Golden Fiction Vroegtijdige haaruitval voor vrouwen Restaurant In volgende generaties meer kaallioofdigen? ADVERTENTIE 10 stuks 50 ct 20 stuks 1.- Geschenkdoos 50 stuks 2.75 EEN LAURENS PRODUCT OORLOGSHERINNERINGEN VERDWIJNEN Dl'ie (lotleil Bunkeropruiining bij Koudekerke van start gegaan bij verkeersongeval Iedere hoofdhaar heeft een le vensduur va a enige jaren. Zolang alles goed gaat wordt ieder afge storven of uitgetrokken haar ver vangen door een nieuw exemplaar. De vernieuwing heeft als regel niet over het gehele oppervlak tegelijk plaatsmaar regelmatig vallen een aantal verspreid staande haren uit, terwijl de rest voorlopig blijf staan. Voor het vervangen van het ver loren gegane haar is het nodig dat de haarwortels, die op de bodem van de nauwe haarkanaaltjes in de huid liggen, levend zijn en gevoed wor den. Die voeding moet komen uit de bloedvaten, niet van buiten af. Zogenaamde voedingspreparaten die op het hoofd moeten worden ge smeerd, hebben niet het minste ef fect! Waarom b(j mannen? Hoe het nu komt, dat juist bij mannen de bloed voorziening van de haarwortels dikwijls gebrekkig is, zelfs al voordat men van ouder- domsachteruitgang kan spreken, is niet duidelijk. Wel staat het vast, dat abnormaal vroegtijdig haarver- lies een kwestie van familie-aanleg is. Verder wordt door sommige ge leerden verondersteld, dat verlies van de haren behoort bij de ont wikkeling van het mensenras. Wan- neer die heren het bij het rechte eind hebben zou dit inhouden, dat er in de na ons komende generaties nog meer mensen zullen zijn die op jeugdige leeftijd kaal worden. De genoemde oorzaken zijn na tuurlijk niet tegen te werken. Het heeft desondanks voor een ieder, of hij nu al dan niet afkomstig is uit een familie van kaalhoofdigen, groot nut het haar op hygiënische wijze te behandelen. Groot nut is mis schien een beetje gek gezegd, maar we leven dan toch nog maar steeds in een tijd, dat iedereen graag een flinke kop met haar heeft en dat de kaalhoofdigen zich niet helemaal prettig voelen. Welke behandeling? Een goede behandeling van het haar vereist niet, dat ivij het voort durend blootstellen aan weer en wind. Vaak wordt er gedacht dat dit erg goed is, maar de haren worden daar eerder bros en lelijk van dan stevig en mooi. Uit het bovenstaan de is al duidelijk geworden, dat we er goed aan doen wanneer we de bloedcirculatie in de hoofdhuid be vorderen; bovendien moet de hoofd huid goed schoon worden gehouden. Eenmaal per week wassen, de zeep goed wegspoelen en daarna inwre ven met een alcoholische substantie, MARKTBERICHTEN Aardappelmarkt ROTTERDAM, 3-9. Klei-aardap- pelen 38 mm opwaarts voor het bin nenland: Bintje f 11-12,75. Klei-aardappelen 35 mm opwaarts: Bintje f 11-12. Voer-aardappelen f 2,50-3,25. Prijzen berekend per 100 kg. en. op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie aardappelen op wagon, schip of auto Granen en peulvruchten ROTTERDAM, 3-9. Peulvruchten, franco Rotterdam: Groene erwten - op monster - f 35-40, prima kwali teiten daarboven; Schokkers - op monster - f 40-48, prima kwaliteiten daarboven. Tarwe, doorsneekwaliteit 17 pet. vocht f 31,25; franco Rotterdam per schip, levering deze week. Zomergerst volgens monster tot f 26,50 af; Haver volgens monster tot f 24,75 af. Voor 60 jaar.... ZONNEMAIRE (adv.). Stoomzui- velfabriek „Luctor et Emergo" met filiaal te Haamstede: H.H. veehou ders, die genegen zijn de melk te leveren, wordt proeftijd van levering toegestaan. RENESSE. De leden van het al hier bestaande, nuttig werkende „Toelaagfonds voor Werklieden" hielden een vergadering. ZIJPE. Na een rondtocht van een echte Zigeunertroep over Schouwen- Duiveland, is over het veer naar A. J.-polder gebracht, waar het gezel schap met de grootste welwillend heid door de marechaussee werd ontvangen. KERKWERVE. In de nacht werden bij een landbouwer in deze gemeen te tien konijnen vermoord door een hond. BRUINISSE. In de jongste raads vergadering werd de begroting voor het dienstjaar 1904, vastgesteld op f 24197,60 in ontvangsten en uitga ven. ZIER1KZEE. Bij de landbouwer K. alhier heeft een schaap dit jaar in negen maanden een tweetal lamme ren geworpen. ZIERIKZEE. Uitgaande van de vereniging „Volkskoffiehuis" sprak in hel lokaal „Jeruël" mej. H. W. Crommelin over de drankbestrijding. BRUINISSE. Voor de betrekking van gemeentesecretaris hebben zich zeventien sollicitanten aangemeld. ZIERIKZEE (adv.). Ondergeteken de beveelt zich beleefd aan voor hei opmaken van dames- en kinderhoe- den en lot het voeren van boa's en moffen. ZONNEMAIR.E. Voor het komend seizoen heeft het Nutsdepartement kunnen vastleggen een spreekbeurt door de heer De Clerq uil Bloemen- daal, die het onderwerp: „De na tuurlijke leefwijze" zal inleiden. bovendien dagelijks enige minuten borstelen, zijn goede middelen daar toe. Medische hulp Het gebruik van alcoholisch haar water heeft vooral zin in die geval len waarbij „vette roos" bestaat, dat wil zeggen een te krachtige werking van de smeerklieren der hoofdhuid, die met overmatige schil/erinp ge paard gaat. Het kan bij te overvloe dige vetafscheiding ook nodig zijn een (huidjarts te raadplegen, die speciale wassingen of nog andere be handelingen kan voorschrijven. Men moet daar vooral niet lang mee wachten, want als de hoofd huid eenmaal grondig is verwaar loosd, behoort nieuwe groei van het haar tot de onmogelijkheden. Een andere reden voor medisch ingrijpen bestaat wanneer plotseling bijvoorbeeld door ziekte of psychi sche schok, de haren, massaal gaan uitvallen. In zulke gevallen is er ge woonlijk wel goede kans op beter schap. Hetzelfde geldt voor de haar uitval, die pleksgewijs plaats heeft, een aandoening die hoofdzakelijk door nerveuze oorzaken schijnt te worden teweeggebracht. Dr. Alfreda Briedé. 'Mijn vriend de haai' TERRACINE, Zuid-ltalië), 3-9 De 28-jarige Maurizio Sarra, een bekend Italiaans onderuia- terzwemmer en -fotograaf, is in een ziekenhxds in Terracine Zuid-ltaliëoverleden nadat een haai een van zijn benen deerlijk had toegetakeld. Hij zwom ongeveer vijf km. uit de kust en had net een kleine vis gespietst toen de haai hem aanviel. Hij wist zijn nabijge legen boot te bereiken en viel toen flauw. Sarra xvas schrij ver van het boek „11 mio ami- co pescecane" („Mijn vriend de haai"). DODELIJKE ONGELUKKEN AMSTERDAM. In de Linnaeus- straat bij de Commelinstraat te Am sterdam is een echtpaar door een scooter aangereden. De man, de 67- jarige J. Eijsen, is 's avonds in het O.L. Vrouwegasthuis aan de opgelo pen verwondingen overleden. DORDRECHT. De dienstplichtig soldaat A. A. van O. uit Breda is spoorloos. Hij was gaan zwemmen in het Hollandsch Diep bij Willems dorp. De kleren van van O. werden aan de waterkant gevonden. BRUNSSUM. De 52-jarige onge huwde heer J. Bolk uit Brunssum, die te voet de Marebosjesweg in zijn woonplaats wilde oversteken, is door een passerende auto aangereden. De man was op slag dood. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND MUSSELKANAAL. De zesjarige J. G. M. Scholte uit Musselkanaal is met zijn fiets te water geraakt en verdronken. Hoewel de jongen snel uit het water kon worden gehaald, bleek dit toch reeds te laat te zijn. De juiste toedracht van het ongeluk staat nog niet vast. ZWOLLE. Het „Overijssels Dag blad" dat thans aan zijn 57ste jaar gang bezig is, zal na eind september niet meer verschijnen. ROTTERDAM. Een groep van 78 Amerikaanse architecten, leden van „The American Institute of Plan ners", is de gast geweest in Rotter dam. Doel van het bezoek was zich een beeld te vormen van de weder opbouw van de binnenstad en de ontwikkeling van de nieuwe stads wijken. GRONINGEN. Mgr. P. A. Nier man, bisschop van Groningen heeft in de kathedraal van Sint Martinus te Groningen missiekruisen uitge reikt aan in totaal 361 personen, onder wie negen leken, die naar de missie worden uitgezonden. BREUKELEN. De zesjarige J. Dunsbergen uit Breukelen is door onbekende oorzaak te water geraakt in het Amsterdam-Rijnkanaal en verdronken. KOOG AAN DE ZAAN. Op de provinciale weg te Koog aan de Zaan is de 27-jarige ongehuwde motorrij der A. de G. uit Zaandam met zijn motor tegen een lichtmast gereden en om het leven gekomen. Naar schatting moet de motorrijder met een snelheid van 100 km. gereden hebben. Ter plaatse bevond zich op dat moment geen ander verkeer. De duo-passagier werd ernstig gewond. DRIEBERGEN. In een ziekenhuis te Dortmund is de 16-jarige Wim Wildeman uit Driebergen aan de ge volgen van een ongeluk overleden. De jongen, die met zijn voetbalclub in Duitsland verbleef, maakte vo rige week zondag, vlak voor zijn vertrek naar Nederland nog even een ritje met een Duits vriendje op een bromfiets. Hij botste tegen een boom. DELFT. Prins Aschwin vorv Lippe Biesterfeld. de bfoer van prins Bern- hqrd, die conservator is van de af deling Aziatische kunst van het Me tropolitan museum in New York, heeft een bezoek gebracht aan de oude kunst- en antiekbeurs in het „Prinsenhof" te Delft. Prins Asch win, die vergezeld was door zijn echtgenote, werd rondgeleid door de heer Marcel B. Keezer. STAD EN PROVINCIE HAAMSTEDE Laatste maal „Schouwens Westhoek" Vorige week vond voor de laatste maal in dit seizoen de vertoning plaats van de natuur-documentaire „Schouwens Westhoek", in beeld ge bracht door de bekende fotograaf de heer J. F. v. d. Berge met commen taar van de heer J. P. C. Boot. Een zeer groot aantal bezoekers, het juiste aantal is nog niet bekend, be zocht de avonden. Aan het einde van dit optreden, werden beide heren toegesproken door V.V.V.-voorzitter de heer N. H. Lysen. Hij dankte hen voor dit on derdeel van het evenementen-pro gramma, waar V.V.V. niets aan be hoefde te doen. Een bloemenruiker en een tablet chocolade vergezelde de woorden van de heer Lysen. DUIVELAND Vergadering gemeenteraad Ook de gemeenteraad van Duive- land vergadert heden (dinsdag) 4 september, ter beëdiging van de raadsleden en de benoeming der wet houders. De agenda telt in totaal een vijf tiental punten. O.m. komt aan de or de de aanwijzing van vertegenwoor digers voor de respektievelijke ge meenschappelijke regelingen, de be noeming der leden, van de woon ruimtecommissie en een voorstel in zake voorbereiding van een uitbrei dingsplan in hoofdzaak.Op deze ver gadering zullen de gemeentebegro ting en de begroting voor het wo ningbedrijf voor het dienstjaar 1963 worden aangeboden. ZIERIKZEE Laatste voorstelling „Zierikzee in kleur Op donderdag 6 september zal voor de laatste maal in dit seizoen, onder auspiciën van V.V.V. de dia-repor tage „Zierikzee in kleurworden ^vertoond. Gedurende de maanden juni, juli en augustus werd de re portage op donderdagavonden, voor „eigen mensen" en vooral vreemde lingen, vertoond, in de foyer van de Concertzaal, waar ook de laatste voorstelling plaats vindt. OOSTERLAND Autozending op bezoek De auto van „De Autozending" bracht een bezoek aan Oosterland. In de middaguren werd voor de jeugd en in de avonduren voor de ouderen een evangelisatiesamen komst gehouden. Beide malen be stond er vrij goede belangstelling. Dr. J. H. Becker te Nieuwerkerk en de evangelist dhr. Hogendoorn spra ken een ernstig woord. Het geheel werd geïllustreerd met muziek en geestelijke liederen. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Benoemd tot bijstand in het pas toraat te 's-Gravenhage: Th. Steen beek, em.pred. te Wateringen. Bedankt voor Heerewaarden (toez.) C. Verschragen, Blijham; voor Wou denberg: T. Langerak, Vinkeveen. Ger. Kerken Aangenomen naar Grimsby (Onta- rrio, Canada): D. C. Losj Georgetown (Ontario, Canada) (voorheen te Fer- werd). Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Grand-Rapids (U.S.A.) H. van Tongeren, Leeuwarden. SPORT SCHAKEN Prof. dr. J. Barcndregt internationaal meester STOCKHOLM, 3-9. Tijdens het 33ste congres van de wereldschaak bond (FIDE), dat momenteel in Saltsjoebaden in de omgeving van Stockholm wordt gehouden, zijn de Nederlanders Henneberke en dr. J. Barendregt benoemd tot internatio naal meester. De grootmeesterstitel viel ten deel aan de Hongaar Bilek, de Rus Polugajevsky, de Spanjaard Pomar, de Rus Simagin en de Zuid- Slaviër Udovcic. DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif' Brouwershaven Wedvlucht op 26 aug. '62 vanaf Parkestone. Afstand 190 km. In con cours 24 duiven. L. J. Fonteijjie 1; C. J. van Dix- hoorn 2; Joh. Flik weert 3, 5, 6; C. Wesdorp 4. A.s. zaterdag laatste vlucht van het seizoen van Neufvilles. LOMMEN (Veluwe). De 21-jarige uit Suriname afkomstige O. D. Ko- ransingh, die als verpleger werk zaam was bij een inrichting in Apel doorn, is bij het zwemmen verdron ken. Prinses Margriet gaat in Leiden studeren LEIDEN, 3-9. - Prinses Margriet heeft maandagochtend haar intrede gedaan in het Leidse universitaire leven. Zij bevond zich onder de vele henderden eerstejaars, die in de Pie terskerk de opening bijwoonden van de traditionele eerste jaarsdagen. Prinses Margriet heeft na een stu die van een jaar in Montpellier in Frankrijk besloten een korte rech tenstudie in Leiden te volgen. Zij heeft haar intrek genomen in de zelfde studeerkamer in de woning Rapenburg 45, waar ook haar oudste zuster, prinses Beatrix, tijdens haar studie verbleef. Prinses Margriet wandelde met enige studievriendin nen van haar woning naar de Pie terskerk, waar zij zich voegde bij de velen die de welkomsttoespraken van de rector-magnificus en de pracscs faciütntum zouden aanhoren, HAAMSTEDE, 3-9. Enige dagen geleden is de aannemer - de firma Hofstede uit Rotterdam - begonnen met het opruimen van het in de tweede wereldoorlog door de Duit sers aangelegde bunkercomplex by de Plompetoren van Koudekerke. Het betreft allereerst de schutters- putten d^e de dijk zijn gebouwd, zowel aan de binnen- als aan de buitenkant. De arbeid, hoofdzakelijk uitge voerd door een dragline, is verder gericht op de kazematten aan de binnenkant. Daar deze erg diep in het dijklichaam zijn gebouwd, bete kent dit een gevaarlijke ingreep t.a.v. de weerstand van de dijk. Zolang het weer echter zo blijft, is geen enkel gevaar te duchten. Het waterschap zal echter toezien dat hier met grote snelheid wordt gewerkt en de dijk zo spoedig mogelijk in zijn oorspron kelijke staat gebracht wordt. B. J. TEN WESEPE „Het enige, wat ik wilde doen, is u vertellen, dat ik van u houdt, t$- als een man waarschijnlijk maar één keer in zijn leven van een vrouw kan houden. Kortom, juffrouw Ade- ma, ik heb u lief. En ik wilde u die middag vragen mijn vrouw te wor den. weet, dat ik u een onbezorgd bestaan kan schenken. We zijn be hoorlijk gefortuneerd en dit zeg ik niet om op te scheppen of om te proberen u te imponeren, want ik weet veel te goed, dat dit voor u niet het minste verschil maakt. Ik wil alleen een nuchter feit constate ren. Is het voorts nodig te zeggen, dat u mijn koningin zou zijn en dat iedere wens van u voor mij een be vel zou inhouden? Ik ben ervan overtuigd,, dat u zult weigeren. Daarvoor ken ik u te goed. Omdat u veel te goed weet, wie en wat ik ben. U weet, dat ik op ge zette tijden aan het boemelen ging. Dat. ik dan hier of daar de beest uithing met mijn louche kameraden, en dan stomdronken thuiskwam, tot grote ergernis van mijn vader1 en tot verdriet van mijn. moeder. Daarom zeker zult u weigeren. Ik ken u im mers, omdat ik het grote voorrecht heb gehad enkele maanden met u te mogen samenwerken. Dat ik dit door een stommiteit verknoeid heb, be treur ik nog iedere dag. U hebt mij sedert die ongeluksdag niet meer gezien en u weet dus ook niet, dat ik mijn levenswandel radi caal heb gewijzigd. Boemelen is er niet meer bij en drinken evenmin. Ik ben nu voor honderd procent een serieus werker geworden en ben van plan, wanneer ik al eons een Rest dan bij de Plompetoren nog een zeer zware bunker, die diende voor soldatenverblijf en munitie. Bij het ontgraven van de kaze matten stuitte men regelmatig op geraamtes en gedeelten hiervan. Overal ziet men dan ook tussen de hopen klei, schedels en doodsbeen deren. In de stille en rustige omge ving van Koudekerke een luguber gezicht. Zoals bekend was de Plompetoren de vroegere kerktoren van het over stroomde dorp Koudekerke. Rond de kerk werden toen de doden begra ven, zodat de bunkerbouw destijds feitelijk in het toenmalige kerkhof gebeurde. AMSTERDAM. Verwacht wordt dat na 30 september elke maand 350 spijtoptanten per vliegtuig uit In donesië naar Nederland zullen te rugkeren. 31 keer in de verleiding kom om dc oude paden weer op te zoeken, aan u te denken. Uw voorbeeld van nauwgezette plichtsbetrachting gaat nu rente opbrengen. Wat u kunt, kan ik ook. Ik wil me geheel inzetten voor het bedrijf, dat mijn va dei- groot gemaakt heeft en ik nog gro ter wil maken. Dit alles vertel ik u, omdat ik nu met een verzoek kom: Wilt u alstu blieft niet meer aan mij denken als aan een bruut. Wilt u van mij aan nemen, dat ik mijn leven beter en een behoorlijk, ordentelijk mens wil worden in de maatschappij? Als u mij niet gelooft, wilt u dan informe ren bij wie u wilt? Bij mijn ouders, bij juffrouw Wind, mijn nieuwe sc- kretaresse, juffrouw van der Schalie (die overigens niet aan u kan tip pen), of op het bedrijf zelf? Ik doe dit voor de zaak, maar ook omdat ik wil bewijzen, dat ik niet zo'n schooier ben, als u misschien nu nog denkt. Ik heb u verteld, dat ik u liefheb en dat ik graag met u wil trouwen. U zult me ook na het lezen van het bovenstaande weigeren. Maar wilt u mijnog één kans ge ven? Ik zal u vandaag over een jaar weer schrijven. U hebt dan een vol jaar de-gelegenheid om naar me te informeren, ai u dat wilt, En als u na het lezen deze brief niet gaal verscheuren, maar hem bewaart, wilt u hem dan eens een enkele keer opnieuw lezer.? Dat zou voor mij een geweldige belonipg zijn. Mag ik u nogmaals mijn eerlijke verzekering geven van mijn hoog achting voor u en mijn grote dank voor alios, wat u voor mij gedaan hebt- in dio enkele maanden, dat u VAALS, 3-9. Vanmorgen zijn drie personen omgekomen bij een ver keersongeval op de rijksweg Vaals- Maastricht. Het ongeval gebeurde toen een personenauto uit Maastricht een geparkeerde vrachtwagen met aanhanger wilde passeren, terwijl een tegenligger naderde. Bij deze manoeuvre greep de personenauto de aanhanger, die over de weg werd gesleurd. De 25-jarige J, H. L. Mul- lenders, en de 32-jarige L. J. Ver- heyde, beiden uit Maastricht, werden uit de wagen geslingerd en gedood. Een derde nog niet geïdentificeerde persoon vond eveneens de dood. De auto werd volkomen vernield. ROTTERDAM. De Rotterdamse ri vierpolitie heeft het stoffelijk over schot van de 33-jarige electromon- teur C. M. van Putten uit Oud- Beijerland uit de Maashaven opge haald. FEUILLETON mijn rechterhand was? Uw zeer toegenegene Jan Grotendorst". Ans had met stijgende verwonde ring de brief gelezen en toen ze op keek en met rode oren bleef zitten en voor zich uitstaarde, was haar enige reactie: „Nou moe...." Ze las de brief nog eens, vouwde hem toen dicht en borg hem diep weg in haar kast. Die dag moest ze onophoudelijk aan haar vroegere baas denken. Hij heeft het er dus tamelijk slecht gehad, dat kereltje, dacht ze. Het valt me voor honderd procent van 'm mee, dat hij zo rui terlijk voor z'n schoffiesstreken uit komt. Hoofdstuk 11. Waarin Josien een tip geeft en een mogelijkheid zich voordoet. Naarmate de lijd verstreek cn dc datum van het examen naderde, werden de meisjes zenuwachtig. Er waren kleine ruzietjes, waaruit bleek, dat iedereen wat prikkelbaar was, doch Frida wist doorgaans met een kwinkslag de vrede te herstel len. Zelf was ze ook niet vrij van nervositeit en hoewel ze dc theorie keihard in haar hoof dhad, was ze niet zo heel gerust over haar prak tische resultaten, te zijner tijd. Maar de beide andere meisjes staken de candidaten onophoudelijk een hart onder de riem cn verkondigden in alle toonaarden, dat zc cr niet aan twijfelden, of ze zouden het beiden halen. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 6