1/eetUeM k Jjoothvill ONZE PUZZEL-RUBRIEK EEN WENS WERD WERKELIJKHEID SPORTVISSERS GRAVEN NAAR AAS Catse overpeinzingen bij een nieuwe bank te Dreisctior Het wad vaak bezaaid met versgegraven „molshopen' DREISCHOR, augustus. Eén ding is zeker: „die bank in het „Slinger- bos" te Dreischor - waarnaar de jeugd van deze kern al zoveel maan den met intens verlangen heeft uit gezien - staat er al sinds enige da gen". Snelle hulp is dubbele hulp, zo moeten de bestuurders van de smalstad wel ongeveer geredeneerd hebben, nadat zij de verlangens op dit punt welwillend hadden verno men. Door het „gemengde karakter" - waaruit de Brouwse raad sinds de samensmelting tot één gemeente be staat - is alles in een veel gunstiger licht komen te staan. De verwachte spanningen zijn uitgebleven en we geloven stellig dat vandaag of mor gen nog eens iemand uit de raad naar Den Haag zal reizen om de mi nister van binnenlandse zaken na mens de gehele raad te bedanken voor de vooruitstrevendheid waar mede hij de samenvoeging op Schou- wen-Duiveland naar zijn hand gezet heeft. Die minister moet ongeveer zo gesproken hebben, toen hij zich ter oriëntering in Brouwershaven liet rondrijden en besprekingen voerde met de oude bestuurders: heren, laat je nu niet verder leiden door oude gebruiken en gewoonten, maar pro beer je aan te passen bij de gewij zigde omstandigheden, die in overig Nederland al jaren in acht genomen worden. Misschien zullen sommigen toen onder elkaar gezegd hebben, dat hij de plaatselijke sfeer niet kon „proeven", maar daar is het dan ook bij gebleven. De „ontluchting" en de invloed van deze voortvarende landsbestuurder zijn niet zonder weerklank ontvangen en ongetwij feld van doorslaggevende betekenis geweest voor de verdere gang van zaken. Geselecteerd gezelschap Dat neemt echter niet weg dat on danks de weldadige invloed van „nieuw bloed uit de kernen", de raad van Brouwershaven al eeuwen lang uit een zorgvuldig geselecteerd ge zelschap heeft bestaan. Zoiets is voor een stadje als Brouwershaven dan ook snel te verklaren, want welke gemeenschap in ons land kan bogen op een zo kostbaar boek als het na slagwerk van een figuur als Jacob Cats? Reeds in het jaar 1655 - dus ruim 300 jaar geleden - heeft deze hooggeplaatste Brouwenaar een foli ant van zijn gezamenlijke werken aan de magistraat van de stad ge zonden. Daar kan Brouwershaven zelfs heden ten dage nog haar voor deel mee doen, want voor de inhoud FLITSEN UIT HET BUITENLAND HOLLANDIA. Vrijdag zal te Hol- Iandia een demonstratie worden ge houden, die georganiseerd wordt door het „Comité Front Nationaal Papoea, waarin verschillende poli tieke partijen zijn vertegenwoordigd LONDEN. De '(conservatieve) „Daily Telegraph" schrijft: „Het ge zag der Oostduitse regering berust, evenalg dat van het bewind in an dere communistische staten, op ge weld". DJEDDA. Koning Saoed van Arabië heeft, na terugkeer van zijn verblijf in Europa, de eerste konink lijke persconferentie in de geschie denis van Saoedi-Arabië gegeven, in zijn zomerresidentie in Taef. SOFIA. Het Bulgaarse hoogge rechtshof heeft de „nozem" Boris Milanov Golev wegens het verwon den van een militiaman met een mes ter dood veroordeeld, aldus meldt Radio-Sofia, als „een les voor allen die het vreedzame leven van het volk verstoren. PARIJS. De Wereldraad van Kerken wil volgend jaar van 12 tot 26 juli in Montreal een conferentie over de eenheid van de kerk hou den, aldus heeft dr. Robert Bilhei- mer, Amerikaans Presbyteriaan, op de conferentie van het centrale co mité van de raad in Parij9 meege deeld. SYDNEY. De Indonesische am bassadeur in Australië, Saoedi, heeft gezegd, dat de militaire landingen in Nieuw Guinea zullen ophouden als er een overeenkomst tussen Ne derland en Indonesië tot stand zal zijn gekomen. ARNHEM. De A.N.W.B. heeft kort geleden op de Veluwe drie toe ristische roetes uitgezet. Eén dezer roetes, t.w. de „Zuid-Veluwe-roete", loopt voor een groot gedeelte paral lel met de reeds jaren bestaande toeristische „Erica-roete". Deze roe- te, een initiatief van het V.V.V.- wezen aan de zuidelijke Veluwe- zoom, is daarom overbodig gewor den, aldus de provinciale V.V.V. in Gelderland. Landbouw en Veeteelt Pony-jaarmarkt te Bemmel BEMMEL. 9-8. Op maandag 13 augustus zal in het Over-Betuwse Bemmel de jaarlijkse pony-markt weer worden gehouden. De markt beleeft dit jaar haar eerste lustrum. De plaatselijke ponyclub zal zich in een nieuw uniform aan het pu bliek presenteren. De jongens en meisjes krijgen pakjes aan, geïnspi reerd op het uniform van het caval- lerie-corps der gele rijders, dat in de voor-oorlogse jaren te Arnhem gele gerd was. staat de naam Cats borg. Cats stam de uit notabele families en sinds de samenvoeging een voldongen feit is geworden, heeft het er alle schijn van dat zijn praktische levenslessen tot ver in het nageslacht voortleven. Sterker nog, die gaven schijnen zelfs de Schouwse dijk te zijn overge waaid om de in vrede aangenomen kinderen in Zonnemaire, Noordgou- we, Schuddebeurs en Dreischor mee te laten genieten van zoveel goeds. Van Cats is voldoende bekend dat hij een meester op alle gebied was en in Brouwershaven waar hij „op swacke beenen stont, waar hij zijn eersten adem blies en tot sijn ellif jaren wies" heeft deze populaire fi guur uit de „Gouden Eeuw" zijn Zeeuwse aard nooit verloochend en zijn Brouwse afkomst nooit verge ten. Vader van het „Deltaplan"? Jacob Cats was een figuur voor wie alles in het leven belangrijk was en als hij tijdens zijn leven (1577- 1660) geweten had, dat Brouwers haven nog eens zo'n grote „landaan winning" ten deel zou vallen, dan was hij zeker aangenaam gestemd geweest. Dan had hij gewis en zeker een bank uit zijn landgoed „Sorgh- vliet" in Den Haag naar het „Slin- gerbos" in Dreischor over laten brengen, om dit aan de bewoners van de „Vrijstaat Dreischor" ten ge schenke te geven. Omdat Cats alles belangrijk vond heeft deze denker en doener zich in zijn lijvige gedichtenbundel ook vaak op het pad der „vrijage" gewaagd en vele passages heeft hij aan het '„minnekozen" gewijd. Daaruit valt natuurlijk direct af te leiden, dat het voor de huidige bestuurders niet zo heel moeilijk is geweest om die jeugd in de kern Dreischor de zo fel begeerde bank in het bos te geven. Cats zou zoiets zeker ook gedaan hebben, want zijn brein was er goed van doordrongen dat niej bevredig- die wensen en verlangens op de duur toch „averechts" gaan werken. Ja, Cats was een wijs man, van wie we allemaal nog wel wat kunnen leren. Tegenwoordig schrijft men allerlei boeken over „Practische psycholo gie", welke in kostbare banden met goedgestempelde ruggen worden uit gegeven. Cats deed hetzelfde al drie eeuwen geleden en putte de stof uit zijn eigen hoofd. Wanneer Cats de boeken van deze tijd nog eens kon aanschouwen, dan zou hij zijn bun del openslaan en hieruit citeren: „Er is niets nieuws onder de zon", want wat jullie schrijven heeft de bijbel al eeuwen lang verkondigd en voor gehouden en mijn veren pen heeft niet nagelaten om de mensen levens wijsheid bij te brengen. De landaanwinning Zo zouden we door kunnen gaan om de kwaliteiten van Vader Cats te prijzen, maar we laten het bij één ding: Die landaanwinning, waarover we het hierboven reeds hadden. Te genwoordig leest men overal dat Rijkswaterstaat de moeder van het grote Deltaplan is en dat zal ook wel niemand tegenspreken. Vader Cats heeft geen kilometers lange zee armen afgesloten en hier Deltadam-* men doorheen gelegd, maar land aanwinning was voor hem niets vreemds meer. Het zal sommigen misschien niet helemaal bekend zijn, dat Cats zich intensief met de land aanwinning heeft beziggehouden. Hij heeft zelfs in grote ernst gepoogd van water land te maken en vooral in west-Zeeuws-Vlaanderen heeft hij veel bedijkingsactiviteiten ont plooid. Zelfs in Engeland heeft hij zijn sporen bij de landaanwinning verdiend. Die Deltadam van Brou wershaven naar Goeree-Overflak- kee, welke over enkele jaren gerea liseerd zal zijn, heeft Vader Cats misschien al in zijn verbeelding ge zien. En nu SOLLICITEREN! (Van een. medewerker) De examens zijn al weer enkele weken achter de rug. Een leger ge diplomeerden staat klaar of is be zig zich op de arbeidsmarkt te wer pen. Zij worden ook dit jaar ont vangen door een niet te tellen scha re van werkgevers, die dingen naar de grunst om als brenger van een goede toekomst in aanmerking te komen. Bladen vol advertenties grijnzen ons aan, die zoveel beloven en zoveel verwachtingen wekken, dat het schijnt alsof niet de nieuw komers solliciteren, maar het be drijfsleven samen met de openbare bedrijven. Dit betekent dat het gehele proces van werk zoeken en arbeidskrach ten aannemen in een geheel ander vlak ligt dan voorheen. Het lijkt allemaal veel eenvoudiger voor de vragers en de aanbieders behoeven alleen maar ja te knikken. Het lijkt zo, maar de werkelijkheid zal be wijzen dat het anders is. Gevaarlijke aantrekkingskracht Een voordeel van de hedendaagse arbeidsmarkt is, dat het bedrijfsle ven zijn mogelijkheden etaleert, zo dat de aankomende arbeidskrachten spoedig weten waar de goede kansen liggen voor hun toekomst. Het grote nadeel echter, dat de kwade kansen en moeilijkheden schuil gaan achter een opgesmukte fagade van bedwel mende leuzen. Personeelsspecialisten zijn op het oorlogspad om zoveel mogelijk aanbiedingen te krijgen voor bepaalde functies. Zij zijn be reid in grote trekken de gehele le vensloop van candidaten uit te stip pelen, waarbij speciale aandacht ge vraagd wordt voor de glanspunten in zo'n carrière. Voor de liefhebbers houdt dit grote gevaren in, waarvan wij er enkele willen belichten. Iedereen weet dat de aantrek kingskracht van directe materiële voordelen in onze tijd groot is. Men is bereid grote offers te brengen om door de bestaande arbeidsschaarste heen te komen. Het is echter de vraag of achter de nu schijnende welvaartszon van een bepaald be drijf een arbeidsland ligt met duur zaam zonnig of mild klimaat. Het aanvaarden van een goed betaalde werkkring voor enkele jaren kan enorme schade toebrengen aan de opbouw van een carrière wanneer men na enkele jaren reeds de top van zijn kunnen heeft bereikt en dan op een muur stuit. En welke werkgever is bereid, zich nu reeds op lange termijn te binden? Kunnen beloften worden ingelost? Vele lichamen en bedrijven zullen bereid zijn hun beloften te honore ren wanneer de werkkracht de ver wachte kwaliteiten zal blijken te be zitten. Doch die kwaliteit zal zich alleen openbaren wanneer de werk nemer in de eerste plaats voldoende gevormd is voor het aanvaarde werk, vervolgens belangstelling voor de gekozen werkkring heeft en zich tenslotte met alle kracht geeft aan de gekregen kansen. Hij zal dus zelf moeten zorgen dat de hem geboden beloften kunnen worden ingelost. De grootte van de advertenties noch de extra vakan tiedagen of de door het bedrijf be taalde voortgezette studie kunnen daar iets aan toevoegen of afdingen. Is er dan niets veranderd bij de introductie van het arbeidsproces? Er is zeer veel veranderd. Voorheen werd iemands toekomst meestal be paald door de openzijnde arbeids plaatsen, die er waren op het mo ment dat men op de arbeidsmarkt verscheen. De liefhebbers wrongen zich in allerlei bochten om een open gevallen plaats te mogen bezetten ZIERIKZEE, 9-8. Juist in de va- kantietjjd trekken honderden er met de hengel op uit en wordt de zee druk bevist, van de wal af dan wel te verstaan, want de amateurs met hun hengel streven de habituele vis sers straks nog voorbij, alleen al door hun aantal. Bij weer of geen weer, bij tij en ontij gaan met een zwiep, overal langs de Schouwen- Duivelandse dijken de hengels het water in en de vissers maar wach ten of er iets aan de haak wil trek ken. Onontkoombare konsekwentie van de sportvisserij is de steeds groter wordende vraag naar aas, naar goed aas. en voor het zeevissen is dat al tijd nog voor elke keer, een flinke portie „zagers" en wormen. Als ge volg hiervan is een groeiend gilde van wadspitters ontstaan, die gewa pend met bus en schop, de schorren optrekken om de nodige wormen te pakken te krijgen. Voor dit wormen spitten heeft men een z.g.n. consent nodig, een vergunning, die tegen geringe beta- Maar niet op goed geluk naar 't best betaalde baantje HOLLANDIA, 9-8. (Van een spe- ciale A.N.P.-correspondent). Op zijn wekelijkse persconferentie heeft schout-bij-nacht Reeser medege deeld, dat „ruim de helft" van de vrouwen en kinderen van militairen zich thans heeft opgegeven voor vertrek naar Nederland. De gezin nen vertrekken in een gestage stroom. De financiële maatregelen voor de militairen lopen parallel met de maatregelen voor do burger ambtenaren. ling kan worden verkregen. De spitters hebben verder de plicht de gegraven gaten weer dicht te gooien want de zee is vreemd in zijn ge drag en maakt van een klein gat spoedig een flinke opening en zo dicht tegen de bermdijk aan ziet het waterschapsbestuur dat uiter aard ongaarne. Nu wil echter de praktijk dat het met het dichtgooien van „wormen gaten" veelal zo druk niet loopt. Men graaft en het geheel wad is dikwijls bedekt met verse „mols hopen", die de schoonheid van het wad bepaald niet ten goéde komen en bovendien nog gevaarlijk kunnen zijn, ook voor eventueel zwemmen de kinderen. Wij willen hier op dit euvel nog eens wijzen. De sportvisserij heeft een grote omvang aangenomen en niemand misgunt de visser zijn baars, paling of zelfs rog, als het wat meezitten wil, maar de gegra ven gaten moeten wel dicht gegooid en de graver moet in het bezit zijn van een „papiertje", want anders is echt wel het hek van de dam. om baars, paling of rog en probeerden zich daarna te hand haven. Minder voortbrenging Het behoeft nauwelijks betoog, dat door een dergelijke gang van zaken de kwaliteit van het gepresteerde werk veel minder was dan bij aan stelling van de juiste kracht. Voorts was de produktiviteit veel geringer en het is geen wonder, dat ook de betaling voor de werkzaamheden veel lager was. Vanzelfsprekend waren er ook andere oorzaken van de veel lagere beloning dan thans wordt verkregen. Slechts een beperkt aantal werkne mers kon zich de luxe veroorloven een werkkring te zoeken die precies overeen kwam met hetgeen gewenst werd. Daarom kan nu de te verwer ven arbeidsvreugde bij een werk kring veel groter zijn dan in vroe ger dagen. Om de juiste arbeids vreugde te vinden, zal een sollici tant veel zelfbeheersing moeten op brengen om eens een aangeboden werkkring te weigeren, zelfs al lij ken de direkte financiële voordelen van de aangeboden functie groter. Solliciteren blijft moeilijk, zelfs in een markt met arbeidsschaarste. Wij vergeten dan dikwijls kieskeurig te zijn. Dat vergeet een werkgever wel eens op zo'n moment, maar ook te dikwijls de werknemer. De juiste plaats Van al zijn franje ontdaan blijft arbeidskracht 'een artikel dat aan geboden wordt door een bepaald mens. Hij vindt voor zijn speciale werkkracht eigenlijk een steeds ge ringer aantal liefhebbers, maar die zitten op hem te wachten. Zou een sollicitant in plaats van met werk kracht biivoorbeeld met een auto op stap gaan, dan zou hij als verkoper eerst zorgvuldig nagaan welke men sen belangstelling hebben voor het type wagen, dat hij aan te bieden heeft. Bij het vooronderzoek zullen steeds meer mogelijke klanten afval len, maar wanneer tenslotte het ge ring aantal overgeblevenen wordt bewerkt, is niet alleen de verkoop kans groot, maar vooral de kans om een tevreden koper te vinden, die bereid is een goede prijs te betalen. In wezen gaat het bij solliciteren niet anders. Er is een voorraad werkkracht aanwezig van bepaald gehalte. Er zullen bij nadfcr inzien maar weinig werkgevers zijn, waar voor nu juist die kracht geschikt is. Maar vindt men de liefhebber, dan zal deze ook na ontdekking van zijn goede keuze een behoorlijke prijs voor die arbeid willen geven. Wan neer werkgever en werknemer beide concluderen dat de ene partij kan geven hetgeen de ander vraagt, dan vinden beide partijen in hun ar beidsverhouding ook levensvreugde. Bij dit alles zal maximale inspan ning na indiensttreding geboden zijn. Er moet nog altijd hard worden ge werkt. Op welke post men ook staat en welke heer men ook dient. Voor wie vooruit wil komen, wacht alleen de gestage arbeid; zelfs in een krap pe arbeidsmarkt. Drs. HERMES. Ingezonden mededeling BINNENVERINGBED het beste bed ooit gemaakt SCHUIHRUBBERBED1 met versterkte middensector f $aket fabrieken Zevenbergen i De kindermoord in Luik LUIK, 9-8. De voorlopige hechte nis van de vijf beklaagden in de zaak van de kindermoord te Luik zal voor drie maanden worden ver lengd. De beklaagden zullen in ok tober voor het Assisenhof in Luik verschijnen. Zoals bekend gaat het in deze zaak om een, waarschijnlijk tengevolge van het gebruik van een verdovend middel door de moeder, misvormde pasgeboren baby die met medeplichtigheid van een dokter, de ouders en andere familieleden door middel van een inspuiting gedood zou zijn. Op het Japanse eiland Hokkaido heeft donderdag een tyfoon gewoed waarbij twee personen zijn omge komen en negen gewond. Spoorweg verbindingen werden door de bege leidende hevige regenval verbroken en 900 huizen hadden van het wa ter te lijden. Twee Fransen zijn donderdag het Kanaal van Calais naar Dover over gestoken in een auto met drijf tanks en schroeven aan de wielen. Hun tocht duurde zes uur. De Indonesische minister van buitenlandse zaken, dr. Soebandrio, is vrijdagochtend per vliegtuig uit Djakarta naar Washington vertrok ken voor de formele onderhandelin gen met Nederlandse vertegenwoor digers over westelijk Nieuw-Guinea. Voor 55 jaar.... ZIERIKZEE. Alhier u>ordt verno men dat het koninklijk paar op 13 september as. een bezoek aan Schouwen-Duiveland zal brengen. BURGH. Als eerste heeft een in woner van deze gemeente zich ge meld, als hebbende ontvangen een nieuw stuiverstukje. ZIERIKZEE. De vereniging „Flo- ralia" hield de gewone jaarlijkse tentoonstelling van bloemen, plan ten, groenten en vruchten. DREISCHOR. De vlassersbond „Luctor et Emergo" zal op de ko mende landbouwtentoonstelling te 's-Gravenhage monsters vlas expo seren. SCHOUWEN. De wildstand is dit jaar bijzonder rijk. Er zijn o.m. veel hazen, vooral in de .bossen. DREISCHOR. Men meldt ons dat in deze gemeente in zeven gezinnen diphteritis voorkomt, waarvan één met dodelijke afloop. ZIERIKZEE. In één der lokalen van de sociëteit „Ons Genoegen" sprak een Indisch onderwijzer, over het onderwerp: „Het onderwijs in Indië". DREISCHOR. Daartoe in staat ge steld door bijdragen uit de burgerij, heeft de muziekvereniging „Crescen do" een nieuwe muziektent kunnen aanschaffen. ZIERIKZEE. Het Nutsdepartement is er in geslaagd voor het komend winterseizoen de toneelspeler Wil lem Royaards en mevrouw Jacq. Royaards-Sandberg te arrangeren voor een voordrachtsavond. Vijf en twintig jaar Shetlandpony stamboek ELST, 9-8. Het Nederlands Shet landpony Stamboek gaat op 17 en 18 augustus in het Overbetuwse Eist zijn zilveren bestaan vieren. De eer ste dag zullen ongeveer 400 pony's op stamboekwaarde worden ge keurd en zal de dagkampioen wor den aangewezen. Voor de tweede dag is een veelzijdig programma opge steld, waarin de pony zal laten zien waartoe hij zoal in staat is. Er zal met luxe-, maar evenzeer met land- bouwwagens worden gedemon streerd. Aandacht zal worden besteed aan de mogelijkheden, welke de pony als kinderrijpaard bezit. De 27-jari- ge merrie Toosje van het Klooster zal deze dag haar 27 nakomelingen om haar heen krijgen. De keuringen op 17 augustus beginnen om 10 uur. Deze week ontvingen wij weer een flink aantal inzendingen, waarbij vele goede en enige niet geheel fout loze oplossingen. Voor de puzzel van deze week zijn weer twee boeken beschikbaar gesteld. De eerst prijs viel ten deel aan: de heer S. J. VAN HEKKE, Scheepstimmerdijk 50, Zierikzee De tweede prijs gaat naar: de heer J. DE JONGE, Lijsterbesweg 28, Haamstede De oplossing luidt als volgt: Horizontaal: 1. ha, 3. li, 5. is, 7. om, 9. aak, 10. aa, 11. t.t., 12. loo, 14. stronk, 15. iedere, 17. rot, 18. straf, 21. del, 22. oei, 23. atm., 25. regen, 28. eer, 29. oeral, 33. ik, 34. neon, 36. duet, 38. fa, 39. de, 41. esse, 44. kaag, 46. or, 48. emelt, 50. ren, 51. geste, 53. aai, 55. ida, 58. els, 60. anker, 61. r.k.o., 64. botter, 66. orkaan, 68. rei, 69. d.d., 71. n.s., 72. lam, 73. r.k., 74. ee, 75. ut, 76 ml. Verticaal: 1. hartig, 2. ako, 3. lakse, 4. ia, 5. it, 6. stift, 7. old, 8. moeder, 9. ato, 13. ore, 14. sr, 16. el, 19. tien, 20. aard, 22. one, 24. moe, 25. r.i., 26. e.k., 27. enkel, 30. etage, 31. af, 32. la, 35. ons, 37. u.s.a., 39. de, 40. em, 42. sta, 43. erin, 44. knie, 45. aga, 46. ot, 47. re, 49. ekster, 52. straal, 54. aarde, 57. drost, 58. eb, 59. lor, 62. kam, 63. on, 65. tik, 67. k.l.m., 70. de, 71. nu. DE NIEUWE PUZZEL Korps Luchtwachtdienst wordt gereorganiseerd DEN HAAG, 9-8. Het korps Lucht wachtdienst zal met ingang van 1 januari 1964 grondig gereorganiseerd zijn. De chef van de luchtmachtstaf heeft de minister van defensie hier over advies uitgebracht en de mi nister heeft dit advies opgevolgd. Het korps Luchtwachtdienst zal ge deeltelijk worden opgeheven. Dit heeft commodore-vlieger-waar nemer J. W. Thijssen, sous-chef van de luchtmachtstaf, vanmiddag -in een persconferentie medegedeeld. De ontwikkeling van de moderne techniek op luchtvaartgebied, voor al de 'hoge vliegsnelheden, maken dat een instituut als het korps Luchtwachtdienst in bepaalde op zichten niet meer aan de eisen des tijds zal beantwoorden. Het korps Luchtwachtdienst kan in de toe komst zijn taak, zoals deze tot dus verre is, niet meer naar behoren vervullen, zo meent de luchtmacht staf. Zodra nieuwe middelen in gebruik zijn genomen - welke de inzet van bepaalde wapens onafhankelijk van het K.L.D. mogelijk maken - zal, be houdens voor de gebieden waar het optreden van het K.L.D. nog nuttig effect zal hebben, tot opheffing van het korps worden overgegaan. De hieruit voortvloeiende reor ganisatie zal per 1 januari 1964 haar beslag krijgen, waarbij het in de bedoeling ligt dat het K.L.D. alleen in de noordelijke provincies zal blijven bestaan. De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. moderne trap, 6. domoor, 12. godheid, 13. uitroep, 15. Nederland (afk.), 16. herkauwer, 17. nummer (afk.), 18. gevolgtrek king, 22. vreemde munt (afk.), 23. elektrisch geladen deeltje, 24. lief kozing, 25 aanwijzing, 27. zijrivier van de Donau, 29. eikenschors, 31. Duitse badplaats, 33. Oosterse titel, 35. delfstof, 37. kleur, 39. verpak king, 40. meisjesnaam, 41. koraal eiland, 42. Ver. Naties (afk.), 43. rang in het leger (afk.), 44. Frans onp. voornaamw., 45. ijzerhoudende aarde, 47. meisjesnaam, 49. inge- wtmd, 51. delfstof, 53. meisjesnaam, 56. aanw. voornaamw., 58. koning (Fr.), 59. voorschrift, 60. echtgenoot,- 62. gevangenis, 63. plaats op de Ve luwe, 65. vogel, 67. Europeaan, 69. dierengeluid, 71. omschrijving, 74. zangnoot, 75. bijbelse naam, 77. se lenium (afk.), 78. jongensnaam, 79. drank, 80. wilddief, 81. projektiel. Verticaal: 1. herkauwer, 2. deel van het hoofd, 3. briefaanhef (afk.), 4. rivier in Frankrijk, 5, voorzet sel, 7. Duits pers. voornaamw., 8. kort licht, 9. maanstand (afk.), 10. kledingstuk, II. in die mate, 14. na gerecht, 18. jongensnaam, 19. gebak, 20. melkklier, 21. vogelprodukt, 23. betoning, 26. volksvertegenwoordi ging, 28. nummer (afk.), 30. uitstal kast, 32. deel van de week, 34. be vel, 36. onordelijke vrouw, 38. gods dienst, (afk.), 39. touw, 46. aarde werk, 48. de oudere (afk.), 50. keu kengerei, 52. ambtshalve (Lat. afk.), 54. koker, 55. deel van Sumatra, 57. op die wijze, 59. plaats in het Gooi, 61. meisjesnaam, 64. de dato (afk.), 66. zijrivier van de Donau, 68. water in Friesland, 70. zangstem, 72. sprookjesfiguur, 73. voorzetsel, 74. groente, 76. titel (afk.), 79. water in Brabant.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 6