Machinist goederentrein reed door onveilige seinen betrekkingen De gewichtloosheid Rust op Nieuw-Guinea Auto tegen boom Na overdracht Nieuw-Guinea LAATSTE NIEUWS Westberlijners gooien stenen naar Sowjet-bus Ambassadeur Van Roy en en Papoea-leider Jouwe op Schiphol Soebandrio over Nederlands-Indonesische Eén dnde en gewonden bij laatste gevechten op Nieuw-Guinea HOLLANDIA, 18-8. (Van een spe ciale A.N.P.-verslaggever). - Zater dag is te Hollandia officieel mede gedeeld dat op 16 augustus, dus na dat het akkoord tussen Nederland en Indonesië was ondertekend, bij een vuurgevecht tussen een patrouille der Nederlandse strijdkrachten en Indonesische infiltranten op het schiereiland Onin, aan Nederlandse zijde vier gewonden zijn gevallen van wie een, de reserve 2e luitenant der infanterie Ch. H. M. Moreu uit BERLIJN, 19-8. - Een woedende menigte van ongeveer duizend West- berlüners heeft zondag voor de tweede achtereenvolgende dag een bus van het Sowjet-leger met stenen en lege flessen bekogeld. De bus gaat regelmatig naar de Britse sector voor de aflossing van de wacht van het Russische oorlogsgedenkteken al daar. Toen de bus bij de grensovergang voor buitenlanders in de Friedrich- strasse aankwam en stopte om te wachten op een escorte van de West- berlijnse politie, in verband met een soortgelijk incident op zaterdag avond, brak de menigte door een po- litiecordon en trachtte de bus te be stormen. De Sowjet-bus reed daarop met grote snelheid weg met honder den schreeuwende Berlijners achter zich aan. De bus reed zonder escorte SCHIPHOL, 19-8. De Nederlandse ambassadeur in de Verenigde Staten dr. J. H. van Roijen, die zondag ochtend uit New York op Schiphol is teruggekeerd, verklaarde daar over het door hem met Indonesië getekende accoord: „Het Is geen ogenblik voor vreugdebetoon. Het accoord is naar de volstrekte over tuiging van onze delegatie het beste wat onder de gegeven omstandighe den was te bereiken". De balans opmakend over wat be reikt is en wat naar gehoopt wordt in de toekomst nog kan worden be reikt, vervolgde dr. van Roijen: „Wij hebben steeds in de allereerste plaats de belangen en de rechten van de apoea's voor ogen gehouden. Die zijn onze voornaamste zorg geweest en ze zijn steeds door onze regering en dus ook door onze delegatie centraal gesteld. In de overeenkomst zijn de bepalingen ten aanzien van de Pa poearechten, zoals u zult hebben ge zien, meer gedetailleerd uitgewerkt dan in het plan Bunker het geval was. De verkregen rechten van de autochtone bevolking van Nieuw- Guinea zijn in de overeenkomst ge waarborgd. Bij zijn terugkomst uit New York heeft de vice-voorzitter van de Nieuw Guinea Raad, de Papoea-lei der Nicolaas Jouwe, zaterdagochtend op Schiphol uitgeroepen: „De strijd van het Papoeavolk begint nu pas". Hij toonde zich teleurgesteld over de loop der gebeurtenissen doch had nog geenszins alle vertrouwen in een onafhankelijke Papoeastaat verloren. Jouwe maakte de reis van New York naar Nederland in hetzelfde K.L.M.- vliegtuig, dat de Nederlandse am bassadeur, dr. J. H. van Roijen, naar ons land bracht. in Dorpshuis te Renesse RENESSE, 18-8. De door de stich ting „Dorpshuis" georganiseerde muziekavond, waaraan het Suri naamse orkest „Guyana" en de Cu- ragacse zanger en guitarist Othmar Fraai hun medewerking verleenden, is zaterdagavond in het Dorpshuis een groot succes geworden. In een tot de laatste plaats bezette zaal kon dr. H. J. Simons het uit 7 leden bestaande orkest begroeten. Dr. Simons vestigde hierbij de aandacht op de mogelijkheid (wat in de Ned. Antillen wordt bevvezen) dat verschillende volkeren, mits zij elkaar begrijpen en verstaan, goed naast elkaar kunnen leven. Ten onrechte, aldus dr. Simons, wordt over het algemeen door de Europe aan gemeend dat hij beter is dan de medemens met een andere huids kleur. Deze mening werd fel door dr. Simons bestreden; wij zijn wel anders, maar beter zijn wij zeker niet. In de Europese gemeenschap zijn wij Nederlanders per slot van rekening weer anders geaard dan b.v. de Belgen, Fransen en Duitsers. Dr. Simons richtte tenslotte een woord van 'hartelijk welkom in het Surinaams tot de medewerkers op deze avond. Met een uitgebreid repertoire van Antilliaanse volksliedjes trad hierna het orkest „Guyana" voor het voet licht. Naast de natuurlijke muzika liteit van onze overzeese rijksgeno ten was het opvallend met welk een enthousiasme en temperament zij hun programma aan het publiek wisten op te dienen .Naast een aan tal welbekende instrumenten werd gebruik gemaakt van de voor ons totaal vreemde trommen, schudka lebassen. de houtslagstokjes en het raspinstrument. Hoewel dit orkest zeker geen muziek vertolkte waar door de aanwezigen elke dag naar wordt geluisterd, viel het program ma bijzonder in de smaak. Na het beëindigen van ieder nummer wer- Eibergen, een dag later is overleden. Luitenant Moreu, die 24 jaar was, overleed tijdens een operatie te Kai- mana, naar welke plaats de gewon den per vliegtuig waren afgevoerd. De namen der gewonden zijn: de 21-jarige soldaat le klasse W. P. Verstegen uit Tilburg en de soldaten H. Tappidea en B. Kapaur van het Papoea vrijwilligerskorps. Aan Indonesische zijde zouden vijf doden zijn gevallen. verder naar het oorlogsgedenkteken. De betogingen waren bedoeld als protest tegen het doodschieten van een jeugdige vluchteling, Peter Fech- ter, door Oostduitse politiemannen. Bromfietser gevallen en overleden ROTTERDAM, 20-8. De 47-jarige M. A. J. de Bruyn uit Rotterdam is in de nacht van zaterdag op zondag in het Dijkzigt-ziekenhuis overleden aan de gevolgen van een val, die hij kort daarvoor met zijn bromfiets had gemaakt bij het viadukt-Rozen- laan in het noordelijk stadsdeel. Het ongeluk ontstond doordat een haak aan de fiets tussen het achterwiel terecht kwam. De laatste nam het initiatief om samen met Jouwe voor de fotogra fen te poseren. Een „zonnevijver" SODOMA, 17-8. In Israël is een verdere stap gedaan ter oplossing van het probleem om tot goedkope energie-opwek king - vooral van belang voor ontwikkelingsgebieden - te ko men door het aanleggen van een experimentele „zonne- energievijver" op de laagste plek ter' wereld, namelijk te Sodoma bij de Dode Zee. Deze vijver heeft een oppervlakte van 25 meter in het vierkant en is een meter diep. De wer king van deze vijver is geba seerd op de theorie dat in on diepe zoutwatervijvers de warmte op de bodem wordt vastgehouden en niet naar de oppervlakte stijgt om daar te verdwijnen. Dat komt door het hoge zoutgehalte van de die pere waterlagen dat de warm- ie-voortplanting verhindert. De moeilijkheid was eerst dat het zout de neiging heeft zich door de gehele vijver ie ver spreiden inplaats van zich op de bodem te verzamelen maar hier heeft men iets op gevon den en verwacht wordt dat de op de bodem opgezamélde zon newarmte gebruikt kan wor den voor het opwekken van elektriciteit. den de leden van het orkest dan ook met een gul en spontaan applaus beloond. Een der hoogtepunten uit het programma was zeer zeker het „Verjaardagsfeest", waarbij 'n dame uit de zaal, die jarig was, het mid delpunt vormde. Veel succes mocht ook de Cura- gaose zanger Othmar Fraai oogsten met een zestal liedjes welke door hem zelf werden begeleid met de guitaar. Het bijzonder geslaagde op treden werd door het orkest „Guy ana" besloten met nog ruim een uur dansmuziek, waarbij de aanwezigen dankbaar gebruik maakten van de gelegenheid nog een dansje te ma ken. DEN HAAG, 19-8. De Indonesi sche minister van buitenlandse za ken, dr. Soebandrio, gelooft dat de goede betrekkingen tussen Neder land en Indonesië spoedig zullen worden hersteld, als men omzichtig te werk gaat. Dit geldt volgens hem ook voor het handelsverkeer. Dr. Soebandrio sprak in een tele visie-interview met een Nederlandse journalist in New York, dat zater dagavond in de V.A.R.A.-rubriek „achter het nieuws" werd uitgezon den. Op het ogenblik, zo zei de Indone sische minister, is door het conflikt over Nieuw Guinea, waarbij ook slachtoffers zijn gevallen, de ver houdingen nog gespannen, maar hij verklaarde over de toekomst niet pessimistisch te zijn. Minister Soe bandrio stelde als voorwaarde, dat de Nederlanders het verleden ver geten. MOSKOU, 18-8. De Russische ruimtevaarder Nikolajev heeft over zijn bevindingen tijdens de toestand van gewichtloosheid in de ruimte tot een correspondent van „Tass" gezegd dat men in die toestand ge woon kan leven en werken. Volgens program verliet hij elke dag gedu rende de ruimtevlucht zijn zetel. Wanneer men dan in een vrij-drij vende positie is, raakt men wanden of vloer niet aan. Draait men zich een weinig dan krijgt men het ge voel van om zijn as te gaan draaien. Wanneer men zich wil bewegen doet men dat door eenvoudig de wand aan te raken. Dan gaat men een beetje „vliegen". Bewegingen van handen en voeten zorgen voor ie coördinatie. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Programma 4e klasse G De competitie van de 4e klasse G, waarin Zierikzee I en Burgh I zijn ingedeeld, zal op zondag 9 septem ber a.s. aanvangen. Het programma voor de eerste helft van de competitie luidt als volgt: 9 september: Zierikzee-NSV; Vos- meer-Burgh; NSV-Cluzona; Sprun- del-Kruisland; Halsteren-De Schut ters; Oude Molen-SC Gastel. 16 september: De Schutters-Zie- rikzee; Burgh-Halsteren; NVS-NSV; Cluzona-Sprundel; SC Gastel-Vos- meer; Kruisland-Oude Molen. 23 september: Zierikzee-Burgh; Vosmeer-Oude Molen; Cluzona- Kruisland; Sprundel-NVS; Halsteren -SC Gastel; NSV-De Schutters. 30 september: SC Gastel; Zierik zee; Burgh-NSV; Oude Molen-Hal steren; Kruisland-Vosmeer; NVS- Cluzona; De Schutters-Sprundel. 7 oktober: Zierikzee-Oude Molen; Spr undel-BurghN VS-Kruisland NSV-SC Gastel; Halsteren-Vosmeer; Cluzona-De Schutters. 14 oktober: geen wedstrijden. 21 oktober: Vosmeer-Zierikzee; Burgh-Cluzona; De Schutters-NVS; Oude Molen-NSV; SC Gastel-Sprun- del; Kruisland-Halsteren. 28 oktober: Zierikzee-Halsteren; NVS-Burgh; NSV-Vosmeer; De Schutters-KruislandCluzona-SC Gastel; Sprundel-Oude Molen. 4 november: Kruisland-Zierikzee; Burgh-De Schutters; SC Gastel-NVS Halsteren-NSV; Oude Molen-Cluzo- na; Vosmeer-Sprundel. 11 november: geen wedstrijden. 18 november: NSV-Zierikzee; Burgh-Kruisland; De Schutters-SC Gastel; NVS-Oude Molen; Sprundel- Halsteren; Cluzona-Vosmeer. 25 november: Zierikzee-Sprundel; SC Gastel-Burgh; Oude Molen-De Schutters; Vosmeer-NVS; Halsteren- Cluzona; NSV-Kruisland. v 2 december: Cluzona-Zierikzee; Burgh-Oude Molen; Kruisland-SC Gastel; De Schutters-Vosmeer; NVS- Halsteren; Sprundel-NSV. Bevolking van Sentani wil naar Australisch N.-Guinea (Van speciale A.N.P.-verslaggever) HOLLANDIA, 17-8. De voorzitter van de streekraad van het nabij Hol landia gelegen Sentani, de heer Jo- ku, heeft verklaard, dat de gehele bevolking van Sentani weigert, on der Indonesisch bestuur in westelijk Nieuw-Guinea te blijven. Joku heeft aan de Australische verbindingsoffi cier in Nieuw-Guinea, de heer P. Mollison gevraagd, of de bevolking van Sentani, ongeveer 8.000 zielen, in haar geheel zou mogen verhuizen naar Australisch Nieuw-Guinea. De heer Mollison heeft het verzoek naar de Australische regering doorgezon den. Genie maakt zwembad in La Courtine LA COURTINE, 17-8. De Neder- landse genie in La Courtine is in het plaatsje Saint Remy begonnen met de aanleg van een zwembad, dat ze ven hectare groot zal worden. Luite nant-kolonel F. Lind hoopt het kar wei in vijf dagen klaar te hebben. Er stroomt bij Saint Remy, dat vijf kilometer van La Courtine ligt, een klein beekje. Een dijk van enige hon derden meters zal er voor zorgen dat daar een meer ontstaat. De burge meester van Saint Remy wil aan de oevers bungalows laten bouwen, die Nederlandse officieren zullen kunnen huren voor hun vrouwen en gezin nen. Hij herinnerde aan een uitspraak van president Soekarno, waarin deze zei, dat hij na de oplossing van de kwestie Nieuw-Guinea de eerste zou zijn die naar Nederland zou gaan om koningin Juliana de hand te rei ken. Dr. Soebandrio verzekerde dat president Soekarno dit voornemen nog steeds heeft. PARIJS. Een dezer dagen zal in Frankrijk een maximum snelheid van zestig kilom'eter per uur in be bouwde kommen dwingend voorge schreven worden. Indien de ver keerstechnische omstandigheden van wegen, bijvoorbeeld brede wegen met goed zicht, zulks toelaten kan plaatselijk deze maximum-snelheid tot tachtig kilometer worden opge voerd. Dit wordt dan apart aange geven. Flitsen uit het buitenland BUENOS AIRES. In Argentinië is een hevige aardbeving geregistreerd, waarvan het epicentrum in de pro vincie San Juan lag. Van officieuze zijde werd vernomen, dat er in een onbewoond gebied op tien kilometer van de gelijknamige stad scheuren in de aardbodem zijn ontstaan. LONDEN. In Engeland uitgevon den nylontanks voor het vervoer van vloeistoffen over zee worden thans met succes in de Middellandse Zee toegepast. WASHINGTON. De V.S. hebben het nieuwe militaire bewind in Peru erkend en de diplomatieke betrek kingen en de uitvoering van het economische-hulpprogramma ter waarde van 81 miljoen dollar hervat. NIEUW DELHI. De Verenigde Na ties hebben via de Indische V.N.-de- legatie aan India verzocht, zes leger officieren beschikbaar te willen stel len voor dienst in Nieuw-Guinea. BONN. Bondskanselier Adenauer heeft een onderhoud van anderhalf uur gehad met de burgemeester van West-Berlijn, Willy Brandt. Volgens een Westduitse regeringswoordvoer der had het onderhoud betrekking op de situatie in Berlijn. HOLLANDIA, 19-8. (Van een speciale ANP-verslaggever). Sinds het ingaan van het „staakt het vu ren" op zaterdagmorgen half tien, plaatselijke tijd, heeft, naar zondag avond van de militaire woordvoer der in Hollandia werd vernomen, geen enkele militaire activiteit tus sen de Nederlandse strijdkrachten en Indonesische infiltranten meer plaats gehad. De Nederlandse militairen had den sinds lange tijd weer eens een weekeinde vrij en maakten daarvan gebruik om onder de hete tropen zon eens heerlijk te luieren en te zwemmen. In alle kerken in Hollandia wer den zondagmorgen gebeden opge zegd voor de toekomst van de Pa poea-bevolking. Dode en vijf gewonden TILBURG, 19-8. Op de rijksweg Den Bosch-Tilburg, in de gemeente Berkel, is zondagmiddag een perso nenauto met grote snelheid tegen een boom gereden. Eén van de inzit tenden, de heer H. van der Poel uit Amsterdam, die naast de chauffeur zat, was op slag dood. Twee dames liepen zeer ernstige verwondingen op. Een heer en twee kinderen (van negen en tien jaar) werden licht ge wond. Het ongeluk gebeurde terwijl de auto bezig was een file te passeren. Een auto verliet onverwacht deze file en de bestuurder heeft zeer sterk afgeremd om een botsing te voorkomen. Bij deze manoeuvre is de auto tegen een boom gereden. De vijf gewonden zijn overgebracht naar het Sint Elisabethziekenhuis in Tilburg. De auto werd totaal ver nield. Boekhouder verdacht van grote fraude UTRECHT, 18-8. De Utrechtse dis- trictsrecherche heeft de 39-jarige boekhouder A. V. R. uit Bunnik ge arresteerd. De man wordt ervan ver dacht op grote schaal frauduleuze handelingen te hebben gepleegd ten nadele van zijn werkgever, het koel- bedrijf De Jong uit Bunnik. Men vermoedt dat het hier gaat om een bedrag van rond de f 100.000. De boekhouder heeft inmiddels tégen over de officier van justitie en rech tercommissaris in Utrecht de fraude toegegeven. Bij een accountantsonderzoek over 1961 zijn de falsificaties aan het licht gekomen. Van R. heeft in on geveer vijf jaar tijd regelmatig be dragen, laten overschrijven op zijn eigen girorekening. Via knoeierijen in de boekhouding van het koelbe- drijf dekte hij deze stortingen. Van het geld is niets meer over. In zijn woonplaats stond de boekhouder be kend als een joviale en rayale fi guur die zijn werk schijnbaar nauw gezet en nijver verrichtte. Hij orga niseerde nogal eens kostbare feestjes en was royaal met het geven van cedeaus. Zo verrastte hij een fami lielid met een racemotor die een waarde van circa f 7.000 vertegen woordigde. Desondanks heeft men nooit enige verdenking tegen hem gekoesterd. Iedereen in zijn naaste omgeving nam aan dat v. R. een comfortaabel salaris verdiende. Zelfs zijn echtgenote wist niets van zijn frauduleuze handelingen. Ambonezen denken vlugger terug te kunnen DELFZIJL, 17-8. Enige honderden Ambonezen uit alle delen van Ne derland hebben in Delfzijl de Indo nesische onafhankelijkheidsdag ge vierd. Het feest stond geheel in het teken van de overdracht van Nieuw- Guinea. Aan een muur hing een groot portret van president Soekar no, daaronder een kaart van Nieuw- Guinea met het opschrift „Selesai" (het is in orde gekomen). „We danken God, dat we Nieuw- Guinea nu krijgen", verklaarde de heer J. I. Tamaela, voorzitter van de in Delfzijl wonende Ambonezen- groep, „nu zullen we immers veel vlugger terug kunnen naar Indonesië omdat de normale diplomatieke be trekkingen met Nederland weer her vat worden". UTRECHT, 20-8. Psychische span ningen zijn er vermoedelijk de oor zaak van, dat een N.S.-machinist vo rige week maandagavond vier on veilige seinen heeft genegeerd toen hij met zijn goederentrein van Eind hoven naar Roermond reed. De Nederlandse Spoorwegen die een onderzoek hebben ingesteld, zijn hier nog niet mee gereedgekomen. Wel is de man inmiddels medisch gekeurd en voorlopig in de rangeer dienst geplaatst. De justitie onder zoekt momenteel of hier sprake is van een veiligheidsdelict. Het is de gewoonte, dat N.S.-per- soneel, dat de posten langs de baan bemant, bij het passeren van een goederentrein met het oog contro leert of er ook mankementen zijn. Dit zijn routine-controles op open staande zwaaideuren, op het func tioneren van achterlichten, warmlo- ZEVENBERGEN, 18-8. - Door de eeuwen heen is Zevenbergen, gele gen in de vruchtbare kleistrook van noord-west-Noord-Brabant, steeds 't centrum van deze streek geweest en geeft in dit gewest, vooral ook op landbouwgebied nog altijd stevig de toon aan. Al laat ook de steeds voort schrijdende industrialisatie dit oude Westbrabantse centrumplaatsje door de Westbrabantse ontwikkelingsplan nen niet onberoerd (en terecht), het heeft met zijn omgeving zijn agrari sche inslag behouden. Een der grote uitingen daarvan ia het jaarlijks terugkerende concours- hippique, voorafgegaan door uitge breide dressuurwedstrijden. Dit paar densportfestijn wordt steeds op de kermiswoensdag in de maand augus tus gehouden, en valt dit jaar op 29 augustus a.s. Aan dit concours ko men steeds vele landelijke rijvereni- gingen en individuele amazones en ruiters deelnemen, niet alleen vanuit De situatie in Nieuw-Guinea HOLLANDIA, 20-8. (Van een speciale ANP-verslaggever). In N. Guinea is nog geen officiële aankon diging ontvangen, dat Indonesische vliegtuigen boven Nieuw-Guinea, zullen komen om pamfletten uit te werpen in gebieden, waar nog Indo nesische infiltranten rondzwerven. Waarschijnlijk zal dit niet geschie den voordat waarnemers van de Verenigde Naties in Nieuw Guinea zijn aangekomen. De Indiase generaal Rikhye, die vandaag in Hollandia werd ver wacht, zal waarschijnlijk pas dins dag aankomen, aangezien het vlieg tuig van de K.L.M. uit Tokio met twaalf uur vertraging in Biak zal arriveren. Niettemin verwacht men, dat nog vóór de uitwerping van de pamflet ten hier en daar wel infiltranten uit het oerwoud te voorschijn zullen komen, aangezien een aantal van •hen via de radio ongetwijfeld op de hoogte zal zijn van het akkoord. Vorige week werden op het eiland wat documenten buitgemaakt, waar uit bleek, dat de aldaar gelande in filtranten opdracht hadden het ak koord af te wachten en daarna de rust te handhaven in Fak Fak. Vliegtuig beschoten boven Oost-Duitsland BONN, 18-8. Het Westduitse mi nisterie van landsverdediging heeft zaterdag bekend gemaakt dat een marinevliegtuig van het type „Sea- hawk", dat in het gebied van Eisen ach, in Thüringen, bij vergissing en kele minuten boven Oostduits grond gebied had gevlogen, prompt door een communistische jager is aange vallen en met machinegeweren be schoten. De piloot van de Seahawk slaagde er nog net in met zijn beschadigde toestel op Westduits gebied te lan den. De gronddienst had de vlieger on middellijk op zijn fout gewezen. Terwijl hij bezig was deze te her stellen, viel de communistische jager aan. Het ministerie heeft een onderzoek gelast. pers en dergelijke. Dit gebeurde ook op de bewuste maandagavond. Toen men een technische onvolkomenheid constateerde, werd het eerstvolgende sein op rood gezet terwijl men de volgende posten verzocht, de trein te controleren. De machinist reed echter door het onveilige sein, even als door de volgende drie. Men heeft toen op de spoorbaan zogenaamde „knalseinen" gelegd, waarop de trein stopte. Toen men bij de machinist kwam, zat deze rustig een boterham te eten en vroeg wat er aan de hand was. De man maakte een volkomen nor male indruk en kon zich niet her inneren dat hij onveilige seinen was gepasseerd. Het wordt onwaarschijn lijk geacht, adt de machinist tijdens de rit heeft geslapen, omdat bij ver slapping van spieren de „dodemans- knuppel" automatisch in werking treedt. eigen provincie maar ook van ver daarbuiten. Het aantal paarden be droeg de laatste jaren meer dan 300. Het aantal belangstellenden over schreed de 4000. Dit jaar zal het toch al in den lande bekende concours nog meer aan kwaliteit en kwanti teit winnen. De organisatoren „De Vereniging tot Bevordering van de Warmbloed fokkerij in West-Brabant" is er toe kunnen overgaan om aan dit con cours een vijftal tuignummers te verbinden, die verreden worden on der auspiciën van de Nederlandse Hippische Sportbond. Daardoor is het mogelijk geworden deelname uit de beste stallen 'van Nederland te verkrijgen en uit het aantal inschrij vingen dat binnengekomen is blijkt, dat de organisatoren niet misgegre- pen hebben. Het totaal aantal in schrijvingen voor deze tuignummers, limiet- en open klasse, bedraagt 57. Met een deelname van de lande lijke ruiters, zowel van de Ned. Fe deratie als van de N.C.B., over schrijdt het aantal paarden dit jaar de vierhonderd. KERKNIEUWS Oud Ger. Kerk OOSTERLAND. Donderdag 23 aug. a.s., 's avonds 7.30 uur: de heer J. van Prooien, Grafhorst. Pokkengeval in Engeland LONDEN, 18-8. Het Britse minis terie van volksgezondheid heeft za terdag meegedeeld dat het driejarige Indische jongetje, dat donderdag werd geïsoleerd, omdat men vreesde dat het pokken had, die ziekte inder daad blijkt te hebben. Hij was woensdag met het passagiersschip „Oronsay" in Engeland aangekomen. De politie en de dienst voor de volksgezondheid zoeken naar de ruim duizend andere passagiers die contact met het jongetje gehad kun nen hebben. In het begin van dit jaar hebben zich in Groot-Brittannië driemaal pokken voorgedaan waardoor in to taal 25 mensen zijn overleden. 2.000 misvormingen door Thalidomide BONN, 19-8. Prof. Heinz Weicker van de kinderkliniek van de univer siteit in Bonn heeft zondag vei-- klaard, dat het vrijwel zeker is dat Thalidomide de misvormingen van 300 baby's heeft veroorzaakt, wier gevallen door een groep van vier artsen in de deelstaat Noord-Rijn- land-Westfalen zijn onderzocht. Hij zei, dat in andere delen van Duits land soortgelijke onderzoekingen Worden gedaan. „Er zijn in Noord- Rijnland-'Westfalen ongeveer 2000 misvormde baby's, aldus prof. Wei cker. De 13-jarige R. D. uit Huizen in Noord-Holland, wordt vermist, nadat hij was gaan baden in de zee bij Lul- worth (Dorset) in Engeland. KILDER. Toen de 12-jarige Ton- ny Baars uit Kilder, die langs de weg aan het spelen was zondagmid dag, plotseling de weg Kilderweel overstak, liep hij onder een juist passerende tractor. De knaap werd zwaar gewond naar het R.K. zie kenhuis te Doetinchem overgebracht, waar hij maandagmorgen is overle den. Geslaagde oriëntatierit voor Haamsteedse badgasten HAAMSTEDE, 18-8. Wederom is de oriëntatierit, die V.V.V. elk jaar voor de vreemdelingen organiseert, een groot succes geworden. Deze laatste van het seizoen trok 38 deel nemers, die zich weer uitstekend heensloegen door de vele voetangels en klemmen die hét parcours telde. Natuurlijk werden er fouten ge maakt, doch het is nog nooit gebeurd dat by een dergelijke rit ieder zon der straf punten door de finish kwam. De prijsuitreiking had plaats in hotel „Ostoerio", waar de V.V.V.- voorzitter, de heer N. Lysen, aller eerst een dankwoord sprak tot de deelnemers voor hun sportieve wijze van rijden. Verder dankte hij degenen die zo vriendelijk waren een controlepost te bezetten en last not least richtte hij zich tot het B.D. M.-trio, bestaande uit de heren Bremekamp, Dijkman en Mooij, die deze rit hebben uitgestippeld, proef- gereden en verder ook het moeilijke ;werk van het bepalen van de uitslag verrichtten. Het genoemde trio zegde ook voor volgend jaar de onmisbare steun toe. De uitslag luidt als volgt: le prijs J. L. Braber, Dreischor, 16 strafp.; 2e H. J. Doeleman, Zierikzee, 45 strafp.; 3e J. Vermeulen, Nijmegen, 64 strafp.; 4e H. v. d. Ven, Slie- drecht, 65 strafp.; 5e J. Dijxhoorn, Barneveld, 73 strafp.; 6e W. Drent. Breda, 79 strafp.; 7e J. v. d. Linden. Rotterdam, 86 strafp.; 8e mevrouw Brandenburg, Breda, 92 strafp.; 9e R. van Oord, Werkendam, 95 strafp.; 10e H. v. d. Laarschot. Breda, 100 strafp.; lie K. v. d. Heiden. Assen, 132 strafp.; 12e G. Broechx, Renesse. 139 strafp.; 13e J. Slagter, Bussum, 146 strafp.; 14e H. J. Bax, Rotter dam, 156 strafp. De prijs voor de hoogst geklas seerde dameséquipe viel ten deel aan mevr. Brandenburg uit Bi-eda. terwijl de poedelprijs werd toege kend aan de heer Glandorff uit Rot terdam met 357 strafpunten. „Geen ogfenblik voor vreugdebetoon" Surinaams orkest oogstte veel succes Groot nationaal cóncours-liippiqiie te Zevenbergen Aantal deelnemende paarden vierhonderd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 2