omdat SKODA langer meegaat door uitzonderlijke degelijkheid V.S. verwerpen aanval op Cuba Berlijn Weer normale wachtaflossing GESLAAGDE SPORTUITWISSEL1NG Rotterdamse zomeravondvoetballers Ingezonden mededeling dag te gast in Zierikzee ZIERIKZEE, 17-9. Voor de derde maal had zaterdag j.l. een sportuit- wisseling plaats tussen „Stibekavo" uit Rotterdam en het zomeravond voetbal rayon Zierikzee. De gasten uit Rotterdam arriveerden om negen uur aan het veer te Zype waar zü namens het rayon Zierikzee werden verwelkomd door de voorzitter, de heer C. Jumelet, de secretaris, de heer Mast en het commissielid, de heer M, P. de Vos. Na de begroeting werd in café „Even Buiten" te Oosterland de kof fie gebruikt en vervolgens een rond rit over Schouwen-Duiveland ge maakt. Te Renesse werd een ogen blik vertoeft bij de gedenksteen ter herdenking van de in 1944 omgeko men verzetsstrijders. De Rotterdam mers waren vooral opgetogen over het fraaie natuurschoon dat men te genieten kreeg tijdens een strand wandeling bij de Verklikker. In „De Torenhoeve", bij de vuurtoren, werd vervolgens de lunch gebruikt waar na het gezelschap naar Zierikzee reed voor het spelen van een wed strijd tussen een vertegenwoordi gend elftal van het rayon Zierikzee en „Stibekavo". De aftrap van deze wedstrijd werd verricht door burge meester mr. F. Th. Dijckmeester. Hoewel de Rotterdammers knap spel lieten zien slaagde de thuisclub er reeds na drie minuten spelen op ver rassende wijze in de leiding te ne men, toen J. Stoel handig wist te profiteren van een misverstand in de verdediging, 1-0. De verdediging van Zierikzee kwam hierna onder zware druk te staan. Doelman Hage bleek het keepersvak nog niet ver leerd te zijn maar toch kon niet wor den voorkomen dat de gasten via hun linksbuiten de 'balans in even wicht wisten te brengen, 1-1. On danks het uitstekende verweer van o.a. J. Schoonen, F. van Westen en Felius kon „Stibekavo" de rust in gaan met een 3-1 voorsprong. In de tweede helft bleek de Zierikzee-de- fensie nog meer vat op de snelle aanvallen van de gasten te hebben, waarbij vooral F. van Westen veel werk verzette en doelman Hage zijn doel schoon wist te houden. J. Stoel smaakte zelfs nog het genoegen na een mooie solo-actie de stand terug te kunnen brengen op 2-3, met wel ke eervolle stand voor de thuisclub het einde aanbrak. Bezichtiging van Zierikzee Na zich te hebben verfrist bezich tigden de gasten Zierikzee waarna om vijf uur van het Havenplein ver trokken werd naar restaurant „De Val", waar de spelers van Rotter dam en Zierikzee gezamenlijk de warme maaltijd gebruikten. De heer Jumelet sprak hierbij z'n grote vol doening uit over het feit dat dit con tact nu reeds voor de derde maal heeft kunnen plaats vinden, waarbij hij wee» op de uitstekende banden tussen „Stibekavo" en Zierikzee. De voorzitter van de Rotterdamse club, de heer J. Kanters, zei 't bijzonder op prijs te stellen wat Zierikzee op deze dag had aangeboden en gepres teerd. Een dergelijk contact als tus sen Zierikzee en Rotterdam kan al leen maar heilzaam werken en lei den tot beter onderling begrip. De heer Kanters prees de goede ver standhouding tijdens de wedstrijd, waarbij Zierikzee heel wat beter voor de dag kwam dan vorig jaar toen in Rotterdam met 11-3 verloren werd. De heer Kanters bood vervol gens burgemeester Dijckmeester een exemplaar aan van het fotoboek van Rotterdam. De burgemeester, wet houder Koevoets en de drie be stuursleden van het rayon Zierikzee kregen allen een zilveren asbak met het wapen van „Stibekavo" aange boden, de spelers en scheidsrechter J. Pomper allen een sleutelring, eveneens met het wapen van de ver eniging uit Rotterdam. Goede verstandhouding Burgemeester Dijckmeester sprak zijn voldoening uit over de goede SPORT VOETBAL K.N.V.B. - District Zuid I. Zondagvoetbal. 4c klas G: Burgh-Halsteren 5-2; De Schutters-Zierikzee 0-2; S.C. Gastel-Vosmeer 3-4; NVS-NSV 3-1; Cluzona-Sprundel 3-3; Kruisland- Oude Molen 5-2. Zaterdagvoetbal. 4e klas B: MEVO-Middelburg 0-3 Tern. Boys-Arnemuiden 1-0; Nieuw- dorp-Dinteloord 1-4; Chrislandia- VVN 5-2; Spui-AZVV 1-4; Zwaluw- se Boys-SVV '54 1-1. Afdeling Zeeland Zondagvoetbal le klas A: Zierikzee li-Patrijzen 4-4; Dreischor-Hans. Boys 0-1; Br' haven-Noormannen 1-6; Kruiningen -Renesse 4-4; Domburg-Robur 2-1. 2e klas C: Zonnemaire-Burgh II 1-1; Renesse II-Br'haven II 12-2; SVOWK-Dreischor II 3-1. Zaterdagcompetitie le klas: SVD-Brusc Boys 2-3; AZ VV II-Meeuwcn 2-4; Kats-Wol- faartsdijk 3-1; Kapellc-VCK 2-2; Hoek-Yerseke III 7-1. 2e klas C: WIK-Br'haven III 6-3; Duiveland-Mevo II 12-0. 3e klas D: Bruse Boys II-SKN WK 1-3; Zwaluwen '61-WIK II 5-1; JUNIOREN Groep A IV: Wolfaartsdijk A I- Zicrikzee A I 0-12. Groep B XI: Zonnemaire B I-Zie- rikzee B I 3-6; Mevo B I-Bruse Boys B I 1-6; Dreischor B I- Zie rikzee B II 3-0; Duiveland B I-SK NWK B I 2-2. Groep B XII: Zwaluwen '61 B I- Zcemceuwen B I 3-2. Vriendschappelijk ZAV (rayon Zierikzcc)-„Stibeka- Vo" (Rotterdam) 2-3. onverwoestbare motor - 1089 cc - 43 pk 125 km/u oersterk buisliggerchassis knikweerstand 70.000 kg geheel 6talen carrosserie - van 1 mm dikke staalplaat verstandhouding tussen het kleine Zierikzee en de grote stad Rotter dam. De burgemeester zou het ove rigens toejuichen als de plaatselijke verenigingen wat meer medewer king aan het zomeravondvoetbal zouden willen verlenen. Een contact als nu door het zomeravondvoetbal gelegd moet voor de verenigingen toch ook met andere plaatsen moge lijk zijn. Tot slot van de avond werd over gegaan tot de vertoning van de fraaie serie kleurendia's „Zierikzee in kleur". Na afloop zei de heer Kan ters diep bewogen te zijn door het geen hij had gezien. De heer Jume let bracht in zijn slotwoord dank aan het gemeentebestuur voor de ont vangen medewerking om deze dag tot een succes té maken. Verder dankte hij de burgemeester en de heer Kanters voor de gesproken woorden, alsmede de heer J. van As voor het vertonen van de dia's. Zeer voldaan vertrokken de Rotterdamse gasten na deze bijzonder geslaagde dag - dankzij ook het fraaie weer - terug naar de Maasstad. H. ENGLEBERT N.V. - DEALER: Autobedrijf DOBBEWEG - VOORSCHOTEN - TEL. (01717) 2010* IJ. I. WANDEL, Zuidstraat 10, Nieuwerkerk, tel. 482 TERNEUZEN. De gemeentepolitie van Terneuzen heeft acht jongens tussen de veertien en achttien jaar aangehouden wegens diefstallen in een levensmiddelenmagazijn, in een melkeentrale en in het gebouw van de coöp. vruchtenveiling „Zeeuws Vlaanderen". Het was de jongens hoofdzakelijk om levensmiddelen te doen. Tentoonstelling „Het Nederlandse Trekpaard" gesloten •-HERTOGENBOSCH, 15-9. Zater dag is de dertigste nationale tentoon stelling van de koninklijke vereni ging „Het Nederlandse Trekpaard", welke in Den Bosch werd gehouden, gesloten. Ongeveer 15.000 toeschou wers woonden de slotdemonstratie bü. Deskundigen zowel als leken toondenveel enthousiasme, vooral toen de fokgroepen tot zestienspan gevoegd, dreunend over het veld ga loppeerden. De geestdrift van het publiek bereikte zijn hoogtepunt toen de groep van de Franse staats- stoeterijen het terrein opreed en daar een show liet zien van tien verschillende paardenrassen, die in vier-, vijf- en zesspannen voor sier lijke koetsen gepresenteerd werden. Hcog bezoek Des middags bezochten de minis ter van landbouw, de heer mr. W. G. M. Marijnen, de Franse ambas sadeur, graaf de Crouy Chanel, de commissarissen der koningin in Noord-Brabant en Zeeland, de bis schop van Den Bosch, mgr. W. Bek kers en de burgemeester van Den Bosch, mr. R. Lambooy, de tentoon stelling. Het verkeer in west-Europa STRAATSBURG, 16-9. - Volgens een verslag van de raad van Europa komen er jaarlijks in west-Europa bij verkeersongelukken op de weg 60.000 mensen om Tiet leven en wor den er IV2 miljoen gewond. Deskun digen hebben vastgesteld dat 85 a 95 procent van de ongelukken het ge volg is van menselijke fouten. In het rapport wordt aangedrongen op „een waarlijk Europees verkeersre glement" en een standaardisatie van snelheidsbeperkingen. Op elke lage re school zou verkeersonderricht ge geven moeten worden. PITTSBURGH, 17-9. De speciale afgevaardigde van president Ken nedy vcorzaken betreffende latijns- Amerika, Afrika en Azië, Chester Bowles, heeft zich zondagavond in een rede te Pittsburgh fel gekeerd tegen de Amerikaanse „extremisten" die een militaire actie tegen Cuba eisen. Hij zei: „Als wij hieraan gevolg zouden geven en Cuba onder de hui dige omstandigheden zouden aan vallen, dan zouden wij onze invloed in internationale aangelegenheden ondergraven, onze reputatie in de Verenigde Naties bezoedelen en onze traditionele aanspraken op moreel leiderschap verliezen, terwijl duizen den jonge levens zouden worden ver woest". De Sowjet-Unie zou van een dergelijke interventie op diplomatiek en politiek gebied zeer veel profijt trekken, aldus Bowles. Scheveningen was niet zó druk DEN HAAG, 16-9. De zeebaden in Scheveningen van de maatschappij Zeebad zijn gesloten. Sinds de ope ningsdag, 31 mei van dit jaar, wer den 101.722 bezoekers geregistreerd. Normaal ligt het aantal bezoekers in een gemiddeld goede zomer tus sen de 120.000 en 130.000. Dit ge middelde werd de vorige zomer, die ook al niet door fraai weer werd ge kenmerkt, wel bereikt: 1961 werd afgesloten op 129.465 bezoekers. Herdenking flood Hammarskjoeld HILVERSUM, 14-9. Vandaag (maandag 17 september) zal de N.T. S. het programa overnemen, dat in samenwerking met Eurovisie Telstar tot stand komt bij gelegenheid van de herdenking van de dood van Dag Hammarskjoeld. De uitzending duurt van 16.49 tot 17.19 uur. Maandag 17 september is het een jaar geleden, dat de secretaris van de Verenigde Naties, Dag Ham marskjoeld, bij een vliegtuigongeluk omkwam. In Amerika en in Europa zal dit worden herdacht. Via Telstar zal dit herdenkingsprogramma in beide werelddelen worden uitgezon den. 111 AMSTERDAM. Dc Enschedese po litie heeft zondagavond op verzoek van de Amsterdamse officier van justitie mr. L. Heukels in zijn wo ning in Glanerbrug aangehouden de 32-jarige koopman B. G. ter 'H„ die ervan wordt verdacht van medio 1960 tot februari 1962 de in Amster dam gevestigde N.V. vee en vlees Import- en exportmaatschappij Van Veen voor ruim f 126.000,to heb ben opgelicht. De opening van de mosselzaad ban ken in Zeeland Bij de prijsuitreiking werd uitge roepen tot kampioen hengst 1962, Renée van Tonenhof, van A. Serra- rens uit Ossenisse (Zeeuws-Vlaande- ren), reserve kampioen Gambo van de Liter van Willem de Buck en zoon te Meliskerke in Zeeland. Kampioen merrie werd Tosca van Klerkenhof van P. van den Oord uit Ammerzoden (Gld.). BERLIJN, 14-9. De aflossing van de Sowjet-Russische wacht bij het corlogsgedenkteken in de Britse sec tor van Berlijn is vrijdag voor het eerst sedert ongeveer drie weken weer per autobus geschied. Tegen half een passeerde de Russische bus de grenspost bij de Sandkrugbrug. De Britten gaven de bus geen escor te mee naar het gedenkteken. Staatsiebezoek aan Perzië uitgesteld DEN HAAG, 14-9. Onmiddellijk na de ramp, die het land en volk' van Iran heeft getroffen, hebben H.M. dë Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden overleg gepleegd met zijne keizerlijke majesteit de sjah van Iran over de vraag of on der deze omstandigheden het staats bezoek van de koninklijke familie aan Iran niet beter uitgesteld zou kunnen worden. Dit overleg heeft tot resultaat gehad, dat het bezoek tot het voorjaar van 1963 wordt uit gesteld. Minister sluit Staen Generaal DEN HAAG, 15-9. Zoals gewoon lijk heeft de minister van binnen landse zaken, mr. Toxopeus, het par lementaire vergaderingjaar in op dracht van H.M. de Koningin tijdens een formele samenkomst van de Staen-Generaal onder presidium van mr. J. Jonkman gesloten. In het vooruitzicht van de derde dinsdag in september spoedde mr. Toxopeus zich in een statie-Berliner van Huis Ten Bosch naar het Bin nenhof, om aan deze vereiste van de grondwet te voldoen. Vijftig man bereden rijkspolitie in ceremonieel tenue escorteerden mr. Toxopeus van de vorstelijke residen tie naar deze verenigde vergadering. Belgische prins had auto-ongeluk PISA, 14-9. Een auto, waarin de twee kinderen van prins Albert en prinses Paola van België zaten, in gezelschap van twee kindermeisjes en een chauffeur heeft in de buurt van Pisa een 75-jarige boer aange reden, die de weg overstak. Hij is aan zijn verwondingen overleden. De twee en een halfjarige prins Phi lip werd licht aan een knie gewond. Zijn zusje van vijf maanden, Astrid, bleef ongedeerd, evenals de overige inzittenden. Nadat de politie een onderzoek had ingesteld, kon de auto doorrij den. De sluiting van de staatsmijn Beatrix ROERMOND, 16-9, - Vijfhonderd bewoners van de Roerstreek hebben in Vlodrop vergaderd over de ge volgen van de sluiting van de staats mijn Beatrix. De vergadering werd bijgewoond door vele leden van de Eerste en Tweede Kamer van de K.V.P. en door tal van burgemees ters uit dé Roerstreek. De bijeen komst was uitgeschreven door dc afdeling Limburg van de K.V.P. en door katholieke standsorganisaties. De opening van de mosselzaadban- ken op de Zeeuwse stromen op dins dag 18 september aanstaande heeft een onverwachte strubbeling in de mosselaanvoer teweeg gebracht, met het gevolg dat de aangevoerde hoe veelheden mosselen waarschijnlijk ponds-gewjjze over de handelaars zullen moeten worden verdeeld. Er was namelijk veel meer vraag, dan er aanbod was om te leveren. Er zijn geruchten dat er in Zeeland hier en daar nogal wat mosselzaad gevallen is en de mosselkwekers hebben dat zaad hard nodig.- Wie niet zaait zal ook niet maaien, dat spreekwoord geldt ook voor de mos selkweker, die in Zeeland toch ook nog wel een ijzer in het vuur wil hebben, vooral nu dit seizoen de mosselen in Zeeland weer uitstekend van kwaliteit zijn. Moge een en ander aanleiding zijn voor het Bedrijfsschap voor Visse- rijprodukten om contact op te ne men over de opening der Zeeuwse zaadbanken in de toekomst. Indien Onruset in Antwerpen ANTWERPEN, 16-9. De Antwerp se politie heeft zondag van gummi stokken gebruik moeten maken om een groep Vlaamse 'betogers te ver spreiden, die in optocht naar de ge vangenis in de Begijnenstraat wil den trekken. Hier zitten hun kameraden ge vangen, die de vorige week zondag gearresteerd waren omdat zij een plechtigheid in de r:k. kerk van de Heilige Jozef hadden verstoord uit protest tegen het besluit van de bis schop van Antwerpen om de preken in het Frans in bepaalde kerken van de stad te handhaven. Sowjet V.N.ambtenaren spioneerden in de V.S. WASHINGTON, 15-9. In een door de Amerikaanse minister van Justi tie, Robert Kennedy, ondertekende bekendmaking werd zaterdagavond te Washington bekendgemaakt, dat twee Sowjetrussische ambtenaren van de V.N. in de Verenigde Staten, voor de Sowjet-Unie hebben gespio neerd. De betrokkenen zijn de 31- jarige Joeri Misjoekov en de 38-ja- rige Jceri Zaitsev. Beiden zijn in de afgelopen zomer uit Amërika ver trokken. Zaitsev was werkzaam op de af deling voor politieke en veiligheids zaken van de V.N., terwijl Misjoekov als vertaler was ingeschakeld bij de V.N.-dienst voor het verslaan van conferenties. MARKTBERICHTEN Eieren V.E.C.E. In de periode van 10-9-15-9 werd door de Coöperatieve In- en Ver koop Centrale voor Eieren, V.E.C.E., uitbetaald de volgende prijzen: 49 gram en daar 'beneden: f 1,40 per kg.; 50-53 gram: f 1,45 per kg.; 54 gram en daarboven: f 1,50 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eie ren werd 1 cent per stuk minder uitbetaald. Flitsen uit het buitenland De Italiaanse coureur Marcello de. Luca is zondagavond in een zie kenhuis te Monza overleden. De Ita liaanse formule junior-rijder werd irl de ochtend ernstig gewond toen zijn wagen van de baan raakte. TORONTO. Het Canadese ministe rie van gezondheid heeft meegedeeld dat van de vier miljoen personen, die met het Bucal Sabin-vaccin te gen kinderverlamming zijn ingeënt, er vier door verlamming zijn aange tast. Het inentingsprogramma is thans opgeschort. BRUSSEL. In België zijn zes per sonen gearresteerd, die ervan wor den verdacht tot de O.A.S. - het Franse geheime leger - te behoren. PARAMARIBO. Arbeiders, in dienst van „Suralco" (de Surinam Aluminium Company) en werkzaam bij de bouw van de stuwdam te Af- fobakka, hebben het werk neerge legd. SALZBURG. Op de autoweg tus sen Salzburg en Münchcn is een lijk- auto met grote snelheid tegen een schuin over de rijbaan staande vrachtauto gereden. De bestuurder van de lijkauto en de weduwe van de overleden man wiens lijk in de wagen werd vervoerd, kwamen om het leven. De chauffeur van de vrachtauto is gearresteerd. WASHINGTON. De Amerikaanse commissie voor kernenergie heeft meegedeeld, dat er in Nevada 'n on dergrondse kernontploffing is te weeggebracht. Het was de 51ste on- dergdonse kernproef, in de V.S. ge- UUllK.lI. men de openstelling in de tweede helft van de week had laten vallen, dan was er gelegenheid geweest om eerst nog een vracht mosselen op de Waddenzee te gaan halen en had de handel geen slagnatie ondervonden. De Amerikaanse commissie voor kernenergie heeft bekend gemaakt, dat de Russen zondag weer een kern proef in de atmosfeer hebben geno men. De ontploffing had een kracht van „verscheidene megaton". De proef werd genomen in de omgeving van Nova Zembla. Het was de 12e door de Amerikanen bekend ge maakte proef van de serie, waarmee de Russen op 5 augustus begonnen zijn. „Floralia" kwam goed voor de dag Geslaagde bloemententoonstelling en bazar te Brouwershaven BROUWERSHAVEN, 15-9, Zater- dag heeft de bloemenvereniging Flo ralia. te Brouwershaven haar jaar lijkse bloemententoonstelling annex bazar gehouden in de Vishal, waar voor een goede belangstelling be stond. De aanvoer der gekweekte planten door de leden en de kinde ren der beide lagere scholen was goed te noemen. Er waren vele mooie planten te bezichtigen, welke getuigden van de grote liefde welke bestaat tot het kweken van planten. Het was dan ook voor de keurmeester, de heer C. A. Hartog uit Haamstede, die de keuring voor de zesentwintigste maal verrichtte, geen gemakkelijke taak de prijzen toe te wijzen. Ook de bazar, welke des middags en des avonds werd gehouden en waar men zijn geluk kon beproeven bij het pinbord, schiettent, ballen- sport, brievensport, rad van avon tuur en grabbelton, mocht zich (en vooral des avonds) in een goede be langstelling verheugen. Mede dooi de gehouden verloting, waar voor fraaie prijzen beschikbaar waren ge steld beliep de -bruto-opbrengst ruim f 200,meer dan vorig jaar, zodat de vereniging op een goed geslaagde dag mag terugzien. De uitslagen der bloemen luiden: Knolbegonia (donkerrood): 1. J. den Bleijker; 2. K. v. d. Velde-Bol- kenbaas. Knolbegonia (oranje): 1. C. Bot- bijl; 2. A. v. d. Doel; 3. D. Duinhou wer: 4. M. v. Schelven-Provoost. Vlijtig Liesje; 1. J. H. Leendertse; 2. C. Bakker; 3. J. C. Beeke; 4. Gez. v. Nieuwenhuize; 5. J. v. Schelven; 6. P. Ringelberg. Fuchsia: 1. C. J. v. d. Bijl; 2. N. den Boer; 3. J. Duirfhouwer; 4. A. v. Schelven-v. Beveren; 5. M. Smits; 6. W. de Jonge. Colleus: 1. H. P. de Munck; 2. G. v. d. Linde-v. Sluis; 3. A. de Munck- Goedhart; 4. C. Trijselaar; 5. P. G. v. Sluis; 6. J. H. Leendertse; 7. P. Pan- nekoek. Schoolkinderen Begonia (geel): 1. Leonoor de Munck; 2. Ina Beeke; 3. Ans v. Nieu wenhuize; 4. Dik Duinhouwer; 5. Nannie v. Dijke; 6. Cov Stoel. Begonia (rose): 1. Lia v. Grunsven; 2. Kees Schiettekatte; 3. Erna v. d. Doel; 4. Peter Bolkenbaas; 5. Cobie Gast; 6. Jenny Prent. Fuchsia; 1. Han Beeke; 2. Leo Smalheer; 3. Jan v. d. Doel; 4. Geer tje v. d. Schelde; 5. Janny Franke; 6. Ria de Jonge; 8. Mienke Schiette katte. Veldbouquetten: 1. Sjaak Cats- man; 2. Annefrans Catsman; 3. Ti- nie Jonker; 4. Leonoor de Munck; 5. Leo Smalheer; 6. Jannie Franke; 7. Han Beeke-! Een woord van dank voor de vele geschonken prijzen en de betoonde belangstelling werd gesproken dooi de voorzitter van Floralia, de heer H. P. de Munck. Ds. C. Bezemer nam afscheid van hervormde gemeente te Zierikzee ZIERIKZEE, 16-9. In een bijna ge heel gevulde Grote kerk, heeft ds. C. Bezemer zondagmiddag afscheid genomen van de hervormde ge meente van Zierikzee. Als tekst had de scheidende pre dikant, die - gelijk bekend - zich verbonden heeft aan de gemeente van Hattem, gekozen: Efeze 6 11, waarin de apostel Paulus de ge meente op het hart bindt de geeste lijke wapenrusting aan te doen in de strijd tegen de duivel, een vijand die, naar ds. Bezemer onderstreepte, ons altijd belaagt. Hij stipuleerde hierbij de afhankelijkheid in deze strijd van de genade Gods, zonder dat ooit van lijdelijkheid sprake mag zijn. Deze lijdelijkheid intussen is niet typisch voor de gemeente Zierikzee; veeleer is er een neigen naar de mening: „het zit wel goed, want zo kwaad leven we toch nog niet". Ds. Bezemer ontkende dat Christen zijn een „zaak van gevoe ligheid" zou zijn. Het is een zaak van leven bij Gods Woord, dat spreekt van de verlorenheid des mensen, maar tevens van zijn red ding door Christus' bloed. Dit leven uit het Woord, waarbij het gebed een onmisbaar wapen is, is nood zaak. „Meer heeft men niet nodig en met minder kan men neit toe", aldus ds. Bezemer, die er zijn vreugde over uitsprak dat de gemeente - en met name ook de jeugd - de kerk is trouw gebleven. Groot aantal toespraken Na de predikatie voerde een aan tal sprekers het woord. Namens de classis Zierikzee en het hervormd predikantenconvent sprak ds. M. G. Westerhof, die herinnerde aan het zegenrijke werk van de vertrekkende predikant in een periode van vijf jaar en vier en een halve maand. Gelet op het predikantenaantal in de ring zag spreker ds. Bezemer node vertrekken. Hij wilde de scheidende herder en leraar hartelijk danken voor het vele werk in ruime kring verricht. O.m. noemde hij zijn funk- tie in de prov. kerkvergadering en het mede-redakteurschap van het kerkblad. Ds. Westerhof wenste zijn collega en diens gezin een vrucht bare tijd te Hattem toe. De gevoelens van de geref. kerk en chr. gereformeerde kerk werden vertolkt door ds. Y. J. Tiemersma, die ds. Bezemer dankte voor het vele dat hij voor de gemeenschap heeft betekend, inzonderheid voor wat be treft diens werk ten behoeve van de Chr. Nationale school. Persoonlijk dankte hij hem voor dc ondervonden vriendschap, in welk dankwoord hij ook mevrouw Bezemer betrok. Toespraak mr. Dückmccstcr Namens de burgerlijke gemeente sprak burgemeester mr. F. Th. Dijck meester, die de verhouding tussen burgerlijke en kerkelijke gemeente van aangename aard noemde, de hoop uitsprekend dat zulks in de toekomst zal worden bestendigd. Als lidmaat van de hervormde gemeente uitte mr. Dijckmeester zijn bewon dering voor de niet aflatende ijver door ds. Bezemer betracht. Hij prees diens realiteitszin en humor. Bijzon dere moeite gaf ds. Bezemer zich voor benadering van bet probleem tussen het recht- en vrijzinnig deel der gemeente. Spreker begreep dat zo'n ingrijpend probleem niet ineens opgelost- kan werden, maar hij was de scheidende predikant dankbaar voor de wijze waarop hij er aan ge werkt heeft. „Het resultaat is dat we toch een beetje nader tot elkaar zijn gekomen", aldus mr. Dijckmeester. Woordvoerder van de hervormde gemeente te Sirjansland was de heer L. Klink, die ds. Bezemer dankte voor het vele werk ten behoeve van deze gemeente verricht. Ds. J. B. Assendorp gaf een ana lyse van persoon en werk van ds. Bezemer. „Natuurlijk was er ook een minkant, maar de lijst van de debet kant is veel groter en belangrijker", aldus ds. Assendorp, die een opsom ming gaf van het vele door ds. Be zemer verrichte werk, waarvoor de gemeente hem zeer dankbaar is. Op zijn verzoek werd ds. Bezemer daar op Psalm 134 3 toegezongen. Tenslotte sprak de wijkouderling de heer K. T. Postma, die herinne ringen ophaalde aan de komst van ds. Bezemer naar Zierikzee. Hij prees hem voor de wijze waarop hij Gods Woord in de gemeente heeft later, spreken. Dankwoord ds. Bezemer In een rijk met humor doorspekte toespraak dankte ds. Bezemer hier na sprekers en de verschillende ker kelijke instanties en bij het kerke- werk betrokken personen, tevens herinnerend aan de totstandkoming van de Gasthuiskerk-restauratie, de totstandkoming van het jeugdhuis in het Visslop en de restauratie van het herv. verenigingsgebouw. Spreker ontkende ten stelligste het gerucht als zou hij het te Zierikzee „nu wel letjes hebben gevonden". „Integen deel" - zo zei hij - „het was een goede tijd in Zierikzee, waarin vele vriendschapsbanden werden gelegd". Als consulent zal optreden ds. As sendorp, daarin - in verband met de rechtziningheid van de gemeente - bijgestaan door ds. M. G. Westerhof. Bovendien zal de heer M. C. Mali- paard werkzaam zijn in de rechtzin nige wijk o.m. voor het bejaarden- werk en enkele catechisaties. Met een „vaart allen wel" besloot ds. 3cz~..;ci zijn toespraak. 1 i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 2