Tentoonstelling „50 plus" IfeeMeMi m> „„wi*" m klem Restaurant voor vrouwen i ONZE PUZZEL-RUBRIEK Anjeraetie en -loterij Prins Bernhardfonds zeer geslaagd VOOR DE VROUW De kaas in het middelpunt iCi Hel oud „50 plu Vaderlandse marktpleintje zoals dat op de tentoonstelling te zien zal zijn. Op de vijf kaascontrolestations van ons land ziet een aantal deskundige mensen er nauwlettend op toe dat ons stukje kaas niet alleen smake lijk is, doch dat het ook het juiste vetgehalte en gewicht heeft. Uiter aard profiteert de consument van het werk van deze mensen want het huishoudgeld wordt nu besteed aan een goede kwaliteit kaas. Overigens hoort men gewoonlijk weinig over het werk op de kaascontrolestations die in ons land reeds een aantal ja ren bestaan maar nu wordt dat an ders want het station Friesland be staat op 22 oktober aanstaande vijf tig jaar. Omdat aan deze mijlpaal in de geschiedenis van de Neder landse kaasindustrie niet ongemerkt zal worden voorbij gegaan, 'heeft het bestuur van dit station alle Neder landse kaasliefhebbers en -hebsters uitgenodigd de feestelijkheden ter gelegenheid van dit jubileum bij te wonen. Uiteraard kan nu eenmaal niet iedereen tegelijk bij het station op visite komen en daarom zal er van maandag 22 oktober tot en met vrijdag 26 oktober aanstaande een tentoonstelling worden gehouden in het Beursgebouw te Leeuwarden, met de zeer toepasselijke naam „50 iplus". Op deze tentoonstelling zal naast allerlei 'bijzonderheden over het jubilerende kaascontrolestation ook te zien zijn hoe men vroeger kaas bereidde c*n op welke wijze dit thans geschiedt. In twee boerderij tjes zijn namelijk een aantal antieke en moderne kaasbereidingsgereed schappen bijeengebracht. Daarnaast zal de kaasbereiding in een moderne fabriek werden toegelicht terwijl de bezoekers tevens kunnen 'kennis ma ken met de grote verscheidenheid van Nederlandse kaassoorten. Op een oud Nederlands marktnleintje staat bovendien een glijbaan opgesteld, waarop zowel volwassenen als kin deren kunnen deelnemen aan wed strijden en ringsteken. Het ligt in de bedoeling dat de minister van Landbouw en Visserij, mr. V. G. M. Marijnen, op 22 okto ber de tentoonstelling „50 plus" of ficieel opent. Tijdens de duur van de tentoonstelling zullen van 23 tot en met 26 oktober speciale dagen wor den gehouden voor de Horecabedrij ven, de kaasdetaillisten, de huis vrouwen en de kaashandelaren. Alg. Bond van Bejaarden malcontent over A.O.W. AMSTERDAM, 13-9. - Honderden bejaarden hebben in de grote zaal van Rellevue die tot de laatste plaats was bezet de openbare vergadering van de algemene bond van bejaar den bijgewoond. Wat de beide sprekers cp deze mid dag, de 79-jarige voorzitter van de bond, de heer F. Rippen. en het hoofdbestuurslid de heer J. B. de Dekker, aan de orde stelden, werd aan het slot in een motie, bestemd voor de regering en de Amsterdamse gemeenteraad, vastgelegd. In de motie, die met algemene stemmen werd aangenomen, wordt geconstateerd dat van 'n rechtvaar dige verdeling van de toenemende welvaart geen sprake is. In vijf jaar tijds zijn de uitkeringen krachtens de A.O.W. voor gehuwde bejaarden met 315 gulden per hoofd en voor alleen staanden met 4^6 gulden per hoofd gestegen, tegen een stijging van het nationale inkomen van 1506 gulden per hoofd en van 1076 gulden van het loon per hoofd. De bond doet daarom een ernstig en dringend beroep op de regering cm te besluiten de uitkeringen krachtens de A.O.W. belangrijk te verhogen en deze uitkeringen aan de bejaarden in overeenstemming te brengen met de stijgende welvaart, waardoor wordt voorkomen dat dui zenden oude werkers een beroep moeten doen op de uitkeringen van de gemeentedienst voor sociale zaken krachtens de Armenwet. De puzzel van vorige week kreeg een groot aantal inzendingen, w.o. een dito percentage van oude ge trouwen, die vrijwel geen enkele week ontbreken. De eerste prijs is ditmaal bestemd voor: de heer C. O. J. HENDRIKSE Kraanplein 22 - Zicrikzee Dc tweede prijs gaat naar: mej. E. A. M. DE GREEF Kcrterüksestraat 5 Scheveningen De oplossing van de puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. ar, 3. opa. 6 rob, 9. ma, 11. ventiel, 14. bekijken, 16. ga, 17. air. 18. me, 19. oe, 20. gans, 22. oord, 25. st, 27. klei, 28. essen, 30. rete, 31. ee, 32. em, 34. ook, 35. tu, 36. al, 37. noria, 40. takel, 42. nap, 43. dar, 44. stuur, 47. kwaad, 50. at, 51. ss, 52. set, 54. ed, 55. ui, 57. boos, 58. stere, 60. elbe, 61. t.l., 62. rage, 64. abel, 66. ir, 67. li, 69. een, 70. a.e., 71. geniaal, 74. tortuur, 78. en, 79. k.m.a., 80. lea, 81. sr. Verticaal: 1. a.v., 2. regelen, 3. o.t., 4. pisa, 5. a.e., 6. re, 7. oker, 8. bij, 9. meestal, 10. an, 12. na, 13. lasso, 14. broek, 15. km, 19. oke, 20. gier, 21. ne, 23. on, 24. druk, 26. tel, 29. sop, 33. minus, 35. tarwe, 38. out, 39. aar, 40. tak, 41. eva, 44. stollen, 45. u.s.s.r., 46. ree, 48. adel, 49. du bieus, 50. abt, 52. steel, 53. trant, 56. ier, 58. sg, 59. eb, 63. adam, 65. eire, 68. in, 70. au, 71. ge, 72. ik, 73. aa, 75. o.l., 76. t.a., 77. r.r. DE NIEUWE PUZZEL De nieuwe puzzel luidt als volgt. Horizontaal: 1. cil. in de Ind. ar chipel: 5. muziekdrama: 9. stremsel; 10. driekroon; 12. boom; 14. voorzet sel; 15. belangstelling; 16. goud (Fr.); 18. bloem: 20. larve; 21. maat; 23. onder het nodige voorbehoud (Lat. afk.); 24. onder andere (afk.); 26. aait; 30. oxideren; 33. 'bijwoord; 34. opdracht; 36. telwoord; 37. godheid; 38. vlaktemaat; 39. stilstaand water; 40. soort anker; 41. rechthoekig; 43. regel; 45. bezig; 47. begrijpen; 49. lidwoord; 51. slede; 52. iedere; 55. vorm van reven. 58. deel van het been, 60. deel van een Fr. ontken ning. 61. beroep. 62. stofmaat, 63. Ir stol, 65. bloem, 66. vis, 08. ge vaarlijke toer, 09. por. Vertikaal: 1. voorzetsel; 2. vogel; 3. pl. op de Veluwe; 4. smal stuk leer; 5. pl. in Rusland; 6. geestelijke; 7. bekendheid; 8. bijwoord; 9. jon gensnaam; 11. palm; 13. schadelijk insect; 14. soort maatschappij; 17. koningin (Fr.); 19. onbillijk; 22. pl. in België; 23. zangnoot; 25. als eer der (afk.); 27. woede; 28. unieke; 29. langzaam; 30. serie; 31. oude maat; 32. Nederl. vliegveld; 35. spoedig; 40. dwalen; 41. bijwoord; 42. vorm van snateren; 44. deel v.h. been; 46. de dato (afk.); 48. slede; 50. verharde huid; 53. kippeneigenschap; 54. droogoven; 56. verlangt; 57. verpak kingsmiddel; 58. bevestigingsmiddel; dun; 64. spil; 67. waterhoogte (afk.). Keru-elect riciteit" in België BRUSSEL, 13-9. België krijgt binnenkort door kernenergie opge wekte electriciteit. Over enkele da gen zal een experimentele elektri sche centrale in het atoomcentrum te Mol, die door een kernreactor wordt aangedreven, op het distribu tienet van de elektriciteitsvoorzie ning in België worden aangesloten. De experimentele centrale heeft een capaciteit van 41.000 kw. Vrachtwagen zakte door brug DIEPENVEEN, 13-9. Een met twin- tig ton aan goederen geladen vracht wagen is donderdag door de uit 1850 daterende Rietmansbrug over het Overijsselsekanaal in de gemeente Diepenveen gezakt. Geen wonder, want de brug had een maximum draagvermogen vantwee ton. De brug werd totaal vernield. De vrachtwagen kwam gedeeltelijk in het kanaal terecht. Een man die langs het kanaal woont betrapte de chauf feur er op, dat deze na het ongeval het bord dat het maximumdraag- vermogen van de brug aangeeft, in het water wilde gooien. Kachelpijp zat dicht: Oude vrouw omgekomen EINDHOVEN. 13-9. Donderdag is in het Binnenziekenhuis te Eindhoven overleden de 73-jarige weduwe Van T. Mevrouw T. werd maandagavond in 'haar woning in 'het stadsdeel Ton geren door haar zoon in bewusteloze toestand aangetroffen. Een onder zoek heeft aangetoond, dat de pijp van de kachel in haar woning door roet bijna geheel dicht zat. De be jaarde vrouw is waarschijnlijk door koolmonoydevergiftiging omgekomen Kennedy mag reservisten oproepen WASHINGTON, 13-9. De Ameri kaanse Senaat heeft donderdag met overweldigende slemmenmeerder- Iieid zijn goedkeuring gehecht aan het voorstel van president Kennedy om hem te machtigen in dc periode, die wordt bestreken door de laatste drie maanden van 1962 en de eerste twee van 1963, in geval van een scherpere toespitsing van dc gespan nen internationale toestand, 150.000 zogenaamde „eerste-liniercservisten" onder de wapenen te roepen. De desbetreffende ontwerpresolu tie werd goedgekeurd, nadat de re publikeinse minderheid haar pogin gen had opgegeven cm een aantal amendementen aan Kennedy's voor stel te koppelen, waarin de eis ge steld werd dat de Amerikaanse re gering een krachtige politiek tegen over de Cubaanse communisten zal voeren. Ingezonden mededeling BINNENVERINGBED *cc best» bed ooit gewaakt SCHUIMRUBBERBED met versterkte middensector Ingezonden mededeling fabrieken Zevenbergen i Celstraf voor B.B.-dienstweigeraars DORDRECHT, 13-9. De 31-jarige bouwvakarbeider J. C. K. uit Go- rinchem is door de politierechter te Dordrecht veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf, omdat hij geweigerd heeft dienst te nemen als noodwachter bij de B.B. De officier van justitie eiste' tegen deze man drie maanden gevangenisstraf. Hij is Jehova-getuige en maakt principi eel bezwaar tegen dienstneming. De 29-jarige perser J. A. K. uit Gorinchem stond voor hetzelfde feit terecht. Hij was niet goedgekeurd voor beroepsmilitair en weigerde gehoor te geven aan de oproep van de B.B. Omdat hij bij zijn besluit bleef, eiste de officier een maand gevangenisstraf. De politierechter veroordeelde hem' conform. Autocontröle va» Westberlijnse politie BERLIjtf, 13-9. De Westberlijnse politie is donderdag begonnen de nummerborden te noteren van alle personenauto's, die via Oost-Duits- land van Berlijn naar West-Duits- land gaan. Ook het aantal inzitten den werd genoteerd. Men wil op de ze wijze nagaan of het doel van de reis bereikt wordt, met andere woor den of er geen reizigers door de Oostduitse autoriteiten worden vast gehouden. Ook de wagens, die via Oost-Duitsland Berlijn binnenko men, worden gecontroleerd. LAND- EN TUINBOUW Schade door verkeerd spuitmiddel DEN HAAG, 13-9. Een aanlal bol- lenkwekers in Noord-Holland heeft schade geleden doordat, als gevolg van het bespuiten van 'hun velden met een loofdoodraiddel (Reglone, geproduceerd en gelctfcrd door I.C.I.) dc bollen totaal werden vernield. Volgens de Kon. Algemene Vereni ging voor Bloembollencultuur gaat het om 50 kwekers. In 90 procent van dc gevallen, ligt de schade tus sen de f 500,- en de f 3.000,-. De totale schade zal een bedrag van 150.000 gulden niet overschrijden. AMSTERDAM, 13-9. Het jaar 1961 is voor de fondswerving van het Prins Bernhard Fonds een gunstig jaar geweest. Enerzijds door de zeer geslaagde Anjeractie en Anjerloterij „Een op Tien", waarbij met toestem ming van prins Bernhard, de regent van het fonds, diens vijftigste ver jaardag in de vlag werd gevoerd; an derzijds als gevolg van de inkomsten uit de voetbaltoto. Weekeinde ARTSENDIENSTEN Met deze inleiding opent het jaar verslag 1961 van het Prins Bernhard Fonds, waaruit blijkt dat de op brengst van de loterij f 908.800,27 heeft bedragen, die van de Anjer- aktie f 304.136,69 en die uit de voet baltoto - waaruit voor het eerst de volledige kalenderjaar bijdragen toe vloeiden - f 830.879,58. Tezamen met '"nkomsten uit andere bronnen be- .droegen de baten in het verslagjaar f 2.347.350,35. De staat van lasten en baten sluit met een batig saldo van f 600.804,28. Voor het eerst in de geschiedenis van het fonds heeft 'het totaal der toegewezen subsidies 't miljoen over schreden. Dit beliep namelijk één miljoen 212.343,01 gulden (tegen in 1960 f 778.000,—.). Daarvan werd een bedrag van f 666.673,47 als volgt verdeeld over de verschillende categorieën; weten schap 10 procent, kunst 19 procent, volksontwikkeling en jeugdzaken 47 De wereldkampioen schappen ploegen in Dronteii (Flevoland) ZWOLLE. - De stichting wereld wedstrijden 1962 verwacht bij de wedstrijden in Dronten (Flevoland) ongeveer 50.000 'bezoekers. Tal van hotels op de Veluwe en in Kampen zijn voor deze dagen reeds vol ge boekt. De wedstrijden om (hét we reldkampioenschap ploegen, op don derdag 4 en vrijdag 5 oktober bij Dronten in de polder Oostelijk Fle voland worden op woensdag 3 okto ber voorafgegaan door ploegwed- strijden om het kampioenschap van Nederland. Donderdagochtend beginnen de wedstrijdploegen om het wereldkam pioenschap op een stoppelland en vrijdagochtend de ploegen op gras land. procent, overzeese rijksdelen en bui tenland 2 procent, en cultuurconser- vering 22 procent. Door de onder scheiden Anjerfondsen werd uitge keerd f 450.819,54. Onder het hoofd „voor rekening van derden" zijn de f 86.350,verantwoord die het co mité voor <jo zomerpostzegel voor zijn rekening wilde nemen en onder het 'hoofd „Reiman de Bas-fonds" zijn f 8.500,aan subsidies gespeci ficeerd die op advies van de vaste commissie voor de wetenschap ten laste van dit legaat werden gevo teerd. Z1ER1KZEE: dekter C. M. (01110) 2080. van Hoorn, telefoon MIDDENSCHOUWEN dokter H. Backer, Noordgouwe. te lefoon (01112)-480. OOSTERLAND-BRUINISSE: dokter K. van Leeuwen, Bruinisse, telefoon (01113)-280. DIERENARTSEN dokter W. A. M. Kalkman, Renesse, telefoon (01U6)-310. Schoiiiven-Duivelandse Sportspiegel Burgh ontvangt zendag Halsteren Zierikzee moet uiterste best doen tegen De Schutters MEVO bindt de strijd aan met Middel burg Brusc Boys en Driewegen aan elkaar gewaagd LAND- EN TUINBOUW De eerste resultaten van de E.E.G.-verordeningen AMSTERDAM, 13-9. In de rede, waarmee 'hij donderdagmorgen in Amsterdam het tweede Europese mengvoedercongres opende, heeft minister Marijnen een zeer voorlo pige beoordeling gegeven van de se dert 30 juli geldende E.E.G.-veror deningen voor granen, varkensvlees, eieren en slachtgevogelte. Een enigs zins betrouwbaar beeld is nog moei lijk te krijgen, nu de verordeningen nog slechts zes weken van toepas sing zijn, vond de minister. Hij had echter de indruk, dat we niet onte vreden mogen zijn over de resulta ten. Wat de granen betreft lijkt de verordening redelijk goed te werken. Uiteraard moet nog een aantal „kin derziekten" worden overwonnen. Dit geldt natuurlijk niet alleen voor de granen maar ook voor andre sec toren, waarvoor het heffingsstelsel thans geldt. VOETBAL K.N.V.B. ZONDAG- VOETBAL. - Burgh krijgt zondag middag in de 4e klas G bezoek van Halsteren, dat i?i tegenstelling met de groen-wilten j.l. zondag met een zege is gestart. Toch geloven wij dat er voor de thuisclub wel een kans op een puntenverdeling inzit. Zie rikzee staat voor geen gemakkelijke laak bij het bezoek aan De Schut ters, waar hard aangepakt zal moe ten worden wil men niet met lege handen naar huis worden gestuurd. N.S.V. gaat met de beste papieren in handen op bezoek bij N.V.S., ter wijl Cluzona in staat moet worden geacht in eigen omgeving de puntjes binnen te halen op benjamin Sprun- del. S.C. Gastel gaat voor eigen publiek de handen vol krijgen aan Vosmeer. Bij hel treffen tussen Kruisland en Oude Molen behoort een puntenverdeling zeker tot de mogelijkheden. ZATERDAGCOMPETITIE. Mevo gaat zaterdagmiddag op het sport park Bannink de strijd aanbinden met het gepromoveerde Middelburg. Technisch moeten de gasten over een aardig elftal beschikken, dat ze ker zijn uiterste best zal doen de puntjes uit Zierikzee mee naar huis te nemen. Hopelijk is de wedstrijd van de oranje-witten tegen Terneu- zense Boys geen uitschieter geweest en komen zij ook deze maal met een behoorlijk resultaat uit de bus. Din- teloord heeft goede winstkansen bij Nieuwdorp, terwijl Chrislandia thuis de baas kan blijven over V.V.N. Arnemüiden, dat ook dit seizoen weer van plan schijnt te zijn een ernstige gooi te gaan doen naar de titel, zal zich bij het bezoek aan Ter- neuzense Boys wel niet laten verras sen. Spui geven wij weinig kan te gen het uitstekend gestarte A.Z.V.V., terwijl Zwaluwse Boys i?i eigen om geving favoriet is tegen S.V.V. '54. AFDELING ZEELAND. ZONDAG VOETBAL. - In de le klas A zijn wij benieuwd hoe Dreischor het er na zijn uitstekende start tegen Pa trijzen het er nu in eigen omgeving tegen Hansweertse Boys zal afbren gen. Laten wij hopen dat de blauw- witten ook deze maal de kaas zo maar niet van hun brood zullen la ten eten. Brouwershaven moet thuis in staat zijn de helft van de inzet te bemachtigen tegen Noormannen. De reserves van Zierikzee hebben op het sportpark nog lang niet van Patrijzen gewonnen, iels wat ook gezegd kan worden van Renesse, dat op bezoek gaat bij Kruiningen. Domburg maakt In de duinstreek van Walcheren een goede kans op de buit tegen Robur. In de 2e klas C kon het terreinvoordeel bij de be langrijke wedstrijd tussen Zonne- maire en Burgh II wel eens de door slag geven. Bij de ontmoetingen tus sen Renesse II en Brouivershaven II en die tussen S.V.O.W.K. en Drei schor II geven wij de thuisclub de beste kansen. ZATERDAGCOMPETITIE. - In de le klas heeft Bruse Boys in Drie wegen tegen S.V.D. wel een kansje op een puntenverdeling. A.Z.V.V. 11 heeft in Axel nog lang niet de ivinsl binnen tegen Meeuwen, terwijl wij Kats thuis zien winnen van Wol- faartsdijk. Kapelle staat op eigen grond voor een zware opgaaf legen V.C.K., waarbij een puntenverdeling zeker tot de mogelijkheden behoort. Yerseke III geven wij weinig kans op winst bij het bezoek aan Hoek. In de 2e klas C stelde W.I.K. vorige week bij Zeemeeuwen wat teleur, wat. evenwel nog geenszins wil zeg gen dat Brouwershaven 111 morgen middag te Kerkwerve zonder meer beslag op de winstpuntjes gaal leg gen. Duiveland kan zich te Ooster- land wellicht herstellen van de vo rige week tegen Brouwershaven 111 geleden nederlaag. In de 3e klas D zien wij Zwaluwen '61 te Scharen- dijke de eerste winstpuntjes be machtigen tegen W.I.K. II. Bruse Boys 11 en S.K.N.W.K. gaan onder elkaar uitmaken wie voorlopig hier de leiding in handen gaat nemeh. JUNIOREN. In groep A IV staat Zierikzee A I voor geen gemakke lijke taak bij het bezoek aan Wol- aartsdijk A I. Als de rood-zwarten hun tegenstanders niet te veel on derschatten zit er mogelijk een kansje op winst in. In groep B XI heeft Bruse Boys B 1 een goede kans bij Mevo B I. Zonnemaire B 1 zal de winst wel aan Zierikzee B I moeten afstaan, terwijl Dreischor BI wel een kansje maakt tegen Zie rikzee B II. S.K.N.W.K. B I kan wellicht beslag op de inzet leggen bij Duiveland B 1. In groep B XII hebben Burgh B I en Zwaluwen B I tegen Renesse B I en Zeemeeuwen B 1 de beste papieren in handen. B. J. TEN WESEPE FEUILLETON „Dan doe ik het ook", zei Frida. „Ja, wacht nu eens even", riep Josien uit, „het is de vraag, of die meneer van der Heiden jullie heb ben wil". „Dat vragen we hem direkt wel, zullen we hem dan maar roepen?" Drie dagen later werd de overeen komst klaar gemaakt bij de notaris. De handtekeningen zouden gezet worden nadat het vakdiploma be haald was door Frida of Greet. En het voorstel, om alvast bij de heer van der Heiden te komen werken, werd door hem met beide handen aangenomen. Zodat de drie meisjes ontslag namen en drie weken later hun taak begonnen in hun toekom stige zaak. Op de examendag was Ans ner veuzer dan ooit. Ze brak glazen en liet een kop koffie vallen. Meneer van der Heiden vond toen, dat het maar beter was om de rest van de dag vrij te nemen. Dat was in ieder geval voordeliger Voor de inventaris. Om vijf uur kwam er een tele gram: „Beiden geslaagd. Hoera!" Zodat Ans cn Josien die avond bij het station de meisjes stonden op te wachten met twee grote bloemrui kers. Op voorstel van meneer van der Heiden werd er een intiem feestje gevierd in het restaurant. En nog lang na sluitingstijd klonk de hel dere lach van de vier dolgelukkige meisjes. Het doel was bereikt, waar voor ze allen twee jaar gespaard hadden en twee van het viertal vele avonden gestudeerd hadden. De volgende dag werd dc over eenkomst getekend cn van het kapi taal gingen er twintigduizend gul den over in handen van de heer Van der Heiden. Enkele dagen later kwam de ves tigingsvergunning en de heer van der Heiden, die inmiddels al bezig was met inpakken, stelde de meis jes in de gelegenheid reeds op 16 juni de zaak over te nemen. „Die veertien dagen krijgen jullie van me ten geschenke. Ik wens jullie veel succes en als je mijn raad nodig hebt.... je kunt altijd op me re kenen Einde van het eerste deel TWEEDE DEEL Hoofdstuk 13 Waarin men zich gereed maakt voor de start. Op 15 juni, 's avonds om twaalf uur, werd het restaurant van der Heide voorgoed gesloten. De zware overgordijnen gingen voor de ra men en een groot karton werd be vestigd, waarop te lezen stond, dat de zaak wegens verbouwing en re organisatie tijdelijk was gesloten. „Bihnenkort heropening". Do volgende dag verhuisde het echtpaar van der Heiden cn brach ten. de meisjes hun bezittingen naar de grote kamers op de eerste ver dieping. Nu waren ze hier definitief baas. Zc liepen die middag als kin deren door het huis te rennen cn waren zo uitgelaten, dat Frida ten slotte zei: „Nou, zijn wc hier in een vakantiekolonie bf in een restau rant, dat we helemaal moeten om vormen?" Dankzij Josien's relaties met ver schillende harer klanten, kwam er een timmerman, een metselaar en een schilder, die volgens aanwijzin gen van de meisjes begonnen met de verbouwing. De grote restauratie zaal werd door een rolluik in twee- en gesplitst, want - zo meende Fri da - dan kun je de achterzaal nog eens verhuren voor een lezing of voor een gezelschap. Ze had via een adressenbureau een lijst gekregen van vrijwel alle bekende vrouwen verenigingen in het land en ze stel de met Josien, die daarin een expert was, een foldertje samen, dat te zij ner tijd aan alle adressen verzonden kon worden. In dc keuken kwam een ijs machine en buiten nam een firma de pui onderhanden. Josien zette zich aan het werk cn begon aan een enorme muurschildering in lichte tinten. Er kwamen moderne sche merlampjes, dc indeling van het restaurant werd economischer, zo dat er meer plaatsen beschikbaar kwamen. Van buiten kreeg alles ook een fris verfje en binnen drie weken had het min of meer ouderwetse restaurant een algehele modernise* ring ondergaan. Op een avond, toen Josien zo ch- geveer de laatste hand legde aan de muurschildering cn het binnenwerk zo goed als gereed was, kwamen do meisjes bij elkaar in dc salon. Ans haalde wat te drinken en Greet leg de eon doosje sigaretten op tifel. (Wordt vorlolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 6