Onderwereld figuren mishandelden meisje op afschuwelijke wijze Honderden namen in toren van Dreisehor Meisje verdronken na worsteling Wervelstorm in Louisiana Nieuws uit Nieuw-Guinea Kinderen moeten veel lopen i Mö° SUrllLORG DE GOUDEN TOMAHAWK ZIERIKZEESGIE NIEUWSBODE donderdag 30 augustus i%2 \o. 19231 Slachtoffer lag zeven uur bewusteloos in huis AMSTERDAM, 29-8. De Amster damse zedenpolitie heeft in de vo rige nacht de 25-jarige Berend D. aangehouden, die ervan wordt ver dacht samen met een vriend een 17-jarig meisje op beestachtige wij ze te hebben mishandeld. Aan deze mishandeling ging een mislukte po ging tot aanranding vooraf, liet meisje heeft zeven uur bewusteloos in een woning aan de Fagelstraat gelegen. Pas 's avonds om zes uur slaagde zij er in de politie te alarmeren. Ze was nog niet in staat een verklaring over de gebeurtenissen te geven. De aangehouden man is een bekend on derwereldfiguur. Naar zijn vriend wordt nog gezocht. Het 17-jarige Hilversumse meisje Gerrie R. zou haar werk bij een Amsterdams schoonmaakbedrijf be ginnen. In verband daarmee logeer de zij bij een familielid aan de Boer- haavestraat. Ze was nogal vroeg van huis gegaan en ging daarom eerst nog een kopje koffie drinken alvorens haar werk te beginnen. Ze koos daarvoor een koffiehuis aan de Albert Cuypstraat uit, een berucht verzamelpunt van souteneurs en an dere onderwereldfiguren. Daar schijnt het meisje in contact te zijn gekomen met de twee man nen, die hun nieuwe kennis eerst meenamen naar een ander etablisse ment, waar ze hun slachtoffer onder invloed brachten. Daarna sleepten ze het kind tegen haar wil in een auto, waarmee ze naar een woning aan de Fagelstraat reden. Daar poog de het tweetal het meisje aan te randen. Dit is niet gelukt, waarna de onverlaten op afschuwelijke wij ze het meisje hebben mishandeld. Ze goten een fles cognac in haar mond leeg, ze sloegen en trapten haar bewusteloos en drukten peuk jes sigaret op haar lichaam uit. Overdekt met brand- en andere wonden lieten ze hun slachtoffer achter. De politie vei-moedt dat het meisje ongeveer zeven uur bewuste loos in de woning heeft gelegen. Om zes uur kwam ze bij kennis, maar pas een uur later slaagde ze er in de politie te alarmeren. „Ik hen er ook geweest" DREISCHOR. 29-8. De oude toren van Dreisehor »s danig aan een flin ke opknapper toe, maar het laat zich aanzien dat de restauratie niet zo lang meer op zich zal laten wachten. Als alle torens biedt ook die van Dreisehor vanaf de trans een prach tig uitzicht op de omgeving. Men ziet neer op een kring van huizen, op verspreide boederijen, op bouw en weilanden en heel in de verte op de stille Grevelingen, waarop een handvol schepen dry ft. Wie de moed op kan brengen de steile torentrappen op te klimmen, is dit panorama gegund, maar hij of zij moet wel weten niet de eerste te zijn. Want Dreischor's toren telt een verzameling van vele honderden na men. In de loop der eeuwen zijn ze op allerlei manieren op de witte kalklaag aangebracht en soms zijn ze wel centimeters diep in het harde hout gesneden. Wie de namen ziet, denkt aan het rijmpje van: „gekken en dwazen, schrijven hun namen op deuren en glazen" en natuur lijk is dat wel waar en (ook) natuurlijk is de toren van Drei sehor veel te kostbaar om er namen in te krassen, maar ze staan er nu eenmaal en vele er van zijn door de jaren gewijd en dan lijkt het zo erg niet meer. Sterker, men krijgt er belang stelling voor. Namen, na men Het begint al dadelijk na opening van de grote en zware toegangsdeur. Een zekere heer J. Folmer liet met een bokkepootje weten voor de toe komst, dat hij op 20 augustus 1914 op de toren is geweest. De heer Fol mer koos een flinke letter, om te ge tuigen: „ik ben er ook geweest". Baas boven baas heeft altijd bestaan en J. v. d. W. en K. v. D. zijn nog hoger gegaan dan Folmer en zeker is ook J. W. B. in 1893 niet bepaald lager bij de grond gebleven, want zijn fiere initialen verheffen zich op niet minder dan zes meter boven de begane grond. In 1903 is Willem de Nijs uit Biervliet voor enige tijd te gast geweest bij het torenuurwerk, dat de eenzame bezoeker nu nog al tijd laat schrikken als de raderen beginnen te draaien en de bronzen klok zijn helder geluid laat horen. Koos Vermeulen uit Dirksland was nog maar 13 jaar oud, toen hij in 1933 de toren al besteeg. Klaas v. d. Velde uit Ooltgensplaat kwam pas in de bange oorlogsjaren Dreischor's toren met een bezoek vereren en in dezelfde tijd deden dat T. 't Hoen uit Kwintsheul, P. C. Vijfwinkel uit 's-Gravendeel, Piet Dekker uit Ouwerkerk en Miep Boot uit Drei sehor. „Mee naar de toren" Op de blanke kast van het toren uurwerk prijkt nog al eens de naam Lena Beekman en dat is geen won der, want vader Beekman kwam vroeger altijd het uurwerk opwin den er. dikwijls moet Lena - nu me vrouw van den Berg, wonend in het Friese Grouw - haar vader hebben gevraagd: „mag ik mee naar de to ren?" Wie er dan nog meer in de toren geweest zijn? Wel honderden en te veel om op te noemen in een krant. Hier volgen er nog een paar: Chris Weststrate (1931); Tinie van Rhiel uit Eethen; Piet Nelisse uit Volen- dam (1960); H. C. Berrevoets uit Zie- rikzee; J. v. d. Graaf uit Boven- Leeuwen; L. M. Verjaal, Leny Ta- zelaar; P. v. d. Weele etc. Dan begeven we ons langs een steile houten trap naar hoger gele gen oorden, waar de bronzen klok met half verroeste klepel elk half uur in actie komt. De bronzen klok is in 1634 gegoten en heeft zich ge durende de oorlogsjaren tegoed kun nen doen aan het zilte water van het IJsselmeer en zich gedragen als een goed vaderlander. Daar in het IJsselmeer is hij ondergedoken om na de oorlog weer naar Dreisehor terug te keren. Dan wringen we ons opnieuw tus sen onwillige balken waar we al spoedig een wat vergeeld document vinden in de vorm van een model- overeenkomst tussen de PZEM en de Hervormde Kerk inzake elektrische kerkverwarming op zondagen. Hoger kunnen we dan niet meer want wc bevinden ons op de hoogste sport van de toch al wankele ladder. We '.'.unnon ons dan even de tijd om door de snoezige kleine raampjes een blik naar beneden te werpen, waar alles rustig zijn gang vindt. Op een smal raamlijstje staat de naam van Obergefreiter Kurt Bauer uit Aachen die hier in 1942 ook enige tijd heeft vertoefd. Even verder komen we dan de namen tegen van Lien de Mun- nik, Willem Vane en Jack C. F. Tocker uit Cornwall in Engeland. Op 14 maart 1940 hebben Jaap Blaas en Kees de Bil de klok geluid, want ze hebben het zelf op de uurwerkkast geschreven. Namen, alsmaar namen. H H. Hettema overleden Samensteller schoolatlassen AMERSFOORT, 29-8. In een zie kenhuis in Amersfoort is overleden de heer Hette Hettes Hettema, die in ons land bekendheid gekregen heeft door de vele historische school atlassen die hij heeft samengesteld. De heer Hettema is 93 jaar geworden Hette Hettes Hettema stamt uit een Friese koopmansfamilie. Hij werd geboren op 15 december 1868 in Harlingen en volgde de H.B.S. in Harlingen en Groningen. Hij stu deerde aardrijkskunde en geschiede nis aan de universiteit van Amster dam en aan de rijksuniversiteit te Leiden. Zijn studies beëindigde hij niet met een doctoraal examen, maar hij legde achtereenvolgens de examens M.O. aardrijkskunde (1890) en ge schiedenis (1894) af. De heer Hettema is nimmer bij het onderwijs of in een andere func tie werkzaam geweest. Hij leidde een teruggetrokken leven, gewijd aan het samenstellen van zijn vele publikaties op historisch gebied. De grote historische schoolatlas ver scheen in 1896. Marineman in arrest DEN HELDER, 28-8. De 23-jarige machinist van de Koninklijke Marine J. K. uit Huizen N.H.die in Den Helder is gearresteerd naar aanlei ding van de vondst van het stoffe lijk overschot van de 24-jarige Annie Gouwenberg in de Lange Vliet, heeft een gedeeltelijke bekentenis afgelegd. Een lid van het luchtmacht bewa- kings korps vond dinsdagmorgen het stoffelijk overschot. Uit het ver hoor door de Koninklijke Mare chaussee is gebleken dat K. en een vriend maandagavond naar de ker mis in Julianadorp zijn geweest, waar zij Annie en een vriendin heb ben ontmoet. Na de kermis hebben de mannen de meisjes thuisgebracht. Terwijl haar vriendin doorliep, is Annie nog even met K. gaan wande len. Toen zij later in het gras zaten schijnt K. handtastelijk te hebben willen worden, waarop het tot een worsteling moet zijn gekomen. Niet alleen het meisje, maar ook K. is daarbij te water geraakt. Gebleken is namelijk dat hij met. een nat pak de mijnendienstkazerne is binnen gekomen, terwijl in zijn kastje schoenen lagen waarop eendenkroos zat. Zijn uniform is opgevist uit het bassin van de kazerne. K. had be weerd dat het was gestolen. Over de juiste toedracht heeft hij zich nog niet uitgelaten, maar hij beweert in paniek tc zijn geraakt, toen het meisje in het water was gevallen en zich uit de voeten te hebben ge maakt. De politie, die in deze zaak nauw met de marechaussee heeft samen gewerkt, is via de vriendin, een taxibedrijf, waarvan de chauffeur de mannen naar Julianadorp had gebracht, en een kastelein achter de identiteit van K. gekomen. Deze is in verzekerde bewaring gesteld. Het onderzoek wordt voortgezet. Dc Sowjet-Russischc delegatie op de conferentie over stopzetting van kernproeven in Gcnève heeft dins dag verklaarfd, dat do Sowjet-Unie een kernproefverbod, dat een uit zondering maakt voor ondergrondse proeven, niet in overweging kan ne men. De „Johan" uit de vaart AMSTERDAM, 29-8. De directie van de N.V. Stoomvaart Maatschap pij „Nederland" deelt mede dat de reizen rond de wereld die de „Johan van Oldenbarnevelt" in 1963 zou ma gen geen doorgang zullen kunnen vinden aangezien het schip uit de dienst zal worden genomen na de Trans-Tasman reis die eindigt in Sydney op 3 februari 1963. „Er kun nen nog geen mededelingen worden gedaan over wat er na deze datum met het schip zal gebeuren", aldus de directie. CAMERON, 2,9-8. Cameron, dat aan de kust van Louisiana in de V. S. ligt, is dinsdagavond getroffen door een wervelstorm. Drie mensen kwamen om het leven, 30 werden gewond en 600 zijn dakloos gewor den. Er is voorts veel schade aan gericht. De storm ging gepaard met zware regenval. Huizen werden ver nield en straten overstroomd. Jongeman verzonk in graan SCHEEMDA, 29-8. Woensdagmor gen is tijdens werkzaamheden bij het graanbedrijf van de N.V. D. Bleeker op het industrieterrein in Seheemda de zestienjarige J. Suk uit Winschoten om het leven geko men. De jongen was met zijn broer bezig een graansilo in orde te ma ken. Hij stapte daartoe in de silo waarin zich nog graan bevond. Hij gleed weg en verdween onder het graan. Zijn broer sloeg onmiddellijk alarm. Toen men de jongen na enige tijd boven haalde, bleek hij reeds te zijn gestikt. HOLLANDIA. Officieel is mede gedeeld dat in kampong Mega, ten westen van Sausaper, ongeregeldhe den hebben plaats gevonden, waar bij Indonesische militairen en de plaatselijke bevolking waren betrok ken. Papoea's en infiltranten zouden aan het vechten zijn geraakt, waar bij een Papoea aan het hoofd werd gewond. HOLLANDIA. Woensclag hebben wederom twee Indonesische Hercu les-toestellen boven Nieuw-Guinea gevlogen om pamfletten voor de in filtranten uit te werpen. DEN HAAG. Na een verblijf van ongeveer zes maanden in de Nieuw- guinese wateren, zal de jager „Lim burg" volgens reeds eerder opge stelde plannen uit Hollandia naar Nederland vertrekken. De thuisreis zal via de Grote Oceaan worden ge maakt. HOLLANDIA. Generaal Rikhye is na een vierdaags bezoek aan Dja karta te Hollandia teruggekeerd. Hij verklaarde bij aankomst „hoopvol ler" te zijn dan ooit over een vreed zame en succesvolle uitvoering van het Nederlands-Indonesische ak koord". HOLLANDIA. Staatssecretaris Bot is woensdagmorgen in gezelschap van gouverneur Platteel uit Hollandia vertrokken voor een bezoek aan Me- rauke. Voor de komende dagen staan ook bezoeken aan een aantal andere plaatsen in zuid-Nieuw-Guinea op het programma. Vrijdag gaat de staatssecretaris door naar Biak en vandaar via Amerika naar Neder land. Ketting hielp niet AMSTERDAM, 29-8. Ondanks het feit dat zijn portefeuille met circa f 1.800 aan een ket ting verankerd lag", is deze een 72-jarige buitenman eer gisteravond in een café aan de Zeedijk te Amsterdam toch ontstolen. Toen de man zijn consumpties wilde betalen en de portefeuille voor de dag haalde, griste een onbekend persoon, die naast hem zat, de portefeuille uit zijn handen en wel met zo'n ruk dat de ko peren ketting brak. Ofschoon de bestolene de man nog vast greep, wist deze zich los te rukken en het café te ont vluchten. VELP. Prinses Beatrix heeft een bezoek gebracht aan het jeugdfesti- val te Velp.' LONDEN, 30-8. Kinderen moeten zoveel mogelijk lopen om te voorkomen dat zij op nog betrekkelijk jeugdige leeftijd sterven aan trombose van de kransslagader. Deze waarschuwing heeft de arts van de G.G. en G.D. van East bourne, Kenneth Vickery, in het blad „Huisarts" tot de ouders gericht. Volgens hem krijgen de kinderen te weinig lichamelijke beweging. Hij kantte zich met kracht tegen de wijdverbreide ge woonte om de kinderen maar overal met de auto naar toe te brengen. Kinderen moeten niet gereden worden maar zelf lopen naar school, bioscoop, tandarts en partijtjes, aldus Kenneth Vickery. Niet ondervoeding, maar zwaarlijvigheid was het gevaar, dat de huidige mens bedreigde. Onvoldoende lichamelijke oefening, was „een van de belangrijkste oorzaken" voor het ontstaan van trom bose van de kransslagader en daarom - aldus Vickery - ga niet in op het gezeur van uw kinderen om ergens naar toe gebracht te ivcrden en jaag ze weg van het televisietoestel. VAN DORP TOT STAD Spijkenisse kreeg er 5.000 mensen bij in vier jaar ROTTERDAM, 29-8. De gemeente raad van Spijkenisse zal vanavond (donderdag) een beslissing nemen over het „Werkprogramma 1962- 1967" van het Economisch-Technolo- gisch Instituut voor Zuid-Holland, dat de richtlijnen bevat om in vjjf jaar tijd van het ontwakende dorp in het nieuwe industriegebied op de zuidelijke oever van de Water weg een stadskern te maken voor 20.000 inwoners. Daarmee zal dan de basis gelegd zijn voor een eventuele verdere groei. „Het gaat hier op het ogenblik allemaal heel erg snel", zei woens dag burgemeester P. J. Bliek op een persconferentie, waarop de plannen werden toegelicht. „Vier jaar gele den had het dorp nog maar 3.500 in woners. eind juli waren het er 8350. De gemiddelde groei benadert nu al het getal van honderd per maand". De heer Bliek becritiseerde in dit verband het feit dat door de regering geen aparte financiële regelingen ge troffen zijn voor bijzondere stede- bouwkundige ontwikkelingen. „Men moet de opbouw van een stad als een bedrijf zien. Goede krachten kunnen alleen worden aangetrokken door goede salariëring. De normen voor gemeenten, die voor grote uitbrei dingen staan, zouden daarom moeten corresponderen met die van hun toe komstig inwonertal". Ingezonden mededeling MAMMOET-HALSWERVEL GEVONDEN Bodem van Terneuzen gaf nog meer geheimen prijs TERNEUZEN, 29-8. Ook de hals wervel, die bij de graafwerkzaam heden voor de nieuwe sluizen te Ter- neuzen werd bovengehaald, is door ir. Trimpe-Burger van de Dienst voor Oudheidkundig Bodemonder zoek, geïdentificeerd als afkomstig van een mammoet. Zoals reeds eer der gemeld, werd ook een mammoet- kies gevonden. Deze kies is niet groot maar bijzonder gaaf. De halswervel heeft een doorsnee van ongeveer .35 cm en weegt twee a drie kg. De heer Trimpe-Burger verklaarde dat deze mammoet moet hebben ge leefd in het laatste ijstijdperk, dus minstens 20.000 jaar geleden. Nadat men enige tijd met de graaf werkzaamheden aan de bouwputten voor de nieuwe zeesluizen bezig was, kwamen er grote hoeveelheden boomwortels en gedeelten van stam men voor de dag, waarvan de ouder- KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. Een groep van tachtig Amerikaanse architecten en stedebouwkundigen, leden van de International Federation of Archi tects, komt vrijdag 31 augustus naar Rotterdam voor een uitgebreid werk bezoek. ALMELO. Een bekende wedstrijd wandelaar, de heer A. Ottema, is in de leeftijd van 88 jaar te Almelo overleden. Toen hij de 80 reeds was gepasseerd nam hij nog deel aan de vierdaagse in Nijmegen. Sinds 1933 heeft „opa Ottema" meer dan 25.000 wedstrijdkilometers afgelegd en bij na 400 medailles daarbij vergaard. DEN HAAG. Uit hoofde van de ge zamenlijke kohierbelastingen werd in juli voor f 393 min. opgelegd te gen f 358 min. in juni. Terwijl vo rige maand het overgrote deel van het totaal de inkomstenbelasting be trof, zijn in juli overwegend aansla gen in de vennootschapsbelasting opgelegd. ROTTERDAM. De 4-jarige Teu- nis Driesen uit de Prins Alexander- straat in Rotterdam, die sinds maan dag werd vermist, blijkt te zijn ver dronken. dom volgens ir. Trimpe Burger ge schat moet worden op tenminste vierduizend jaar. De wortels en stammen zijn hoofdzakelijk afkom stig van eik en taxusden. Na de ont dekking van deze boomresten heeft een Antwerpse deskundige, de heer Frison, een uitgebreid onderzoek in gesteld. Hij heeft het vierduizend jaren oude bos gekarteerd, waarna professor Mullenders van de Leu vense universiteit aan een uitge breide studie ervan is begonnen. Ock ruim een halve eeuw geleden, toen het kanaal van Gent-Terneuzen eveneens werd verbreed, heeft men grote hoeveelheden boomstammen opgegraven. Men vond toen ook een vuursteen en een bijl, waarvan aan genomen werd dat deze uit het laat ste stenen tijdperk stamden. Amsterdam heeft sluitende begroting AMSTERDAM. 29-8. Nog juist voor de (in 1851) wettelijk vastge stelde datum hebben b. en w. van Amsterdam de raad de ont\verp-ge- meentebegroting voor 1963 aangebo den. Evenals voor 1962 is het college er in geslaagd de begroting zonder tekort te doen sluiten, ditmaal in in komsten en uitgaven op een bedrag van f 592.964.013 (vorig jaar was het f 584.966.865). Jordanië en Saoedi-Arabië „militaire eenheid" AMMAN, 29-8. Koning Hoessein van Jordanië cn koning Saoed van Saoedi-Arabië hebben na afloop van in Amman gevoerde besprekingen, in een gezamenlijk communiqué be kendgemaakt dat zij overeenstem ming hebben bereikt over de vor ming van een „militaire eenheid". In het communiqué wordt voorts medegedeeld, dat beide landen hun buitenlandse politiek zullen coördi neren en een sterke economische eenheid zullen vormen. Koning Hoessein-is woensdag na een bezoek van drie dagen aan Sa oedi-Arabië in Amman terugge keerd. Telefonische slraal- verbindiiig tussen twee Nederlandse steden MAASTRICHT. 29-8. Maandag- middag 3 september zal het straul- verbindingnet ten behoeve van het telefoonverkeer tussen Maastricht en 's-Hertogenbosch in gebruik worden genomen. Dit geschiedt om kwart voor vier door een gesprek tussen de commissaris van de koningin in Limburg, dr. F. J. M. A. H. Houbon, en die in Noord-Brabant, dr. C. N. M. Kortmann. Van de beide straalzendtorens staat de ene in Maastricht en de an dere in Mierlo bij Eindhoven. Prof. dr. Geyl pleit voor „geschiedenisles" ARNHEM, 28-8. Professor dr. P. Geyl heeft woensdagmiddag op de Pietersberg in Oosterbeek voor leden van de Vereniging van Ieraren aan Rijks H.B.S.'en, een krachtig peidooi gehouden voor het vak ge schiedenis. Zijn voordracht was ge titeld „De waarde van het geschie denisonderwijs". Spreker viel allereerst de adviezen van hooggeplaatste ambtenaren aan inzake de Mammoetwet, „die vaak voortkomen uil oppervlakkigheid en culturele impotentie". Vooral de klassieke talen en geschiedenis moe ten het ontgelden. Professor Geyl erkende volledig dat het onderwijs aangepast moet worden aan de geweldige opbloei van de natuurwetenschappen. Dit wil echter niet zeggen - zo meende hij - dat de geesteswetenschappen minder hoog aangeslagen moesten worden. Historisch besef is onmis baar om de continuïteit van de cul tuur te behouden. Daarbij behoeft van onderwerping aan het verleden geen sprake te zijn. Veel doden bij brand in Ecuador GUAYAQUIL, 30-8. Omtrent een brand die woensdag in een woonwijk in het centrum van Guayaquil, een stad in Ecuador, heeft gewoed, wordt nader gemeld dat deze tot nu toe twintig slachtoffers, onder wie acht kinderen, heeft gevergd. De slacht offers zijn levend verbrand. Door de brand zijn acht woningen in de as gelegd en twee beschadigd. Het verhaal doet de ronde dat de brand is uitgebroken in een huis, waar kooplieden bijeen waren, die rijkelijk aan bacchus hadden ge offerd. Men acht het mogelijk dat onder de puinhopen der verbrande huizen nog meer lijken zullen worden aan getroffen. Het Rotterdamse ,,<lui ven vrouwtje" overleden ROTTERDAM, 29-8. „Hannetje", het duivenvrouwtje, is in het tehuis voor ouden van dagen te Rotterdam op 92-jarige leeftijd overleden. Hen- drika Trijntje van Ham voor de bur gerlijke stand, maar voor de Rotter dammers hardnekkig het „duiven- vrouwtje" is gedurende tal van ja ren het schoolvoorbeeld geweest van een onbaatzuchtige dierenvriendin. Velen zidlen zich „Hannetjes" be roemde .trektochten herinneren, een karretje voer voortduwend, langs de Rotterdamse duiven-, zwanen- en eenden centra. Populaire voeder plaatsen waren destijds de omgeving van de Laurenskerk waar het dui venvrouwtje „haar" duiven ver zorgde en langs de Rotte waar tien tallen zwanen en eenden voer van haar kregen. Ook de vele loslopende dieren in pakhuizen werden door haar verzorgd. Alle kosten droeg zij zelf, een xiiterst sobere leefwijze was hiervan het gevolg. Het Rotter damse duivenvrouwtje wordt menig maal genoemd in oudere boeken over de Maasstad. Recenter is haar medewerking aan enige toeristische filmpjes over Rotterdam. Hendrika Trijntje van Ham heeft de laatste zes jaren van haar leven doorge bracht in het tehuis voor ouden van dagen aan de Oostervantstraat. In een woensdagmiddag gehouden kabinetsvergadering heeft president de Gaulle medegedeeld de nodige maatregelen te zullen treffen ter verzekering van de continuïteit van de Franse 'staat en het behoud der bestaande instellingen van de repu bliek. De president zal echter zelf bepalen waneer hij zijn plannen daaromtrent zal bekend maken. 26. „Wij willen terug naar Engeland, Aram", zegt O'Connor ernstig. „Je weet, dat ik hier gekomen ben om té jagen en niet om op een akker te zwoegen en Creep hier is ook niet geschikt voor het boeren werk We voelen ons niet op onze plaats hier...." „Nee. ik geloof ook dat jullie tweeën nicl uit hot goede hout gesneden zijn voor kolonisten", zegt Aram, na even te hebben nagedacht. „Goed# het staat je vrij om tc vertrekken, O'Connor. Ik zal jullie twee paarden geven voor je reis naar het dorp van Jean Cabot. Je kunt de paarden bij Cabot achterlaten en daar wachten op een boot die terug naar Engeland gaat Een uur later rijden O'Conner en Creep door de stille bossen in de richting van de kust. Ze weten, dat ze door het jachtge bied van de Sioux rijden on gespannen kijkt het tweetal uit naar een teken van leven van de indianen. En dat teken komt zeer onverwacht...-» Als ze over een smal rotsachtig bergpad rijden, suist er plotse ling een speer door de lucht. Trillend boort de speer zich in de grond, vlak voor de voorbenen van Creeps paard....

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 5