Strenge straf voor chauffeur wegens roekeloos rijden „Zierikzee in kleur" De bouw van de Haringvlietbrug Gemeenteraad Bruinisse KANTONGERECHT ZIERIKZEE Expositie werk schilderes Cora van Citters in Burgerweeshuis ie Zierikzee Charmante eersteling: van Schouwse kunstenares Hartelijk welkom voor nieuwe schoolhoofd chr. school te Oosteriand ZIERIKZEE. 5-9. Tijdens de woens- <iagmorgen gehouden strafzitting van het Kantongerecht te Zierikzee, ge presideerd door mr. J. Moolenburgh te Middelburg, is de Zierikzeese fi liaalhouder P. B. veroordeeld tot twee geldboeten van 75 gulden sub sidiair tweemaal 15 dagen hechtenis en onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van drie maanden- De eis van de officier van justitie, mr. J. L. Andreae, was tweemaal honderd gulden en intrek king van de rijbevoegdheid voor de tüd van vier maanden. In de nacht van 11 juni was B. nabij Zierikzee op de Lange Blok- weg, komende uit de richting Schud- debeurs, in een. bocht naar links ge reden over het voetpad en door de berm geschoten en met zijn auto, een stationcar, in de sloot terecht gekomen. De twee inzittenden van de wagen, de echtgenote van B. en een kennis, liepen hierbij verwon dingen op. Uit de tenlastelegging bleek voorts dat de wagen met een snelheid van 80 kilometer per uur uit de bocht was gevlogen. Het on geluk, dat nog betrekkelijk goed af liep, vond plaats om 2 uur *in de nacht, nadat de bestuurder in een café enige borrels had gedronken. Verdachte gaf ter zitting toe zonder redelijke noodzaak inderdaad binnen de bebouwde kom de toegestane snelheid ver te hebben overschre den. Het drankgebruik was fout ge weest, maar volgens B. niet de oor zaak van het ongeluk. De officier zei in zijn requisitoir dat drankmisbruik niet bewezen was omdat B. na het tijdstip van het ongeluk door de po litie niet te bereiken was. Niettemin was mr. Andreae er van overtuigd dat de filiaalhouder levensgevaarlijk gereden had .ondanks de waarschu wingen welke hem tijdens de wilde rit door de mede-inzittenden waren gegeven. Bij de uitspraak overwoog de kantonrechter dat verdachte zeer onverantwoordelijk had gehandeld met eigen en andere levens. De drank had hierbij naar zijn mening ongetwijfeld een rol gespeeld, zodat mr. Moolenburgh geen reden zag op te treden als „een zachte heelmees ter". Bloeiende distels De landbouwer A. G. uit Zonne- maire was nalatig gebleven een per- Flitsen uit het buitenland RAVENNA. Een tweemotorig vlieg tuig van een oliemaatschappij met 13 man aan boord is brandend neer gestort in een veld ten zuidoosten van Ravenna in de Amerikaanse staat Ohio. De inzittenden kwamen om het leven. NEW YORK. Rusland zal niet meedoen aan de conferentie die woensdag in New York is begonnen en die ten doel heeft een campagne te ontketenen ter bestrijding van de honger in de wereld. PASADENA. Amerikaanse geleer den hebben een radiosignaal gezon den naar het ruimtevoertuig „Ma riner 2", waardoor dit zijn koers zo danig heeft gewijzigd, dat het de planeet Venus binnen een afstand van ruim 16.000 km. zal passeven. BERLIJN. Drie Russische pantser auto's met de aflossing van de wacht voor het Russische oorlogsmonument in de Britse sector zijn van oost-Ber- lijn voor het eerst door de Britse doorlaatpost Sandkrugbrücke gere den en niet door het Amerikaanse controle-punt Charlie. EUREKA. In het gebied van Eure ka, een stad van ongeveer 25.000 in woners in Californië, is een „hevige" aardbeving gevoeld. Over slachtof fers of schade is nog niets bekend. DOUGLAS, eiland Man. De Junior Grand Prix races, die op het eiland Man werden gehouden, hebben drie doden geëist. BERLIJN. Westelijke functionaris sen in Berlijn hebben gezegd dat Sowjet-Russische Mig-straaljagers in en nabij Berlijn over korte af standen naast westelijke niet-mili- taire vliegtuigen hebben gevlogen. De westelijke mogendheden hebben hiertegen geprotesteerd. NEW ORLEANS. In New Orleans zijn bij de aanvang van het nieuwe schooljaar, voor het eerst negerkin deren in de Rooms katholieke scho len toegelaten. Er deden zich geen ongeregeldheden voor. BAD HERSFELD. In de buurt van Bad Hersfeld in de Westduitse deel staat Hessen zijn twee Oostduitse soldaten dinsdag met medeneming van hun wapens over de grens naar west-Duitsland gevlucht. KERKNIEUWS Ver. van Vrijz. Hervormden Aangenomen de benoeming tot voorganger te Honselersdijk: A. J. Verduyn, voorg. te Krimpen a.d. Lek -Krimpen a.d. IJssel. Ger. Kerken Aangenomen naar Mildam (Fr.): kand. J. B. F. v. d. Brink, Voorburg, die bedankte voor Vrouwenpolder; naar Nieuwkoop-Woerdense Verlaat kand. M. Hiensch, Haarlem, die be dankte voor Den Burg op Texel, Broek onder Akkerwoude, Edam, Een (Dr.), Nieuwerkerk a.d. IJssel, Oostwold (Old.), Sibculo, Suawoude, Ternaard, Vianen en voor Witmar- sum. Bedankt voor Garijp: H. Alting, Uithuizermeeden; voor Nieuw-Ven nep: G. W. H. Peddemors, Heerde. Ger. Gemeenten Beroepen te Middelburg: A. Ver- gunst, Rotterdam-C. Vrije Evang. Gemeenten Aangenomen naar Zaandam: J. Moerland, Gorinchem. ceel gelegen aan de Dreischorsedijk tijdig van distels te zuiveren. De verbalisant had geconstateerd dat er enige honderden exemplaren in volle bloei stonden. G. verklaarde dat het te hard gewaaid had om zonder ge vaar voor een naast gelegen perceel suikerbieten te sproeien. De officier eiste een boete van f 20 of 4 dagen. „Dan ga ik maar zitten", aldus G. Op aanraden van de kantonrechter besloot G. overigens toch maar lie ver de twintig gulden bij elkaar te sparen of in gedeelten te betalen dan „het hok" in te gaan. Conform de eis van de officier hoorden de landbouwers M. A. S. en W. G. uit Oosteriand zich veroor deeld tot vijftien gulden boete subs. 3 dagen wegens het niet in bezit zijn van een bewijs dat hun schrikdraad- installaties aan de gestelde eisen voldeden. Tot een boete vón f 35 subs. 7 da gen werd schipper K. S. uit Tho- len veroordeeld, wegens het bevissen van aan derden behorende mossel percelen gelegen in de Oosterschel- de nabij Kerkwerve. Stekeligheden De leerling-verpleegster mej. Chr. M. B. te Zierikzee had op de Pro vinciale weg te Kerkwerve een bromfiets bereden zonder haar voe ten op de trappers te houden. Mej. B. had haar onderdanen geplaatst op de framebuis van haar brommer tje en zich op deze wijze, met afge zette motor, door een vriendin per rijwiel voort laten duwen. De leer ling-verpleegster verklaarde haar rechtervoet te hebben bezeerd, zo dat ze die niet op de trapper kon plaatsen. Mr. Moolenburgh vond het jammer dat ze de verbalisferende politieman „een injectie van nijdig heid" had toegediend in de vorm van de zin „krijgt u hier soms pro visie voor". Met de waarschuwing „geen stekeligheden meer" liep het voor mej. B. af met f 4 of 1 dag. De eis was f 6 of 2 dagen. J. van A. uit Noordgouwe en J. C. H. uit Bruinisse waren na een be zoek aan Schuddebeurs in het nach telijk duister in plaats van langs de linkerzijde rechts van de rijweg (Donkereweg) naar Noordgouwe te ruggewandeld. Van A. was boven dien in het donker op de weg stil blijven staan en dit had allemaal niet zo erg geweest als eer. wielrij der niet op hen was ingereden. De kantonrechter bracht hen onder de aandacht dat het noodzakelijk is zo wel overdag als 's nachts buiten de bebouwde kom links van de weg te wandelen. Van A. en H. werden resp. veroordeeld tot f 11 en f 5. (De eis was f 15 en f 5). A. G. en A. van A. uit Dreischor waren met hun bromfietsen op de splitsing Stoofweg-Moolstraat te Brouwershaven met elkaar in bot sing gekomen, waarbij de fout aan beiden te wijten was geweest. Zo doende klonk voor beiden het „ge lijke monniken gelijke kappen", wat in geld uitgedrukt in dit geval be tekende twee maal f 15 of 3 dagen. Bij verstek veroordeelde de kan tonrechter tenslotte de Rotterdamse chauffeur Th. v. d. V. die op de Hogenboomlaan-Kabbelaarsweg te Renesse wegens het niet voldoende rechts houden met zijn motorrijwiel een wielrijdster had aangereden. Behalve een boete van f 40 subs. 8 dagen zal de Rotterdammer de scha de aan fiets en kosten voor genees kundige behandeling moeten beta len, totaal een bedrag van nog eens bijna 40 gulden. ZIERIKZEE, 4-9. In het Burger weeshuis heeft burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester, in aanwezigheid van talrijke genodigden, een ten toonstelling geopend van werk van de Burghse schilderes Cora van Cit ters. die op deze charmante expositie voor het eerst met haar veelzijdig werk in het openbaar treedt. Mr. Dijckmeester herinnerde aan de 2 maanden geleden geopende (en inmiddels na uitstekend bezoek ge- eindigde (red.) tentoonstelling, waar mede „iets nieuws" werd gebracht binnen het Burgerweeshuis, een ex periment destijds gezien als een waagstuk, dat evenwel het houden van exposities als bedoeling had. Spreker uitte reeds destijds zijn be wondering voor het enorme werk en de moed van het echtpaar Braat, de grote ruimten van het weeshuis hier voor te bestemmen. Hij hoopte dat nog vele exposities zullen volgen. Dat thans een jeugdige schilderes hier kan exposeren, verheugde spre ker zeer, die daarop een welkom sprak tot de aanwezigen, inzonder heid de echtgenote van Zeeland's commissaris, mevrouw De Casem- broot-geb. baronesse Van der Feltz. CABARET TINGEL-TANGEL NAAR ZIERIKZEE Programma Stichting Z.V.U. voor komend seizoen ZIERIKZEE, 6-9. Gisteren (woens dag) verscheen het programma voor het seizoen 1962/1963 van de Stich ting Zeeuwse Volksuniversiteit. Hier uit blykt dat het centraal bestuur en de werkgroepen er weer naar heb ben gestreefd om zowel volwassenen als de schooljeugd een zo rijk moge lijk geschakeerd winterprogramma aan te bieden. Uiteraard kunnen zich In de data van de aangekondigde evenementen onverhoopt wijzigingen voordoen. Voor Zierikzee is het gebruikelijke programma van drie toneelvoorstel lingen uitgebreid met een voorstel ling van het bekende cabaret Tingel- Tangel. De in het afgelopen seizoen begonnen samenwerking met de Kunstkring Zierikzee zal worden voortgezet. Het cabaret Tingel-Tan- gel, met Marijke en Sieto Hoving, Adèle Bloemendaal, Paul Deen en Wouter Denys (piano) staat, gezien zijn unieke prestaties, zeer hoog ge noteerd in de rangorde van de Ne derlandse kleinkunst. De toneelserie voor Zierikzee is vastgesteld als volgt: 26 oktober: to neelgroep Centrum; 26 februari: to neelgroep Theater; 18 januari: caba ret Tingel-Tangel; 24 april: Ensem ble. Het muziekprogramma zal het ko mende seizoen o.a. bestaan uit een concert door het Kunstmaand Orkest Wet houders verkiezing werd overgedaan PUTTE, 5-9. De gemeenteraad van Putte en Woensdrecht heeft woens dagavond twee wethouders aange wezen, dat was dinsdagavond ook al gebeurd, maar achteraf vreesde men, dat de eerst gedane benoemingen niet rechtsgeldig waren, omdat aan het begin van de raadszitting alleen de nieuwgekozen raadsleden waren beëdigd en niet de raadsleden, die al zitting hadden. De zaak werd nog eens extra gecompliceerd, doordat de burgemeester inmiddels met va kantie was gegaan, maar gelukkig bleek één van de dinsdagavond wel beëdigde nieuwe raadsleden het oudste lid van de raad te zijn, zodat deze de gemeenteraadsvergadering van woensdag kon voorzitten. o.l.v. Anton Kersjes (23 november) en een optreden van de Wiener San- gerknaben (22 maart). Voorts op 15 mei (deze datum is echter nog niet definitief vastgesteld) een concert door de Kon. Militaire Kapel o.l.v. majoor R. van Yperen, en een nog nader aan te kondigen instructief concert in april. Het jeugdprogramma voor de Zie- rikzeese scholen is voorlopig als volgt vastgesteld: Toneelgroep Studio (12 oktober); Kunstmaand Orkest (23no vember); Scapino-ballet (17 januari); Harry Sevenstern, trompet en Harry Holtman, piano (15 februari). Wat het lezingenprogramma be treft is voor Zierikzee de volgende keuze gedaan: P. Chr. van Westering („Eens modern - nü klassiek") op 9 oktober; op 7 november: lezing van dr. P. F. J. A. Juliën over „Geheime genootschappen in west-Afrika". Op 6 februari spreekt dr. L. M. van Dis over „De jeugd van nu" - mogelijk heden en moeilijkheden. TWEEDE KAMER Het wetsontwerp overdracht Nw.-Guinea DEN HAAG, 4-9. De Tweede Ka mer zal haar openbare vergadering op heden donderdagwaarin het wetsontwerp inzake de overdracht van Nieuw Guinea wordt behandeld, in het gebouw van de Eerste Kamer houden. Haar eigen vergaderzaal zal namelijk niet beschikbaar zijn, om dat daarin werkzaamheden aan de inrichting worden verricht. Er zijn te weinig zetels in de Eer ste Kamer voor de 150 Tweede Ka merleden en daarom heeft men on geveer 65 losse stoelen vóór en naast de senatorenzetels geplaatst. Ver wacht wordt, dat de Tweede Kamer nagenoeg voltallig zal zijn. Er zijn slechts enkele berichten van verhin dering binnengekomen van Kamer leden die ambtshalve in het buiten land verblijven. De voorzitter van de Kamer, mr. L. G. Kortenhorst, zal waarschijn lijk geen beperking van de spreek tijd voorstellen. Het is vrijwel zeker dat de Kamer haar vergadering donderdagavond zal voortzetten. Mr. Dijckmeester was er van over tuigd dat het echtpaar Braat voor beide exposanten een grote steun is geweest en sprak zijn goede wensen uit voor een succesvolle expositie, die - na de opening - door de aan wezigen langdurig in ogenschouw werd genomen. Ingezonden mededeling V.V.V. ZIERIKZEE Hedenavond laatste vertoning van om 8 uur in „Mondragon" Dan kent U uw stad eerst! Schouwse inspiratie „Voor de Burghse schilderes is dit de eerste expositie", zo vervolgde de burgemeester, die het werk typisch geïnspireerd noemde door 't Schouw se land en de Schouwse mens. Geen wonder, want de jeugdige Burghse is geboren en getogen Schouwse, zo dat de liefde voor dit land er is en bovendien de begaafdheid om aan die liefde in schilderijen uitdrukking te geven. Persoonlijk vond spreker de schoonheid van het Schouwse land zeer mooi weerspiegeld in dit werk, dat een figuratief karakter draagt. De expositie is aangevuld met een tiental gezichten op de Monstertoren van de Zierikzeese schilder Frans van den Ende. Eerste hoofddwarsdrager verlaat fabriek te Helmond HELMOND. De eerste hoofddwars drager, die zal zijn bestemd voor de voltooiing van de afsluiting van het Haringvliet, heeft de N.V. Konink lijke Nederlandse Machinefabriek v.h. E. H. Begemann te Helmond verlaten. De drager is een onderdeel van één van de 34 in hetDeltaproject aan te brengen schuiven, die aan de rivierzijde worden geplaatst. Bege mann leverde hiermede de „kop loper" van dc grote staalconstructies aldaar. De drager, zoals er ook een een dag later zal worden geladen, heeft een gewicht van 330.600 kilo gram. Deze onderdelen zijn van zo danige omvang, dat ze slechts twee aan twee per schip kunnen worden vervoerd. Begemann kan per acht weken twee van dergelijke dragers afleveren. Via de Zuidwillemsvaart worden de stalen gevaarten over gebracht naar een assemblageplaats, vanwaar het vervoer naar de bouw put in het Haringvliet geschiedt. De dragers worden bevestigd aan schui ven van vijfhonderd ton. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Nieuw bedrijf op industrieterrein Op de eerste vergadering van de gemeenteraad in nieuwe samenstel ling heeft de voorzitter, mr. F. Th. Dijckmeester, medegedeeld dat zich op het industrieterrein een bedrijf van motorjachten zal gaan vestigen. De ligging van het bedrijf is gedacht tegenover het Luitje. Avondrit M.C. „Sparta" Zondag 9 september a.s. organi seert de motorclub „Sparta" te Zie rikzee een oriënteringsrit welke dit maal in de avonduren verreden zal worden. De start is bepaald om 19.30 uur bij het paviljoen „De Vier Ban nen" te Ouwerkerk. De rit wordt verreden onder het K.N.M.V.-regle- ment met een gemiddelde snelheid van 30 km. per uur en telt mee voor het kampioenschap van Schouwen- Duiveland. De H.L.O.-proeven Het H.L.O.-comité voor Schouwen- Duiveland deelt mede dat op de vrijdagen 7 en 14 september a.s. weer gelegenheid zal zijn de proe ven af te leggen. In de (vroege) avonduren worden de veldproeven afgenomen op het sportpark „Ban- nink", waarna in de gymnastiekzaal van de voormalige u.l.o.-school de klimproef kan worden geleverd. De zwemproef kan dezelfde avond wor den afgelegd in het zwembad „De Val", of - in overleg met de bad meester - op een ander tijdstip. Na dere afspraken kunnen worden ge maakt over de wandelproef. Nieuw Lichtboei-seizoen begonnen Ter opening van het nieuwe sei zoen in „De Lichtboei" organiseert de leiding op donderdag(avond) 13 september a.s. een grote lampionop tocht door Zierikzee. Op 14 septem ber d.a.v. wordt een grote feestavond georganiseerd in het gebouw, waar aan 400 kinderen van leden en niet- ieden zullen deelnemen. Voor de lampionoptocht kan de jeugd zich maandag en dinsdag 10 en 11 sep tember aanmelden. Het clubhuis gaat 24 september weer open voor de di verse clubs. BRUINISSE Gevonden voorwerpen Op het bureau van de groepscom mandant der rijkspolitie te Bruiriisse zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende in de maand augustus gevonden voorwerpen: grijze kinder handschoenen, een strohoed, een wit linker kinderhandschoentje, een blauwe zwembroek, een bruin kin derschoentje, een herenbril met etui (grijs), een boeketje kunstbloemen (anjers),-een zwarte alpino muts, een witte portemonnaie met inhoud. In lichtingen worden verzocht over een tijdens de storm losgeslagen vlet (zwart geteerd) van de „Dorus Heij- mans". Oogstweer was gunstig De maand augustus 1962 was aan de droge kant, al zullen vele va kantiegangers dat misschien betwis ten. Toch viel in deze maand maar 43 mm, neerslag, tegen een normale hoeveelheid in deze maand van 67 mm. De regen viel op 13 verschillen de dagen en de gehele maand was het te koud voor de tijd van het jaar. Maar de laatste weken was het over wegend droog en dit werkte mee tot het op tijd binnen komen van de oogst, al is die dan wat later dan andere jaren. Nog enkele dagen droog weer en de gehele graanoogst zal van de akkers verdwenen zijn, evenals de peulvruchten en het vlas. Er resteren dan nog slechts de aard appels en de suikerbieten. De ge dorste hoeveelheden van peulvruch ten en granen per ha. stemmen over het algemeen tot tevredenheid. BURGH Succes voor schapenfokker Op de dinsdag jl. te Goes gehou den 7e provinciale schapenfokdag van het geregistreerd Texels ras, be haalde onze dorpsgenoot de heer A. Hartog, zowel in de rubriek rammen als inde rubriek ooien, geboren in 1961, een eerste prijs en in de ru briek ramlammeren geboren na 1 maart 1962 een tweede prijs. NOORDWELLE Vordering in kerkrestauratie De al geruime tijd aan de gang zijnde kerkrestauratie alhier, kreeg weer een wat gunstiger beeld. Aan de zuidzijde zijn reeds de eikenhou ten ramen ingemetseld en men hoopt vóór de winter klaar te komen met het wind- en waterdicht maken van de noordzijde. Voor het zg. koor werd vorige week een wat moeilijk te verkrijgen steensoort aangevoerd. Hoop op vruchtbare samenwerking Dinsdagavond werd in het her vormd verenigingsgebouw te Ooster iand een hartelijk welkom bereid aan het nieuw benoemde hoofd van de christelijke school, de heer A. J. Cromwijk. De bijeenkomst was goed bezocht. Behalve de heer en mevr. Cromwijk waren verschillende fa milieleden aanwezig; verder het schoolbestuur en het onderwijzend personeel, ook van naburige scholen. Ds. A. Honkoop uit Goes opende het samenzijn met gebed en Schrift lezing, waarna hij wees op de grote verantwoordelijkheid van de opvoe ding van het kind. Spreker uitte de wens dat' het nieuwe schoolhoofd de kracht van God mag ontvangen om de kinderen te leren de eerste be ginselen naar de eis van 's Heren onfeilbaar Woord. Hij hoopte dat het hem en zijn familie goed mag gaan onder het Zeeuwse volk, dat bekend staat eerst altijd wat afzijdig te staan tegenover het vreemde en het nieuwe, doch wanneer men het ver trouwen heeft gewonnen cn het ijs gebroken is, dan wordt het goed werken onder hen. Op verzoek van de predikant zongen de aanwezigen de nieuwe meester de zegenbede uit Psalm 134 3 toe. De heer Cromwijk dankte de pre dikant voor de goede wensen en wees op het feit dat hij uit eigen kracht onbekwaam was om de jeugd te leiden in de wegen naar Gods Woord en dat hij het verwachtte van God. Het was voor spreker een hele stap om naar hier te komen, doch hij hoopte op een goede en vrucht bare samenwerking met schoolbe stuur en onderwijzend personeel. Het hoofd van de chr. school te Nieuwerkerk feliciteerde zijn collega te Oosteriand en hoopte op hechte vriendschap, zoals die met de heer Cromwijk's voorganger, de heer v. Dijk, steeds heeft bestaan. Spreker wenste de nieuwbenoemde hoofdon derwijzer Gods beste zegen toe. Hoopgevende samenwerking De onderwijzer de heer Quist, hoopte dat de samenwerking, zoals die bestond bij zijn vorige patroon, ook nu bestendigd zal blijven en mede namens de onderwijzeres sprak hij de hoop uit voor een zegenrijke samenwerking tot heil van de jeugd. Omdat de burgemeester verhin derd was deze installatiebijeenkomst bij te wonen, sprak het raadslid de heer L. M. Bolle namens het ge meentebestuur een woord van wel kom tot de nieuwe meester. Namens de kerkeraad van de Ge reformeerde Gemeente bood de heer J. A. van der Weele de heer Crom wijk op symbolische wijze de sleutel aan van de pastorie dier gemeente, die ook weer de woning zal worden van het nieuwe schoolhoofd. De voorzitter van het schoolbe stuur, de heer Jac. Stouten, sloot zich geheel aan bij hetgeen de andere sprekers hebben gezegd en wenste meester Cromwijk en zijn gezin een rijk gezegende werktijd toe cp Oos- terlands christelijke school. Nadt nog gezongen was psalm 121 1 en 4 eindigde de heer Stouten de geanimeerde bijeenkomst met dank gebed. Benoeming vertegenwoordigers in diverse commissies In de dinsdagavond 4 september gehouden vergadering van de ge meenteraad van Bruinisse, werden als vertegenwoordigers en afgevaar digden naar of van diverse commis sies benoemd: Als lid van het algemeen bestuur land": burgemeester C. H. van de van de Centrale Dienst „Noord-Zee- Linde; als lid van de raad van be stuur van de Reinigingsdienst Dui veland: burgemeester C. H. van de Linde, S. A. Jumelet; als lid van de commissie gemeentelijke sportzaken: burgemeester C. H. van de Linde, M. J. van de Velde, L. A. Jonker, M. Petter. In het bestuur van de instel- C. van Weele en (ambtshalve) H. Reizende bibliotheek gearriveerd Evenals in voorgaande jaren zal in deze gemeente de gelegenheid wor den geboden tot het lezen van boe ken van bekende schrijvers, uit de reizende bibliotheek. De uitlening begint op vrijdag 7 sept. en wordt weer verzorgd door de heer Zeve ring. ZONNEMAIRE „Boerenkapel" geeft concert Zoals iedereen in Zonnemaire uiteraard wel weet, bestaat hier de actieve muziekvereniging „Nut en Uitspanning". Bekend is ook dat verschillende leden uit deze vereni ging een zg. „Boerenkapel" vormen. Deze muzikanten studeren regelma tig met grote ijver en enthousiasme. Wanneer „Nut en Uitspanning" of de „Boerenkapel" dan ook een con cert in de tent geven moet het dus wel vanzelfsprekend zijn' dat ieder die 's avonds even weg kan, gaat luisteren. Aanstaande zaterdagavond geeft de „Boerenkapel", mits de weersom standigheden goed zijn, weer een concert in de muziektent, aanvan gende om 7 uur. Het bestuur van deze vereniging nodigt van deze plaats dan ook allen dringend uit a.s .zaterdagavond belangstelling en dus waardering te tonen. SCHARENDIJKE Vervanging burgemeester Als eerste plaatsvervanger van de burgemeester is - evenals voorheen - weer aangewezen wethouder I. W. Padmos. Als tweede vervanger zal fungeren wethouder M. L. Hoogen- boom. WESTERSCHOUWEN Hagel veroorzaakt schade Tijdens een korte onweersbui, die ziich in de vroege morgen van woens dag 5 september omstreeks 2.45 uur ontlastte, is hier en daar tezamen met zware regen, ook hagel geval len. Plaatselijk heeft deze bui scha de veroorzaakt. Ook in Renesse schijnt reeds de avond tevoren ha gel te zijn gevallen. Hoe groot de schade is, is nog niet te zeggen. SEROOSKERKE Concert Kon. Harmonie Witte van Haemstede" Het maar karig van muziek voor ziene Serooskerke krijgt, juist voor de sluiting van het seizoen, een grote muziekavond. Zaterdagavond a.s. zal de Kon. Harmonie „Witte van Haemstede" o.l.v. de dirigent, de heer J. A. v. d. Weel, een popu lair concert geven. Teneinde de mu zikanten een rustige zit te garande ren tijdens hun uitvoering, is de verplaatsbare tent uit Haamstede naar Serooskerke gebracht. Bij goed weer mag veel publiek, ook uit de omliggende dorpen, verwacht wor den. NOORDGOUWE Samenkomst ouden van dagen Na een rustperiode van bijna drie maanden komen de bejaarden voor de eerste maal in dit seizoen weer bijeen op 12 september a,s. Plaats van samenkomst is bet jeugdgebouw. Allen die 65 jaar of ouder zijn wor den weer verwacht en zijn van harte welkom. ling voor sociale zorg werden geko zen: L. bij de Vaate, J\ï. J. van de Velde, S. A. Jumelet; wethouder W. van Gilst blijft voorzitter van deze stichting. De adviescommisise Woonruimte- wet werd in zijn geheel herkozen als volgt: S. A. Jumelet, Jst. Haak, J. Kostense, J. J. van de Velde, L. J. van den Bos. De heren W, van Gilst en L. Bal worden benoemd tot leden van het algemeen bestuur Centrale Werkplaats Schouwen-Duiveland en de heer L. J. Hoogerheide als eerste plaatsvervanger. Burgemeester Van de Linde en de heer D. de Koning worden afgevaar digd als leden van het bestuur van de Vleeskeuringsdienst; de burge meester en S. A. Jumelet zien hun mandaat vernieuwd voor de aan deelhoudersvergadering van de Wa terleidingmaatschappij. Voor het be stuur van de Beatrixschool worden benoemd de burgemeester, S. A. Ju melet en D. de Koning. Burgemeester Van de Linde zal de gemeente ook vertegenwoordigen in de contactcommissie Stichting Zeeuwse Muziekschool en in het al gemeen bestuur van die school, ter wijl in het bestuur van de chr. land- bouwhuishoudschool de heren L. J. Hoogerheide en W. van Gilst weder om zitting nemen. Burgemeester Van de Linde zag zijn mandaat vernieuwd als lid van de raad van bestuur van de Stichting- Rode Kruis ziekenhuis en van het algemeen bestuur van het Borgstel lingsfonds voor de Zeeuwse eilanden. De commissarisplaats voor de N.V. Brugverbinding Haringvliet zal weer woeden ingenomen door de burge meester (na stemming van de alge mene vergadering), terwijl de heer W. van Gilst de aandeelhoudersver gaderingen zal bezoeken. De ideeënbuscommissie zal weer worden gevormd door de heren C. Kik en L. Bal, terwijl S. A. Jumelet D. de Koning en L. J. Hoogerheide werden benoemd als leden van de commissie tot nazien van de jaarre keningen van de gemeente. OOSTERLAND Over en weer uit Canada Onze vroegere doipsgenoot de heer L. Bolle Jacz., die in 1952 naar Ca nada emigreerde met zijn gezin, heeft weer enige weken een bezoek gebracht aan zijn ouders en familie. Begin deze week is hij weer ver trokken per vliegtuig. Zijn schoon zuster, mevr. de Haan-Deurloo, wo nende te Zierikzee is met haar zwa ger meegereisd om een bezoek van enige weken aan de familie in To ronto te brengen. Als alles naar wens verloopt kunnen ze binnen een etmaal uit en thuis zijn. En dan is 'het nog geen straalvliegtuig, want dan gaat het nog aanmerkelijk vlug ger. Vergadering vrouwenvereniging „Martha" Na een vakantie van enige maan den hoopt op donderdag 6 september e.k. de chr. vrouwenvereniging „Martha" weer haar tweewekelijkse vergaderingen te hervatten, als naar gewoonte in het Hervormd Vereni gingsgebouw. BURGHSLUIS Eerste coaster in de haven „Het zo stille haventje", zo heette vroeger de haven van Burghsluis, na de ramp een flinke .haven geworden, heeft Woensdagavond oen schip bin nengekregen van welk soort nog nooit eerder een type binnenliep. Het is een coaster of kustvaarder uit Rotterdam, genaamd „Avenir", groot 600 ton. De kustvaarder komt brouwgerst Iaden, die de firma Gebr. Landegent naar Hamburg stuurt. Het is niet onmogelijk dat het schip ook verder op het eiland nog bij moet laden. NIEUWERKERK Aan de universiteit te Utrecht slaagde voor het M.O.-examen staathuishoudkunde, onze vroegere dorpsgenoot dc heer L. Kooijman, leraar handelswetenschappen aan de H.B.S. te Amersfoort.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 3