Voorlopig geen verbouwing van gemeentehuis te Nieuwerkerk Prima rundvlees Diepvries- verpakkingsmateriaal X L. C, Hoogerhuis - Renesse STAD EN PROVINCIE Vergadering gemeenteraad Duiveiaud OOSTERLAND, 29-9, Onder voor zitterschap van burgemeester A. A. van Eeten vergaderde de raad van Duiveland vrijdagavond in het ge meentehuis te Oosterland. Aanwezig waren alle leden. De voorzitter open de de vergadering met het ambtsge bed. De heer Stoutjesdijk deed verslag van een door hem bezochte vergade ring te Poortvliet van de Centrale Dienst „Noord-Zeeland", waar uiter aard de reorganisatieplannen ter sprake kwamen. Van de 89 uitge brachte stemmen betreffende ophef fing van deze dienst bleken er 44 voor en 45 stemmen tegen opheffing te zijn. Goedgekeurd werd een voorstel tot grondruiling te Ouwerkerk met de heren P. W. van den Bos en M. Stoutjesdijk aldaar, groot resp. 200 en 135 vierkante meter. Gemeentebegroting Bij de vaststelling van de gemeen tebegroting c.a. gaf de heer Over- beeke (A.R.), zijn visie vyeer op de verschillende posten. Eerst onder streepte hij de belangrijkheid van een gemeentebegroting en wierp achtereenvolgens een terug- en een vooruitblik in het gemeentebeleid. Er is inderdaad in een korte spanne tijds veel tot stand gekomen, aldus spieker, en de verlanglijst is mo menteel niet groot meer. Om te be ginnen zag hij de politieverordening gaarne zo spoedig mogelijk aange past aan de huidige toestand van de samengevoegde gemeenten. De ver bouw van het gemeentehuis te Nieu werkerk zal hopelijk niet lang meer op zich laten wachten en spreker hoopte dat dit steeds de aandacht van b. en w. zal hebben. Verder wees de heer Overbeeke op de z.i. weinige aktiviteit die aan de dag wordt ge legd voor recreatieve mogelijkheden in de gemeente. Hij suggereerde een permanente recreatiecommissie in het leven te roepen, en wees op de wenselijkheid van een goede propa ganda. Ook drong spreker aan op een spoedige reorganisatie en coör dinatie van de verschillende brand weerkorpsen en de voorziening van bluswater in de verschillende ker nen. Het verheugde spreker verder dat er met het oog op de openbare veiligheid een goede belangstelling bestaat voor Veilig Verkeer bij de gemeentenaren, gezien de belang stelling bij de gehouden cursussen. Bij het punt Openbare Volksgezond heid betreurde spreker het feit dat verschillende Groene Kruis-vereni- gingen met tekorten „zitten" telken male en hij hoopte op een goede financiële seun. Bij deze post wees spreker verder op de fluoridering van het drinkwater. Hij weet niet hoe de Waterleidingmaatschappij „Schouwen-Duiveland" hier tegen over staat en ook niet of deze toe voeging van gen. chemische stof aan het water al dan niet schadelijke gevolgen kan hebben, zoals wel ver ondersteld worc^t. Hii hoopte dat de afgevaardigde voor de gemeente naar de vergadering van de Water leidingmaatschappij wanneer het be doelde ter sprake wordt gebracht, zal wijzen en vragen naar de con sequenties en eventuele bezwaren hiertegen inbrengen. Bij de afdeling Volkshuisvesting wees spreker op de weinige toewijzingen voor woningen. Of dit met of zonder koppen gaat liet spreker in het midden, doch hij heeft wel eens de indruk, dat, wie het dichtst bij het vuur zit, zich het beste warmt. Bij het punt Centrale Dienst vroeg spreker of dit weer niet op een dood punt gekomen is, voor wat betreft de reorganisatie. Hij zag graag standvastigheid onder de uit getreden gemeenten om te komen tot spoedige instelling van een eigen dienst. Het verzorgingspeil van ge meentewerken is volgens de heer Overbeeke niet altijd even prima. Spreker vroeg of het aantal gemeen tewerklieden soms geen uitbreiding behoeft. Gekomen bij de post On derwijs verheugt het spreker dat de verschillende scholen in de gemeen te in goede staat verkeren, behalve dan die te Oosterland, waar met ver loop van ettelijke jaren nieuwbouw in het vooruitzicht wordt gesteld. Spreker drong verder aan op stimu lering van het land- en tuinbouw- onderwijs. Tenslotte wees de heer Overbeeke op de z.i. veel te hoge post voor de Zeeuwsche Muziek school te Zierikzee, gezien de mini male belangstelling voor dit insti tuut bij de gemeentenaren. Hij zag gaarne dit grote bedrag aan de Groene Kruis-afdelingen toegewezen dan was het aanmerkelijk beter be steed, volgens spreker. Namens oe commissie tot onder zoek van de begroting bracht de heer v. Dienst (Arb.), behoudens enige op merkingen, een woord van oprechte dank aan de gemeente-secretaris en zijn staf van personeel voor de vlotte afwerking bij de uitgebreide cijfer reeksen van de begrotingen. De voor zitter dankte de sprekers en lichtte hierna één en ander toe. Voor wat betreft de politieverordening: het ontwerp hiervoor is bij de typiste en zal de eerstvolgende vergadering ter tafel komen. Nog geen verbouwing gemeentehuis Betreffende verbouwing gemeente huis te Nieuwerkerk moest de voor zitter een minder optimistisch geluid laten horen. Omdat de financiën niet toereikend zijn zal er dit jaar niets meer van kunnen komen en omdat de betreffende „pot" ook andere - vooral urgente agrarische objecten - financiert, wist spreker niet wat het volgend jaar zal worden. Wegens de pas afgelopen vakantie is de recrea tie-activiteit wat verflauwd bij b. en w., doch nu krijgt één en ander weer de volle aandacht. Wat de reorgani satie en coördinatie van de brand weer betreft, deze heeft de volle aandacht, en de goedkeuring voor de slootverbreding te Oosterland is dezer dagen binnengekomen, zomede ook voor de brandput te Sirjansland. De vereniging Veilig Verkeer heeft geen subsidie aangevraagd. Voor wat dc drinkwaterfluoridering aangaat, be staat vooreerst nog geen zorg over en gezien de financiële toestand van het waterleidingbedrijf, zal zij wel niet de eerste zijn om hiermee te beginnen. Wat de subsidiëring van wcningbouwaangelegenheden betreft na de ramp is er in de verschillende dorpen volop gebouwd, doch nu is 't treurig gesteld met de toewijzingen. Er zijn toch altijd nog een 45 a50 liefhebber^ voor een woning. Hope lijk zai er in de toekomst wat meer loskomen. Wat de reorganisatie van de Cen trale Dienst aangaat, deze zal bin nenkort zijn beslag krijgen. De voor zitter gaf toe dat er wel eens wat hapert aan de verzorging van de ge meentelijke eigendommen, doch voor uitbreiding van het gemeentegerso- neel is spreker wat huiverig, gezien het gedeelte van het jaar dat onpro ductief is. Voer wat het onderhoud van de wegen aangaat: de gemeente is pas 4800 m lengte A-wegen toegewezen. Gezien echter de goede toestand .waarin deze verkeren, behoeft hier nog geen post te worden uitgetrok ken. Bovendien komt er een regeling voor samenwerking met het water schap binnenkort. Voor wat de lagere scholen te Oos terland aangaat lag het aanvanke lijk in de bedoeling de f 38.000,die vcor zoutschade is toegewezen, niet te verwerken, omdat de uit 1904 da terende gebouwen dit niet mee maard zijn. Getracht zal worden het geld te besteden voor nieuwbouw met een jaar of vijf. Wat het tuinbouwonderwijs aan gaat wees spreker op de weinige be langstelling die werd betoond bij de vorige maal met veel moeite opge zette cursus, die na korte tijd dood bloedde. Niettemin zal het onderwijs worden gestimuleerd, vooral nu de tuinbouw en fruitteelt in deze stre ken meer en meer ingang vind. In dit verband deelde spreker mede dat er juist dezer dagen een aanvraag was binnengekomen voor een op te richten kassencomplex. „Als er één schaap over de dam is volgens er misschien wel meer", aldus de voor zitter. Ook wat het bezoek aan de mu ziekschool te Zierikzee aangaat, is de voorzitter wel teleurgesteld in zijn verwachtingen. De dienst Sociale Zorg zal zich verder ontwikkelen. H:gere afschrijvingen zullen zoveel mogelijk worden gerealiseerd. De voorzitter dankte de heer v. Dienst en de andere commissieleden voor hun werkzaamheden bij het begro- tingsonderzoek. Verdere mededelingen van de voor zitter betreffende de brandweer wa ren dat de beloningen voor het per soneel zich zullen aanpassen aan de commissie Kuijper-Moermond. De heer Overbeeke vroeg om meer spoed te betrachten met betrekking tot de verkoping van woningwetwo ningen van de gemeente. Een groot kopen doch er is geen vooruitgang aantal huurders willen hun woning te bespeuren in deze. De voorzitter deelde mede dat al deze woonhuizen moeten worden getaxeerd dat veel oktober'zal dit gebeuren. Men denke tijd vergt, doch in de eerste helft van echter niet dat één en ander dan spoedig voor elkaar is, want al met al gaat er nog een jaartje mee heen na de taxering. Wat betreft de post Muziekschool hierop kwam de heer Overbeeke nog terug. Hij zou willen voorstellen uit de gemeenschappelijke regeling van deze school te treden. Weth. Kuijper (Arb.) gaf toe dat er weliswaar niet bijster veel animo voor dit onderwijs bestaat in de gemeente, hoewel er toch verscheidene leerlingen op deze school zijn, doch waarschuwde niet direct uit de gemeenschappelijke re geling te treden. De plaatselijke mu ziekkorpsen, die veelal met ledente korten zitten, vooral van jongere krachten, kunnen van deze school nog wel profijt trekken, omdat mo gelijk de opleiding eventueel door docenten van de muziekschool zou kunnen geschieden. Desondanks bleef de heer Overbeeke bij zijn standpunt dat het een dure geschiedenis is. Men besloot tenslotte één en ander nog nader te bezien, om op de vol gende vergadering wat meer en in tenser cp deze materie in te kunnen gaan. Tenslotte werd de begroting met algemene stemmen goedgekeurd met een inkomst en uitgaaf van f 1.494.216,65. De kapitaaldienst: in komsten f 4.797.253,97 en uitgaven f 5.265.141,89, zodoende een nadelig slot van f 467.887,92. Verder werd besloten in te gaan op ruiling c.q. verkoop van grond te Ouwerkerk. Met algemene stemmen werd ais onderwijzeres aan de o.l.s. te Ouwerkerk benoemd mevr. G. W. Koster-Bazen te Zierikzee. Verder kwam ter tafel de intrekking van verschillende belastingverordeningen die algemeen werden goedgekeurd. Ten gerieve van het zoutschade- herstel aan de ambtswoning van de burgemeester is een bedrag van f 3703,beschikbaar, terwijl het al geheel herstel ruim f 4600,zal moeten kost. Men was bereid het resterende bedrag te voteren. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Het programma voor zaterdag 6 oktober a.s. luidt als volgt: le klas: Wolfaartsdijk-AZVV II; Bruse Boys-Meeu\ven( 4 uur, sch.- rechter G. M. v. d. Wielen); Kapelle- Hoek; SVD-Kats; VCK-Yerseke III. 2e klas C: Duiveland-Zeemeeuwen- (4 uur, scheidsrechter N. Speelman); MEVO II-Brouwershaven III (4 uur, scheidsrechter W. v. d. Maas>. 3e klas D: SKNWK-Bruse Boys II (4 uur, scheidsrechter Th. Sies); WIK li-Zwaluwen '61 (4 u., scheids rechter T. Simmers). J unioren, Groep A IVZie rikzee A I-Heinkenszand A I (3 uur, scheidsrechter M. Fonteine). Groep A VII: MEVO A I-Burgh A I (3.15 uur, scheidsrechter J. v, d. Linde); Zierikzee A II-SKNWK A I (4.15 uur, scheidsrechter A. Dorst). Greep B XI: Duiveland B I-Zie- rikzee B II (2 uur, scheidsrechter N. Speelman); Bruse Boys B I-Zierik- zee B I (2 uur, scheidsrechter G. M. v. d. Wielen); SKNWK B I-Dreischcr B I (2.30 u., scheidsrechter Th. Sies). Groep B XII: Burgh B I-WIK B I (2.30 uur, zelf voor scheidsrechter zorgen); Zwaluwen B I-Renesse B I (2.30 uur, zelf voor scheidsrechter zorgen). Het programma voor zondag 7 oktober luidt als volgt; le klas A: Robur-Hansw. Boys; Kruiningen-Zierikzee II (scheids rechter A. Dorst); Domburg-Brou wershaven (scheidsrechter P. Holle- stelle); Dreischor-Noormannen (2.15 uur, scheidsrechter K. Nouwen); Pa- trijzen-Renesse (scheidsrechter J. Gabriëlse Sr.). 2e klas C: Burgh II-SVOWK (scheidsrechter G. v. Belzen); Re- nesse II-Zonnemaire (scheidsrechter T. Simmers); Brouwershaven II- Dreischor II (scheidsrechter N: Speelman). District Zuid I Zondagcompetitie 4e klas G: Bux'gh-NSV 1-4; SC Gastel-Zierikzee 1-0; NVS-Cluzona 3-2; De Schutters-Sprundel 1-0; O. Molen-Halsteren 1-2; Kruisland- Vosmeer 2-9. Zatcrdagcompctitic 4e klas B: MEVO-VVN 3-3; Arne- muiden-Middelburg 5-1; Tern. Boys- AZW 2-4; Spui-Dinteloord 1-10; Zwaluwse Boys-Nieuwdorp 2-0. Afdeling Zeeland Zondagcompetitie le klas A: Renesse-Robur 5-3; Zierikzee II-Domburg 3-4; Kruinin- gen-Dreischor 3-1; Brouwcrshaven- Hansweertse Boys 2-5; Noormannen- Patrijzen 2-0. 2e klas C: Dreischor II-Burgh II 0-6; SVOWK-Renesse II 1-1. Zaterdagcompetitic le klas: Hoek-Bruse Boys 2-1; AZVV II-Kapelle 2-3; Kats-VCK 0-2; Yerseke III-Meeuwen 0-2; SVD- Wolfaartsdijk 3-4. 2e klas C: WIK-Duivclnnd 4-0; Zeemeeuwen-MEVO II 5-1. 3e klas D: Zwaluwen '61-SKNWK 2-1; Bruse Boys II-WIK II 9-2, Junioren. Groep A IV; Goes A II-Zierikzee A I 0-8. Groep A VII: Burgh A I-SKNWK A I 5-4; MEVO A I-Zierikzee A II 5-2. Groep B XI: Zierikzee B I-SKNWK B I 4-0; Zierikzee B II-Bruse Boys B I 0-13; MEVO B I-Dreischor B I 3-1. Groep B XII: Renesse B I-WIK B I 4-1; Burgh B I-Zwaluwen '61 B I 1-3. SC Gastel—Zierikzee 1—0 Hoewel de thuisclub geen beter voetbal liet zien dan de gasten ver dienden zij, door hun grotere ijver, de zege volkomen. Zierikzee kampt momenteel met een voorhoede die niet in staat is een doelpunt te fa briceren. Ook in de wedstrijd tegen Burgh bleek dit al duidelijk. Of schoon het spelersarsenaal beperkt is, geloven wij toch dat de roodzwar te voorhoede in een betere samen stelling binnen de lijnen kan komen. Het enige en beslissende doelpunt viel in de 21e minuut toen rechts buiten Machielse, na e enmisser in de Zierikzee-achterhoede, met een laag schot onhoudbaar doel trof (1-0). In deze stand kwam geen wijziging meer, omdat beide voorhoedes niet in staat bleken enkele goede kansen in een doelpunt om te zetten. Overigens bevelen wij de training bij de spelers nog steeds van harte aan en wensen hun a.s .zondag veel succes in hun thuiswedstrijd tegen Oude Molen. Burgh-NSV 1-4 Het vrij talrijke publiek heeft voor de rust kunnen genieten van een prachtige wedstrijd, waarin de doua niers op overdonderende wijze Burgh in de verdediging drongen en na zestien minuten spelen reeds met 3-0 voorstonden. Na de rust trokken de geel-zwarten hun binnenspelers in de verdediging terug en was er voor de groenwitten die na de rust het spel door het midden speelden, in plaats van over de vleugels, geen doorkomen meer aan. Jammer was het dat enkele Burgh-spelers zich bij een achterstand niet kunnen beheer sen en overgaan tot minder fraaie mondelinge en lichamelijke uitspat tingen wat hun derde plaats op de ranglijst van vorige week in 'n heel kwalijk daglicht stelt. Reeds in de tiende seconde mist Luisterburg voor open doel, doch in de zevende minuut benut Hellemons een hoge bal die via het 'hoofd van Th. van Nieuwenhuijze hem bereikt, 0-1. Twee minuten later knalt Vos een voorzet van Hellemons hard in, 0-2. Rechtsback Th. Wessels laat zich dan vervangen door L. W. Bakker en linksbinnen Luisterburg door Goorden. In de zestiende minuut schiet Hellemons weer raak en kijkt Burgh tegen een 0-3 achterstand aan. Bijna werd het 0-4, doch Kloet keert een door Hellemons genomen strafschop uitstekend. Dit gaf Burgh moed en als Joop Deurloo over links een harde voorzet geeft, verdwijnt deze kogel ineens achter keeper De Rooy, 1-3. De groen-witten dringen nu hard op cn een ware kanonnadc richt zich op de N.S.V.-veste. Het lukte echter niet en vele harde bal len ontmoeten geregeld een been van een tegenstander. Na de rust was het voor Burgh een te grote opgaaf om door de uit zeven man bestaande N.S.V.-achter- hoede te komen. Inplaats van door open spel over dc vleugels dit blok uit elkaar tc rukken, werd alles door het midden gespeeld en door dit blok afgeweerd. Een acht minuten voor tijd gelukte het zelfs aan Hellemons om alleen de verdediging van Burgh te passeren en beheerst in te schie ten, 1-4. N.S.V. was volledig, Burgh miste drie spelers. Scheidsrechter Heeren hield het spel kort, hoewel niet feilloos. MEVO-VVN 3-3 MEVO heeft deze puntenverdeling wel in hoofdzaak te danken aan haar verdediging waarin vooral Piet Janse bergen werk verzette. Wat deze spe ler, die men gedurende de gehele wedstrijd niet hoorde en een voor beeld is voor menige voetballer, deze middag presteerde was werkelijk fe nomenaal. In de voorhoede van de oranje-witten slaagde men er ook deze middag weer niet in met goede combinaties de defensie van de te genpartij uit elkaar te spelen. On danks het feit dat de soms wel eens wat te hard spelende bezoekers technisch beter speelden heeft ME VO toch een reële kans op de over winning gehad als zij er toe waren gekomen de zwak spelende doelman van VVN wat meer onder vuur te nemen. VV. startte met enige onsa menhangende aanvallen die weinig problemen voor de MEVO-verdedi ging opleverden. Na 8 min. spelen wist Lupgens zich op de rechter vleugel uitstekend vrij te spelen waarna hij het leder voor doel plaat ste waar deze door Baart rakelings werd overgekopt. Het spel golfde hierna op en neer totdat Baart in de 18e minuut plotseling wist door te breken en de openingstreffer in het VVN-doel plaatste (1-0). Spil Hoek greep hierna een paar maal lelijk mis maar in laatste instantie slaag de doelman Bij de Vaate er nog in zijn doel schoon te houden. In de 23e min. kreeg VVN over links een cor ner te nemen, welke goed voor doel werd geplaatst waar r.buiten G. v. d. Burg gereed stond om onhoudbaar in te schieten (1-1). Even later wist v. d. Burg door te breken maar door uitstekend ingrijpen wist Bij de Vaa te een doelpunt te voorkomen. In tussen waren Hoek en Eikenhout, die in de voorhoede speelde, van plaats verwisseld. Na een goed op gezette aanval kwam Hoek geheel vrij voor doel maar zijn schot ging jammerlijk naast. In de laatste min. van de le helft loste Lupgens een gevaarlijke schuiver die de doelman met veel moeite uit zijn doel wist te werken. Na de hervatting zette VVN de eerste aanvallen op, welke goed werden onderschept. Na 9 min. spe len wist Lupgens over rechts door te breken waarna zijn voorzet hoog en onhoudbaar door K. de Oude in geschoten werd (2-1). Vanaf de af trap ging VVN tot de aanval over waar Veenstra van een onoplettend heid van de verdediging wist te pro fiteren (2-2). Even later schoot Baart een vrije trap tegen de doelman op, waarna 'het leder via de staander corner loopt. Als er 13 min. zijn ge speeld weet Baart door te breken, maar zijn schot gaat langs de ver keerde kant van de staander. Direct daarop krijgt Baart weer een kans maar nu speelt hij het leder te ver voor zich uit waardoor de doelman nog kan in grijpen. Langzamerhand gaat VVN het spel in handen nemen en de MEVO-verdediging moet her haaldelijk handelend optreden. In de 29e min. weten de bezoekers de lei ding te nemen als midvoor van Zou- wen een voorzet van rechts hoog langs Bij de Vaate in het net plaatst (2-3). VVN blijft het beste van 'het spel behouden waarbij doelman Bij de Vaate enige malen al zijn talen ten moest tonen om de bezoekers het scoren te beletten. MEVO komt in de slotfase maar sporadisch meer tot een aanval waarbij de WN-ver- dediging steeds nog baas van hun terrein weet te blijven. Terwijl een ieder reeds denkt dat MEVO de ne derlaag niet meer kan ontlopen laat in de laatste min. de doelverdediger een mislukt schot ongeveer 10 meter naast zijn doel los, waarvan K. de Oude dankbaar weet te profiteren door het leder in het verlaten doel te plaatsen (3-3). Renesse-Rcbur 5-3 Hoewel Renesse in deze wedstrijd beslag op beide puntjes wist te leg gen gaf het vertoonde spel toch wei nig reden tot tevredenheid. Vooral in de 2e helft, toen met de wind in de rug werd gespeeld, vielen er grote gaten in de rood-zwarte defensie waardoor de 3-1 voorsprong, die in de le helft tegen de wind in was ver kregen, nog ernstig in gevaar kwam. Reeds na 3 min. spelen werd doel man de Vrieze door een tam schot van Aartsen totaal verrast (0-1). Re- nesse slaagde er hierna in het spel te verplaatsen en in de 7e min. was het l.buiten Boerma die de balans weer in evenwicht wist te brengen (1-1). De duinbewoners kwamen di rect hierna weer terug en nog geen halve min. later kreeg Boerma weer in schietpositie ;het leder voor zijn schoen, wat 2-1 betekende. Een schot van Dalebout wist de doelman hierna uitstekend te stoppen, terwijl een kogel van Boerma rakelings over de lat scheerde. Aan de andere kant moest de Vrieze, hoofdzakelijk door zwak ingrijpen van de verdediging, enige malen handelend optreden wat hem goed afging. Bij een 'goed op gezette aanval van Renesse kwam Matthijsse geheel vrij voor doel maar zijn schot ging naast. Na enige ver geefse pogingen wist Goossens in de 43e min. door te breken waarna hij de doelman kansloos passeerde (3-1). Met de sterke wind in de rug scheen de thuisclub in de 2e helft regel recht op een grote zege af te gaan. Reeds na 2 min. zette Goossens goed door, waarna hij onhoudbaar in schoot. Robur gaf de strijd evenwel nog niet op en vooral door het slech te wegwerken van de verdediging wisten zij zich doelrijpe 'kansen te scheppen. Na 8 min. wist l.buiten hiervan te profiteren en de stand op 4-2 te brengen. Op wonderbaarlijke wijze ontsnapte het Renesse-doel aan een doorboring toen een ingeschoten bal via de binnenkant van de staan der weer terug het veld insprong, Renesse kreeg intussen zelf ook nog enige goede kansen om de voor sprong op te voeren welke door ge brek aan doorzettingsvermogen evenwel verloren gingen. In dc 28c min. ging het er zelfs nog benauwd voor de rood-witten uitzien toen er achter weer eens niet naar behoren werd opgeruimd en r.buiten v. Eijke- Heden overleed, tot onze diepe droefheid, ten huize van W. v. d. Maas Jzn., onze geliefde vrouw, moe der, behuwd-, groot- en overgrootmoeder GIELTJE VAN 'T HOFF- DORST in de ouderdom van 85 jaar Oosterland: J. M. VAN T HOFF M. KLOOTE- VAN 'T HOFF A. KLOOTE KR. CHR.v. d. MAAS VAN 'T HOFF W. v. d. MAAS CHR. v. d. ZANDE- VAN 'T HOFF J. v. d. ZANDE Vlissingen: J. VAN 'T HOFF P. VAN T HOFF- KOKKE Oosterland, 28 sept. 1962 Condoleantie-adres: Lageweg 12 SUCCESJES Te koop: Z.g.a.n. voetbalschoenen, m. 39. Te bevragen: Hagesteijn, Kerkwerve. Diversen: Aan komen lopen: een zwart poesje. - Nieuwe Haven 29, Zierikzee. Wil degene die een goudfa zant heeft opgevangen, die terugbezorgen bij L. Krijger, 's Gravenstraat 2, Zierikzee. Verloren: Een weekendtas met inhoud, tussen Noord- gouwe en Zijpe. Gaarne te rug bij E. Verburg, Heren weg 28, Noordgouwe. Dinsdagmorgen vanaf 10 uur is er voldoende in dc nood- slachtplaats Hem, Zierikzee H. Stouten J x Polyethyleen zakken: afm. 100 X 240 mm - per stuk f 0,03 J per 100 stuks f 2,40 afm. 100 X 300 mm - per stuk f 0,05 X Per 100 stuks f 3.95 afm. 150 300 mm - per stuk f 0,06 per 100 stuks f 5,X X Polyethleen dozen: X Dozen met inhoud van liter - per stuk f 0,75 X Dozen met inhoud van Vz liter - per stuk f 1, Dozen met inhoud van J/i liter - per stuk f 1,45 Diepvries cellofaan, 150 100 cm f 0,50 X Geparafineerde bekers: 1 liter f 0,14, Yz liter f 0,09 4 Stockinette - per bundel, 10 meter f 2,X Strips vcor dichtmaken van zakjes - p. stuk f 0,01 X Potloden voor het aangeven van de inhoud 4 per stuk f 0,50 i Gekleurd plakband - per rol f 0,75 4 Doosjes elastiekjes f 0,45 4 Ersatz pakpapier - per vel f 0,06 X t Telefoon (01UG) 3 4 3 ♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦O ren de achterstand voor,. Robur te rug bracht .tot 4-3. Aan de andere kant plaatste Goossens een corner zo scherp in doel dat de doelverde diger het leder een halve meter ach ter de doellijn weer het veld insloeg wat de scheidsrechter ontging. Met nog 6 min. te spelen wist Goossens de zege voor Renesse veilig te stel len toen hij een voorzet van Dale bout fraai en onhoudbaar inkopte (5-3). In de nog resterende tijd wist Renesse het heft in handen te hou den zodat de zége niet meer in ge vaar werd gebracht. DE SPORTTOTO DEN HAAG, 30-9. De 712.285 deel nemers aan de voetbalpool van deze week legden in totaal f 876.253 in. Van dit bedrag is f 159.040 en f 86.750 beschikbaar voor resp. de eerste en tweede prijs. Zondagavond hadden zich bij de K.N.V.B. dertien gegadig den voor de eerste prijs gemeld ter wijl 80 deelnemers twaalf uitslagen juist voorspelden. Voor de extra- prijs (f 43.375) zijn reeds 50 liefheb bers. BRUINISSE Succesvolle ledenwerfaktie „Nu met Hope" De ledenwerfaktie van dc muziek vereniging „Nu met Hope" tc Brui- nisse is een succes geworden. 120 teenagers hadden gevolg gegeven aan de oproep van de vereniging om in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw een filmavond tc komen bijwonen en te luisteren naar een propagan distisch woord van de zijde van dc muziekvereniging. Het was de voorzitter, de heer J. van der Have, die als eerste spreker wees op de noodzakelijkheid van een muziekvereniging voor een gemeente en op het genot dat het beoefenen van de muziek als vrije tijdsbeste ding geeft. De heer L. A. Capelle vertoonde daarna enkele zelf gemaakte films over het mosself eest en over het Oranjefeest. In de pauze trakteerde de muziekvereniging op een flesje limonade en na de pauze sprak bur gemeester C. H. van de Linde nog een opwekkend woord tot de jeugd om lid te worden van de vereniging, waarbij ook hij wees op het genoe gen om zelf muziek te kunnen ma ken en de vele mogelijkheden die een harmoniegezelschap daartoe biedt. Er gaven zich 14 nieuwe leden op. nadat de heer Capelle nogmaals en kele zelf opgenomen films had ge draaid. OOSTERLAND Aanvang bejaardensamenkomsten Donderdag 4 oktober a.s. beginnen weer dc gewone wekelijkse samen komsten voor bejaarden. Het comité hoopt weer op grolc belangstelling van dc zijde van de bejaarden op deze wekelijkse samenkomsten. Scheepvaartberichten Esso Amsterdam (t.), pass. 28-9 Ma- sirah-eiland naar Suez. Kenia <t.), 29-9 van Rotterdam naar Gothenburg. Koratia (t.), 29-9 tc Punta Cardon. Philippia (1.), pass. 28-9 Gibraltar naar Thömeshavon.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 6