Ben Bella ontvouwt Belangrijke werken: demping Langedijkvaart en Osseliaven programma J Amerika wordt opnieuw „ontdekt" ug<mc c Uienoogst valt dit jaar laat De sociaal-economische problemen van de provincie Zeeland Den Osse verloor veel van zijn stilte Ingezonden mededeling (Van onze redakteur) BROUWERSHAVEN, 19-9. In het verleden mag de stilte vau Den Osse dan al byna spreekwoordelijk zyn geweest, de laatste tyd is het in deze noordelijke heek van Schouwen heel wat luidruchtiger toegegaan en het ziet er naar uit dat het voorlopig wel zo zal blijven, want het ene werk gaat min cf meer over in het andere. Het ene grote werk, verricht in opdracht van het Waterschap Schouwen-Duiveland, valt in twee gedeelten uiteen. Het eerste is de dichting van de Langedijkvaart en het andere de demping van het oude Ossehaventje. Het tweede grote werk wordt de aanleg van de Delta-werkhaven dcor de Rijkswaterstaat. Als veelzeggend symtocm ligt vlak onder de kust in zee een gigant van een baggermolen; er is een komen en gaan van zand-vervoerende bakken; motorbootjes puffen nijdig dcor het water, samen is het het preludium op de Deltadam- symphonie, die hier in de toekomst zal worden uitgevoerd. De Langedijkse vaart volgespoten met zand. -**• Ï..-3 1 ."V V De bocht aan het einde van de Kampweg ter hoogte van het vroegere Osse haventje. De dijk werd hier aanmerkelijk verzwaard. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). SPORT SCHAKEN Jaarvergadering schaakvereniging •Zierikzee' Dinsdagavond hield de schaakver eniging „Zierikzee" onder voorzitter schap van de heer J. J. v. d. Ende de algemene ledenvergadering in het Ds. v. d. Berg Jeugdgebouw in het Visslop te Zierikzee. Nadat de voorzitter de leden welkom had ge heten werd het jaarverslag door de secretaris gelezen. Uit het verslag stippen wij aan, dat er in het afge lopen seizoen met veel animo werd gespeeld en dat er ook goede alge mene- en pei'soonlijke resultaten ge boekt werden. Bij de onderlinge wintercompetitie behaalde de heer J. J. v. d. Ende in groep I het beste resultaat, gevolgd door de heer dr. J. J. Westendorp Boerma. In groep II werd de heer A- J. Scheele num mer 1 gevolgd door de heer O. Vlees houwer en in groep III was het de heer D. Kleinendorst met als num mer 2 de jonge speler J. Bevelander. In de competitie van de Z.S.B. werd Zierikzee kampioen van klasse I. doch werd helaas door Venlo in de promotie-wedstrij d uitgeschakeld. Behalve het klubkampioenschap be haalde de heer J. J. v. d. Ende ook nog het persoonlijk kampioenschap van de Zeeuwse Schaakbond. Het winterprogramma Het programma voor het komende winterseizoen werd vervolgens on der de loep genomen. Besloten werd om als voorheen op dinsdagavond om 8 uur aanvangende te blijven spelen, terwijl er van half 8 tot 8 uur theorie gegeven zal worden en wel voor dit seizoen in het bijzonder de openingen. De onderlinge com petitie zal begonnen worden volgens Zwitsers systeem waarna, afhanke lijk van de behaalde resultaten, de personen ingedeeld zullen worden in twee of drie groepen. Over de ko mende competitie van de Z.S.B. wa ren nog geen berichten ontvangen. Wel wordt verwacht dat Zierikzee een zware strijd zal moeten voeren, daar Vlissingen I en Middelburg I door degradatie in dezelfde klasse komen. De voorzitter sprak dan ook de wens uit dat nieuwe leden zich zullen opgeven om de behaalde re sultaten te bestendigen en naar hij hoopte ook te vergroten. Aan het jeugd- en schoclschaak zal het komende seizoen de no dige aandacht besteed worden. Zo ligt het in de bedoeling om voor de jeugd een propaganda- schaak-avond te organiseren met aardige prijzen. Het oude bestuur werd na stem ming in zijn geheel herkozen. Aan het slot van deze prettige vergade ring volgde nog een competitie snel schaak, waarbij de heren dr. J. J. Westendorp Boerma, ir. J. J. Elze'r- man en J. J. v. d. Ende met een ge lijk aantal punten op de eerste plaats eindigden. Het bezoek van generaal Rikhyc aan de Baliemvallei is uitgesteld omdat zijn vliegtuig wegens de zwa re bewolking niet kon opstijgen. Beer in ziekenhuis Een beer van flink formaat heeft woensdag de dichtbe volkte stad Itsjinoseki, ten noordwesten van Tokio, op stelten gezet door, of er niets aan de hand was de stad bin nen te wandelen. Het dier liep een ziekenhuis binnen, waar verscheidene patiënten en per soneelsleden die de beer tegen het lijf liepen van schrik be zwijmden. Omdat het beest blijkbaar niets eetbaars kon vinden, verliet het het zieken huis, waarbij het pardoes door een gesloten glazen deur stap te. Inmiddels had zich een grote groep achtervolgers ge vormd, bestaande uit politie en brandweerlieden, die het dier met een welgericht schot vel den. Als een w^t vreemde kaarsrechte waterstreep, aan de voet van de Langedijk heeft jarenlang de Lange dijkvaart dit deel van Schouwen ge markeerd. De Langedijk zelf heeft het gehouden met de stormramp van 1953, maar het waterschap heeft zich nadien wel heel veel moeite gegeven om versterking van deze dijk als subsidiewerk „er door te krijgen maar dat is niet gelukt. Toch moest er dan wel iets gedaan worden. Dat „iets" (maar men onderschatte het werk niet!) is de dichting van de vaart, nadat in het rampjaar de binnenkant van de dijk reeds een versterking had gekregen door aan leg van de bekende Kampweg. Grote zandmassa's zijn in de vaart ver dwenen en wie er nu middenin gaat staan, krijgt een sensatie van een duinlandschap. Lang echter zal dat niet duren. Parellel met de in een zandbaan herschapen Langedijkvaart komt een sloot en het graven daarvan zal vol doende klei opleveren om het zand netjes af te dekken. Wellicht wordt hier dan gras ingezaaid en is de vaaft definitief exit. Het Ossehaventje Enige jaren geleden is bij Brou wershaven een belangrijke dijkver zwaring uitgevoerd. Deze verzwaring liep tot het oude Ossehaventje, dat dus thans een beurt heeft gekregen, want het Ossehaventje (oorspronke lijk een geultje of inhammetje van de uitwateringssluis), was 'n zwakke plek in de zeewering. Het haventje is gedicht en daar kwam de dijk bovenop, met een variant in het tra- cee, die ruimte liet een allerlastigste bocht weg te werken, waarmede het verkeer buitengewoon zal zijn ge diend. Bovendien is een ruime oprit gemaakt, met het oog op de aanleg van de werkhaven van Rijkswater staat. Alles bij elkaar dus een heel wat omvattend karwei, dat het aspect van deze Schcuwse hoek aanmerke lijk heeft gewijzigd, maar waardoor in menig opzicht winst is verkx*egen, die de nuttigheid en bruikbaarheid van het gebied vergroot, hetgeen uiteraard met verhoging van de veiligheidsfactor oogmerk was van de opdrachtgever, het waterschap Schouwen-Duiveland. Een algemene premiespaarregeling DEN IJAAG, 18-9. Het ligt in de bedoeling van de minister van al gemene zaken te bevorderen, dat rond de aanstaande jaarwisseling een wetsontwerp wordt ingediend met betrekking tot een algemene premiespaarregeling. De stijging van het aantal jepgdspaardex-s zet zich, vier jaar na de inwex'kingtreding van de jeugdspaarwet, steeds voort. Het totale spaartegoed van deze deelnemers bedraagt thans f 185 min. Ook het aantal deelnemers aan de premiespaarregeling rijksambte naren is verder toegenomen. Van de gemeenten heeft 87 pet. een spaarre geling ingevoerd. Uit Palos de Moguer, in het zuid westen van Spanjeis woensdag het zeilschip „Nina li" vertrokken voor een „ontdekkingsreis" naar Amerika, langs dezelfde route en onder de zelfde omstandigheden als die waar onder Columbus in 1492 zijn ontdek kingsreis deed. De „Nina li", die onder commando staat van de Spaanse luitenant ter zee Carlos Etayo, heeft een bemanning van zes koppen, gestoken in kleding uit de tijd van Columbxis, en is een getrou we nabootsing van een der schepen van Columbus' vloot. Er is geen elektrisch licht of radio aan boord, terwijl de enige beschikbare kaart een copie is ixm die loelke Colum bus gebruikte. AANBESTEDINGEN Bouw Prot. chr. landbouwhuishoud- school te Haamstede Woensdagmiddag is in hotel Bom de nieuw te bouwen Pi'ot. Christ. Landbouw Huishoudschool aanbe steed. De aanbesteding geschiedde in opdracht van de Z.L.M. door N.V. Bouwkundig Ingenieurs Bureau P. D. Stuurman te Waddinxveen. Er werd als volgt ingeschreven: K. Manni, Haamstede f 276.150; Bouwbedx'ijf C. A. Pi'ince, Haamstede f 271.858; Fa. v. Velthoven, Zierikzee f 271.000; J! Kloote, Z.zee f 269.750; Fa. Gebr. Holm, Z.zee f 269.542; R. T. Louwex'se, Schax'endijke f 267.975; W. J. Verjaal, Scharendijke f267.725; M. J. Padmós, Dr-eischor f 266.330; L. W. Boogert, Oostei'land f 265.170; C. J. Schot, Zierikzee f 264.900; J. C. Bijkerk, Bux'gh f 264.707. De gunning is aangehouden. De begroting die van 1 okt. 1961 da teerde, bedroeg f 245.000. Zoals be kend wox'dt deze huishoudschool ge bouwd in het uitbreidingsplan Zuid eri met deze bouw betekent dit ook de eex'stc bebouwing op dit terrein. In de voorlaatste raadsvex'gadering besloot de gemeente reeds om op dit terrein de nodige wegen in plan te brengen. Wanneer de school klaar is, zal de derde school in Haamslede-Bux'gh leeg komen te staan. Wat dan met de oude huidige Prot. Chr. Land- bouwhuishoudschool, vi'oeger de openbare lagere school, gaat gebeu- ï'en, is nog niet bekend. In de toe komst is echter zeer veel ruimte no dig om de toeristenstroom te kunnen hex'bex'gen. Mogelijk dus dat in de recreatiesector ook voor deze oude school, na een gx-ondige verbouwing, een bestemming is weggelegd. ALGIERS, 19-9. Ben Bella heeft woensdag in een rede voor radio en televisie een regeringsprogram ont vouwd. De grondwetgevende vergadering moet volgens hem een krachtige, sta biele en democratische regering kie zen. De nieuwe grondwet zal demo cratisch zijn, omdat zij gebaseerd is op rechtstreekse en geheime verkie zingen. Deze grondwet zal de rech ten van de mens en de gelijkheid van alle Algei'ijnen waarborgen. Grondwetgevende vergadering en regering zullen de eenheid van het nationale leger ten behoeve van het volk moeten bewerkstelligen. De toekomstige regering zal voorts een geleide economie moeten voor staan en zich in dit verband op de eerste plaats moeten bezighouden met de modexmisering van de land bouw, de industrialisatie en de agra rische hervormingen. Voorts zal zij de volledige werkgelegenheid moe ten waarborgen. Tot de dringende sociale taken van de nieuwe rege ring behoort volgens Ben Bella de regeling van het onderwijs. West-Duitsland en Polen BONN, 19-9. In een interview met de „Genex-al Anzeiger" heeft Bonds kanselier Adenauer verklaard, dat naar zijn mening Polen niet moet worden uitgezonderd van de zg. Hallstein-leer, volgens welke west- Duitsland staten, die diplomatieke betrekkingen met oost-Duitsland on derhouden, niet officieel erkent. Volgens Adenauer lijkt het er op alsof de mensen die in Polen aan het bewind zijn, de vrees voor Duits land systematisch in het leven wil len houden, om het weerstrevende Poolse volk nauwer aan de Sowjet- Unie te binden. Papoea-leiders teleur gesteld iii Oe Thant SCHIPHOL, 19-9. Voor zijn ver trek naar New York, waar hij met twee andere Papoea-leiders de be handeling van het Nederlands-Indo nesisch akkoord door de Verenigde Naties gaat bijwonen, heeft Nicolaas Jouwe op Schiphol zijn diepe teleur stelling uitgesproken over een be sluit van secretaris-generaal Oe Thant. „Die is blijkbaar van plan het ak koord zonder voorafgaande debatten in stemming te brengen en het er op die manier zo geruisloos mogelijk door te di'ukkerx", zei de heer Jouwe, die samen inet zijn landgenoten Ka- siepo en Womsiwor uit Biak in Ne derland aankwam. Vrachtwagen reed slaapkamer binnen ANTWERPEN, 19-9. Een vracht- auto met oplegger is dinsdagavond op de weg van Antwei'pen naar Gent tegen een woning gebotst. Het ge vaarte doox-boorde de gevel van het huis en kwam pas in de slaapkamer tot stilstand. Met veel moeite konden buren een echtpaar, dat zich in bed bevond, en de chauffeur van de vrachtauto uit het puin bevrijden. Zij kwamen wonder boven wonder met de schrik vrij. De materiële schade is echter gx*oot. De vrachtauto raakte de gevel van het huis toen de chauffeur moest uit wijken voor een personenauto, die plotseling de weg opreed. Het industrieel gebruik van landbouwprodukten STRAATSBURG, 19-9. De assem blee van de Raad van Europa heeft woensdag aangedrongen op intensief internationaal onderzoek van nieu we methodes om landbouwproduk ten te gebruiken als grondstof voor de industrie en met name voor de chemische industrie, die nu voorna melijk werkt op basis van kolen en olie. In een aanbeveling aan het minis terscomité van de Raad van Europa vragen de parlementaire afgevaar digden uit de zestien landen van de raad om coördinatie van het onder- zoék, ondersteuning van nieuwe technische centra en chemische proeffabrieken die werken op basis van suiker, cellulose, derivaten en slachtprodukten. PARADISO 22ct ^^SALVATORÉ 27 ti CAPRINO 31 cl In doosjes van 5 en 10 stuks Vergadering afd. Schouwen-Duiveland C.P.B. ZIERIKZEE, 20-9. De afdeling Schouwen-Duiveland van de Chr. Plattelandsvrouwenbond kwam dins dagavond voor het eerst na de va kantieperiode in vergadexing bijeen. De leiding was in handen van de presidente, mevr. Laux-ense-Pluister. De px*esidente opende de vex-gade- ring op de gebruikelijke wijze en verwelkomde in het bijzonder dok- ter en mevrouw van Leeuwen uit Bruinisse. Na de inleiding door mevr. Lau- x'ënse spx'ak dokter van Leeuwen over het beroep van huisvrouw. In deze tijd van welvaart staan vele appai'aten de huisvrouw ter beschik king om het werk te vei'lichtcn. Vaak gebeurt het echter nog dat bijv. een wasmachine het veld moet ruimen voor televisie of bx'omfiets. Het be roep van huisvrouw kent eigenlijk geen sociale voox-zieningen. De werk week bestaat uit 7 volle dagen met een groot aantal werkui'en. Ook in de moeilijke perioden in het leven van de vrouw wordt verlangd dat alles normaal max'cheert. Bij ziekte van de huisvrouw ligt het huishou den als het ware lamgeslagen en een flinke hulp is dan dikwijls zeer moeilijk te kx-ijgen. Spx\ zou deze moeilijkheden wel opgelost wensen te zien door - evenals bij jongens - een dienstplicht voor meisjes in te stellen. In die tijd zouden de meisjes dan verplicht zijn bijv. van hun 19e tot 21e jaar in een huishouden, in Nederlands echtpaar in Oostenrijk verongelukt KLAGENFURT, !9-9. Bij een auto-botsing in Lind-Rosegg, pi'o- vincie Karinthië, Oostenrijk, op de weg naar Triëst, zijn woensdaginid- dag een notaris uit Amsterdam en zijn echtgenote om het leven geko men. Bij de frontale botsing werden de inzittenden van de andere wagen, een Oostenrijker en zijn echtgenote, zwaar gewond. Beide auto's werden vex-nield. Groep artiesten ïiaar Nieuw-Guinea vertrokken SCHIPHOL. 19-9. - Opnieuw is woensdag voor het Nationaal Thuis front een groep artiesten van Schip hol naar Nieuw-Guinea vertrokken. Het waren Willy Alberti met zyn 17-jarige dochter Willcke, Mieke Telkamp, P. Jan Pruis en Tonny Bakkenes. De laatste zal de zang nummers op zyn accordeon bege leiden. Jan Pruis zorgt voor de verbin dende tekst, een conference en ook nog een eigen kolderlied. De tournee, die hen door heel Nieuw-Guinea zal voex-en, zal dx*ie weken duren. In het vliegtuig zou den Pruis en Alberti de laatste hand aan het px-ogramma leggen. Zij ver wachten een drukke tijd met een re- cox"d-aantal voorstellingen, die, zo als bekend, speciaal voor de stx-ijd- kx-achten worden gegeven. Aanvankelijk zou Mieke Telkamp de gx'oep pas over een week velgen, doch zij heeft kans gezien zich eer der vrij te maken en ging dus tot haar eigen grote voldoening reeds woensdag mee. Voor deze toui'nee heeft Mieke een potpourri van En gelse liedjes ingestudeerd, die door Vex-a Lynn bekend zijn gewoi-den en die naar zij hoopt door de militairen naar hartelust en uit volle borst zul len worgden meegezongen. Het Bergwegziekenliuis te Rotterdam ROTTERDAM, 19-9. De loco-bui'- gemeester van Rottex'dam mej. mr. J. Zeelenbex'g, zal maandag de eer ste paal slaan voor een nieuw hoofd gebouw van het Bex'gwegziekenhuis in de Maasstad. Het project omvat het vex-pleeghuis van tien verdiepin gen (246 bedden) en een dx'ie verdie pingen hoog behandelingsgebouw met o.a. een bibliotheek en een rönt- genafdeling. De kosten zijn 11,5 mil joen gulden. ziekenhuizen of inlichtingen te wer ken. Na de pauze volgde een geani meerde discussie over de uiteenzet ting van dokter van Leeuwen, waar na de presidente de spreker harte lijk dank bracht voor het gebodene. Nadat gezongen was Gezang 29, ein digde mevrouw de Putter met dank gebed. DEN HAAG, 19-9. Hel heeft erg lang geduurd voor er wat schot kwam in de aanvoeren van uien in de Nedexiandse uiencenli'a maar nu gaat hel aanbod toch iets toenemen, al blijft het nog belangrijk achter bij het aanbod in vooi'gaande jax'en omsti'eeks deze tijd. Op de meeste bedrijven zijn de uien nog niet oogst- ï'ijp: het vei*schil met het vorig jaar bedraagt wel drie weken. Door deze gang van zaken is ook de export achter gebleven. Ook deze wordt nu echter van meer betekenis. In de eerste week van september werden vanuit ons land ruim 4,2 ïriiljoen kg. uien geëxporteerd. Daarvan was west-Duitsland met 1941 ton de voox-naamste afnemex-, dix-ect gevolgd door Engeland, welk land in deze periode 1161 ton uien afnam. Ook de uitvoer naar Franki'ijk was van flinke betekenis, want dit land nam 552 ton uien af. Naar Afrika werden er ook heel wat verladen (370 ton). De uitvoer naar België was van weinig beteke nis (57 ton). Kleinei'e zendingen gingen naar Zweden, West Indië en enkele andex-e landen. Door hel be trekkelijk geringe aanbod blijven de prijzen constant op een voor de tijd van het jaar vrij hoog peil. Export geschikte middelkwaliteit wordt x*e- gelmatig verkocht voor 17 tot 18 cent per kg. Voor de verdex'e ont wikkeling in de Nederlandse uien- sector zijn de weersomstandigheden in de komende tijd zeer belangrijk, want voor een goede kwaliteit is gunstig weer in de oogsttijd onmis baar. Straks alleen maar zilveren rijksdaalders DEN HAAG, 19-9. In de ruim an- dex-half jaar, die sedert het in om loop bx-engen van de eex'ste nieuwe zilveren rijksdaaldei's zijn verstre- ken, is gebleken, dat in het algemeen het publiek de voox-keur geeft aan deze muntstukken boven de munt biljetten van f 2,50, zo schrijft de minister van finaxiciën aan de Twee de Kamer. Op grond van de met de nieuwe zilvex*en i'ijksdaaldex's opge dane ervaringen zal naar een alge hele vervanging van de thans circu- lex-ende papiex-en rijksdaalders wor den gestx-eefd. Te dien einde is in het muntpro- gramma voor 1963 x-ekening gehou den met de aanmaak van 10 miljoen nieuwe zilveren xdjksdaaldex-s. Sclieepvaarlberichten Alchiba, pass. 19-9 Ras Fartak naar Kuwait. Kelletia (t.), 18-9 te Cax-acas. Korenia (t.), 18-9 van Mersin naar Genua. Lelykerk, 18-9 van Rastanux-a naar Kuwait. Tegelberg, 18-9 te Manilla Willem Ruys, 18-9 te Rottex-dam. In de nacht van dinsdag op woensdag zijn bij botsingen tussen burgex-s en militaix-en van het viex'de Algerijnse district (het gebied van Algiers) in Orleansville twee doden en drie gewonden gevallen. Zeven mensen worden vermist. Belangrijk lamlbouwlmishoudkiiiidig congres le Middelburg MIDDELBURG, 19-9. In Middel burg wordt donderdag 20 en vrydag 21 september het 109de Nederlands landhuishoudkundig congres gehou den. Het is gewyd aan dc structu rele en sociaal-economische proble men van zuidwest-Nederland en aan de aanpassing van het platteland aan de structurele en economische ver anderingen in dit gebied. Vier px*e-adviezen zijn voor dit congres uitgebracht. Die van ir. M. A. Geuze, voorzitter der Zeeuwse Landbouw Maatschappij en lid der Eerste Kamer en van dx-s. M. C. Ver- bux-g, dix-ecteur van het Economisch- Technologisch Instituut voor Zee land, komen donderdag in behande ling. Vx-ijdag zijn dc px'c-adviezen aan de beurt van dx\ C. de Galan, adjunct-directeur van het Econo- misch-Technologisch Instituut voor Zeeland en van ix\ J. Prins, adjunct- secx'etax'is van de Zeeuwse Land bouw Maatschappij. Agrarische strucluurprolcmatick Ir. Geuze geeft in de eex-ste helft van zijn pro-advies ..De agi*arischo structmirproblemaliok in zuidwest- Nederland" een zeer beknopt over zicht van de huidige toestand in ag- x'axisch zuidwest Nederland: het heeft door crisis, oox'log, watex-snood en hervex'kaveling al zeer ingx'ijpen- de vex-anderingen ondex-gaan en is ook anderszins geheel in beweging, volgens de cijfers meer dan het Ne- dex-landse platteland als geheel. Het wegzuigen van ax'beidskrachten uit dc landbouw met name door het Eux-opoortgebied, heeft soms een la- wine-achtig karakter vex-kx-egen. Schaax'ste en duurte van de ai'beid stimuleren nu een snelle verdex-e motorisering, mechanisatie e.d. Waar bedx-ijfsuitbrciding niet mogelijk is neemt de belangstelling voor inten sivering in de vox-m van tuinbouw- teelten stormachtig too. Enkele aanbevelingen Vervolgens doet ir. Geuze enkele aanbevelingen: de afzet van produk- tcn dient nog meer geconcenlx'eci'd te geschieden dan nu het geval is. Bepaalde concentx*aties worden nu nog bemoeilijkt door de geografische gesteldheid van het Deltagebied. Dc omvangrijke vex'kavelingsactiviteit dient gehandhaafd te blijven. Van de toekomstige agrarische ondernemers zal zo enigszins mogelijk een middel bare opleiding moeten worden ge- eist. Actief tegemoettreden van in dustrialisatie en x-ecx'eatie kan voor vele dox-pen kansen bieden, die mede in het belang van land- en tuinbouw zijn. De speciale problemen opgeroepen doordat de omvorming van de Delta de landbouw dwingt tot steeds be- langrijker grondafgiften, kunnen niet steeds bevredigend worden op gelost, vindt ii\ Geuze. Jongelui bij Prinsjesdag DEN HAAG, 19-9. Zo graag wil den vier jongens van veertien en vijftien jaar uil het Rotterdamse öbservatietehuis de feestelijkheden van Prinsjesdag meemaken, dat ze alleen daarvoor zijn ontsnapt. Ze liftten vaar Den Haag en inderdaad, hebben ze het feest tot het einde toe meegemaakt. In het holst van de nacht belde ecu van hen de politic oxii te vertellen dat ze op de Laan van Nicnw-Oost-Indië stonden en graan vaar Rotterdam wilden wor den teruggebracht. En dat gebeurde.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 2