Lekkere pittige zware shag Kentucky's best 1#] mmÊm 1 - ÜOUWf tQBEHTS shao KERKNIEUWS Ingezonden mededeling Nederlandse predikant arbeidde in Kasbah van Algiers Hoe zal veranderd Algiers reageren SOESTDUINEN, 16-8. Een jaar lang heeft ds. P. van Vliet, gerefor meerd predikant en missionair van de gereformeerde kerk van Zuid- Holland Zuid, gewerkt in het hartje van de Kasbah van Algiers. Op het ogenblik geniet hij in Soestduinen van een welverdiende rust, tegelij kertijd krachten verzamelend voor een nieuwe arbeidsperiode in de Al gerijnse hoofdstad. Over enkele we ken reist hü namelijk opnieuw af met vrouw en zeven kinderen, met bestemming Algiers. Ds. van Vliet, die van 1951 tot 1958 zendingswerk op Java verricht te, werd het vorig jaar door de ge reformeerde kerk „uitgeleend" aan de „Morgenlandzending". Dit zen dingsgenootschap is een onderdeel van de „Action Chretienne en Ori ent, een internationale organisatie die haar zetel in Straatsburg heeft. In deze stad werd men geconfron teerd met de nood onder de in Frankrijk levende Algerijnen, maar men kreeg tevens een beeld van de schrijnende nood in Algerië zelf. Club van jongeren Men besloot een Europees predi kant naar Algiers te zenden. Ds. van Vliet verklaarde zich bereid, geas sisteerd door een christen-Arabier, een Zwitserse en een vrouw uit Li- tauen ving hij zyn werk medio 1961 aan. Zijn arbeidsterrein omvatte be halve een Europese wijk ook de Kasbah. In die eerste dagen trad hij op als predikant voor ongeveer 65 Europese gezinnen en startte hij met een moeizame studie van de Arabi sche taal. Na enige maanden vormde hij een club van Arabische jonger- ren. Hij gaf de jongens - in de leef tijd van 4 tot 15 jaar - lessen in handenarbeid en vertelde bijbelse en andere verhalen. Het werk van ds. van Vliet staat, zoals hij zelf zegt, naast de zorg voor de Europese christenen, in het teken van de verkondiging van het evangelie en het bieden van mate riële hulp aan de Arabieren, los van enige voorwaarde. Het is, naar zijn mening, beslist geen proselieten makerij. Vele vrienden De Nederlandse predikant maakte vele vrienden onder de bewoners van de Arabische wijk. Zijn moei lijke werk werd nog zwaarder toen de spanningen tussen de bevolkings groepen van Algiers toenamen. Ten gevolge van de activiteiten van de KERKNIEUWS Ds. P. van der Staay 75 jaar (Van 1928-1930 te Renesse) Ds. P. van der Staaij te Haarlem, emeritus 'predikant van de Neder landse Hervormde Kerk, hoopt woensdag 22 augustus a.s. vijfenze ventig jaar te worden. Pieter van der Staaij werd op 22 augustus 1887 te Vlaardingen gebo ren. Hij studeerde eerst wijsbegeer te aan de universiteit van Chicago in de Verenigde Staten van Noord Amerika, daarna sociologie aan die van Manitoba in Canada en vervol gens nog theologie aan de rijks uni versiteit te Leiden. De jubilaris diende eerst de protestantse Kerk in het voormalige Nederlands Oost In- dië te Bahave en te Loleh en was daarna enige jaren predikant bij de Presbyterian Church van de Ver enigde Staten van Noord Amerika en van Canada te Alfred, Storno- way en te Winnipeg. Na zijn terug keer in Nederland was de heer van der Staaij eerst enige tijd hulppre diker op Terschelling, waar hij ook tijdelijk Engels heeft gedoceerd. Na dat de heer van der Staaij in 1925 door het provinciaal kerkbestuur van Zeeland na een gehouden collo quium doctum was toegelaten tot de evangeliebediening in de Nederland se Hervormde Kerk werd hij op 6 december van datzelfde jaar (1925) bevestigd als predikant van de her vormde gemeente van Westerbork in de classis Emmen. Daarna stond de jubilaris nog te Renesse in de clas sis Zierikzee (1928 tot 1930); Tricht in de classis Tiel (1930 tot 1935); Enter (1935 tot 1949) en tenslotte nog bijna vier jaar te Anjum in de clas sis Dokkum, waar hem met ingang van 1 mei 1953 op ruim vijfenzestig jarige leeftijd emeritaat werd ver leend. Na zijn emeritaat vestigde ds. van der Staaij, die nog steeds preek beurten vervult, zich eerst metter woon te Amsterdam, waar hij ook nog pastoraal werk heeft verricht. Naderhand vertrok hij naar Haar lem en aan het eind van deze maand hoopt hij naar Heemstede te verhui zen. Tijdens zijn ambtsbediening te Westerbork was ds. van der Staaij o.a. lid van het classicaal bestuur van Emmen en lid van het provin ciaal kerkbestuur van Drente. Ver der was hij in sommige van zijn ge meenten bestuurslid van de christe lijke historische kiesvereniging en bestuurslid van de plaatselijke afde ling van het Nederlands Bijbelge nootschap. In de oorlog nam ds. van der Staaij aktief deel aan het verzet en wegens zijn houding tegenover het nationaal socialisme en zijn illegale werk werd hij in het begin van 1944 door de S.D. gevangen genomen en bracht toen ongeveer elf maanden door in diverse concentratiekampen, in Nederland en in Duitsland. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Bennekom (vac. C. Vos): C. van Bart, Ter Aa. Aangenomen naar Wons (Fr.) (toez.): kand. G. J. de Vries, Amster dam. Bedankt voor Papendrecht (vac. H. C. Bultman): P. J. Bos, Sprang. Chr. Ger. Kerken Tweetal te Ede (vac. R. Kok): G. de Vries, 's-Gravendeel en M. Vliet- stra, IJmuiden. O.A.S. stroomden de Algerijnse be woners van de gemengde wijken sa men in de Kasbah. De tienduizenden in deze wijk kampten met een gebrek aan ruim te, aan kleding en voedsel. Groot was de armoede, geld werd er niet meer verdiend. Ds. van Vliet heeft hier in die moeilijke maanden op bescheiden schaal hulp trachten te bieden. Voedsel en kleding, ver strekt door de Cimade, een inter nationale protestantse hulporganisa tie, deelde hij aan de behoeftigen uit. Terugreis Enige weken geleden keerde hij in Nederland terug. De reis leverde nogal wat moeilijkheden op; schepen en vliegtuigen uit Algerije waren overbezet. Dank zij de hulp van het Nederlands consulaat kreeg het ge zin een plaatsje aan boord van een Hollandse coaster, die de familie naar Genua bracht. Ds. van Vliet vraagt zich thans af 'hoe men in een veranderd Algiers volgende maand op zijn komst zal reageren. Hoe zal de nieuwe Algerijnse re gering tegenover zyn werk staan? In de akkoorden van Evian is wel iswaar vastgelegd, dat ieder de vrij heid moet hebben zijn godsdienst te belijden, maar dit houdt nog niet in dat men het zendingswerk zal toe laten. "i i I Jeugd maakte prachtige figuren op strand van Westenschouwen Hoge vloed maakte het strand klein WESTENSCHOUWEN, 16-8. We derom bestond er donderdagmiddag op het strand te Westenschouwen van de zijde der jeugd grote belang stelling voor het maken van strand- figuren. Zoals gewoonlijk berustte de organisatie in handen van 't Strand- pastoraat, terwijl V.V.V. afd. Burgh- Haamstede op de achtergrond voor de nodige steun zorgde. Er waren niet minder dan 75 deelnemers(sters) die het wat de ruimte betreft op het strand niet al te breed hadden. De tamelijk straffe wind bracht het water bij vloed hoger dan nor maal, zodat er eigenlijk ruimte te kort was. De teamleden onder lei ding van de heer Elgersma hadden een terrein afgebakend, doch som migen trokken zich hier niets van aan en er waren zelfs badgasten die eenvoudig dwars door de ku^stpro- dukten van de kinderen liepen. Een kléin beetje meer aandacht voor dit aangenaam tijdverdrijf voor de jeugd was toch wel op zijn plaats. De ge maakte figuren worden steeds mooi er, zo was er nu reeds 'n met kleur poeder prachtig gekleurd paard dat dan ook de eerste prijs verwierf. En evenals vorige maal werden de jon gelui ook nu weer in twee groepen verdeeld. Bij de eerste groep, van 6-9 jaar, ging de eerste prijs naar Chris de Zeeuw, 8 jaar, met een schildpad; tweede was Jan Versteeg, 9 jaar, met een molen en boerderij; derde Lauke Spelberg, 7 jaar, met een haas; vierde Theo Vaes, 8 jaar, met een boot; vijfde Marian van Os, 9 jaar, met huisjes; zesde Jan Wessel Versteeg, 8 jaar, met vis in schelpen uitgevoerd en zevende Aad de Win ter, 7 jaar, met schip. In de grotere groep boven de ne gen jaar was de eerste prijs voor Jos Heeskens, 12 jaar, met het gekleurde paard; tweede prijs Lisia Goeman, 10 jaar, met eend plus eendjes; derde Laurien Jansen, 11 jaar, met een complete Neptunus; vierde Marjo- leen Franken, 10 jaar, ooievaar met baby; vijfde Wil Martens, 14 jaar, molen in schelpen; zesde Hans Oos- terbaan, 13 jaar, met het wapen van Tilburg en zevende Maroline Zomer dijk, 11 jaar, met een inktvis. De prijzen bestonden ook nu weer uit waardebonnetjes, terwijl alle meisjes en jongens een versnapering ontvingen. TWEE WEKEN VAKANTIE IN NEDERLAND Jeugdgroep uit St. Hilaire-du-Harcouët te Zierikzee ZIERIKZEE, 17-8. Een groep van vijftig jeugdige personen uit St. Hilaire-du-Harcouët is woensdag avond te Zierikzee aangekomen, voor een vakantie van twee weken, binnen het kader van de jaarlijkse uitwisselingsprogramma's. De reis uit Normandië werd gemaakt per trein, via Parijs tot Roosendaal, van waar de Franse jeugd met auto's naar Zierikzee werd vervoerd. De jeugd is bij particulieren onderge bracht. Het Comité Jeugduitwisseling te Zierikzee heeft een programma op gesteld voor twee weken, waarin vooral gelegenheid zal bestaan te „contacten" met Schouwen-Duive- landse meisjes en jongens, een zaak die doorgaans opmerkelijk goed vlotten wil. Maar ook zal aan „De Grote Vier wÊmwl - 1 Medio september verschijnt bij een Amsterdamse uitgeversmaat schappij (N.V. De Arbeiderspers) „De Grote Vier", meer precies gezegd „De Grote Vier Omni bus", een kloek boekwerk, waar in vier vertellers in één boek z\jn samengebracht, nl. Jan Mens, Willy Corsari, Johan Fa- bricius en Antoon Gooien. Men heeft deze „monster omnibus" samengesteld met het oog op het feit van de tiende „Omnibus", die bij genoemde uitgeversmaat schappij verschijnt. In respek- tievelijke volgorde brachten deze boeken werk van Aart van de Werfhorst, Herman de Man, Antoon Coolen, Johan Fabricius, Jan Mens, Willy Corsari, A. den Doolaard, A. M. de Jong en An thony van Kampen. Nu dus - als tiende - „vier in één" - vier typische vertellers in een boek, dat zeker een gooi zal doen naar het „bestseller-ship". „sightseeing" worden gedaan; o.m. zullen de Deltawerken worden be zocht en Rotterdam, terwijl ook fre quent strandbezoek op het program ma staat. De Franse groep staat on derleiding van de heer Blouin, een populaire vrijgezel te St. Hilaire, die een „abonnement" op Zierikzee heeft en reeds voor de vierde of vijfde maal onze stad bezoekt. De jeugd groep was donderdagavond aanwe zig bij de vertoning van de dia-re portage „Zierikzee in kleur...." in de foyer van de Concertzaal. Na een welkomstwoord in het Frans, moest de jeugd het verder doen met alleen maar plaatjes kijken, want het was uiteraard niet mogelijk tussen de gesproken bandtekst door commen taar in het Frans op de vertoonde beelden te geven. Een met al is het wel zeker dat de Franse jeugd een paar mooie weken tegemoet gaat. Alleen het weer zal een handje moeten helpen. Wat dat betreft kan helaas niemand garanties geven, alleen een advies te berusten onder alle klimatologi sche omstandigheden. SPORT Oefenwedstrijden van de v.v. „Zierikzee" A.s. zondagmiddag speelt „Zierik zee" een tweetal oefenwedstrijden. Het eerste elftal zal uitkomen tegen een A-juniorenteam. Deze wijze van trainen doet wat ongewoon aan voor Schouwen-Duiveland maar is elders in Nederland al behoorlijk ingebur gerd, terwijl vooral in de Oosteuro- pese landen dit zowel voor hoog als laag geklasseerde verenigingen al heel wat jaren een vast programma punt is. Het tweede elftal speelt een „nor male" oefenwedstrijd tegen Drei- schor I. Beide wedstrijden zullen aanvan gen om 14.30 uur op het sportpark „Bannink". SKNWK-jeugd-Dreischor-jeugd Heden (vrijdagavond) 7 uur wordt op het gemeentelijk sportterrein te Nieuwerkerk een vriendschappelijke voetbalwedstrijd gespeeld tussen twee jeugd-elftallen van SKNWK en Dreischor. Hierin komen spelers uit tot de leeftijd van 18 jaar. Kats-Mcvo Zaterdagmiddag 18 augustus a.s. trekt MEVO I naar Noord-Beveland om daar een vriendschappelijke wedstrijd tegen Kats te spelen. Scheepvaartbericliten Philippia, pass. 1618 eiland Masira L'Avera. De Oosterscheldebrug Grondboringen in Galgepolder te Zierikzee In de Galgepolder heeft een grondboringsmaatschappij deze week de eerste boringen verricht, om een onderzoek in te stellen naar de bo demgesteldheid, zulks in verband met de toekomstige bouw van de Oosterscheldebrug. Geboord werd tot een diepte van ongeveer dertig meter. De visvangsten in 1961 te Bruinisse en Brouwershaven ZIERIKZEE, 17-8. Uit het verge- lijkend overzicht van de visserij op de Zeeuwse stromen en zeegaten over de jaren 1960 en 1961, gepubli ceerd in het jaarverslag van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse Eilanden blijkt dat de totale visvangst te Bruinisse in 1961 heeft bedragen 76.941 kg. wat in geld uitgedrukt betekent f 129.410. In 1960 was de totale vangst bedui dend hoger, namelijk 254.730 kg. (f 213.146). De vangst in 1961 was als volgt samengesteld: 48.918 kg. oesters (667.720 st.), 100 kg. alikruik, 5.758 kg. wulk, niet onderscheiden: 21.165 kg. In 1961 werd dus te Brui nisse geen zeebliek gevist. In 1960 bedroeg de vangst van dit produkt nog altijd 62.416 kg. (f 8.079). De totale visvangst te Brouwers haven bedroeg in 1961 140.872 kg. (f 242.954). In 1960 was de vangst te Brouwershaven 90.764 kg. (f214.083). De vangst in totaal was samenge steld als volgt: 137 kg. schol, 575 kg. bot, 7.377 kg. tong, 125.718 kg. gar naal (in 1960: 73.506 kg.), 4.616 kg. garn. nest, niet onderscheiden: 2.449 kilogram. Sirjansland x als vakantie-oord SIRJANSLAND, 17-8. Nu de va- kanties al weer grotendeels zijn ge ëindigd en hier en daar al de balans wordt opgemaakt is gebleken dat Sirjansland, voor velen vroeger wel licht onbekend, thans een bekende omgeving aan het worden is. Gezien de reacties van de vakantiegangers die hier verbleven is er alle reden te verwachten dat steeds meer mensen deze rustige omgeving zullen verkie zen om hun vakantie door te bren gen. Ondanks de koele zomer waren op de berm van de dijk regelmatig tenten te zien. Anderen verbleven op een boerderij. Sirjansland bleek een ideaal oord te zijn voor degenen die de hengelsport beoefenen. In het visrijke water werd heel wat vis aan de haak geslagen, vooral door Belgi sche sportvissers. De door een oud- Sirjanslander geëxploiteerde zomer woning was ook dit seizoen enige maanden regelmatig bezet. Overigens is deze zomer wel ge bleken dat vele onbekenden die per auto Sirjansland passeren- om via het afgesloten Dijk water Schouwen in te rijden zich bij de „viersprong" in de juiste weg vergisten en de verkeerde kant opgingen. Het zou een welkome tegemoetkoming aan de toeristen zijn als op deze plaats door de bevoegde instanties een verkeersbord werd ge plaatst. Nationaal voedselcongres in Amsterdam AMSTERDAM, 16-8. Op 27 en 28 september zal te Amsterdam in het Koninklijk Instituut voor de Tropen een nationaal voedselcongres worden gehouden door het Nederlands na tionaal FAO-comité, dat daartoe medewerking ontving van de NO VIB en de Voedingsraad. De conclu sies, waartoe dit congres zal leiden, zullen als Nederlandse bijdrage aan het in juni 1963 te Washington te houden internationale voedselcon gres worden voorgelegd. Dit inter nationale cortgves vormt een onder deel van de door de FAO gelanceer de wereldcampagne tegen de honger (in Nederland anti-honger-actie ge noemd). Een ander doel van het congres is specialisten en geïnteresseerde be langstellenden in de gelegenheid te stellen in beknopte vorm kennis te nemen van het wereldvoedselvraag stuk en alles wat daarmee samen hangt. BIJZONDERE MUZIEKAVOND Zaterdagavond optreden van Surinaams orkest in Dorpshuis Renesse RENESSE, 17-8. Zaterdagavond zal in het Dorpshuis optreden het Surinaams orkest „Guyana". Het uit Surinamers bestaande orkest stelt zich als doel om 't Nederlandse pu bliek vertrouwd te maken met de sfeer, die er kan heersen by een Koninginnedag-viering in Parama ribo, bij een verjaardagsfeest en bij al die andere gelegenheden, waarby Surinamers elkaar ontmoeten om feest te vieren. Uiteraard doen zij dit als orkest door middel van muziek. De aan wezigen zullen zij daarbij meene men op een muzikale rondreis door hun land, waarbij ze de echte volks liedjes zullen laten horen welke nog altijd in Suriname worden gespeeld en gezongen. Zo b.v. het liedje over Anansie, de slimme spin, die alle andere dieren en zelfs ook vaak de mensen te slim af is. Bij het bren gen van het verjaardagslied komt de typisch Surinaamse, wat uitge laten, sfeer van een ver jaarspartij voor het voetlicht. Op zo'n moment zult U voelen dat U niet zit te kij ken en te luisteren naar een amu sementsorkestje dat nu toevallig uit Surinamers bestaat, maar naar een groep rijksgenoten van overzee, die zich weer even terugwanen in hun Dierenbescherming en Werelddierendag DEN HAAG, 17-8. De Nederland- se Vereniging tot Bescherming van Dieren heeft met het oog op We relddierendag - 4 oktober - zich ge wend tot alle voorgangers en kerke raden van reformatorische kerken, alsmede tot alle pastoors en kape laans der rooms katholieke kerk om op de zondag vóór of na 4 oktober de verhouding mens-dier te willen belichten tegen de achtergrond van de bijbel. Bij het verzoek aan de pastoors en de kapelaans mocht de Nederlandse Vereniging tot bescherming van dieren alle mede werking ontvangen van de rooms- katholieke actie. Ook de kerkelijke pers heeft hiervoor haar medewer king toegezegd. VISSERIJBERICHTEN Onbelemmerde mosselvangst in 1961 ZIERIKZEE, 16-8. Het dezer da gen verschenen verslag van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse Eilanden te Mid delburg over 'het jaar 1961 meldt aangaande de mosselvisserij dat de ze in de verslagperiode vrijwel het gehele jaar onbelemmerd kon wor den uitgeoefend. De resultaten waren echter we derom belangrijk minder dan in het vorig jaar. In 1961 werden uit Zee land ongeveer 5 miljoen kg con sumptiemosselen aangevoerd tegen ongeveer 70 miljoen kg uit de Wad denzee. Deze cijfers spreken voor zichzelf en maken elk commentaar overbodig. De geringe aanvoer uit Zeeland moet worden toegeschreven aan de mosselsterfte, veroorzaakt door de parasiet Mytilicola intesti- nalis. Bovendien voldeden de con sumptiemosselen meestal niet aan de gestelde eisen door de zeer slech te groei. Geïmporteerd werden Deejise en Westduitse consumptie mosselen. Op 15 april werd het mos selseizoen 1960-1961 gesloten en op 26 juni het nieuwe geopend. De cultuurwaarde der percelen bleef vrijwel ongewijzigd sinds I960. Doordat onder de mosselen vaak veel tarra voorkwam, moesten zij door de aan boord van de vaartui gen aanwezige molens worden ge zuiverd. De percelen werden regel matig schoongevist van zeesterren en dode mosselen. Geregeld werden halfwasmosselen van het ene naar het andere district verzaaid. In maart waren veel kwekers met hun vaartuigen naar de Waddenzee ver trokken om aldaar de visserij uit tc oefenen. Het Friese Wad werd en kele weken opengesteld voor het vissen van halfwasmosselen om hiermede de percelen in de Wadden zee en in Zeeland te bezaaien. In hei verslagjaar warén negen mosselkokerijen druk in bedrijf. eigen vaderland, Suriname. De in strumenten, waar de mensen van dit orkest op spelen, komen oorspron kelijk uit twee heel verschillende cultuur-sferen. Instrumenten als guitaar, de ukele, de klarinet en de mondharmonica, zijn uiteraard Eu ropese import, maar daarnaast spe len in het orkest mee: de trommen, de schudkalebassen, de houten slag stokjes en het raspinstrument. Deze laatst genoemde muzikale import kwam vanuit Afrika en was een uitvloeisel van de beruchte slaven handel. Naast het orkest zal op deze West-Indische muziek-avond de Cu- ragaose zanger en guitarist Othmar Fraai optreden, hij is de muzikale vertegenwoordiger van de Ned. An tillen, waarbij zijn stem en ook z'n begeleidingsinstrument, de gitaar, zich er uitstekend toe lenen om de romantische kant van de Antilliaan se muziek te laten horen, b.v. in de vorm van een serenade die een min naar 's nachts om klokke twaalf aan zijn geliefde brengt. Daarnaast heeft Othmar Fraai ook een paar pittige en heel geestige Curagaose volks liedjes op zijn repertoire staan. Plastic bungalow geopend MAARSSEN, 16-8. Donderdagmor gen is op het terrein van het recre atieoord „De Wilgenpias" te Maars- sen de eerste in Nederland geheel uit plasticplaten vervaardigde bun galow geopend. Tevor engaf de heer G. Dukker, directeur van de V.P.I. te Amsterdam en importeur van de platen, een korte uiteenzetting. Het huisje is op een houten onderbouw opgetrokken. De wanden bestaan uit twee polyesterplaten met daar tussen een vulling van holle draad vezels, waardoor verschillende eigen schappen worden verkregen, zoals hitte- en koudebestendigheid en lichtdoorlatend. De platen, die in een dikte van 6 tot 30 millimeter kun nen worden vervaardigd, zijn sterk warmte-isolerend en daardoor onder meer geschikt voor toepassing in tropische en subtropische gebieden, zo deelde de fabrikant mede. De ervaring met de praktijk zal uitwijzen welke kinderziekten er nog moeten overwonnen worden. De oiitwikkelingskernen in Zeeland MIDDELBURG, 17-8. De aanwij- zing door de minister van Economi sche Zaken van een viertal ontwik kelingskernen in Zeeland heeft een gunstig effect gehad op de groei van de industrie in de provincie. Binnen het rayon van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Zeeuw se Eilanden zijn tot nu toe in tien gevallen de faciliteiten krachtens de „premie en prijsreductieregeling ont wikkelingskernen" van toepassing verklaard bij industrievestiging of uitbreiding. In de meeste gevallen staan de nieuwe vestigingen nog aan het begin van hun ontplooiing, soms is men nog niet met de produktie ge start. Momenteel zijn in de kernves tigingen 210 mannen werkzaam en voor de naaste toekomst kan men dit aantal stellen op 570, maximaal mag men voor de thans gerealiseer de vestigingen rekenen op 850 man nen. Het is moeilijk te voorspellen wanneer dit laatste aantal bereikt zal zijn. Hiermee hangen de con juncturele ontwikkeling en de ruim te op de arbeidsmarkt nauw samen, aldus meldt het verslag van de Ka mer van Koophandel. DEN HAAG. In het Haags Ge meentemuseum wordt, in het nieu we tentoonstellingsgebouw van 5 september tot 18 november een gro te cultuur-historische tentoonstel ling gehouden, die een overzicht geeft over een haast aaneengesloten tijdvak van 7000 jaren kunst uit Perzië. De Indiase minister van Defen sie. Krisjna Menon, heeft de regerin gen van Indonesië en Nederland ge lukgewenst met de regeling van de kwestie-N ieuw-Guinea.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 8