Bent u ook zo precies als Ria? „Dorus Heijmans" - drijvende bitumen- fabriek gezonken STAD EN PROVINCIE STAD EN PROVINCIE Nederland schenkt Perzië f 50.000,- De Schouwse praalwagen voor het fruit corso te Goes Wonderbaarlijke redding te Zierikzee Man ploetert door (zoete) gracht en redt meisje Wachters te Bruinisse aan land gebracht JAAKVERGADERING SPORTVERENIGING „BURGH" URUINISSE, 8-9. De „Dorus Her mans" van de tirma Heijmans uit Rosmalen, de „drijvende bitumenfa- briek", die gebruikt werd bjj het aanbrengen van asfalt boven en on der water aan de Grevelingendam, is zaterdagmorgen om half tien ge zonken. Het schip lag by de zoge naamde oostkop, de 1200 meter brede sluitgat van de Grevelingen, dat nog moet worden gedicht. De wachts- lieden werden door een sleepboot van boord gehaald en te Uruinisse aan land gebracht. Het schip is van origine een oud landingsvaartuig. Het had vry kost bare machines aan boord voor het maken van asfaltmengsels. De „Dorus Heijmans" is waar schijnlijk enig in zijn soort op de wereld. Het is gebouwd in nauwe sa menwerking met de Shell. Eigena resse is de N.V. „Bitumarin", waarin o.a. compareren de firma Heijmans uit Rosmalen en de Koninklijke Ne derlandse Wegenbouwmaatschappij te Utrecht. Aan boord bevindt zich een com plete elektrische installatie, want al le machines, lieren etc. worden elek trisch bediend, alsmede een complete asfaltfabriek. Normaal werken op het schip 28 a 30 man personeel. Deze waren op twee na met het Ria is een vrouw, die ontzettend precies is. Zij vat haar taak als huis- vrouw bijzonder serieus op en doet erg haar best, om het huis en het huisraad goed te onderhouden en er voor te zorgen dat alles er tot in de puntjes uitziet. Natuurlijk is dit te prijzen, maar de medaille heeft ook een andere kant. Haar man en haar kinderen zijn niet zo precies als de vrouw des huizes. Er ligt wel eens rommel op tafel of op de grond, het speelgoed ivordt niet opgeborgen en wat al niet meer, met als gevolg dat moeder voor alles opdraait en,., niet helemaal ten onrechte boos wordt en de andere huisgenoten op hun tekortkomingen wijst. Ria's vriendinnen vinden, dat zij als huisvrouw weieen wat ovedre- ven opvatting heeft van haar taak. Manlief mag in de kamer niet ro ken, want dan worden de gordijnen zo snel bruin. Elk papiertje, elke ongerechtigheid wordt dadelijk en zonder verwijl opgeruimd, kortom het huis ziet er steeds uit als een modelwoning in een showroom. Dat is natuurlijk heel aardig, maar - zo oordelen de anderen - het bederft voor de huisgenoten de sfeer en wel soms in die mate, dat ze hun heil buitenshuis gaan zoeken. Soms zit Ria alleen in haar keurig geboende woninkje en dan vraagt zij zich niet begrijpend af waaróm man en kidneren zo vaak buitens huis zijn en niet weten hoe vlug ze de woning weer moeten verlaten, als ze de maaltijden verorberd hebben. Rit begrijpt er niets van. Ze is toch een goede moeder, meent ze. Ze doet toch zo haar best, ze werkt van de vroege ochtend tot de late avond en krijgt geen waardering, slechts een zaamheid is haar deel. Een huis meet een woning zyn Tegen vrouwen als Ria zouden we willen zeggen: „Uw huis moet een woning zijn". Weet u eigenlijk wel xoat een woning is? Een woning is een verblijf waar je ook leeft, ivant wonen betekent leven in een huis. En leven betekent toch doen, bezig zijn en dus ookrommel maken! Nu is dit laatste wat sterk uit gedrukt! In veel gevallen hoort dat er toch wel bij. U moest eens weten wat een ongezellige indruk een keu rig aan kant zijnde woning eigenlijk oplevert, want de bezoeker krijgt niet de indruk dat hier wordt ge leefd. Gezelligheid ontstaat pas door dat je kunt zien dat er mensen le ven, dat er sfeer is. Nu behoeft dit natuurlijk niet in te houden dat sfeer synonie mis met rommel, maar tocvh wel met een beetje rommel. Het is bijvoorbeeld niet erg, dat er was as in de asbakjes ligt. Die be hoeven niet dadelijk te worden ge reinigd. Wanneer een stoel niet pre cies op zijn plaats staat, is dat ook geen ramp. Wanneer er wat speel goed van de kinderen op tafel ligt, betekent dat niet dat de kamer rom melig is, althans dat behoeft niet. Maar aan al die kleine dingen zie je dat er in zo'n huis geleefd, ge woond wordt en dat brengt een ze kere sfeer van gezelligheid met zich mee, een sfeer die het voor de be woners en bezoekers prettig maakt er te vertoeven. Wat doet een goede huisvrouw? Aletta is van een heel ander slag. Zij is een goede huisvrouw, slooft zich niet af om elke kleine onge rechtigheid dadelijk op te ruimen en haar woning een modelwoning te laten zijn. Neen, zij laat de huisge not enhun gang gaan. Ze geeft ze de mogelijkheid te leven in het huis en zij rxLimt slechts dat op wat volgens haar beslist nodig is, om het geen rommel te laten worden, maar ze laat dat liggen en staan, wat moge lijk is. Hierdoor ontstaat de echte huiselijke sfeer, de woonsfeer, die het huis voor de gezinsleden maakt tot een echt thuis, dat wat ze nodig hebben. Natuurlijk betekent het boven staande niet, dat ega en kinderen maar ongelimiteerd afval kunnen rondstrooien. In zo'n geval verwijst Aletta onder opgaaf van redenen de rommelmakers naar de schuur of zolder, alwaar ze naar hartelust kunnen knutselen en rommelen. De huisvrouw heeft wel tol taak hoofdzakelijk in verband met de op voeding van haar kinderen, deze te wijzen op de grenzen die er zijn. Het is dus volkomen normaal dat moeder de kinderen bepaalde dingen ver biedt te do enin de kamer, wanneer er veel overhoop gehaald moet wor- weekeinde naar huis. De twee wachtslieden J. Bos en T. van der Haar uit Rosmalen, bemerkten za terdagmorgen dat er iets mis was, want in de kembuisruimte begonnen de potten en pannen te drijven. In de nabijheid lag de sleepboot Nel ly", kapitein W. Stelt uit Maasbracht. Gedrieën probeerden zij het schip drijvende te houden door aanhou dend te pompen, maar het lukte niet. Tenslotte moesten de wachtsmannen wel aan boord van de sleepboot gaan, waarna het schip zonk. Ter plaatse gewerkt Omdat het schip ter plaatse al ge werkt had, ligt het niet diep. Bij hoog water staat er plm. vijf meter water, zodat bij eb grote delen van het schip boven water uitsteken. De „Dorus Heijmans" was de laat ste jaren een vertrouwde verschij ning in de omgeving van Bruinisse gewerden, o.a. lag het hier geruime tijd in de haven. Heden (maandag) zou men met het werk gereed gekomen zijn. Aange nomen kan worden dat door het zin ken van het schip een deel van de drempel in de noord-Grevelingen be schadigd is. Aan het lichten van de „Dorus Heijmans" zal geen bok te pas hoeven te komen. den. Ook is het normaal dat moeder hen leert gemaakte rommel zelf op te ruimen, kortom al die dingen die bij een goede opvoeding nodig zijn. Waak er voor al te precies te zijn. Want al te precies betekent een on- bewonobare woning voor de rest van het gezin, onenigheid en ongezellig heid. Weest wat soepel op dit gebied en u zult zien, dat u de gezelligheid in huis stimuleert en daarnaast zelf minder te doen hebt! ELLY MARTINS. DE SPORTTÖTO DEN HAAG, 9-9. Het aantal deel nemers aan de sporttoto bedroeg de ze week 623.513, die in totaal 755.892 gulden inlegden. Van dit bedrag zijn als prijzen beschikbaar gesteld een eerste prijs van f 137.195, een twee de prijs van f 74.833 en een extra- prijs van f 37.416. Zondagavond had zich één deelne mer met 13 goede uitslagen gemeld, terwijl zowel voor de tweede als voor de extra-prijs reeds 25 gega digden waren. Wonen onder zee MARSEILLE. Voor de Franse Mid dellandse zeekust nabij Marseille be gon maandagochtend een proef, die moet uitwijzen of het mogelijk is ge ruime tijd onder water te werken en te wonen. De behuizing, waar twee duikers gedurende zeven dagen zullen wo nen, heeft een cylindervormig model en zal op 10,5 m. diepte bij het eiland Frioul op de zeebodem rusten. Het huis, dat „Diogene" heet, zal zo wor den neergezet dat het een luchtbel met een druk van 2 atmosfeer be vat. In de ruimte komen behalve het gewone huisraad een televisie toestel en een telefoon te staan voor het contact met de buitenwereld. Omgekeerd zal een televisiecamera er voor zorgen, dat men het leven van de twee duikers - Robert Falco uit Marseille en Claude Wesly uit Duinkerken - precies zal kunnen volgen. Overdag zullen de twee in duikerpakken buiten hun „huis" verschillende werkzaamheden moe ten verrichten. ZIERIKZEE Een kampioensram Op de recentelijk te Goes gehou den fokveedag, vanwege het Scha penstamboek van Zeeland voor het geregistreerde Texelse ras, behaalde de ingezonden ram van de heer A, C. Struyk het kampioenschap. SEROOSKERKE De collekte voor de kankerbe strijding heeft alhier opgebracht f 103,35. Het organisatiecomité is dankbaar jegens alle medewerken den en de burgerij voor de betoonde milddadigheid. HAAMSTEDE Veragdering A.N.W.B. Het hoofdbestuur van de A.N.W.B. houdt elk jaar een afdelingsverga dering in elke provincie van ons land. Dit jaar was Haamstede aan de beurt en zaterdagmiddag werd deze bijeenkomst onder voorzitter schap van Jhr. mr. A. F. C. de Ca- sembroot in hotel Bom gehouden. Verder waren nog enige hoofdbe stuurders van de A.N.W.B. aanwezig. De vergadering werd verder gecom pleteerd door de verschillende con suls, waaronder water- en kampeer- consuls van Schouwen-Duiveland. Hoofdzaak van deze vergadering was het werk van dc A.N.W.B. nog eens te onderstrepen, terwijl de aanwezi gen, die al het werk voor de Bond pro deo doen, een diner werd aange boden. Tevoren had het gezelschap een bezoek aan Zierikzee, aan de ge restaureerde kerk van Dreischor waar de heer P. van Beveren tekst en uitleg gaf, en aan dc uitkijktoren gebracht. BURGH Schuurtje met wasmachine afgebrand Vrijdagmiddag, omstreeks 15.30 uur, brak brand uit in een schuurtje van de heer M. Krijger, staande naast zijn woning aan dc Mecldiik. Omwo nenden ontdekten de rookkolom en waarschuwden dc brandweer, die zeer snel met de nevelbluswagen ter iflaatse was. Met 2 stralen werden spoedig de restanten geblust. De brandweer kon echter niet verhinde ren, dat een gloednieuwe wasmachi ne, een fiets en al het gereedschap verloren ging. Verzekering dekt de schade. Over de oorzaak tast men in het duister. BROUWERSHAVEN Bijeenkomsten bejaarden beginnen weer Op woensdag 12 september zal te Brouwershaven weer een begin ge maakt worden met de bijeenkom sten voor de ouden van dagen in het jeugdgebouw. Deze eerste middag bestaat uit een aantrekkelijk film programma. Alle bejaarden zijn na mens het comité weer van harte welkom. NOORDGOUWE Ter aarde bestelling wijlen J. Hage Zaterdagmiddag vond te Noord- gouwe de teraardebestelling plaats van wijlen de heer J. Hage, die ruim dertig jaar met grote plichtsbetrach ting was werkzaam geweest bij de familie J. Vis. De heer Hage was duidelijk een man van de oude garde Zijn heengaan betekent voor vrouw, kinderen en vrienden een groot ver lies. Jarenlang was de heer Hage werkend lid van het muziekgezel schap „Con Amore". Vele leden woonden de begrafenis, waarop woorden van troost en waardering werden gesproken, bij. DUIVELAND Collekte Plattelandsvrouwen Door de leden van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen werd een buscollecte gehouden voor het Ko ningin Wilhelminafonds (kankerbe strijding). Deze bracht te Ouwerkerk f 85,35 en te Nieuwerkerk f 215,15 op. Een mooi resultaat, waarvoor gevers en eollectrices hartelijk dank wordt gezegd. BRUINISSE De heer L. Bal wethouder voor de P.v.d.A. In de vergadering van de gemeen teraad van Bruinisse van 4 septem ber werd tot wethouder benoemd de heer L. Bal Jz. De heer L. Bal is geboren te Bruinisse en 52 jaar oud. Hij was bij de laatste gemeente raadsverkiezingen lijstaanvoerder van de Partij van de Arbeid; in de plaatselijke afdeling van die partij maakte hij sedert 1946 deel uit van het bestuur. Hij is bedrijfsleider van de betonwarenfabriek J. Griep te Bruinisse. Sinds 1953 werd één der wethouderszetels in Bruinisse bezet door een lid van de Partij van de Arbeid, alleen vorig jaar werd deze traditie onderbroken door de benoe ming van de heer C. Kik als tweede wethouder van de S.G.P., zulks we gens het in tijdelijke gemeentedienst treden van wethouder D. van den Berg. Heupbeen gebroken bij val Mevrouw C. Nieuwersteeg-van den Berge kwam vrijdagavond in de na bijheid van haar woning zodanig te vallen, dat zij haar heupbeen brak en in het Zweedse Rode Kruis zie kenhuis moest worden opgenomen. Premier Macmillan opent heden (maandag) een topconferentie van het Gemenebest die zich naar ver wachting de eerste week zal bezig houden met de kwestie van de Brit se toetreding tot de Europese Econo mische Gemeenschap en de gevol gen daarvan voor de andere landen van het Gemenebest. Op 25 september zal een poging gedaan worden de Amerikaanse ruimtevaarder Walter Schirra een ruimtevlucht van zes banen om de aarde te laten maken, zo is zaterdag avond in Washington bekend ge maakt. SPORT VOETBAL MEVO-Terneuzense Boys Het nogal ingrijpend verjongde elf tal van MEVO heeft zaterdagmiddag op het sportpark „Bannink" voor een aangename verrassing gezorgd door op Terneuzense Boys zijn eerste winstpuntjes te boeken. Vooral de verdediging van de oranje-witten, met doelman Jaap Bij de Vaate aan het hoofd, heeft zich in deze wed strijd uitstekend geweerd. Ondanks de drie doelpunten schonk de voor hoede nog geen volledige bekoring. Lupgens toonde zich cp de rechts buitenplaats nóg niet volledig in vorm. Nolet deed verdedigend uit stekend werk, maar toonde zich, als dit nodig was, te weinig in de voor ste gelederen. Midvoor K. Baart legde met zijn drie doelpunten de basis voor de overwinning. Een speler met een goed schot, die evenwel nog wel eens moeite heeft met het passeren. Linksbinnen v, d. Welle zal zeker meer initiatief moeten tonen om in de vierde klasse te kunnen mee draaien, terwijl linksbuiten K. de Oude goede met minder goede mo menten afwisselde. Terneuzense Boys, dat in het vo rige seizoen in de bovenste helft van de competitieladder eindigde, viel in zijn geheel tegen. De bezoekers begonnen met een licht veldoverwicht, maar verder dan de uitstekend spelende achter spelers J. Eikenhout en P. Bij de Vaate wisten zij het niet te brengen. Aan de andere kant ging een hard schot van Baart net naast het heilig dom van doelman De Feiter. In de negende minuut weet de thuisclub de leiding te nemen als B. Lupgens zich op de rechtervleugel goed vrij weet te spelen, waarna hij het Ieder naar Baart plaatst die onhoudbaar inschiet (1-0). Bij een tegenaanval van de Boys weet Piet Bij de Vaate op de doellijn eon schol van v. Dix- hoorn te keren. Door een scheids- De vrijdagavond gehouden jaar vergadering van de sportvereniging „Burgh", onder voorzitterschap van de heer W. L. Deurloo, werd door een groot aantal leden bezocht. De voorzitter wenste de korfbalieden geluk met de behaalde kampioen schappen, namelyk het eerste, het tweede en het juniorentwaalftal. Ook de twaalftalcommissie werd in dit succes betrokken, evenals de auto bezitters die voor het vervoer van de spelers zorgden. De voorzitter was niet ontevreden over de voetbalresultaten. Burgh I eindigde in de middenmoot en boekte vooi'al in het slot van de competitie succes, toen de groen-witten uit ne gen wedstrijden 15 punten behaal den. Spijtig was dat enige spelers de reglementen overtraden en in aan raking kwamen met de strafcommis- sie. Ook de andere elftallen deden goed hun best, maar kwamen niet tot topprestaties. De heer Deurloo bracht dank aan spelers, elftalcom missie, strafcommissie, de heer C. van Nieuwenhuijze en andere con- tributie-inners, de heren M. Vier gever en Th. Wessels van de toto, alsmede de jeugdcommissie. Zeer verheugd was de voorzitter over de mededeling van burgemees ter Röell, vorige week te Renesse ge daan, dat de bouwplannen voor de nieuwe gymnastiekzaal gereed zijn. Speciaal welkom heette de voor zitter de ere-leden de heren J. Blom en A. van Zuijen en de aanwezige leden van verdienste. Uit het jaarverslag van de secre taris, de heer D. .E. Mooy, bleek dat de vereniging 150 leden en 140 dona teurs telt. Het sportpark verkeert in uitstekende staat, waarvoor de ge meente dank werd gebracht. De fi nanciën geven een goed beeld: saldo vorig jaar f 269,01. De reiskosten be liepen ruim f 2.000,De begroting werd goedgekeurd met in inkomsten en uitgaven een bedrag van f 5.569,01. Samenstelling commissies In de elftalcommissie werden be noemd de heren L. W. Bakker, P. M. de Jonge en W. P. Kloet. De straf commissie zal weer bestaan uit de heren J. de Haan, J. A. Minneboo en Jac. Steur. Voor de kascommissie werden aangewezen mej. C. van Nieuwenhuijze en de heren T. Stoel en Jac. Steur. Daar geen tegenkan didaten waren aangewezen werd het gehele negentallige bestuur herbe- DODELIJKE ONGELUKKEN LEEUWARDEN. De negenjarige T. R. Aukes te Doniaga (Friesland) die door een bestelauto was gegrepen, toen hij vlak voor zijn ouderlijke woning plotseling de weg overstak, is zaterdagmorgen in het Sint. An- toniusziekenhuis te Sneek aan zijn verwondingen bezweken. AMSTERDAM. De 62-jarige heer L. Melchior uit Amsterdam heeft bij een poging de 2.400 meter hoge Lon- zaspitze in de Höhe Tauern in Oos tenrijk te bestijgen de dood gevon den. VOORTHUIZEN. De 24-jarige mevrouw Plantagie-Lievenstrooi uit Voorthuizen, die met haar man en het echtpaar Woudenberg, eveneens uit Voorthuizen, een vakantietocht naar Frankrijk maakte, is zaterdag om het'leven gekomen toen de auto, waarin de echtparen reden, bij Lyon tegen een boom botste. ALMELO. Door een 26-jarige automobilist, G. K. uit Almelo, die volgens de politie onder de invloed van sterke drank over de weg la veerde, is zondagmiddag om half drie op de Turfkade te Almelo de 69-jarige wielrijder N. Schoonen- berg uit de buurtschap Aadorp aan gereden en zo ernstig gewond, dat hij enige tijd later in het Prinses Irene ziekenhuis, waarheen hij was overgebracht, overleed. 3-2 rechterlijke dwaling weten de Boys in de 18e minuut uit een (indirecte) vrije trap wegens gevaarlijk spel, welke door v. Houte via de onder kant van de lat ineens werd inge schoten, de balans in evenwicht te brengen (1-1). Bij een aanval van de thuisclub schiet De Oude buiten be reik van de doelman net over. Baart probeert het even later met een tweetal schoten welke net naast gaan. Op fraaie wijze weet doelman Bij de Vaate dan een paar gevaar lijke aanvallen te onderscheppen, terwijl hij even later de doorgebro ken De Kubber het leder weet te ontfutselen. De tweede helft is nog maar nau welijks twee minuten oud als Baart een voorzet van De Oude in een doelpunt weet om te zetten (2-1). Doelman Bij de Vaate moet aan de andere kant al zijn talenten tonen als de linksbuiten van de Boys is doorgebroken, wat hem goed afgaat. MEVO krijgt dan een veldoverwicht, maar de voorhoede is hierbij steeds numeriek in de minderheid om dit met succes te kunnen bekronen. Bij een mooie voorzet van De Oude is niemand aanwezig om het leder in te schieten. Een mooi vlcugelschot van De Oude weet De Feiter met reel moeite over de lat te werken. Als er 19 minuten gespeeld zijn, krijgt MEVO op twintig meter van het doel een vrije trap te nemen, welke Baart via de voet van links achter J. Hamelink in het net laat verdwijnen (3-1). De Boys geven het hieijna nog niet op cn in de 25ste mi nuut zien zij hun volhouden beloond als linksbinnen P. Geelhoed een voorzet van De Jonge onhoudbaar inschiet (3-2). Ondanks enige gevaar lijke momenten weet de MEVO-de- fensie verder stand te houden en zo twee kostbare puntjes in de wacht te slepen. noemd. Geen bezwaren werden ge opperd tegen vaststelling van nieuwe reglementen, waarin door de K.N.V. B. enige wijzigingen aangebracht zijn. In verband met de behaalde kam pioenschappen werd een feestcom missie in het leven geroepen, be staande uit de heren L. W. Bakker. L. van Nieuwenhuijze, Alb. Visser en Th. Wessels. Bij de rondvraag gaf de heer W. J. Steur als zijn mening dal het derde jaar in de vierde klas K.N.V.B. altijd 't moeilijkst is geweest. Daar om zou hij graag zien dat de ploeg reeds nu bij de start de kracht op levert, waarvan bij de laatste com petitiewedstrijden blijk werd gege ven, wat zelfs kampioen Nieuw Borg- vliet heeft moeten ondervinden. Namens leden en bestuur werd de voorzitter dank gebracht door de heer S. Roos. In zijn slotwoord deelde de voor zitter nog mee dat naar Burgh-speler M. Bliek - momenteel in Nieuw-Gui- nea - een bandopname is gestuurd met naast de stemmen van de ouders- die van enige plaatselijke sportfigu- ren. Tenslotte betreurde de voorzitter dat dit jaar geen senioren-elftal in de zaterdagcompetitie is ingeschre ven, maar hiervoor dingt nu een A- juniorenploeg mee. DEN HAAG, 10-9. De Nederlandse regering heeft na overleg met de Perzische regering f 50.000,ge schonken voor hulp in het door de aardbevingen zwaar getroffen ge bied in Perzië. De schenking kan naar keuze in geld of goederen wor den opgenomen. „Vreemdelinge" had succes met wisseltruc GRONINGEN, 8-9. Uit een groot garagebedrijf aan de Heereweg te Groningen zijn 23 bankbiljetten van 100 gulden gestolen. Zo werd bij het opmaken van de kas ontdekt. De po litie neemt aan, dat een onbekende vrouw, die een niet te herkennen taal sprak, en die in het kantoor is geweest, zich aan deze diefstal heeft schuldig gemaakt. Haar signalement is verspreid en haar opsporing is verzocht. Dezelfde vrouw heeft in Amster dam kans gezien met een wisseltruc f 1050 te pakken te krijgen. WESTERSCHOUWEN, 8-9. - Met inspanning van alle krachten is vo rige week het grove werk van de praalwagen, waarmede de gemeente Westerschouwen aan het Goesse Fruitcorso deel zal nemen, gereed gekomen. Dinsdag zal het gevaarte met hoog water per Zandkreek over de Oosterschelde vervoerd worden. De tien meter lange wagen stelt dit jaar een fragment voor uit de operette „lm Weiszen Rössl" (Het witte paard) van Ralf Benatzky. Het is het gedeelte waarin de herberg in Salzkammergut voorkomt en wel het bezoek van keizer Franz Joseph aan die herberg. Op de wagen is de herberg uitgebeeld met daarvoor het bergmeer. Achter de herberg het dorpje met het bekende kerkje en daarachter de bergen. Verder op de wagen een oplopende weg naar de herberg. De rest is aanstaande za terdag in Goes te zien. Voor degenen ZIERIKZEE, 10-9. Eén dezer da gen vond alhier een ongeluk plaats, dat echter wonderwel is afgelopen, dank zij het bijzonder doortastend optreden van de heer S., te beschei den wellicht om het aan de krant te vertellen. Dit doet echter geen af breuk aan het glasharde feit, dat hij een kind van een wisse dood heeft gered. Het ongeluk gebeurde in de buurt van de Wandeling op de plaats waar de bossages zijn onderbroken met een brede grasglooiïng, zoals men die in het Slingerbos nieuwe stijl wel meer aantreft. Deze grasglooiïngen oefenen n magnetische aantrekkings kracht uit op de jeugd, maar dooi de sterke helling zijn ze vrij gevaar lijk, want beneden bevindt zich het water van de gracht en de rest is duidelijk genoeg. Het betreffende kind speelde met een trekwagentje op de grashelling, kreeg op een ge geven moment blijkbaar een te grote vaart cn tuimelde voorover de gracht in. Het ongeluk werd gezien door dc heer S„ die met zijn auto over de Grachtwcg reed. Hij moet onmiddel lijk begrepen hebben dat liet om se conden ging. Hij remde, zette vliegensvlug zijn wagen aan de kant cn ging de plomp in. De gracht mag dan zoet heten, hij is ook rijk aan kroos en modder, zodat de heer S. niet zonder moeite 'door de gracht heen kwam, ploete rend cn zo nu en dan zwemmend. Hij kwam juist op tijd om het wa gentje, dat over bet kind was geval len weg te trekken en tic kleine aan SPORT VOETBAL Brouwershaven II-SVOWK 3-5 Zoals te verwachten was heeft Brouwershaven II zondagmiddag de winst mee moeten geven aan het be zoekende Ouwerkerk. De gasten speelden over het algemeen beter sa men hetgeen reeds in de 8e minuut een doelpunt opleverde door van Schelven (0-1), wat Doornenbal hem een minuut later nadeed (0-2). Met kunst en vliegwerk moest Brouw de aanvallers afweren, waardoor er nogal eens een corner cadeau werd gegeven. De fout werd echter ge maakt om bij een tegenaanval niet direct met de kanthalves aan te slui ten, zodat er geen verband bestond tussen voorhoede en middenlinie. In de 23e minuut kreeg Brouw een pe nalty wegens hands te nemen zodat Lievense de stand op 1-2 kon bren gen. Diverse schoten, waarbij de staander ook redding bracht, wist doelman van Oeveren goed onscha delijk te maken. Toch moest hij in de 37e minuut zwichten, toen de ac tieve Hage van een langzame terug speelbal profiteerde en handig langs van Oeveren schoot (1-3). Reeds de eerste minuut in de tweede helft wist van Schelven van een aarzelend moment voor het Brouwse doel pro fijt te trekken door de bal in het lege doel te knallen (1-4). Brouw speelde voor de wind, maar de voor hoede kon niet lopen op de veel te harde schoten. Nadat Buijs een kei hard schot van Bos op de vuist had genomen wist laatstgenoemde even later opnieuw een schuiver voor het doel te deponeren, welke dc toestor mende v. d. Weele maar voor het in schuiven had (2-4). Een mooie solo- rush door Hage vanaf de middellijn werd in de 37e minuut bekroond met het vijfde doelpunt voor de gasten (2-5). Toch wisten de Brouwenaren nog eenmaal te scoren toen de prima spelende Han v. d. Velde een pass gaf naar Rijnberg, die op zijn beurt Leo Lievense de bal voor de voeten speelde. Hel schot dat volgde, werd tevens de eindstand (3-5). Scheepvaartberichten Ameland, 9-9 van Rotterdam naar St. Vincent. Kenia (t.), 7-9 van Rotterdam naar Hamburg, 8-9 van Hamburg naar Oslo. Esso Amsterdam (t.), 8-9 van Rotter dam naar Rastanura. Kelletia (t.), 6-9 van Curagao naar New York. Willem Ruys, 6-9 van Casablanca naar Barcelona, 10-9 te La Spezia verwacht. Zafra (t.), pass. 7-9 Suez naar Mena Al Ahmadi. die de wagen, (indien hij weer heel huids terug is in de nacht van zater dag) van nabij willen bewonderen, is hij zondagmiddag in het veiling gebouw aanwezig van twee uur af. Maandagavond rijdt de wagen nog eenmaal over de dorpen, doch hier over wordt nog nader bericht. Za terdagavond voert een extra boot uit Kats naar Zierikzee, waar echter geen bus op aansluit. De boot ver trekt om kwart over elf dus laat ge noeg om het gehele avondprogram ma in Goes nog mee te maken. De zilveren appel is reeds vorig jaar voorgoed door Westerschouwen in bezit genomen. Ir. Den Hollander heeft nu een zilveren gans beschik baar gesteld samen met een dorps- prijs van f 500,Een eerste prijs wordt beloond met f 750,een tweede prijs met f 500,en een der de met f 350,En nu maar afwach ten hoe of het zal aflopen. de kant van de Wandeling op het droge te hijsen. Het moet allemaal heel snel in zijn werk zijn gegaan, want heel kort daarna begon de kleine te huilen, ten teken dat het allemaal goed was afgelopen. Een wonderbaarlijke redding, de mede deling waarvan - hoewel niet kers vers meer - wij onze lezers niet meenden te mogen onthouden. VOETBAL Vosmeer—Burgh 4—1 In een goed gespeelde wedstrijd heeft Burgh haar eerste wedstrijd in de nieuwe competitie met 4-1 ver loren. Een ietwat geflatteerde zege, doch Vosmeer was uitgesproken de betere ploeg. Vanaf dc aftrap rukte Vosmeer naar de Burgh-wcste en Potappel kon de door Kloet losge laten bal inschieten. 1-0. Dit depri meerde de groen-witten wel en voor dat ze het wisten was het in de vijf de minuut 2-0 door Verrijzen. In de dertiende minuut de bekende kogel van Ko Hommel wat 3-0 betekende. Na drieentwintig minuten spelen keek Burgh tegen een 4-0 achter stand door Lindhout. Na dc rust kwam Burgh cr beter in en zette menige goede aanval op. Het middenveld werd echter te veel prijs gegeven, waardoor de zo nodi ge stuwing wegviel. In do negen envijftigste minuut dribbelde Toon Rijnberg naar voren, zwenkte naar rechts cn zette bii de doellijn voor waar dc inmiddels naar binnen ge komen M. Bakker klaar stond om in te schieten, 4-1. Hoe of ze verder ook nog zwoegden, de Burgh-voor- hoedc was voor verder succes toch wel te licht, vooral in hoge ballen waren ze verre de mindere van hun veel zwaardere tegenstanders. Operettefragment als motief

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 2