UNIL f Circus Toni Boltini komt naar Zierikzee „lm weissen Rössl" had te kampen met zware regenbuien Een wereldje apart OPENT VRIJDAG 21 SEPT. 12 UUR Oorlogs- en watersnoodschade Land- en tuinbouw vrezen de E.E.G. niet SUNILDM>! Imam van Jemen overleden Corsowagen reed door de Westhoek Ingezonden mededeling WESTEKSCHOUYVEN, 18-9. üe laatste tocht van de succesvolle ccrscpraalwagen „Tm weissen Rössl" door de Schouwse Westhoek, had een triomftocht kunnen worden, maar zware plensbuien hebben het kykfestijn lelijk gedwarsboomd. Re- nesse trof het nog het best en in deze badplaats kreeg de wagen dan ook aller belangstelling. Voor het oude gemeentehuis kwam de wagen voorgereden en kreeg het publiek de gelegenheid het geheel van nabij te bekijken. De Kenessenaren staken hun bewondering voor deze prach tige praalwagen niet onder stoelen of banken. Na Renesse*ging het mis, want bij de aanvang van de tocht over de Hoogezoom stroomde het water met bakken uit de lucht en moest keizer Frans Josef en zijn gevolg haastig in de volgauto's duiken. De wagen liep tijdens deze rit ook schade op. vooral aan de hogere delen en veel bramen werden afgezwiept door het lage geboomte langs deze roete. Ge parkeerd staande voor de ingang van het rusthuis brak de bui in alle hevigheid los, maar de bejaarden konden vanaf de gezellige zitjes de praalwagen rustig bekijken. De „be manning" van de wagen begaf zich in het rusthuis en hier en daar werd een praatje gemaakt. Fruit voor bejaarden De voorzitter van de N.F.O., de heer J. P. C. Boot. sprak een kort woord en lichtte de betekenis van de wagen toe en beloofde de be woners van het huis het harde fruit dat in de wagen is verwerkt. Symbo lisch bood hij daarop een klein voor proefje aan. Inmiddels zat de Kon. Harmonie „Witte van Haemstede" te tobben met de bui en met de vraag: „Gaan of niet?" Nog even is men gezamen lijk op pad gegaaq, doch toen de eerste druppels weer begonnen te vallen, is de drumband alleen door gemarcheerd terwijl de muzikanten het lieten afweten. De complete wa gen, want inmiddels had de beman ning weer plaats genomen, maakte nog een rondrit door Haamstede, waarna naar Burgh werd gereden in een meer dan malse bui. Toch wa ren velen in regenjassen gehuld naar de weg gekomen om een "glimp van de wagen op te vangen. In Burgh werd de stoet ontbonden en konden de verregende costumes ver wisseld worden voor droge kleren. De wagen verdween naar het vei linggebouw in Haamstede waar hij afgebroken werd. Het is wel opmer kelijk dat in Goes zovele handen op elkaar gingen bij het passeren van de wagen. Hier in de Westhoek ge schiedde dit slechts door welgeteld zes paar handen. Het was geen „klapweer", doch een beetje bijval voor een dergelijk succes had er o.i. toch wel afgekund. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). ZIERIKZEE. 19-9. Op maandag 24 en dinsdag 25 september a.s. komt het Nederlandse circus Toni Boltini naar Zierikzee, waar het zich zal huisvesten op het industrieterrein. Aan circus Boltini, dat de laatste tijd veel in het felle licht van de publiciteit heeft gestaan, werken ruim 200 personen mee. Het circus vormt dan ook weer een wereldje apart: artisten van allerlei nationa liteiten treden in de piste op. Het programma is zeer gevarieerd en ge heel anders samengesteld dan voor gaande jaren. Het dierenpark van Boltini is aanzienlijk uitgebreid en omvat nu 8 berber-leeuwen, olifan ten, dromedarissen, lama's en exoti sche dieren. Uiteraard ontbreekt niet het klassieke circusnummer, de paardendressuur, welke wordt uit gevoerd door Valeska Wilke. Zij treedt op met 6 Deense tijgerpaar- den, daarna met 12 paarden in vrij heid (6 Friezen en 6 Geldersen). Na het leeuwennummer geven de Itali aanse cascadeurs Les Luratis een demonstratie van hun zuidelijk tem perament in een werveling van acro batiek. De dochter van Toni Boltini presenteert „groot en klein". Het toppunt van lenigheid zijn de Ma- rellys, Zuid-Amerikaanse slangen mensen. De clowns komen uit Bel gië en Nederland. Als „muzikale excentriek" bespeelt een uit oost- Duitsland gevluchte professor alle mogelijke instrumenten. Het olifan tennummer wordt gebracht door Alberto Althoff. De Italiaanse artis ten Les Salvinis brengen Icarische spelen en jongleren met menselijke lichamen op hun voeten. Een top- nummer is het optreden van de Ita liaanse jongleurs Allegria. Sensatio neel is het trapezenummer van de eveneens Italiaanse gebrs. Jartz. De voorstellingen worden 's avonds gegeven, bovendien is er matinee op dinsdag 25 september. f INTERNATIONAL!! BEURS VOOR M0DE1 EH HUISHOUDING 1 AHOY' GEBOUW tlm 4 Oct. Afwikkelingsbureau kau eind '62 worden opgeheven Hulp nodig in aanloopperiode DEN HAAG, 19-9. „De lancl- cn tuinbouw vrezen de E.E.G. niet, maar in de aanloopperiode hebben zy de hulp nodig van de regering". Aldus de heer A. W. Blewenga, voor zitter van het Landbouwschap, die in de woensdagmorgen gehouden be stuursvergadering aandacht heeft geschonken aan de inhoud van de Troonrede en Miljoenennota. De heer Biewenga zeide o.m. ver heugd te zijn, dat de regering de po sitie van de land- en tuinbouw in deze overgangstijd van de E.E.G. onderkent. Hij merkte voorts op, in de troonrede een passage gemist te hebben over de z.i. zorgelijke toe stand van het gemengde bedrijf. „Een hart onder de riem van deze boeren zou hier op zijn plaats zijn geweest", aldus de voorzitter van het Landbouwschap. Lonen en inkomens achtergebleven Hij stelde dat de lonen van de ar beiders en de inkomens van de on- Ingezonden mededeling NEDERLANDS MEEST GEBRUIKTE WASMIOOEL u De politie in Hamburg stelt een onderzoek in naar de dood van een 47-jarige in Hamburg gewoond heb bende Nederlander, de heer Ewald Doornbos. Zijn stoffelijk overschot werd zondag uit de Elbe opgehaald. ADEN, 19-9. Radio-Sanaa (Jemen) meldt dat de imam (heerser) van Je men is gestorven. Hij is 71 jaar ge worden. Tot zijn opvolger is uitge roepen kroonprins El Badr. Ahmad Ibn Jahja Moehammed Oed-Din was absoluut heerser over ongeveer vijf miljoen mensen. Hij werd dit in 1948, nadat zijn vader en drie van zijn jongere broers door rebellen waren doodgeschoten. In maart van het vorige jaar werd imam Ahmad bij een aanslag ge wond tijdens een bezoek aan de ha venplaats Hodeida aan de Rode Zee. De gestorven imam duldde geen verzet tegen zijn bewind in deze mohammedaanse theocratische staat waar nog slavernij zou bestaan, overspeligen worden gestenigd, de vrouwen gesluierd moeten lopen en het bezit van alcohol een zware mis daad is. De imam liet twee van zijn broers met een zwaard onthoofden omdat zij hem bij een staatsgreep tijdelijk hadden afgezet, in 1955. Anderhalf jaar geleden kwam uit Jemen het bericht dat de imam gedreigd had iedereen te zullen laten onthoofden die zijn bevelen niet opvolgde. dernemers in de landbouw zijn ten achtergebleven. Sprekende over de noodzakelijke begrenzing van lonen zeide de heer Biewenga dat dit niet ligt aan de landbouw. „Bovendien zou een begrenzing voor de land bouw moeilijk te rechtvaardigen zijn", zo voegde hij hieraan toe. Tijdens de bestuursvergadering werd besloten tot vaststelling van een verordening wintergerstteelt en tot wijziging van de algemene hef fingsregeling ten aanzien van de groente- en fruitsector. Het schrijven van het Landbouw schap inzake het agrarisch sociaal beleid in de E.E.G. en het antwoord hierop van de Europese commissie te Brussel zal ter kennisneming aan de minister van sociale zaken en volksgezondheid worden gezonden. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Op de begroting van algemene zaken is, evenals verleden jaar, een bedrag van f 90.000 uitge trokken voor de rijksideeënbusacti- viteit. EINDHOVEN. Te Eindhoven is een personenauto op een kruising ge slipt en tegen twee bomen gereden. Daarbij is een van de twee inzitten den, de 46-jarige mevrouw M. J. Bekkers uit Handel, zo ernstig ge wond dat zij tijdens het vervoer naar het ziekenhuis is overleden. De bestuurder, de 22-jarige A. C. Vroe ge uit Eindhoven, werd zwaar ge wond. DEN HAAG. Op een van de hel lingen van de „Rotterdamse Droog dok Maatschappij" N.V. in Rotter dam is de kiel gelegd voor het in op dracht van de Koninklijke Marine te bouwen bevoorradingsschip, dat de naam „Poolster" zal krijgen. AMSTERDAM. De pantomimespe ler Will Spoor opent op 1 oktober in samenwerking met zij ncollega Rob van Reyn een mimeschool waar een beroepsopleiding voor mimespelers en een aanvullende opleiding voor toneelspelers, cabaretiers, dansers en zangers zal worden gegeven. BRESKENS. De Nederlandse kust vaarder „Ticha" heeft in de Wielin gen bij Cadzand een lijk opgevist van een 45-50-jarige man, vermoe delijk een Fransman. DEN HAAG. Dc Raad voor het midden- en kleinbedrijf heeft in zijn in Den Haag gehouden openbare vergadering een ontwerp-advies over de A.O.W. en bedrijfspensioenen voor ondernemers in het midden- en kleinbedrijf besproken. DEN HAAG. De minister van Bui tenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns vloog vandaag van Zestienhoven naar Londen voor besprekingen met dc Britse onderminister van Buiten landse Zaken, Heath, over Groot- Brittannië's toetreding tot de Euro pese Economische Gemeenschap. GROESBEEK. Donderdag 27 sep tember zal een groep van 79 Cana dezen naar ons land komen als gas ten van het Ned. Oorlogsgraven Co mité. Hel zijn merendeels vaders en moeders van gesneuvelde en in ons land begraven militairen. Oostduitse grenswachten hebben woensdag opnieuw versterkingen aan en langs de Berlijnse muur aan gebracht. Een pas getrouwd Oost- berlijns echtpaar wist woensdag nog naar West-Berlijn te ontsnappen. DEN HAAG, 19-9. Het afwikke lingsbureau voor oorlogs- en water snoodschade zal aan het einde van 1962 kunnen worden opgeheven. Verwacht wordt dat de verdere li quidatie zal kunnen geschieden door de desbetreffende departementale dienst, zo blijkt uit de begroting van het departement van financiën. Per 1 januari 1962 bedroegen de geschatte resterende verplichtingen voor oorlogsschade in de privaat rechtelijke sector nog f 41,5 min. In vergelijking met de stand per 1 ja nuari 1961 vertoont dit bedrag een daling van f 31,5 min., hetgeen be langrijk meer is dan bij het samen stellen der begroting voor 1961 ver wacht werd. Over dat jaar werd dan ook voor schade aan onroerende goederen rond f 3.1 min. meer uit gegeven dan was geraamd, hetgeen uit het niet bestede gedeelte van vo rige jaren kon worden gefinancierd. Voor de financiering van de uitga ven over 1962 betekent dit, dat aan onbestede gelden van vorige jaren niet f 6,5 min. beschikbaar is, doch slechts f 3,4 min. Indien voor de ver dere afwikkeling in 1962 van deze schaden inderdaad het op het des betreffende artikel van de begroting voor 1962 geraamde bedrag van f 22 Af cl. Schouwen Ned. Plattelandsvrouwenbond hield vergadering Principebesluit lot contributieverhoging ZIERIKZEE, 19-9. - Tijdens de woensdagmiddag j.l. gehouden na jaarsvergadering van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Schouwen, in de koffiekamer van het „Huis van Nassau", heeft de presidente, mevr. Van Lent-Aan het Rot, het winterprogramma voor deze afdeling bekendgemaakt. Het voor ziet in een aantal lezingen, even tueel verlicht met dia's, en in een tweetal reisjes voor de organisatie, waaraan ook enkele leden medewer king zullen verlenen. Het samenstellen van een nieuw programma blijkt steeds moeilijker te worden, zoals de presidente in haar openingswoord opmerkte. Daal de dure spreker^ hiervan meestal de oorzaak zijn, meende het hoofdbe stuur andere wegen te moeten in slaan. De gedachte gaat hierbij uit naar het aanstellen van een gesala rieerde kracht voor het houden van lezingen, hetgeen echter wel twee jaar kan aanlopen. Het verheugde de presidente aan het begin van het seizoen, mede na mens het bestuur, enige nieuwe le den welkom te kunnen heten en zij hoopte op een goed seizoen. Vervol gens werd het bondslied gezongen. Onder de ingekomen stukken be vond zich de agenda van de najaars vergadering op 17 oktober te Goes en waarbij de afdeling Schouwen vertegenwoordigd zal zijn door mevr. Goedegebuure en mevr. Klompe. Daar het programma eerst t.z.t. aan de leden zal worden toegezon den, wilde de presidente ter verga dering de mening horen van de le den omtrent een te verwachten con tributieverhoging tot f 10,—. Dit had enige diskussie tot gevolg, waarbij o.a. gewezen werd op de le den die de bijeenkomsten niet regel matig bezoeken en bij een contribu tieverhoging waarschijnlijk zullen afzeggen. (Slechts één vierde van de leden komt op). Aan de andere kant zou evenwel een goede kern van belangstellenden overblijven. Voor- cn nadelen tegen elkaar afwegend, werd door de ver gadering eenstemmig goedkeuring verleend aan de eventuele verho ging. Het onderwerp zal in het be stuur nader worden besproken. De Zeeuwse collecte De „Zeeuwse collecte" ten bate van de polio, spastici, vakantie voor vermoeide huisvrouwen en de boot tocht van het Rode Kruis, werd dooi de presidente ten zeerste aanbevolen. Verdere mededelingen hadden be trekking op de naaicursus, dc cursus „Spreken in het openbaar" en een cursus in kinderverzorging, handen arbeid en handwerken. Een groot aantal dames gaf zich op voor een uitstapje naar Den Haag op 3 oktober a.s., met de bedoeling de damesbeurs te bezoeken en waar bij tevens het Bondshuis kan worden bezichtigd. Voor het voorstel van een lid om te komen tol hot stichten van een oppascentrale was geen belangstel ling. min. in zijn geheel nodig is, zal voor 1962 nog een nadere voorziening tot een bedrag van rond f 3 min. ver eist zijn. SPORT VOETBAL Wijziging aanvangsuren Zaterdagcompetitie (22 september) Groep A VII: Zierikzee A II-Burgh A I (14.45). Groep B XI: Zierikzee B II-MEVO B I (13.30). Zondagcompetitie (23 september) 2e klas C: Renesse II-Dreischor II (12.30). De agendacommissie van de alge mene vergadering der V.N. heeft zonder stemming besloten, plaatsing van de kwestie van de vertegen woordiging van China op dc agenda aan te bevelen. GEMEENTERAAD ZIERIKZEE Poging vakleraar tekenen voor U.L.O. aan te trekken Op vry'dag 28 september a.s. zal in gebruik als schietbaan. Van deze een vergadering worden gehouden van dc gemeenteraad. De agenda telt een twintigtal punten. Het perceel, gelegen op de hoek Breedstraat-Schuttershofstraat wordt aan de gemeente verkocht. Ten be hoeve van de restauratie van het pand Visslop 16 op de hoek St. Do- musstraat wordt voorgesteld een strook grond te verkopen van 0.82 m-\ aan de heer J. C. v. d. Doel. De heer M. J. Regoort verzocht een stuk grond van 70 c.a. van de gemeente te kunnen kopen. Voorgesteld wordt een gedeelte van het brandpad, ge legen naast zijn woning aan de Pie- terseliestraat in erfpacht te geven aan de heer C. J. Berrevoets Hz. Een eerder genomen besluit een strook grond in erfpacht te geven aan de fa. van der Wekken verkreeg niet de goedkeuring van G.S., zodat een nieuw ontwerp-besluit wordt voor gelegd. Voorgesteld wordt verder de erfpacht op te zeggen van een per ceel grond, plm. 2000 m2., voorheen baan wordt geen gebruik meer ge maakt, zodat de erfpacht verkregen van het Waterschap Schouwen-Dui- veland kan worden opgeheven. Een ander voorstel heeft betrekking op het aanvaarden van beheer en on derhoud van een deel der rijksweg 18, gelegen tussen Zuidhavenpoort en kruispunt bij de Veerweg naar de Val. Op de agenda staan verder ver meld: een wijziging van de verorde ning keurlonen en het gebruik van de noodslachtplaats, een wijziging van invorderingsbepalingen straat- en rioolbelasting en een voorstel tot verhoging van de subsidie aan het Zeeuws studiefonds van twee tot vijf cent per inwoner. Slotvoorstellen voorzien in het verlenen van mede werking voor de bouw van 26 wo ningwetwoningen en het aanstellen van een vakonderwijzer voor het tekenen, die zowel aan de openbare als aan de chr. u.l.o.-school les zal geven, tot een totaal van 25 l/z klok uren per week. Instelling commissies Een applaus ontving mevr. L. Ba- rendregt-v. Gastel voor het verslag van de provinciale voorjaarsverga dering te Kruiningen, evenzo mevr. De Jonge voor het verslag van het zomerreisje. Het kerstfeest dat, evenals het zo merreisje het voorgaande seizoen ge organiseerd werd door uit de leden samengestelde commissies, werd een succes, zodat ook voor het nieuwe seizoen deze commissies werden in gesteld. De commissie voor het kerst feest 1962 bestaat uit de dames De Vlieger, Legemaate, Goedegebuure, Visser, Homan en De Graauw. In de commissie voor de zomerreis 1963 hebben zitting de dames Boot, Ba- rendregt, Klompe, Goemans, Krips en Berman. Het winterprogramma Uit het winterprogramma, waar van enkele data nog niet definitief konden worden vastgesteld, stippen we aan: 16 oktober: lezing Katoen instituut in samenwerking met de afdeling Duiveland, te Nieuwerkerk; eind oktober :-begin november: een lezing over vluchtelingen in Berlijn en de invloed van het communisme, door mevr. Woldinga (kan mogelijk naar maart worden verschoven); 23 november: lezing door mevr. v. d. Stapele; eind december: kerstfeest, waarbij de afdeling Duiveland een stuk zal opvoeren; 15 januari: cau serie door mevr. v. Leeuwen-Hane- does; begin maart: herhaling tuin- cursusdoor de heer Gerritsen; april: reclame-middag. Het zomerreisje in mei zal dan weer de afsluiting van het seizoen vormen. Na de pauze hield mevr. A. Ha ringman uit Goes een praatje over „Mensendieck", waarbij enkele oefe ningen werden voorgedaan. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Openbare avond „Rhetorica" Het instituut „Rhetorica" te Dor drecht organiseert heden (donder dag 20 september) een voorlichtings avond over het spreken in het openbaar. OUVVERKERK Ledenvergadering sportvereniging Tijdens de gehouden ledenverga dering van de sportvereniging gaf voorzitter J. P. Dekker een terug blik op het afgelopen seizoen. Hij deed een dringend beroep op de me dewerking van de leden. Nieuw bestuurslid werd de heer J. C. Bakker. In de keuzecommissie zullen plaats nemen dc heren P. A. Remecus, J. Heijncn en L. de Later. Besloten werd deze winter deel te nemen aan de micro-korfbalcompe titie. Dc jaarlijkse uitvoering zal plaats vinden in de laatste weck van no vember. OOSTERLAND Hoge opbrengst Perzië-collekte De alhier gehouden collekte voor dc slachtoffers van do natuurramp SPORT ATLETIEK Delta-Sport—Diomedon (Steenbergen) Voor de tweede maal van dit jaar werd een gezamenlijke trainings wedstrijd gehouden op het sportpark Bannink. Begunstigd door prachtig zomerweer heeft de jeugd volop kunnen genieten van deze mooie en dikwijls spannende sportmiddag. Aan de zijde van Delta-Sport namen 40, aan de zijde van Diomedon 70 jon gens en meisjes deel. De uitslagen hebben de prijzen keurig over beide verenigingen ver deeld. De meisjes van Delta-Sport haalden alle meisjes-prijzen op één na; de jongens van Diomedon alle jongens-prijzen op twee na. De winnaressen van de meisjes: geb. 47-48 Jopie Verwest en Cisca Maijs; geb. 49-50 Anjo Rentsing en Jenneke Houthaan; geb. 50-51 Nel- leke Free van Diomedon en Martha Kosten; geb. 52-53 Joke Douw en Sjoukje Hage. Bij de jongens behaalde alleen de jongste jaarklasse, geb. 53-54 suc ces; het waren Adri Kosten en Bartje Mouthaan. Zij wilden blijk baar niet onderdoen voor hun oudere zusjes Martha en Jenneke. Als men de uitslagen vergelijkt met die van de vorige keer komen twee dingen naar voren. Ie Verschil lende winnaressen van toen hebben moeten ondervinden dat men er zon der oefening niet komt en men door anderen voorbijgestreefd wordt. 2e Flinke vooruitgang op de sprint bij de jongens van '50. Maarten Beve lander en Marinus van der Maas werden 2e en 3e in de finale terwijl enkele centimeters bij het versprin gen de kans op een prijs deden ver loren gaan. in Perzië, die werd gehouden door mevr. Bakker-Bal, mevr. Beije- Barel, mevr. Beije-Reijnhoud, mevr. Boogert-v. d. Weele, mevr. Noord- dam-van Rhenen, mevr. Kloote-Boo- gert, mevr. Stoutjesdijk-van 't Hoff, mej. G. Stouten, mevr. Zeijler-de Vin en mevr. van Zweden-Kuzee, heeft opgebracht de mooie som van f 2327. De gehouden collekte in de Herv. kerk bedroeg f 161,52 en in de Ger. kerk f 110,26, zodoende is er te Oos- terland geofferd een bedrag van niet minder dan f 2598,78. Namens het comité een woord van hartelijke dank voor deze grote offervaardig heid, tevens aan de dames-collektan- tes voor de zeer gewaardeerde hulp voor dit nodige werk. OOSTERLAND Oudsle inwoonster 90 jaar Op maandag 24 september e.k. hoopt de oudste inwoonster van Oosterland, de wed. M. de Vin-Meer man haar negentigste verjaardag te vieren. Zij is slechts zeer korte tijd gehuwd geweest met de heer Mart. de Vin Ez„ en woont al vele jaren met haar bejaarde broer op een boerderijtje aan de Lage Maireweg alhier. Ofschoon veel last van rheu- matiek, verkeert zij overigens nog in een tamelijk goede gezondheid. BRUINISSE Vergadering N.C.V.B. Heden (donderdag)avond zal de afdeling Bruinisse van de Ned. Chr. Vrouwen Bond de eerste vergade ring houden na het afgelopen zomer seizoen. Een propagandist van „Bar- thimeus" te Zeist zal spreken over de mogelijkheden die er voor blin- den bestaan om na studie een plaats in te nemen in de maatschappij. SINT PHILIPSLAND Vergadering C.P.B. De afdeling St. Philipsland van de C.P.B. vergaderde in de „Druiven tros". De spreekster voor deze avond was mej. v. d. Heuvel uit Goes. Zij hield een lezing over: „Hoe ben ik een goede gastvrouw cn hoe een goe de gast". „Het is niet zo eenvoudig", aldus mej. v. d. Heuvel, „om een goede gastvrouw te zijn. Dit vereist veel voorbereiding. Ook een goede gast moet weten hoe hij zich zal moeten gedragen". Zij toonde met enkele voorbeelden aan hoe de maal tijden dan verzorgd moeten worden. Alles moet gedaan worden om het de gast zo gezellig mogelijk te maken. Uit deze lezing viel voor allen wel iets te leren. De volgende vergadering hoopt de C.P.B. te houden in november. RENESSE De reizende bibliotheek Te Renesse is de boekenkist van de reizende bibliotheek weer gearri veerd. Deze uiterst verzorgde col- lektie bevat 110 romans en 60 jeugd boeken. Te beginnen met morgen, vrijdag 21 september, zal op iedere vrijdagmiddag in de openbare lagere school de uitdeling plaats vinden. BURGH Corso-comité organiseert een Corso-avond Nu de rust over de praalwagen, die inmiddels al van zijn luister is ontdaan, is weergekeerd, zijn de werkzaamheden van het comité ech ter nog niet afgelopen. Veel moet gecijferd en gerekend worden om te zien wat de wagen gekost heeft en wat daar allemaal nog bijkomt. Er is besloten om op a.s. dinsdag 25 september, des avonds in hotel „Het wapen van Burgh" een ietwat fees telijke bijeenkomst te houden. Op deze avond zullen behalve de leden met hun dames van de N.F.O.- afdeling, van Pomona, van de onder afdeling der veiling en van de proef tuin een aantal genodigden aanwe zig zijn. Ook zij die op de een of andere manier behulpzaam waren bij de bouw van de wagen of op een andere manier, zijn van harte wel kom. Er zal op deze avond gespro ken worden door de voorzitter van het comité, de heer J. C. dc Fcitcr, die zijn resumé over het resultaat zal geven. Dan zal de praalwagen „lm weissen Rössl" op het witte doek nogmaals door Goes trekken. De films zijn opgenomen en worden ge draaid door de heer J. F. J. v. d. Berge uit Haamstede. Met kleuren dia's komen ook de vorige praalwa gens nog eens op het scherm, zodat het eigenlijk oen herhaling wordt van de drie malen dat de Westhoek aan het corso heeft deelgenomen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 3