EENHEID IN TWEEDRACHT Graanbedrijf Landegent te Haamstede uitgebreid met zes silo's DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Recidivist STAD EN PROVINCIE OVERDENKING ONZE PllZZEL-RUBRIEK Stalen cylinders van twintig meter hoog HAAMSTEDE, 23-8. Wie in de jaren rond 1900 over de Meeldijk kwam, zag dicht bij iiurghsluis een grote schuur staan, waar aan de voorkant met grote voor die tyd mo derne (nu ouderwetse) letters op ge schreven stond: Fourage. Het was een meekrapstoof, een soort fa briekje dus waar uit de meekrap wortels een rode kleurstof werd ver vaardigd. De techniek ging verder en de meekrapstoven gingen ten onder omdat de kleurstof op een veel goedkopere en minder omslach tige wijze te krygen was. Wie nu over de Meeldijk komt, ziet deze schuur nog met dezelfde naam, doch als een betrekkelijk klein ge bouw tussen een groot aantal an dere loodsen en grote ijzeren cylin ders, die tegenwoordig silo's worden genoemd. Het is de graanschonings- en opslagplaats van de firma gebr. Landegent te Haamstede, die de laatste jaren grote kapitalen heeft geïnvesteerd in het bouwen van al deze noodzakelijke onderdelen. De boer moet er van op aan kun nen dat bij opslag van- zijn produk- ten het graan goed blijft en bij ver koop een marktkwaliteit geleverd wordt. In al deze voorzorgsmaatre gelen is deze firma, die vooral in de brouwgerstafdeiing een zeer goede naam in ons land heeft gekregen en elk jaar de hoogste trofeeën weet weg te halen, bijgebleven; ieder jaar worden de modernste machines ge kocht om aan alle eisen te voldoen. Dit jaar is een enorm grote bat terij van 6 silo's gebouwd, die een deze dagen zijn klaar gekomen en direct in gebruik zijn genomen. Deze silo's kunnen niet minder dan 1000 ton graan bevatten, in elke toe stand, dus zowel direct van het land wanneer het graan de schonings- machine en de drogerij heeft door lopen, als wel in de winter als op slagplaats. Elke silo is bijna 20 me ter hoog, terwijl over al deze hoge torens een loopbrug is gebouwd. Reeds van verre is het geheel te zien. De installatie die aangebracht is om het graan van silo 1 naar silo 2 of 3 enz. of omgekeerd te brengen, is van het Raidler-systeem. Beluchtingskokers In de andere opslaggebouwen is ook een grote verbetering aange bracht in de vorm van beluchtings kokers. Dit zijn grote vierkante ko kers van circa een meter doorsnee, waar aan de onderzijde op verschil lende afstanden driehoekige kleine re kokertjes haaks zijn aangebracht. Het graan in zakken wordt hier ge heel omgebouwd, net zolang tot het betreffende gebouw vol is. Aan het einde van de kokers zijn grote ventilatoren aangebracht, die dus regelmatig frisse lucht door de graanstapel heen blazen. Hierdoor blijft het produkt op temperatuur en wordt niet warm. De kwaliteit van het graan blijft dus constant hetzelfde en is altijd gereed voor directe verkoop. Ook is een nieuwe vijzel aangekocht die het losgestorte graan op boerderij of desnoods op het land zeer snel op een transport middel, vrachtauto of landbouw- wagen draait. De aandrijfkracht be staat uit een benzinemotor, zodat er overal mee gewerkt kan worden. Verder zijn vier zeer grote lucht- banden-graanwagens aangeschaft, die elk 7 ton graan kunnen bevat ten. Deze wagens worden door de trekkers der landbouwers naar de opslagplaats gereden na op het land door de combines gevuld te zijn. Hieruit blijkt dat de oude ver trouwde ,balenzakkcn' verleden tyd gaan worden. Het tijdrovende werk van zakken laden en lossen neemt snel af en op de aanvoerplaats aan de Meeldijk komt nu reeds 60 pro cent van de aanvoer in losgestorte toestand aan. Natuurlijk blijven er landbouwers die zelf hun graan nog bewaren en hiervoor zakken nodig hebben. Het combine-werk met de graantanks neemt echter zeer snel toe, daar de man die de zakken adnbindt, af neemt, sluit en wegzet, overbodig is geworden. Een combine-chauffeur en een trekker-bestuurder, die de graanwagens. verrijdt is het tweetal geworden dat een gehele graan oogst kan verwerken. Wanneer we dat vergelijken met vroeger, toen de oogst met de zeis, of met de sik kel gemaaid werd, aan hopen gezet, naar het erf gereden, aan klampen gezet en later nog eens bos voor bos ter hand werd genomen, om als laat ste bewerking in de dorsmachine te worden gestoken, dan wordt dit een enorm verschil. Alle korenvelden kennen geen zeis meer, doch worden in één dag van hun kostbare last beroofd en liggen er als naakte kale gronden bij. Een kwestie van enige uren, waar vroeger weken over ge daan werd. Teneinde van hun vreugde te ge tuigen met deze grote verbetering, hadden de firmanten Landegent zaterdag de driekleur op de grootste hoogte van hun bedrijf te wapperen gehangen. Inmiddels vulden de nieuwe silo's zich reeds met het kostbare graan. Nog vreugdevoller was deze dag, 18 augustus, omdat een der chauf feurs van het bedrijf, de heer A. v. d. Werf, 15 jaar geleden als chauf feur ip dienst trad en tot nu toe zonder ooit één ongeluk te hebben gehad, zijn dienst trouw vervulde. (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode). DEN HAAG. Van 25 tot en met 31 augustus zullen 24 Nederlandse reserve-officieren van de Konink lijke Landmacht, Koninklijke Lucht macht en Koninklijke Marine deel nemen aan het vierde „C.I.O.E.' (Comité Internationale des Officiers de Reserves)-congres, dat dit jaar in Rome wordt gehouden. Vanuit La Courtine zijn de stof felijke resten van de beide Neder landse militairen, de sergeant eerste klasse P. M. Keulen uit Harderwijk en sergeant vlieger M. J. Huiberts uit Haarlem, die bij het ongeluk met een Piper-Cub zijn omgekomen, met een speciaal vliegtuig naar Soester- berg overgebracht om in Nederland te worden begraven. Nederlandse en Franse en burgerlijke autoriteiten woonden de plechtigheid bij. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Benoemd tot vicaris te Etten-Leur (N.-Br.): P. Feenstra, vicaris, Hol- lum. Geref. Kerken Beroepen te Langeslag; J. Stien- stra, 't Zandt (Gron.); te Nieuw- veen-Zevenhoven, Nijbeets en te Oosterend (Fr.); H. J. Diekema, kan didaat, Amsterdam. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Beroepen te Brampton (Ontario, Canada); D. K. Smit, Kantens (Gr.). Chr. Geref. Kerken Beroepen te Papendrecht: C. Ver- hage, Hilversum-centrum; te Vianen: J. van Doorn, Tholen. Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote Kerk; 10 uur ds. Bezemer (bed. H. Doop). Gasthuis- kerk; 10 uur ds. G. M. Spelberg uit Utrecht, 7 uur ds. Bezemer. Kerk- werve: 10 uur Eerw. Heer M. C. Malipaard, Haamstede. Serooskerke: 2.30 uur Eerw. Heer M. C. Mali- paard, Haamstede. Burgh: 10 uur ds. P. P. Saraber, Abcoude. Haam stede: 10 en 7 uur ds. Boer. Renesse: 9 uur ds. van Liere, 10.15 uur dr. J. Zandee, Utrecht. Noordwelle: 10 uur ds. van Liere. Eikerzee: 11 uur vic. G. H. F. Keiling, Noordgouwe. Brouwershaven: 10 uur ds. Oort. Zonnemaire: 10 uur ds. Duvekot (Jeugddienst). Noordgouwe: 9.30 uur vicaris Keiling. Dreischor: 7 uur ds. J. v. d. Sar, Bruinisse. Ouwer- kerk: 7 uur ds. H. J. Groenewegen jr., Oosterland. Nleuwerkerk: 10 uur ds. D. Goudzwaard, IJsselmonde. Oosterland: 10 uur ds. Groenewegen (bed. H.A.), 5.30 uur id. (bed. en dankz. H.A.). Sirjansland: 10 uur ds. van Vliet. 6.30 uur idem (voorber. H.A.). Bruinisse: 10 en 5 uur ds. v. d. Sar. St.-Philipsland: geen opgave ontvangen. Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur dr. H. Mulder Delft. Haamstede: 9, 10.30 en 5 uur ds. Y. J. Tiemersma, Zierikzee. Renesse: 7.30 uur dr. Mulder, Delft. Scharendyke: 10 en 2.30 uur ds. J. Offers, SPtard. Brouwershaven: 10.30 uur ds. Q. Huijser, Zonnemaire 2.30 uur dr. J. H. Becker, Nieuwer- kerk. Zonnemaire: 9 en 2.30 uur d9. Huijser. Nieuwerkerk: 10 en 5 uur dr. Becker. Oosterland: 10 en 3 uur ds. J. D. van Ginhovèn, Wester voort. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. den Heeten. Anna Jacobapolder: 10 en 2.30 uur ds. Haverkamp. Geref. Kerken (vrygemaakt) Brouwershaven*. 10 en 3 uur ds. R. H. Bremmer, Enschede-Zuid. Haam stede: 7 uur ds. R. H. Bremmer (in de Chr. Geref. kerk). Chr. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. H. van der Schaaf, Opperdoes. Kerkwerve: 10 en 6 uur ds. M. v. d. Klis, Zie rikzee. Haamstede: 10 en 3 uur ds. L. Kleissen, schipperspred., Utrecht. Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. H. van der Schaaf, Opper does. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur lees dienst. St.-Philipsland: 3 x leesdienst Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9,45 en 2.30 uur lees dienst. Bruinisse.- 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur dhr. J. van Prooyen, Grafhorst. St.-Phi lipsland: 3 x ds. Gebraad. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. Rooms-katholieke Kerk Zierikzee: Eucharistievieringen op zondag te 7.15 en 10 uur. In de week Eucharistievieringen te 7.15 en 8 uur Haamstede: Eucharistieviering 8, 9.30 en 11 uur. NATIONALE RECLASSERINGSDAG 1962 Morgen of overmorgen zullen jullie naar me kijken. Miermensen, druk met je drukte van strootje naar stokje van kruimeltje naar beetje. Nu heb je nog geen tijd, ben je helemaal druk met bezig'zijn. En ik sta al zo lang, met vraagogen en bedelhanden, honderduit te ivachten vóór het bord „Verboden Toegang". Maar morgen of overmorgen zullen jullie naar me moeten kijken. Dan zal ik mijn olifant door jullie mierenhoop laten stappen en lachen om art. 461 W.v.Str. Dan moet jullie wijze rechter weer vonnis wijzen en jullie zullen ook wijzen en kijken en begrijpen en hoofdschudden en verder gaan met je drukte. En zo voorten zo voort JAN SUURMOND. Ingezonden mededeling Twee Van Gogh's voor Gronings museum GRONINGEN, 23-8. Het Groninger museum heeft een belangrijk legaat gekregen uit de nalatenschap van dokter W. Mali uit Den Haag, die zijn schilderijenbezit geërfd had van zijn vader, prof. J. Mali uit Gronin gen. Het Groninger museum verkreeg onder andere een tekening van Vin cent van Gogh uit zijn Haagse pe riode en het schilderij „Pastorie tuin" uit de Nuenense tijd van van Gogh. De volgende maand zullen beide kunstwerken, die getaxeerd zijn op een ton, naar Groningen worden overgebracht, zo deelde de directeur van het Groningse muse um. de heer W. Jos do Gruytcr, mede. Dat de tijden veranderen, is geen nieuws en is iets vanzelfsprekends. De levende mens heeft echter de ver anderingen, die in zijn tijd gebeuren, niet steeds voldoende in de gaten. In de geschiedenisboeken zien we de verschillende perioden en hun uitin gen elkander opvolgen en leren we ze begrijpen en verstaan. Leven we zelf in een overgangstijd, zoals nu het geval is, dan merkt de massa de samenhang der veranderingen niet of nauwelijks op. De ouderen leven nog in de her inneringen aan zoals het was toen •zij volwassen werden, maar de jon geren hebben ook nog die herinne ring aan vaders tijd, kunnen de ver anderingen misschien gemakkelijker aanvaarden doch missen de ervaring en het doorzicht om het een hier en het ander daar met elkander in verband te brengen en het alles te zien als een logisch vervolg op de ontwikkeling. De mens wordt daar door vaak voor feiten geplaatst, die hij als een schok ondergaat, maar die toch uit de ontwikkeling der tijden voortvloeien. Zo was het voor het Nederlandse volk nu weer met de kwestie Nieuw Guinea. Het schokkende daarin was niet dat het gebied reeds komend jaar aan Indonesië moet worden overgedragen, doch veeleer dat Ame rika ons noopte dit, op de gestelde voorwaarden, te doen. Amerika wenste geen geharrewar in zuidoost- Azië op dit ogenblik; wilde Indone sië, als grootste rijk aldaar, zoveel mogelijk te vriend houden en dus moesten begrippen als vrijheid en zelfbeschikking daaraan maar wor den opgeofferd. Het rechtsbegrip van het Nederlandse volk mag dan zuiver en goed bedoeld zijn, maar als het niet past in de kraam van de Noordamerikaanse politiek, dan moet men daar maar van af zien. Dat klinkt nu een beetje gekweld en cynisch, en dat is ook wel be grijpelijk, maar dat komt dan om dat we ons tevoren nog niet vol doende realiseerden, hoezeer de machtsverhoudingen in de wereld sinds de tweede wereldoorlog ver anderd zijn. En het is voornamelijk de ontwikkeling van het atoomwa pen die hiertoe heeft bijgedragen. Die ontwikkeling vergt zulke enorme kapitalen, dat alleen de grootste en rijkste landen, in casu de Verenigde Staten en Rusland, zich deze konden veroorloven. En beiden dan nog noodgedwongen, omdat ze elkaar (en terecht) niet vertrouwen. Alle andere landen moesten om financiële redenen hier bij ten achter blijven. Daaruit vloeit automatisch voort, dat alle andere landen ook min of meer afhankelijk worden van de politiek dezer twee grote mogendheden. De verschrikkelijkheid van het atoomwapen legt op de Amerikaan se en op de Russische regering een ontzaglijke verantwoordelijkheid. Natuurlijk zijn beide regeringen zich daarvan terdege bewust. Beide we ten zij, dat een atoomoorlog geen overwinnaar zou laten en de onder gang van de huidige beschaving zou betekenen. Zij .moeten trachten te voorkomen, dat er ergens een con flict ontstaat waardoor het machts evenwicht in de wereld verstoord zou kunnen worden. Ieder in hun eigen kamp moeten zij de bondgeno ten in toom zien te houden en te vens trachten dat machtige zg. neu trale landen niet het vijandelijke kamp gaan versterken. Deze situatie leidt er steeds meer toe, dat het deze beide machten, Amerika en Rusland, zijn die de gang van zaken in de wereld bepa len. Er mogen nog zoveel en steeds meer souvereine staten in de wereld zijn, ten aanzien van hun buiten landse politiek hebben zij in grote lijnen zich te richten naar de wil van één of van beide dezer kolos sen. En deze twee zullen nergens een conflict toelaten dat tot een meer omvattende oorlog zou kun nen leiden, waaraan beiden zich niet meer zouden kunnen onttrekken en waardoor het gebruik van atoom wapenen uiteindelijk toch zou ge schieden. Zowel in het oostelijk als in het westelijk kamp zijn daarvan reeds verscheidene voorbeelden te noemen, conflictsituaties die op aan drang van Moskou of Washington toch in de kiem zijn gesmoord. Deze ontwikkeling in de wereld politiek, die in grote lijnen dus be paald wordt door slechts twee mo gendheden, beseffen wij nog niet voldoende. Wij hier en elders ook ziet het volk zijn eigen land nog als een vrije, souvereine staat, die een zelfstandige politiek kan voeren. Die tijd ligt echter al bijna vijfentwin tig jaar achter ons. Wij leven nog in het Europa van de vele grenzen, al doen wij dan nu ook pogingen daaruit een nieuwe macht te conci piëren. De grootste macht echter blijft bepaald door de bezitters van de kernwapenen. Zoals binnenslands hier de ge meentebesturen zich hebben te voe gen naar de richtlijnen van „Den Haag", zo hebben de nationale re geringen rekening te houden met de inzichten van Washington of van Moskou ofvan beideZonder het openlijk te erkennen zijn die het in menig opzicht meer met el kaar eens dan wij thans wel be seffen. H. van Wermeskerken. OOSTERLAND Concert .Crescendo" Op zaterdagavond 25 augustus, aanvangende acht uur, hoopt de har monievereniging „Crescendo" uit Dreischor onder leiding van de di rigent de heer Job van der Weijde, een concert te geven in de muziek tent aan het Marktplein alhier, zulks in het kader van de uitwisselings concerten der eilandelijke muziek gezelschappen. De bedoeling is dat het gezelschap zal worden opgesteld bij het café „Even Buiten" en dat men dan in marstempo zich naar de Markt zal begeven. Het volgende programma zal worden uitgevoerd: 1. Colonel Bogey, mars van K. J. Alford; 2. Le Califfe de Bagdad, ouv. T. Rottier', 3. Soldiers in the park, arr. W. J. Duthoit; 4. La Hou- sarde, wals, arr. P. Kelsen; 5. Se nioren potpourri, deel I, samenge steld door de directeur Job van der Weijde; 6. Poëte et Paysen, ouver ture van Fr. van Suppé; 7. Mars of Triumph, C. J. N. Cori. Pauze. 8. El Capitan, een mars van Sousa; 9. Graziella, ouverture van F. Andrieu; 10. La Feste Splendera, ouverture arr. P. F. de Kort; 11. Tweede deel van de Seniorenpotpourri, Job van der Weijde, en tot slot de mars When the Soints Dixieland, naar arr. van H. L. Walters. Hopelijk zal de weersgesteldheid gunstig zijn voor het uitvoeren van dit uitgebreid programma dat echt iets voor elk wat wils bevat. Ge hoopt wordt verder dat de nodige stilte zal worden betracht, een te ken van waardering voor de man nen van Dreischor die Oosterland op zo'n keurig muziekprogramma komen vergasten. „IK BEN EEN VREEMDELING GEWEEST Matth. 25 35. Het is waar gebeurd dat een boe renzoon die de enige dochter trouw de van een boer uit een dorp twee kilometer van zijn woonplaats van daan, en op haar boerderij was ko men wonen, zo'n heimwee kreeg naar zijn ouderlijk huis, dat hij met zijn vrouw terugkeerde en bij zijn ouders zijn intrek nam. Hij kon in het nieuwe dorp niet aarden. Als je het zo hoort, is het niet te geloven. Hij is er dan ook danig om uitgelachen. Het doet absurd aan, vooral in een tijd, waarin zulke ruimten opengaan. Maar, hoe absurd ook, toch is cr iets van die binding aan huis mee te voelen. Vooral als je het altijd erg goed hebt gehad. Dan is het moeilijk uit die vertrouwde sfeer los te weken en je ergens anders thuis te voelen. Het is soms heel moeilijk om te wennen. De klacht dat iemand ergens niet aarden kan kom je dan ook vaak tegen. Verhuizen is aanlokkelijk, maar brengt soms bittere teleurstel lingen. Van iemand als Abraham wordt dat niet altijd beseft. Want hij trok naar „het beloofde land". En dat klinkt aantrekkelijk. Maar hij werd uit zijn familie gehaald en ergens anders heengestuurd. Hij was een' „vreemdeling en bljwoner", waar hij ook kwam. Later kwam een andere Vreemde ling op aarde. Hij paste nergens. Hij werd door niemand opgenomen. De gemeenschappen sloten zich voor Hem. Hij kon niet aarden. Want Hij hoorde hier niet. Maar Hij klaagde niet, al was Hij alleen, Uitgesloten uit de gemeen schap vormde Hij een nieuwe door alle andere heen. Want Hij zocht vreemdelingen op en noodde hen te gast. Hij haalde eenzamen binnen in de gemeenschap van Zijn Kerk. Onze gemeenschappen zijn veel te besloten om zich om de buiten staanders, de vreemdelingen te be kommeren. Zij laten niemand bin nen als hij klopt. Waar is daar de geest van Christus die belooft de kloppenden open te doen? Ja, die zelf bij hen klopt om hen in zijn gemeenschap te betrekken? En wij vreemdelingen? Wij kla gen dat wij ons niet thuis voelen. Dat de mensen zo anders zijn. Wij voelen ons mis-plaatst. Maar wij zoeken geen eenzamen op en geven hun de troost van gezelschap niet. Waar is daar de geest van Christus die de vreemde thuis liet komen? Wij kunnen niet aarden. Maar wij mogen ook niet aarden. Wij hebben een thuis in de hemel. Hier moeten wij vreemden zijn. Want pas als vreemden weten wij ons overal thuis op aarde. Omdat wij wonen in het Koninkrijk der he melen. Brouwershaven. R. OORT. Onder de inzendingen van deze week bevond zich een hoog percen tage goede oplossingen. De prijzen, twee boeken, zoals gebruikelijk, val len ditmaal ten deel aan; Mevr. A. Mudde-de Leeuwerk, Haven N.Z. 34, Brouwershaven Mevr. H. v. d. Doel-Taale, Noordstraat 47, Haamstede. De oplossing is als volgt: Horizontaal: 1. stere, 4. leb, 6. pruik, 10. ko, 11. ne, 12. oe, 14. o.k., 15. on, 17. boos, 19. flat, 21. le, 22. els, 24. to, 25. l.s., 26. kin, 27. pi, 29. t.t., 31. he, 32. aa, 33. vond, 35. adam, 37. mat, 38. origine, 40. lap, 42. tin, 45. penseel, 49. sop, 51. koud, 53. anti, 56. r.i., 57. kg, 58. ir, 60. re, 62. las, 64. na, 65. op, 67. lea, 69. ut, 70. dolk, 72. toom, 74. eb, 75. s.a., 76. ma, 77. ed., 78. is, 80. notre, 81. fel, 82. engel. Verticaal: 1. stoel, 2, e.k., 3. rob, 4. les, 5. bof, 7. rot, 8. uk, 9. krent, 11. noot, 13. elle, 16. nl, 18. o.t., 20. as, 21. li, 23. spot, 26. kaal, 28. in, 30. tui, 31. hei, 32. ad, 33. ra, 34. a.e., 36. ma, 37. met, 39. gas, 41. pap, 43. ik, 44. nors, 45. p.d., 46. nog, 47. eli, 48. la, 49. stel, 50. o.i., 52. ui, 54. nr., 55. aluin, 57. kalm, 59. rood, 61. kabel, 63. at, 64. no, 66. po, 68. ee, 70. dar, 71. kaf, 72. tel, 73. min, 75. st, 79. s.g. DE NIEUWE PUZZEL KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND RHENEN. In Rhenen 'is in de vo rige nacht de A.G.F.-knopenfabriek bij een snel om zich heen grijpende brand in de as gelegd. De totale schade wordt geschat op een miljoen gulden. Tachtig personeelsleden zijn voorlopig zonder emplooi. De oor zaak van de brand, die door de brandweer uit Rhenen met twaalf stralen werd bestreden, is nog niet bekend. Het bedrijf was tegen brand schade verzekerd. ROTTERDAM. Het internationaal goederenverkeer via Rotterdam (ex clusief de andere havens in het ge bied van de Nieuwe Waterweg) is in het eerste halfjaar van 1962 met 3.7 miljoen ton of 5.22 procent toe- maandèn van 1961. Dit jaar werd in genomen ten opzichte van de eerste totaal 73.7 miljoen ton goederen ver werkt, vorig jaar 70.0 miljoen ton. DEN HAAG. Zestien Nederlanders zullen deelnemen aan de 37ste inter nationale motorzesdaagse, die van maandag 17 tot en met zaterdag 22 september in zuid-Beieren wordt ge houden. Er zullen twee vaas-teams en acht individuele rijders naar Gar- misch Partenkirchen, de centrale startplaats, vertrekken. DEN HAAG. Tot Italiaans ambas sadeur in Nederland is benoemd de heer Aldo Maria Mazio, thans am bassadeur van Italië in Tunesië. De heer Mazio volgt markies Raimondo Giustiniani op, die terugkeert naar Italië om een functie aan het mini sterie van Buitenlandse Zaken te aanvaarden. De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. coiffeur, 6. lig plaats, 10. dierengeluid, 11. glad, ge lijk, 14. uitroep, 15, kogelvormige, 18. soort vaartuig, 19. taststaafje, 21. pedaal (afk.), 22. lichaamsvocht, 24. nauw, 26. plaats in Gelderland, '27. waterstand (afk.), 29. plattegrond 31. grondtoon, 32. meisjesnaam, 34. gewicht, 36. nakomelingschap, 38. spil,- 39. hennepbraak, 41. laagte, vallei, 43. uiting van droefheid, 45. ik (Lat.), 46. rond, ruw, 47. in orde, 48. het zijn, 50. muurholte, 51. jon gensnaam, 53. inhoudsmaat (afk.), 54. vreemde munt, 56. familielid, 57. godsdienst (afk.), 59. afstandsmaat (afk.), 60. muziekstuk, 63. 's mor gens (Engelse afkorting), 65.'op stootje, 67. familielid, 68. naar mijn mening (afk.), 70. soort schortje, 72. afgod, 74. rivier (Spaans), 76. gewas, 78. academische graad (afk.), 79. rep tiel, 81. rivier in Friesland, 82. zoals het hoort, 83. coureur. Verticaal: 1. kleed, 2. olienootje, 3. smalle weg, 4. zangnoot, 5. insect, 6. met lof (afk,), 7. technisch hoger onderwijs (afk.), 8. vrucht, 9. slinks, 12. statiekleding, 13. putemmertje, 16. dubbelklank. 17. landbouwwerk tuig, 19. soortelijk gewicht (afk.), 20. de dato (afk.), 23. grote bijl, 25. netto (afk.), 28. vaatwerk, 30. inwoner van Avabië, 31. soort vaas, 33. muziek instrument, 35. zwarte, 37. gods dienst, 38. bouwgrond. 40. godheid, 41. rivier in Rusland, 42. verbinding, 44. electrisch geladen deeltje, 49. rekenopgave, 52. kom, 53. vis, 55. ivoor, 56. familielid, 58. deel van een vulkaan, 59. schoeisel, 61. karakter, 62. zoogdier, 64. aanleggen van een schip, 66. en dergelijke (afk.), 67. aardrijkskundige aanduiding, 69. ge wicht (afk.), 71. deel van Amerika (afk.), 73. bid (Lat.), 75. wereldtaal, 77. lidwoord, 79. Engels voegwoord, 80. onder het nodige Voorbehoud (Lat. afk.).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 6