P shampoo 50 ?ÜUYTEK GRATIS DE GRUYTER DE GRUYTER Bravourstukje van hengelaar brengt rondvaartbedrijf in moeilijkheden Gervetensvol rechter STAD EN PROVINCIE Landbouwer te Capelle met trekker dodelijk verongelukt DE GOUDEN TOMAHAWK SUCCESJES Prima rundvlees Oe2e oonbiedingen zijn geldig van 15 t/m 21 auguslus 1962. Altijd 'n kassabon voor 10% korting op De Gruytermerk-artikelen. Oók bij de weekreclames Elk 3e stuk GOUDSTREEP-TOILETZEEP BLOEMENZEEP rozen, seringen, mimoso, lavendel, fougère rody-toiletZeep Elke 2e flacon HALVE PRIJS! Kies uit eishampoo van 195 - 115 of heldere shampoo van 160-95 Elke tube zonnebrandcrème GOEDKOPER Wilton!" haventje van Scharend ij ke binnen gesleept SCHARENDIJKE, 15-8. Sedert maandagmorgen ligt de bekende rondvaartboot „Wilford" midden in het toeristenseizoen doelloos in het haventje van Scharendijke. Het zal zeker nog veertien dagen duren voordat schipper M. van Oeveren de rondvaarten voor zomergasten en hengelaars kan hervatten, maar dan is de vakantietijd en de grote drukte voorbij. echter te veel voor de motor, er knarste iets en er was in de rond vaartboot geen beweging meer te krjjgen. Een tandwieltje van de keerkoppeling had het bij de on verwachte manoeuvre begeven. Aan boord was het met de goede stemming gedaan, allen zagen wat wit om de neus. Voor de schipper zat er weinig anders op dan met lichtseinen en hoornsignalen de ha venmeester te waarschuwen. Haven meester de Voogd en 9mid C. J. van Dongen verlieten hierop onmid dellijk het haventje met twee kleine bootjes, voorzien van buitenboord motor. Ondanks de totale kracht van 5 p.k. gelukte het de smid en de havenmeester de „Wilford" en pas sagiers behouden de haven binnen te slepen. Dit had het „behouden" slot van deze geschiedenis kunnen zijn ware het niet dat de „Wilford" op ditzelfde moment nog altijd met een kapotte motor aan de steiger ligt en hierdoor schipper van Oeveren juist aan het einde van dit seizoen een flinke strop be zorgt. Stad en land werd afgebeld voor een ander tandwieltje maar alle moeite was vergeefs. Een nieuw tandrad zal niet alleen geld maar vooral ook tijd kosten en dit laatste is het vooral wat,het nog jonge rondvaartbedrijf van de heer van Oeveren treft. Buiten de vaste rondvaarten heeft de schip per voor de komende dagen vijf grote groepsreizen moeten afzeg gen. Voor het bedrijf komt dit harder aan dan de houding van de Rotterdamse hengelaar die zonder Een bravourstukje van een Rot terdammer was er zondagmiddag de oorzaak van dat de „Wilford" op enkele kilometers buiten de haven van Scharendijke met een dertig passagiers aan boord in moeilijkhe den kwam. Schipper van Oeveren was met een gezelschap hengelaars vertrokken naar het Brouwersha- vense Gat. Op een flinke afstand van de kust legden de sportvissers hun hengels uit, de „Wilford" was op een gun stig plekje voor anker gegaan en er werd naar hartelust gevist. Alles ging dan ook uitstekend, tot een hengelaar uitriep „m'n netje valt over boord", doelende op een zoge naamd ..leefnetje" waarin zich, naar gezegd werd, twee „dode visjes" be vonden. Een van de opvarenden, een hengelaar/toerist uit Rotterdam, klom hierop op de verschansing en dook volledig gekleed - zelfs schoe nen en jasje hield hij aan - in de diepe vaargeul. Hij zou het netje eens even terughalenAl spoe dig bleek echter dat deze zwem partij op z'n minst genomen gevaar lijk was, want de Rotterdammer was in tijd van enkele minuten op de sterke ebstroom een zestig meter van de rustig wiegende „Wilford" weggedreven. Schipper van Oeveren had het allemaal zien gebeuren en bedacht zich geen moment. Hij sloeg de motor aan en op volle kracht ging het achter de snel wegdrijven de Rotterdammer aan. Vlak bij de man moest de „Wil ford" snel vaart minderen. De schip per bedacht zich geen moment de versnelling van volle kracht vooruit in „de achteruit" over te halen, want de bravourduiker bleek inmid dels veel van z'n bravour te heb ben verloren en in een nogal benar de positie te verkeren. Het plotse linge krachtige terugschakelen bleek BIJZONDERE WEDSTRIJD TE BROUWERSHAVEN Team van brandweer speelde tegen „transport"-elftal Woensdagavond hebben op het sportterrein te Brouwershaven een tweetal elftallen, bestaande hit le den van de vrijwillige plaatselijke brandweer en een team, gevormd door het personee van het transport bedrijf J. de Vlieger, een vriend schappelijke wedstrijd gespeeld, waarvoor goede belangstelling be stond. Hoewel beide ploegen diverse, reeds aan de corpulente kant zijnde spelers in haar gelederen had, kon men toch de voetballers uit lang vervlogen tijden er uit pikken. Er werd vaak aardig, gecombineerd, maar ook de vrolijke noot ontbrak niet tijdens deze match. De brand weer kwam al direct dicht bij een doelpunt, toen het schot van L. v. d. Wielen net de lat scheerde. Dé Vlie gers zagen door van Ast een schot net voorlangs gaan. Deze ploeg, met de expeditie in hun benen, lanceer den diverse gevaarlijke aanvallen, waarbij Jaap Bos zich als een af- standsschutter ontpopte. Nadat doel man Jonker een dergelijk schot op de vui9t had genomen, moest hij even later toch voor een dito kogel zwichten. Even hiervoor had J- van Grundsven uit een corner van Geel hoed de score geopend, zodat de rood-gebaaide brandweerlieden in de 13e minuut reeds tegen een 2-0 achterstand aankeken. De Vlieger's gingen steeds hoger, want in de 15e minuut wist Sam v. d. Velde de bal voor de voeten van midvoor Stoel te lepelen, wiens schot hard langs Jonker in de touwen verdween (3-0). De brandweerlieden zagen geen kang om door de verdediging te glip pen, waar Bokelaar goed spilwerk liet zien. In de, 20e minuut tikte van Ast handig tussen een stel Vlieger benen en de 55-jarige Adriaan Duin houwer, die aardig spel liet zien, scoorde via de deklat (4-0). Na de rust wijzigden de brand weerlieden hun opstelling, zodat spil Slager nu midvoor ging spelen. Al direct had dit een schot tegen de staander tengevolge, wat van Ast hem aan de andere zijde nadeed. Toch gelukte het Slager in de 15e minuut de nul weg te werken (4-1). Bijna werd het 4-2 toen de Masier een prachtige omhaalbal op de lat zag belanden. Vooral de beide doel- verdedigers wisten zich manmoedig uit menige gevaarlijke situatie te redden, wat de lachspieren nogal eeng in beweging bracht. Na 22 mi- „dankjewel" en zonder zich be kend te maken uit Scharendijke is vertrokken. De 63-jarige Loren Short- ridge uit Orleans, al 25 jaar een gewetensvol vrederechter, reed maandag door een rood verkeerslicht. Toen hij zich realiseerde wat hij gedaan had schreef hij een bon tegen zich zelf uit, gaf deze aan de poli tie en werd dinsdag beboef met 18 dollar en 75 cent. m De Britse eerste minister, Mac- Millan, heeft zijn Sowjet-Russische ambtgenoot, Chroesjtsjef, de volgen de boodschap gezonden: „Ik zend u mijn bijzonder hartelijke gelukwen sen met deze grote verrichting en met de behouden terugkeer van de twee ruimtevaarders". Zes piloten van de Australische luchtmacht zijn woensdag omgeko men omdat zij met hun vier „Vam- pire"-straal jagers, die in formatie vlogen, met elkaar in botsing kwa men. GREVENBICHT. De 22-jarige S.. Salden uit Urmond (L.) is om het lê-' ven 'gekomen bij een verkeersonge luk in Grevenbicht. Hij kwam op een bromfiets in botsing met een personenauto. De man was op slag dood. BROUWERSHAVEN Oliebollendag voor bejaardenonbpenning Aanstaande zaterdag zal te Brou wershaven een „oliebollendag" wor den gehouden ten behoeve van de kas van het comité „Ontspanning ouden van dagen". Het ligt in de be doeling, dat des middags huis aan huis zal worden rondgegaan, om de ze lekkernij aan de man te brengen. Voor hen, die reeds des morgens bij sun kopje koffie een oliebol willen nuttigen zij meegedeeld, dat men vanaf 11 uur voormiddag de olie bollen kan bekomen bij cafetaria Fokker op de Markt. DREISCIIOR Crescendo naar Renesse Zaterdagavond 18 augustus aan staande hoopt het harmoniegezel schap „Crescendo" onder leiding van de heer J. v. d. Weijde, een concert te geven in de muziektent te Renes se. NIEUWERKERK „Oosterlands Fanfare" komt concerteren Bij gunstig weer zal „Oosterland's Fanfare" in de tent alhier een con cert geven op zaterdag 18 augustus aanstaande, des avonds half acht. Het programma luidt: 1. Volharding, mars; 2. Op de woeste hoeve, fanta sie; 3. Eendracht, mars; 4. Petit Prin- sesse, fantasie; 5. Deltamars; 6. Ars Longa rito Preois, ouverture; 7. Vre- deklanken, mars; 8. La Belle Canti- niere, fantasie; 9. Op de Bornhof, ouverture; 10. Fabiola, ouverture; 11. Juliana, mars. OOSTERLAND Stichting „Valkenheide" Onder leiding van mevr. Bakker- Bal werd door een viertal collec- tantjes in het tweede kwartaal van 1962 opgehaald ten bate van de stichting „Valkenheide" te Maars- bergen de som van f 47,70. Een dankwoord voor dit mooie bedrag is hier zeker op zijn plaats. ONGEVAL BIJ HET PLOEGEN nuten spelen profiteerde Stoel van een verkeerd weggewerkte bal, zo dat hij de eindstand op 5-1 wist te brengen voor het transportbedrijf. Na afloop overhandigde de 'voor zitter van de Alg. Sportvereniging Brouwershaven, de heer P. de Moor aan aanvoerder Duinhouwer een fraaie wisselbeker. Onder de vele toeschouwers bevond zich o.m. wet houder L. M. Moermond. AMSTERDAM. De 70-jarige wiel rijder A. Jagtman, die op de krui sing Rooseveltlaan-Maasstraat in Amsterdam door een taxi werd aan gereden, is vanochtend in het Wil- helmina Gasthuis overleden. Scheepvaartberichten Ampenan, 16/8 van Chittagong naar Penang. Esso Nederland (t.), 15/8 van Port Said naar Hamburg. Geen getuigen van droevig ongeval NIEUWERKERK, 15-8. De 43- jarige landbouwer J. Flikweert te Capelle is woensdagmiddag op een perceel grond in de nabijheid van de boerderij, bij het ploegen om het leven gekomen, als gevolg van het kantelen van de tractor in een bocht, waardoor het gevaarte in een watergang is terechtgekomen. De heer Flikweert, die geheel alleen op het land aan het werk was, is onder de trekker bekneld geraakt en in het water van de vaart verdronken. Getuigen van dit tragische onge luk zijn er niet geweest, zodat men achteraf het dodelijk ongeluk heeft moeten reconstrueren uit de droeve stille getuigen, die overigens een maar al te harde en duidelijke taal spraken. De heer Flikweert verliet om één uur 's middags de boerderij om te gaan ploegen, maar was om zeven uur 's avonds nog niet terug gekeerd, een ongewone gang van za ken waardoor zijn vrouw werd ge alarmeerd. Men toog op onderzoek uit en vond het stoffelijk overschot onder de trekker in het water aan. Geruime tijd moet de omgekome ne daar hebben gelegen, hetgeen af geleid kon worden uit de opper vlakte omgeploegd land, waarmede de heer Flikweert ongeveer een uur bezig moet zijn geweest. Omdat Flikweert zijn werkzaam heden alleen verrichtte heeft ook niemand hem na het ongeluk kun nen helpen. Het water in de vaart is ter plaatse niet diep, maar door de zwaarte van de trekker heeft het slachtoffer zich niet kunnen oprich ten of zichzelf bevrijden uit zijn be narde positie. Het stoffelijk over schot van de omgekomene werd overgebracht naar het Zweedse Rode Kruis-ziekenhuis te Zierikzee. De heer Flikweert was gehuwd en laat een vrouw en drie kinderen achter. Te Zierikzee genoot de omgekomene in de tijd na de stormramp van 1953 veel waardering, door de sportieve wijze waarop hij de achtergebleven bevolking met een tankwagen van drinkwater voorzag, een distribu erende taak, bij de uitvoering waar van zijn zonnig humeur alle, bij het publiek optredende plooien, zo ge makkelijk glad streek. De deernis met de getroffen familie is te Ca pelle en Nieuwerkerk algemeen. Hoofdonderwijzerswoning wordt gerestaureerd De in 1904 gebouwde hoofdonder wijzerswoning, staande bij het schoolgebouw alhier, ondergaat een grondige restauratie, gepaard gaan de aan zoutschade-herstel. De firma Boogert heeft de zaak grondig aan gepakt. De binnenmuren zijn alle vernieuwd, terwijl de buitenmuren van de aangebrachte platen (dat vaak maar een lapmiddel is tegen zcutschade) zijn ontdaan en met zoutwerend middel zijn bewerkt. Ook is de zoldering, die voor hui dige begrippen veel te hoog was, enkele tientallen centimeters lager gebracht en zijn veranderingen aan lichtkozijnen gemaakt, terwijl er één bij is aangebracht. Al met al wordt deze woning, die destijds on der architectuur van de bekende Zierikzeese architect Matthijs van der Linden werd gebouwd, weer goed bewoonbaar. Eerlang zal dit woonhuis weer worden betrokken door het hoofd van de openbare la- geer school, de heer P. Knuijt. Hij zal de derde hoofdonderwijzer zijn die woonachtig is in deze woning. Eerst heeft tal van jaren de heer C. de Kok en daarna de heer D. Kosten hier gewoond, beiden hoofd van de openbare lagere school. Aangezien echter het nieuwbenoemde hoofd, de heer Knuijt zijn functie onge huwd als vrijgezel aanvaardde, kon het woonhuis nog geruime tijd aan een particulier worden verhuurd. Dit is nu door trouwplannen van de heer K. echter veranderd en zal het gebouw weer spoedig hoofdonder wijzerswoning worden. BRUINISSE Oudste inwoner overleden Te Bruinisse overleed op 92-jarige leeftijd de oudste mannelijke inwo ner, de heer Adrianus van Ree. De heer van Ree woonde 62 jaar te Bruinisse, want afkomstig uit de Hoekse Waard kwam hij toen de R. T.M. de veerdiensten op de Zeeuwse stromen (de verbindingen met de eilanden en Rotterdam) ging exploi teren, naar Bruinisse. Als kapitein op verschillende van deze schepen was hij werkzaam tot aan zijn pen sionering. Het langst was hij kapi tein op de „Zijpe", de veerboot die de verbinding Zijpe-Anna Jacoba- polder onderhield. VILLMANSTRAND. De Finse po litie heeft vier van een vijf leden tellende groep Nederlandse jazz musici gearresteerd wegens smok kel van verdovende middelen. De spelers hadden de „dope" verbor gen tussen kranten. De identiteit van de aangehoudenen is nog niet bekend. In München i9 een 61-jarigehuis- vrouw aangehouden, die prijskaar tjes van goedkope levensmiddelen op de duurdere hing en daarna pro beerde deze levensmiddelen voor de „nieuwe" prijs bij de kassa te beta len en de winkel uit te krijgen 72 Zuidkoreaanse vissers zijn bij passeren van de wervelstorm „Opal" vorige week om het leven gekomen, zo is dinsdag te Seoel bekend ge maakt. Tot deze conclusie is men gekomen nadat men reddingspogin gen had opgegeven. Volgens een Zweedse verbindings officier in Kongo-Leopoldstad zijn woensdag in het gebied van Albert- stad en Boudewijnstad, in oost Ka- tanga, gevechten uitgebroken tussen Kongolese troepen en Katangaanse gendarmes. VLAARDINGEN. De twee werk- putten op de westelijke oever van de neolitische kreek in Vlaardingen zullen in de loop van deze week vol tooid worden. 18. „U schijnt niet te beseffen, dat ik het kamp van een overval heb gered", zegt O'Connor op hoge toon. „Door het schot uit mijn musket zijn de Indianen op de vlucht geslagen, sir!". Een schouderopha len is Arams enige antwoord en zonder de ander nog een blik waardig te keuren be gint hij de gewonde Indiaan te verbinden. Nijdig loopt O'Connor het kamp door naar zijn huifkar. „Wat heb je daar, John?" vraagt Creep, die hem bij de kar staat op te wachten, „een jachttrofee?". Hij wijst op de bijl, die O'Connor in de hand houdt. „O, die vond ik naast de gewonde Indiaan op de grond'?, zegt O'Connor afwezig. „Laat eens kijken", mekkert Creep de strijdbijl overnemend. „Hmeen zwaar slagwapenmetaal zou ik denken, een zwart metaal.Hij weegt de bijl in z'n hand en bekijkt hem van alle kanten. „Zie jij er soms al weer handelswaar in", zegt O'Connor gemelijk. Maar Creep antwoordt niet en staart als gebiologeerd naar de strijdbijl. „Het is geverfd metaal", zegt hij dan verrast. „Kijk, hier is de verf er af gestoten.Hij wijst op een kleine glin sterende plek op de snijkant van de bijl. Diversen: Opgevangeneen poes, zwart met wit. Terug te bekomen tegen gemaakte onkosten bij L. Krijger, Gravenstraat 2 te Zierikzee. Onze bekende boerenvar- kensworst nu nog slechts f 2,50 per kilo, per 500 gram f 1,38. Slagerij Omée, tele foon 2469, Zierikzee. Dekzeilen in iedere maat en voor elk doel. Korte levertijd. Firma J. D. de Korte «Si Zo nen, telefoon 227, Bruinisse. Voor uw buitenwerk: de ex tra vette verf, ook in nieuwe kleuren. Mol, Nieuwe Boo- gerdstraat, Zierikzee. Aanstaande zaterdag 18 au gustus haalt „Oosterland's Fanfare" weer oud papier op. Wilt U het klaar zetten Dank U Autoverhuur. Autorijschool M. de Looze, d'Aillystraat 12, telefoon 2235, Zierikzee. Verse paling, schar, schol en kabeljauw. Vishandel W. K. Schot, Sint Domusslraat, tel no. 2374, Zierikzee. Klaverruiters en stokken van drie meter. P. L. Quist, tel. 443, Dreischor. Alle kunstschildersmateria len vindt U bij Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. De nieuwste gasaansteker voor slechts f 2,95 in voor raad. Sigarenmagazijn D. C. Viergever, hoek Kraanplein, Zierikzee. Vrijdagmorgen vanaf tien uur is er voldoende in de noodslachtplaats Hem te Zierikzee H. STOUTEN FAMILIEBERICHTEN Door een droevig ongeval heeft de Heere plotseling van onze zijde weggeno men, mijn innig geliefde man en der kinderen zorg zame vader JACOB FLIKWEERT J.P.zn. echtgenoot van Jansje Wijnandel Rijksen in de ouderdom van 42 jaar Psalm 103 Zijn diepbedroefde vrouw en kinderen J. W. FLIKWEERT- RIJKSEN COBY GERTJE PETERTJE Capelle bij Zierikzee, 15 augustus 1962 Zwanenburgseweg 13 De begrafenis vindt plaats op maandag 20 augustus aanstaande, des namid dags te 14.30 uur op de begraafplaats te Nieuwer kerk Condoleantieadres Zwanenburgseweg 13, Nieuwerkerk Door een droevig ongeval heeft de Heere plotseling van onze zijde weggeno men, onze innig geliefde zoon, broeder, zwager en oom JACOB FLIKWEERT J.P.zn. echtgenoot van Jansje Wijnanda Rijksen in de ouderdom van 47 jaar Niouwelrkerk: J. P; FLIKWEERT P.zn. J. FLIKWEERT-BOLIJN Capelle: P. FLIKWEERT J.P.zn. W. K. FLIKWEERT- BOOT JAN JANNY N. FLIKWEERT J.P.zn. J. FLIKWEERT- NIJHOFF JAN PIET Capelle bij Zierikzee, 15 augustus 1962

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 6