F ZIN IN IETS BUZONDERS? Seftctape L&0 Zonnebrillen Schouwen-Duiveland heeft redelijke sportaccomodatie maak 'n proefrit met de Ondanks minder aantal punten was Scliouwse wagen favoriet Sportvissers uit Scharendijke dreven af in onklaar jacht i zorg dat er i,, altijd f sellotape"! i 'n't laatje ligt... Bergmans Ronda corsetten Onvoldoende voorzieningen te Zonneinaire ZIEK1KZEE, 15-9. - De Stichting Zeeland, Provinciaal Opbouworgaan, heelt een lijvig rapport samengesteld en uitgebracht over de situatie van de sportaccomodatie in de provincie Zeeland. Dit rapport is van een ten geleide voorzien door de heer M. J. van Poelje, voorzitter van de Zeeuw se Sportraad, die het verschijnen van deze nota toejuicht, mede omdat dit wellicht er toe zal bijdragen dat de Zeeuwse Sportraad een hernieuwde en toenemende belangstelling vanuit de Zeeuwse sportwereld zal krijgen. In de verantwoording wordt op gemerkt dat het rapport is opgezet met de bedoeling een positieve bij drage te leveren tot de verruiming van de mogelijkheden voor de ac tieve, zowel als de passieve sportbe oefening in de provincie Zeeland en: de totstandkoming van een doelge richt overheidsbeleid in de sector van de sportaccomodatie. Het (uitvoerige) bijeengebrachte materiaal bevat ook een overzicht gewijd aan Schouwen-Duiveland, d.w.z. van de bezetting van die leef tijdsgroepen waarin de meerderheid van de sportbeoefenaren wordt ge vonden, de sportverenigingen, leden tal, het aantal teams en de takken van sport die beoefend worden en voorts de aanwezige accomodatie, de kwaliteit daarvan en de verenigin gen die er gebruik van maken. Uit de samenvatting van het opgesomde cijfermateriaal blijkt Schouwen-Dui veland in totaal over 17 voetbalvel den te beschikken alsmede 4 oefen- voetbalterreinen, 5 korfbalvelden, 4 tennisbanen, 2 ijsbanen, 11 gymnas tieklokalen en 1 zwembad De totaal aanwezige accomodatie is redelijk te noemen. Over de kwaliteit van de gymnastieklokalen is echter weinig bekend, zo wordt opgemerkt. In de nota worden wat Schouwen- Duiveland betreft de volgende aan vullingen en/of verbeteringen nodig geacht: Brouwershaven Het veld in Zonnemaire dient aan zienlijk verbeterd te worden, even als de kleedgelegenheid, die totaal onvoldoende is. De kern Brouwers haven dient de beschikking te krij gen over een gymnastieklokaal gro ter dan 180 m-. Bruinisse Op een totaal van rond 400 leer lingen en ongeveer 200 leden van sportorganisaties, die aan indoor- training en gymnastiek doen, is slechts één gymnastieklokaal, dat bovendien te klein is, beschikbaar. D,e bouw van een nieuw lokaal van middelgrote afmetingen lijkt dus ge wenst. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. In het Binnen gasthuis te Amsterdam is overleden de 49-jarige H. Brinderink, die in de avond van 10 september op de Nieuwe Zijds Voorburgwal, toen hij met zijn rijwiel aan de hand vlak voor een naderende autobus over stak tegen een wagen van lijn 1 is gelopen. HEERLEN. Het 18-jarige meisje Maria van Laar, dat bij Heerlen door een auto werd aangereden, op de motorkap terecht kwam en ver volgens werd afgeschud, is zaterdag ochtend vroeg aan de gevolgen van haar verwondingen overleden. DEN HAAG. Namens de regering zullen vandaag in het Hilton hotel te Amsterdam door prof. dr. ir. M. J. L. Dols, voorzitter van de Neder landse Voedingsraad, de zesde Euro pese studiedagen voor de voedings leer worden geopend. DEN HAAG. Op 10 oktober zal de kunstenares Rie Cramer 75 jaar worden. Rie Cramer verwierf niet alleen in Nederland en Engeland be kendheid als tekenares van kinder boeken, maar ook door haar illustra ties van vele litteraire werken. DEURNE. Op de met automati sche knipperlichten beveiligde over weg in de Paardekopweg te Deurne, is de 36-jarige tuinderszoon P. Derks onder de trein van Venlo naar Eindhoven gekomen. De man was op slag dood. De trein had veertig minuten vertraging. 's-HERTOGENBOSCH. Meer dan 600 infanteristen en oud-infanteris ten waren vrijdag bijeen in de Isa- bellakazerne in Den Bosch, toen daar de dag der infanterie werd gehou den, een evenement dat dit jaar voor de derde maal plaats heeft en men hoopt dit een jaarlijkse traditie te maken. Vooi*tgaande landbouw-meganisatie DEN HAAG, 14-9. Volgens mede delingen van het Centraal Bureau voor de Statistiek beschikte de Ne derlandse landbouw in mei 1962 over 95.884 trekkers tegen 88.916 in mei 1961, een toename van bijna 7.000 stuks (7.8 procent). Naar het zich nu laat aanzien zal in 1963 het trek kerpark een omvang van 100.000 stuks hebben bereikt. De totale trekkercapaciteit bedraagt ruim 2.3 miljoen pk, een stijging ten opzichte van 1961 van 11.4 procent. Het aantal trekkers in gebruik bij loonbedrijven nam toe van 8.734 in 1961 tot 9.629, wat een stijging van 10.2 procent betekent in vergelijking met 1961. Tijdens de landbouwtentoonstel ling mei 1962 werd ook het aantal melkmachines geteld, dat nu 57.107 bedraagt. Hier valt een toeneming van 9.144 stuks (10 procent) waar te nemen. Automobielbedrü f fa. W. Gilijamse Renesse Telefoon (01116) 370 Wonen onder water MARSEILLE, 15-9. Twee Franse duikers, Albert Falco en Claude Wesly, hebben vrij dag hun intrek genomen in een tien meter onder het op- pervlag van de Middellandse Zee gelegen „onderwaterwo ning „Diogenes" genaamd. Zij zullen daar een week lang verblijven. Hun verblijf onder water is van alle gemakken voorzien. Er zijn twee comfortabele bed den, kookgelegenheid, telefoon en televisie. Op gezette tijden zullen zij hun woning verlaten voor het doen van onderzoekingen, uiteraard ook onder water. Hét experiment is georgani seerd door de Franse onder wateronderzoeker Jacques Yves Cousteau. HET GOESE FRUITCORSO Totaal won de wagen bedrag van f 1500,— Middenschouwen Evenals Bruinisse, heeft deze ge meente behoefte aan een nieuw gymnastieklokaal van middelgrote afmetingen. Westerschouwen De accomodatie voor de veldspor- ten is in Westerschouwen uitstekend te noemen. Op een totaal van onge veer 650 leerlingen en 150 leden van sportverenigingen is geen gymnas tieklokaal beschikbaar. De bouw van een dergelijk lokaal van tenminste 180 m- vloeroppervlakte lijkt dus ge wenst. De ijsbaan zou verbeterd moeten worden. Zierikzee De kwaliteit van de aanwezige accomodatie is redelijk goed te noe men. Gelet echter op het feit, dat Zierikzee als industriekern is aan gewezen, zou ten aanzien van de kwantiteit gepleit kunnen worden voor: 1. de bouw van een gymnastieklo kaal (groot), dat het karakter van een kleine sporthal (t.b.v. geheel Schouwen-Duiveland) zou kun nen krijgen; 2. de aanleg van een sintelbaan; 3. de aanleg van een extra - even tueel halfverhard - sportveld. Ingezonden mededeling WESTERSCHOUWEN. 15-9. - We derom beeft de praalwagen uit de Westhoek van Schouwen op 't fruit- corso in Goes een uitstekende beurt gemaakt. De wagen „lm weissen Rössl" verkreeg aldaar een eerste prijs met 437 punten. In die prijs stapelden zich op: een bedrag van f 750,de dorpsprijs van f 500, de zilveren gans, een wisselprijs, be schikbaar gesteld door dr. ir. F. Q. den Hollander, voorheen president- commissaris der Nederlandse Spoor wegen en ere-burger van Goes; ver der de wisselbeker aangeboden door de veilings vereniging „Noord-Bra bants Westhoek" te Fijnaart. Daar nog een startgeld van f 250,aan toegevoegd doet de geldelijke prij- zenpot stijgen tot f 1.500,De zilve ren gans is de opvolgster van de zil veren appel die vorig jaar definitief in handen van Westerschouwen is gekomen. Goes is afgeleid van het Engelse woord voor gans (goose) en heet daar om ook wel de Ganzestad. En daarmede is een week van in spanning afgelopen, een werkweek waarin dag en nacht niet meer ge teld werden en waarin enorm veel werk is verzet. De wagen is uitein delijk toch op het nippertje klaar gekomen en fier werd de wagen zo als altijd weer vakkundig door trek ker-chauffeur-fruitkweker, de heer L. Leeuwe, naar de opstellingsplaats vervoerd. Toen reeds kreeg ze over al bewonderende blikken toegewor pen. Omstreeks half één nam de be manning plaats op de wagen, keu rig gekleed in de toenmalige kledij. Keizer Franz Josef een bezoek brengend aan Salzkammergut, waar hij natuurlijk de herberg aan de Wolffgangsee van Frau Vogelhüber niet vergeet. Keizer Franz Josef in vol ornaat, voorgesteld door de heer C. J. Boot, Frau Vogelhüber door mevr. Baart-de Haan, die hiermede voor de derde maal de wagen naar triomfen hielp voeren. Als picollo, die de bagage van de keizer naar de herberg brengt, fungeerde Harry Boot en verder als figurantjes in de klederdracht uit Salzkammergut Nella Boot, Annet Evers en Willeke Meijer, de laatste twee uit Goes. De herberg en de omliggende huizen met daaraan de kerk waren juweel tjes van bouwkunst. Zelfs de bloe men op de terras-omheiningtjes ont braken niet, hoewel ze slechts zeer klein van stuk geworden zijn. Voor de herberg „Het witte paard" is het bergmeer aangebracht, uitge drukt in maar liefst 100 kg druiven. Dan is achter de herberg en het kerkje het bergmassief gebouwd met hoog op de toppen nog enige dennetjes. Een kleine berg- of sen- nehut ontbreekt evenmin. Voorop de wagen een eenvoudige levens- of vreugdeboom, waaronder Franz Jo sef met de waardin in gezellige kout bijeenzitten. De rondrit Te omstreeks 15.00 uur vertrok de stoet voor de rondrit door het Goes- se parcours, waar duizenden en nog eens duizenden stonden opgesteld om de kleurrijke wagens te aan schouwen. Voorop marcheerde de uitstekende muzikale Westerschouw- se combinatie „Witte van Haemste- de" en „Luctor et Emergo", die een zeer goede indruk heeft gemaakt. Hiervoor de Haamsteedse drum band. Al spoedig bleek, dat de Wester- schouwse wagen de lieveling van het publiek was geworden en het applaus was niet van de lucht. Op de ere-tribune zaten o.a. bur gemeester en mevrouw Röell, waar naast andere ere-gasten, o.w. zich ook het gouden zwem-vijf tal, dat in Leipzig zulke daverende successen behaalde, bevond. SCHARENDIJKE, 17-9. Twee sportvissers uit Scharendijke heb ben de gehele nacht van zaterdag op zondag drijvende in een jachtje, waarvan de motor niet op gang ge bracht kon worden, door moeten brengen voor de Schouwse kust. De sportvisser F. de G. vertrok zaterdagavond omstreeks elf uur met een collega-hengelaar in een jachtje uit het haventje van Scha rendijke, om in deze bijzonder ge schikte visnacht te trachten wat buit aan de hengel te slaan. Een eind- weegs buitengaats werd hiertoe voor anker gegaan en er leek aanvanke lijk niets dat een genoeglijk vispar tij tje in de weg kon staan. Door on bekende oorzaak brak echter het ankertouw, zodat het scheepje be gon te drijven. Dit had niet veel te betekenen gehad, als de hengelaars er maar in geslaagd waren de motor van het jachtje op gang te brengen, Mr. Toxopeus lijsttrekker V.V.D. DEN HAAG. 15-9. - Het tiootdbe- stuur van de Volkspartij voor Vrij heid en Democratie heeft besloten de partij te adviseren met een lijst aanvoerder voor het gehele land uit te komen, zo wordt namens het be stuur meegedeeld. De minister van Binnenlandse Zaken, mr. E. H. To xopeus, zal worden verzocht als zo danig te willen optreden, als de al gemene vergadering daarmee ak koord gaat. De heer Toxopeus heeft zich in middels bereid verklaard het op hem gedane beroep als lijstaanvoerder op te treden te aanvaarden. maar dit wilde ondanks de talloze pogingen hiertoe in het werk gesteld niet gelukken. Zo bleef men de ge hele nacht drijvende voor de kust en dit duurde tot zondagmiddag half vijf, toen het scheepje door de kust wacht te Zonnemaire werd opge merkt. De mannen werden toen op gepikt door de reddingsboot van Ouddorp, die de onfortuinlijke vis sers mee nam naar hun thuishaven. Na in Ouddorp de nacht te hebben doorgebracht, werden de beide hen gelaars heden (maandag)morgen, na een onverwachts lang hengelavon- tuur, dat goed is afgelopen, weer in Scharendijke aan land gezet. De Montblanc-tunnel werd officieel geopend CIIAMONIX, 15-9, - De premiers van Italië en Frankrijk, Fanfan! en Pompidou, hebben zaterdag de Mont Blanc-tunnel, 's-werelds langste ver- keerstunnel, die 4.807 meter lang is, officieel geopend. De beide staatslieden, die mijn werkershelmen droegen en gele re genjassen, reden op een lorrie door de tunnel en wuifden naar de Fran se en Italiaanse werldieden, die nog bezig zijn in de nog niet afgewerkte tunnel. Tevoren hadden Fanfani en Pompidou de opening van de tunnel, die een rechtstreekse verbinding tus sen Frankrijk en Italië vormt, ge vierd met een champagne-receptie in Ohamonix. Fanfani zei, dat de bouw van de tunnel een bewijs was van praktische samenwerking tussen het Franse en bet Italiaanse volk. Dat de mening van duizenden wel eens getorpedeerd kan worden door een meer dan deskundige jury, kwam tot uiting bij de prijsuitrei king op het podium op de Grote Markt. Burgemeester mr. F. G. A. Huber, van Goes, die deze eer te beurt viel, maakte n.l. niet de Schouwse wagen als grote triomfa tor bekend, doch de wagen van de R.K.J.B. en R.K.B.J.B., in samen werking met de Tuinbouwbond van de N.C.B., uit 's-Heerenhoek, voor stellende „Picasso". Deze fraaie wa gen behaalde 454 punten en daar mede ook een 1ste prijs. Hierop volgde „Neptunus op jacht" met 446 punten, ingezonden door Tilroe's Fruitbedrijf „De Smokkelhoek" te Kapelle-Biezelinge. En dan pas de Schouwse wagen met 437 punten. Voor iedereen en vooral voor de Schouwse aanwezigen een wat bit tere pil, die wel een beetje dwars zit. Zelfs de heer Tilroe, die 9 pun ten meer behaalde, was het hier niet mee eens en condoleerde de Schouw se organisatoren. Pleister op de wonde Pleister op de wonde is verder dat bijna al het materiaal dat voor „Picasso" is gebruikt, uit de West hoek afkomstig is, want de ontwer per van „Het witte paard", de heer J. Evers uit Goes, ontwierp ook „Picasso" en kocht daarvoor het ma teriaal in de Westhoek. Een bijzon der succes dus voor de heer Evers, die intussen een bijzondere naam heeft gekregen als praalwagen-ont werper. Hem is Westerschouwen zeer veel dank verschuldigd voor het vele werk en de vele tijd, die hij hiervoor heeft uitgetrokken. Ook de reclame-wagen van „Heinekens Bier", die in haar afdeling een 1ste prijs behaalde, eveneens met fruit uit de Westhoek, kreeg een 1ste prijs. Ook deze wagen was gemaakt naar het ontwerp van de heer Evers. Zijn succes werd nog groter, toen nog een creatie van hem in de re clame-afdeling, de Goesse T.V.-toren voorstellende, de 1ste prijs voor verlichting kreeg. Tocht in de avonduren In de avonduren trok de stoet voor wederom vele tienduizenden nu met meer of minder fraaie ver lichting, nog enige malen over het parcours. De moeilijkste tocht voor de wagen brak aan, want er zaten veel voetangels en klemmen in een veilige thuisreis met het 10 meter lange gevaarte. Doch alles is uitste kend verlopen en hier is allereerst zeer veel dank verschuldigd aan het personeel van de veerdienst Kats- Zierikzee, zowel varend als walper- soneel. Reeds zondagmiddag maakten zeer veel belangstellenden gebruik van veilinggebouw te Haamstede te be de mogelijkheid om de wagen in het zichtigen. KERKNIEUWS Geref. Gemeenten in Nederland BRUINISSE. - Woensdag 19 sep tember, des avonds om zeven uur: dr. C. Steenblok, Gouda. Gereformeerde Gemeenten in Nederland ZIERIKZEE. - Dinsdag 18 septem ber, des avonds om half acht: dr. C. Steenblok, Gouda. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 17-9. Aangevoerd 1817 st. vee, t.w.: 1350 vette koeien en ossen en 467 varkens. Prijzen per kg: vette koeien en ossen: f 2,90-3,15, f 2,50-2,80, f 2,40- 2,50; varkens (levend gew.) f 1,69- 1,65-1,60. Vette koeien en ossen: aanvoer flink; handel flauw; afbrokkelende prijzen, enkele prima's boven note ring. Varkens: aanvoer korter; han del kalm; prijzen eerste kwaliteit als vorige week, tweede en derde kwa liteit lager, vooral bij afloop der markt, prima's boven notering, prij zen slachtzeugen f 1,35 per kg. STAD EN PROVINCIE BRUINISSE Lastige berging „Dorus Heijmans" Bij de berging van de „Dorus Heij mans", het vorige week gezonken fabrieksschip van de N.V. Bituma- rin, had men vrijdag weer met te genslag te kampen. Toen een drij vende bok van de firma Van den Akker de grote en zware pijp in de takels had, waarmee men gewoon lijk de asfaltloper onder water aan brengt, braken de stroppen en viel het zware en lange gevaarte in het water. Met behulp van een duiker werd de pijp weer vastgemaakt en later op een lichter gehesen om te worden weggevoerd. De heer H. Schuit, wachtmees ter der rijkspolitie te Bruinisse, is benoemd als agent bij de gemeente politie te Terneuzen. Volkstuinen in plan-West Door de gemeente Bruinisse wordt van de grond in plan-West die voor lopig niet als bouwterrein zal wor den gebruikt een gedeelte uitgege ven om te worden verkaveld als volkstuinen. De grond is gratis ver krijgbaar. WESTERSCHOUWEN Duitser bij het zwemmen verdronken De 34-jarige Duitse inkoper, Heinz Otto Welskop, afkomstig uit Duis burg, is zaterdagmiddag omstreeks 14.30 bij het baden in zee op een plaats, die ongeveer 300 meter ten noorden van Toledo's Pad ligt, ver dronken. Over de toedracht van dit tragisch verdrinken is niets bekend. Te on geveer 14.45 zag mej. A. van Beve- ren, die aan het zwemmen was, zijn lijk voorbijdrijven, waarna ze het stoffelijk overschot iets zuidelijk van Toledo's Pad aan de kant bracht Het lijk is later naar het lijken huisje in Haamstede vervoerd. De heer Welskop was juist aan zijn laat ste vakantiedag bezig. Zijn zwager en schoonmoeder waren hem per auto komen halen om in de loop van zondag naar Duisburg terug te keren. Daar hij of zijn vrouw nooit samen konden gaan zwemmen, om dat ieder op zijn beurt op de twee kinderen van 4 en 3 jaar moesten passen, kon dit zaterdagmiddag wel, omdat toen zijn schoonmoeder dit kon doen. Tesamen met zijn vrouw en zijn zwager zijn ze gaan zwem men. met het noodlottige gevolg. De familie logeerde bij de fam. Rentier te Westenschouwen en was reeds 3 weken hier. Het lijk zou hoogst waarschijnlijk maandag naar Duis burg worden vervoerd. Zorg dat er steeds zo'n handig rolletje SELLOTAPE in huis is! SELLOTAPE dat door zichtige kleeiband. dat door z'n kwaliteit en kleefkracht geknipt voor 1001 kleine kar weitjes is. Immers in ieder huishouden "gebeurt"wel eens wat, waar alléén een paar centimeter van dat stevige SELLOTAPE de zaak weer kan "lijmen"... Het is in iedere lengte en breedte verkrijgbaar: Gemakkelijk dus voor de knutselarijtjes van de kinde ren. Voor de vacantiefoto's, die pa dit jaar nu eens netjes gaat inplakken. Voor de ge scheurde rijksdaalder, die ma onzichtbaar gaat "repareren". Haal voor al deze karweitjes - en talloze andere - bij de kantoorboekhandelaar even zo'n rolletjezorg dat er altijd SELLOTAPE in 't laatje ligt! KLEEFBAND KOOP HET BIJ DE ^.KANTOORBOEKHANDEL atlas UW drukker voor familiedrukwerk Met grote blijdschap en dank baarheid geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje CORNELIS JOHANNES (Kees Jan) J. DEN HAAN W. DEN HAAN-SCHOT Oost- en West-Souburg Molenweg 27 12 september 1962 Heden is van ons heenge gaan, onze lieve man, va der, behuwd- en groot vader IZAXK MOERLAND in de ouderdom van 79 jaar K. MOERLAND VAN SPLUNDER Zierikzee: I. J. MOERLAND E. J. MOERLAND-HAGE TH. I. J. MOERLAND I. J. MOERLAND Oosterland, 15 sept. 1962 St. Joostdijk 44 De teraardebestelling zal plaats vinden op 18 sep tember a.s., des namid dags 2 uur. Enige en algemene kennisgeving Heden overleed onze ge liefde zuster, behuwdzus ter, tante en oud-tante PIETERNELLA MAIJS weduwe van A. Lukus in de ouderdom van 83 jaar Namens de familie: M. MAIJS-LIEVENSE Zierikzee, 16 sept. 1962 Oude Haven 37 Vrij plotseling nam God heden tot Zich, mijn dier bare echtgenoot en onze lieve en altijd zo zorg zame vader LIEVEN ANDRIES DE VLIEGER Hij bereikte de leeftijd van 71 jaar P. J. DE VLIEGER- STOLS J. H- DE VLIEGER C. M. DE VLIEGER- WARMOLTZ Schuddebeurs, 16 sept. '62 Liever geen bezoek Wegens sterfgeval woensdagmiddag a.s. van 1-4 uur gesloten Slagerij Frans Maijs Rodenstock of Polaroid DE BESTE! Verrekijkers f 45,— VAKOPTICIËN Havenpark Telef. 2185, Zierikzee uit stof vervaardigd Éénmaal RONDA gedragen Nóóit meer klagen Aanbevolen door Uw dokter VOOR ELK FIGUUR Van 1 17,95 tot 127,95 Alleenverkoop voor S. en D* HET KLEUTERHUIS Zierikzee L. Nobelstraat 10 l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 5