De muur van Moskou Restaurant voor vrouwen LEKKERLAND Ontroerende brief van Papoea's aan H.M. de Koningin Laatste stuk rots in tunnel Mont Blanc verwijderd ;aa!-Persil verzornt uw was ideaal! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE wmhwkdag is augustus iss2 No. 19226 BLIK DOOR HET WERELDVENSTER De eerste verjaardag van de „muur der schande" dwars door Berlijn is achter de rug. En wel zonder al te veel relletjes. West- Berlijners hebben gedemonstreerd, geroepen „Die Mauer muss weg" en met claxons geloeid; de Vopo heeft een waterkanon gebruikt, West- Berlijnse jeugd smeet stenen over de muur en over en weer zijn wat traangasbommetjes gegooid. Dan waren er wat redevoeringen en een paar minuten stilstand van het West-Berlijnse verkeer. Alles bij el kaar minder dan men had verwacht. De Sowjets hadden zich eigenlijk met meer nadruk dan ooit tevoren achter de muur en zijn bouwmees ter Ulbricht gesteld door hun troe penbewegingen en verwijtende no ta's aan de drie westelijken om deze te manen van de muur af te blijven. Ulbricht zelf was bij Chroesjtsjow op visite geweest, er was weer wat getreiter in de luchtcorridors en men mocht haast aannemen dat voor de verjaardag een spectaculair besluit uit Moskou op handen was. Ten slotte hebben de Russen er een handje van gedenkdagen dramatisch op te luisteren. Maar ziet, zelfs het befaamde vredesverdrag is niet ge tekend. Het enige wat gebeurde was dat Sowjet-ambassadeur Dobrynin in Washington weer eens met mi nister Rusk ging praten over de kwestie-Berlijn. Moskou heeft gelijk Moskou heeft in één opzicht gelijk. Het is een abnormale toestand dat midden in een Sow jet-satellietstaat een stad ligt die onder Brits-Frans- Amerikaans bestuur staat, nauw ge lieerd met het westen en vooral met west-Duitsland waarmee corridors het verbinden. Dat het historisch zo gegroeid is kan als verklaring die tien, maar niet als reclen het toch maar normaal te achten. En die verbindingen, die corridors, naar west-Duitsland kunnen Chroesjtsow makkelijk doen huiveren: hij hoeft maar tot 1939 terug te gaan in de geschiedenis om te weten hoe cor ridors een aanleiding konden vor men tot een oorlog. Van hem als realist kan men zeker zijn dat hy het om de Berlijnse corridors nooit zover zal laten komen. Maar zomin als iemand anders kan Chroesjtjow op dat stuk veel vertrouwen koes teren in zijn nog van Stalin geërf de vazal Ulbricht. Immers deze man heeft als geen andere leider in het westblok kans gezien zich gehaat te maken. Als geen ander faalde hij bij de opbouw van zij7i land,getuige nog onlangs de noodzaak voor Russische bajonet ten en tanks om in Leuna een hon- geropstandje te beteugelen. De muur zelf is een treffend monument van Ulbrichts falen. De cijfers vijft\g mensen zeker die door Vopo's vermoord zijn op hun vlucht naar het westen en meer dan twaalfdui zend die ondanks gevaar en muur toch de wijk namen - zijn de bit terste anti-reclame die de commu nisten maar kunnen hebben. Onverantwoord Aan geen grens van het ijzeren gordijn komt het zo vaak tot on aangename incidenten als aan die van de D.D.R., het dikst bezaaid met wachttorens, prikkeldraad en mijnenvelden. Deze Ulbricht door een vredesverdrag nog meer de vrye teugel geven moet voor Chroesjtsjow ook onverantwoord lijken, tenzij het punt waarop Ulbricht de grootste brokken kan maken goed geregeld is. En dat is Berlijn. Dat is voor de Russen ook de Duitse kwestie als geheel. In Moskou heeft men niet alleen door Ulbricht de idee opge daan dat de Duitsers de laatsten zijn aan ivie men het regelen van het Duitse probleem kan overlaten. Het is voor de Russen en vooral voor de Polen bepaald niet geruststellend op deze dertiende augustus de voor zitter van het grootste westduitse vakverbond te horen spreken tot zijn landgenoten in midden-Duits- land als hij die in oost-Duitsland bedoelt. Dit moet hen wel de over tuiging geven dat in verantwoorde lijke en invloedrijke kringen in west-Duitsland hereniging niet al leen een kwestie is van bondsrepu bliek en D.D.R., maar ook van de nu Poolse en deels Russische ge bieden. Er ligt een hele afstand tussen woorden en daden. Maar de eerste hebben de onmiskenbare neiging tot de tweecle te voeren.. Daarin ligt voor Chroesjstjow de noodzaak de hele zaak waterdicht te regelen. Niet met Bonn in de eerste plaats, maar met de grote macht van het westen: de V.S. Daarom praat hij zo lang en zo veelvuldig in Washington. En daarom kan Ulbricht voorlopig nog wachten op zijn Separat-Frieden. Op zijn hoogst kan hij worden afge scheept met een surrogaat. Ingezonden mededeling chocoladekorrels jJori jOwjW f LEKKERLAND-EXPRES ".Vet friotveK waard. Verzoek „fatale uitwerking" te stuiten DEN HAAG. 14-8. De vereniging van Papoea's in Nederland „Kobe Oser" heeft „in grote zorgen en in geestelijke nood" een brief gezonden aan de koningin over de ontwikke ling in de kwestie-Nieuw-Guinea. Zij schrijft onder meer: „Wij zijn onder danen van uwe majesteit en danken daar aan de vooruitgang welke Nieuw-Guinea als deel van het ko ninkrijk sedert de tweede wereld oorlog heeft mogen beleven". Zij vervolgt: „Wij zijn uwe maje steit en het Nederlandse volk in de hoogste mate dankbaar voor de ver dediging van de onafhankelijkheid en het grondgebied van westelijk Nieuw-Guinea tegenover Indonesi sche agressie". „Met diepe bezorgdheid hebben wij kennis genomen van de voorlo pige uitslag van de onderhandelin gen. welke dr. J. H. van Roijen met Indonesische vertegenwoordigers ge voerd heeft. Uit de bekend geworden feiten blijkt dat bij deze onderhan delingen wordt tegemoet gekomen aan de eis van Indonesië om de heerschappij over westelijk Nieuw- Guinea toegewezen te krijgen". „Een vervreemding van een deel van het koninkrijk en van Neder landse onderdanen aan een andere Financiën en Economie De Koninklijke Zeelandia N.V. in 1961 In het verslag over het jaar 1961 van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse Eilanden te Middelburg, wordt onder meer een overzicht gegeven van de gang van' zaken bij de Koninklijke Zee landia N.V. te Zierikzee in het ver slagjaar. Opgemerkt wordt dat de binnenlandse omzet zich bevredi gend ontwikkelde. De banden met buitenlandse afne mers werden verstevigd. De revalua tie van de gulden heeft echter niet de in het vooruitzicht gestelde daling van grondstoffenprijzen tengevolge gehad. Daartegenover is men de bui tenlandse afnemers door de duurde re gulden tegemoet moeten komen. Bij de banketfabricage gaf de om zet eveneens een stijging te. zien. doch tengevolge van de invoering van de vijfdaagse werkweek stegen de kosten eveneens. Voor de verdere uitbouw cn verbreding van de basis van deze bedrijven zijn plannen ont worpen. die zodra zij gerealiseerd zijn. naar men hoopt een sterke ver groting van de afzet tengevolge zul len hebben. mogendheid, zoals Indonesië of wel ke andere mogendheid ook, zou een totale miskenning betekenen van de grondwet en van ons recht op de hoge bescherming van uwe maje steit, welke ons, als Nederlandse on derdanen, evenzeer als de Nederlan ders, in de grondwet gewaarborgd is". „Ernstig ontzet beklagen wij ons bij uwe majesteit over de onderhan delingen van deze diplomaat, met eerbiedig verzoek dat het uwe ma jesteit zal behagen de fatale uitwer king daarvan alsnog te willen stui ten". Diepe val De anderhalf jaar oude David Shongo uit Youngstown in de staat New York is uit een raam op de tweede verdieping van het huis van zijn ouders gevallen. Hij kwam terecht op een afdak voor de voordeur en viel vervolgens in een acht meter lager gelegen greppel met grind. Hij liep slechts lichte kneuzingen en schaaf wonden op. Scheepvaartberichten Esso Nederland (t.), 14-8 te Suéz. Kelletia (t.), 14-8 te La Llbertad ver wacht. Philippia (t.), 14-8 van Mena Al Ah- madi naar Lavera. Willem Ruys, 14-8 van Barcelona naar Vigo. DEN HAAG. In het ziekenhuis aan het Westeindc in Den Haag is de 67-jarige H. F. Kuling uit Den Haag overleden aan het hoofdletsel dat hij vrijdag had opgelopen toen hij met zijn fiets in zijn woonplaats tegen een auto was gebotst. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Op de gehouden examens ter ver krijging van het brevet voor de tex tielhandel (volledige bevoegdheid) slangdc to Rotterdam o.m. onze stadgenote mevr. II. M. Hcijboer- Kloet. LANDBOUW EN VEETEELT Het ruitereii van hooi Steeds meer boeren raken er van overtuigd dat een goede graslandex ploitatie van groot belang is. Zowel door vroeg en ruim stikstof te strooi en als in een jong stadium te maaien kan men in veel gevallen aanmerke lijk meer en beter ruw voer winnen dan tot dusver. Daarmee is men er echter nog niet - aldus de heer G. J. Leusink van de Rijkslandbouwvoor- lichtingsdienst te Doetinchem on langs voor de radio. Het heeft weinig wanneer men niet tevens zorgt dat zin veel en goed voer te verbouwen, het op de meest doelmatige wijze, dus met zo weinig mogelijk verliezen wordt geconserveerd. Eerst dan kan het vee en de beer er in de winter voldoende kan profiteren. Dit geldt zowel voor kuilen als voor hooien. Wanneer het weer nog niet geschikt is om te hooien kan worden ver wacht, dat reeds moet worden ge maaid. Vcor een groot deel kan men dit ondervangen door in het voorjaar enkele percelen te kuilen en voorge- weid land te hooien. Men komt hier door wat later in het seizoen met meer kans op beter hooiweer. Maar ook dan is het vaak moeilijk dit jon ge eiwitrijke materiaal tijdig en vol doende droog te krijgen. Daar komt nog bij, dat door het in een jong stadium maaien, de zode gelukkig veel sneller weer uitloopt. Bovendien wil men graag zo gauw mogelijk het gemaaide land weer be mesten om zo snel mogelijk nagras te hebben. Dit wordt dikwijls be lemmerd dcor het op het veld lig gende hooi. Verder bedenke men, dat naarmate er meer voedingsstof fen in het gras aanwezig zijn, er ook meer verloren kan gaan! Ruitcrcn maakt opgang Al deze omstandigheden zijn oor zaak, dat er gezocht is naar een me thode van hooien die deze bezwaren zoveel mogelijk ondervangt. Met het vuiteven van hoci is men hierin goed geslaagd. Vooral wanneer naderhand de ruiters met een ruiterslee op een bepaald gedeelte van het perceel bij een gebracht worden, is praktisch het gehele perceel weer vrij spoedig beschikbaar. Dat deze methode op gang maakte, is zeer begrijpelijk. In veel gevallen was het noodzakelijk hiervan gebruik te maken, wilde men niet verloren zien gaan wat men juist hcopt te winnen. Ondanks de voordelen van ruiteren nam toch de belangstelling er voor weer af door voornamelijk het steeds groter wor dende tekort aan arbeidskrachten. Op de grotere bedrijven tracht men nu door middel van ventileren van het hcoi na het inschuren de be zwaren geheel of gedeeltelijk te on dervangen. Het ventileren biedt voor een voldoende hoeveelheid goede perspectieven. Bii deze methode is het mogelijk gebleken het aantal hooilagen en dus het weerrisico, te verkleinen. Voor bedrijven met een geringere oppervlakte' en met vaak wat meer beschikbare arbeidskrachten ver dient het gebruik van ruiters echter nog wel degelijk aanbeveling. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ALKMAAR. Te Alkmaar is het tweejarig meisje G. Beentjes, die voor haar ouderlijke woning, waar vrachtgoederen stonden opgeslagen, aan het spelen was, om het leven gekomen. Zij trok al spelende ver moedelijk een rol lood omver van 100 kg, die zij op het hoofd kreeg. Het kind was op slag dood. ZANDVOORT. Bij Zandvoort is de 42-jarige Duitser W. Rothwinner uit Dordtmund (Duitsland) in zee verdronken. Niemand heeft iets van het ongeluk bemerkt, totdat men het lichaam van de man in het wa ter zag drijven. R. was met vrouw en kind in Zandvoort gelogeerd. EINDHOVEN. De 29-jarigelabo rant H. van Tijl uit Eindhoven is in Oostenrijk verdronken. Hij was aan het baden in de Planseeache, hoewel hij de zwemkunst niet mach tig was. Door de sterke stroming is de heer van Tijl meegesleurd naar het stuwmeer bij Huettenmuehle, waar hij is verdronken. BORCULO. De 26-jarige onge huwde heer G. Bouweester uit Ruur- lo is op de provinciale weg Borculo- Ruurlo om het leven gekomen. Hij wilde met zijn brommer de provin ciale weg oversteken, liet eerst een vrachtwagen passeren, maar werd gegrepen door een later komende personenauto. NIJMEGEN. De 28-jarige ge huwde chauffeur J. C. Hendriks uit Nijmegen is om het leven gekomen door een ongeval op het terrein van een houthandel aan de Wurtseweg in Nijmegen. De man heeft, zonder dat iemand dit bemerkte, anderhalf uur beklemd gezeten tussen een vorkheftruck en de deurstijl van een garage. VESSEM. In de vorige nacht is tengevolge van blikseminslag de boerderij van de heer Luyten aan de Beerseweg te Vessem tot de grond toe afgebrand. De moeder van de boer, die ernstig ziek te bed lag, kon op het nippertje worden gered. Vijf kalveren kwamen in de vlammen om. De brandweren van Middel- beers en Veldhoven verrichtten de blussing. De boerderij was verze kerd. DEN HAAG. In de vorige nacht heeft de Haagse brandweer opnieuw de strijd moeten aanbinden tegen brand in een der nauwe straatjes van dc binnenstad. Een opslagplaats van oud papier en andere afval ma terialen aan dc Wagensteeg, een zij weg van de Wagenstraat is met groot gevaar voor aangrenzende be drijven, totaal uitgebrand. De scha de, die door dé eigenaar groot wordt genoemd, wordt niet door verzeke ring gedekt. Verbinding tussen Frankrijk en Italië Voor 25 jaar. CHAMONIX, 14-8. Dinsdagmorgen om 11.45 uur Nederlandse tyd is met een dynamietontploffing het laatste stuk rots in de tunnel onder de Mont Blanc verwijderd, waardoor de ver binding tussen de Franse en Itali aanse ploegen tct stand is gebracht. Volgens het Franse persbureau A.F.P. was het juiste tijdstip 11.31 uur (Nederlandse tijd). De voorzitter van. de tunnelbcuwmaatschappij, Ed- mond Giscard Destaing, bracht de 1.789ste en laatste lading tot ont ploffing, waardoor de laatste drie meters rots werden verwijderd. Het feit werd in het hart van de 4.750 meter hoge Mont Blanc, de hoogste Europese berg, met champagne ge vierd. Door de ontploffing werd twee honderd kubieke meter steen ver brijzeld waarbij een zeer dichte stof wolk ontstond die pas minstens drie kwartier later was opgetrokken. In deze tussentijd troffen de Italiaanse en Franse arbeiders de nodige vei ligheidsmaatregelen, en ruimden het puin weg. Aangespoelde flesjes bevatten soort staalpillen DEN HAAG. 14-8. De inhoud van cle aangespoelde flesjes aan de Hol landse en de Zeeuwse kust kan om schreven worden als staalpillen in capsulevorm. De inhoud is waar schijnlijk bedorven door verblijf in het zeewater. Er zijn geen aanwij zingen dat de capsules andere stof fen bevatten die schadelijk zijn voor de volksgezondheid. Het rijksinstituut voor de Volks gezondheid is tot deze conclusie ge komen na een systematisch onder zoek. Over de herkomst van dc cap sules is nog niets bekend. Met de „Prins der Nederlanden" van de K.N.S.M. is te Willemstad aangekomen de Nederlandse minis ter van onderwijs, kunsten en we tenschappen, mr. J. M. L. Th. Cals. De minister zal in Curasao vakantie houden, alvorens door te reizen naar Paramaribo, waar hij de jaarlijkse bijeenkomst van de cultui'ele advies raad voor het koninkrijk zal bijwo nen. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Oosterzee en Echten (Fr.): A. J. Plug te Blankenham; te Goudswaard (toez.): B. A. van Don- kersgoed te Den Hulst (O.); te Nieu- werkerk aan de IJssel: J. van Wier te Putten. Benoemd tot secretaris van de Centrale' voor Vormingswerk van wege de Ned. Herv. Kerk: dr. H. Bartels, predikant voor buitenge wone werkzaamheden en secr. van de Hervormde Jeugdraad te Amers foort. Aangenomen naar Bennekom (vac. P. D. Steegman): J. E. Ewoldt te Kampen; naar Hantum (toez.): J. van Heerde, kand. te Amsterdam; naar Appelscha, als geestelijk ver zorger van het sanatorium Beatrix- oord: N. Bergstra te Oudenhoorn (Z.H.). Bedankt voor Vlaardingen (vac. P. IJIstra): L. Kievit te Putten Geref. Kerken (vrijgemaakt) Aangenomen naar Hoek (Z.V1.): H. M. Ohman te Zuidbroek. Gereformeerde Kerken Beroepen te Scharendijke: kandi daat H. J. Diekema, Amsterdam. Uithuizermeeden; te Nieuw-Vennep: G. W. H. Peddemors te Heerde. Aangenomen naar Clarkson (On tario, Canada): H. de Moor te Stra- troy (Ontario), Canada) voorheen te Enschede): naar Navan (Ontario, Ca nada): J. C. de Moor, kand. te Grand Rapids (U.S.A.). Bedankt voor Aalten (vac. R. Szert- sema): H. J. Koffrie te Leimuiden. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Leiden: P. Blok te Dirksland. Zes jonge west-Duitse soldaten f zijn woensdagmorgen bij een ver keersongeval om het leven gekomen. Bij hun terugkeer naar hun kazerne in Landsberg am Lech raakte hun auto in een bocht van de weg en botste tegen een boom. Alle inzit tenden waren op slag dood. Marinier gesneuveld in Nieuw-Guinea DEN HAAG, 14-8. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwe zen bij een vuurgevecht nabij Weij op Misool op Nederlands Nieuw Guinea gesneuveld is de dienstplich tig marinier der tweede klasse P. M. G. C. Mannie, oud 20 jaar, onge huwd en afkomstig uit Tilburg. Tevens werd bij een vuurgevecht ter plaatse gewond de eerste luite nant der mariniers J. A. Woortman, 25 jaar oud, gehuwd en woonachtig te Manokwari. Nader berichten over de aard der verwondingen ontbre ken nog. ZIERIKZEE. De op de Wereld jamboree door lady Baden Powell aan het Nederlandsche Padvindsters Cilde geschonken Wereldidag, is ter kennismaking te Zicrikzee aange komen, vanwaar de vlag naar Ber gen op Zoom wordt overgebracht. ZIERIKZEE. Op vrijdag 10 sep tember zal de N.V. Ver. Rotter- damsch Hofstadtoneel - directeur Cor van der Lugt-Melsert - het Amerikaanse toneelwerk „Carrière" („Succes Story") van John Howard Lawson, op de planken brengen. ZIERIKZEE. Onze stadgenoot, de heer J. Boesman, slaagde cum laude aan de Brusselsche Hoogeschool voor Luchtschippers. Hij is daarmee de eerste Nederlander met een bre vet uoor ballonvaarder. ZIERIKZEE. Naast de bus aan het postkantoor zijn twee postzegel- automaten opgehangen, ivaarmede men zich van zegels van 5 en 3V6 cent kan voorzien. ZONNEMAIRE. De werkzaamhe den aan een nieuw vijzelgemaal voor het Waterschap Nieuw Bommenede zijn voltooid. KERKWERVE. Op woensdag 15 september a.s. zal de installatie plaats vinden van de nieuw benoem de burgemeester dezer gemeente, de heer W. Baas. SEROOSKERKE. De mondhar- monicavereniging van Noordwelle gaf een geslaagde uitvoering op hel dorpsplein alhier. ZIERIKZEE. (Uit de rubriek: „Van voor vijftig jaar") op de lijst van gevonden voorwerpen komt voor: een gouden krulspeld, een gouden oorbel, een streng koralen, een rijzweep, twee halfhemden, een tournure, een zwarte vrouwendoek. ZIERIKZEE. Wij vernemen dat in de nacht van 2 op 3 oktober offi cieel een einde komt aan de zomer tijd. Alarm De thalidomide-kwestie in koninklijk paleis LONDEN, 14-8. De ouders van een kind van acht maanden, dat zonder armen ter wereld kwam, na dat zijn moeder gedurende de zwan gerschap Thalidomide had gebruikt, hebben besloten bij het Britse hoog gerechtshof een klacht in te dienen tegen de fabrikanten van dit kalme- ï'ingsmiddel. Het echtpaar Edward Satherley van het eiland Wight heeft de hulp van „de vereniging voor steun aan kinderen die slachtoffer van Thali domide zijn". Mevrouw Satherley verklaarde dat het ziekenfonds zich niet met de kwestie wil inlaten. AMSTERDAM, 14-8. De politie van het bureau Warmoesstraat werd opgeschrikt door de speciale alarm installatie die alleen uit het konink lijk paleis op de Dam kan worden bediend. In twee auto's snelden de politiemannen naar het paleis, om te constateren dat er niets aan de hand was. Tijdens de vele restaura tie-werkzaamheden die op het ogen blik in het gebouw werden uitge voerd, moet sluiting in de alarmlei ding zijn ontstaan. Niemand bleek op de alarmknop in ,het voorste gedeelte van het paleis te hebben gedrukt. Ingezonden mededeling En bovendien... waardevolle verrassin gen Wat denkt U van een paar prachtige Phillips rolschaatsen? Zó goedkoop krijgt U ze nooit! Vraag een Persil-spaarkaart bij Uw winkelier of vereniging en ga kostbare spaaremmertjes spaftn. Koop direkt zö'n voordelig pak! B. J. TEN WESEPE FEUILLETON „Afgesproken. Tegen de tijd, dat de mannen straffeloos in het water gesmeten mogen warden, mag Josien vooraan staan bij deze operatie. Tot zolang behouden we hier in huis de vrede en is het woord man een vloek. En fatsoenlijke jonge vrouwen vloe ken niet", voegde Frida er met een pruimemondje aan toe. Greet schoot in een lach, „Die Frida Het tweede incident kwam enkele weken later. Ans was met een boos gezicht thuis gekomen en bleef ook tijdens de gemeenschappelijke maal tijd stug. Frida had haar al een paar keer aangekeken en een spottend woord op de lippen gehad, maar iets weerhield haar. Doch Josien, de flapuit, zei ineens: „Zeg, heb jij een slechte zin? Mot gehad met je knap pe baasje?" Ans keek haar dreigend aan. „Ja, mot gehadkun je net denken. Die lammeling heeft me een zoen in m'n nek gegeven". Frida proestte het uit. „En jij? Toen heb jij.zeker gezegd: Gut, me neer Jan, wat zoen je lekker. Doe het nog-es, maar dan op m'n mond". Ans werd gloeiend. „Wel ja, steek er de gek maar mee. Ik heb een lini aal genomen en ben 'm achterna ge gaan „Hoeveel rondjes hebben jullie ge maakt in dat privékantoor?" „Geen erxkele", antwoordde Ans heftig. „Hij smeerde 'm, die lafaard. TT ij rende de gang op". Dc anderen legden hun mes en vork neer en keken Ans met open mond aan. „Jeetje zeg.en toen?" „O, dat weet ik niet. Ik heb hem de hele middag niet meer gezien". Frida schudde het hoofd. „Wil jij ons wijsmaken, zus, dat-ie bang voor je werd en de hele middag niet meer teruggekomen is?" „Ik maak je niks wijs", antwoord de Ans, nu wat kalmer. „Hij tuinde de gang in en trok de deur achter zich dicht. Toen ik de deur weer los had en in de gang keek, was hij al verdwenen". Greet proestte het uit. „Het lijkt wel een Wild-West film. Jeetje zeg, jij bent ook een haaibaai? Als je maar niet ontslagen wordt". Ans keek haar gebelgd aan. „Nou? En wat dan nog? Betrekkingen zat, hoor. Maar hij heeft van mij af te blijven. Ik zit toch ook niet aan hem te plukken!" Toen schaterden ze het allemaal uit. De volgende avond kwam Ans met een grote doos bonbons thuis. Greet keek er met gemengde gevoelens naar. „Jeetje, wat oen verkwisting. Kun je niks beters kopen voor je zakgeld?" „Van m'n baas. Lag vanmorgen op m'n bureautje. Plus een grote bos bloemen en een slof sigaretten. Met een briefje erbij, waarop gekrabbeld was: „Ik heb er geen spijt van, want dan zou ik liegen, maar ik hoop. dat het hiermee voldoende betaald is. Mag ik om negen uur weer binnen komen" Dc anderen schoten in een lach. „Grommels, wat een baas; 't lijkt wel een knechtje van je", lachte Frida. „En wat heb je toen gedaan?" Ans schudde haar hoofd. „O, mijn boosheid was al lang gezakt. Wat moest ik doen? Natuurlijk kwam hij op zijn gewone tijd binnen. Ik heb hem eerst alles teruggegeven en gezegd, dat ik er geen prijs op stel de Maar hij hield net zo lang aan, dat ik tenslotte de bonbons en de bloemen maar gehouden heb". „Gut, wat een slome", vond Jo sien. „Een hele slof sigaretten geeft ze zo maar terug. Hadden we een week lang een extraatje gehad". ,,'t Is evengoed al een duur zoen- je geweest", meende Frida, die de bonbondoos bekeken had. „Samen met die bloemen. Wat zei je? Geef me er de volgende keer maar een op m'n vooi-hoofd. Die kost twee sloffen sigaretten?" „O. ik heb gedaan, alsof ik nog razend was. En ik zei, dat ik gister avond een half uur m'n nek had ge wassen". „Die Ans. En hij?" „Hij keek me een beetje veront waardigd aan. Wat denkt u wel van me? vroeg hij. Ik heb geen besmet- lelijke ziekte". Ze schoten in een lach. „En even later scheen hij alles weer vergeten. Gaf gewoon weer in structies en zo. Ik kan geen hoogte van 'm krijgen, zie je? Af cn toe is het nel een kind". „En dat is dus dc baas van een groot exportbedrijf". (Wordt vervolgd). Jk,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 5