SÊCODA EEN VEILIGE K de SKODA Combi staat altijd voor U klaar EEN VEILIGE KEUZE Arbeidsmarkt 1961 gekenmerkt door niet gekénde „krapte" Thuisfront heeft geld nodig voor snelle aktie Ingezonden mededeling VLET GEZONKEN EN GELICHT draagvermogen 400 kg - laadruimte met neer geklapte achterbank: 150 x 100 x 80 cm - geheel stalen carrosserie van 1 mm dikke staalplaat Super motor: 1221 cc 47 pk 125 km/u. t geheel compleet f 6475. 1202 Combi f 6975.- Skoda Octavia f 5250,- Felicia Sportcabriolet 8250, H. ENGLEBERT N.V. - DOBBEWEG - VOORSCHOTEN - TEL. (01717) 2010* DEALER: Autobedrijf IJ. T. WANDEL, Zuidstraat 10, Nieuwerkerk, tel. 482 Zware pijp kwuin ongelukkig op scheepje terecht DEN HAAG, 10-8. - De arbeids- marktbeschrUving 1961 van de di rectie voor de arbeidsvoorziening vermeldt dat de arbeidsmarkt in '61 werd gekenmerkt door een krapte, die groter was dan ooit tevoren. De gemiddelde arbeidsreserve daalde met 14.000 en bereikte in 1961 het na-oorlogse minimum van 31.000 mannen en 4.000 vrouwen. De be roepsbevolking onderging de invloed van de na-oorlogse geboortegolf, en bovendien werden enkele duizenden Italiaanse en Spaanse arbeiders aan getrokken, zodat een totale groei plaats vond van 40.000 mannen cn 18.000 vrouwen. In de agrarische sector verminder de de werkgelegenheid met 7.500. De personeelsbezetting in de nijver heid en in de dienstensector breid den zich met 38.500 en 39.0000 uit. Van de gemiddeld nog 31.000 inge schreven werkloze mannen waren er 13.000 minder geschikt en 5000, voor namelijk ouderen, structuurwerk- loos. De seizoenwerkloosheid be droeg in 1961 gemiddeld niet meer dan 5000, terwijl de wrijvingswerk- Hond bijt zes herten dood DRIEBERGEN, 10-8. In het ge- meentelijk hertenkamp, nabij het station Driebergen, zijn zes grote damherten door een hond doodge beten. De hond, een Belgische herder, die eigendom is van een inwoner uit Zeist, kon worden opgespoord. Het hertenkamp te Driebergen be staat in totaal uit 25 damherten. De eigenaar van de hond zal voor de schade aansprakelijk gesteld worden. FLITSEN UIT HET BUITENLAND De gehele ochtend van vrijdag is Hollandia in de ban geweest van een grootscheepse demonstratie, waaraan ruim 1500 Papoea's hebben deelgenomen. Het doel dezer demon stratie was, kracht bij te zetten aan de onder de Papoea-bevolking van Nieuw Guinea levende verlangen om zelf te kunnen bepalen, wat de toekomstige status van het land zal zijn. In Brazilië is een politieke krachtproef tussen regering en par lement begonnen. Er is een censuur ingesteld voor politieke verklaringen voor radio en televisie. Deze moeten drie dagen voor hun uitzending aan censuur worden onderworpen. Volgens het Russische blad „Iz- vestia" mag men het totale aantal sportbeoefenaren in de Sowjet Unie op meer dan 30 miljoen stellen. Dit betekent dat één op de. zeven Rus sen lid is van een sportvereniging. De meer dan vijf eeuwen oude „Maertishof" in Fischbach bij Vil lingen in het Zwarte Woud, een van de oudste en mooiste boerenhoeven van de streek, is vrijdagochtend door brand geheel vernield. In Goose Bay (Canadees Labra dor) is donderdag voor de derde maal een reusachtige ballon opgela ten met apen. hamsters en levende weefsels aan boord, alsmede appa ratuur voor de meting van de in vloed van straling op de dieren. Na twee uur had de ballon een hoogte van 30 kilometer bereikt. Paul-Henri Spaak, de Belgische minister van buitenlandse zaken, heeft aan president de Gaulle van Frankrijk geschreven dat hij zijn verzet tegen de Europese politieke unie, zoals door Frankrijk wordt na gestreefd, opgeeft, zo is vrijdag avond door het Franse ministerie van buitenlandse zaken bevestigd. BERGUM. In Zwagerveen bij Kollum is vrijdagavond een loods van de heer W. van der Ploeg met vier personenauto's die er in ston den. door brand volledig verwoest. De vlammen sloegen spoedig over naar de achter de loods staande wo ning. bewoond door de heer J. van der Meer, ook deze woning werd volledig in de as gelegd. Van de in boedel van de woning kon niets ge red worden. Voorts verbrandden enige grote kippenhokken van het pluimvecbedrijf van de heer van der Ploeg. DWINGELOO. Lady Baden Po well, de world chief guide, heeft vrijdag tweemaal een bezoek ge bracht aan het internationale pad- vindsters- en gidsenkamp van de nationale padvindsters raad „Stop- Contact" te Dwingeloo. De Franse minister van financiën Valery Giscard d'Estaing, heeft op een persconferentie medegedeeld, dat de economische expansie in Frankrijk zich voortzet cn dat uit de jongste statistieken is gebleken dat de gestelde doelen voor het vierde modcrniseringsplan in 1962 overtrof fen zullen worden. loosheid met 8000 eveneens weinig meer te betekenen heeft. Een verdere daling van de werk loosheid acht de directie van de ar beidsvoorziening dan ook nauwe lijks mogelijk. Het tekort aan arbeidskrachten blijft ook in 1962 nog hoog, doch zal waarschijnlijk dat van het vorig jaar niet overtreffen. Er zullen nl. in 1962 zowel arbeidsmarktverkrappende als -verruimende invloeden werkzaam zijn. Voor 50 jaar.... Z1ERIKZEE. De kampioen van 's-Hertogenbosch speelde een simul taanseance tegen twaalf leden van de schaakclub ZierikzeeHij won acht en verloor vier partijen. BRUINISSE. Na een kwijnende periode te hebben doorgemaaktis de gymnastiekvereniging Olympia ontbonden. ZIERIKZEE. Op vele scholen doen zich de mazelen sterk gelden. Een enkele school moest als gevolg van de epidemie reeds worden gesloten. RENESSE. Een jaarling vaarsje, dat graasde in een weide diep in de duinen, werd verkocht aan een land bouwer te -BrouwershavenEen maal in de weide onder de rook van de smalstad gebracht, brak het uit en stapte naar Renesse terug. NOORDGOÜWE. In de schoonge- maakte kerkgracht is een zestigtal kleine palingen uitgezet. ZIERIKZEE. De Oudheidkamer ontving o.m. enkele damesklederen uit het eind van de 18e eeuw, een vaandelstok uit 1834 en een Hollands stuivertje uit 1738. NOORDGOÜWE. Ook alhier be staat het voornemen, om in het hulppostkantoor een publieke spreek cel te plaatsen. KERKWERVE. De begroting der burgerlijke gemeente bedraagt in ontvangsten en uitgaven de som van 8804,14. ZIERIKZEE. Voor het maken van een tactische geneeskundige oefen- reis, arriveerden alhier enkele offi cieren van de Generale Staf, offi cieren van gezondheid en een deta chement van de 3e compagnie wiel rijders uit Breda. „Rembrandt" ontsnapte aan auto-ongeluk CULEMBORG, 10-8. De voorzich- tigheid van de Akense politie heeft de schilderijen van Jhr. Loudon, president-directeur van de Konink- lijke-Shell groep, die ten koste van zoveel moeite en speurwerk van de politiekorpsen van deze stad, Vaals, Heerlen, Bloemendaal en Bern nog maar net weer terecht zijn, behoed voor een auto-ongeluk, dat wel eens funest voor deze kostbare kunstwer ken had kunnen aflopen. Er is sprake van geweest, dat de heer W. van Essen, directeur van het centraal expertise bureau in Amsterdam, die vrijdag in gezel schap van rechercheur A. de Ligt van de Bloemendaalse politie uit Aken naar huis zou terugkeren de schilderijen in zijn wagen zou mee nemen. De Akense politie raadde dit ech ter af met het oog op de mógelijk heid van een auto-ongeluk en het mag een geluk heten, dat de schil derijen nog in Aken zijn gebleven, want de auto, waarin de heren van Essen en de Ligt reisden is vrijdag op rijksweg 26 bij Culemborg enige malen over de kop geslagen, om ver volgens als een volkomen wrak op de middenberm te blijven liggen. De beide inzittenden kwamen met de schrik vrij. Stroom van repatrianten over luchtbrug SCHIPHOL, 10-8. Over de lucht- brug, die de K.L.M. tussen Nieuw Guinea en Nederland heeft gelegd, stromen thans de repatrianten op Schiphol binnen. Vrijdagavond bracht de super-constellation „Pe gasus" 100 vrouwen en kinderen uit Bangkok en zaterdag bestond een groot deel van de passagiers die door twee DC-8 lijnmachines op Schiphol werd afgeleverd uit repa trianten. Zondag werden zelfs drie K.L.M.- vliegtuigen met repatrianten op de Amsterdamse luchthaven verwacht, eerst om 8 uur een chartervlucht uit Biak, die voor de eerste maal door een DC-8 straalmachine wordt uit gevoerd, vervolgens om 10.15 uur een DC-8 lijnmachine uit Tokio, die in Bangkok repatrianten zou opne men en tenslotte om 16 uur oen su- per-constcllation (chartervlucht). Te zamen hebben deze drie machines naar schatting 300 repatrianten op Schiphol afgeleverd. DEN HAAG, 10-8. Dr. YV. van Zyll algemeen secretaris van de Neder landse Sport Federatie heeft in op dracht van het Nationaal Thuisfront Nieuw-Guinea een bezoek aan Nieuw Guinea gebracht. De heer van Zijll is dezer dagen voor het uitbrengen van een voorlopig verslag in Neder land teruggekeerd. Hü heeft ter plaatse in overleg met burgerlijke en militaire autoriteiten ook het transport en de distributie van goe deren voor het thuisfront geregeld. Hoewel de onduidelijke politieke situatie ten aanzien van Nieuw-Gui nea ook het thuisfront voor proble men stelt, blijkt er na de eerste ver scheping van goederen naar Nieuw- Guinea bij de militairen zo'n grote behoefte aan recreatie te bestaan, dat daar op de kortst mogelijke ter mijn aan dient te worden voldaan. Er is in de verschillende militaire centra vooral behoefte aan water sport, waarvoor niet voldoende mid delen aanwezig zijn. Behalve voor zeilboten, kano's en prauwen zijn er dringende aanvra gen voor pockets, films, gezelschaps spelen, opblaasbare zwembaden, ma teriaal voor de hengelsport, duik- maskers, snorkels en tal van andere zaken. De behoefte hieraan zal nog sterk toenemen, wanneer, zoals in de KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. In het amlibari- um van Artis kunnen de bezoekers thans een groot aantal reuzekikker.- visjes bezichtigen, die afkomstig zijn uit de vijver van de buitenplaats „De Duiventoren" in Rhenen. Een eigen „expeditietje" van Artis heeft daar de donderkoppen gevangen. Met welke soort kikker men hier te maken heeft kon men van Artiszij- de nog niets met zekerheid zeggen. Onderzoekingen daarnaar moeten nog worden verricht. UTRECHT. In het centraal muse um in Utrecht wordt van 14 septem ber tot 2 december de tentoonstel ling „Kunst van Bali" gehouden. Het betreft hier de Balinese kunst van de laatste tijd. In hetzelfde museum zal van medio december tot eind fe bruari een expositie van vroegchris telijke kunst uit Rome worden ge houden. Van zaterdag 11 augustus tot 16 september heeft het centraal museum de foto-expositie van het zilveren huwelijksfeest van het ko ninklijk paar binnen zijn muren. AMERSFOORT. Amersfoorts oud ste inwoonster, mevrouw Hendrika Aleida Wijnands-Maas, is vrijdag honderd jaar geworden. Haar huisje in de Dahliastraat kon nauwelijks alle gasten bevatten, maar hoe druk het ook was, er was toch nog wel ruimte voor de burgemeester van Amersfoort, mr. Joh. de Widt en diens echtgenote die op deze glorie dag natuurlijk niet mochten ontbre ken. Een geschenk was de burge meester reeds vooraf gegaan, want een van de wensen van de honderd jarige was, dat de hoge heg voor haar huis zou worden gesnoeid en de gemeentelijke plantsoenendienst had die wer.s reeds in de ochtend uren vervuld. DEN HAAG. Het hoofdkwartier der geallieerde luchtstrijdkrachten te Fontainebleau heeft medegedeeld dat de eerste groep geleide wapens van de koninklijke luchtmacht,, ge legerd in west-Duitsland, door de opperbevelhebber van de geallieer de luchtstrijdkrachten in centraal- Europa, airchief Marshal the Earl of Bandon, is gelukgewenst met haar prestaties tijdens in het voor jaar in de Verenigde Staten gehou den oefeningen in het lanceren van geleide wapens van het type „Nike Hercules". lijn der verwachting ligt, er minder militaire aktiviteiten zouden komen. Het feit, dat door de evacuatie tal van burgers uit Nieuw-Guinea ver trekken, heeft voor het thuisfront in zoverre een nuttige kant, dat de mogelijkheid geopend is om boten en ander sportmateriaal ter plaatse over te nemen en voor de militairen te bestemmen. Behalve de tijd, wel ke hiermee zou worden gewonnen, zouden ook de transporten tot een minimum kunnen worden beperkt. Voor de snelle uitvoering van een en ander heeft het thuisfront thans spoedig veel geld nodig. In tal van plaatsen zijn op het ogenblik comi- té's aktief bezig met het bijeenbren gen van gelden. Poes in stofzuiger BOLSWARD, U-S. Waar is poesvroeg dc familie van der Burg uit Bolsward zich dezer dagen af. Men zocht overal, maar het dier bleef on vindbaar. Wel hoorde men zachtjes miauwen en 't scheen of het geluid uit de kast af komstig was. In de kast zat echter geen poes. Pas een dag later werd het raadsel opge lost. Omdat het gemiauw aan hield, werd de kast en alles wat erin zat nauwkeurig on derzocht. Toen kwam poes voor de dag, uit destofzui ger. Het dier moet erin gekro pen zijn toen de stofzak werd geleegd en door een ander ver vangen. Een volle dag heeft poes tussen stofzak en motor doorgebracht Spareu bij boerenleenbanken UTRECHT, 10-8. De maand juli bracht f 59 miljoen aan spaargelden binnen bij de boerenleenbanken aan gesloten bij de Coöperatieve Cen trale Raiffeisenbank te Utrecht en de Coöperatieve Centrale Boeren-, leenbank te Eindhoven. Het vorig jaar was de netto toeneming f 53 miljoen, zodat de maand juli dit jaar een goed figuur slaat tegenover het voorafgaande jaar. De grote aanwas van spaargelden in de eerste helft van dit jaar is de boerenleenbanken goed te stade ge komen, gezien de grote behoefte aan kredieten, die in hun cliëntenkring optrad. Vooral de landbouw heeft in dit jaargetijde een fors beroep ge daan op de kredietfaciliteiten van de landbouwkredietinstellingen, mede in verband met de slechte weersom standigheden en de blijvende hoge behoefte aan, middelen ter financie ring van de investeringen. Het ultimo juni toevertrouwde spaartegoed ad ruim f 5 miljard werd bereikt door een netto aanwas van f 193 miljoen in de eerste zes maanden van het jaar. De geldbe hoefte van de kredietnemers onttrok een nog aanmerkelijk groter bedrag aan de boerenleenbanken. In de eer ste helft van 1961 groeide het spaar tegoed aan met f 212 miljoen,. LOOSDUINEN. In de voormalige Loosduinse groenteveiling aan de Leyweg bij de Haagweg heeft zon dagochtend een felle brand gewoed. Een deel van de houten gebouwen op het terrein ging geheel of gedeel telijk verloren. Een grote loods is voor driekwart vernield. BRUINISSE. De heer J. Bout, die met zijn schip dikwijls bij de Delta werken assisteert, was ook vrijdag bij de werken in de noordelijke Gre- velingengeul aanwezig, toen het bi tumen fabriekssehip „Dorus Heij- mans" een mankement kreeg aan de afvoerpijp waarmee de bitumen on der water worden aangebracht. De afvoerpijp raakte verstopt en om de ze schoon te maken zou hij op de motorvlet van de heer Bout worden gelegd. De zware pyp kwam daar by wat ongelukkig op het scheepje terecht, waardoor dit kantelde en zonk. Ge lukkig kwamen hierby geen per soonlijke ongelukken voor, want de eigenaar kon door zich aan de „Do- rus Heymans" vast te houden, red den. De heer Bout besloot echter alles in het werk te stellen om maar EUROPAZEGELS DEN HAAG. Voor de derde maal zal, zoals reeds eerder werd mede gedeeld, in het kader van de „Con ference Europeënne des Administra tions des Postes et des Telecommu nications", C.E.P.T., een Europazegel worden uitgegeven, waarvoor tijdens een in Meer te Bonn gehouden ver gadering uit 25 inzendingen het ont werp van de Luxemburgse kunste naar Lex Weyer werd gekozen. Het ontwerp symboliseert - in de vorm van een jonge boom met 19 bladeren - de gemeenschappelijke inspanningen en de groeiende sa menwerking van de 19 Europese landen, waarvan de P.T.T.-adminis- traties deel uitmaken van de CEPT. 102-jarige in Berguin BERGUM, 12-8. Donderdag zal de weduwe Bontje Rood-van der Veen, verblijvende in het verpleegtehuis Hillama State te Bergum 102 jaar oud worden. De mentale en lichame lijke toestand van mevrouw Rood is zodanig slecht, dat de directie van het verpleegtehuis de dag zo onge merkt mogelijk voorbij wenst te la ten gaan. Mevrouw Rood werd in Bergum geboren en verbleef vrijwel haar ge hele leven daar. Na de dood van haar man in 1947 woonde zij enkele jaren in bij een zoon te Surhuister- veen. Daarna werd zij opgenomen in het rusthuis Eenurght te Bergum. Man door trein gegrepen AMSTERDAM, 10-8. Op het twee de perron van het Centraal Station in Amsterdam is de 25-jarige expe ditieknecht van de Arbeiderspers Th. B. Schoutsen uit Amsterdam bij het (tegen de bepalingen) oversteken van de rails door een goederentrein gegrepen en ernstig gewond. De man kwam tussen de vierde en vijfde wagon terecht waardoor zijn rech terarm werd afgerukt en waarbij hij enkele hoofdwonden opliep. Hij is opgenomen in het Wilhelmina- gasthuis. De expeditieknecht sprong van het tweede perron tussen de rails om sneller een ander perron te kunnen bereiken. Kind bij brand omgekomen LEIDEN, 11-8. In een woning aan de Duizenddraadsteeg in Leiden, waar zes jeugdige kinderen alleen thuis waren, heeft vrijdagmiddag een korte felle brand gewoed, welke het leven heeft gekost aan een bijna anderhalfjarige jongen, Ar ie van Tongeren. Kort voor het uitbreken van de brand had de moeder van het acht kinderen tellende gezin het huis verlaten om met haar zuster en haar zoontje van elf jaar boodschap pen te doen. Eén kind van de fami lie speelde buiten, de heer van Ton geren was elders in de stad aan het werk. Vermoedelijk is de brand ontstaan doordat de kinderen op de eerste verdieping - gelijkvloers bevindt zich een pakhuis - met vuur speel den. Toen zij de vlammen zagen, zijn zij onmiddellijk naar beneden gegaan. De baby van zes maanden, die in de wieg lag namen zij mee. Buiten vertelden de kinderen tegen omstanders dat hun bx'oertje Arie nog op de zolder lag te slapen. De brandweer, die spoedig ter plaatse was slaagde er niet in via de inmid dels fel brandende trap de zolder te bereiken. Door het hakken van een gat in het dak verschafte zij zich na korte tijd toegang tot de zolder, die toen reeds door het vuur was aangetast. Het kind bleek toen reeds in de vlammen te zijn omgekomen. te voorkomen dat de vlet verloren ging. wat zeker zou gebeuren als dit enige dagen in het schurende zand onder water zou blijven liggen. Daar om werd onmiddellijk de duiker Sperling, die altijd bij de Rijkswa terstaat de juistheid van de bestor- tingen en de asfaltering nagaat, in geschakeld. Deze bevestigde 'n draad aan het scheepje, die wel enige ke ren afbrak, maar met behulp waar van het bootje toch kon worden ver sleept. Een grote Thomson-kraan lichte het bootje weer uit het zilte nat en nadat het water uit het scheepje was gehoosd, was het weer drijvende. De krukas blijkt verbogen te zijn en er was natuurlijk nogal wat scha de aan de losse materialen. Uitvoerder verdronken bij Lau werszeewerken OOSTMAHORN, 11-8, Vrijdagmor- gen omstreeks tien uur is in de ha ven van Oostmahorn het stoffelijk overschot gevonden van de 61rjarige uitvoerder bij de Lauwerszeewerken de heer A. Raadsveld. Hij is waarschijnlijk in de nacht van donderdag op vrijdag verdron ken bij het aan boord gaan van een motorschip, dat naast de redding boot „Ipsulinde" gemeerd lag. Het was laag water en de heer Raads veld moest een trap afdalen om hel schip te bereiken. Het slachtoffer was getrouwd. BLOEMENDAAL. Sedert zaterdag middag ongeveer vier uur, precies veertien dagen, nadat zij uit de villa van Jhr. mr. J. H. Loudon in Aer- denhout werden gestolen, bevinden de vier zo bekend geworden schil derijen zich in het hoofdbureau van de Bloemendaalse gemeentepolitie in Overveen. Scheepvaartberichten Kelletia (t.), 11-8 te Cristobal. Koratia, 12-8 van Rotterdam naar Bonny. Zafra (t.), 10-8 van Mena naar Tha- meshaven. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Hazerswoude: G. Jonkers, Tiet jerk; naar Huissen (Geld.): kand. A. Otten Jr., Weesp, die bedankte voor Heinkenszand. Ger. Kerken Beroepen te Broek onder Akker- woude: kand. M. Hiensch, Haarlem. Aangenomen naar Rockanje: kand. L. Herlaar, Amsterdam, die bedank te voor Oosterend (Fr.), Grijpskerke (Zld.), Rilland-Bath, Schoonrewoerd en voor Vrouwenpolder. Ger. Gemeenten Bedankt voor Amsterdam-Cen trum: A. Hofman, Zeist. SPORT DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Zierikzee Wedvlucht uit Creil. Afstand 288 km. Gelost om 6.30 uur. Aankomst lste duif 10.11, laatste 10.30 uur. Fr. Maijs 1, 18, 19, 26; A. Hage- steijn 2, 5, 11, 25, 31; J. Feleüs 3, 8, 14, 16, 24, 27, 30; J. Verwest 4, 6, 21, 32; Gebr. Krijger 7, 9, 10. 12, 13, 17, 22, 28, 29; C. Berrevoets 15, 23; J. C. Wesdorp 20. Fondclub „Schouwen-Duiveland" Woensdagavond van 18-19 uur in- korven Nat. Orléans: inkorflokgal Meelstraat Zierikzee. P.V. „De Reisduif" Brouwershaven Wedvlucht uit Bohain, afstand 196 kilometer; in concours 48 jonge dui ven. A. J. Flikweert 1, 2, 10; Joh. Flikweert 3, 6, 7, 11; C. Wesdorp 4, 8; W. Blom 5; L. J. Fonteine 9, 12. Oude duiven: Joh. Pannekoek 1 en 2. Wedvlucht uit Neufvilles, in con cours 64 duiven, afstand 131 kilome ter. A. J. Flikweert 1, 3, 4, 9, 11; L. J. Boogaard 2, 15; W. de Wilde 5, 7; W. Blom 6, 8; C. Wesdorp 10; Joh. Flikweert 12, 13; L. J. Fonteine 14, 16. De eerste duif van A. J. Flik weert was de eerste van Schouwen- Duiveland op 188 duiven. Oude duiven van Neufvilles: J. Dane 1, W. Blom 2, J. M. Kloet 3. DE GOUDEN TOMAHAWK 16. „Dus jij hebt een van die Indianen neergeschoten!!", valt Aram woedend uit. „Had ik niet iedereen verboden het kamp te verlaten?!! Wc zijn hier op vreemd grondgebied, niemand kan zeggen welke gevaren hier dreigen cn jij gaat alleen op stap!! Snel, wijs ons de plek, waar je die Indiaan' neerschoot!„Maar het hele bos wemelt van de roodhuiden", werpt O'Con nor tegen. „Laten we naar het kamp gaan, daar is het het veiligst". „Dat besef je wel laat", snauwt Aram terug. „Maar eerst gaan wc kijken of je die Indiaan getroffen hebtmisschien heeft hij hulp nodig. Vooruit, wijs ons de weg, dit is een bevel". Mopperend gant O'Con nor hen voor door het woud.. Om hen heen is het doodstil, niets wijst op de aanwezig heid van Indianen. Als ze de plek, waar O'Connor zijn schot gelost heeft bereiken, ligt daar roerloos op dc grond een Indiaan. Haastig buigt Aram zich over hem heen cn tilt zijn hoofd op. Dc krijger kreunt zacht, dan slant hij do ogen op en kijkt Aram aan met een blik vol angst en haat.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 3