Gasontplqffing Noordgouwe was een gezochte streek voor buitenplaatsen HET MOOIE HANDJE in Mexico Nini Boesman in ballon over Alpen Pakistan zal veiligheidstroepen leveren voor Nieuw-Guinea Grote brand verwoest belastingkantoor te Woerden VAKANTIEVERKEER door Martie Verdenius Herinnert u zich het nog? Bij de ooms en tantes, bij de me vrouw van hiernaast, bij de meneer van de post, bij oma en de juffrouw van de kleuterklas. „Zo, krijg ik een handje van je?" En wat gaf ut Precies, het mooie handje. „Wat een beleefd kind!" riepen de ooms en tantes, de mevrouw van hiernaast, de meneer van de post, oma en de juffrouw van de kleuter klas uit. Zouden ze dat nu ook nog zo uit bundig roepen, als ze ons in het ver keer zagen? Ik ben er niet geheel zeker van. Ik heb haast, u hebt haast, we hebben allemaal haast. En dan zijn er van die.... eh.... nou ja, d'r is geen beter woord voor.... rotzak ken langs de weg, die 's effetjes proberen je dwars te zitten. Maar dan zijn ze nog niet gelukkig! Er is altijd baas boven baas. Wat moet je dan nog met je mooie handje. Een dreigende vuist kunnen ze krij gen! Naast de rotzakken heb je de suf ferds, de koekebakkers in het ver keer, de weifelaars op de zeebra- paden. Dan heb je het mooie handje no dig om op je voorhoofd te wijzen. Degeen, waar het voor bedoeld is, braakt dan enkele verwensingen uit, die ook niet voor de poes zijn. U hoort het niet, maar het blijft in de lucht hangen als een boze wolk. Ons hele verkeer heeft een zolde ring van boze wolken. Alle haatge- dachten, vervloekingen en hoon- mimiek van voetganger naar brom mer, van brommer naar auto, van auto naar auto, vaniedereen naar iedereen, houden de geboorte van onnodige ongelukken in zich. En alleen om die reden wilden het Verbond voor Veilig Verkeer en ik het mooie handje terug. Met het gebaar van „gaat u eerst", met de hoffelijkheid van „de weg is voor ons allemaal". Door de boze-wolk zoldering flitsen dan warme vonkjes Sentimehtele onzin, dacht u! Lieve mensen, als het dierbaarste wat je hebt, dood wordt thuis ge bracht of misschien alleen maar een beetje verminkt Dan kun je alleen nog maar een berustend gebaar maken met het mooie handje. Vertrek naar Sint Jansteen Kapelaan B. M. Fischer nam afscheid van in Zierikzee parochie ZIERIKZEE, 23-8. Donderdagavond heeft de eerwaarde heer kapelaan B. M. Fischer, na een periode van drie jaar de parochie van de H. Willi- brordus te Zierikzee te hebben ge diend, op een speciaal beiegde bij eenkomst afscheid genomen van de leden der parochiegemeenschap. De eerwaarde heer Fischer, die in Zierikzee zjjn allereerste standplaats vond, vertrek heden (vrydag) naar Sint Jansteen en wordt - zoals ge meld - opgevolgd door de eerwaarde heer C. A. A. Embrechts. In zijn afscheidstoespraak bracht de eerwaarde heer pastoor P. Mat- thijsse mede namens kerkbestuur en parochianen de kapelaan dank voor de werkzaamheden die hij in dienst van de parochie verrichtte. Arbeid die naar hij meende door de mens moeilijk te beoordelen is, omdat we de achtergronden niet kennen. Spr. trad daarom niet in bijzonderheden maar liet ook deze beoordeling aan God zelf over. Doch als uiting van dankbaarheid bood hij namens allen kapelaan Fischer een geschenk onder couvert aan, zodat het spontaan dooi de parochianen bijeengebrachte geld kan worden besteed op de wijze die hij zelf het best acht. Hij wenste de kapelaan een prettige werkkring in zijn nieuwe parochie en hoopte op een vruchtbare toekomst. Namens de r.k. ontspanningsver eniging „Inter Nos" richtte de voor- MüRREN, 23-8. Nadat woensdag een Amerikaanse, Zwitserse en een Belgische bemande ballon er in ge slaagd waren voor het eerst in de geschiedenis over de Alpen te varen is deze prestatie donderdag geëven aard door een Turkse, een Duitse en een Nederlandse ballon. Aan boord van de Nederlandse ballon Utrecht bevonden zich mevr. Boesman en een Zwitserse passagier. De Turkse ballon werd bemand door de heer Eskenazie en de Duitse door de heer Scheer. De ballonvaarten waren terdege voorbereid. Drie miljoen liter wa terstofgas moest per bergbaan naar het op 1600 meter hoogte gelegen Mürren worden vervoerd. Daar wer den de drie ballons in drie uur tijd gevuld. Op de startplaats had de Zwitserse weerkundige dienst een tijdelijk weerstation ingericht, ter wijl militairen een radiopost hadden geïnstalleerd op de Jungfrau en bij Lucarno. De ballonvaarders kregen levensmiddelen mee voor drie dagen en pikhouwelen en andere hulpmid delen om zo nodig op het ijs van de Alpen te kunnen overnachten. Om 13.00 uur steeg de Nederland se ballon „Utrecht" op, gevolgd door de Turkse en Duitse ballons. Het was een moeilijke opgave om boven de hoogste top van de Jungfrau te stijgen. Men had het voordeel dat de wind de ballons over de Eiger- spitz voerde, en daarna over het Aletsch gletscher. De Turk voer op ongeveer 5500 meter hoogte met een snelheid van 60 km. zuidoostwaarts, de Duitser liet zich in de dalwind meevoeren tot oostelijk van Béllinzona en mevr. Boesman zocht, na een tocht waar bij een temperatuur van min 10 gra den werd gemeten, een landings plaats voorbij Béllinzona. De landing bleek niet eenvoudig, de dalwind was nl. tamelijk sterk. Zij werd door vliegtuigen op een hoogte van 400 meter boven het dorp Gardano waargenomen. Zij moet daar in bomen zijn geland op een nogal eenzame, moeilijk te bereiken plaats. Brandweerlieden en leden van de militaire vliegdienst zijn op weg om de ballonvaarders te zoeken. Van dc Duitser cv de Turk zijn nog geen meldingen binnengekomen. zitter, de heer J. M. v. d. Brand, woorden van dank tot de scheidende kapelaan, die vanaf de oprichting der vereniging als geestelijk advi seur deel van het bestuur uitmaakte. Herinnerend aan het kleine groepje waarmee de vereniging startte en hoe deze door nauwe samenwerking tot een levendige vereniging uit groeide, hoopte hij dat „Inter Nos" nog eens met een grote groep naar een mogelijk te stichten ontspan ningsvereniging in Sint Jansteen kan gaan. Als stoffelijke blijk van waar dering voor zijn aandeel en belang stelling in „Inter Nos", bood hij na mens de leden een fraaie schemer lamp aan. Jaren van betekenis Op zijn beurt dankte kapelaan Fischer voor de goede wensen. Hij verklaarde dat het werk in deze pa rochie een gewaarwording voor hem is geweest. Niet alleen omdat het hier zijn eerste standplaats betreft, maar dat hij in een parochie kwam met een heel eigen sfeer, met situa ties die naar hij meende in het ver dere bisdom niet voorkomen. Dit brengt zijn aparte zorgen mee en hij geloofde dat de jaren die hij hier doorbracht voor hem van grote be tekenis zijn geworden. Kapelaan Fischer dankte de paro chianen voor de grote hartelijkheid en vriendschap die hij heeft onder vonden en voor de geschenken, waar bij hij zei dat waar hij ook zijn mag, hij nooit dit noordelijke punt van Zeeland zal vergeten. Ook rpet name „Inter Nos? zal zijn blijvende be langstelling houden en hij hoopte dat de ondernemingsgeest altijd zo blij ven mag. Vervolgens werden de parochianen in de gelegenheid gesteld persoonlijk afscheid te nemen van kapelaan Fischer. Weekeinde ARTSENDIENSTEN ZIERIKZEE: dokter C. M. v. Hoorn, tlefoon (01110)-2080. MIDDENSCHOUWEN: dokter J. L. Braber, telefoon (01112)-280. OOSTERLAND-BRÜINISSE; dokter J. W. de Putter, Oosterland, tel. (01114)-280. DIERENARTSEN Dokter C. J. H. Scheuerman, Zie rikzee, telefoon (01110)-2180. MEXICO, 23-8. In de stad Mexico is donderdag een gebouw van vijf verdiepingen door een gasontplof fing verwoest. Volgens de eerste be richten zijn zes mensen om het le ven gekomen en minstens 60 gewond. Een groot aantal mensen zou onder het puin liggen. Derde bewoner in „De Paardenkamp? SOEST, 24-8. Op zaterdagmiddag 15 september zal een derde paard zijn intrek nemen in het rusthuis voor paarden, „De Paardenkamp" in Soest. Het betreft hier een schimmel merrie, een zogenaamde hit, van 23 jaar. Het dier heeft jaren lang een melkkar getrokken en werd tenslotte voor de slacht aan een boer ver kocht. Een mevrouw uit Rijswijfc is er in geslaagd de boer te bewegen haar het paard tegen de slachtwaar- de van f 400 af te staan voor opn<j& ming in „De Paardenkamp". De stichting „De Paardenkamp" tracht nu met anderen de Rijswijkse me vrouw het door haar voorgeschoten bedrag voor aankoop en kosten te restitueren en beveelt zich hiervoor in de aandacht van dierenvrienden aan. De twee in het rusthuis opgeno men paarden, zo wordt meegedeeld, genieten van hun ongekende rust en goede leven. Miljoenste bezoeker op Schiphol SCHIPHOL, 23-8. Twee weken la- ter dan in 1961 heeft Schiphol deze week zijn miljoenste bezoeker van het jaar ontvangen en uitbundig in gehaald. Het was de 24-jarige vis- winkelbediende Nic Tol uit Volen- dam, die met zijn in Volendams costuum geklede verloofde, de 23- jarige Elisabeth de Boer, totaal ver bluft en nauwelijks gelovend, dat hij niet werd beetgenomen, bij de hoofdingang door persfotografen on der vuur werd genomen. Het paar ontving in restaurant „De wijde we reld" van de S.A.S., K.L.M., B.O.A.C. C.S.A., Swissair, Lufthansa en El Al een reeks cadeaux, zoals een electrisch scheerapparaat, een wek- kerklok met DC-8 model, lucht- vaarttassen .vulpennen en potloden, parfum e.d., maar bovendien bood de directie van de luchthaven het paar de gelegenheid voor f 300,- ar tikelen te kopen in de winkels van Schiphol of elders. Het feest werd bekroond met een rondvlucht boven Amsterdam, aan geboden door de luchthaven en Har- tin's Air Charter en een bezoek aan het luchtvaartmuseum Aeroplano- rama. Schoener vastgelopen DEN BURG, 23-8. Donderdagavond kort voor het vallen van de duister nis, is de tweemast schoener „Jo hanna Lucretia", eigendom van de heer B. T. Vermeer uit Amsterdam, van Den Oever op weg naar Texel, op het hoofd van de Oude Schilder haven gelopen waarbij het schip zeer zwaar beschadigd werd. De schoener had reeds enkele uren tevoren ligplaats gekozen bij Oudeschild, maar omdat de zee steeds ruwer werd probeerden zij de haven te bereiken. Ofschoon er niet om assistentie was verzocht, beslo ten twee Texelse schepen uit te va ren. Zij wisten vast te maken, maar door het breken van een tros botste de schoener op het hoofd. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De eigenaar was niet verze kerd en daarom had hij eerst zelf geprobeerd zich uit de hachelijke positie te bevrijden. Verhoging jaarwedden Gedeputeerde Staten DEN HAAG, 24-8. „In het licht van de maatregelen, die elders op salarisgebied tot stand zijn geko;- men, lijkt een verhoging van de jaarwedden voor de leden van Ge deputeerde Staten met rond twintig procent in het geheel der salarisbe weging te passen". Aldus de toelichting -bij het ont werp besluit, waarin wordt voorge steld de jaarwedden voor de gede puteerden van Noord- en Zuid-Hol- lan te brengen van f 18.000 op f 22.000 en de jaarwedden van de leden van Gedeputeerde Staten der overige provincies te brengen van f 16.000 op f 20.000. In het ontwerp besluit wordt tevens de vergoeding geregeld voor de plaatsvervangers van de gedeputeerden. „Noordgouwe was sedert eeuwen een gezochte streek voor buiten plaatsen omdat vooral toen het houtgewas daar welig tierde en de boomloze vlakte van het grondge bied van Zierikzee buiten de plezier- tuintjes en optrekjes slechts een paar buitenverblijven aan te wjjzen had en deze waren dan alleen nog maar te vinden in het oostelijk deel der gemeente. Binnen de muren der stad trol' men reeds vroeg zomerhuizen, tui nen en optrekjes aan. Eigenlijke buitenplaatsen op het grondgebied van Zierikzee zijn ons maar enkele bekend". Dit lezen wij in eer. Nieuwsbode van 1931, een interessant artikel over de Schouwse „corridor", waar aan ook het volgende is ontleend. Het Zonnehof aan de oostzijde van Het Vrije, in de 18e eeuw vermaard als bezitting van de goudviskweken- de dr. Job Baster, was wel de aan zienlijkste lusttuin uit die dagen. In de Wandeling bestonden nog twee koepeltuinen maar deze werden in maart 1931 afgebroken. De een was naast de Engelpad indertijd op de tuinmuur gebouwd door de timmer man Lieven Koole, de andere ten westen daarvan gelegen, daterende uit de 18e eeuw. Voor menig burger uit de 18e eeuw was een dergelijke tuin met optrekje een ideaal, 's Zomers na de middag trok de vrouw des huizes reeds daarheen en na het sluiten van winkel of werkplaats volgde ook de echtgenoot om van een mooie zonsondergang te genieten. En ge woonlijk verlichtte reeds de maan het geboomte als naar de stad werd teruggekeerd, nadat een lange gou wenaar was gerookt en het wijnkel dertje in de koepel even was aan gesproken. Buiten de wallen en grachten der stad vond men reeds in de 17e eeuw pleziertuintjes met koepels. In de eerste helft van die eeuw l£g buiten de westpoort een fraai aangelegd complex van tuinen „het Paradijs" geheten, behorende aan de Franse schoolmeester Antoine Nicolaas Agron, die het in 1793 verkocht aan de heer Anthonij van Borrendamme. In 1809 kwam het in handen van de notaris Pieter Cornelis de Winter die in 1810 het tuinhuis liet afbre ken. Een eigenaardig optrekje op palen stond in de Versche gracht voor de ingang van de Kaweg. Op het laatst der 18e eeuw behoorde het aan de NEW YORK, 23-8. Dc regering van Pakistan heeft donderdag aan secretaris-generaal Oe Thant laten weten ,dat Pakistan bereid is, het gehele contingent veiligheidstroepen te leveren, dat de Verenigde Naties in Nieuw Guinea nodig hebben. Dit betekent, dat Pakistan onge veer 1000 militairen naar Nieuw Guinea zal sturen als hulp voor de plaatselijke politiemacht, als op 1 oktober de V.N. tijdelijk het bestuur overnemen van de Nederlandse autoriteiten. De permanente vertegenwoordi ger van Pakistan, Mohammed Za- frulla Khan, deelde de beslissing van zijn regering mede aan Oe Thant die de bijstand van Pakistan had verzocht. Een woordvoerder van de Pakis taanse vertegenwoordiging las don derdagmiddag de volgeride verkla ring voor: „In antwoord op een verzoek van de wnd secretaris-generaal der V.N. heeft de regering van Pakistan be sloten, militairen ter beschikking te stellen van de Verenigde Naties, teneinde deze militairen naar west- Irian te sturen". De Kalangaanse minister van buitenlandse zaken, Kimba, heeft de waarnemende secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Oe Thant, meegedeeld dat het maandag gepu bliceerde plan voor de hereniging van Kongo talrijke positieve elemen ten bevat. De archeologen van de univer siteit van Pennsylvania geloven dat ze eindelijk de plaats van Sybaris, de rijkste stad uit de oude Griekse wereld hebben gevonden. Deze stad bloeide in de zesde eeuw voor Christus in zuid-Italië. Het gebied van de huidige opgravingen ligt in de provincie Cosenza in noord-Ca- labrië, dat de punt vormt van het Italiaanse schiereiland, op ongeveer vijf kilometer landinwaarts van de Golf vnn Tnrnnto, tussen de rivieren Cru li oh Coselle. baljuw van Zierikzee, Johan Frcde- rik van de Wall. Deze verkochj het in 1805 aan Cornelis Verloo, waarna het niet lang meer heeft bestaan. Meer naar de zijde van de No- belpoort lag tussen de Gracht- en Blokweg de tuin „Muurzicht" van de gareelmaker Reinierse die in de Lange Nobelstraat woonde. In het midden der 18e eeuw lag aan de oostzijde der Korte Blokweg een buitenplaatsje genaamd Vosvliet dat later de naam „Landlust" kreeg. In 1778 werd het door Pieter Schil- lemans gesloopt en in meer rente- gevend bouwland veranderd. Dan vond men in de Vijfminuten- weg een gebouw, half buiten, half boerderij, waarvan de stenen palen der oprijlaan eerst het opschrift droegen „De vier vrienden', (1774)' „Stadwijk" in 1812. Voorts bestond reeds in het mid den der 18e eeuw het in 1931 enige aanwezige buiten in de gemeente Zierikzee „Ruimzigt" geheten, op de Grachtweg. Het behoorde op het laatst dier eeuw aan de heer Char les, wiens weduwe, juffrouw Anna van der Schatte, het buiten voor f 2780 verkocht. Het bevatte toen een herenhuis, tuinmanswoning, schuur en verder getimmerte, be nevens 3 gemeten 60 roeden land. Reeds in 1735 vinden we het voor malige buiten „Ypenhove" vermeld als behorende aan de heer Tonis van der Os, een rijk koopman te Zierik zee. Na het overlijden van zijn enig kind kwam de buitenplaats in han den van haar weduwnaar mr. An- dries Heshuijsen, heer van Dreischor enz. Laatstgenoemde verkocht in 1774 de buitenplaats, toen groot vier gemeten 156 roeden voor f 9300 aan de heer Gijsbrecht de Jonge. Deze liet er volgens overlevering een ka pitaal woonhuis bouwen toen hij van een gefailleerde, naar Engeland uitgeweken persoon, aan wie hij geld geleend had, al het verschuldigde had terugbekomen. In 1834 werd dit herenhuis met hovenierswoning, koetshuis, stalling en broeikast voor afbraak verkocht, doch de plantages bekend als „het bosch van Ypen- hoven" bleven nog jaren in stand. Eerst in het begin van 1874 werd dit houtgewas gerooid. Voor de Zierikzeeënaars was dit bepaald een gemis want het bos was als het ware een publiek domein ge- wox'den. De jeugd maakte er her haaldelijk tochtjes, zocht er meike vers in de meimaand en aardbeien in de zomertijd. Twee vijvers vond men er in. Over de een lag een zware boomstam, gevallen als een brug, bij de andere vijver stond een oud tuinhuis. De naam van het bui ten was letterlijk ontleend aan de boomsoort waarmee het beplant was, welke bomen bij de rooiing een goede som opbrachten. WOERDEN, 24-8. Een felle brand heeft vannacht en vanmorgen (vrij dag) vroeg in het pand waarin het kantoor van de ontvanger der rtfks belastingen is ondergebracht, ver woest. Van het ernaast gelegen pand, dat voor een deel eveneens bij de be lastingdienst in gebruik ig en waar in voorts de gemeentelijke dienst voor sociale zaken en het bureau van de plaatselijke voedselcommis- saris zijn ondergebracht, is de bo venverdieping reeds geheel uitge brand. De brandweren van Woer den, Kamerik, Zegveld, Linschoten en Nieuwerbrug zijn het vuur nog niet meester. De burgemeester van Woerden, de heer H. H. C. Vos, woont het blus- singswerk bij. De brandweer werd gehandicapt door het feit dat de waterputten verzand bleken. Bovendien werd de alarmering vertraagd, doordat een der omwonenden, die vanmorgen vroeg het eerste de brand ontdekte, niet over telefoon beschikte. Als moglijke oorzaak van de brand wordt gedacht aan kortslui ting. Goede verwachtingen voor brouwgerstteelt in Zeeland MIDDELBURG. Uit het verslag van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse Eilan den te Middelburg over het jaar 1961 blijkt dat in de handel in gra nen, zaden en peulvruchten in het begin van het verslagjaar een leven dige handel in tarwe plaats had. Ondanks aanzienlijke uitbreiding van het gerst-areaal, waardoor de vooruitzichten voor de afzet van brouiogerst niet optimistisch waren, ontwikkelde zich toch een zeer ge animeerde handel in dit produkt. Voor export naar België, doch voor al naar Duitsland, werden goede prijzen gemaakt, mede mogelijk ge maakt door tijdelijke, zeer hoge ex portrestituties. Deze gang van zaken in het afge lopen seizoen heeft optimistische verwachtingen gewekt voor de brouwgerstteelt in onze provincie. Ten aanzien van de peulvruchten is de toestand minder rooskleurig. De overproduktie van voorgaande jaren en de dalende consumptie in binnen- en buitenland hebben de waarde van erwten en schokkers tot op de rand van veevoeder gebracht. De afzet van karwijzaad verliep gunstig met goede prijzen, in tegen stelling tot die van blauwmaanzaad, waarvan de teelt praktisch onmoge lijk is geworden. De toekomstver wachtingen voor de graanhandel zijn gemengd. Enerzijds ziet men zich geplaatst voor het doen van belang rijke investeringen in verband met het scheppen van opslagruimte voor de op zeer korte termijn aan te voe ren graanoogst, anderzijds wekken uitlatingen van hooggeplaatste rege ringsfunctionarissen, dat tengevolge van de E.E.G., Nederladn over en kele jaren geen graanverbouwend land meer zal zijn, wel enige be zorgdheid over de rentabiliteit en aflossing van de evengenoemde in vesteringen, hoewel er ook weer ge ruchten circuleren als zou de rege ring bereid zijn de silobouw voor op slag van graan te helpen financie ren. In het zaaizaadhandels- en ver- edelingsbedrijf stond 1961 in het te ken van het „Wereldzaaizaadjaar", georganiseerd door de F.A.O. te Rome. De omzetten bewogen zich onge veer op hetzelfde peil als het jaar tevoren. De invoering van de 45- urige werkweek in deze branche was uiteraard van ingrijpender beteke nis. dan voor de sterk geautomati seerde industriële bedrijven. Juist in deze bedrijfstak verdient de ont wikkeling vnn de E.E.G. de grootste aandacht. De gang van zaken in de aardap- pelhandel was bevredigend. Een steeds meer populair wordende wij ze van aardappelverkoop is het vóór verpakte produkt, voornamelijk in zakjes van 2% en 5 kg. Alle tekenen wijzen erop, dat deze moderne me thode van afzet nog meer terrein zal winnen en wellicht zal kunnen bijdragen tot een verruiming van het verbruik van consumptieaardappelen Weer Oost<Juilse vluchtelingen BERLIJN, :M-8. Donderdagavond is een soldaat van lui oost-Duitse leger bij Huenfeld (Hessen) naar west-Duitsland gevlucht. In de nacht van donderdag op vrijdag gelukte het een negentien jarige student uit oost-Berlijn onge merkt de Franse sector van west- Berlijn te bereiken. Enkele uren daarvoor was de negentienjarige Oostduitse grenswacht Hans-Dieter Wesa door collega's doodgeschoten, nadat het hem gelukt was de Fran se sector te bereiken. Landbouw en Veeteelt Jodium in geitemelk Uit wetenschappelijk onderzoek is gebleken, dat 92 procent van het jodium in geitemelk vrij en gemak kelijk opneembaar is en slechts 8 procent is gebonden aan eiwit en daardoor minder goed opneembear. Bij andere diersoorten, o.a. het rund, is het jodiumgchalte in de melk la ger en voor een geringer percentage opneembaar. Geitemelk heeft daar door het grote voordeel boven koe melk, dat bij een goede jodium voor ziening van de melkgeit (mineralen- koekjes met extra gejodeerd keu kenzout), het een waardevolle bron van gemakkelijk opneembaar jo dium voor de mens vormt. Jodium is nodig voor een goede werking van de schildklier. Door jodiumgebrek, met als gevolg daarvan onvoldoende schildklier werking, treedt verlaagde stofwis seling, traagheid van geest en vet zucht op. Jodium is dus een zeer belangrijk clement in de voeding. KERKNIEUWS Wereld-evangelisatieactie DEN HAAG, 23-8. Jonge mensen uit de gehele wereld hebben een actie opgezet onder de naam „Ope ratie Mobilisatie" met de bedoeling het evangelie te brengen onder alle mensen door in 77 landen 25 miljoen folders te verspreiden met de bood schap van de bijbel. De uit meer dan 15 landen afkom stige jongeren vormen 12 teams waarvan er 1 naar Nederland zal komen, speciaal om in Amsterdam en Rotterdam werkzaam te zijn. Van zaterdag 25 tot maandag 27 augustus zullen met behulp van de jeugd daar 320.000 folders huis aan huis worden verspreid. Zaterdag avond zal in de koepelkerk te Am sterdam een grote interkerkelijke jeugdbijeenkomst worden gehouden in het raam van deze actie. Ned. Herv.Kerk Beroepen door de Gen. Synode als predikant voor buitengewone werk zaamheden (vormingsleider van het centrum te Barchem): J. H. Jimmink, Drogeham. Geref. Kerken Benoemd voor pastoraal werk te Renkum-Heelsum en ter assistentie van de feestelijke verzorging op de stichting „Wolfheze" te Wolfheze: dr. P. v. d. Spek, a.s. emeritus predikant, 's-Gravenhage-zuid. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Westzaan: P. v. Zon neveld, Bennekom. Geref. Gemeenten Beroepen te Rotterdam-Zuidwijk- Pendrecht-Lombardijen: P. Blok, Dirksland. Morgen z(aterdag) opening sportterrein Scharendijke SCHARENDIJKE, 24-8. Het ligt in de bedoeling morgen (zalerdag)mid- dag het nieuwe sportterrein aan de Elkcrzeeseweg te Scharendijke offi cieel te openen. De opening zal ge schieden door de burgemeester, de heer S. Francke van Middenschou- wen, waarna de S.v. „Zwaluwen" en kele wedstrijden hoopt te spelen. Eerst wordt gespeeld de voetbal wedstrijd Zwaluwen I-W.I.K. I, met een fraaie wisselbeker als inzet. Ver volgens spelen omstreeks vijf uur de junioren van „Zwaluwen" en „W.I. K" een voetbalwedstrijd, waarvoor eveneens een fraaie wisselbeker be- schikbaor is gesteld. Ook de korfballiefhebbers komen aan hun trek, want om half zeven speelt „Zwaluwen I" tegen „W.I.K. I". Mochten de weersomstandigheden ongunstig zijn, dan wordt de opening uitgesteld tot zaterdag 1 september aanstaande. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Aanrijding Volkswagen-bestelauto Op dc kruising Krepelstraat, Lange St. Janstraat en Zevenhuisstraat vond woensdagmiddag omstreeks kwart voor vier een aanrijding plaats tussen een Volkswagen bestuurd door mevrouw M. S.-R. en een be stelwagen van dc Arks-beschuitfa- brieken, bestuurd door M. A. Th. uit Breda. De bestelwagen kwam gereden uit de richting Breedstraat naar Nieuwe Boogerdstraat en moest om enige geparkeerde auto's te pas seren geheel links rijden. Op ge noemde kruising ontstond dc bot sing, waarschijnlijk omdat de uit dc St. Janstraat komende Volkswagen verzuimde voorrang te verlenen. De personenwagen werd bij de aanrij ding ernstig beschadigd, maar per soonlijke ongevallen deden zich niet voor. De schade aan de bestelwa gen was gering. Het fraaie, door de Ned. Heide maatschappij aangelegde, terrein voorziet in een grote behoefte en zal de sportbeoefening in Scharendijke en omgeving zeker ten goede komen. NIEUWERKERK Collekte voor kankerbestrijding Door de leden van de Bond van Plattelandsvrouwen alhier zal in de periode van 27 augustus tol 8 sep tember a.s. een collecte worden ge houden ten bate van de kankerbe strijding. BROUWERSHAVEN Vergadering gemeenteraad Op dinsdag 4 september a.s. des morgens om 9 uur komt dc gemeen teraad van Brouwershaven te Drei schor in openbare vergadering bij een. De agenda vermeldt beëdiging van de raadsleden en verkiezing van wethouders. Concert ,,Nu met Hope" uitgesteld Het concert met taptoe dat de mu ziekvereniging „Nu met Hope" a.s. zaterdagavond 25 augustus zou ver zorgen is wegens interne moeilijk heden in de vereniging uitgesteld tol zaterdag 8 september a.s. BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren. 21 aug.: Stoffel Cor nelis. z. van Gerard Cornelis de Jonge en Willemina den Boer, wo nende te Zierikzee. Overleden. 19 aug.Adriaan Daniël Constandse, oud 55 jaar, ge huwd mot Tannoko Elisabeth Leo nora Beun, wonende tu Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 2