goed ge zichtsvermogen zorgt ervoor, dat men (ook bij avond) de situatie op de weg snel kan overzien. Een mens met goed werkende ogen voelt zich rustiger op de snelver- keersweg. Hij weet, dat de ogen zijn beslissingen tijdens de ogenblikken van gevaar niet belemmeren. Hij die meent op zijn ogen te kunnen ver trouwen, zal iets méér risico durven nemen, iets minder voorzichtig zijn dan de autobestuurder die weet, dat zijn gezichtsvermogen falen kan. Toch schuilt hier een grote, giftige adder onder het gras. Want mensen met niet betrouwbare ogen weten dat héél, héél vaak niet. In 1958 werden 4740 mensen afge wezen «bij het rij-examen, omdat zij een nummerbord op enige afstand niet konden lezen. Van deze 4740 mensen waren er 4571, die niet wis ten dat zij een bril nodig hadden. Ziedaar het gevaar! Ongerechtvaardigd vertrouwen in ogen, die dat vertrouwen niet waard zijn. Dieptezicht en „snijden" En dan moeten wij nogmaals be denken, dat de „eenvoudige ogen- proef" bij het rijbewijs alleen maar iets zegt over de gezichtsscherpte, over het vermogen dus tot scherp zien in de verte. Niets over het diep- tezicht bv. dat het schatten van af standen mogelijk maakt. Met twee ogen zien we relief. Wanneer wij één oog missen of wanneer dat on voldoende werkt, zien wij alles vlak en plat. Het zien van diepte berust op de samenwerking van de twee ogen. „Snijden is de oorzaak van véél van de afschuwelijke ongelukken op de trieste lijst, die jaarlijks moet worden opgemaakt. Inhalen op de grote weg brengt de meeste gevaren met zich mee. Ongelukken die dan gebeuren, zijn de ongelukken met het grootste aan tal slachtoffers. Ook al, omdat een aanrijding, onder dergelijke omstan digheden. meestal niet tot twee auto's beperkt blijft! Het gevaarlijke „snijden" is vaak het gevolg van een gebrek aan dieptewaarneming bij de automobilist. Hij kan niet bepalen, hoever een tegenligger van hem ver wijderd is. Welke gevaren het met zich mee brengt, indien zo iemand een voor hem rijdende auto wil pas seren, is duidelijk. Het vermogen tot schatten van de afstand, waarop de tegenligger na dert en de snelheid waarmee hij 1 rijdt, faalt bij velen. Duizenden chauffeurs, die zich van hun oogaf wijkingen niet bewust zijn zouden zich aan een ogenonderzoek moeten onderwerpen. Want de meeste op- tische fouten kunnen door de oog- f, arts worden opgespoord en in verre weg de meeste gevallen bestaat er M eenafdoend correctiemiddel voor. Ingezonden mededeling 7euqd- puistjes PUROL-POEDER I Flitsen uit het buitenland NEW YORK. De groep Cubaanse ballingen, bekend onder de naam „.Alpha 66", heeft donderdag in San Juan op Porto Rico bekendgemaakt, dat zij „de oorlog heeft verklaard" aan alle schepen die goederen naar Cuba vervoeren. VATICAANSTAD. Zaterdag aan staande begint het donderdag plech tig geopende algemene concilie zijn eerste beraadslagingen, aldus meldt het Kath. Ned. persbureau. MOSKOU. Te Vilnius (Wilna) in Litouwen is het proces begonnen te- gén 10, naar beweerd wordt, ex-le den van een nazi-strafbataljon die beschuldigd worden van moord op 50.000 mensen, gepleegd tijdens de laatste wereldoorlog. LONDEN. De procureur-generaal van Brits Guyana dr. Fenton Ram- sahoye heeft gezegd te hopen dat de geschillen over de grenzen van de kolonie met Venezuela en Suriname geregeld zouden worden voor de tot standkoming van de onafhankelijk heid van Brits Guyana. TOULON. President de Gaulle is met een hefschroefvliegtuig van Toulon naar het 30.000 ton metende vliegdekschip „Clemenceau" gevlo gen om Franse vlootoefeningen in de Middellandse zee gade te slaan. Hij werd vergezeld door zijn lijfarts en zijn naaste adjudanten. CANBERRA. De Australische mi nister van buitenlandse zaken, sir Garfield Barwick, heeft gezegd, dat de uitbreiding van de Indonesische bewapening een gevolg is van over eenkomsten, die zijn gesloten met Rusland, vóór de oplossing van het geschil om West Nieuw Guinea. LOS ANGELES. Omdat in een hotel in Los Angeles een radio te hard speelde, sloeg de 62-jarige She- ridan Burch een andere hotelgast dood, schoot vervolgens een man in de gang neer. rende de trappen af en schoot de directrice van het hotel dood en sloeg daarna de hand aan zichzelf. DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 5