HOOFDPIJN ASPRO Goed badseizoen ondanks minder ^oede weersomstandigheden Provinciale brandweerwedstrijden om de C.d.K.-beker U rfoït fetf Westhoek maakt «Ie halans op WESTHOEK, 22-9. Met het weg trekken van grote vluchten kievie ten, ten teken dat in het noorden van Europa de koude reeds begint te vallen, neemt nu ook aan de Noordzeekusten het aantal vreem- delingen snel af. Hier en daar ver blijft nog een klein aantal laatblij- vers, doch het afgelopen week-end zijn de meesten vertrokken. Slechts zij, die in het zomerseizoen moeten zorgen dat de bedrijven waarin zij werken, door moeten draaien komen nu nog een korte wijle genieten van wat mooie herfstdagen, want op 21 september nam de zomer af scheid van het jaar 1962. Een zomer waarover men slecht te spreken is Een zomer die slechts een vijftal zo merse dagen kende waarop het heerlijk was om aan zee te vertoe ven, doch 1962 kende niet één dag waarop de stedeling zijn stad ont vluchtte op zoek naar koelte. Niet éénmaal werd in het westen van ons land de 30 graden bereikt, terwijl dit in het oosten des lands ook maar een- of tweemaal voor kwam. Wanneer wij ons afvragen of de Sehouwse Westhoek van deze 9lechte zomer geleden heeft in de vorm van een minder druk seizoen, dan kunnen we gerust neen zeggen, want tijdens het grote seizoen zijn weer tellingen verricht die uitmaak ten dat de records van vorig jaar weer verbeterd werden. En toch zal iedere eigenaar van een recreatie- bedrijf in welke vorm ook, in de Westhoek met een zekere ontevre denheid zijn boekjaar 1962 afsluiten De oorzaak hiervan ligt hoofdzake lijk in het meer dan slechte voor seizoen. Zelfs het meer dan koude lenteweer stoorde zich niet aan de dag van 21 juni waarop ze afscheid nam, doch regeerde nog geruime tijd met koel, slecht en af en toe storm achtig weer onverbiddelijk door. Zo hebben de gasten het echte zo merse weer met 30 graden warmte waarop de mussen uit de dakgoot vallen, niet gekend! Wel regen en storm, zodat veel gasten tot een overhaaste vlucht besloten met me denemingvan een kapot gewaaide tent en een lichaam vol zorgen en ellende. Vooral die kampeerterrei nen, die weinig ibeschutting boden tegen de storm waren hier de dupe van. Ook dit jaar weer de nodige wachttijden aan het veer. Ondanks de twee boten steeds meer gemoto riseerd verkeer dat verwerkt moest worden. Het aantal auto's wordt elk jaar onheilspellend groter, terwijl zeer veel gasten die en eigen of per manente zómerwoning in de West hoek hebben hun familie voor een groot aantal weken, tijdelijk ver huizen en dan zelf elk weekend naar de Westhoek rijden om aldaar tot maandag te blijven. Al deze fac.- toren te samen brachten de beman- nnigen van de beide veerboten bijna clrukte ondanks slecht weer Bedrijfsleider vergokte 75.000 gulden HEERLEN, 22-9. Naar eerst nu be kend is geworden, heeft de Heerlen- se politie de bedrijfsleider van een grote onderneming op het gebied van elektrische en huishoudelijke artike len in Heerlen gearresteerd, die heeft bekend in de loop van vier jaar een bedrag van f 75.000,verduisterd te hebben. De man, de 39-jarige ge huwde A. D. uit Heerlen, heeft het geld verspeeld cp een speelbank in België. De verduistering kwam uit, teen bleek dat er de laatste jaren sprake was van aanzienlijke finan ciële tekorten. De man is voorgeleid voor de officier van justitie te Maas tricht. Stoffelijke overschotten naar Nederland HOLLANDIA, 21-9. - Schout-bij- nacht Reeser heeft tijdens zijn laat ste inspectiereis langs de verschil lende garnizoenen in Nieuw-Guinea een bezoek gebracht aan de begraaf plaats Kaimana, waar vier gesneu velde militairen en een verongeluk te dienstplichtige begraven liggen. Op de begraafplaats werd een korte plechtigheid gehouden. In de komen de dagen zullen de stoffelijke resten van alle in dit jaar op Nieuw-Guinea gesneuvelde en omgekomen militai ren opgegraven worden. Zij zullen naar Biak worden gebracht. Vandaar zullen de stoffelijke overschotten op 6 oktober met een speciaal gechar terd K.L.M.-vliegtuig naar Neder land worden gebracht. tot wanhoop, maar toch bleven ze er rustig onder en deden soms nog veel meer dan van hen verlangd werd. Veel Duitsers Opwerkelyk is dat ook dit jaar weer een zeer groot aantal Duitsers, die of in familieverband of in soms zeer grote groepen de Westhoek be zochten, naar de Sehouwse West hoek trokken. Globaal geschat zien we hun aantal elk jaar toenemen, terwijl uit steeds verdere streken van Duitsland bewoners hier te vin den waren. Verder is een toename te zien van het aantal Belgen. Hoofdzakelijk zijn dit zuiderburen die hun vakan tie verbinden met de snel populair geworden werphengelsport. Ook het aantal Zwitsers is wat toegenomen. Het betrekkelijk korte badseizoen is bijna zonder ongelukken afgelo pen. Juist in het laatste van het sei zoen verdronk een nog jonge Duitse vader jammerlijk. Verder kwam een groot aantal meer of minder ernsti ge verkeersongelukken voor, waar bij geen doden vielen, doch wel een groot aantal gewonden, waarvan sommige ernstig. Een hevig onweer deed de bliksem in een tent slaan, waarbij enkele vrouwelijke kam peerders met brandwonden naar huis vervoerd moesten worden. Ook dit jaar hebben de kampeer terreinen zioh weer verder aange past en bevinden zich in een zeer goede staat. Sommigen kunnen wed ijveren met het beste wat de kam peerder in ons land wordt aangebo den. In verband met het niet vol doen aan de kampeerverordening werd een terrein gesloten. Op het strand werd jammerlijk genoeg vlak voor het hoofdseizoen begonnen met het opruimen der bunkers te Westenschouwen, wat veel ongemak voor de badgasten opleverde. Het wegennet onderging geen wij ziging. Alleen werden de Bad- en Strandweg geheel vernieuwd, wat een grote verbetering was. Ook de Toren weg kreeg een nieuw slijtlaag, terwijl ook de J. J. Boeijesweg in het nieuw kwam. Straks over brug en dam Indien de voorspellingen bewaar- STAD EN PROVINCIE brouwershaven ZIERIKZEE De gemeenteraadsvergadering De agenda van de op vrijdag 28 september aanstaande te houden ver gadering van de gemeenteraad heeft nog een aanvulling gekregen. Voor gesteld wordt namelijk over te gaan tot onderhands aanbesteden van het verbouwen van de noodslachtplaats aan de Hem. Verder wordt voorge steld een vaste geldlening aan te gaan van f 150.000,rentende per jaar 49/ig procent, bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten. Rode Kruis-ledenwerfactie De Rode Kruis ledenwerf-actie te Zierikzee heeft in enkele weken tijds reeds een aantal nieuwe leden van meer dan vijftig opgeleverd. Nederlandse huisvrouwen noordwelle naar Kopenhagen DE BILT, 21-9. Op dinsdag 25 sep tember a.s. zullen 80 huisvrouwen uit alle provincies van Nederland per vliegtuig naar Kopenhagen gaan. Deze unieke vliegtocht, gevolgd door excursies in de Deense hoofd stad, vormt het hoogtepunt van een wedstrijd, die de landelijke bond van detailhandelaren, de „Sperwer", onder haar klanten heeft gehouden. Mr. J. A. W. Burger commandeur Oranje Nassau AMSTERDAM, 22-9. Hare Majes- teit de Koningin heeft mr. J. A. W. Burger, die met ingang van het nieuwe zittingsjaar is afgetreden als voorzitter van de Tweede Kamer fractie van de P.v.d.A., wegens zijn grote verdiensten voor land en volk benoemd tot commandeur in de Or de van Oranje Nassau. Dit heeft de minister van binnen landse zaken, mr. E, H. Toxopeus bekend gemaakt tijdens een open bare vergadering van de partijraad van de P.v.d.A. in Krasnapolski in Amsterdam, waar afscheid werd ge nomen van mr. Burger als fractie leider. De werkzaamheden in de landbouw De werkzaamheden in de land bouw zijn weer zo ver gevorderd dat de aardappeloogst thans in volle gang komt. Slechts hier en daar wacht nog wat tarwe op de maaidor ser. De bruine bonen, die wat meer in opkomst zijn, worden geplukt en getold, wat handwerk betekent. Voor de genoemde gewassen valt het gun stig dat de bietencampagne nog even is uitgesteld. Toch worden de eerste suikerbietenvelden reeds gereed ge maakt voor de machines die straks zeker volop werk zullen krijgen. Aanvang bejaardensociëteit Nu de herfst weer begint wordt ook in Noordwelle weer een aanvang gemaakt met de wekelijkse bejaar denbijeenkomsten. De eerste samen komst vindt in het Dorpshuis alhier plaats op morgen, dinsdag 25 sep tember, 's middags om half drie. Evenals vorige jaren zal weer alles worden gedaan om de komende mid dagen tot een genoegen te maken. Op alle ouderen wordt een beroep gedaan de middagen regelmatig, te bezoeken zodat de onderlinge band weer kan worden versterkt en ook Noordwelle trots kan zijn op zijn be jaardensociëteit. Vergadering gemeenteraad Morgen (dinsdag)-middag komt de raad der gemeente Brouwershaven in openbare vergadering bijeen in het Plaatsenhuis te Dreischor te 13.30 uur. De agenda vermeldt o.m.: wijziging van het Reglement voor de Gemeen telijke Instelling voor Sociale Zorg in de gemeente Brouwershaven; aan wijzing vertegenwoordigers van de gemeente in de diverse besturen der gemeenschappelijke regelingen; voorziening in vakatures, ontstaan door het periodiek aftreden van en kele bestuursleden der gemeentelijke instelling voor Sociale Zorg; benoe ming van een commissie als bedoeld in artikel 8 der Woonruimtewet 1947; benoeming van de leden der com missie van bijstand voor de recrea tie; wijziging der legesverordening; wijziging der verordening op de ver makelijkheidsbelasting; wijziging der verordening op de keurlonen; wijzi ging van het Algemeen Ambtenaren reglement en der Wachtgeldrege ling; vaststelling der bezoldigings verordening 1962; wijziging der Kin dertoelageverordening; vaststelling regelingen vergoeding verplaatsings kosten voor gemeentepersoneel, on derwijzers der openbare en bijzon dere lagere scholen, leidsters der openbare kleuterscholen; verlenen medewerking ex artikel 72 der L.O.- wet aan school met de bijbel te Brouwershaven en idem aan de Christelijk Nationale school te Zon- nemaire; wijziging uitgifte in erf pacht van een perceel grond te Zon- nemaire, aan de vereniging „Het Groene Kruis" aldaar; vaststelling van de 13e wijziging der begroting 1962. ANNA JACOBAPOLDER Vergadering N.C.V.B. Voor de eerste keer in dit seizoen kwam de plaatselijke afdeling der N.C.V.B. in „Ons Dorpshuis" in ver gadering bijeen. Ds. M. den Boer uit Zaamslag sprak deze avond over het onderwerp „Blijdschap". Spreker leg de onder meer de nadruk op het feit, dat voor een gelovige de ware blijd schap te vinden is in het zich ver bonden weten met God. 16 oktober hoopt voor de afdeling te spreken de heer Postma uit Zierikzee over het onderwerp „Veranderd wereldbeeld" Zierikzee was brand wee rst ad ZIERIKZEE, 22-9. Zierikzee was zaterdagmiddag het toneel van een vreedzame stryd, met ditmaal het provinciaal brandweerkampioenschap als inzet. Er is een stevig robbertje „gevochten", vvaarby men echter alle ge dachten aan rivaliteit beter meteen kan laten varen, want het was - hoe paradoxaal het ook moge klinken - een vreedzame strijd. Opgave was een brand te blussen In de voormalige drukkerij van de N.V. Lakeuman Ochtman Jn de Lange NobeJstraat. Boven in dit grote gebouw zat het niet pluis en achter het gebouw evenmin. Hier kregen de Zeeuwse brand weermannen te tonen wat ze waard waren. Voor Schouwen-Duiveland werd deelgenomen door Zierikzee (ook al zagen we een enkele ander Schouwen-Duivelands gezicht vanonder een helm gluren), maar „de stad" was ditmaal niet bijzonder fortuinlijk. Het liep af met een vierde plaats, zodat de beker, beschikbaar gesteld door de Commissaris der Koningin, er voor Schouwen-Duiveland niet aan te pas kwam. Dit kostbaar trophee werd in de wacht gesleept door het korps van Axel. Intussen was Zierikzee zaterdag brandweerstad in optima forma. Ge helmde brandweermannen, maar ook velen in uitgaanstenue (het korps Zierikzee beschikt daar nog niet over, maar „het zit te komen") liepen af en aan en vervangt men het woord „liepen" door „reden", dan gold dit laatste voor de ver schillende brandweerwagens, die iets vivants en opwekkends aan het stadsbeeld gaven, echt iets van de sfeer „er is iets aan de hand". heid worden, dan zullen dus in het seizoen 1964 de eerste zomergasten niet meer per veerboot ons eiland betreden, doch wellicht over nieuwe bruggen en dammen naar de West hoek razen. Dit zal de vreemdelin genstroom zeer doen toenemen. In hoe sterke mate valt niet te voor spellen. Doch er is op het ogenblik nog een grote categorie zomergas ten, die de Westhoek mijdt omdat ze te lang bij het veer moeten wachten. Die mensen ondervinden geen enkel beletsel meer om zich ook in de grote file naar de Westhoek te bege ven. Nog meer auto's, motoren, brommers en niet te vergeten bus sen. In het streekplan zy'n verschillen de nieuwe parkeerterreinen aange geven met daarop aansluitend twee grote toegangswegen, n.l. de zuid en noordweg. Deze zullen dus een stuk strand, dat tot nog toe ver uit de gemakkelijk bereikbare wegen lag, ontsluiten. Met nog twee jaren voor de boeg is van deze wegen nog slechts een potloodstreep op papier te zien. Voor de zuidweg wordt gemeten, doch het tracé van de noordweg staat nog niet vast. Grote spoed met deze we gen is toch wel dringend gewenst, want bijv. te Bruinisse en te Zierik zee wordt wel degelijk rekening ge houden met de veerkeerstoename. Nog veel moeilijkheden De overheid staat dus nog voor veel moeilijkheden in de Westhoek, die dringend om een oplossing vra gen. Vergeleken met het aanzicht van andere badplaatsen mist men in de Westhoek de aanblik van hotels aan het strand. Er zit natuurlijk een kans in dat het publiek van 1964 of 1965 deze hotels niet meer nodig heeft en snel naar Rotterdam rijdt om daar te gaan eten of ook wel logeren. Voor de periode die voor de deur staat, is het hotel aanbod in de Westhoek volkomen onvol doende en hier zal toch ook reke ning mee gehouden moeten worden. Een grote factor dient echter niet vergeten te worden: of de Westhoek van Schouwen nu een luxe strand wordt in de trant van Scheveningen, Manhattan of Palm Beach, laat de natuur zoals ze nu is en hopenlijk blijven zal: 100 procent Schouws STAD EN PROVINCIE BRUINISSE Geslaagde bejaardenmiddag met filmvertoning De vorige week gehouden bejaar denmiddag te Bruinisse droeg dooi de filmvertoning van de heer L. Ca- pelle een enigszins bijzonder karak ter. De vertoonde films waren na melijk zelf gemaakte opnamen van verschillende feesten zoals het laatst gehouden mosselfeest te Bruinisse en Yerseke, alsmede enkele oudere op namen, maar toch films waar men telkens beleenden op het doek zag verschijnen en nog eens herinnerd werd aan de enorme mensenmassa die het mosselfeest tot een zo groot succes maakte. Een 80-jarige, die in de afgelopen week zijn 80e verjaar dag had mogen vieren, trakteerde op amandelbroodjes. De heer W. Jume- let-van Dienst, ouderling der her vormde gemeente, hield de dagslui ting. Door deze filmvertoning kwam het geliefde programmanummer van het zingen van Hazeus en andere oudere toonzettingen van de psalmen te vervallen. Jeugd present bij huwelijk van kleuterleidster Het huwelijk van de kleuterleidster mej. Janny Nederhand met de heer Stef van Driel was voor de kleuters van de kleuterschool te Bruinisse aanleiding om hun juffrouw te hul digen voor de zorg en liefde waar mee zij op die.school de kinderen al tijd tegemoet gekomen was. Zij de den dit onder leiding van het hoofd der school mevrouw van Dijke en toen het jonge paar het gemeente huis verliet daalde een regen van confettie op het echtpaar neer van zelf gemaakte snippers, terwijl een ere-poort werd gevormd van ver sierde boogjes. Terwijl één der klei nen riep: „Juffrouw Janny 't ga u goed, veel geluk en voorspoed", hie ven andere kinderen letters omhoog die deze woorden vormden. Toepas selijke versjes en een zegenbede werden het bruidspaar toegezongen, zodat voor de kleuters en voor het bruidspaar deze dag wel onvergete lijk zal blijven. Zakjes snoep waren de beloning voor deze jeugdige sup porters. Soldaat slipte met bromfiets De dpi. soldaat Henk Roukema uit Bruinisse is op weg naar huis zater dagmiddag op de Slaakdam onder St. Philipsland met zijn bromfiets geslipt. Hij kwam te vallen, waar door hij schaafwonden aan armen en benen opliep en een lichte hersen schudding. Bovendien brak zijn bril en drong het glas daarvan in zijn voorhoofd, waardoor een bloedende hoofdwonde ontstond. De dokter uit Nieuw Vossemeer verleende eerste hulp. Met de ziekenauto van de heer Elenbaas uit Bruinisse werd hij naar de ouderlijke woning vervoerd. HAAMSTEDE Judo-demonstraties in hotel „Ostoerio" De bekende judo-leraar, de heer J. C. Peeters uit Breda, die hier op •Schouwen reeds een bekende naam heeft gekregen, gaf zaterdagavond met enige van zijn leerlingen in ho tel „Ostoerio" een demonstratie. Be halve de inwonende repatrianten, bestond er ook goede belangstelling van de zijde der Westhoekse bevol king. De heer Peeters draait nu reeds twee jaar in Zierikzee en de judo-sport kreeg veel aanhang. Eerst werd in het „Huis van Nassau" ge oefend, doch nu beschikken de leer lingen over een geheel op judo in gerichte zaal van de U.L.O.-school. De prestaties zijn goed, en er zijn reeds groene band-dragers. Om ook een mogelijke interesse te verkrijgen van de repatrianten besloot de heer Peeters om deze van nabij kennis te laten maken met de ze levende en groeiende sport, die bekend is geworden door de Neder landse wereldkampioen Geesink. Aan deze demonstratie werkten de volgende leerlingen uit Haamstede mee: Ab Felius, Cor Prince, Sam de Haan, Jos de Boer, Dick de Rijke en Guus en Jan do Waard. De collekte voor Perzië De collekte voor de getroffenen in Perzië, die vorige week tijdens de kerkdienst in de Ned. Herv. kerk werd gehouden, bracht f 600 op. De resultaten van de zangavond die ge geven werd door het Franse koor „Cum Jubilo" en het Ned. Herv. Zangkoor, vielen iets tegen, daar de belangstelling groter had kunnen zijn. De collekte die bij de uitgang werd gehouden bracht f 190 op. De watervoorziening Het water haalden verschillende korpsen uit de Hoge Molenstraat, waar een bun van canvas, werd volgespoten en regelmatig op peil gehouden door water uit een brand- kraan. De slangen werden vanaf deze bun door de Hoge Molenstraat geleid naar het pand in de Nobel- straat. waar deze middag heel wat brandweerlaarzen over de trap zijn gegaan, alles ondef het keurend oog van de jury, o.w. als enig vertegen woordiger van Schouwen-Duiveland de heer J. van Maanen te Noord- gouwe. Als wedstrijdleider fungeerde de heer A. J. W. Matthijssen, brand weercommandant te Middelburg. Als technisch adviseur trad op de heer S. H. J. de Roos, adjunct in specteur van het Brandweerwezen. Burgemeester mr. F. Th. Dijckmees- ter sloeg geruime tijd de verrichtin gen - inzonderheid van het Zierik- zeese korps, o.l.v. commandant C. Berrevoets - gade. •Na de wedstrijden deden de man nen de koffietafel in café-restaurant „De Val" alle eer aan. Nadat de in wendige mens versterkt was ging burgemeester mr. F. Th. Dijckmees- ter over tot de bekendmaking van de jury-uitslag, maar eerst bleef men hierover nog geruime tijd in spanning, omdat een lange lijst af gewerkt moest worden van perso nen die zich bij de wedstrijden en de organisatie bijzonder hadden in gezet. De burgemeester noemde het feit van het lidmaatschap en de op offeringsgezindheid van de brand weermensen alleen al een reden tot dankbaarheid. De animo voor het brandweerwezen in Zeeland is in tegenstelling tot elders in het land nog altijd groot. De burgemeester bracht vervolgens dank aan de wed strijdleider de beer A. J. W. Mat thijssen, commandant brandweer Middeburg, aan de heer S. H. J. de Roos, adj. inspecteur brandweerwe zen, de leden van de jury. Als blijk van waardering overhandigde mr. Dijckmeester hen allen een herin nering aan deze dag. Dank werd voorts gebracht aan mej. E. L. Quant uit Zierikzee voor haar assistentie bij de administratie, aan het corps van Nieuwerkerk voor de verrichte hulpdiensten, de Rijkspolitie, de he ren van Maanen uit Noordgouwe, de manschappen van het korps Zierik zee, de wedstrijdcommissie, bestaan de uit de heren H. E. S. Sinck en J. Quant Dzn. Vervolgens gaf de heer Matthijs sen commentaar op de wedstrijden, waarna de heer De Roos constateer- de dat deze dag zeer nuttig was ge weest voor de onderlinge binding en samenwerking. Namens de deelne mende korpsen sprak tenslotte een dankwoord de heer Takema uit Goes, die inzonderheid de heer en mej. Quant in het zonnetje zette, on der aanbieding van een fraai boeket aan mej. Quant. De burgemeester maakte vervolgens de einduitslag bekend, die er uitziet als volgt: 1. Axel (wisselbeker van de com missaris der koningin en de prijs voor de beste bevelvoerder); 2. Goes; 3. Souburg (207 punten); 4. Zierikzee (191 punten); 5. Domburg (kampioen vorig jaar, 186 punten); 6. Breskens (159 punten). Ingezonden mededeling INTERNATIONALE BEURS VOOR MODE EN HUISHOUDING De vakbeurs voor het gezin l Presentatie van nationale en internat, gebruiksgoederen De vrouw in de kunst J Huish. voorlichtingscentrum I Cadeau-uitreiking INTERNATIONALE MODESHOW 13.30, 15.30 en 20 uur. Geopend van 10-17 en 19-23 u. Zondags gesloten Ingezonden mededeling neem 'ASPRO' 'Aspro' bevat alles om u snel van uw pijn af te helpen. Veilig en verantwoord. Neem 2 ASPRO* AHOY' GEBOUW ROTTERDAM Xlm 4 OCT. Schee p vaa r t beri eli l en Alchiba, 23-0 te Kuwait. Ameland, 23-9 te Trinidad. Caltex Utrecjrt (t.), 22-9 te Cadiz. Kelletia (t.), 22-9 te Punlo Miranda. Lelykerk, 24-9 van Bandar Shapur naar Suez. DIVERSE BERICHTEN Communistisch China heeft za terdag India opnieuw beschuldigd dat Indische militairen hebben ge schoten bij „onwettig betreden van hot grensgebied Tsjedong. ZEIST. De voorzitter van het Ne derlands Klassiek Verbond, mr. N. Bolkestein, burgemeester van De venter, is van oordeel, dat het wei nig nut zal hebben om nu weer bij de Eerste Kamer een actie tegen de voorgestelde mammoetwet te onder nemen. n Van de tien Zweden, die zich aan boord bevonden van.een Dakota van de V.N., welke vorige week donder dag boven noord-Katanga werd neergeschoten, is er één om het le ven gekomen. Vijf inzittenden lie pen verwondingen op, bij een van hen van ernstige aard. De overige vier bleven ongedeerd. ROTTERDAM. De 90.000 tons dw. metende tanker „Esso Libya", het grootste schip dat in Europa is ge bouwd, is deze week teruggekeerd van een geslaagde vijfdaagse proef vaart naar noordelijke wateren. De gemiddelde snelheid was meer dan 17,5 mijl per uur. HOLLANDIA. V.N.-generaal In- dar Jit Rikhye, die als militair ad viseur van Oe Thant bijna een maand in Nieuw Guinea is geweest, zal binnen enkele dagen zijn taak beëindigen. Hij zal na zijn vertrek Djakarta en wellicht ook Den Haag bezoeken. DEN HAAG. In het eerste half jaar van 1962 zijn ruim 1,6 mil. over nachtingen van buitenlandse gasten in hotels geregistreerd. Ten opzichte van het eerste halfjaar van 1961 be tekent dit een toeneming van 34.000 overnachtingen of 2 pet., zo deelt het Centraal Bureau voor de Statis tiek mee. SCHERPENZEEL. - Op de Sta tionsweg in Scherpenzeel is het 6- jarig dochtertje Rijkje van de fami lie T. verongelukt. Het meisje, dat op weg was naar school stak bij het spelen de weg over en werd aange reden door een personenauto. De Sowjet-Unie heeft een ont- werp-resolutie bij de Algemene Ver gadering der Verenigde Naties inge diend, waarin deze verzocht wordt, „het propageren van een preventie ve kernoorlog" te veroordelen. Minister Luns heeft vrijdag de gehele dag geheime besprekingen gevoerd met de Engelse onder-mi- nister van buitenlandse zaken, Heath Het overleg werd vrijdagavond met een „werkdiner" besloten. Een Amerikaanse Superconstella- tion met 67 passagiers (militairen en hun gezinnen) en negen bemannings leden is gisteravond neergestort in de Atlantische Oceaan ten westen van Ierland. SPORT VOETBAL K.N.V.B. - Vierde klasse G 0-4 Zierikzee I—Burgh I De derby Zierikzee-Burgh is op nieuw geëindigd in een eclatante 4-0 zege vcor Burgh. Wij willen uit drukkelijk vaststellen dat de zege van Burgh volkomen verdiend was en dat ook de score een niet-geflat- teerd beeld gaf van het wedstrijd verloop. Burgh speelde.echt vierde- klasse voetbal; de thuisclub pro beerde derde-klasse voetbal te spe len, maar bleek hiertoe niet in staat. Voorts speelde Burgh de bal direct, terwijl de roodzwarten zich herhaal delijk verloren in nodeloos solospel; m.a.w. Burgh speelde wel energiek evenals de thuisclub, maar deed dit verstandiger door de bal het werk te laten doen. Als laatste oorzaak noemen wij dat de thuisclub niet het enthousiasme kon opbrengen zoals hun tegenstanders dit deden. De wedstrijd werd bijgewoond door een zeer talrijk publiek, wat bijdroeg tot een echte derbysfeer. De eerste speelhelft gaf een gelijk- opgaande partij voetbal te zien met de gasten in de aanval het gevaar lijkst. Het duurde echter tot de 37ste minuut voordat de eerste treffer viel te noteren. De roodzwarte verdedi ging kon een aanval van Burgh in eerste instantie afslaan, maar daar na kreeg rechtsbuiten M. Bakker in duidelijke buitenspelpositie de bal toegespeeld om daarna met een laag schot te scoren (0-1). Met deze stand brak ook de rust aan. De tweede helft was duidelijk voor de gasten. In de 17e minuut scoorde Nico de Graaf onhoudbaar, na een gave pass van Bakker (0-2), waar na in de 23ste minuut Toon Rijnberg, die linksbuiten speelde, doorbrak en via de lat de derde treffer voor de gasten gestalte gaf (0-3). De gasthe ren kregen hierna verschillende sco ringskansen. maar niet één er van werd benut. Het was tenslotte op nieuw linksbuiten Rijnberg die drie minuten vóór hel eindsignaal met een schuiver de eindstand bepaalde op 0-4.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 2