flinke magazijnbediende Koopt bij onze adverteerders nylon damesblouses ,DE MAGNEET" een ervaren Diesel-Monteur Garage J. VAN DER WEKKEN Postbode verdronk P-T.T.-bestelsters zijn vriendin geen succes DE GOUDEN TOMAHAWK If Wegens dienstplicht der tegenwoordige is er in onze zaak plaats voor een diêMót taak heeft: het uitpakken, controle prijzen en op slag der inkomende goederen; bezorging en verzending der uitgaande goederen; controle op magazijnvoorraden en het aanvullen der winkelgoederen. Persoonlijke of schriftelijke sollicitaties worden gaarne ingewacht bij JOH. DE VRIES Havenplein Zierikzee Extra voordelige witte tricot met lange mouw maten 38 t/m 48, met lange mouw maten 38 t/m 48, voor slechts f 9,75 Nieuwerkerk telefoon 265 Bruinisse telefoon 470 Voor direct gevraagd zelfstandig werk. Driekoningenlaan 1 Zierikzee Telefoon (01110) 2212 De bijzondere kwaliteit van Douwe Egberts koffie komt vol ledig tot haar recht, als u deze direct voor het zetten zelf maalt. Gebruik daarvoor de nieuwe elec- trische D. E. koffiemolen, die de volgende voordelen heeft De enige molen met handvat In de maalbeker is Hf* «antal koppen aangegeven Extra-krachtige motor met groot reserve- vermogen zorgt voor zeer regelmatig maalproduct De electrische D.E. 'koffiemolen is verkrijgbaar op 3000 pun ten, verpakt bij D.E. koffie en thee. Ook de bekende D.E. wand- koffiemolen blijft verkrijgbaar (1500 punten). Op elk pak koffie en potje Moo cona 10 punten. Op elk pakje thee en doosje theezakjes 4 punten. ZUTPHEN, 3-10. Een misdrijf, dat zich heeft afgespeeld op de avond van 22 augustus van dit jaar In de omgeving van de brug over 't Twen tekanaal in Groot Dochteren (gem. Laren Gelderland) is door de rijks politie in Laren, in samenwerking met de districtsrecherche van rijks politie in Doetinchem, tot klaarheid gebracht. Op bedoelde avond is de 33-jarige ongehuwde mejuffrouw A. B., doch ter van een landbouwer uit Groot Dochteren, door de eveneens onge huwde, 28-jarige postbode J. W. uit Laren van de brug over het Twente kanaal in het water geworpen. Zij verdronk. Haar stoffelijk overschot werd de volgende morgen gevonden door een schipper. Het meisje had enige tijd omgang gehad met de postbode en verwacht te van hem een baby. Zij ontmoet ten elkaar op de avond van 22 au gustus bij de brug. Klaarblijkelijk ontstond er onenigheid doordat de postbode niet van plan was het meis je te trouwen. De man heeft nü be kend het meisje van een hoogte van acht en een halve meter van de brug in het water te hebben gegooid. Het onderzoek van de politie heeft enige tijd geduurd, omdat W., van wie men veronderstelde, dat hij van de zaak meer zou weten, suggereer de. dat mejuffrouw B. een ontmoe ting zou hebben gehad met een on bekende uit de omgeving van Zut- phen, die de vader van het te ver wachten kind zou moeten zijn. Dinsdag was echter het onderzoek zo ver gevorderd, dat W. kon wor den gearresteerd. In de afgelopen nacht heeft hij tegenover de politie toegegeven, het meisje in het water te hebben geworpen. DEN HAAG. De begroting van het Landbouwschap, die dezer dagen aan het bestuur is aangeboden, zal worden behandeld in de vergadering van 17 oktober. ARNHEM, 2-10. De proef die de P.T.T. in Arnhem heeft genomen met vrouwelijke bestellers is een mislukking geworden. Sedert juni dit jaar nam de P.T.T. in Arnhem ook bestelsters in dienst, die vooraf werden opgeleid. Van de elf zijn er vijf over, binnenkort gaat er weer één weg en het laat zich aanzien dat tegen de winter het aantal nog kleiner zal worden. De personeels dienst neemt, gezien deze gang van zaken, geen vrouwelijke bestellers meer aan en ook met de opleiding van bestelsters is het gedaan. Fysiek blijken zij het werk op den duur niet aan te kunnen, hoewel er speciale diensten voor de betrokken vrouwen waren ingesteld. KORTE BERICHTE l\ UIT HET BINNENLAND HOOGKERK. Bij de spoorweg overgang tussen Groningen en Hoog kerk is een verkeersongeluk gebeurd dat aan de 68-jarige heer D. Broer- sma uit Groningen het leven heeft gekost. Hij stak plotseling de weg over en werd toen aangereden door een autobus (van de G.A.D.O.). De man is tijdens het vervoer naar het academisch ziekenhuis in Groningen aan zijn verwondingen overleden. AMSTERDAM. Prof. dr. Er win Ratz, president van het Internatio nale Mahler Gesellschaft, heeft in het Concertgebouw te Amsterdam in aanwezigheid van vertegenwoordi gers van bestuur en directie der Ne derlandse Orkeststichting het erelid maatschap van genoemde vereniging verleend aan Bernard Haitink. DEN HAAG. De zaakgelastigde van de Chinese volksrepubliek, mr. Hsieh Li, heeft een receptie gegeven ter gelegenheid van de nationale feestdag in China. ROZENBURG. Op de scheepswerf van Verolme in Rozenburg is de 31- jarige Noorse zeeman P. C. Andraes- sen tijdens werkzaamheden aan een van de masten van het Noorse schip „Mosibee" uit de mast gevallen. Tij dens het vervoer naar het zieken huis in Rotterdam is hij aan de ver wondingen overleden. DEN HAAG. Blijkens door het Centraal Bureauvoor de Statistiek gepubliceerde cijfers telde het V.H. M.O. op 10 september 185.000 leerlin gen tegen 178.400 een jaar tevoren (toeneming 4 procent). SCHIPHOL. Na een ambtsperiode van 13 jaar op Nieuw Guinea is de 50-jarige resident van Merauke, mr. F. R. J. Eibrink Jansen, uit Biak in Nederland teruggekeerd. TILBURG. Op het Lijnheike te Tilburg is een taxi tegen een gepar keerde vrachtauto gereden. Van de inzittenden werd de 37-jarige mevr. E. C. de Rooij-Otten uit Tilburg uit de wagen geslingerd en gedood. Twee andere inzittenden kregen lichte ver wondingen de chauffeur bleef onge deerd. ROTTERDAM. In de tweede Ka- tendrechtse haven in Rotterdam is een spektakelstukje verricht. Een grote drijvende bok tilde daar na melijk twee zware onderdelen - resp. 178 ton en 145 ton - van een scheeps motor aan boord van de kustvaarder „Nassauborg" van de Groningse re derij Wagenborg, die inmiddels met de vracht al naar Hamburg is ver trokken. AMSTERDAM. Op 12 oktober zal mevrouw mr. Irene Vorrink, dochter van Koos Vorrink, de eerste steen leggen van het „Koos Vorrink-huis", dat in Lage Vuursche zal verrijzen tegenover het oude natuurvrienden huis „Ons Honk". ROTTERDAM. Prinses Beatrix heeft in Rotterdam een naar haar genoemd bijzonder trainingsbad in gebruik gesteld en daarmede Rotter dam, verrijkt met een aanwinst van grote betekenis voor polio-, spasti sche- en anderszins gehandicapte patiëntjes. HOOFDDORP. Bij een verkeers ongeval in Hoofddorp is de 33-jarige heer R. Vlaanderen uit Amsterdam, chef afdeling publiciteit van Gene ral Motors Continental om het leven gekomen. September was goede mosselmaand De achter ons liggende maand september was voor de mosselcul tuur een goede maand. Overal, zo wel uit Zeeland, maar vooral van de Waddenzee komen berichten van uit stekende groei van de mosselen. De vraag naar mosselen was bui tengewoon groot, half september was er enige stagnatie in de aan voer, omdat vele kwekers op mossel zaad gingen vissen, maar in de week van 25 tot 29 september was er bui tengewoon veel aanvoer. Dit ver hinderde evenwel niet, dat ook thans in de nog komende week er veel meer vraag naar mosselen is, dan er kunnen worden aangevoerd. 46. „Zo.Is dat je dank voor de waar schuwing, die ik je gaf!" sist Creep, terug deinzend. „Laat me los, jullie!" Maar de twee matrozen, die hem in de kraag heb ben, verstevigen alleen hun greep. „Jij doortrapte schurk! Jij wil ons uit de weg ruimen, nu je ons niet meer nodig hebt, hè?" gilt de koopman tegen dc kapitein. „Luister, maats, die koffers zitten vol met gouden bijlendie hebben O'Con nor en ik geruild voor musketten.... ik, ik heb die handel afgesloten.... en hij daar zou voor een derde van de buit het transport verzorgenMaar nu wil die schurk....". „Smijt hem overboord! don dert Williams woedend en zelf de daad bij het woord voegend tilt hij de spartelende koopman hoog op en werpt hem over de verschansing.Met een plons stort Creep in de golven en als hij proestend weer bo venkomt, stort juist het lichaam van O' Connor naast hem in zee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 8