Toverend met weinig kleren 4 krachtige middelen tegen pijn en griep! Chefarine,4 Meisje verduisterde zes mille AKTIE „GEZONDEN VOOR ZIEKEN" 250.000,- AAN PRIJZEN Noodtoestand in Jemen Reeds f 200.000,- bijeen voor Perzië Toeren door 't land ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 11 SEPTEMBER 1962 No- 19241 VOOR DE VROUW geven en laten leven Verrassend en voordelig Na de vakantie, als alles thuis weer een beetje z'n gewone gangetje gaat, gaan we ons vanzelf weer zo langzamerhand instellen op het ko mende seizoen. De zomerkleren worden gewassen, nagezien en weggeborgen. Najaars jurkjes komen weer te voorschijn en het wintermantelpak wordt ook al vast eens kritisch bekeken. Straks staan weer de feestavondjes en de partijtjes voor de deur en daarmee komen ook weer de zorgen voor onze uitgaansgarderobe. Graag willen we alles in orde hebben om steeds voor ons gevoel goed voor de dag te kunnen komen. De nieuwe mode wordt eerst eens onder de loupe genomen. Schokkende verrassingen in de nieuwe collecties kunnen we beter een beetje aan ons voorbij laten gaan, hoewel dat natuurlijk van ons kleedgeld afhangt. Maar, goed ge kleed gaan betekent niet altijd zeer gewaagde of opvallende creaties dra gen. Ook al behoeven wemiet zo erg te rekenen bij de aanschaf van iets nieuws. Eenvoudig gekleed gaan be tekent toch: er netjes uitzien en behoorlijk voor de dag komen. Let op de mogelijkheden Wat lijkt nu het meest verstandi ge om aan te schaffen? Gaat u kant en klaar kopen, kijk ook dan naar een japon waar wat meer mogelijk heden in zitten. Maakt u liever zelf uw kleding? Er zijn heel veel mogelijkheden: een eenvoudige, gladde basisjapon kan een uitgangspunt vormen. Kies een kleur, die u goed staat, niet een kleur die toevallig mode is. Een niet opvallende tint lijkt ons het meest gewenst. De keuze van de stof? Een goede kwaliteit die niet kreukt, is in de eerste plaats van belang. Van uw persoonlijke smaak hangt het af of u dunne wollen stof, fluweel, zijde, wol met zijde of jersey kiest. Dit zijn bijzonder geschikte stoffen voor een klein avondtoilet. Bekijk uzelf kritisch. En laat het ook van uw „lijn" afhangen welk model u kiest, of u een model zon der mouwen, met korte mouwtjes of met driekwart mouw neemt. Een luat grotere halsuitsnijding is wel op haar plaats. Vele mogelijkheden En nu kunt u met deze basisjapon oneindig variëren. Koopt u vooral royaal stof, zodat u een stola van dezelfde stof, al of niet tegenge- voerd met een contrasterende kleur, kunt maken. Of een jasje of bolero, indien u de mouwloze japon hebt gekozen. De mogelijkheid om van de stola een bolero of capekraag te ma ken is er ook altijd nog. Een stola van geheel ander materiaal of kleur kunt u er natuurlijk ook bij dragen. Wisselende accessoires, zoals tas en handschoenen, schoenen, bijoux en corsages, een paraplu in helle kleur zorgen vaak voor verrassende nieuwe effecten. Evenals omge knoopte ceintuurs, al of niet van de japonstof. Andere mogelijkheden zijn nog: speelse, losse panden, die aan een ceintuurtje bevestigd zijn: een over- rokje, soms in contrasterende kleur gevoerd, 't Hangt alles af van het initiatief en de persoonlijke smaak van de draagster. Rokken en bloesjes Dan kan uw voorkeur nog uitgaan naar 'n aparte rok en bloes. De rok Ingezonden mededeling Een der middelen zorgt ervoor dat de maag niet van streek raaktl. Chcfarine „4" bevat vier beroemde geneesmiddelen, die te zamen nog krachtiger werken. Ook zij, die een gevoelige maag hebben, kunnen het zonder bezwaar gebruiken, want één der bestanddelen beschermt de maag. Glazen buisje 20 tabletten f 0.80 Handige stripverpaMing 40 tabletten f 1,60 Voordelige flacon 100 tabletten f 3.60 Afd. Zeeland A.N.W.B. vergaderde te Haamstede Zeeland's commissaris reikte insignes uit HAAMSTEDE, 8-9. - Op zaterdag 8 september j.l. hield de afdeling Zeeland van de Koninklijke Neder- landsche Toeristenbond, de ANWB, haar jaarlijkse vergadering in hotel „Bom" te Haamstede. De vergadering stond onder voor zitterschap van jhr. mr, A. F. C. de Casembroot, lid van het dagelijks bestuur van de bond. Traditiege trouw zijn tijdens deze bijeenkomst een aantal chauffeursinsignes .Trou we Dienst' uitgereikt. De onderschei ding .Trouwe Dienst' verleent de ANWB aan chauffeurs, die geduren de 12%, 25 of 40 jaar onafgebroken in dienst waren van firma's, instan ties of partikulieren, alle bondsleden. Het insigne voor 40-jarige dienst werd uitgereikt aan de heren: A. Louwerse en P. v. d. Breda, en het insigne voor 12% jarige dienst aan de heren: C. de Kuyper, L. Minder- houd, J. J. van Sluys, P. van de Reest, J. W. de Voogd, L. Jobse, A. do Klerk, G. P. Machielse, P. Min- derhoud, H. Reurink. Alle in dienst van de N.V. Streekvervoer Walche ren te Middelburg. houdt u zo eenvoudig mogelijk en u prefereert de huidige mode, liefst dus iets gerend. Hierbij kunt u zich één of meer bloesjes aanschaffen en uw keus is nu haast onbeperkt. Een mouwloze met wijde hals, een recht of een wat meer aangesloten model. Of een tuniek, die wat langer over de rok valt. Bloes en rok mogen ook wel van verschillend materiaal zijn. De kleuren dienen dan wel goed op elkaar afgestemd te zijn. Accessoires spelen ook hier weer een grote rol. Bovengenoemde adviezen, al of niet aangevuld met uw eigen ideeën en aangepast aan uw eigen stijl, kun nen u helpen een uitgaansgarderobe samen te stellen, die er mag zijn en u het gevoel geeft van (opvallend) goed en niet altijd hetzelfde, gekleed te zijn. Onnodig haast te zeggen, dat bij al dit moois dat zo zorgvuldig werd uitgekozen, een goed verzorgd kap sel niet mag ontbreken. Bij een botsing tussen een auto bus, die van Ankara naar Istanbul op weg was, en een vrachtauto, zijn tien personen om het leven gekomen en zeven gewond. De bestuurder van de vrachtauto was waarschijnlijk aan het stuur in slaap gevallen. UTRECHT. - De wereldkampioen judo, Anton Geesink, is gewond ge raakt bij een verkeersongeluk, dat maandagmorgen omstreeks half acht op Rijksweg 2 bij Maarssen gebeur de. Geesink heeft daarbij een lichte hersenschudding opgelopen. SPORT ZWEMMEN „De Zeepaardjes" sloot seizoen met geslaagde jeugdwedstrijden Plannen tct contactversteviging in winterseizoen Een groot Zierikzeeënaar Doctor Jan Macquetstedelijk arts en dichter-schrijver ZIERIKZEE, september. Aan dich ters en schrijvers is Zierikzee nooit opvallend rijk geweest, hoewel de stad door rust en schoonheid toch wel uitnodigde het er met de schone letteren eens op te wagen. Een der uitzonderingen was doctor Jan Ma- quet, die in 1798 in één der huizen aan de Oude Haven op 67-jarige leeftijd overleed, na niet minder dan 42 jaar lang de geneeskundige prak tijk te hebben uitgeoefend. Daar naast had hij tijd gevonden voor het bekleden van allerlei ambten en tot schrijven en dichten, hetgeen graad meter zijn mag voor de grote werk zaamheid van doctor Macquet, die een voorname plaats inneemt in de rij van voortreffelijke achttiende eeuwers. Wat de ambten betreft, daarvan worden genoemd die van raad (1770- 1795), schepen (1785-1793), thesaurier (1791-1794) en burgemeester wa9 dr. Macquet in de jaren 1780, 1784, 1787 en 1791. Dan was hij kerkmeester van 1763 tot 1765 en de betrekking van stadsdoctor bekleedde hij van 1775 tot 1790. Andere funkties stip pen wij hier nog aan: rentmeester der geestelijke goederen in Schou- wen-Duiveland, overdeken van het Kleermakersgilde, landrechter van Schouwen, kraanmeester, regent van het Armekinderenhuis en ontvanger der huisschatting, een ongelofelijk belangrijk man dus. Doctor Macquet is nooit gehuwd geweest en zijn stoffelijk overschot werd door veertien dragers ter ruste gelegd in een graf onder het hoge koor in de Sint Lievensmonsterto- ren. Geen Zierikzeeënaar van geboorte Dr. Macquet intussen was geen Zierikzeeënaar van geboorte. Zijn grootvader stamde uit Frankrijk en hij was kind uit het huwelijk van Jan Macquet te Domburg, die in 1729 te Eikerzee in het huwelijk trad met Dana Pluijmpot, geboortig van Brou wershaven. Dr. Macquet werd te Brouwersha ven geboren en ook in deze stad ge doopt. Op 1 april 1733 werd hij als poorter van Zierikzee ingeschreven. Doorgaans geschiedde dit reeds op jeugdige leeftijd om betrokkenen een kans te geven de vereiste tijd van poorterschap mogelijk te maken hetgeen belangrijk was bij het ver krijgen van ambten. Op 11 septem ber 1751 werd hij ingeschreven als student in de medicijnen 'te Leiden en in 1756 behaalde hij zijn doctors graad. Nog in hetzelfde jaar kwam hij met kerkelijke attestatie van Leiden naar Zierikzee. Hij kocht een huis aan de Oude Haven, waarin hij met twee dienstboden tot aan zijn overlijden bleef wonen. Huis met pakhuis en stalling aan de noord zijde der Hoge Molenstraat bemaak- te hij testamentair aan zijn nicht Levina Duncan, echtgenote van Bo- nifacius Cau. Vele publicaties Dokter Macquet publiceerde een en ander op medisch gebied. Zo gaf hij een geneeskundige beschrijving van Zierikzee en de eilanden Schou- wen-Duiveland, waarin merkwaar dige bijzonderheden voorkomen over maatschappelijke toestanden in deze streek in die tijd. Meer naam maak te hij echter als letterkundige en dichter en hij was een der eerste leden van de Maatschappij van Ne- derlandsche Letterkunde. Bekend werden zijn „Dichtlieven- de Uitspanningen" in drie delen, die verschenen bij de uitgever J. de Kanter Zn. te Zierikzee in de periode 1772-1779. Een portret van dr. Macquet heeft men nooit kun nen achterhalen. In 1761 verscheen van hem te Lei den reeds het dichtstuk: „De vier jaargetijden" en in 1780 te Utrecht: „Proeve van dichtkundige letter oefeningen". In de bibliotheek der Leidse Maatschappij wordt nog een handschrift van hem bewaard en in de dertiger jaren van deze eeuw be schikte het Zeeuws Genootschap der Wetenschappen over verschillende stukken en brieven van hem, w.o. een gedicht over vrijheid, te Zierik zee geschreven in 1766. Geschriften over Zierikzee Zijn medisch oeuvre werd nog aangevuld met; Verhandeling over bijbelse ziekten; Inleiding tot de pa thologie of beschouwing van het menselijk lichaam in den zieken staat (3 delen) en op letterkundig gebied noemen wij nog een verhan deling over de voortreffelijkheid der oude en nieuwe poëten en over het schoon in de poëzie. In „Natuur kundige bespiegelingen" doet Ma cquet zich kennen als zedekundig leermeester, in „Mengelwerk" vindt men vrolijke en droevige herders zangen en vertellingen, vaderlandse gedichten en ook een tafereel over de oesternering en visserij te Zie-> rikzee. Verder een gedicht over mee- rederij te Zierikzee, de ruime en aanzienlijke tak van bestaan in die tijd, lange tijd de voornaamste steunpilaar van de landbouw. Na „Dichtlievende Uitspanningen" waarin hij een gefantaseerd verslag van de lotgevallen der stad Zierik zee gaf, verscheen later als tweede deel „Evangelische Tafereelen", ten slotte gevolgd door het bekend ge worden dichtstuk: „De eerste we reld". De naam van dr. Macquet is thans vergeten, maar in die dagen was hij een man van landelijke faam, die godsdienstzin paarde aan gemoede lijkheid, goedheid, opgeruimdheid en vrolijkheid en mild was in het oor deel over zijn medemens. Niet kouwelijk In Noorwegen heeft men proe ven genomen om vast te stel len welke dieren de laagste temperatuur kunnen verdra gen. Daarbij bleek dat de meeste dieren bij 45 graden onder nul nog konden leven. Walrussen en robben konden zelfs temperaturen van -85 graden verdragen. Ook de ijs beer kon bij deze zeer lage temperatuur nog leven. Bij een temperatuur van -100 graden kon geen enkel dier het meer harden met uitzondering van eenden en ganzen. Deze sna terden er bij 110 graden onder nul nog flink op los, aldus „Veevoeding". TILBURG, 10-9. Een negentienja rig meisje uit Tilburg is door de po litie aangehouden en ingesloten, ver dacht van verduistering van een en veloppe met f 6.000,aan buiten landse valuta. Donderdag j.l. kreeg zij van haar werkgever opdracht het couvert aan getekend te verzenden. In plaats daarvan nam zij het geld mee naar huis. Bij haar aanhouding ontbrak een groot gedeelte. Het onderzoek is nog niet afgesloten. Voor eon militaire rechtbank in Parijs is het proces begonnen tegen de 47-jarige Andre Canal, bijge naamd „de zwarte monocle", die er van beschuldigd wordt, hoofd te zijn geweest van de „aktie-, propaganda- en financiële groep" van de O.A.S. in het gebied van Parijs. ZIERIKZEE. 8-9. Hieronder vol- gen de uitslagen van de clubkampi- censchappen van de zwemvereniging „De Zeepaardjes", gehouden op za terdag 8 september 1962 om tien uur des morgens in het zwembad „De Val". Er werd gezwommen in twee verschillende leeftijdsgroepen, na melijk van tien tot en met 14 jaar en vanaf vijftien en ouder. De jon gens en meisjes kwamen in aparte series uit. giro 6200 t.n.v. ROTTERDAM loten 2.— per stuk Dato 15 september vangt een grote nationale loterij-aktie aan welke zal worden beëindigd op 31 oktober 1962. Niet minder dan 11 organisa ties, werkzaam op het gebied van de volksgezondheid zullen de op brengst verdelen. Deze 11 organisa ties zijn: alle kruisorganisaties, te weten: Het Groene Kruis, Het Oran je-Groene Kruis, Het Wit-Gele Kruis Het Nederlandsche Roode Kruis en voorts worden bedacht: de Nationale Stidhting Geestelijke Volksgezond heid, de Revalidatie, organisaties ter bestrijding van Kanker-Reuma- Astma-Polio en Tuberculose. Jongens 10 tot en met 14 jaar No. 25 meter (1 baan) schoolslag borstcrawl rugslag 1. Addie Plaating 25,0 sec. 21,0 sec. 25.1 sec. 2. Kees bij de Vaate 26,3 sec. 28,8 sec. 34,6 sec. Jongens vanaf 15 jaar. 50 meter (2 banen) 1. Rinus Kloote49,5 sec. 44,7 sec. Meisjes 10 tot en met 14 jaar No. 25 meter (1 baan) schoolslag 1. Annelies Franke 22,4 sec. 2. Mieneke Hoogerheijde 22,4 sec. 3. Ineke Goudswaard 22,0 sec. 4. Mia van Dijk 24,4 sec. 5. Ineke Legemaate 26,8 sec. 6. Atie Boot 26,4 sec. 7. Rea van Hoofstadt 28,1 sec. 8. Hannie Oosse 25,9 sec. 9. Mieke Tijsmans 26,5 sec. 10. Boukje v. d. Welle 30,8 sec. Totaaltijd 71,1 sec. Ie prijs 89,7 sec. 2e prijs 60,0 see. 154,2 sec. Ie prijs borstcrawl rugslag Totaaltijd 19,9 23,7 24.2 23.3 24.7 23,0 23.8 29,0 25,8 29,3 sec. sec. sec. sec. sec. sec. sec. sec. sec. sec. 22,3 sec. 64,6 sec. Ie prijs 27.5 sec. 27.6 sec. 27,2 sec. 24,2 sec. 30,1 sec. 31,0 sec. 30,0 sec. 37.5 sea 35.6 sec. 73.6 sec. 2e prijs 73.8 sec. 74.9 sec. 75.7 sec. 79,5 sec. 82,9 sec. 84,9 sec. 89.8 sec. 95,7 sec. Meisjes vanaf 15 jaar en ouder No. 50 meter(2 banen) schoolslag 1. Laura de Graag 55,0 sec. 2. Anna Otte 51,9 sec. 3. Caty Kuijper 57,0 sec. 4. Tineke Huneman 51,8 sec. Weinig belangstelling Hierbij dient opgemerkt te worden dat de opkomst en de belangstelling van de leden bedroevend slecht was. Van de jongens lieten er acht ver stek gaan, en bij de twee verschil lende meisjesgroepen maar liefst 20 in totaal, waarvan de meesten zon der enig bericht. Het bestuur waar deert daarom de 17 moedigen, die zaterdagochtend de straffe wind trotseerden, des te meer. Sportivi teit werd ook getoond door twee eer volle verliezers die in de schoolslag beide de kortste tijd maakten maai bij de door de wedstrijdcommissie toegepaste totaaltijd op de drie ver schillende zwemslagen juist buiten de prijzen vielen. Namelijk Tineke Huneman 50 meter schoolslag in 51,8 sec. en Ineke Goudswaard 25 meter schoolslag in 22,0 sec. Zwemseizoen besloten Met deze wedstrijden werd het zwemseizoen, dat praktisch is afge lopen, besloten. De trainingsavond op vrijdag gaat nog door zolang als het zwembad geopend blijft. De eerstvolgende activiteit van „De Zeepaardjes" is gericht op het borstcrawl rugslag Totaaltijd 47.8 sec. 52.2 sec. 155,0 sec. Ie prijs 58,7 sec. 60,5 sec. 171,1 sec. 2e prijs 52,4 sec. 65,1 sec. 174,5 sec. 59,0 sec. 67,8 sec. 178,6 sec. contact in het winterseizoen en zal plaats vinden in het „Huis van Nas sau" op vrijdagavond 14 sept. a.s. Het 'bestuur heeft dr. Mekel, tijde lijk werkzaam hier ter plaatse, be reid gevonden een gezellige en leer zame causerie te houden over medi sche verzorging van sportbeoefe naars en van zwemmers in het bij zonder. Dr. Mekel is als medisch verzor ger met onze nationale zwemploeg mee geweest naar de Europese kam pioenschappen te Leipzig en is een expert op dit gebied. Het bestuur van „De Zeepaardjes" wekt alle leden dringend op naar deze interessante lezing te komen. Het is voor de jeugdleden toegestaan om vergezeld van hun ouders deze lezing bij te wonen indien zij dat zelf wensen. De toegang is gratis en het is een unieke kans om eens te horen wat er zoal met onze top- zwemsters en -zwemmers gebeurt en wat er van hen geëist wordt in zul ke zware wedstrijden. Bovendien no digt het bestuur, als zodanig, andere bestuursleden, afgevaardigden en eventuele belangstellenden van alle andere sportverenigingen uit om deze causerie bij te wonen. Mr. N. Debrot gouverneur Ned. Antillen DEN HAAG, 10-9. - De rijksvoor lichtingsdienst maakt bekend datmr N. Debrot, directeur van het kabinet van de gevolmachtigd minister der Nederlandse Antillen, bij koninklijk besluit is benoemd tot gouverneur van de Nederlandse Antillen. Nicolaas Debrot, die de eerste An tilliaanse gouverneur is, werd op 4 mei 1902 op Bonaire geboren. Hij volgde middelbaar onderwijs in Nij megen, waarna hij in Utrecht en te Amsterdam rechten studeerde. Hij was in 1927 enige tijd repetitor in staatsrecht te Leiden. In 'de jaren 1928-1932 heeft hij in Frankrijk en Amerika gewoond, waar hij voor namelijk journalistiek en literatuur beoefende. Hij studeerde van 1933- 1939 medicijnen. Van 1942-1947 was hij arts in Amsterdam en van 1947- 1950 was hij arts op Curasao. Hij heeft sedert 1950 verschillende amb telijke en regeringsfunkties voor de Nederlandse Antillen bekleed in Wil lemstad en in 's-Gravenhage. Hij werd op 17 augustus 1950 lid van het college van algemeen be stuur, dat bij de invoering van de interimregeling automatisch 'de eer ste regeringsraad werd. Oude dichter over Chroesjtsjov NEW YORK, 10-9. De Amerikaan se dichter Robert Frost is zondag avond van een bezoek van tien da gen aan de Sowjet-Uniein New York teruggekeerd. De 88-jarige dichter, die premier Chroesjtsjov „een grote ouwe schurk" had genoemd, zei op het vliegveld Idlewild „dat had ik beter anders kunnen zeggen. Schurk is misschien een beetje te veel ge zegd. Ruw en gevat is beter". Frost zei naar Rusland gegaan te zijn met vooroordelen, die al of niet juist zouden blijken. „Ik heb er niet hoeven te herzien". Chroesjtsjov had hem gezegd' dat de Amerikanen vol- geng hem „te liberaal zijn om te vechten". Draaiende molen, sensatie in Nederland Nederland staat buiten de grenzen nog steeds bekend als een molen- land, aldus de „Molenaar". Het aan tal molens wordt steeds kleiner, het aantal draaiende molens is zeer klein. Het is zelfs zover gekomen dat een draaiende molen een sensa tie is geworden. De voordelen van gratis windkracht wegen zeker niet op tegen de nadelen van hoge ar beidslonen, de kostbare tijd, de korte arbeidstijden en de hoge onder houdskosten. De Provinciale Gelderse Molen commissie heeft het initiatief geno men één windmolen te laten draaien bij wijze van proef tegen een be scheiden draaipremie voor de be treffende molenaar. Het betrof de molen te Bronkhorst. Automobilisten, fietsers, wande laars, allen sloppen om naar de mo len te kijken. Als de molen draait komen er iedere dag bezoekers. MAASTRICHT. - Een groep van 90 personen uit veertien Afrikaanse landen zal op 15 september Maas tricht bezoeken. CAIRO, 10-9. De Egyptische krant „Al Ahram" heeft gemeld dat de imam van Jemen de noodtoestand heeft afgekondigd en de bewaking van zijn paleis in Taez heeft ver sterkt. Volgens het blad zijn deze maatregelen genomen nadat onge veer zesduizend personen voor het paleis van de imam en voor het mi nisterie van onderwijs te Sanaa-de monstreerden onder het uitroepen van „weg met de imam". Voor de ambassade van Saoedi-Arabië werd tegen Saoed gedemonstreerd. De po litie opende het vuur toen de menig te zich van het radiostation meester wilde maken. Er zouden gewonden zijn. 1961 slechtste jaar van de burgerluchtvaart DUBLIN, 10-9. De voorzitter van de Qantas Australian Airlines, Sir Hudson Fysh, heeft maandag op de achttiende jaarvergadering van de Internationaal Air Transport Asso ciation (I.A.T.A.) te Dublin ver klaard, dat het afgelopen jaar het slechtste in de geschiedenis van de burgerluchtvaart is geweest, waarin de geldelijke verliezen op recordpeil lagen. Hij zei voorts, dat er in ver houding tot het totaal aantal be schikbare plaatsen meer lege plaat sen waren dan ooit bij he't luchtver voer van passagiers het geval is ge weest. Sir Hudson legde deze verklaring af tegenover 220 afgevaardigden van 93 grote luchtvaartmaatschappijen. Wijn van Chroesjtsjov voor Kennedy NEW YORK, 11-9. De Britse lucht- vaartmaatschappij B.O.A.C. heeft be kendgemaakt, dat vijf kisten Rus sische wijn - een geschenk van pre mier Chroesjtsjov van de Sowjet- Unie voor president Kennedy - van avond (dinsdag) met een vliegtuig in New York zullen aankomen. DEN HAAG, 10-9. Op giro 777 van het hoofdbestuur van het „Neder landsche Roode Kruis" in Den Haag was maandagmorgen een bedrag van f 227.472,binnengekomen, ten ba te van de slachtoffers van de aard bevingen in Perzië. Leerlingen van de bakkers vak school in Leeuwarden, die zaterdag boterkoeken hebben verkocht, heb ben met deze aktie drieduizend gul den bijeengebracht. Ze hebben dit bedrag overgemaakt op giro 777, Olifant gestolen te Rotterdam ROTTERDAM, 10-9. Uit de stallen van het circus „Boltini", dat zijn tenten heeft opgeslagen op de St. Jacobsplaats te Rotterdam, is een kleine olifant gestolen, luisterend naar de naam „Baby". De dader is naar alle waarschijnlijkheid een lid van het personeel, een kleine don kere Spanjaard met een snor, onge veer 40 jaar oud. Na de voorstelling van zondagavond verklaarde de Spanjaard nl. tegen een collega dat hij een speciale opdracht van zijn directeur had gekregen om met de olifant te paraderen in de Utrechtse binnenstad. De directie van het cir cus zegt van een dergelijke afspraak niets te weten. Maiszwendel in Duitsland BONN, 10-9. In Bonn is maandag het proces begonnen tegen twee kooplieden, die getracht hebben door middel van zwendel met maisinvoer- vergunningen de Westduitse staats kas voor 1.9 miljoen mark op te lich ten. Terechtstaan de 27-jarige Wil helm Schrameyer uit Roxel in West- falen en de 35-jarige Henrich Pieper, zonder vaste woonplaats. In deze zaak wordt hun alleen ten laste ge legd, dat zij een Hamburgse firma voor 43.000 mark lossingskoslen heb ben opgelicht Nieuw soort N.S.-abonnementen UTRECHT, 10-9. Ten behoeve van het bedrijfsleven zullen de Neder landse Spoorwegen een nieuw soort abonnementen invoeren, geldig voor onbeperkt reizen over het gehele net. Het betreft hier een abonnements kaart met een geldigheidsduur van drie, zeg of twaalf maanden, waarop alternatief twee personen (maar niet tegelijk) kunnen reizen. De prijs van deze kaarten is voor de eerste klasse 500 gulden per drie maanden, 960 gulden per zes maan den en 1.800 gulden per jaar. Voor de tweede klasse zijn deze bedragen respektievelijk 350, 670 en 1.250 gul den. Prins Bernliard speelde tegenmachine AMSTERDAM, 10-9. Prins Bern- hard heeft maandagmiddag een be zoek gebracht aan de N.V. Interna tionale Bedrijfsmachine Maatschap pij (I.B.M.) aan de Johan Huizing- laan te Amsterdam. De prins speelde tijdens een rondgang door het be drijf een wedstrijd tegen een elek tronische rekenmachine, waarbij het er om ging een schijf in een bepaald veld van een schaakbord te krijgen. De prins merkte lachend op dat het eigenlijk oneerlijke concurrentie was. Het elektronische brein was echter ongenaakbaar en de prins verloor de eerste twee partijen. Met assistentie van deskundigen won de prins de derde partij. Delft ruimde trouwkoetsjes op DELFT, 10-9. De koetsjes, die bij trouwpartijen 'n zo vertrouwd beeld langs de Delftse grachten vormden, zijn onder de hamer gegaan. De stal houderij H. C. Jansen te Delft heeft wegens personeelsgebrek lot verkoop van koetsen, paarden, hoofdstellen, stallantaarns enz. moeten besluiten. De koetsjes brachten tegen de f 300,- per stuk op. De Jan-plezier, die bij feestelijke gelegenheden zo vaak voor de Delft- se studenten heeft gereden ging voor f 500,naar circus-directeur Toni Boltini, die deze daarna aan het Delftsch studentencorps cadeau deed. Tweehonderd groenen hebben daar na in triomf de wagen weggereden. Opvallende activiteit in wateren rond Bruinisse BRUINISSE, 30-9. Op de wateren rond Bruinisse heeft zondag en maandagmorgen een merkwaardige activiteit geheerst. Zondagmorgen lag het 550 ton grote motorschip „Gerardus" in het Slaak met machineschade. Het schip werd door kapitein S. Fokkens met zijn nieuwe sleepboot „Diana" op gepikt en naar de vluehthaven te Bruinisse gesleept. Verder werd door enkele boten de gehele dag gevist naar drijvende voorwerpen die uit de „Dorus Heij- mans" spoelden. Maandagmorgen strandde, juist buiten de werkhaven in de Kram merplaat (oostkop), het 500 ten me tende motorschip Néllie" uit Gro ningen, dat daar zijn lading had ge lost. Drie sleepboten, de „Diana" van kapitein Z. J. Bonis, de „I'Esperance" van kapitein Stout en de „Makles" van kapitein Bloois, schoten te hulp en trokken het onfortuinlijke schip weer in dieper water. Tenslotte sloeg een grijper van een Thomsen-kraan tegen het motorschip „Hilda" van kapitein Hamelink uit Terneuzen. Dit veroorzaakte enkele lekke nagels in de boeg, zodat ook dit schip in reparatie moest. Broodoorlog in Zwolle ZWOLLE, 10-9. Vandaag (dins dag) zullen vele Zwolse huisvrou wen voor de normale broodsoorten f 0,16 per 800 gram minder gaan be talen. Dit is een uitvloeisel van de broodoorlog, die de algemene ver bruikscoöperatie „Samenwerking" Zwolle, waarvan het hoofdkantoor in Deventer is gevestigd, vandaag heeft verklaard aan Dragstra's broodfabriek. Zij heeft tot een prijs verlaging van 0,16 besloten, omdat de directie van Dragstra plotseling vier broodbezorgers heeft overgeno men van de combinatie „Samenwer- king"-firma J. B. Redeker, die de vorige week tot stand is gekomen. DENEKAMP. De 24-jarige mej. M. ten B. uit Denekamp is in het ka tholieke ziekenhuis in Enschede aan de gevolgen van een verkeersongeluk öp zondag 2 september overleden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 5