estaurant voor vrouwen ÊOOO R ZIN IN IETS BIJZONDERS? Veilig gebruik marktberichten sport maak 'n proefrit met de HEEDS LANDBOUWGEBIED VAN BETEKENIS STAD EN PROVINCIE kerknieuws Polder Flevoland geeft grotere oogst dan vorig jaar westerschouwen ZWOLLE, 18-8. De cultuurtechni sche afdeling van de directie van de Wleringermeerpolders (IJsselmeer- pulders) is in oostelijk Flevoland nu druk bezig met het inhalen van de cogst. Het oogsten van het koolzaad is byna gebeurd, en er is reeds een begin gemaakt met het binnenhalen van de gerst. Een oppervlakte van 12.750 hectare Is bebouwd met kool zaad en granen. Geschat wordt dat dit gebied tus sen de veertig en vijftig duizend ton zaad zal opleveren. Van het 3.500 hectare grote koolzaadareaal denkt men tussen de acht en negen duizend ton te oogsten. Deze hoeveelheid wordt voor het grootste deel uitge voerd voornamelijk naar Frankrijk. Vorig jaar heeft de directie in dé Flevopolder ruim 30.000 ton graan en bijna 9.000 ton koolzaad geoogst. De 3.500 hectare koolzaad in Fle voland leveren bijna negentig pro cent van de landelijke produktie. Het koolzaad wordt in Dronten grof ge reinigd, vervolgens gedroogd tot een vochtgehalte van ongeveer twaalf procent en daarna zo vlug mogelijk verscheept. In de veertig grote silo's te Dronten, die elk honderd ton kun nen bevatten moet straks plaats zijn voor de granen. In oostelijk Flevoland is bovendien een oppervlakte van 4.800 hectare bebouwd met tarwe, 3.700 hectare KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND RIDDERKERK. - De 22-jarige chauffeur G. van O. uit Rijsoord is op de Oudelandseweg nabij de buurt schap Oostvendam met zijn vracht auto in de sloot terecht gekomen en verongelukt. Door nog onbekende oorzaak raakte de vrachtwagen van de weg, sloeg over de kop en kwam in de langs de weg lopende sloot. De heer Van O. was op slag dood. DEN HAAG. - Van 19 tot en met 22 augustus zal een gezelschap van 49 Columbiaanse ingenieurs van de Universidad Nacional te Bogota, on der leiding van de hoogleraren prof. ir. M. Lutz (elektrotechniek), prof. ir. M. Ramirez (spoorwegen en we gen) en prof. dr. L. Salamanca (wa terbouwkunde) een studiebezoek aan Nederland brengen. HILVERSUM. - Wanneer de Ne derlandse Himalaya-expeditie om streeks half september in Nepal haar tocht in dit gebergte begint, zal zij via de Wereldomroep in contact blij ven met het vaderland. DRACHTEN. - In Ureterp is de 83-jarige wielrijder de heer F. P. bij een aanrijding met een auto vrijwel op slag gedood. De bejaarde man kwam op zijn fiets vanaf een zij weggetje de hoofdweg oprijden en heeft daarbij onvoldoende op het na derende verkeer gelet. DEN BURGH. - De 26-jarige heer •T. C. R. uit Diemen is tijdens zijn huwelijksreis op Texel verongelukt. Hij is in het ziekenhuis te Den Hel der overleden tengevolge van een aanrijding. Het ongeluk gebeurde op het Havenplein bij de Texelse veer boot, waarmee het echtpaar R. naar huis zou terugkeren. VLISSINGEN. - In het ruwe wa ter van de Noordzee voor de mon ding van de Westerschelde is een Engels motorjacht, genaamd „Corne lia", gezonken. DEN HAAG. - Blijkens de con junctuur test" van het C.B.S. over juli 1962 hield, over het geheel ge nomen, bij de in het onderzoek be trokken ondernemingen deze maand de licht stijgende tendentie in de ar beidersbezetting aan. Zebra geboren ROTTERDAM, 18-8. Midden in de weide van diergaarde Blij dorp in Rotterdam, is on der belangstelling van honder den mensen, een zebra gebo ren. Het betrof een Grevy-ze- bra, het grootste bekende soort zebra. Deze dieren zijn afkom stig uit Ethiopië en Sumali- land. Het ontleent zijn naam aan het feit dat het eerste ex emplaar indertijd door de toenmalige keizer van Ethio-- pxé aan de Franse president Grevy werd geschonken. De pas geboren zebra - een meis je - heeft de naam „Longway" gekregen, in verband met de enorm lange draagtijd, name lijk 401 dagen. Visserijdagen in Breskens BRESKENS, 18-8. „De regering zal het roer moeten omgooien, anders zal straks de Nederlandse visserij in E.E.G.-verband niet meer mee kun nen komen", aldus de voorzitter van de Zeeuwse visserijvereniging, de heer A. Lockefeer, welke vereniging zaterdagmiddag, ter gelegenheid van de Breskense visserijdagen, een re- unie hield. De heer Lockefeer be pleitte het verlenen van overheids steun aan de visserij, zoals deze in andere E.E.G.-landen wel wordt ge geven. „De Nederlandse visserij zal, wanneer zij deze steun niet krijgt, op den duur ten achter blijven". Tijdens de reünie heeft Jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, commissaris der koningin in Zeeland, aan schip per A. J. Baere van de „Breskens 20" de visserijwimpel 1962 uitge reikt. De reünie werd besloten met een rondvaart van de vissersvloot over de Schelde en met een praal wagenoptocht, waarbij „de vis" uiteraard in het middelpunt van de belangstelling stond. met zomergerst en 750 hectare met haver. Verder worden er verbouwd luzerne, gras en klaver. Met de vlasoogst heeft de directie van de IJsselmeerpolders weinig be moeienis aangezien het vlas vrijwel geheel een aangelegenheid van com missionairs is. Ongeluk met dodelijke afloop DOORNSPIJK, 18-8. Zaterdag- morgen omstreeks half twaalf is in een onoverzichtelijke bocht van de Courageweg te Doornspijk een on geluk gebeurd, dat aan de 29-jarige grondwerker H. van 't Hof uit Doornspijk het leven heeft gekost. Het ongeluk gebeurde doordat van 't Hof op zijn brommer tegen een bestelauto botste. Hij werd overgebracht naar een ziekenhuis in Zwolle, waar hij 's middags is over leden. Zesjarig kiiul onder trekker van vader TERNEUZEN, 19-8, Zaterdag- middag is de zesjarige Harold v. d. Vijver uit Hoek bij Terneuzen bij een ongeval om het leven gekomen. Zijn vader reeds per tractor waar aan twee wagens met stro waren vastgekoppeld. De jongen was on danks een verbod van zijn vader op de trekstang tussen de eerste en de tweede aanhangwagen gekropen. Toen hij er af wilde springen, bleef hij met een been achter de stang haken en kwam te vallen, juist voor een wiel van de aanhangwagen. Hij kreeg' het wiel over het lichaam en moet op slag gedood zijn geweest. Belgisch schip gezonken TERNEUZEN. Zondagochtend vroeg is het met grint geladen Belgische motorschip „Morgana" op de strek dam van de haven van Terneuzen gelopen en gezonken. De vier opva renden, de kapitein, zijn echtgenote, een kind en een knecht, wiöten on gedeerd aan wal te komen. Het vaartuig, dat op weg was naar Gent, ligt ter hoogte van de meerstoelen 1 en 2 en levert gevaar op voor de scheepvaart. Zo werd door Rijkswa terstaat in Terneuzen meegedeeld. Arts om het leven gekomen UITGEEST, 19-8. De arts dr. A. Th. Boerlage uit Rotterdam is zon dagmiddag om half zes om het le ven gekomen bij een verkeersonge luk ten noorden van Uitgeest, op de weg Velsen-Alkmaar. Zijn auto is door nog niet bekende reden in de linkerberm terechtgekomen en over de kop geslagen. De heer Boerlage is op de plaats van het ongeluk overleden. Zijn echtgenote liep lich te verwondingen op. Twee kinderen bleven ongedeerd. De rijkspolitie te Uitgeest kan niet meedelen hoe het ongeluk is ge beurd. Het is mogelijk dat de auto bij een inhaalmanoeuvre op de lin kerweghelft is geraakt en in de berm terecht is gekomen en daar over de kop is geslagen, maar het kan ook zijn dat dr. Boerlage plot seling sterk heeft moeten remmen en daardoor is verongelukt. Drie «loden bij auto-ongeluk AMSTERDAM, 20-8. In de nacht van zondag op maandag omstreeks één uur zijn op de Johan Huizinga- laan in Amsterdam drie mensen tengevolge van een verkeersongeval om het leven gekomen. Een volks wagen met vier inzittenden botste met grote snelheid tegen een licht mast. Twee mannen, onder wie de 38-jarige bestuurder A. Feenstra uit Amstelveen, kwamen terstond om het leven. De echtgenote van de omgekomen passagier en de vierde inzittende, werden zeer ernstig ge wond naar het Wilhelminazieken- huis vervoerd, waar de vronw in de loop van de nacht is overleden. De toestand van het vierde slacht offer is zorgwekkend. Het ongeluk gebeurde op de plaats waar de twee- baansweg in een éénbaansweg over gaat. Kinderen bij boottochtje verdronken QUINCY, Florida, V.S., 18-8. Bij een boottochtje op het grote, kunst matige meer van Talquin, dat ten zuiden van Tallahassee, in de Ame rikaanse staat Florida, is gelegen, zijn 17 negerkinderen en een vol wassene door verdrinking om het leven, gekomen. Dit geschiedde, toen de boot omsloeg. Een kind werd ge red. De verdronken kinderen waren tussen de zes en tien jaar oud. Duikers en boten zijn uit de om geving naar het meer gezonden om de lijkjes te bergen. Het noodlottige tochtje was door een zondagsschool georganiseerd. Overstromirigs- slachtoffers in Columbia BOGOTA. 18-8. In de Colombi aanse hoofdstad is zaterdag verno men dat een 50-tal personen het le ven heeft verloren tengevolge van een overstroming, die werd veroor zaakt door het buiten zijn oevers treden van de rivier de Hacha, in het zuiden van Colombia. Er werd ook aanzienlijke materi ele schade aangericht. „Witte van Haemstede" concerteerde Vooraf gegaan door de drumband maakte de Kon. Harmonie „Witte van Haemstede" donderdagavond een korte mars door Westenschou- wen en omgeving. De belangstelling was bijzonder groot. Vrijwel alle gas ten sloten zich spontaan achter de muziek aan om zich naar de rotonde te begeven, waar naast het nieuwe consumptie-gebouw van de heer C. v. d. Klooster, de verplaatsbare mu ziektent was neergezet. Na de mars gaf het muziekgezelschap in de tent nog een populair concert, waarvoor in het begin grote belangstelling be stond, doch het koude weer deed spoedig een aantal luisteraars naar pensions en tenten verdwijnen. On danks dit, was het een zeer geslaag de avond. duiveland Vergadering gemeenteraad DUIVELAND. Onder leiding van burgemeester A. A. van Eeten hoopt de raad van Dulveland op maandagavond 20 augustus e.k. in een openbare vergadering bijeen te komen in het gemeentehuis te Oos- terland. De uit elf punten bestaande agenda luidt als volgt: 1. opening; 2. verslagen vergade ringen gemeenschappelijke regelin gen; 3. Voorstel herbenoeming le ien Gemeentelijke .Dienst Sociale Zorg; 4. voorstel ontslag meester de Pree te Ouwerkerk aan de openbare lagere school; 5. voorstel betreffen de wijziging havengeld verordening; 6. voorstel inzake crediet verbreden sioot achter de Molenweg te Oos- terland; 7. Voorstel igrondvqrkoop aan de sproeivereniging; 8. Voorstel tot aanwijzing van de heer P. K. v. der Werf te Ouwerkerk als waar nemend havenmeester-weger te Viane; 9. rondvraag; 10. afscheid af- tredende raadsleden; 11. sluiting. bruinisse Dagelijks passeren schepen dooi de sluis in de Grevelingendam, maar het zg. „remmingswerk" hiervoor moet nog worden gemaakt. De eer ste paal werd deze week door de aannemersfirma A. van der Straaten uit Hansweert hiervoor geheid. burgh-haamstede Keurig optreden jeugddrumband „Druzona" Met het laten komen van de jeugd drumband „Druzona" uit Bergen op Zoom, heeft V.V.V. Burgh-Haamste- de een heel goede gooi gedaan. Het keurig geüniformeerde gezelschap, waarvan de oudste 18 jaar is, en de jongste zes jaar, bestaat uit onge veer 50 leden. Een trompetter-corps zorgt voor de marsen. Deze band be staat bijna vijf jaar en is opgericht door de heer en mevr. Brouwer. Eerstgenoemde heeft de algehele lei ding, terwijl zijn echtgenote voor de kleurrijke kleding zorgt, en met be hulp van kennissen deze regelmatig vernieuwt. Het corps is reeds inter nationaal bekend en trad vorige week in Luxemburg op, terwijl ze drie weken geleden een prachtig onderdeel vormde van een groot feest „carnaval d'été gehetenin Cambrai, Frankrijk. Reeds in de middag van vrijdag 17 augustus maakte de band een mars door bei de dorpen, waarvoor veel belangstel ling bestond. Des avonds werd deze mars nog eens herhaald, waarna een show op de Prinses Beatrix-weide volgde, waarvoor eveneens een grote toeloop bestond. De tamboer maitre, de 6-jarige Corrie Brouwer die voor zijn leeftijd erg klein is, had het af en toe nog al eens te kwaad mét de grotere passen van zijn band-ge noten, doch een klein spurtje was dan voldoende om het rhytme weer op toeren te brengen. De show werd keurig uitgevoerd en kreeg veel bij val van het publiek. Scheepvaartberichten Esso Amsterdam (t.), pass. 18-8 Gi braltar naar Rotterdam. Esso Nederland (t.), pass. 18-8 Malta naar Hamburg. Kelletia (t.), 19-8 te Balboa. Willem Ruys, 18-8 te Southampton. Zafra (t.), 19-8 van Port Said naar Thameshaven. Ingezonden mededeling Jaren beproefd en hoog geroemd Mijnhardt's Zenuwtabletten Eieren V.E.C.E. In de periode van 13 aug. tot en met 18 aug. werden door de Coöp. In- en Verkoop Centrale voor Eieren (V.E.C.E.) uitbetaald de volgende prijzen: 62 gram en daarboven f 1,67 per kg.; 58-61 gram f 1,57 per kg.; 54-57 gram f 1,47 per kg.; 51-53 gr. f 1,37 per kg.; 48-50 gram f 1,30 per kg.; 47 gram f 1,20 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren werd 1 cent per stuk minder uitbetaald. ROTTERDAM. Het 34e Rotter damse bloemencorso heeft zaterdag middag veel belangstelling getrok ken. Vijf uur lang trok een kleur rijke stoet, bestaande uit 12 praal- wegens, 32 personenauto's en vijf scooters, door de straten van de Maasstad. De route week in belang rijke mate af van die in voorgaande jaren, i.v.m. de bouwactiviteit voor de Metro. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Dalfsen: A. Bakker, Kollumerzwaag; te Arnemuiden: J. A. de Waard, Meliskerke. Aangenomen de benoeming tot se cretaris van de Centrale voor vor mingswerk vanwege de Ned. Herv. Kerk: dr. H. Bartels, predikant voor buitengewone werkzaamheden en se cretaris Hervormde Jeugdraad te Amersfoort; naar Wichmond: C. Fortgens, Berlikum. Ger. Kerken Beroepen te Monnikendam: kand. H. J. Diekema, Amsterdam. Bedankt voor Hoogeveen (vac. H. D. Borgers): G. W. H. Peddemors, Heerde. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Blokzijl: D. K. Smit te Kantens. Aangenomen naar Wetsinge-Sau- werd: H. Mostert, kandidaat te Rot terdam. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Vianen: F. Bakker te Driebergen en J. van Doorn te Tho- len. Bedankt voor Elburg: F. Bakker te Driebergen. Evang. Luth. Kerk Aangenomen naar Utrecht (vac. M. J. Heybroek): J. Happee te Stadska naal. Vrije Evang. Gemeenten Aangenomen naar Bergum (Fr.): P. C. Tonjes, kandidaat te Doorn. VOETBAL Brouwershaven III-ZGnnemaire I 5-2 Vriendschappelijk Een met 10 man spelend Zonne- maire heeft zaterdagmiddag in de vriendschappelijke ontmoeting te gen Brouw III een eervolle neder laag geleden. Brouw startte voor de straffe wind, maar te onbesuisd schieten door de Brouw-voorwaart- sen stond succes in de weg. Mede door het formidabele keepwerk van de Munnik, die diverse schoten op miraculeuze wijze in volle vlucht uit de lucht plukte en het constructieve werk van spil Stoel konden de gas ten de Brouwaanvallen goed onscha delijk maken. In de 75e minuut 'brak den Boer door en de tweekamp tus sen hem en keeper de Munnik ein digde tenslotte in een doelpunt (1-0). De Brouwenaren kwamen geregeld terug, maar tot vervelens toe tip pelden zij steevast in de buitenspel- val. Hoewel linksbuiten Hanse in het begin gevaarlijk werk liet zien, wist hij later geen verwarring meer te stichten, daar back van der Wie len hem de voet dwars zette. Onge twijfeld belooft deze speler, die een goede techniek bezit, nog veel voor de toekomst. In de 27e minuut haalde den Boer mooi om en het was v. d. Weele, die het leder op ving en er mee op de Munnik af stormde, die kansloos werd gepas seerd. Nadat een buitenspeldoelpunt van Wurth werd afgekeurd, kreeg van Stein de bal goed toegeschoven van v. d. Weele, zodat deze onmis bare kans goed werd benut (3-0). Even voor rust profiteerde den Boer van een verkeerde terugspeelbal, waarmede de ruststand op 4-0 werd gebracht. Na de thee kregen de gasten de wind mee, maar na vijf minuten spelen werd hun ploeg opnieuw ver zwakt. doordat van Almkerk wegens een blessure moest uitvallen. Toch wisten zij de nul weg te werken in de 13e minuut, toen uit een scrimage voor het doel van v. d. Schelde werd ingeschoten (4-1). Een pracht van een omhaalbal door Geelhoed pluk te v. d. Schelde mooi uit de lucht. Acht minuten voor het einde onder nam den Boer een solorush en via de onderkant der dekiat werd het 5-1. Zonnemaire gaf de onevenwich tige strijd niet op en het gelukte één der voorwaartsen om de laatste minuut de eindstand op 5-2 te bren gen. Scheidsrechter Speelman leid de correct. KORFBAL Stormvogels-Unltas 6-0 Door te Kerkwerve op het WIK- terrein met 6-0 van Stormvogels te verliezen hebben de Zierikzeeënaars hun plaats in de le klas van de SD- KB moeten afstaan aan de club uit Ellemeet. Zoals de uitslag reeds dui delijk laat uitkomen waren de groen-witten over alle linies de meerdere over hun tegenstanders, waardoor de overwinning terecht is gekomen bij het twaalftal dat hier onbetwist de meeste aanspraak op mocht maken. Al spoedig na het be gin slaagde Stormvogels er in het heft in handen te nemen en slechts sporadisch slaagde Unitas er in de verdediging van de 2e klassers in ernstige moeilijkheden te brengen. Stormvogels wist door Leen de Jon ge de leiding te nemen (1-0), waar na Henk de Glopper de voorsprong wist op te voeren tot 2-0. Na de vak verwisseling bleef Stormvogels het beste van het spel behouden en uit een strafworp bracht Daan Bezuijen deruststand op 3-0. Na de hervat ting had Bezuijen weer spoedig suc ces (4-0), waarna Stormvogels een gewonnen wedstrijd speelde, temeer daar Unitas niet over de kracht bleek te beschikken om de groen-witten nog ernstig te verontrusten. In de volgende opstelling wist Stormvogels door een tweetal treffers van Kees Elenbaas de eindstand nog op te voeren tot 6-0. Burgh II-WIK III 4-3 Na een spannende strijd is Burgh en in geslaagd, op het terrein van Velocitas te Serooskerke, de aanval van de kampioen van de 3e klasse WIK III op haar positie in de 2e klas B af te slaan. Burgh begon di rect met een stevig offensief waarbij de WIK-verdediging het zwaar te verduren kreeg. In eerste instantie slaagde men er nog in de Burgh- aanvallers het scoren te beletten maar op de duur konden toch tref fers niet uitblijven. Nadat J. v. d. Zande er in was geslaagd zijn club de leiding te geven wist mej. W. v. d. Weele de voorsprong voor Burgh op te voeren tot 2-0. Na de vakver wisseling bleek al spoedig dat WIK nog niet van plan was bij de pakken te gaan neer zitten. Met enthousiast spel slaagden zij er in de bakens te verzetten en nog voor het verstrij ken van de le helft slaagde Marijke de Jonge er in de achterstand tot 2-1 terug te brengen. Na de rust bleef WIK moedig volhouden en met een verrassend afstandsschot- slaagde de kleine B. Neele er in de partijen weer naast elkaar te brengen (2-2). Er ontspon zich hierna een spannen de strijd om de leiding. In de 16e minuut gelukte het mevr. Overbeeke -Bouwman WIK de leiding te geven (2-3). Geruime tijd leek het er hier na op dat WIK er in zou slagen deze kleine voorsprong te behouden. Wat Burgh ook probeerde, het slaagde er niet in de gr oen-witte verdediging te verschalken, tot 5 min. voor tijd J. Visser een kans kreeg welke zij onberispelijk benutte (3-3). Met nog 2 min. te spelen was het D. de Meij die met een uitstekend schot er in slaagde de zege voor Burgh uit het vuur te slepen. S.k. Nieuwerkerk-Burgh a 1-0 Nadat Burgh er thuis reeds in was geslaagd met 5-0 van Nieuwerkerk te winnen in de strijd om het adspi- ranten kampioenschap van de SD- KB, leed Burgh thans een verrassen de 1-0 nederlaag, waardoor een be slissingswedstrijd noodzakelijk is geworden om uit te maken wie er kampioen gaat worden. Van enig krachtsverschil was in deze wed strijd geen sprake. De anders zo pro- duktieve Burgh-aanval bleek deze middag totaal schotloos, terwijl ook de aanvallers van de thuisclub enige prachtige scoringskansen om zeep wisten te brengen. Na een gelijk op gaande strijd brak de rust aan met dubbel blanke stand. Na 16 min. spelen in de 2e helft wist Jan Bom een hem geboden kans uitstekend te benutten (1-0). Wat Burgh ook nog probeerde, het zag geen kans meer de uitstekend spelende verdediging van de Nieu werker kers in gevaar te brengen en daar ook de thuisclub geen kans meer zag de voorsprong nog op te voeren bleek dit ene doel punt beslissend te zijn geweest. DUIVENSPORT P.V. „Zierick" Zierikzee Wedvlucht uit Creil (284 km.). In concours 60 duiven. P. Flikweert 1; J. Kaaijsteker 2, 8; Jac. Verfwijs 3, 6, 9, 10, 13; Gebr. Stoutjesdijk 4, 12; M. v. d. Wielen 5, 15; A. M. Berrevoets 7; C. Seijbel 11, L. v. d. Hoek 14. Donderdag a.s. inkorven voor Par- kestone (Eng.), 187 km. P.V. „Gevleugelde Vrienden" Zierikzee Wedvlucht vanuit Orleans. Af stand 440 km. Gelost om 7 uur, aan komst eerste duif 13.7. A. Hagesteijn 1, 2, 3, 9, 16, 18, 21, 22; J. Feleus 4, 5, 11, 15, 19; J. Ver west 5; C. Kristalijn 7; J. C. F. Pan- kow 8, 17; Gebr. Krijger 10; Wilten- burg en Zn. 12, 13, 14; M. Schoon- akker 20. P.V. „De Reisduif", Brouwershaven Uitslagen van de postduivenver eniging „De Reisduif" te Brouwers haven op 11 augustus vanaf Noyon. In concours 48 duiven. Afstand 247 kilometer. A. J. Flikweert 1, 2, 3; Joh. Flik weert 4, 6; C. Wesdorp 5; L. J. Fon- teine 7, 12; J. M. Kloet 8; W. de Wilde 9, 10, 11. Oude duiven vanaf Noyon; L. J. Fonteine 1; J. Dane 2. Opmerkelijk zijn de successen van A. J. Flikweert. Vooral de laatste vluchten met de jonge duiven, nl. reeds driemaal eerst aankomende. P.V. „De Bruse Trekker" Door de postduivenhoudersvereni- ging „De Bruse Trekker" werd deel genomen aan de wedvlucht uit Noyon op 11 augustus. De uitslag was als volgt. Jonge duiven: C. Bal, Sirjansland 1, 3, 9, 10; Ph. Steketee, Bruinisse 2; A. de Koning, Bruinisse 4, 5, 7, 8; A. J. IJzelenberg 6. Met jonge duiven werd ook gevlo gen uit Vilvoorde, met het volgende resultaat: Ph. Steketee 1; A. de Ko ning 2, 3, 4, 5, 6, 9; C. Bal, Sirjans land 7, 8, 10. Eerste overduif A. J. IJzelenberg, 2e overduif C. Bal. b. j. ten wesepe feuilleton Toen keken ze ineens allemaal naar Ans, die met een rood gezicht naar de geschenken zat te staren. Ze had het steile handschrift van haar baas onmiddellijk herkend. Zo'n idioot „Jeetje.Ans schijnt het te we ten", lachte Greet. „Wie is die vriendelijke weldoener, zus?" „Het is van m'rr baas", stotterde Ans, „ik herken z'n handschrift". „Gut, wat aardig van meneer Jan" meende Josien droog, die al een stuk van haar borstplaat had afgebroken en in haar mond stak. „Ja maar, wacht eens, kinders, kunnen we dat wel aannemen?" vroeg Frida. Greer draaide haar hoofd om. „Kom nuwou jij alles weer netjes inpakken en terugsturen met een briefje erbij„Liebesgaben uner- wünst?" Niks hoor. Ik zeg zeer be leefd: Dank U wel, Sinterklaasje. Onverschillig wie het is". Josi enhaalde haar schouders op. „O, ik vind het ook best, hoor. Er staat toch op, dat het van de Sint is? Wat kan het ons schelen, wie die Sint is? Officieel weten we toch van niks?" „Ja, maar voor Ans schept het min of meer verplichtingen", meen de Frida. „Hoe kent hij ons zo pre cies?" „Och", antwoordde Ans verlegen, „hij vroeg weieens, hoe ik woonde en waar. Ik heb hem mijn adres nooit verteld, maar dat kan hij ge makkelijk opzoeken in de perso- neelskartotheek. Ik heb zo eens ver teld, dat ik samenwoon met drie vriendinnen. Dat vond hij heel in teressant. Ik zal toen waarschijnlijk wel namen genoemd hebben". Frida knikte begrijpend. „Dat moet dan wel, want ze staan er pijn lijk nauwkeurig op. Op de pakjes. Ik weet het zo niet, zus, maar ik heb zo het idee, dat dat baasje van je smoor verliefd is". Ans kreeg een kleur. „Daar kan ik toch niets aan doen? De liefde is overigens niet wederkerig hoor". „Nou jongens, wat doen we: ac cepteren of terugsturen?" Doe niet zo flauw", meende Greet. Dat is zo'n end: Spanje. Kost een berg geld aan vracht." De anderen lachten. „Ans moet maar beslissen. Wacht nou eens met dat gekluif, Josien. „Nou, ik ben altijd gek op borst plaat geweest", verdedigde ze zich. „Wat denkt Ans ervan?" „Tja, dat is niet gemakkelijk. Aan de éne kant kun je alles terugstu- rën, maar dat kan hij ook als een belediging opvatten. Aan de andere kanthet is van Sinterklaas en wij kunnen net doen, of we niet we ten, wié die goeie Sint is, nietwaar?" Frida knikte nog eens. „Ik denk er ook zo over. Als Ans dus geen overwegende bezwaren heeft, nemen we de kadootjes van Sinterklaas dankbaar aan. Hé, kinders, een hele slof sigaretten. Vooruit, dat kan een lollige avond worden. Wie maakt er 's een lekkere kop koffie klaar?" Hoofdstuk 9 Waarin voor Ans de bom barst. Een half jaar ging voorbij, zonder veel bizonderheden. Frida en Greet studeerden vlijtig en leerden daar bij praktijk in hun betrekkingen. Af en toe gaf Frida thuis een de monstratie van haar vorderingen en de anderen hadden er veel bewon dering voor. Tussen Ans en haar baas bleven de strubbelingen aanhouden. Daags na Sinterklaas was ze gewoon aan haar werk gegaan, nadat ze een klein pakje op zijn bureau had ge legd. Toen hij binnengekomen was, had hij het verrast opengemaakt en vol bewondering gekeken naar de vierkleurenbalpen in het smalle doosje. „Kijk eens, wat ik van die oude baas uit Spanje gekregen heb, juffrouw Ans?" Hij hief de pen tri omfantelijk in d hoogt. Z nam hem aan en bkek het ding kwasi-be- langstellend, howel ze hem zelf uit gezocht had. "Een aardige attentie", merkte Ans neutraal op. „Wilt u wel geloven, juffrouw Ans, ik heb altijd gedacht, dat die bis schop een nekel aan me had, maar het valt me toch echt van 'm mee. Nou, we zullen maar zeggen: dan je hartelijk, lieve Sint". En toen kreeg Ans een kleur. De volgende morgen vroeg Gro tendorst zo terloops: „Ik heb hele maal niets van u gehoord. Heeft de Sint nogal voordelig gereden in huize Adema?" Ans knikte. „Fantastisch. Een groot pakket met voor ieder van ons een afgepaste hoeveelheid snoep, sigaretten en drank. Plus een boek. Hoe zo'n oude man op het idee kan komen, niet?'' (Wordt vervolgd). Ingezonden mededeling Automobielbedrijf FA. W. GILIJAMSE RENESSE Telefoon 01116-370

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 3