HISTOR Vier leden namen afscheid van de raad van Westerschouwen Korfl,:lllers en voe,balleps van Nieuwerkerk De Rode Kruis-hulp voor Perzië De maaidorser oplossing voor gebrek aan arbeidskrachten 4-voudige bestrijding van pijn en griep! Chefarine ,4 Durende strijd in Zuid-Vietnam BEET Winst- en verliespunt op sportieve das Interessante cijfers van telling op kampeerterreinen WESTERSCHOUWEN. In het vervolg van de laatste vergadering van de raad in eude samenstelling, zijn nog verschillende zaken van uiteenlo pende importantie aan de orde ge komen. Afscheid werd genomen van vier raadsleden, die in de nieuwe raad niet zullen terugkeren. Onder hen bevond zich de heer M. den Boer, die niet minder dan 31 jaar de belangen van de gemeente heeft gediend. De verdere agenda gaf als punt 5 een voorstel van b. en w. te zien over de vaststelling van de grond- uitgifteprijs terrein J. J. Boeyesweg. Deze bedraagt f 10 per m-. De raad ging akkoord met het voorstel van b. en w. tot onderhand se aanbesteding van het bouwrijp maken van het terrein aan de J. J. Boeyesweg. Met de voorbereiding van het uit breidingsplan gemeente Wester schouwen ging de gemeenteraad ak koord. Ten einde te voorkomen dat tijdens de voorbereiding van de vaststelling van een plan van uit breiding handelingen worden ver richt waarvoor volgens art. 6 eerste lid der woningwet een bouwvergun ning van b, en w. wordt vereist, is dit besluit noodzakelijk. Onderhoud wegen Op voorstel van het waterschap Schouwen-Duiveland zal de ge meente in het vervolg een gedeelte der wegen, buiten de bebouwde kom gelegen, in onderhoud nemen. Voor Westerschouwen betekent dit 6.649 km. weg. Wethouder Vis gaf een korte toelichting waaruit bleek dat alle A-wegen in onderhoud aan de gemeente komen, terwijl de B- en C-wegen bij het waterschap blijven. Enkele raadsleden hadden bezwaar tegen het feit dat de grootste ge meentes, Zierikzee en Bruinisse, praktisch geen onderhoud krijgen. De raad kon zich in principe vereni gen met het voorstel. Wederom kwam het voorstel van b. en w. tot het vaststellen van de verordening tot het verrichten van persoonlijke diensten aan de orde. De gemeentewet stelt verplicht de mogelijkheid tot afkoop of plaats vervanging in een drgelijke verorde ning op te nemen, een zin waarte gen in de vorige raadsvergadering door de heer Hendrikse geprotes teerd werd. Nu werd de verordening door de raad vastgesteld met de me dedeling van de heer Goossens dat de fractie van de P.v.d.A. protes teert tegen de afkoopclausule. Ook werd een wijziging in de ver ordening op de keurlonen door de raad op voorstel van b. en w. aange nomen, evenals de vaststelling van de verordeningen tot vergoeding van verplaatsingskosten gemeenteperso- neel. onderwijzers openbare en bij zondere lagere scholen en' leidsters openbare kleuterscholen..* Het streekplan Bij de „verder voorkomende za ken" lanceerde de voorzitter een groot aantal mededelingen. De te bouwen gymnastiekzaal behoeft in de tekeningen enige wijzigingen, waarna getracht zal worden rijks goedkeuring te krijgen. Het streek plan kwam heet van de naald ter tafel en werd door de raadsleden bekeken. De nieuwe komborden zijn geplaatst in de kernen. Met ingang van maandag 3 september gaat een verhoging der huren van de gemeen tewoningen in. Bij de strandtellin- gen, onlangs door de P.P.D. gehou den, bleek dat ér bij de strandover- gangen 700 auto's stonden gepar keerd; tijdens de kerkdiensten in de morgen 500 auto's. Een door de ge meente op 1 aug. gehouden telling op de kampeerterreinen wees uit dat er totaal 10600 kampeerders waren, waarvan 2318 buitenlanders. In ho tels verbleven 672 buitenlanders. Er 'kwamen geen klachten over het ge drag der opgeschoten jeugd. De fi nanciering van de te bouwen Chr. Landbouwhuishoudschool is rond, zodat .binnenkort de aanbesteding volgt. Het landingsverbod op het vliegveld blijft van kracht. Voor zweefvliegtuigen bestaat dit niet. Het gemeentebestuur bekeek de ge meente vanuit de lucht door middel van een zweefvluchtje. Hotel „Os- toerio" krijgt repatrianten uit Nieuw Guinea, wat het onderwijs nog wel Ingezonden mededeling DRINK jog SINAS gezond en f&Te/ttl lekker DEN HAAG, 4-9. Heden (dinsdag) morgen is de eerste zending goede ren die het Nederlandse Rode Kruis heeft klaar gemaakt voor hulp aan de slachtoffers in Perzic, met het eerste Iynvliegtuig van de K.L.M. gratis naar Perzic vervoerd. Deze eerste zending omvat thans 500 sets bloedplasma, 50 tenten voor 400 per sonen, kleding voor 500 kinderen, 1000 blikjes melk en duizenden stuk ken zeep. Het geheel heeft een waarde van 35.000 gulden. (Girorekening 7 7 7 t.n.v. het Ned. Rode Kruis is opengesteld voor bij dragen aan de hulpverlening van slachtoffers in Perzië). voor problemen zal stellen. Uit vier sollicitanten voor de vakante betrek king van onderwijzer aan de o.l.- school te Renesse is de heer A. van Rhee tijdelijk benoemd. Binnenkort is de goedkeuring te verwachten van twee woningwetwoningen, te bouwen in Renesse. In Noordwelle begon men met het repareren der zout- schadewoningen. In de winter zal voorzien worden in de uitkleedhok- jes voor het strandje te Serooskerke. Afscheid raadsleden Bij de rondvraag wees de heer Westhoeve op de moeilijkheden met de bermen der Weth. v. d. Klooster- weg te Renesse. Trottoirs zouden hier de oplossing zijn meende de burgemeester. De heer v. Nieuwen- huijze vroeg naar de prijs van de door de inwoners tijdens het seizoen extra genomen huisvuilemmers. Te gen een vol jaar betaling komen de inwoners op. Een en ander zal be keken worden. Tenslotte wendde de voorzitter zich ten afscheid tot vier raadsleden die niet meer terugkeren. Na anderhalf jaar zitting te heb ben gehad in de raad van Wester schouwen is veel gedaan. Veel ver ordeningen en besluiten in de nieu we gemeente kregen ook de steun van de scheidenden. Er was een goede teamgeest in deze aanloop-pe riode en de voorzitter hoopte dat deze zo zal blijven. Sinds 2 sept. 1931 was de heer M. den Boer raadslid en wethouder. Al jaren dus de nestor. De voorzitter heeft bewondering voor de zeer ge degen kennis van de gemeente en voor de prachtige staat van dienst van betrokkene. De heer M. Geluk uit Serooskerke had vanaf 5 sept. 1939 zitting in de raad. Hij was een lijnrecht man van weinig woorden en had een dank bare tijd in de raad van Seroos kerke. Twaalf jaar is de heer J. D. van Nieuwenhuijze raadslid geweest, waarbij een lange periode wethou der. De middenstandsbelangen en de vleeskeuringsdienst werden door hem vanaf 9 juni 1950 goed behar tigd. Vanaf 2 sept. 1958 hield de heer C. A. van Oord vlammende plei dooien. Hij was bijna vuurwerkont steker, doch toch is de burgemeester ook hem zeer dankbaar voor de goe- a/scheid na 31 jaar de samenwerking. t Op hoog niveau werden problemen besproken en hij nam geen genoegen met halve oplos singen. Tevens was hij de koopman van de raad. Den scheidende leden werd de ere penning der gemeente aangeboden, voorstellende het wapen der ge meente. In zijn dankwoord noemde de heer den Boer dit een moeilijke dag nu de eindpaal is bereikt. Het wordt te zwaar en jongeren moeten deze plaatsen innemen. Hij dankte de le den voor de samenwerking en wens te de gemeente Gods zegen toe. De kleine kern Serooskerke was zeer verheugd toen een inwoner plaats nam in de raad. Voor verdere voorkomende dingen in Serooskerke zal de raad altijd in de heer Geluk een behulpzame hand vinden, zo sprak de scheidende vertegenwoor diger van Serooskerke. Ook de heer J. D. van Nieuwen huijze dankte de voorzitter en de leden voor de prettige en vruchtbare samenwerking. De heer C. A. van Oord dankte de voorzitter voor: „dat U mij vier jaar verdragen hebt als rebel". In dit teamwork leerde de heer van Oord veel facetten van het leven, ook de meningen van andersdenkenden werden geëerbiedigd. „Wanneer de Here de stad niet bewaart, tever geefs waakt de wachter", aldus be sloot de heer van Oord zijn dank woord. EEN VERANDERD OOGSTBEELD (IV). De cellen van een laagbouwsilo kunnen een trechtervormige bodem hebben, wat makkelijk is bij het le gen, of een vlakke vloer, wat goed koper is bij het bouwen. In dat laat ste geval gebruikt men een schraper in de vorm van de jacobsladder, die eerst aan de bovenkant het door transportbanden in de cellen ge brachte graan egaliseert, en later naar de bodem van de bijna lege cel afdaalt om de laatste korrels eruit te schrapen. Het probleem waarvoor de in Zee land opeens snel om zich heen grij pende graantank, loonwerker en op- slagbedrijf stelt is: hoe kan het ver voer naar en de ontvangst in het op- slagbedrijf het tempo van de maai dorser bijhouden? Telkens als de graantank vol is moet er een wagen klaar staan om de inhoud daarvan op te nemen, anders zou de hele ma chine stil komen te staan. Wil men nu van het rijdend materieel een ef ficiënt gebruik maken, dan moeten die wagens snel heen en weer kun nen, op het veld snel geladen en bij het opslagbedrijf snel gelost worden. De coöperatie „Landbouwbelang van West-Zeeuws Vlaanderen" in Bres- kens - die er vorig jaar een laag- bouw-silo bij kreeg - heeft dit jaar met haar leden een afspraakje ge maakt: de leden zorgen voor wagens, die voor deze werkwijze geschikt zijn, de coöperatie garandeert dat die wagens zonder wachten gelost kun nen worden. Dus hebben de land- bouwwagens - moderne dingen op luchtbanden, die met de boerenkar van weleer niets meer te maken hebben - nu verhoogde laadbakken met wegneembare schotten, terwijl op het bedrijf van de coöperatie een inrichting aanwezig is, die de wa gens aan een zijkant opheft en een dusdanige schuine stand geeft, dat het grootste deel van de lading in de daaronder liggende stortput kan vallen. Wat eventueel nog op de wa gen achterblijft wordt alsnog ver- Man gewond door bijlslag GORINCHEM, 3-9. De politie te Gorinchem heeft de 26-jarige klerk op de gemeentesecretarie te Rotter dam J. G. Harmsen aangehouden. Deze u*>rdt er van vez'dacht zijn 58- jarige vader met een bijl op het hoofd te hebben geslagen. De even eens J. G. H. geheten vader ligt in het Streekziekenhuis te Gorinchem. Hij bevindt zich nog in levensge vaar. De zoon heeft nog niet bekend, maar er zijn sterke aanwijzingen, dat hij de dader is. President Kennedy heeft prins Morodom Sihanoek, het staatshoofd van Cambodja, geschreven dat hij bereid is al het mogelijke te doen om de onsohendbaarheid van Cam bodja te verzekeren. AMSTERDAM. Prins Bernhard heeft maandagavond in de Oosthal van het Amsterdamse R.A.I.-gcbouw hot internationaal herenmodedefilé bijgewoond. NIEUWERKERK, 3-9. Met drie en vijftig spelers, speelsters en suppor ters heeft S.K.N.W.K. een bezoek ge bracht aan Flakkee, ter ontmoeting van de korfbalvereniging „Delta" en de voetbalvereniging „O.F.B." te Ooltgensplaat. De tocht werd van Zijpe uit ge maakt per boot, waarbij tijd en ge legenheid was om de Deltawerken te bezichtigen. Aan de overzijde stond een bus, die de Nieuwerkerkers naar het kleine - maar fraai gelegen - sportveld bracht. De korfballers hebben hun wed strijd verdiend gewonnen. S.K.N.W. K. kwam met twee invallers in het veld en in vergelijking met verleden jaar, toen deze club een bezoek aan Nieuwerkerk bracht, bleek Delta aan kracht te hebben gewonnen. De gas ten nemen na vijf minuten de leiding als K. Radewalt een strafworp benut (0-1). In de 13e minuut maakte B. Heijboer ,er 0-2 van. Het spel gaat (ondanks de hitte) snel op en neer, met een lichte veldmeerderheid van S.K.N.W.K. Delta krijgt kort voor de rust een kans; de speler J. van Vliet verkleint de achterstand tot 2-1. Na de rust treedt Delta gevaarlijk op; een doelpunt wordt afgekeurd we gens lopen; een ander van J. Braber brengt de stand op 2-2. Enige tijd nadien scoort W. Stoutjesdijk voor Nieuwerkerk en wordt het 3-2, dat ook de eindstand werd. 2-1 voor O.F.B. De voetballers hadden het zwaar tegen O.F.B. - pas kampioen gewor den van Goeree-Overflakkee - en al dadelijk krijgt keeper Van Wel het zwaar te verduren. In de 29ste mi nuut wordt het 1-0 voor de thuis club als D. Kreeft een voorzet van links onmiddellijk inkogelt. Ook in de tweede helft is O.F.B. sterker, maar Nieuwerkerk blijft fel terug slaan. Toch wordt het 2-0 als een hoekschop wordt ingekopt door P. Beije. Er komt een tegenpunt als K. Schilperoort de keeper met een schot van de middellijn passeert (2-1). Geen der partijen weet nog veran dering in deze stand te brengen, zo dat het 2-1 voor de thuisclub werd. Op de terugreis waren er - even als tijdens de heenreis - consumpties beschikbaar gesteld door het bestuur, zodat een zonnige, sportieve dag een opwekkend slot vond. Te hopen ware dat deze sportontmoeting tot een jaarlijks terugkerend evenement zal kunnen worden. GEMEENTE WESTERSCHOUWEN STAD EN PROVINCIE wijderd met een verbluffend simpel - werktuig - de bezem. Twee wagens achter een tractor kunnen op deze manier in een paar minuten gelost worden, zonder dat men ze van elkaar of van de tractor los hoeft te maken. Ingezonden mededeling GEZAMENLIJKE DEALERS VAN SCHOUWEN-DUIVELAND HILVERSUM. Op 8 september is het vijftien jaar geleden dat Radio Nederland Wereldomroep een begin maakte met uitzendingen in de Spaanse taal, gericht op Spanje en Latijns-Amerika. DEN HAAG. Bij K.B. is de „me daille van het Roode Kruis" toege kend aan jhr. G. M. Verspyck, wo nende in Den Haag, directeur van het Nederlandsche Roode Kruis. DE VOORLOPIGE OOGSTRAMING 1962 DEN HAAG, 3-9. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft de uitkomsten gepubliceerd van een voorlopige oogstraming welke op 17 augustus werd gehouden. Voor koolzaad wordt een gemid delde opbrengst per ha. verwacht van 2.300 kg. tegen 2.500 kg. in 1961. Deze rendementsdaling van 8 pet. heeft tot gevolg dat de totale pro- duktie van koolzaad in 1962 (9.700 ton) iets lager wordt getaxeerd dan die van verleden jaar (9.830 ton) on danks een areaaluitbreiding van ruim 250 ha. (Groningen en Oost- Flevoland). De totale opbrengst van karwij- zaad wordt geraamd op 6.900 ton, hetgeen 15 pet. hoger ligt dan ver leden jaar (6.010 ton). Deze produk- tietoeneming kan uitsluitend worden toegeschreven aan het hoge rende ment, dat, gemiddeld voor Neder land, wordt geschat op 1.760 kg./ha. (in 1961: 1.450 kg./ha.). Voor ongerepeld vlas wordt voor lopig een totale produktie geraamd van 191.500 ton. Dit betekent een produktievermeerdering van 11 pet. t.o.v. 1961, voornamelijk als gevolg van areaaluitbreiding in Noord- Holland en Zeeland. Over vroege aardapelen zijn reeds eerder cijfers gepubliceerd, welke waren gebaseerd op de toestand per 9 juli 1962. Rekening houdende met recente rooiresultaten kan thans ver wacht worden, dat het uiteindelijk rendement hoger zal uitvallen dan de reeds gepubliceerde 13.000 kg./ha. Echter mag worden aangenomen, dat do opbrengst per ha. van 19.000 kg. in 1961 dit jaar niet bereikt zal wor den. Burgerlijke stancl en loop der bevolking over de maand augustus 1962 Geboren: 6. Adriana Hendrika Wilhelmina, d. van A. van den Hoek en N. C. Viergever (Renesse); 22. Marinus Adriaan, z. van H. C. van Diest en J. de Jonge (Burgh); 25. Hubrecht Johannes, z. van L. C. de Feiter en M. J. van Oeveren (Re nesse); 27. Janna Elizabeth, d. van J. Kenters en C. A. Le Grand (Haam stede). Gehuwd: 22. Nicolaas Gerardus Jonker, 27 j. en Johanna Maatje van den Hoek, 20 j. (Haamstede). Overleden: 5. Willem Thijsse, 86 j., weduwnaar van Tona Dorreman (Haamstede). Ingekomen: 1. A. C. van der Jagt en dochter uit Vlissingen (Re nesse); 3. A. A. van den Berge uit 's-Gravenhage (Haamstede); 7. J. Tierolf en gezin uit Melissant (Re nesse); 13. M. Teeken en gezin uit Amsterdam (Renesse); 22. J. M. van den Hoek uit Middenschouwen (Haamstede); 24. A. C. W. de Wilde uit Koudekerke (Renesse). Vertrokken: 7. N. D. Braai (Haam stede) naar Apeldoorn; 7. I. W. Over- beeke (Haamstede) naar Zierikzee; 10. P. A. Berrevoets (Serooskerke) naar Duiveland; 10. J. van Zalm (Haamstede) naar Schiedam; 10. A. de Reus (Haamstede) naar Duive land; 14. A. A. Haeck en kinderen (Haamstede) naar Middelburg; 14. A. van der Cingel (Haamstede) naar 's-Gravenhage; 17. J. Jonker (Haam stede) naar Middelburg. GEMEENTE MIDDENSCHOUWEN Burgerlijke Staiul en loop tier bevolking over de maand augustus 1962 Geboren: Jacob Albertus, z. van C. S. M. Oostvogels en A. Korsman (Ellemeet)Daniël Johan, z. van J. Viergever en J. van den Hoek (Kerk- werve); Bartel Jakob, z. van O. Bij de Vaate en P. G. Flikweert (Kerk- werve). Overleden: J. Fonteine (Ellemeet). Ingekomen: C. L. van der Wek ken met gezin van Vlissingen (Kerk- werve); C. van de Velde van Brou wershaven (Kerkwerve); E. Korpel van Vlaardingen (Kerkwerve); A. Kramer van Zierikzee (Kerkwerve). Vertrokken: M. van de Velde met gezin (Kerkwerve) naar Zierikzee; A. W. Moelker (Duivendijke) naar Voorburg; J. M. van den Heek (Elle meet) naar Westerschouwen); J. P. Starrenburg met gezin (Eikerzee) naar Delft; M. A. den Boer-Buuron met gezin (Scharendijke) naar Leid- schendam. GEMEENTE DUIVELAND Burgerlijke stand en loop der bevolking over de maand augustus 1962 Geboren: 1. Christiaan, z. van L. v. d. Wielen en C. Schot (Nieuwer kerk); 21. Adriaan Cornells, z. van A. v. d. Berge en J. M. van 't Hoff (Oosterland)28. Wilhelmina Neeltje d. van W. Stoutjesdijk en N. de Reus (Nieuwerkerk). Geboren te Zierikzee: 9. Elizabeth, d. van J. J. Bolijn en P. Hendrikse (Ouwerkerk), Overleden: 15. Jacob Flikweert, echtg van J. W. Rijksen (Nieuwer kerk). Overleden te Zierikzee: 25. Cor nells Nikerk, echtg. van K. P. v. d. Have (Oosterland). Gehuwd: 10. Pieter Adriaan van Mourik, 33 j. (te Zierikzee) en Pie- ternella Maria Hendrikse, 26 j. (te Duiveland). Ingekomen: 7. A. M. van Dijke en gezin van Rijswijk te Nieuwerkerk; 4. T. Becker van Bennebroek te Nieuwerkerk; 10. A. de Reus, van Westerschouwen te Nieuwerkerk; 10. P. A. Berrevoets, van Westerschou wen (Serooskerke) te Nieuwerkerk; 17. J. A. de Groote, van Kloetinge te Oosterland; 22. A. J. Cromwijk, van Woerden te Oosterland; 22. J. de Bil, van Terneuzen te Nieuwerkerk. Vertrokken: 6. L. C. Hage, van Nieuwerkerk naar Brouwershaven (Zonnemaire); 13. M. Dooge, van Oos terland naar Driebergen; 17. P. van Dijke en gezin van Oosterland naar Middelburg; 22. E. J. Valk, van Oos terland naar Gorinchem; 23. H. Zwaai en gezin, van Nieuwerkerk naar Leimuiden; 29. A. A. Doornen bal, van Ouwerkerk naar Rotter dam; 29. P. M. Hendrikse, van Ouwerkerk naar Zierikzee. ZIERIKZEE Ongeluk bij nieuwbouw Bij de nieuwbouwwerkzaamheden in Malta is gistermorgen een onge luk gebeurd. Bij het inwerking zet ten van een betonmolen vergat de bouwvakarbeider W. de veiligheids pal vast te zetten. Toen hij bezig was zand weg te scheppen, dat zich rond de machine had opgehoopt, werd hij door de tuimelende bak van de molen geraakt in de rug en de zij. Dokter Bontkes verleende de eerste hulp en constateerde een gekneusde rib en bloeduitstortingen. Na behan deld te zijn in het Zweedse Rode Kruis-ziekenhuis, is W. inmiddels naar huis vervoerd. DREISCHOR Nieuwe voorzitter V.V. „Dreischor" Naar wij vernemen is in de laatst gehouden bestuursvergadering van de voetbalvereniging „Dreischor" de heer C. J- Braai tot voorzitter ge kozen. De heer Braai was tot dus verre secretaris van de voetbalver eniging. In zijn plaats is tot secre taris benoemd de heer A. M. Klaasse te Dreischor. Fiets- en voetpaden thans gereed De nieuwe verkeersweg tussen Dreischor en Zierikzee is al weer enige weken gereed gekomen. Vrij dagmiddag zijn ook de fiets- en voetpaden langs de weg voor het verkeer opengesteld, zodat de ge vaarlijke oversteekplaats aan het begin van de Lange Blokweg op de grens van Zierikzee en Schuddebeurs tot het verleden behoort. Zeeland's commissaris zag kerkrestauratie Zondagmiddag heeft de commis saris van de koningin in de provin- sie Zeeland, Jhr. mr. A. F. C. de Ca- sembroot, in gezelschap van zijn echtgenote, mevrouw S. C. de Ca- sembroot-baronesse van der Feltz en een groot aantal gasten een kort bezoek gebracht aan Dreischor. De gasten brachten een bezoek aan de momenteel in de steigers staande Hervormde Kerk teneinde de res tauratiewerkzaamheden in ogen schouw te nemen. NIEUWERKERK Bejaardensociëteit van start Zeer zeker tot genoegen van de bejaarden alhier, heeft het dames comité, dat de bejaardenmiddagen verzorgt, besloten dat de eerstvol gende contactmiddag zal plaats heb ben op woensdag 12 september a.s. in „Ons Dorpshuis". Het comité nodigt alle bejaarden boven de 65 jaar uit om deze mid dagen in het komende seizoen te be zoeken. Met ingang van oktober is onze dorpsgenoot de heer A. M. Buysse, benoemd tot onderwijzer aan de o.l.- Witteveenschool te Culemborg. BRUINISSE De te Bruinisse gehouden col lecte voor het Koningin Wilhelmina Fonds (kankerbestrijding) bracht het bedrag op van f 325, Vliegtuigwrak op Krammerplaat De Krammerplaat of Plaat van Oude Tonge staat tegenwoordig wel in de publieke belangstelling, wegens de daar uitgevoerde Deltawerken. Op een andere manier komt de Kram- mcrplaat nu nog in het nieuws om dat ze iets terug geeft waarop niet meer was gerekend. Het altijd schu rende zand van deze plaat geeft na melijk een wrak vrij van een in de tweede wereldoorlog neergestort vliegtuig. Het wrak is nog niet geheel uit gegraven en het is ook niet te zeg gen of dit wel mogelijk is. Voorlopig schijnt men af te wachten hoever de stroom zelf het wrak bloot woelt. In 1952 kwamen op diezelfde plaat de resten naar boven van het in 1870 aldaar gezonken s.s. „Willem Örio". Het naar boven komende vliegtuig wrak, dat indertijd diep in het zand is gedrongen, zodat waarschijnlijk niemand van zijn bestaan afwist (in tegenstelling met het wrak van de „Willem Drie") vormt weer een be wijs, dat het zand van de platen in de Zeeuwse stromen altijd rusteloos in beweging is. Oliebollenaktie „Wees een Zegen" De oliebollenactie van de meisjes vereniging „Wees een Zegen" werd een groot succes. De gehele zater dagmiddag stonden de mensen in de Ingezonden mededeling Vier middelen In één leb/el doen wonderen jondet de meep r<n streek le mekenl De vier geneesmiddelen van Che- farine „4" worden in de hele wereld op grote schaal gebruikt. In één tablet verenigd werken zij bijzonder snel, krachtig en weldadig, vaak zelfs wanneer andere middelen falen. Tegen pijn en griep. Geschikt voor een gevoelige maag, *ani die «rordi beschermd door hel bestanddeel Chetaroi. 20 tabletten I 0.80, 40 tabletten i 1.60,100 tabletten I 3.50 rij, om het gebak in ontvangst te nemen, zodat vele honderden olie bollen werden afgeleverd en ten slotte velen nog moesten worden te- leurgesteld. Verenigingswerk weer van starl Het verenigingswerk te Bruinisse gaal weer beginnen. Dinsdag 4 sept. begint de Geref. vrouwenvereniging; woensdag 5 sept. de bejaardensocië teit en dinsdag 11 sept. de Herv. vrouwenvereniging. Ongeluk op veerpont De heer J. van der Linde, conduc teur op de veerboot „Krammer" van de R.T.M., had het ongeluk met zijn vingertoppen tussen de pont en de brug te komen. Eén vingertop werd afgekneld. De heer v. d. Linde werd naar het Zweedse Rode Kruis zie kenhuis te Zierikzee vervoerd. De Algerijnse vice-premier Mo hammed Ben Bella heeft maandag op een persconferentie gezegd, dat de troepen van de wilaja's een, vijf en zes, die nu oprukken naar Algiers „de hoofdstad tot elke prijs zullen innemen". SAIGON, 3-9. Het Zuidvietnamese persbureau heeft maandag gemeld dat regeringsstrijdkrachten zondag in een gevecht met een communis tisch guerilla-bataljon 116 Vietcong- soldaten hebben gedood. De rege ringstroepen hadden de Vietcong- eenheid omsingeld terwijl deze de „onafhankelijkheidsdag van de Viet- cong" vierde, aldus het persbureau. Onder de regeringstroepen zouden een dode en veertien gewonden zijn gevallen. Sclieepvaartberichten Alphacca, 2-9 van Rotterdam naar Bombay. Kelletia (t.), 31-8 van Baltimore naar Maracaibo. Lelykerk, 2-9 te Das Isle. Willem Ruys, 2-9 te Rotterdam, 2-9 van Rotterdam naar New York, 3-9 te Southampton. Zafra (t.), pass. 31-8 Finistierre naar Mena Al Ahmadi. Schouwen-Duiveland heeft er ver houdingsgewijs lang op moeten wachten, maar nu is het dan toch zo ver. Hóéver wel is een eerzaam po litieman gewaar geworden, tijdens het bedrijven van zijn hevig beminde liefhebberij het hengelen. Hij is één der velen, die aan het strand een gehaakte worm uitwerpen, om daar mede een vis - of liever nog vissen - te vangen. Ook ditmaal waren de lijnen uitgezet en één daarvan be gon op een van hengelaarsvreugde zeer geladen moment hevig te zwie pen, een teken dat de werpmolen schielijk in werking moet komen om op te draaien. Voor een juiste tekening van de situatie dient nog vermeld dat het water niet geheel onberoerd was, want wel wat dicht bij de lijnen zwom een dame, zich verkoelend in de zilte haringvijver. In overeenstemming met de feiten van het moment is ook, dat de zwemmende dame op zeker ogen blik een schreeuw uitte, die de hen gelaar toeschreef aan de werking van kwallen, die in het laatst van de zomer het vooral op onbedekte mensenhuid voorzien hebben. Een dame dus en een schreeuw van die dame, maar wat kon het die politi- tieman schelen, die zijn vr\je-tijds- besteding scheen te zien beloond met een kanjer van een vis, die het op draaien beslist de moeite waard was. Het móést wel een kanjer zijn, want het inhalen van de buit ging ditmaal bijzonder zwaar en de ruk ken van de vis logen er niet om. Het merkwaardige verschijnsel deed zich echter voor, dat de zwemmen de dame - nu onder het roepen van beslist onfraaie ivoorden - gelijk op ging met de inkomende werplijn. Toen de politieman als in een flits dit opvallend verband duidelijk werd, heeft hij als troostertje nog even gedacht aan een zeemeermin, maar weldra bleek dat de vishaak diep verankerd zat in de voetzool van de zwemmende dame. De hengelaar had dus wel beet, maar de viszak werd er niet dikker van. Het drama heeft op het strand een snel en verzoenend, slot gevon den met een stukje verband en een leukoplastje, waarna de visdame weer te water kon gaan. We willen uit dit brok oprecht visserslatijn toch een lering trekken en de zwemsters en zwemmers een beetje uit de buurt houden van hen gelaars, want dat zijn brave, maar fanatieke lieden, die zelfs een mens het strand opdraaien, omdat ze tot op het laatste ogenblik geloven, dat de ins van hun leven juist op dat oqenbHk in hun aas heeft gebeten. EILANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 2