Raad van Westerschouwen College van b. en w. van Zierikzee herkreeg oude samenstelling herkiest wethouders vorige periode Raad van Bruinisse kiest wethouders W. van Gilst en L. Bal Samenstelling college b. en w. Duiveland blijft ongewijzigd Ut-i-«li"iiij» raadsleden ZIERIKZEE, 4-9. Evenals in zoveel dorpen en steden van Nederland werden ook op de dinsdagavond, onder voorzitterschap van burgemeester mr. F. Th. D(jcknieester gehouden vergadering van de gemeenteraad, de leden van de raad in nieuwe samenstelling beëdigd en de wethouders be noemd. Na een viertal stemmingen - met spanning gevolgd door een volle publieke tribune - werden herkozen de beide wethouders uit de vorige zittingsperiode, de heren II. Koevoets en M. C. Verheijen. Voor de verkiezing van de heer Koevoets was één, voor de verkiezing van de heer Verheijen waren drie stemmingen nodig. Voor de komende vier jaar ondergaat de samenstelling van het college van b. en w. van Zierikzee dus geen wijziging. Na opening der vergadering leg den de raadsleden in handen van de voorzitter de vereiste eden of de be loften af. De beloften werden afge legd door mevr. v. d. Werve-Schouls, het nieuw gekozen raadslid voor de P.v.d.A. de heer de Moor en de heer M. C. Verheijen. De andere raads leden - o.w. de nieuw gekozenen de heren L. Th. Fennema, J. R. de Boer (prot. chr. fed.), C. J. Coumou (V. V.D.) en B. Leydekker (K.V.P.) leg den de eden af. De voorzitter sprak een gelukwens uit aan het adres van de raadsleden, inzonderheid tot degenen die voor de eerste maal zitting hebben, waar bij spr. memoreerde dat de heren Leydekker en de Moor reeds vroe ger zitting hebben gehad in de raad. Hij hoopte dat het de nieuwelingen zal gelukken zich in te werken in de gemeentelijke problemen, om zo tezamen de gemeenschappelijke be langen te behartigen. Aan hun verkiezing in de raad ligt een complex van gegevenheden ten grondslag, maar de voorzitter hoopte dat een ieder - uitgaande van zijn eigen gedachtengang over de wijze waarop - er naar zal streven de Zie- rikzeese gemeenschap zo goed mo gelijk tot zijn recht te laten komen, op een echt democratische wijze. De wethoudersverkiezing Hierna vond de verkiezing van de heer H .Koevoets plaats tot wethou der. Hij verkreeg alle dertien stem men. In zijn dankwoord tot de raad, herinnerde de heer Koevoets aan de royale steun, die hij in het verleden van alle raadsleden heeft mogen ontvangen en voor de toekomst re kende hij graag op een zelfde goede verstandhouding. Prijzend de grote werkkracht van de voorzitter, die hierin tot voorbeeld strekt, dankte spr. ook voor de steun ontvangen van het secretariepersoneel en hield zich voor deze steun in de toekomst aanbevolen. Minder vlot ging de verkiezing van de tweede wethouder. Bij een eerste stemming verkreeg de heer de Moor 2, mevr. v. d. Werve- Schouls 4, de heer M. C. Doeleman 2, de heer M. C. Verheijen 2 en mr. K. A. Keuning 2 stemmen. Hierna volgde een tweede vrije stemming, waarbij de; heer Verheijen 6, mr. Keuning 5' en de heer M. C. Doele man 2 stemmen verwierf. Een derde stemming bracht de be slissing voor de heer Verheijen, die 8 stemmen kreeg, tegen mr. Keuning 3. De voorzitter wenste de heer Ver heijen geluk met zijn benoeming, op merkend „dat het deze keer niet vanzelf is gegaan". Benoeming raadscommissies In aansluiting hierop vond een groot aantal benoemingen plaats van de verschillende raadscommissies en van de gemeentelijke vertegenwoor digers in de verschillende gemeen schappelijke regelingen. De nieuwe samenstelling c.q. vertegenwoordi gers laten wij hieronder volgen. Commissie voor de Strafverorde ningen: mr. K. A. Keuning, J. R. den Boer; Commissie tot nazien van re kening en begroting: L. Th. Fenne ma (voorzitter), C. J. Coumou, M. de Moor; Commissie tot nazien van re keningen van met-gemeentelijke in stellingen: M. de Moor (voorzitter), C. J. Coumou, B. Leydekker; Com missie van publieke werken: M. C. Doeleman, L. Th. Fennema, mr. K. A. Keuning, J. W. v. d. Doel; Com missie voor de gasfabriek, straat verlichting en badhuis: J. W. v. d. Doel, J. G. L. Simmers, mevr. v. d. Werve-Schouls; Commissie v. d. Volkskredietbank: J. G. L. Simmers en C. bij de Vaate; Commissie voor Maatschappelijke Zorg: J. G. L. Simmers, C. bij de Vaate, mevr. v. d. Werve-Schouls en J. R. den Boer; Commissie voor landbouwaangele- genheden: C. bij de Vaate, C. J. Coumou en B. Leydekker; Commis sie voor georganiseerd overleg in ambtenarenzaken: M. de Moor, J. R. den Boer en C. J. Coumou; Sport- commissie: M. C. Doeleman, mr. K. A. Keuning en L. Th. Fennema; Vertegenwoordigingen: raad van be stuur Zweedse Rode Kruis-zieken- huis: mr. F. Th. Dijckmeester, M. C. Verheijen; Centrale Dienst Noord- Zeeland: burgemeester q.q, wethou der publieke werken plaatsvervan ger; Aandeelhoudersvergadering Wa terleiding Mij.: J. W. v. d. Doel, M. de Moor; Stichting Centrale Werk plaats: wethouder van sociale za ken, M. C. Doeleman; Aandeelhou dersvergadering N.V. Haringvliet brug: J. W. v. d. Doel; Vereniging Ambachtsschool „Schouwen-Duive- land": wethouder van onderwijs q.q. De heer Doeleman sprak zijn twij fel uit over de juiste notulaire in terpretatie van het antwoord op een door hem gevraagde mogelijkheid tot verlenging van het sluitingsuur van café's e.d. De geluidsband zal hierover moeten beslissen. Enkele subsidies Een voorstel tot het nemen van een besluit, waarin een herziening van het plan van uitbreiding in hoofdzaak voor deze gemeente wordt voorbereid, ging onder de hamer door. Een tweetal percelen grond, die de gemeente verkreeg door krot- opruiming, worden verkocht aan de heer W. Viergever. De Bond tegen het vloeken door het schenden van Gods Heilige Naam zal - te beginnen met het jaar 1963 - een subsidie ontvangen van f 10 per jaar. De subsidie voor het Zeeuws Consultatiebureau voor al coholisme te Middelburg blijft ge handhaafd op f 100 per jaar. De sub sidie aan het Wit Gele Kruis blijft gehandhaafd op f 0,03 per R.K. in woner uit deze gemeente. Een (4e) wijziging van het reglement van de Volkscredietbank ging onder de ha mer door; idem een voorstel tot het verlenen van medewerking voor de aanschaffing van nieuwe leermidde len en schoolmeubelen t.b.v. de Chr. Nat. school voor l.o. Bouw veertig woningen Tenslotte besloot de raad mede werking te verlenen voor de bouw van veertig tvoningwetwoningen door de Woningbouwvereniging „Beter Wonen". Hierbij worden voorschotten ver leend aan genoemde vereniging ter verkrijging van de nodige bouw grond, voor de financiering der wo ningen, gelijke voorschotten worden aangevraagd uit 's rijks kas en bo vendien rijksvoorschotten aan te vragen voor een zo hoog mogelijke jaarlijkse bijdrage in het exploita tietekort dier woningen. De rondvraag Bij de rondvraag informeerde de heer Doeleman naar het plan-Sint Joostmeet. Wethouder Koevoets deelde mede dat dit is voorgelegd aan de Centrale Dienst. Als (nieuwe) nestor van de raad sprak de heer J. G. L. Simmers woorden van dank tot de voorzitter voor de uitstekende verhouding, die bestaat tussen de voorzitter en de raad, de hoop uit sprekend dat deze verstandhouding in de toekomst bestendigd zal mo gen blijven. De heer Fennema dank te de voorzitter voor de tot hem en zijn fraktiegenoot de heer den Boer gerichte welkomstwoorden, opmer kend dat beiden zullen streven naar een zo groot mogelijke samenwer king in P.C.-verband, gericht op het belang van Zierikzee, zij het dat beiden zich het recht voorbehouden eventueel een typisch christelijk historisch standpunt te bepalen. Gemeentelijke outillage moet gereed in 1964 Raadsleden legden eed of belofte af In de dinsdagavond gehouden ver gadering van de gemeenteraad wa ren alle leden aanwezig. Bij de installatie van de nieuwe raadsleden (in de samenstelling van de raad kwam geen verandering) legden de heren Kik, van Gilst, Hoo- gerheijde en Jumelet de eed af en de heren de Koning, Bal en van de Velde de belofte af. Burgemeester van de Linde was verheugd dat het bestuur der ge meente nog op democratische wijze kon worden gekozen. De democratie is een groot goed, maar de democra tie brengt verplichtingen mee,de spelregels in acht te nemen. In de komende vierjarige periode zag spreker grote veranderingen; de Grevelingendam zal gereed komen evenals de brug over het Haring vliet en de brug over de Ooster- schelde. Hij hoopte dat ook in de komende periode één doel allen zou verenigen, de grotere bloei van de gemeente Bruinisse. De heer L. J. Hoogerheijde (AR) dankte in zijn antwoord de voorzit ter voor zijn goede woorden en zeg de de gevraagde medewerking toe. Bij de daarop volgende wethou dersverkiezing werd de heer W. van Gilst (SGP) met 6-1 stem als wet houder herkozen. Voor de tweede wethouderszetel, thans bezet Boor de heer C. Kik (eveneens SGP), wer den vier stemmen uitgebracht op de heer L. Bal (P.v.d.A.) en drie op de heer S. A. Jumelet (CHU). De voorzitter zei dat de wethou dersverkiezing aanleiding geeft tot een afscheid, een continuering en een welkom. Zich richtend tot de heer Kik zei hij, dat hij 29 keer een vergadering van b. en w. samen met de 'heer Kik heeft gehouden, in die periode heeft spr. Kik leren kennen als een bezadigd persoon, met wie het prettig samenwerken was. De heer Kik wist vaak het juiste woord te spreken, als de meningen in het college van b. en w. tegenover el kander stonden. Hij ziet hem node. als wethouder vertrekken. Hoop op teamgeest Tot de heer van Gilst zei spreker, dat hij hem bewondert voor de wij ze waarop hij zijn taak als wethou der vervult, vooral omdat van Gilst geen andere opleiding heeft gehad dan de gewone lagere school. Met hem zal hij gaarne de samenwerking voortzetten, die hij met de heer Bal gaarne zal beginnen. „U hebt u", al dus de voorzitter tot de heer Bal, „in de periode van uw raadslidmaat schap doen kennen als iemand die de kat uit de boom kijkt en niet on doordacht iets zegt". Hij wekte de heer Bal op veel te vragen, wanneer iets hem niet duidelijk is en hij twij felde er niet aan, of hij zal dan spoedig ingewerkt zijn. Hij hoopte dat de teamgeest, die onder wethou der Kik zo goed was, behouden zal blijven. De heer Kik zei dat hij veel ge leerd heeft in zijn korte wethouders periode, die indertijd bedoeld was als een overbruggingsperiode. Hij dankte op zijn beurt de voorzitter voor de wijze waarop hij hem is te gemoet gekomen en voor de samen werking die hij heeft ondervonden. Hij vroeg de heer Jumelet of nu aan het eind van zijn wethoudersloop baan, deze nog het citaat uit Rich- teren 9 zou willen herhalen, bij zijn benoeming aan zijn adres gericht. De heer Jumelet zei, dat hij het citaat nooit heeft willen gebruiken om de heer Kik persoonlijk te treffen, maar om wat er achter zat aan de kaak te stellen, namelijk de samenwer king tussen S.G.P. en P.v.d.A. Hoe hij daarover denkt zal hij straks uit eenzetten. De heer Kik heeft hij le ren waarderen als een wethouder die zijn taak uitstekend heeft ver vuld. Wethouder van Gilst dankte de raad voor het grote vertrouwen dat blijkens de uitslag van de stemming in hem werd gesteld. Hij is van me ning dat om redenen van goede de mocratie, een einde moest komen aan het feit dat de S.G.P. twee wet houderszetels bezette, maar zal toch de heer Kik als collega missen. Hij vertrouwde op. een goede samen werking met de heer Bal. De heer Bal dankte allen die hem gestemd hadden en hoopte eveneens op een goed esamenwerking met de gehele raad. Hij zal alles doen wat moge lijk is om van zijn kant die samen werking goed te doen zijn. Samenwerking P.v.d.A.-S.G.P. De heer S. A. Jumelet (CHU) zei dat het van onwaarachtigheid zou getuigen als hij ging zeggen dat de uitslag van de wethoudersverkie zing hem heeft verrast. Bij de vo rige wethoudersverkiezing, toen de heer Kik werd gekozen heeft hij al op de samenwerking P.v.d.A. en S. G.P. in deze gewezen en de uitslag van de stemming zoals deze nu is uitgevallen, voorzien. Het zou even eens onwaarachtig zijn als hij zei dat samenwerking van de rechtse groep enerzijds met de P.v.d.A. an derzijds onmogelijk was. Deze sa menwerking is er op vele plaatsen en zij is er vroeger ook in Bruinisse geweest. Het vreemde zit echter in de samenwerking S.G.P.-P.v.d.A. Deze samenwerking is, hij heeft dit al eerder gezegd, uniek in Neder land. Waren de heren Kik en van Gilst inplaats van S.G.P.-ers leden van de K.V.P. dan zouden zij zich ongetwijfeld voor hun bisschop moe ten verantwoorden, wanneer ze zich schuldig maakten aan een derge lijke principiële afwijking van de partij-politieke lijn, als nu tegen over de S.G.P. door hen wordt be dreven. Over de partij-discipline in de S.G.P. is hem verder weinig be kend. Hij weet niet of er nog poli tieke bisschoppen aan te pas zullen komen, als de heren Kik en Van Glist het uitbrengen van hun stem kunnen verantwoorden, is voor hem verder ook de zaak af. Tot de heer Bal zei de heer Jumelet, dat hij hem gaarne wil feliciteren met zijn be noeming en dat het aan de samen werking met de raad, waarom de heer Bal gevraagd heeft, zeker niet zal ontbreken. Of de heer Bal ge lukkig zal zijn met zijn wethouder schap moet echter nog worden be wezen. Hij weet dat de vorige wet houders, wijlen de heer Bal en de heer van den Berg, de geneugten van het wethouderschap dikwijls vergald zagen door de felle kritiek die op hun beleid in de eigen partij werd gevoerd. De P.v.d.A. wil wel eens vergeten dat de raad in meerder heid rechts is en dat Bruinisse dus béhoort geregeerd te worden vol gens de normen die in principiële zaken door de rechtse partijen ge steld worden. Grote voedseltransporten naar Perzië WASHINGTON, 5-9. Het bureau voor internationale ontwikkeling heeft in Washington bekend gemaakt dat de V.S. zoveel voedseloverschot- ten naar Perzië hebben gestuurd voor de slachtoffers van de aardbe ving, dat 100.000 mensen daar zes weken lang van kunnen leven. Er is nog meer onderweg, aldus het bureau. Ook uit andere landen, waaronder Zweden, Nederland, west-Duitsland, Frankrijk, Denemarken, Italië, Sa- oedi-Arabië en Turkije wordt me dische en financiële bijstand ver leend. Premier Alam van Perzië heeft de Perzische minister van ge zondheid, Ibrahim Riahi, aangewe zen om de hulpverlening ter plaatse te leiden. Vele doden liggen nog steeds in rijen in de open lucht. Er is een tekort aan doodgravers. BRUINISSE Nieuwe leerlingen huishoudschool Het aantal nieuwe leerlingen voor het nieuwe eerste leerjaar van de Chr. huishoudschool te Bruinisse is 30, terwijl de assistentenklasse van deze school start met 20 leerlingen. Als nieuw vak is op de school mu ziekles ingevoerd, welke les wordt gegeven door de heer P. de Wildl, Breda. De nieuwe leraar voor het vak A. V.O. is de heer T. Hooysma uit Bun- nik (U.). HAAMSTEDE, 4-9. Voor de raads vergadering van dinsdag, waarop de leden werden beëdigd en de wethou ders benoemd, bestond wat publieke belangstelling. In handen van de voorzitter, jhr. R. J. H. Q. Küell. legden de leden de vereiste eden of beloften af. Na deze plechtigheid richtte de voorzitter zich tot de raad in nieuwe samenstelling en inzonder heid tot de „nieuwelingen", t.w. de heren A. D. Dalebout, N. A. Krünse Locker, S. Peene en J. van Waveren, die respectievelijk zitting hebben voor de C.H.U., de V.V.D., de P.v.d. A. en de A.R. De voorzitter wees de leden op de zeer belangrijke zaken die in de thans begonnen zittingsperiode aan de orde zullen komen. Hiervan noemde spreker het Streekplan, de herziening van bestaande uitbrei dingsplannen en het zoeken naar de mogelijkheid om voor gedeelten der gemeente tot nieuwe uitbreidings plannen te komen. Verder noemde de voorzitter in dit verband de aan- passingswerken na voltooiing der ontsluitingsdammen. Vóór alles meet de gemeente Wes terschouwen zorgen klaar te zijn in 1964, ja zelfs zó snel dat in het zo merseizoen 1963 „proef gedraaid" zal kunpen worden", aldus de voorzit ter, die als belangrijk punt nog noemde de bouw van een nieuw gemeentehuis te Haamstede. De wethoudersverkiezing Het nieuw-benoemde raadslid de heer A. D. Dalebout dankte de voor zitter voor zijn goede woorden en maakte gewag van een telefoontje met wethouder Van der Klooster, die - met betrekking tot de wethouders verkiezing - de mening was toege daan dat alles bij het oude moest blijven. De heer Dalebout protes teerde heftig tegen deze veronder stelling, omdat z.i. de prot-chr. frac tie zeker recht heeft op een wethou derszetel, gezien het aantal zetels van vier in de raad. Wethouder v. d. Klooster merkte op dat de „aanloop periode" in de bestaande verhouding uitstekend is verlopen. De samen werking was uitstekend en niemand, uit welke fraktie ook, heeft enig na deel ondervonden. Ook de heer Van Waveren zag in de oude samenstelling een scheef ele ment en zag gaarne de vroegere Haamsteedse verhouding terug, t.w. een linkse en een rechtse wethou der. Spreker meende dat zulks in het belang der gemeente is. Wethouder Vis meende hierop te moeten opmerken, dat de kiezers vo rige maal duidelijke taal spraken, n.l. vier rechts en zeven links. In de moeilijke periode die nu volgt, zou jnen de bestaande verhouding vol gens de heer Vis moeten continueren. Allereerst werd gestemd over de heer P. L. Vis. Hij verkreeg 7 stem men, terwijl 3 stemmen werden uit gebracht op de heer A. D. Dalebout en 1 op de heer J. van Waveren. Bij de stemming voor de vakature L. v. d. Klooster luidde de uitslag precies gelijk. De wethouders prolongeren dus hun zittingsperiode voor vier jaren. Bij de verder voorkomende zaken deelde de voorzitter mede dat in ver band met de vergadering van de Centrale Dienst, het gewenst is dat wethouder v. d. Klooster ook nu deze vertegenwoordiging voorlopig op zich zal nemen. In de volgende vergade ring zullen de diverse vertegenwoor digers benoemd worden. Dankwoorden Hierna richtte de voorzitter zijn gelukwensen tot de beide pas be noemde wethouders. Ook de voorzit ter zei dat er geen sprake is geweest van enig voortrekken van rechts of links. Wethouder Vis dankte voor de ge sproken woorden en hoopte op een neutrale werkkring met inzet van zijn beste krachten. „Het wethouderschap is door mij altijd ernstig opgenomen en geen baantje meer maar een dagtaakje geworden", zei weth. v. d. Klooster in zijn dankwoorden. Hij hoopte op een prettige samenwerking in alle groeperingen. Bij de rondvraag vroeg de heer Padmos of het Streekplan ook in Renesse ter inzage komt te liggen, wat. de voorzitter met een voorzich tig „ja" beantwoordde. De heer A. Dalebout had bezwaren tegen enige woningen in de West straat en in de Noordstraat, in eigen- In 1963 tweede Zeeuwse week te Antwerpen Het Comité Zeeland-week heeft een werkcommissie in het leven ge roepen, die in nauwe samenwerking met de Antwerpse middenstand in 1963 een tweede Zeeuwse week in Antwerpen zal organiseren. In deze commissie hebben zitting de heren H. Mol, directeur van het Ned. Zuivelbureau in Brussel, J. H. de Jongh, vice-consul van het con sulaat-generaal in Antwerpen, J. de Regt van het ministerie van econo mische zaken, J. Parent, secretaris van het kabinet van de Commissaris der Koningin en A. Korstanje, rijks- middenstandsconsulent voor Zeeland. Ook de afd. exportbevordering van hel departement van landbouw is in deze activiteit geïnteresseerd. De heer Th. de Meester, burge meester van Westkapelle, is als des kundige tot het Comité Zeeland- week toegetreden, daar in 1963 ge tracht zal worden in het kader van de feestelijkheden een vlootbezoek aan deze stad te organiseren. Het ligt verder in de bedoeling van de Grand Bazar te Antwerpen van 13 tot 20 oktober a.s. in samen werking met de rijksmiddenstands- consulent een Zeeuwse Markt te houden. Hieraan zullen verschillen de Zeeuwen medewerking verlenen. dom van de Sociale Dienst, wegens de slechte toestand waarin ze ver keren. Hierop kon de voorzitter ant woorden dat deze woningen aan een goede beurt toe zijn. De heer Van Waveren zegde beide wethouders zijn steun toe voor een prettige samenwerking en zette ver volgens nog eens uitvoerig de bouw plannen van de gereformeerde kerk uiteen. In deze zaak is een memorie van toelichting te verwachten, zodat deze zaak in een volgende raadsver gadering opnieuw aan de orde komt. De heer Van Waveren had verder enkele klachten van bewoners der Burghseweg over de riolering, die een smerige stank verspreidt en plaatselijk borrelt. Over het al of niet aansluiten aan de riolering zei de voorzitter dat dit niet nodig is, maar wel is het verplicht om te be talen. Een onderzoek naar deze hin derlijke klachten zal worden inge steld. Ingezonden mededeling kerkelijke hulp voor Perzië DEN HAAG. 5-9. Deputaten van het algemeen diaconaal bureau van de Gereformeerde Kerken hebben voor deze kerken aanstaande zondag een bidstond uitgeschreven in ver band met de ramp, die Perzië heefl getroffen. In deze dienster, zal een extra diaconale collecte worden ge houden ten behoeve van de ramp gebieden. De vrijstelling van dienstplicht wegens kostwinnerschap DEN HAAG, 5-9. Bij beschikking van de minister van defensie, is, zo blijkt uit de Staatscourant van he den, bepaalt dat vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige wegens kostwinnerschap zal worden verleend aan de ingeschrevene, die enig of hoofdkostwinner is ten be hoeve van een of meer personen, zo als omschreven in de dienstplicht wet, als enige of hoofdkostwinner wordt aangemerkt de ongehuwde ingeschrevene, wiens werkelijke bij drage in het inkomen van de in het betreffende artikel der dienstplicht wet bedoelde personen tenminste het dubbele bedraagt van het totaal der overige inkomsten en de ge huwde ingeschrevene, op wie het vorenstaande van toepassing is en die bovendien een of meer kinderen te zijnen laste heeft. Als werkelijke bijdrage in het in komen wordt ten aanzien van de in geschrevene, die enig of hoofdkost winner is voor andere personen dan echtgenote en kinderen, ten hoogste 85 procent van zijn bruto-inkomen in aanmerking genomen. Stenen in aankoop voor Nieuwerkerk's toren OOSTERLAND, 4-9. De gemeente- x*aad van Duiveland vergaderde dinsdagavond in het gemeentehuis te Oosterland, onder leiding van burgemeester A. A. van Eeten. Alle leden waren tegenwoordig. De voor zitter opende met het ambtsgebed, waarna hij in zijn openingswoord memoreerde dat er weer een nieu we periode van vier jaar in het vooruitzicht ligt met deze nieuwe gemeenteraad. Hierna werden door 10 leden de zuiveringseed en de be noemingseed afgelegd terwijl één lid de belofte uitsprak. De voorzitter feliciteerde de nieu we raad en hoopte weer op een goede samenwerking onderling in het belang van de gemeente Duiveland. Inzonderheid richtte hij het woord tot de twee nieuwe leden, de heren Op 't Hof (AR) en Van den Hoek (CHU). „De eerste", aldus spreker, „heeft reeds meer in de gemeente raad gezeten, zodat hij het klappen van de zweep al kent. Voor de heer van den Hoek ligt dit even anders". De voorzitter zou hem de Benjamin van de raad willen noemen. Hij sprak de wens uit dat ook deze beide le den alles zullen doen wat in hun vermogen ligt tot heil van de ge meente. „Met vreugde kunnen we constateren", aldus de voorzitter, „dat de sociale voorzieningen in de gemeente op een behoorlijk peil staan. Verder zullen we hopen dat de verbouw van het gemeentehuis te Nieuwerkerk niet lang meer op zich zal laten wachten, terwijl ook de woningbouw in de gemeente wat meer op dreef zal komen omdat men hierom zit te springen. Ook de re creatie zal moeten worden gesti muleerd, mede omdat men het ook meer inplaats van aan de zeekant, in het binnenland gaat zoeken. Ver der wordt nog gewenst: een herten kamp te Ouwerkerk, een nieuwe to ren te Nieuwerkex*k, een industrie terrein te Oosterland en een bx'and- put te Sirjansland". Spx\ hoopte op x-ealisering van deze wensen in de nieuwe zittingsperiode en op een vruchtbare samenwex-king onder Gods onmisbare zegen. Als oudste raadslid dankte de heer Van Dienst de voorzitter voor zijn vriendelijke woorden en be loofde mede namens zijn medeleden alle steun en medewex'king. De wethoudersverkiezing Hierna werd overgegaan tot ver kiezing van een tweetal wethouders in de vakatures C. J. Kuijper (arb.) en A. Stoutjesdijk (CHU). De eerste werd met 7 stemmen en de laatste met 6 stemmen herkozen. Bij eerste stemming verkreeg de heer Kuijper 7, de heer L. M. Bolle (SGP) 3 en de heer Overbeeke 1 stem. De heer Stoutjesdijk verkreeg 6 stemmen, de heer Bolle 4, terwijl er één blanco was. Zodoende wax'en de hex-en Kuijper en Stoutjesdijk benoemd als wethouder van de ge meente Duiveland. De voorzitter wenste de hei'en ge luk met hun benoeming, nadat bei den deze hadden aanvaard. In zijn dankwoord betreurde wet houder Kuijper het feit dat de frac tie van de S.G.P. meende dat geen samenwerking met de P.v.d.A. mo gelijk is. De heer van Klinken be antwoordde hem met de opmerking dat de regering geschiedt bij de gx-a- tie Gods en dat dit vaak niet bij de P.v.d.A. naar voren komt. Een aanwijzing volgde hierna van vertegenwoordigei's voor verschil lende op het eiland werkzaam zijn de gemeenschappelijke x'egelingen, met als aanvulling de heer M. Boo- gert (SGP) als tweede pei'soon bij de Vleeskeuringsdienst. De leden van de woonruimtecommissie in de gemeente werden allen hex'kozen; ook de plaatsvervangende leden. Aan de sledebouwkundige ir, F. H. Klokke te Amersfoort zal een op dracht worden verstrekt tot het ont werpen van het uitbreidingsplan in hoofdzaak voor het grondgebied van de gehele gemeente. Een krediet groot f 2300 werd hiervoor uitge trokken. Besloten werd verder een raadsbesluit van de voormalige ge meente Ouwerkerk, d.d. 24 maart 1958 in te trekken, behelzende grond- vei'koop aan de erven J. M. Beije aldaar, en aan genoemde erven thans te verkopen een perceel grond groot 425 ca. tegen de px-ijs van f 7,50 per ca. voor een totaalprijs van f3187,50. Vex-der werd besloten het raadsbe sluit tot grondverkoop aan de heer van der Marei te Viane in te tx'ek- ken, omdat gebleken is dat het be doelde perceel door de herverkave ling reeds aan genoemde heer was toebedeeld. Gemeentebegroting 1963 Hierna volgde aanbieding van de gemeentebegroting over het dienst jaar 1963, alsmede die van het wo ningbedrijf. De voorzitter dankte de gemeente-secretaris en zijn staf van medewerkers voor de vlugge wijze waarop dit grote werk zijn beslag heeft gekregen. Zoal niet een unicum, zal het toch weinig voorkomen dat reeds op 4 september van het voorgaande jaar een begx'otirïg van een gemeente zal kunnen worden aangeboden. Bij de rondvraag vroeg de heer Bakker wie de kosten zal vergoeden voor de gezinnen die dezer dagen een gemeentewoning betrokken in de Burg. van der Havestraat, waar van later bleek dat zij nog voor zout- schade onderhanden genomen moe ten worden, terwijl aan de betrok ken personen was meegedeeld dat dit nog geen plaats zou hebben. De voorzitter deelde mede hoe dit ont staan is en zeide toe dat van ge meentewege in deze kosten zal wor den tegemoet gekomen, nu deze men sen weer tijdelijk zuil enmoeten ver huizen. Verder informeerde de heer Bak ker of nog zal worden dooi'gegaan met het gebruiken van het procédé tegen zoutschade in de gemeente woningen, nu gebleken is dat dit niet perfect werkt. De voorzitter zegt dat dit voorschrift is van de Prov. Dir. Wederopbouw, en dat hier niet van afgeweken kan wor den, temeer omdat er dan geen ver goeding zou wox'den uitgekeex*d voor de objecten. Bovendien kan niet ge zegd worden dat het preparaat in alle woningen een slecht i*esultaat te zien geeft. De heer van Nieuwerxhuize (WD) vroeg of het geen aanbeveling ver dienen zou voor de vreselijke ramp in Perzië streeksgewijze de helpende hand te bieden, temeer omdat ook wij van alle kanten werden gehol pen in 1953. De heer Overbeeke informeerde nog naar de vorderingen van de toe komstige tox-enbouw te Nieuwer kerk. De voorzitter deelde mede dat er stenen voor in aankoop zijn. Tenslotte volgde nog de medede ling dat in de commissie tot ondex*- zoek van de aangeboden begx*oting, zijn benoemd de heren van Dienst, Nieuwenhuize, Op 't Hof, van den Hoek en van Klinken. Hierna slui ting. Scheepvaartbericlitcn Alchiba, 4-9 te Bengazi. Ampenan, 5-9 te Kobé verwacht. Kenia (t.). 4-9 tc Rotterdam. Korenia (t.). 5-9 van Livorno naar Ryeka. Willem Ruys, 6-9 te Casablanca. Zafx-a (t.), 6-9 te Port Said verwacht. ,i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 2