„Sterna" geeft inventarisatie van verschillende broedgebieden Roltrap op station INGEZONDEN STUKKEN d e u r I o o TOCH NOG... ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 4 oktober 1962 No. 19254 Vogelleven op Schouwen-Duiveland ZIERIKZEE, 3-10. liet orgaan van de Vogelwacht Schouwen-Duiveland „Sterna" heeft in het jongste num mer een overzicht gepubliceerd van de belangrijkste broedgebieden op Schouwen-Duiveland. Deze belang rijke ornithologische opsomming achtten wjj ook voor onze lezers in teressant en wij laten derhalve het samenvattend artikel hieronder vol gen. De zogenaamde „Aanwas" te Oos- terlancL Een door een aarden wal omgeven groot terrein dat door zijn ruigheid, de aanwezigheid van veel water en drassige plekken, uiterma te geschikt is voor het aantrekken van veel broedvogels. Een gunstige factor i9 ook, dat het terrein rustig wordt gehouden. Een juiste opgave van de aantallen en de soorten in dit reservaat gebroed hebbende vo gels is niet te geven. Wij weten daar echter als broedvogel o.m. de kluut, de tureluur, de kievit, de scholek ster, de wilde eend, de kokmeeuw, het visdiefje, waterhoentjes en de strandplevier. In de omgeving van Viane, bij Ou- werkerk, werden wel veel kluten ge zien. Zij hebben ter plaatse in gering aantal gebroed op de omliggende landerijen. Te Ouwerkcrk, achter de caissons, is een inlaagje met veel water en een zandige strook waarop als broed vogel voorkwamen: de kievit, de scholekster, de kluut en de strand plevier. De daarnaast gelegen, thans geheel geïsoleerde inlaag, herberg de als broedvogel: de bergeend, de dwergstern, het visdiefje, de noordse stern, de kievit, de scholekster, de kokmeeuw, de kluut, strandplevier- tjes en de bontbekplevier. Een in laag met in het voorjaar veel broed vogels, die vanaf de inlaagdijk ge makkelijk zijn te observeren. Het Dükwater bij Sirjansland, lijkt wat stiller te worden. Dit kan«zijn oorzaak vinden in het feit, dat de landbouw in dat ingedijkte gebied steeds intensiever wordt beoefend. In de broedtijd ronken daar ook de tractoren, waardoor de vogels wor den verontrust. Ook een langzame verzoeting van het Dijkwater zou van invloed kunnen zijn op deze te ruggang. Niettemin waren in dit re servaat weer behoorlijk wat broed vogels. Aldaar hebben gebroed: het waterhoen, de meerkoet, de wilde eend, de patrijs, de kokmeeuw, de dwergstern (zeer gering aantal), het Voor 25 jaar.... KERKWERVE. In de gehouden gemeenteraadsvergadering werd een voorstel een krediet te verschaffen voor het bouwen van een ambtswo ning voor de burgemeester met vier tegen drie stemmen verworpen. ZIERIKZEE. Op een alhier gehou den vergadering vond de installatie plaats van het Werkcomité Schou wen-Duiveland van de H.L.O. (Har monische Lichaamsontwikkeling). BROUWERSHAVEN. Het vice- consulaat van Zweden in deze ge meente is opgeheven. NIEUWERKERK. Alhier werd een pompoen geoogst, met het respekta- bele gewicht van 44 kg. OOSTERLAND. Voor de cursus herhalingsonderwijs hebben zich in deze gemeente 26 personen aange meld. BURGH. In navolging van andere gemeenten is een comité gevormd, tot het doen samenstellen van een baby-uitzet voor het eerste kind dat wordt geboren, na de blijde gebeur tenis in het Koninklijk Huis. HAAMSTEDE. Met een geslaagde feestavond vierde Haamsteedsch Zangkoor het zilveren jubileum. ZIERIKZEE. (Uit de rubriek „Voor 50 jaarBij de alhier gehouden aanbesteding voor de levering van roggebrood voor het huis van bewa ring, was ingeschreven door M. D. a 10 ct. en door S. H. a 9 ct. OOSTERLAND. In deze gemeente is, onder voorzitterschap van de bur gemeester, een commissie gevormd tot steun aan kleine boeren. OUWERKERK. Bij gelegenheid van het 10-jarig bestaan geeft de korfbalvereniging „H.D.S." een jubi leumboekje uit. visdiefje en de noordse stern, de kie vit, de tureluur en de scholekster. Ook de strandplevier, de bontbek plevier en enige paartjes kleine ple- viertjes waren weer vertegenwoor digd. Te Zonnemaire, in- en om de daar aanwezige kreek, vertoefden weer veel kluten. Ook daar hebben veel kluten gebroed op de omliggende landerijen. De kreek zelf gaf weinig broedvogels te zien. Het aantal broe dende visdiefjes en kokmeeuwen was geringer dan enige jaren terug. In „Het Steenzwaan" te Nieuwer- kerk, na de herverkaveling belang rijk kleiner dan vroeger, hebben een klein aantal kluten, kieviten en tu reluurs gebroed. Westelijk van „De Val" bij Zierik-- zee, bevinden zich twee inlaagjes (Galgepolder). Deze inlaagjes her bergden nogal wat kluten, kieviten, tureluurs en wat visdiefjes. Een mooi vogelgebied waarin de rust echter nog al eens wordt verstoord door de Zierikzeese jeugd. De Cauwersinlaag bij Zierikzee wordt in het broedseizoen voorna melijk door kokmeeuwen in beslag genomen. De pachter raapt de eieren van deze vogels. Slechts enkele paar tjes kluten, scholeksters en visdief jes handhaven zich tussen deze kok meeuwen. Op de Karrevelden, bij het „Pik- gat", nestelden veel kluten, ture luurs, kieviten en enkele paartjes visdiefjes. Een belangrijk broedge bied dat echter voortdurend in het oog dient te worden gehouden, om dat eierzoekende jongelieden uit Zie rikzee en Kerkwerve deze Karre velden nogal eens bezoeken. Als altijd waren bij Flaauwers de inlagen weer be langrijk voor de vogels. Naast een groot aantal kok meeuwen, waar van de eieren door de pachter wor den geraapt, hebben daar gebroed: de wilde eend. het waterhoen, de kievit, de scholekster, de kluut, veel visdiefjes en aanmerkelijk meer gro te sterns dan voorgaande jaren. Al deze aantallen vogels en de aanwe zigheid van een aantal knobbelzwa nen in deze inlagen, maakte een tochtje over de inlaagdijk weer uit ermate aantrekkelijk. Het Sclielphoekterrein is als broed gebied niet zo belangrijk. Dat aldaar een wilde gan9 zou hebben gebroed, zoals in een streekblad werd ver meld, is niet juist. Bedoeld werd een tamme gans. Op een zeer smal ter rein tje, door zijn met brakwater ge vulde plasjes en de op zoute grond groeiende planten veel door vogels gezocht, hebben gebroed de kievit, de scholekster, de kluut, de strand plevier en de bontbekplevier. De Koudekerkse-inlaag is, als broedgebied, niet zo belangrijk ge weest als voorgaande jaren. Wel hebben in deze inlaag gebroed: de wilde eend, het waterhoen, kieviten, scholeksters, tureluurs, kokmeeuwen en enkele visdiefjes, maar het aan tal paren kluten dat in deze inlaag broedde was geringer dan in voor gaande jaren. Na de broedtijd waren in die inlaag opmerkelijk weinig jon ge kluten te zien. De oorzaak van deze achteruitgang dient zeker niet te worden gezocht in het verstoren der nesten, al zal dit bij bepaalde werkzaamheden op het aanliggend bouwland wel niet altijd te voorko men zijn. De aangrenzende zeedijk, en met name de glooiing daarvan, lokt reeds vroeg in het voorjaar gro te aantallen (Belgische) hengelaars, die het niet ontzien het gehele week eind daar door te brengen. Op be paalde dagen kan het verkeer over die zeedijk dan ook zeer druk zijn en het is te begrijpen, dat dit niet bevorderlijk is voor de rust van de vogels. Zij wijken uit naar rustiger oorden. Rustiger was het in de Westen- schouwense-inlagen, waar weer veel wilde eenden hebben gebroed. Daar naast nestelden de kluut, de kievit, de grutto, de tureluur, de scholek ster en waterhoen en vele piepers en veldleeuwerikken. Jammer dat de waterstand in die inlagen niet zoda nig wordt beheerst, dat de daarin aanwezige plaatsen niet te vroeg ko men droog te staan. In „De Zeepe" broedde dit jaar weer de dodaars. Daarnaast veel wilde eenden, bergeenden en enkele paartjes wintertalingen. Ook zilver meeuwen hebben in dat gebied ge broed. Uiteraard is de Zeepe nog steeds een belangrijk broedgebied voor de wulp en veel fazanten. De Domaniale duinen herbergden weer de kolonie zilvermeeuwen (cir ca 350 paar). Buiten deze kolonie kwamen nog tal van zilvermeeuwen tot nestelen maar de eieren daarvan werden zoveel mogelijk geraapt. Een geringe toename van de kleine Brit se mantelmeeuw - als broeder - kon worden geconstateerd. Het Vliegveld, eertijds een belang rijk broedterrein voor weidevogels, heeft thans ais zodanig weinig be tekenis in verband met het vroege gebruik daarvan voor de zweefvlie gerij. Er hebben daar nog gebroed enige paartjes kieviten, scholeksters, tureluurs en grutto's; Graspiepers en veldleeuwerikken waren in vol doende aantal aanwezig. De „Verklikkerduinen" waren het broedgebied voor een gering aantal stormmeeuwen, een paar grauwe en een paar bruine kiekendieven, wat zilvermeeuwen, houtduiven en veel zangvogels. De bij de Verklikker aanwezige strandduintjes gaven het afgelopen voorjaar 'n prachtig beeld te zien door de zoetwaterpiassen die zich tussen deze duintjes hadden ge vormd. Aanvankelijk verbleven veel vogels in- en om die plassen. Zelfö kwamen daar enige paartjes kluten tot nestelen. Gezien de lage water stand daarna en de dagelijkse aan wezigheid van zilvermeeuwen, doen het betwijfelen of de jonge kluten daar in leven zijn gebleven. De steeds toenemende drukte op het Verklikkerstrand is eveneens niet bevorderlijk voor de rust in deze (af gesloten) duintjes. De omgeving van de Oude Hoeve, de vroongronden, het Watergat en de domaniale gronden, herbergden dit voorjaar weer veel wilde eenden, bergeenden, kieviten, grutto's, ture luurs en zeer veel scholeksters. Ook de graspiepers en veldleeuwerikken nestelen in grote getale op die gron den. De aan de Rampweg te Renesse gelegen „Zoute Haard", bleek ook dit jaar weer broedterrein te zijn voor het waterhoen, de patrijs, de kievit, de tureluur en de scholekster. De bebossing in de Schouwse Westhoek en te Schuddebeurs. was weer rijk aan broedende zangvogels, tortels, enz. Bijzondere soorten wer den niet waargenomen. Wel viel een toename waar te nemen van het aan tal broedende staartmezen. Op de vroongronden werden regelmatig de grauwe klauwieren gezien. De kolo nies van blauwe reigers te Schudde beurs en te Haamstede, waren dit voorjaar minder druk bezet en het gelijkt er op, dat de stand van deze vogels op Schouwen-Duiveland ach teruit gaande is. Wij hopen dat dit tijdelijk zal zijn, want deze vogel met zijn prachtig vliegbeeld, zijn roerloze stand in plas en sloot en zijn rauw geroep in de avondlijke stilte willen wij node missen. AMERSFOORT, 1-10. Het Amersfoortse spoorwegstation zal op 10 oktober aanstaande het eerste in Nederland zijn dat de passagiers door het ge bruik van een roltrap service kan bieden. Maandag is het enorme gevaarte op de be- bestemde plaats gemonteerd, nadat de firma die het werk verrichtte donderdagmorgen de roltrap had aangevoerd. De roltrap heeft een gewicht van tien ton en hoewel de gehele plaatsing uiteraard geheel in kaart was gebracht en er bo vendien nog een model op schaal was om alles theore tisch van te voren uit te wer ken, duurde het toch vele uren voordat de roltrap precies was neergezet. De kosten van levensonderhoud DEN HAAG, 2-10. Het landelijk prijsindexcijfer van het levensonder houd van gezinnen van hand- en hoofdarbeiders, zoals dat maande lijks door het Centraal Bureau voor de Statistiek wordt samengesteld, op basis 1951 100, gaf van medio juli tot medio augustes geen wijziging te zien. Het indexcijfer inclusief A.O.W. -A.W.W. bleef staan op 129 en het indexcijfer exclusief A.O.W.-A.W.W. op 125. Binnen de sector voeding steeg het indexcijfer voor het onderdeel „brood gebak en meel" in verband met prijsstijgingen voor brood en enkele anadere meelprodukten. Het index cijfer voor aardappelen en voor groenten vertoonde een daling en dat van fruit een lichte stijging. Het indexcijfer voor kleding kwam na de daling in juli als gevolg van de uitverkoop, in augustus weer na genoeg terug op het niveau van juni. GEMEENTE MIDDEN SCHOUWEN Burgerlijke stand en loop der bevolking over september 1962 Geboren: Maarten Leendert, z. van C. W. den Boer en M. M. Boot (Kerk werve); Kornelia Anna, d. van A. C. Bil en G. van der Wekken (Kerk werve). Ingekomen: J. Noorlander van Warnsveld naar Scharendijke. Vertrokken: C. Schot met gezin van Scharendijke naar Werkendam; C. den Boer van Kerkwerve naar Brouwershaven; N. M. de Jonge van Scharendijke naar Westerschouwen; M. Boot van Kerkwerve naar Apel doorn; I. J. A. Plandsoen van Elle- meet naar Westerschouwen. GEMEENTE BRUINISSE Burgerlijke stand en loop der bevolking over de maand september 1962 Geboren: 4. Klazina Maria, d. van C. Z. Hoogerheijde en Sara E. Abra- hamse; 10. Robert Jan, z. van Jan Padmos en Josefina Stefanie Boon stra; 18. Hendrina Lena, d. van M. C. van Hekke en P. Berrevoets; 27. Johanna Hendrika, d. van J. van Breda en H. M. Baggerman. Gehuwd: 20. Stoffel Marinus van Driel, 25 j. en Jannetje Pieternella Nederhand, 22 jaar; 21. Johannes Christoffel Sprengelmeijer, 23 jaar en Leendrina Sara Haak, 17 jaar. Overleden: 23. Wouterina Johanna van den Berge, wed. v. E. Jumelet. Ingekomen: Lena Muller uit Stock holm. Vertrokken: Johannes Cornells van der Sar naar Delft; Leendert Marinus Steketee en gezin naar Dui- veland (Nieuwerkerk); Berend je Martijntje de Waal naar Tholen; Hendrik van den Bos naar Tholen; Dingeman Marinus Labeur naar Hilversum; Leendrina Sprengelmeij- er-Haak naar Zierikzee. WESTERSCHOUWEN Burgerlijke stand en loop der bevolking over de maand september 1962 Geboren: 3. Pieter Cornelis, z. van A. P. Boogerd en F. J. van Dijke (Haamstede); 5. Harm Jacob, z. van C. M. Boerma en R. J. Mollema (Haamstede); 11. Jannetje, d. van A. A. de Blonde en M. den Boer (Se- rooskerke); 20. Hans, z. van A. Jon ker en J. M. van Dongen (Noord- welle); 26. Adriana Helena, d. van C. W. Hoogerhuis en J. L. den Boer (Renesse). Gehuwd: 14. Machiel Cornelis Prummel, 22 jaar, en Cornelia van Dongen, 22 jaar (Renesse); 20. Hu- brecht Nehemia Bouwman, 43 jaar, en Gijsberta Cornelia Boot, 36 jaar (Noordwelle). Overleden: 18. Jacomina Groen- leer, 78 jaar, echtg. van K. Fokker (Haamstede); 23. Hendrika Krijger, 79 jaar, echtg. van J. A. van der Weel (Burgh). Ingekomen: 3. M. C. Muusse uit Oud-Beijerland (Haamstede); 3. J. C. Jansen uit Hellevoetsluis (Noord welle); 4. A. D. Priemis en gezin uit Ridderkerk (Renesse); 10. P. Jonker uit Blaricum (Haamstede); 10. C. P. Jonker uit Rotterdam (Haamstede); 17. N. M. de Jonge uit MiddensChou- wen (Haamstede); 18. P. L. van Wa- veren en echtgenote uit Zuid Afri ka (Burgh); 25. H. Witt uit Oud- Beijerland (Haamstede); 25. H. C. van Hoek uit Middelburg (Burgh); 24. I. J. A. Plandsoen uit Midden- schouwen (Noordwelle); 27. B. van Zuidland uit Brouwershaven (Burgh) Vertrokken: 4. P. Minderhout (Re nesse) naar Bussum; 6. J. J. Biene- felt (Renesse) naar Zierikzee; 10. A. N. Kok (Haamstede) naar Schiedam; 10. L. J. Hart (Noordwelle) naar Zeist; 14. M. C. Prummel (Renesse) naar Amsterdam; 25. M. P. van den Doel (Haamstede) naar Hilversum; 26. C. W. Jonker (Haamstede) naar Apeldoorn; 28. J. C. Kromhout van der Meer (Renesse) en gezin naar Hardenberg. Ingezonden mededeling Ifct nieuwe gebouw van de Inkoopcombinatic Nederland dat naar ontwerp van architect. .1. P. van Herwerden B.N.A. wordt gebouwd in het nieuwe confectieccntrum van Amsterdam. De schets laat het gebouw zien van ile voorzijde aan de Delflandlaan en de zijgevel langs de Cornelis Lelylaan. De inhoud van het. gebouw wordt 45.000 kubieke meter en beslaat uit drie elementen. Financiële nood onder Gelderse boeren ARNHEM, 2-10. Een steekproef van de boerenleenbanken in Gelder land heeft uitgewezen dat de finan ciële nood onder de boeren daar groot is, zo deelt de Gelderse Maat schappij van de Landbouw mee. Het bedrag dat aan kredieten voor liquide middelen is opgenomen en uit spaarbanken is opgevraagd be droeg voor de agrarische bevolking per 1 september 1962 minstens 40 procent meer dan het vorig jaar. Weer Oostduitsers gevlucht MUNCHEN, 2-10. Dinsdag zijn twee groepen jongemannen in de leeftijd van 17 tot 22 jaar, een groep van vier en een van drie, naar west- Duitsland gevlucht. De groep van vier kwam uit Saksen, de andere groep uit Thüringen. Tegen de poli tie verklaarden zij het niet eens te zijn met de politieke locstand en on tevreden te zijn over de economi sche toestand in oost-Duitsland, en dat zij niet in het Oostduitse volks leger wilden diepen. Op het terrein van de universiteit van Oxford en in de stad zelf zijn deze week nieuwe onlusten uitgebroken, toen bekend werd, dal de student James Meredith als eerste neger was ingeschreven. - Foto: de voormalige generaal- majoor Walker, die destijds de troepen aanvoerde in Little Rock, wordt door militairen met de bajonet op het geweer weggeleid, nadat h\j heeft gewei gerd het gerechtsgebouw in Oxford te verlaten. GEMEENTE DUIVELAND Burgerlijke Stand en loop der bevolking over september 1962 Geboren: 6. Yvonne Nicoletle, d. van N. A. Lievense en P. Wandel (Nieuwerkerk); Jan Willem, z. van M. A. v. d. Velde en S. M. Smits (Nieuwerkerk); 28. Maatje Elizabeth, d. van L. Fluijt en W. E. van Felius (Oosterland). Geboren te Zierikzee: 6. Job Jan, z. van A. J. v. d. Graaf en J. C. van Westen (Nieuwerkerk); 21. Marinus Louis, z. van J. C. Flik- weert en J. N. Nieuwenhuize (Nieu werkerk). Overleden: 7. Cornelia Lukus, wed. van Joh. Wandel (Ouwerkerk); 15. Jzaak Moerland, echtg. van K. Van Splunder (Oosterland); 28. Gieltje Dorst, echtg. van J. M. van 't Hoff (Oosterland). Gehuwd; 7. Marinus Overbeeke, 24 j. en Rianne Catholina Tanis, 21 j. (Nieuwerkerk); 14. Adriaan Ganze- man, 24 j. (te Haarlem) en Anna de Reus, 30 j. (Nieuwerkerk); 21. Leen dert Joppe, 26 j. (te St. Philipsland) en Johanna Otte, 19 j. (Oosterland); 28. Harm Jan Pepping, 30 j. en Maria Cornelia van 't Hoff, 30 j. (Ooster land). Ingekomen: 4. te Oosterland: A. van Vulpen uit Doorn; te Nieuwer kerk: L. M. Steketee en gez. uit Bruinisse; 19. te Oosterland: E. H. Kesteloo uit Driebergen; 25. te Nieu werkerk: J. C. Polderman uit Scher- penisse; 25. te Nieuwerkerk: A. P. v. d. Palm en gez. uit Goes. Vertrokken: 3. naar Breda: K. M. Flikweert van Nieuwerkerk; 3. naar Dordrecht: E. Bouman van Ooster land; 3. naar Rotterdam: W. Kardol en gez. van Nieuwerkerk; 11. naar Zierikzee: A. T. C. Dalebout van Nieuwerkerk; 11. naar Rotterdam: A. A. v. d. Cingel van Nieuwerkerk; 12. naar Dordrecht: N. Bom van Nieuwerkerk; 18. naar Rijswijk: W. A. K. Laurense van Oosterland; 25. naar 's-Gravenhage: M. Roks van Oosterland; 28. naar Goes: S. Stroo- snijder van Oosterland. Weg of straat? Mijnheer de redakteur. Gaarne een klein plaatsje voor het onderstaande in uw onmisbare Nieuwsbode. Als niet-Zierikzeeënaar, zou ik gaarne, zulks naar aanleiding van de diskussie in de Zierikzeese gemeen teraad, willen opmerken, dat wat be treft het toekennen van een naam aan het desbetreffende deel van rijksweg 18, ook mijns inziens moei lijk gesproken kan worden van een „straat". Volgens Van Goor's zak woordenboek, is een straat een ge plaveide weg met aan weerskanten een huizenrij. In het onderhavige geval kan daar m.i. niet voldoende van worden gesproken. Vandaar dat het beter was, de naam Julianastraat alsnog te wijzigen in Julianaweg. Bovendien, wie zal de Juliana straat buiten de stad zoeken? In Oosterland is een dergelijk abuis gemaakt met de Nieuwstraat. Ook dat is een weg! Met dank voor de plaatsing. Hoogachtend, D. v. d. WERF. Oosterland, 2-10 1962. Boottocht met de „Henry Dunaiit" Mijnheer de redakteur. Wij hebben weer een fantastische week achter de rug. Bij de insche ping te Zijpe op maandag 25 septem ber mochten wij al dadelijk een aan tal bekende ontmoeten. De tocht ging naar Moerdijk, Tiel, Boxmeer, Wijk en Aalburg en toen weer huistoe. Het was een week om nooit te ver geten. Prachtig weer gehad, waar door wij van onze bedden af kon den genieten van prachtig natuur schoon. Het is me een behoefte namens alle patiënten van Zierikzee een woord van hartelijke dank te rich ten tot allen die het ons mogelijk hebben gemaakt, de reis mede te maken. Wat werden we verwend aan boord en wat was de ontvangst op de aanlegplaatsen allerhartelijkst. Woorden schieten tekort en dus alleen maar hartelijk dank. Namens de Rode Kruisvaarders, T. FEIJEN, Lange St. Janstr. 4. Volgens het Russische persbureau Tass is in Moskou een krachtige aardbeving geregistreerd waarvan het epicentrum zich in zuid-Perzië, ten zuid-oosten van Shiraz, bevindt. KERKNIEUWS Het vrijz. protestantisme in Nederland EG MOND AAN ZEE, 2-10. Op de jaarlijkse conferentie van de Zwing- libond, te Egmond aan Zee gehou den, heeft ds. J. G. Jacobs, voorgan ger van de Ned. Protestantenbond in Den Haag, gesproken over de hui- dige crisis in het vrijzinnig protes tantisme. Deze wordt volgens hem veroor zaakt door de verdere terugval naar de orthodoxie van de rechts-vrijzin- nigen, en het gemis van een moder ne theologie bij de links-vrijzinnig heid. De crisis ligt in het kerkelijke vlak. Er is thans tussen links- en rechts-vrijzinnig een sterke theolo gische tegenstelling gegroeid, aldus ds. Jacobs. Tussen kerkelijk en theo logisch denken wordt geen onder scheid meer gemaakt; dit werkt in de huidige situatie verlammend. „Dit kan alleen doorbroken wor den door concentratie op de theolo gie. Vanuit de kerk is het kerkelijk denken niet te doorbreken. De vrij zinnige theologie haaft van oudsher de traditie gehad om wijsgerige en theologische ideeën samen te bren gen. Een wijsgerige theologie is mo gelijk, aldus spreker. Ingezonden mededeling U belt en wij komen! 01110-2890 b.g.g. -2946 herenkleding September was nat op Schouwen-Duiveland De maand september 1962 was een natte maand als we de totale hoe veelheid neerslag vergelijken met wat normaal genoteerd staat. Er viel 103.2 mm neerslag in oostelijk Dui- veland, terwijl het normale cijfer 66 mm is. Maar het merkwaardige is, dat er zoveel neerslag viel in enkele be paalde etmalen, namelijk van vrij dag 8 op zaterdag 9 september 26.4 mm; op maandag 18 september 17 mm en op dinsdag 19 september zelfs 36.3 mm. Totaal in deze drie etmalen du9 niet minder dan 79.7 mm, dus meer dan het maandgemiddelde. Vooral de laatste week van sep tember kenmerkte zich door mooi en droog weer en in de landbouw beijveren de landbouwers zich de aardappelen uit de grond te krijgen. Met de moderne rooimachines gaat dit thans buitengewoon vlug, omdat het weer zo buitengewoon goed mee werkt. De opbrengst per ha. geeft reden tot tevredenheid en tot dusver zijn het in de landbouw alleen de bieten, waarvan de aanvoer deze week begint, die minder opbrengst zullen geven dan andere jaren. ROTTERDAM, 3-10. De over jarigesportwagen die het vo rig jaar de eerste prijs vorm de van de loting van de Stich ting Davos die zich bezig houdt met het uitzenden van t.b.c.-patiënten naar Zwitser- land, heeft toch nog een eige naar gekregen. Toen de bezit ter van het lot no. 279855 zich het vorige jaar niet meldde besloot het bestuur de win naar in de gelegenheid te stel len nog dit jaar gedurende de „Femina" zijn lot in te leve ren en de auto in ontvangst te nemen. Dinsdag bezocht de zich van niets bewust zijnde bezitter, de heer J. P. de Win kel uit Rotterdam, de Femina 1962 en bij de stand van Da- vos kocht hij opnieuw een paar loten. Daar zag hij dat de winnaar van het vorig jaar niet bekend was en nog een kans had, hij zocht zijn oude lot op en kwam tot zijn grote vreugde tot de ontdekking dat de sportwagen van hem was. Na sluiting van de Femina reed hij zeer trots met de wa gen weg.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 7