K?"Dampo BUISMAN Trein ontspoorde en raakte in brand na botsing met bromfietser Voorlichtingsdag Bestuurdersbond Schouwen-Duiveland N.V.V. De reis van prinses Beatrix Franse „vismannen" weer boven water De draagkracht van een ei DOET ER EEN SCHEPJE BOVENOP DE GOUDEN TOMAHAWK ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG u SEPTEMEP. IMZ NQ UKMS VILSTEREN. 22-9. Op de onbe waakte overweg ten westen van het station Vilsteren is zaterdagmiddag de 43-jarige bromfietser G. B. Hege man uit Vilsteren door een diesel- elektrische trein, die uit Zwolle kwam en op weg was naar Ommen, gegrepen en gedood. Na de botsing is de trein uit de rails gelopen en voor een deel uitgebrand. Drie pas sagiers en de bestuurder werden ge wond. Hoewel de treinbestuurder, de heer P. Prijs uit Emmen, signalen gaf, stak de bromfietser toch over. Hij werd 40 meter weggeslingerd en overleed ter plaatse. Doordat een stuk van de bromfiets werd meege sleurd en klem kwam te zitten in het wisselmechanisme, sloeg de wis sel open en ontspoorde de trein, be staande uit drie wagons, waarvan Poppen voor kinderen ROME, 23-9. Zondagavond heeft de Romeinse politie de 54-jarige Ame rikaan Franklin Earl Taylor gearres teerd, die een sleutelfiguur zou zijn in een grote internationale sluikhan del in verdovende middelen. Voor zijn arrestatie had de politie op het Romeinse vliegveld Fiumicino post- pakjes voor Taylor gevonden, die hem uit Engeland waren toegezon den. Zij droegen het etiket van een Engelse fabriek van speelgoed en de aanduiding „Poppen voor kinderen". Maar de inhoud bestond uit cocaïne en morphine. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Zondagcompetitie District Zuid I 4e klas G: Zierikzee-Burgh 0-4; Vosmeer-Oude Molen 1-1; Cluzona- Kruisland 3-1; Sprundel-NVS 1-0; NSV-De Schutters 2-1; Halsteren- SC Gastel 1-2. Zaterdagcompetitie 4e klas B: Arnemuiden-MEVO 6-1; VVN-Tern. Boys 6-0; AZVV-Chris- landia 6-0; SVV '54-Spui 9-4; Mid- delburg-Nieuwdorp 3-1; Dinteloord- Zwaluwse Boys 4-2. Afdeling Zeeland Zondagcompetitie le klas B: Renesse-Domburg 7-2; Hansw. Boys-Zierikzee II 9-0; Robur -Dreischor 3-2; Patrijzen-Brouwers haven 3-0; Noormannen-Kruiningen 3-0. 2e klas C: Burgh II-Br.haven II 6-0; SVOWK-Zonnemaire 4-2; Re- nesse II-Dreischor II 3-0. Zaterdagcompetitie le klas: Bruse Boys-Kapelle 4-5; Yerseke III-AZVV II 4-4; Wolfaarts- dijk-Hoek 0-4; Meeuwen-Kats 5-2; VCK-SVD 3-2. 2e klas C: MEVO II- WIK 0-12; Br.haven Ill-Zeemeeuwen 2-1. 3e klas D: WIK II-SKNWK 2-14; Zwaluwen '61-Bruse Boys II 3-3. Groep A IV: Zierikzee A I-Kloe- tinge A I 4-1. Groep A VII: Zierikzee A II- Burgh A I 1-5; MEVO A I-SKNWK A I 0-1. Groep B XI: SKNWK B I-Zierik- zee B I 0-5; Duiveland B I-Dreischor B I 4-1; Zierikzee B II-MEVO B I 0-4. Groep B XII: Zeemeeuwen B I- Renesse B I 3-7; WIK B I-Burgh B I 3-0. Programma voor zaterdag 29 sep tember 1962. Aanvang 16.15 uur. le klas: AZVV II-Kapelle; Hoek- Bruse Boys (scheidsr. J. A. Riemens); Kats-VCK; Yerseke III- Meeuwen; SVD-Wolfaartsdijk. 2e klas C: WIK-Duiveland (sch.r. N. Speelman); Zeemeeuwen-MEVO II (scheidsr. A. Dorst). 3e klas D: Bruse Boys II-WIK II (scheidsr. K. Nouwen); Zwaluwen '61 -SKNWK (scheidsr. W. v. d. Maas). Junioren Groep A IV: Goes A II-Zierikzee A I (3 uur, scheidsr. P. Poelman). Groep A VII: MEVO A I-Zierik- zee A II (2.30 uur, scheidsr. T. Sim mers); Burgh A I-SKNWK A I (G. v. d. Wielen scheidsr.). Groep B XI: MEVO B I-Dreischor B I (2 uur); Zierikzee B I-SKNWK B I (2.15 uur); Zierikzee B II-Bruse Boys B I (2.15 uur); Zonnemaire B I- Duiveland B I (2.30 uur). Groep B XII: Burgh B I-Zwalu- wen B I (3.45 uur, scheidsr. G. v. d. Wielen); Renesse B I-WIK B I (2.30 uur, scheidsr. J. v. d. Linde). Het programma voor zondag 30 september. Aanvang 14.30 uur. lek las A: Renesse-Robur (sch.r. W. v. d. Maas); Zierikzee II-Dom- burg (scheidsr. J. Nijssen); Brou- wershaven-Hansw. Boys (scheidsr. G. van Belzen); Kruiningen-Drei- schor (scheidsr. J. de Klerk); Noor mannen-Patrijzen (scheidsr. S. Ver daasdonk). 2e klas C: Dreischor II-Burgh II (scheidsr. G. v. d. Wielen); Zonne- maire-Brouwershaven II (scheidsr. N. Speelman); SVOWK-Renesse II (scheidsr. K. Nouwen). H.L.O. Het H.L.O.-diploma tweede graad werd behaald door de heer P. H. C. Dogger te Zierikzee. Het diploma derde graad werd behaald door me juffrouw C. M. van Rhee te Zonne maire. Voor de tweede maal werd aan de eisen voldaan door de dames L. L. de Graag en M. Legemaate, beiden te Zierikzee. Het diploma vierde graad werd behaald door de dames M. R. A. Verkaart te Zierik zee, C. A. van Lent te Schuddebeurs en M. Kloet te Burgh. de eerste, de motorwagen, ruimte voor passagiers had. De tank van de bromfiets werd bij de botsing vernield. Hoogstwaar schijnlijk zijn vonken, die bij de ontsporing zijn ontstaan, in de ben zine terecht gekomen, waardoor brand ontstond. Daarbij zijn het achterste deel van de eerste en het voorste deel van de tweede wagen uitgebrand. Ingezonden mededeling Nachtelijke roofoverval in Den Haag M DEN HAAG, 22-9. - Vier jeugdige onverlaten hebben omstreeks één uur in de nacht van vrijdag op zaterdag een ongeveer 60-jarige man op het Haagse Buitenhof neergeslagen en beroofd. De overval geschiedde in het openbaar ondergrondse toilet te genover het politiebureau. Na hun wandaad verdwenen de onverlaten als schimmen in de nacht. De politie heeft ondertussen een jacht ingezet. De vier jongelieden hadden, blijkens ooggetuigen, agressieve bedoelingen. Zuiderkruis op reis rond de wereld AMSTERDAM. Het s.s. „Zuider- kruis" is het eerste schip van de scheepvaart maatschappij „Trans oceaan" dat, na een noodgedwongen onderbreking, zijn reizen naar Aus tralië hervat. Vandaag (maandag 24 september) zal het schip met plm. 750 passagiers aan boord de haven van Amsterdam verlaten voor het maken van een reis rond de wereld. Gezagvoerder is kapitein F. P. A. Jamin, onder wiens leiding ook de jeugdreizen met het m.s. „Borneo" naar Zweden en Noorwegen werden gemaakt. De wereldreis gaat via Amsterdam, Las Palmas, Walvisbay, Kaapstad, Durban, Albany, Sydney, Wellington, Papeete, Balboa, Chris- tobal, Miami, Southampton, Amster dam. Borstbeeld van wijlen admiraal Helfrich NIJMEGEN, 22-9. Het veteranen- legioen Nederland zal binnenkort opdracht verstrekken tot het ver vaardigen van een borstbeeld van de donderdag overleden luitenant admiraal C. E. L. Helfrich. Het beeld zal worden.geplaatst in het marine opleidingscentrum in Den Helder. Dit spontaan geopperde en door de staatssecretaris van marine reeds goedgekeurde plan legde het bestuur van het zaterdag in Nijmegen con- gresserende legioen voor aan de le den, die hiervoor veel waardering toonden. Vrtkantic-oonlcn te Haamstede en Renesse Gevaar van de „bewaarschool" akuut UTRECHT, 22-9. Men kampt bü het kleuteronderwijs nog steeds met te grote klassen. Dit zei mej. A. Tak, presidente van de landelijke groep van leidsters bij het christelijk kleu teronderwijs, tijdens een in Utrecht gehouden vergadering van deze or ganisatie. Zij vroeg zich af hoe 40 leerlin gen door één leidster individueel benaderd en geleid kunnen worden. Wij weten dat voor een leidster, die wil doen wat voor haar kleuters eis is, de overspanning nabij komt. Het gevaar van deze grote klassen i9, dat de kleuterschool een bewaar school wordt, waar alle juist gerich te leiding zoek is, zo zei mej. Tak. Zij constateerde voorts een tekort aan bouwvolume, waardoor de leer- lingenschaal-verlaging ongunstig be- invloed wordt. De hoofdleidsters De ambitie voor de functie van hoofdleidster is zeer gering. Mej. Tak is van oordeel, dat dit is te wij ten aan „de belachelijk kleine marge die geboden wordt voor dit veel eisende en verantwoordelijke werk" Verschillende artikelen van de Kleuteronderwijswet roepen om een herziening. Bezoeken aan Pliilippijnen, India en Japan MANILLA, 21-9. In Manilla is be kend gemaakt, dat prinses Beatrix officieel is uitgenodigd voor een be zoek aan de Phillippijnen. De prinses zal, zoals bekend, in november een reis naar oost Azië maken, waarbij zij ondermeer India en Japan zal be zoeken. Volgens het ministerie van buitenlandse zaken in Manilla is de prinses uitgenodigd van 20 tot 23 november. Koninklijke gasten bij bruiloft te Hoog Keppel HOOG KEPPEL, 22-9. De prinses- sen Beatrix en Irene hebben zater dagmorgen in de eeuwenoude Neder lands Hervormde kerk in het Ach- terhoekse dorpje Hoog Keppel de kerkelijke inzegening bijgewoond van het huwelijk van Jhr. mr. Th. Röell uit Amsterdam met Jvr. E. M. van der Mieden van Opmeer uit Die penveen. De dienst werd geleid door de Amsterdamse predikant ds. B. van Ginkel. Organist was de zestienjarige J. Klein Bussink uit Diepenveen. Na de dienst zaten de prinsessen aan aan een diner, dat in hotel kas teel „Ulenpas" te Hoog Keppel werd gegeven. Haagse man randt meisje aan DEN HAAG, 22-9. De Haagse po litie heeft dezer dagen een 24-jarige Haagse autobandelaar aangehouden, die er van wordt verdacht zich op 29 juli aan een achttienjarig meisje uit Den Haag te hebben vergrepen. De man had het meisje met een vriendin van haar in een café ont moet en beloofd haar in zijn auto naar huis te brengen. Op een door afbraak vrijgekomen terrein in de binnenstad heeft hij de wagen ge stopt en volgens het meisje zou hij haar onder bedreiging met een mes hebben aangevallen. Haar kleren waren gescheurd en ze liep diverse verwondingen op. Niettemin zag ze kans uit de auto te ontvluchten en bescherming te zoeken bij twee mannen en een vrouw die toevallig voorbij kwamen. Een van de mannen noteerde het kenteken van de weg rijdende auto en overhandigde dit aan het meisje, waarna hij haar naar het politiebu reau aan het Buitenhof bracht. ZIERIKZEE, 22-9. Een honderdvüftigtal kaderleden van het N.V.V. was zaterdag j.l. de gast van de Bestuurdersbond Schouwen-Duiveland tijdens een uitgebreide voorlichtingsdag, waarbij de recreatiemogelijkheden en plannen voor Zeeland - en in het bijzonder Schouwen-Duiveland - onder werp van bespreking waren. Het ochtendgedeelte van de dag werd te Zie rikzee gehouden, waarna in de middaguren het gezelschap te Haamstede en Renesse genoot van de fraaie natuur in herfsttooi, bij de bezichtiging vau de N.V.V.-terreinen aldaar, waarvoor een tienjarenplan is ontworpen, dat evenwel ook in vijf jaren zal kunnen worden gerealiseerd, al is men hierbij uiteraard afhankelijk van de rijksgoedkeuringen. Bij kleuteronderwijs klassen nog steeds te groot Wij hebben er begrip voor, dat meer urgente wetsontwerpen voor rang hebben, maar dit neemt niet weg, dat wij niet zullen rusten, al vorens de toegezegde wetsherziening aanhangig wordt gemaakt. Wij kun nen niet toestaan, dat de gunstige verandering van 1956 steeds weer wordt aangegrepen om blijvende, billijke wensen op te schorten, aldus mej. Tak. MARSEILLE, 22-9. - Na zeven da gen en nachten zijn de twee Franse „vismannen" Albert Falco en Claude Wesly uit hun woning onder water naar de oppervlakte teruggekeerd. Falco is 35 jaar en afkomstig uit Marseille, Wesly 30 jaar en woon achtig in Duinkerken. Zij hebben sinds vrijdag vorige week in deze woning, een cilinder van 4,5 bij 2,4 meter, „Diogenes" ge naamd, doorgebracht op een diepte van 10,5 meter in de Middellandse Zee nabij Marseille. De proef moest uitwijzen of het mogelijk is geruime tijd onder water te werken en te wonen. De „Diogenes" rustte bij het eiland Frioul op de zeebodem. Tijdens een persconferentie ver klaarde commandant Cousteau dat het milieu onder zee niet vijandig is voor de mens. Men kan lange tijd op een diepte van tien tot vijfentwintig meter leven en de volgende proef zal op een diepte van vijfentwintig tot vijftig meter worden genomen. Verklaring van vluchteling Grote Russische invloed op Oostduitse leger BONN, 22-9. De in augustus van dit jaar naar het Westen gevluchte Oostduitse luitenant-kolonel Löffler heeft in Bonn tegenover verslagge vers verklaard, dat hij nog immer overtuigd communist is, doch dat hij uit Oost-Duitsland is gevlucht omdat de Russen zich zodanig in Oostduitse militaire aangelegenheden mengen, dat Oostduitse officieren zich be lachelijk voelen. Löffler, die op 13 augustus van dit jaar in uniform naar West-Berlijn uitweek, zei dat hij de „onzinnige partij-invloed in militaire aangele genheden en de onafgebroken aan wezigheid van Russische raadgevers" beu geworden was. Hij had vrouw en kinderen achtergelaten. Voor hun veiligheid was hij niet bevreesd om dat, naar hij zei, zijn vrouw lid van de communistische partij was. In de Graanbeurs te Zierikzee ver welkomde de heer L. Broekema de 129 Zeeuwse N.V.V.-kaderleden als mede een aantal functionarissen uit Amsterdam en een aantal dames van het districtsbestuur van de Vrou wenbond van het N.V.V. in Zeeland. Het morgengedeelte van deze dag bestond voorts uit een lezing dooi de heer R. Wijkstra, penningmeester van het N.V.V., in verband met de instelling van een bijkantoor te Zie rikzee, ten huize van de heer J. J. van den Berge. De heer Wijkstra gaf een uiteenzetting over sparen en con sumeren. De „Algemene spaarbank voor Nederland" is gesticht door het N.V.V. en de Centrale Arbeiders- Verzekeringsbank N.V. Bijna 11.000 spaarders hebben in de tijd van twee jaar reeds een bedrag ingelegd van twaalf miljoen gulden. Na zijn uit eenzetting verklaarde de heer Wijk stra het bijkantoor te Zierikzee voor geopend met een handdruk aan de beheerder, de heer J. J. van den Berge en een fraai boeket voor mevr. Van den Berge. Naar de Westhoek Vervolgens ging het gezelschap met een drietal autobussen naar de Westhoek, waar allereerst het bun galow-terrein, waarachter ook nog een fraai, klein kampeerterreintje ligt, werd bezichtigd. Van hier ging men naar Westenschouwen, waar op de duinen werd genoten van het fraaie panorama vanuit dit punt. In hotel „Het Wapen van Burgh" sprak de heer L. Broekema een woord van welkom tot de beide wet houders van Westerschouwen, de heren P. Vis en L. v. d. Klooster. Wethouder Vis deelde mede dat de burgemeester door uitstedigheid he laas niet in de gelegenheid was deze voorlichtingsdag bij te wonen. Ver der wees hij op de belangrijke plaats welke de recreatie bij het gemeente bestuur inneemt, waarbij hij alle medewerking bij het verwezenlijken van de plannen toezegde. Nadat de lunch was genuttigd werd nog een rondrit gemaakt langs het vliegveld en de vuurtoren, waarna het kampeerterrein te Renesse, aan de Hogenboomlaan, werd bezichtigd. Hierna ging men naar het Dorpshüis te Renesse, waar de heer Broekema een woord van welkom richtte tot de burgemeester van Zierikzee, mr. F. Th. Dijckmeester en wethouder M. C. Verheijen, de burgemeester van Middenschouwen de heer S. Francke, wethouder Hoogenboom en de direc teur van de Provinciale V.V.V. de heer G. W. Oskam. Recreatie in Zeeland De heer G. W. Oskam sprak hier na over de „Ontwikkeling recreatie in Zeeland", waarbij hij in het bij zonder wees op de stormachtige ont wikkeling na 1946. De heer Oskam zei hierbij dat de opkomst van het vreemdelingen verkeer in hoofdzaak te danken is geweest aan het parti culier initiatief. Voor de bevolking zelf geeft deze ontwikkeling een aantal niet weg te cijferen winst punten te zien, zoals: woningverbe teringen welke voor de verhuur wor den aangebracht terwijl het verder de ontvolking van de plaatsen achter de kust tegen gaat. Mede door de recreatie hebben deze plaatsen een veel grotere levensvatbaarheid ge kregen. In de toekomst zag de heer Oskam, wanneer de huidige ontwik keling ongewijzigd blijft, ook grote mogelijkheden voor het achterland. Daar het zeilseizoen op de ontwor pen binnenmeren reeds begin april aanvangt verwachtte hij tevens een verbreding van het seizoen. „Leer de mensen die straks komen evenwel van de natuur genieten, dan pas geeft men hen een stuk rijkdom", al dus de heer Oskam. Vakantie-opleiding De heer H. A. Visser, voorzitter van de Stichting Vakantieverblijven te Amsterdam, sprak hierna over het onderwerp „Wat wil en doet de Stichting Vakantieverblijven". De heer Visser nam als eerste punt de ontwikkeling van de vakanties sinds 1925 onder de loupe. Van een kleine groep dié hiertoe in de gelegenheid was, is dit momenteel uitgegroeid tot een algemeen bezit. Nationaal economisch achtte hij het van het grootste belang dat de overheid eens gaat ingrijpen ten aanzien van de vakantiespreiding. Voor wat de scholen betreft geeft de mammoet wet hier thans de gelegenheid voor. De heer Visser noemde het veront rustend dat de onbevredigende si tuatie, waarbij alle vakanties zich in juli en augustus opstapelen, ook weer voor 1963 is bestendigd. Hier na gaf hij een overzicht van de ge bouwen en terreinen welke thans door de Stichting worden geëxploi teerd. In 1927 werd als eerste object het Troelstra-oord in Beekbergen ter hand genomen, waarna met een goede geografische spreiding over het gehele land overal mogelijkhe den zijn geschapen. Tot slot wees de heer Visser nog op het speciale as pect van samenwerking tussen het N.V.V. en de Centrale Arbeider^. Verzekering, welke in stichtings vorm vakantie-oorden en vereni gingsgebouwen, waaraan een zo sterke behoefte bestaat, laat bouwen. Tienjarenplan Haamstede en Renesse De heer H. J. van Barneveld, alge meen bedrijfsleider van de Stichting Vakantieverblijven sprak ten slotte over „De toekomstige recreatiemoge lijkheden en -plannen op Schouwen- Duiveland". Voor het voltooien van beide plannen te Haamstede en Re- nesse bestaat een 10-jaren plan, dat evenwel als de behoefte hiertoe be staat in vijf jaar kan worden gerea liseerd. Bij het tot stand komen van de gebouwen is men echter geheel afhankelijk van de Rijksgoedkeurin gen voor men kan beginnen. Het ter rein te Renesse, dat 11 ha. groot is, zal plaats bieden aan 1800 personen. Met de aanplant zal dit najaar een aanvang worden gemaakt. Op het terrein te Haamstede zullen 86 huis jes worden gebouwd, welke plaats zullen bieden aan 430 personen. Al les zal volledig worden uitgerust, zo dat de toekomstige bewoners niets zullen behoeven mede te brengen. Met een aantal fraaie kleurendia's van soortgelijke terreinen op Texel werd alles voor de aanwezigen nog eens verduidelijkt. Om de draagkracht van een ei te weten nam een t.v)eetal studenten van de universiteit Vermont de volgende proef. Ze legden een plant-. over 36 eieren die ze precies rechc op de punt gezet hadden. Vervol gens gingen de beide jongelui die tezamen 163 kg. wogen, cp de plankliggen. Geen enkel ei brak bij deze proef zodat de draagkracht per ei tenminste 4,5 kg. bleek te zijn. Het is een bekend feit dat zelfs een ster ke man moeilijk een ei tussen de handen kan stuk drukken zolang de druk precies op de punten van het ei wordt uit geoefend, aldus Veevoeding Door de heren v. d. Berge en Boot werden tenslotte nog een aantal fraaie kleurendia's van Schouwens Westhoek vertoond, welke een in druk gaven van het natuurschoon dat in dit gebied valt te bewonderen. De districtsbestuurder van het N.V.V. de heer C. Hoek, sprak een kort slot- en dankwoord, waarbij hij vast stelde dat het kader na deze prima geslaagde voorlichtingsdag een die per inzicht heeft gekregen op een nieuw perspectief. Het is een mooie taak, aldus de heer Hoek, voor de werkende mens deze mogelijkheden te scheppen. In het bijzonder richtte hij zich tot de bestuurdersbond Schouwen-Duiveland, welke onder leiding van de heer Broekema ber gen werk heeft verzet om deze dag te doen slagen. Zweden heeft dezer dagen zijn driemiljoenste telefoonabonné gekre gen. Het was lange tijd nummer één wat de (betrekkelijke) telefoondicht heid betreft maar is nu, na de V.S., tweede met 385 telefoontoestellen per duizend inwoners. Volgens welingelichte kringen heeft Amerika veertig miljoen dol lar beschikbaar gesteld als directe hulp aan provinciale autoriteiten in Zuid-Vietnam teneinde deze bij te staan in hun strijd tegen communis tische guerilla's. Indonesië heeft Aziatische en Afrikaanse landen uitgenodigd voor een voorbereidende bespreking in december over een tweede Afri kaans-Aziatische conferentie, waar aan deze keer ook Latijns-Ameri kaanse landen zouden moeten deel nemen. Ingezonden mededeling Koffie... gezelligheid. En BUISMAN doet er een schepje bovenop. Een schepje BUISMAN bovenop de koffie niaakt de smaak nog rijker. Dat is een oude wijsheid, die veel jonge, gezellige huisvrouwen mepkregen. In Riposto, op Sicilië, zijn vier arbeiders door dampen van druiven- most om het leven gekomen. Toen een hunner, die een tank moest rei nigen, niet meer boven kwam, daal den de drie anderen in de tank af om hulp te bieden. Koningin-moeder Elizabeth van Engeland heeft een beentje in haar linkervoet gebroken. Zij struikelde in een huis, dat behoort tot „Balmo ral Castle", het verblijf van de Brit se koninklijke familie in Schotland. Koningin-moeder Elizabeth is nu 62 jaar. De Sowjet-Unie heeft bij de Ver enigde Staten geprotesteerd tegen het „onrechtmatig in beslag nemen" van een lading suiker, die door een Brits schip uit Cuba naar de Sowjet- Unie werd vervoerd. Dit werd zater dag door Radio-Moskou bekend ge maakt. HOE U UW KOFFIE 00K ZET MET BUISMAN SMAAKT ZE BETER! (00K P0E0ERK0FFIE) MARKTBERICHTEN Eieren V.E.C.E. In de periode van 17 sept. tot en met 22 sept. werd door de Coöp. In- en Verkoop Centrale voor Eieren (V. E.C.E.) uitbetaald de volgende prij zen: 54 gram en daarboven f 1,35 per kg.; 50-53 gram f 1,30; 49 gram en daar beneden f 1,25 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren werd 1 cent per stuk minder uitbetaald. 40. Nieuwsgierig sluipt Julia achter het kleine pelsdier aan. Het diertje, een was beer, blijft plotseling staan, draait zich om en vlucht onder veel geritsel weg in de struiken. Dan hoort het meisje achter zich opnieuw geritsel en verwachtend, dat het wasbeertje daar weer te voorschijn zal ko men, draait zij zich om. Maar inplaats van de wasbeer duikt er een indiaan uit de struiken op; Met een touw in de handen stormt de roodhuid op het meisje af. Als aan de grond genageld van schrik staart Julia de roodhuid aan. Dan, als hij vlak bij haar is, knalt er een schot en met een kreet slaat de indiaan tegen de grond. „Dat was net op tijd, zou ik zeggen" klinkt van terzijde een donkere stem en een ruig uitziende man met het nog roken de musket in de handen, komt tussen de bomen tevoorschijn.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 5