Zeewater als medicijn wr .1 Ir i -i i-i u In oktober komen 4500 militairen Westhoek raakt qua sleer duidelijk op massa-toerisme ingesteld AT. 1 3 1 c uit lNieuw-lrUinea naar huis Bijzonder fraaie aanwinsten voor „Artis" Adenauer doet beroep op Chroesjtsjov Overpeinzingen na hel seizoen LAATSTE NIEUWS HOLLANDIA, 30-8. In de maand oktober zullen ruim 4500 Nederlandse militairen uit N'ieuw-Guinea naar Nederland worden overgebracht. Voor november voorziet het repatriëringsschema tot nu toe in het terug zenden van 2250 militairen, zodat vóór het begin van december in elk geval büna 1000 Nederlandse militairen Nieuw-Guinea zullen hebben verlaten. Het totale aantal militairen dat thans in Nieuw-Guinea is, bedraagt ruim achtduizend. (Van onze rodakteur). niet meer alleen stille duinvalleien WESTERSCHOUYVEN, augustus. - De augustusmaand spoedt ten einde en zonder twüfel zal de Westhoek van Schouwen straks weer de balans opmaken van het seizoen. De weersomstandigheden zijn niet al te best geweest, dat laat zich nu al vaststellen, maar of het seizoen economisch wel zo veel slechter is geweest dan het topseizoen van vorig jaar, valt nog te bezien. Minder gunstig weer vordert nu eenmaal voorzieningen, die in de plaats komen van zonnebrandolie en zonnebrillen en die (andere) voor zieningen vragen doorgaans wel vergelijkbare investeringen. Wie intussen van jaar tot jaar de ontwikkeling in de Westhoek volgt, concludeert ge makkelijk dat het gebied qua sfeer en outillage verandert en steeds meer op het marssa-toerisme raakt ingeschoten. Het is verbazingwekkend dat velen die „ombogen" naar het toerisme, zo duidelijk de wijze van doen en de techniek te pakken hebben gekregen. De tijd waarin het op de kampeer terreinen pionieren was, ligt defini tief achter de rug, maar het valt op dat velen nadien de weg naar het bij-de-tijdse zijn ingeslagen. Wie kampeerterreinen als de „Juliana- hoeve", „Ginstervelci" en „De Duin hoeve" (vele andere blijven beslist niet achter), gezien heeft, weet, dat deze een vergelijking met elders volledig kunnen doorstaan. Hetzelf de geldt verder voor allerlei win kelbedrijven. Zo ergens op Schouwen-Dui- veland, dan voelt men in de Westhoek de polsslag van de nieuwe tijd, die overigens nog wel eens problemen genoeg zal geven. Ander type vakantiegangers- Het type vakantiegangers immers is - in vergelijking met vroeger - duidelijk verandert. Men komt niet alleen meer voor de bloeiende Par- AMSTERDAM, 29-8. „Artis" heeft enige zeer kostbare aanwinsten uit Nieuw-Guinea ontvangen. Verschil lende personen, die de Amster damse dierentuin een goed hart toedragen, hebben de afgelopen we ken voor diverse zeer interessante dieren gezorgd, waarvan enkele in jaren niet in de collectie zijn ge weest. Het meest spectaculair zijn drie prachtige twaalfdradige paradijshop pen. Bijzonder fraai is het volwassen en geheel uitgekleurde mannetje met zijn wonderlijke kleurencombi natie van fluweel-blauwzwart, geel en groen en zijn rode ogen en roze poten. De twee andere paradijshop pen steken in het eenvoudige kleed der wijfjes, doch het is geenszins uit gesloten dat zich hierbij nog een mannetje bevindt. Het jeugdkleed van deze dieren, dat enkele jaren wordt gedragen, lijkt bijzonder veel op dat der volwassen dames. Buitengewoon mooi zijn eveneens drie mannen rode paradijsvogels, niet minder dan tien sclater's kroon- duiven, twee edelpapegaaien en vier loeri's in verschillende soorten. Ver der arriveerden een klauwierkraai - een kostelijk tam, aan de paradijs vogels verwant dier -, een grijze koeskoex en vijf vliegende buidel eekhoorns, terwijl binnen enkele we ken waarschijnlijk nog meer Nieuw- guinese dieren voet op Amsterdamse bodem zullen zetten. Het is begrijpelijk, dat men in „Artis" zeer met deze aanwinsten is ingenomen, te meer, daar import van dieren uit dit deel van de wereld binnenkort misschien goeddeels tot het verleden zal behoren. De Centrale bergland- Papoea's en de Indonesiërs HOLLANDIA, 30-8. De commissa ris voor het Centrale bergland, de heer R. den Haan, is woensdag een toemee begonnen in dit gebied, om de ongeveer 250.000 Papoea's die daar wonen, te weerhouden van on beraden daden bij de bcstuursover- neming door de Indonesiërs in mei 1962. De heer Den Haan verklaarde voor hij aan de tournee begon, dat de Pa poea's in dit gebied het voornemen hadden te kennen gegeven, de toe gangen tot het bergland af te sluiten en er niemand binnen te zullen la ten. De Papoea's hier, zei hij, heb ben niet vergeten dat tijdens de Ja panse bezetting hun voedseltuinen zijn geplunderd en hun vrouwen ge molesteerd werden. „Zij hebben toen de Nederlanders zien wegtrekken; thans zien ze dat weer en ze willen geen herhaling van wat indertijd ge beurd is". nassia, voor een zoetfluitende fitis in de voorzomer en het stiltespel van zon en wind in eenzame duinval leien. De moderne toerist heeft zijn eigen schema in het hoofd. Hij is geen dauwtrapper meer, geen zon- op-zien-gaander, die het met de voorzieningen niet zo nauw neemt. Het moet alles goed en vlot gaan en gelukkig zijn er de wijde Schouwse stranden om te voorkomen dat de Westhoek ooit zal ontaarden in een Valkenburgse kermis. Want strand en zee „doen" tenslotte ook de toe rist die niet meer zo natuurminded is, nog wel iets. Als hij daar een luie stoel heeft, zijn 'badmintonspel met zijn „shuttles", zijn fototoestel, zijn badhok en zijn zwemkleren, dan is het goed. Evenementen Moeilijk blijft het als het weer niet meewerkt, maar de Westhoekse V. V.V. sjouwt er hard aan ook voor die tijd allerlei minder aan goed weer gebonden evenementen te or ganiseren, die veel meer het ont- spanningseleme'nt in zich dragen, dan dat zij op het zuiver natuurgenot af gestemd zijn. De tijd van Thijsse's: Mede door deze zendingen bezit „Artis" liefst zestien sclater's kroon- duiven. 'Het ligt in de bedoeling op een rustige, nog nader te bepalen plaats in de tuin een kweek met deze dieren te beginnen, opdat ook in de toekomst kroonduiven vaste 'gasten in „Artis" zullen zijn. Het mosselzaadvissen in Zeeland Evenals dit met de landbouwge wassen het geval is, is ook als ge volg van de zomer van 1962 de groei van de fauna buiten de dijk in de Grevelingen, achter bij een normaal jaar met meer zonneschijn. Om deze reden worden de mosselzaadbanken in Zeeland dan ook drie weken la ter geopend dan gewoonlijk het ge val is. Toch is er wel reden tot op timisme, aangezien men op verschil lende plaatsen mosselzaadval heeft geconstateerd. Dit wettigt de ver wachting, dat bij een systematisch afvissen van de daartoe geëigende slikken en banken, de eerstvolgende weken nog wel wat mosselzaad zal worden opgevist. Weekje Bloemendaal voor schilderijeiispeurder BLOEMENDAAL, 28-8. De burge meester van Bloemendaal heeft de Zwitserse politieman-landjager H. R. Wyss en echtgenote uit Interla ken uitgenodigd een week naar Bloemendaal te komen. De heer Wyss, bekend door zijn doortastend optreden bij de arrestatie van de drie verdachten in de bekende schil derijenzaak van Jhr. Loudon, waar bij o.a. een Rembrandt werd ont vreemd, zal met zijn echtgenote op vrijdag 31 augustus om 17.05 uur op Schiphol aankomen met de K.L.M.- machine KL-238. Daar zullen zij door hoofdinspecteur J. Voerman, korpschef van de gemeentepolitie te Bloemendaal, die deze week als gastheer zal optreden, worden afge haald. Bij overstromingen in de Zuid- Koreaanse havenstad Soentsjon zijn 158 mensen om het leven gekomen en 65 gewond. 75 personen worden vermist. Het Amerikaanse ruimteschip „Mariner 2" dat op weg is naar de planeet Venus, heeft woensdagmid dag op radiografisch bevel van de aarde onmiddellijk gereageerd met het verstrekken van de verlangde wetenschappelijke wetenswaardighe den. Dit is door het Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart Nasa, bekend gemaakt. „er is geen slecht weer, er zijn al leen maar verschillende soorten goed weer", ligt nu eenmaal ver achter ons en zo slaagt de Westhoek er in grove lijnen in de service, accomo- datie en ontspanning te bieden, die de toerist van nu aanspreekt. Daar mede is een nieuw tijdperk ingeluid, met alle (vooral geldelijke) voorde len, maar ook met nadelen, waar over men echter niet altijd nostal gisch zal mogen klagen, want met treuren over het voorbij verleden komt men er nu eenmaal niet. Hoe dat alles zal gaan, als inder daad „de grote stroom" onbelem merd over de dam komt aanzetten, weten we niet. Ook dan zal de West hoek moeten pogen „to make the best of it" en zeker zal het dan naar een spreiding over geheel Schouwen- Duiveland toe moeien, want wat is tenslotte met auto, motor of scooter een ritje van tien. twintig kilometer naar het strand? Daders van aanslag op De Gaulle voor het gerecht TROYES, 29-8. Woensdag is voor de rechtbank in Troyes het proces begonnen tegen vijf mannen, die er van worden beschuldigd verleden jaar een aanslag op president De Gaulle te hebben gepleegd. De verdediging stelde dat het pro ces tot minstens 15 september moet worden uitgesteld, de datum waarop het gerechtelijk leven in Frankrijk wordt hervat, én bestreden de be voegdheid van de rechtbank. Het verzoek om uitstel werd na een overleg in de raadkamer van 70 mi nuten door de drie rechters ver worpen. 0e Thant sprak openhartig met Chroesjtsjov MOSKOU, 30-8. Premier Chroesj tsjov heeft de waarnemend secreta ris-generaal van de V.N., Oe Thant, meegedeeld, dat hij voor het ogen blik geen plannen heeft voor bijwo ning van de zitting van de Algemene Vergadering van de V.N. in New York. Oe Thant, die dinsdag te Jalta in De Krim een lang gesprek met de Russische leider had, verklaarde hedenochtend op een persconferentie in Moskou, dat de mogelijkheid ech ter niet uitgesloten is, dat Chroesj tsjov toch nog op een later tijdstip naar de bijeenkomst in New York komt, „als de omstandigheden zijn aanwezigheid nodig mochten maken". De waarnemend secretaris-generaal had de indruk, dat de Sowjet-pre mier graag een ontmoeting met pre sident Kennedy zou hebben, wanneer daartoe aanleiding zou zijn. Voorts was gesproken over de kwestie-Berlijn, waarbij Chroesjtsjov te kennen had gegeven, dat hij „alle sporen van de jongste oorlog wil uit wissen". De kwestie van een herverkiezing van Oe Thant was niet ter sprake gekomen, evenmin als het grensge schil tussen India en communistisch China. De waarnemend secretaris-gene raal zou later naar Warschau ver trekken. Scheepvaartberichten Zafra ft.), 29-8 van Rotterdam naar Mena. UTRECHT. De Christelijke kerk op Suba heeft op haar synodever gadering het eenstemmige besluit genomen, de vrouw toe te laten tot het ambt van diaken. Dit besluit werd genomen naar aanleiding van een uitvoerig rapport, dat aan de synode-vergadering werd aangebo den. Voor het eerst sedert 1939 heb ben de Britten nu weer algemene toestemming om bankbiljetten van de Bank van Engeland naar het bui tenland mee te nemen en daar uit te geven, zo is medegedeeld. Donderdag heeft zich op Chinees gebied nabij de grenspost Lowoe van Hongkong een zware ontploffing voorgedaan. Spoedig daarna werd de 30 meter lange brug bij Lowoe door Chinezen gesloten, waarna de auto riteiten van Hongkong hetzelfde de den. De oorzaak van de ontploffing is niet bekend. H De Verenigde Arabische Repu bliek heeft besloten uit de Arabische Liga te treden, aldus heeft het pers bureau voor het Midden-Oosten ge meld. Drie Oostduitse matrozen hebben woensdag in Hamburg, waar hun schip was binnengelopen, politiek asiel gevraagd. Volgens een woensdag door het Amerikaanse ministerie van handel bekend gemaakte raming zijn Ame rikaanse maatschappijen voornemens dit jaar 4.762 miljoen dollar uit te geven ter uitbreiding of verbetering van hun fabrieken en produktie-in- stallaties in het buitenland. Vanwege het politiehoofdkwartier in de Keniase hoofdstad Nairobi is meegedeeld dat 26 personen onder wie negen kinderen, het leven heb ben verloren tengevolge van een in val in noord-Kenia door leden van de Ethiopische stam der Merillen. Chroesjtsjov en Oe Thant hebben woensdag samen in de Zwarte Zee gezwommen, zo heeft de V.N. in New York meegedeeld. Later gebruikten zij samen de lunch. Een dag nadat de Verenigde Na ties het bestuur over Nieuw-Guinea zullen hebben overgenomen, op 2 oktober dus, zal het Australische motorschip „Seven Seas" met onge veer 1.000 man aan boord naar Ne derland vertrekken. Op 24 oktober zal het s.s. „Waterman" met 850 mi litairen de reis naar Nederland aan vaarden. Intussen zullen in oktober vanuit Biak 2700 militairen per vliegtuig naar Nederland worden overge bracht. Met de K.L.M. is overeen gekomen, dat 450 militairen met de normale lijndiensten zullen worden vervoerd. In oktober wordt een groot aantal „chartervluchten" gemaakt Aan boord van zijn pneumatische boot heeft de ondernemende Franse arts Alain Bombard proeven op zichzelf genomen, waaruit bleek dat hij in geval van schipbreuk best een paar dagen kan leven op enkel zee water. Wanneer men er telkens maar een klein beetje van drinkt, verwekt het zeewater ondanks het hoge zoutge halte geen dorst en de maag raakt er ook niet door van streek. Voor het lekker behoeft men echter geen zee water te gebruiken! Een eetlepel zeewater per dag Het water uit de zee bevat tal van minerale stoffen en het is daarom niet te verwonderen, dat men op de gedachte is gekomen dit zeewater in te laten nemen als gezondheidsdrank. Op één van de Duitse eilandbad plaatsen langs de noordkust is zelfs een hele echte „Trinkhalle" voor zeewater geregeld in gebruik. Het gaat daar op dezelfde manier toe als dat al generaties lang ge beurt in de beroemde „kurorte" Bad Ems, Bad Manheim, Bad Fachingen en vele andere. Handel is handel In ons land wordt tegenwoordig ook al propaganda gemaakt voor het consumeren van zeewater, dat in ge concentreerde vorm, bijvoorbeeld in tabletten, in de handel wordt ge bracht. Veel kwaad over het innemen van zeewater kan er niet worden gezegd, maar het is wel sterk overdreven als iemand meent dat hij hier met een geneesmiddel tegen allerlei kwa len te doen heeft. Zelfs wordt er al beweerd dat we in zeewater over een gezondheids middel zouden beschikken dat vooral door aanstaande moeders moet wor den gebruikt! Laxerende werking Voor het lekker behoeft men zoals gezegd natuurlijk geen zeewater te nuttigen. Daarvoor zijn de zojuist genoemde bronwateren heel wat ge schikter. Zulke tafelwateren zijn verfris send en zij geven een aangename prikkeling in de mond, keel en neus. Ook de maag en darmwand worden BONN, 29-8. Een beroep om te streven naar een vermindering van de spanning om Berlijn, dat de west-Duitse ambassadeur woensdag in Moskou overhandigd, was vervat in een brief van bondskanselier Adenauer aan premier Chroesjtsjov. Adenauer drong er bij de Sowjet- premier op aan de menselijke rech ten in Berlijn te herstellen en te be werkstelligen, dat gruweldaden, als zich in de laatste dagen in Berlijn hebben voorgedaan, zich niet zullen herhalen. Volgens welingelichte kringen heeft Adenauer er vanaf gezien een gelijkluidend beroep te doen op de regeringsleiders van de drie grote westelijke landen, omdat hij ervan uitgaat dat eerbiediging van de menselijke rechten voor de weste lijke landen iets vanzelfsprekends is De toestand van de Deense premier KOPENHAGEN,. 30-8. Premier Viggo Kampmann van Denemarken heeft woensdagavond en vanochtend twee lichte hartaanvallen gehad, zo is bekend gemaakt door het Sund- byziekenhuis, waar de 52-jarige eer- ste-minister twee dagen geleden op genomen werd wegens hartklachten Twee weken geleden had hij zijn werk hervat na een ziekteverlof van vier maanden wegens een hart aanval op 2 mei. Dinsdagmiddag liet Kampmann weten, dat hij zich ernstig zou be raden op de vraag of hij met het oog op zijn gezondheidstoestand nog in de politiek zou' blijven. Naar verluidt zal hij bij een even tueel aftreden als premier worden opgevolgd door de vice-premier en minister van buitenlandse zaken, Jens Otto Krag. Hii heeft er daarom mee volstaan om ongeveer 2250 militairen door de lucht naar Nederland over te bren gen. In november zullen deze „charter vluchten" in hetzelfde tempo wor den voortgezet, zodat ook dan onge veer 2250 militairen kunnen repa triëren. De mogelijkheid, om in november daarnaast nog een schip af te huren voor het overbrengen der resterende 1.000 militairen, wordt thans onder zocht. De militaire autoriteiten te Hol- landia verwachten, dal vóór de feest dagen aan het eind van het jaar alle Nederlandse militairen weer thuis zullen zijn. Oceanen in tablelvorin er op zachte wijze door geprikkeld. Dergelijke tafelwateren bevorde ren de stoelgang; om hun laxerende werking worden zij vaak gebruikt. Voorts komen zij de spijsvertering ten goede omdat het de aantrekke lijkheid van de gerechten verhoogt. Niersteenlijders hebben eveneens vaak nut van het drinken van zulk bronwater. Veel vocht nodig Bij bedlegerige, koortsige patiën ten is het soms een probleem wat men hun aan dranken voor zal zet ten, waneer het nodig is dat zij veel vocht tot zich nemen. Men kan een zieke niet altijd weer bouillon of uitgeperste sinaasappe len voorzetten. De alom verkrijgba re smakelijke tafelwateren kunnen dan goede diensten bewijzen. Minerale zouten Met die minerale zouten van het zeewater is het een beetje een vreemde geschiedenis. Deze stoffen, dezelfde die zich ook in de verschil lende bronwateren bevinden, hebben nauwelijks een geneeskrachtige wer king. Van de in flessen verzonden bron- wateren uit Spa, Evian, Vichy of Victoria behoeft men niet te den ken dat er werkelijke ziekten mee kunnen worden genezen. Het merkwaardige is nu dat dat heel anders schijnt te worden wan neer de zieken het mineraalwater gaan drinken op die plaatsen waar het water uit de grond opwelt. Lekker vertroeteld In medische kringen veronderstelt men daarom wel dat de vaak goede resultaten met een kuur in een bronbadplaats aan andere oorzaken moeten worden toegeschreven. De kuur omvat immers veel meer dan alleen het drinken van het wa ter. Ervaren badartsen zorgen voor een harmonische en aangename dag indeling. De kuurgasten -hebben vakantie, zij- voelen zich bevrijd van zorgen en verantwoordelijkheden, in die plaatsen waar het bronwater ont staat wordt een mens goed verzorgd om niet te zeggen vertroeteld. Dr. H. W. Scalongne. aan president Kennedy, premier MacMillan en president de Gaulle afschrift van zijn brief aan Chroesj- tjov toe te zenden, met een begelei dend schrijven. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Rondgang Kon. Harmonie „Kunst en Eer" Heden (donderdag)-avond zal de Kon. Harmonie „Kunst en Eer" weer een muzikale rondwandeling maken door een deel der stad, in het kader van de lopende ledenwerfactie. Burghse schilderes exposeert in Weeshuis In het Burgerweeshuis zal op 4 september a.s. door burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester een tentoon stelling worden geopend van het werk van de Burghse schilderes Jkvr. Cora van Citters. De expositie zal worden aangevuld met keramisch werk van Ad Braat, terwijl boven dien tien gezichten op de Monster toren van Frans van den Ende, op de tentoonstelling zullen zijn te zien. BROUWERSHAVEN Mars van „Apollo" Ter gelegenheid van de verjaardag van H.K.H. Prinses Wilhelmina zal de muziekvereniging „Apollo" a.s. vrijdagavond half acht een mars door de gemeente maken. RENESSE Officiële opening sportterrein A.s. zaterdagmiddag 1 september zal door de burgemeester van Wes- terschouwen Jhr. R. J. H. Q. Röcll om half vijf het sportterrein te Re- nesse officieel worden geopend. Ter opluistering zal om 5 uur het verte genwoordigend adspiranten twaalf tal van de SDKB een wedstrijd spe len tegen het adspiranten twaalftal van de Dordtse Korfbal Bond, ter wijl om half zes de senioren twaalf tallen van beide regionale bonden legen elkaar in het strijdperk zullen treden. De leden van de S.V. Renesse die bij deze gelegenheid vrij toegang hebben, worden wel aangeraden voor de controle bij de ingang hun lid maatschapskaart bij zich te hebben. Het geheel zal worden opgeluisterd door het fanfarecorps „Luctor et Emergo", waarbij waarschijnlijk ook nog de Kon. Harmonie „Witte van Haemstede" haar medewerking zal verlenen. Zondagmiddag zullen een tweetal voetbalwedstrijden worden gespeeld tussen het le en 2e elftal van Renesse en het le en 2e elftal van Burgh. NIEUWERKERK Sportvereniging naar Ooltgensplaat Zaterdag 1 september trekt de sportvereniging SKNWK uit Nieu- werkerk met een korfbaltwaalftal en een voetbalelftal naar Ooltgensplaat op Goerec-Overflakkee, om daar een korfbalwedstrijd te spelen tegen „Delta" en de plaatselijke voetbal club. De Nieuwer kerkers maken de reis via Zijpe hoek van St. Jacob. OOSTERLAND Ringbeplaniing achier woningen Het ligt in de bedoeling een aan vang te maken met de aangekondig de beplanting achter de woningen aan de Burgemeester van der Have- straat alhier. Het heeft al lang in de bedoeling van het gemeentebestuur gelegen deze beplanting te realise ren, doch door verschillende om standigheden bleef dit nog achter wege. De hiervoor berekende grond is door de huurders der woningen als tuinbouwgrond gebruikt, het be slaat verschillende meters. Er zal door deze bomenrij een wandelpad worden gemaakt, dat tot een leuke wandeling uit zal lokken. Vermoede lijk zal de hoge beplanting, die het uitzicht teveel gaat belemmeren op de Molenweg, voor bovengenoemd doel worden gebruikt. BRUINISSE Msn aan hand gewond De werknemer A. V. uit Rotter dam, werkzaam bij een zg. Thom- sen-kvaan op de Krammerplaat (de werken aan de zg. Oostkop), bij de afsluiting van de noordelijke Gre- velingengeul, kwam met zijn hand tussen een knijper van die kraan. Hij moest met de gewonde hand naar het Zweedse Rode Kruis zie kenhuis te Zierikzee worden ver voerd. Stoffelijk overschot verkeersslachtoffer begraven Woensdagmiddag had te Bruinisse de begrafenis plaats van de heer W. van den Berg, die zaterdagavond met zijn bromfiets kwam te vallen en 's nachts daarop overleed. De be langstelling was buitengewoon groot. Aan de groeve sprak allereerst de heer J. Otte-Meermans, die de over ledene als familielid schetste als een jonge man met een uitstekend ka rakter. Hij citeerde in zijn troost woorden, die hij tot de familie richt te, verschillende Schriftplaatsen en Gezangen en geestelijke liederen. Ds. D. Goudzwaard uit IJsselmonde die wegens ziekte van ds. van dei- Sar ook de rouwdienst in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw had ge leid, sprak aan de groeve eveneens troostwoorden, terwijl hij de be langstellenden vermaande en wees op de kortheid van het leven en de noodzakelijkheid van de bekering. De heer Otte-Meermans voornoemd, dankte voor de belangstelling. De in de Ned. Hervormde ge meente gehouden collekte voor de inwendige zending bracht f 255,85 op. Vechtpartij tussen schippers Dinsdag werd de hulp van de rijkspolitie ingeroepen voor een vechtpartij tussen schippers aan boord van in de vluchthaven te Bruinisse liggende schepen. De oor zaak was een hondje dat tussen twee schepen beklemd zat. De Nederland se schipper C. E. uit Nijmegen trachtte het beestje te bevrijden, de Duitse schipper C. J. van D. echter veronderstelde dat hij het beest trachtte te beletten zich te be vrijden. Dit gaf hem aanleiding eni ge stompen en klappen uit te delen, met het gevolg dat de politie proces verbaal moest opmaken. Bij de ingang van het nieuwe leerjaar werden op de openbare la gere school 18 en op de christelijke school te Bruinisse 25 nieuwe leer lingen ingeschreven. Meisjesvereniging houdt oliebollenmiddag Ter versterking van de kas zal door de meisjesvereniging „Wees een zegen" te Bruinisse een oliebollen middag worden gehouden. Bij de muziektent zullen zaterdagmiddag oliebollen worden verkocht, die naar wij vertrouwen, een goede aftrek zullen vinden. Collekte voor kankerbestrijding Deze week wordt ook alhier een huis-aan-huis-collekte gehouden voor het Kon. Wilhelminafonds. het fonds voor de kankerbestrijding. Men geve met milde hand, omdat voor genoemd fonds grote bedragen hard nodig zijn. NOORDGOUWE Inzameling voor kankerbestrijding Alhier zal één dezer dagen een inzameling worden gehouden voor de kankerbestrijding. De collektan- ten rekenen op de bereidheid van het publiek de inzameling zo mild mogelijk te gedenken. Ter bestrij ding „van het leed, dat kanker heet" moet veel geld beschikbaar zijn. DREISCHOR Huizen worden opgeknapt Dezer dagen zijn de drie plaatse lijke schildersbedrijven uit Dreischor begonnen met het schilderen van de woningen in de Mr. Pieter Mogge- straat. Binnen enkele weken zullen een groot aantal woningen, welke nu nog een verveloze aanblik bie den, van een kleurige verflaag voor zien zijn. Zendingen nit Nieuw-Gninea DE SPANNING OM BERLIJN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 2